EUGDKLUB r TIENDE NATIONAAL FESTIVAL VAN DE BELGISCHE FILM joko Mi/w zenith 't fleus WICHELEN pallieter hktaoe f leeuwerik LEDE tuf- tuf AALST jome sint joris aalst DE MERCURY COUGAR 1975 hak aalst OETBALTORNOOI DER EUGDKLUBS UIT HET AALSTERSE EERSTE GROTE FIETSRALLY VAN JEUGDKLUB 71 VOLT boeykens reizen VSJ- AALST HELPT VERANTWOORD SPEELGOED KIEZEN De Voorpost - 27/9/74 - 7 - Men kan nog steeds inschrij- ren voor NEKKA van 13 okt. bij Van Boven, J. Van Waes of C. cheirs. Kostprijs ongeveer 150 Wie meegaat geeft 100 fr. oorschot. Vanaf oktober richt Joko :rug avondleergangen in te erlare. Taalcursussen Engels, rans en Spaans staan op het rogramma zowel voor begin- ers als voor gevorderden, 'ie belangstelling heeft neemt :ontakt op met F. Moyson, Winnie Roef, E. Van Boven en Liliane Van Driessche. Bij voldoende belangstelling wordt eveneens gedacht aan een guitar-kursus en een kursus in motortechniek. Geplande aktiviteiten: Dansavond op 12 okt. met als tema: De vlaamse boeren over wonnen de Franse revolutie. Een wandeltocht op 20 oktober Een boeken en platenbeurs Een optreden van Vuile Mong en zijn vieze gasten op 24 november 1974. Ï'ïal iite noe ,el »ela0 ovefp'i •deR JchR daJV; iHTr, Holjdi iterdag 28 september: Vrije nstuif. bondag 29 september: Te 20 uur "Imavond «Help de dokter :rzuipt». Een produktie van ian Dorresteyn en Henk Bos met i.a. Jules Croiset, Martine Bijl. Met Bambergen, Ward De lavet, Leen Jongewaard, Romain Deconinck, Willeke 'an Ammelrooy... Muziek van logier Van Otterloo en Tata lirando. Een prettige aan- :name prent! Niet-leden he imalen 20 fr. dgDinsdag 1 oktober: A.P.-Leden- ergadering te 20 uur. Opstellen lovemberprogramma en zenith- algemeenheden. Vrijdag 4 oktober: Kwistornooi 1975. Algemene vergadering te 20 uur in ons klublokaal. Zaterdag 5 oktober: Met Zenith naar de Wieze Oktoberfeesten! Vertrek met de lijnbus aan de kerk van St. Gillis. Uur van vertrek zal uithangen op het klubbord aan de ingang. Alle Zenithoptimisten daarheen Zorg dat jed'er bij bent! Zondag 6 oktober: Vrije instuif Dinsdag 8 oktober: Redaktie- raad te 20 uur. Ale bijdragen en kruiswoordraadsels worden te gen deze dag in de ideeënbus gedeponeerd of bezorgd aan Maria De Geyter, Potiaulaan 85. 109 Zondag a.s. is het dan zo laat! 1 Dan geven we onze oerple- irJ3< zierige The Dansant in het Gildenhuis. Discobar «Revo lution» zorgt vanaf 19 uur voor de goeie en plezante muziek. Dit wordt zeker een fleus- happening die niemand mag missen! Niet op 6 oktober, zoals eerder was gemeld, maar wel op zondag 13 oktober gaan we met Joko naar Nekka '74. Voor ^gwie meegaat kost dit 150fr. _jNog op zondag' 13 oktober geven we onze eerste gespreks- avond. Om 21 uur houdt Ferdy Willems in 't Fleus (Krabbe- gem 2a) een uiteenzetting over lau het «fascisme», een term waar over zeer veel gesproken wordt maar waarover in feite zeer weinig geweten is. Na de uiteenzetting zal over het onderwerp een gesprek ofte diskussie gehouden worden. We hopen dat zoveel mogelijk fleusleden (en ook andere geïn teresseerden) aanwezig zullen zijn. Want of zo'n gespreks- avond zal uitgroeien tot een verrijkende ontmoeting van ideeën, hangt tenslotte vooral van onszelf af. Verder is 't Fleus nog open op vrijdag vanaf 20 uur, zaterdag en zondag vanaf 19 uur en op woensdag vanaf 20 uur. De jeugdklub is haar nieuw jaar puik ingetreden. Zowel de kompetitiesporten, als de rus- tigere aktiviteiten zoals instuif en krea kennen veel sukses. In I een tornooi heeft de dames- 31 volleyploeg enkele overwinnin- f gen behaald, dus hartelijk A.. proficiat voor het zwakke 1 geslacht. De voetbalploeg ver loor heel onverdiend tegen Tuf uf na een heel faire partij waarin Pallieter onder impuls van Chris Janssens en Paul Smet de meeste kansen kreeg. Pallieter bewees een goede voetbalploeg te hebben, hope lijk bewijzen ze het in de match legen Jumbo, die doorgaat op zondag 29 september op plein Den Ezel. Aftrap om 14.30 uur. Pallieter werd volledig op gekalefaterd door een ploeg vrijwilligers die hun vrije tijd hebben opgeofferd om hun geliefd jeugdhuis te schilderen. Hartelijk proficiat voor deze mensen. Een verlovingsfeest wordt aan gekondigd in jeugdhuis Pal lieter. De sportfiguur Francis De Moor (de Swat) geeft aan ieder aanwezige op zaterdag 28 september, tussen 7 en 9 uur een gratis pint. om zijn verlo ving met Myriam Lorie te vieren. Proficiat aan het jonge koppel. UTSLAGEN VAN ZONDAG 22 SEPTEMBER LL.: t. Joris Timarcha tudentico Jumbo ufTufPallieter fej;Satelietje ijdropTanu lei 65 Eureka ■eeuwcrik Ocarina RANGSCHIKKING 1. St. Joris 2. Leeuwerik 3. Studentico Mei '65 TufTuf Pallieter 2. Tanu 5. Satellietje 9. Kreja Ocarina N ijdrop Jumbo Eureka Timarcha HE SPEELT W AAR OP ZOND AG 29 SEPTEMBER? an vang wedstrijden telkens te 14.30 uur: 9-0 6-3 1-0 2-3 1-1 4-1 3-0 Joris—TufTuf allietcr Jumbo anu Studentico imarcha Kreja MelietjeLeeuwerik carina Mei '65 ureka Nijdrop (Immerzeel) (Hofstade) (De Keyzer) (Haaltert) (Lede) (Osbroek A) (Opwijk) Reeds enkele maanden gele den werd in het bestuur van «De Volt» besproken dat er een fietsrally zou plaats vinden zodra het nieuw lokaal kon betrokken worden. Door ver schillende omstandigheden werd de openingsdatum meer malen verschoven, tot op 24 en 25 de officiële ingebruikname plaats had onder grote volks toeloop. Reeds op de eerste KERN-vergadering werd het voorstel van de rally opgera keld. Sander Heuvinck en Gerard Putteman zouden er zich mee gelasten. In overleg met de zoektoch specialist Guido Heuvinck werd het parcours verkend en de vragen kwamen op het notaboekje. 22 september werd als datum vastgelegd. VERLOOP Van 13 tot 14 uur verschenen er aan de inschrijvingstafel in het jeugdhuis niet minder dan Zaterdag 28 september: eerste film van het winterseizoen «Burger boven alle verden king». Zondag 29 september tafeltennistornooi en prijsuit reiking. Daarna rakettenbal. Zondag 6 oktober «Jegg Pap New Orleans Jazz Band» uit Dendermonde. 87 deelnemers, die na kennis te hebben genomen van het reglement, hoopvol en moedig startten trots de koude wind Er werd vertrokken langs het Kruisabeel en via 't Eiland ging het naar de Molenstraat, 't Hoeksken, de Royen, Galerij Elias. Na op de Royen, zo goed en zo kwaad als het ging een aantal bierpotten geteld te hebben, stevende het pedalle- rend gezelschap langs over de Gehuchtveldstraat naar de Kloosterstraat met het prach tig kasteeldomein. Vandaar ging het via de Groene Weg en de Molenstraat naar de kerk en het jeugdhuis waar de schiftingsvraag moest beant woord worden. De afstand bedroeg circa 10 km; doch menig onervaren rally-rijder fietste wel het dubbel aantal kilometer af. UITSLAG De eerste vijf prijzen gingen naar personen uit Buggenhout en Baasrode; de 6de plaats werd ingenomen door Annie Servaes uit Wieze; en de lokale speurder Luc De Smedt legde beslag op de 7de plats. De trofee voor de grootste groep werd behaald door de meisjes Chiro uit Wieze; de chiro jongens waren eveneens sterk vertegenwoordigd. Het nieuwe bestuur van 71 Volt, o.l.v. kapitein Jef Vermoesen, en boordevol initiatief, nodigt n nu reeds de rally-rijders uit voor een volgend jaar op de tweede uitgave van zijn Volt- fiets-tocht. VW VOETBAL: TufTuf Pallieter 1-0: bijna gans de wedstrijd stonden onze spelers met de rug tegen de muur gedrukt. Pallieter zeer defensief ingesteld kan echter onze verdediging niet kraken. Onze doelman Emiel, die in feite de wedstrijd won was deze maal in een uitstekend dagje. En dan... ja dan kwam, voor velen onverdiend, een doel punt van de Tuffers. Pallieter speelde zenuwachtig en zonder dat zij het wisten was dat wedstrijd voor hen verloren. Toch twee puntjes bij voor Tuf Tuf die meteen op de vijfde plaats komt te staan. BASKET: TufTufBel Isolover 38-107: goede wedstrijd van... Bel Isolover. De jonge Tufploeg liet zich overdonderen door Isolover, die technisch veel beter waren. Volledige inzet van de Tuffers was er welen dt dat is toch ook al iets. Volgende keer beter! VOLLEY: TufTufPallieter: Pallieter overslaapt zich... en kwam dus ook niet opdagen. Tuf 1 speel de dan maar tegen Tuf 2. Vlotte wedstrijd en TufTuf won dan ook deze wedstrijd... Eindstand 3-2. FILM: Bullit: Interessante en span nende politiefilm. Weinig pu blieke belangstelling, dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan propaganda. Volgende keer meer propa ganda en hopelijk meer volk. Volgende film is: «The Great Dictator», speelfilm met Char lie Chaplin, (waarschijnlijk op 8 november) VERDERE PLANNING: Volley: twee wedstrijden wer den geprogrammeerd. Zaterdag 28 september te 14.30 uur tegen J.K. Terlinden (opening nieuwe instuift. Zondag 29 september te 10.30 uur tegen Ninove (terrein Tuf Tuft Basket: Zaterdag 28 sept. (terrein Tuft tegen Bank van Brussel te 15 uur. Voetbal: Zondag 29 september te 14.30 uur terrein Immerzeel tegen St. Joris. Dit wordt dus een topwedstrijd. Zaterdag- en zondagavond vanaf 19 uur: Instuif. Zaterdag 28 september: kaartavond. Wij nodigen alle Gijzegemse kaarters uit om hun kaarten op tafel te komen leggen Wij gaan van start om 20 uur in ons lokaal. Er is 400 fr. vooruiten de inleg bedraagt 20 fr. Belotters wij verwachten U. Zondagavond om 19 uur, het vervolg van onze vervolmaking van onze danstechnieken door Roeien Trees. Vrijdag 27 september: instuif van 16 tot 24 uur. Om 20 uur begint de hobbyklub van de pottenbakkers en repeteert ons eigen orkest: de plastic choco- pot. (Kan gerust eens luisteren) Eveneens om 20uur staat onze informatiedienst: 't Ideetje ter uwer beschikking en start er voor alle verwoede kaarters een belottersavond. Zaterdag 28 september: instuif van 16 tot 01 uur. Van 18.30 uur tot 20.30 uur staan onze dansers en danseressen klaar om de beentjes nog eens uit te gooien tijdens de tweede les vandedanskursus. Zondag 29 september: instuif van 15 tot 24 uur. Om 10 uur: volleybaltraining Om 14,30uur: voetbalwedstr. Om 15 uur stelt men band montages samen. OM 19.30 uur is er gitaarklub voor beginnelingen en om 20.30 uur gitaarklub voor ge vorderden (iedereen is welkom) Om 20 uur: dansavond van en voor het orkest waarbij onze muzikanten zelf enkele malen zullen optreden. Woensdag 2 oktober: instuif van 16 tot 23 uur. Om 20 uur gaan onze leden van de foto- klub en van het rietwerkatelier aan 't werk. Om 20 uur is ook onze informatiedienst 't Ideet je ter plaatse. Om 20.30 uur is er niuzickklub. Donderdag 3 oktober: instuif van 16 tot 23 uur. Om 19.30 uur is er samenkomst van de postzegelverzamelaars. Om 20 uur wordt opnieuw met naald en draad gewerkt in de naaiklub. Vrijdag 4 oktober: instuif van 16 tot 24 uur. Om 20 uur begint de hobbyklub van de pottenbakkers en repeteert ons orkest: de plastic chocopot (muziekliefhebbers... op post!) Eveneens om 20 uur kan U voor alle inlichtingen terecht bij onze informatiedienst 't Ideetje. Voor de tiende maal wordt het «Nationaal Festival van de Belgische Film» georga niseerd en wel van 10 tot 19 oktober 1974. Deze op zich zelf reeds merkwaardige lustrumuitgave wordt met verschillende middelen en langs uiteenlopende aktivi-. teiten met de nodige luister omgeven. Ondanks het feit dat de voornaamste aktiviteiten te Brussel zullen plaatsgrijpen in de verschillende zalen en lokalen van de «Passage 44», is er ook gestreefd naar een belangrijke decentrali satie. Naar aanleiding van dit 10de filmfestival zullen namelijk ook gebeurtenis sen plaatsgrijpen te Turn hout, Hasselt, Oostende, St.-Niklaas, Charleroi, Doornik, Bergen, Bertrix, Eupen, Saint-Vith, Luik, Es- neux, Visé en Seraing AVONDFEEST Alleszins waardig voor de tiende verjaardag van deze Belgische filmgebeurtenis, wordt het Festival ingezet met een groots opgevat a- vondfeest. Een «raout» wordt georganiseerd door de vereniging tot bevorde ring van Brussel. Deze luis terrijke feestpartij wordt aangeboden aan onze vreemde gasten en aan de Belgische en buitenlandse vedetten, cineasten en ver schillende personaliteiten op 10 oktober om 21 uur in het Brüsselse stadhuis. Benevens dit grootse feest wordt er tijdens het 10de Festival van de Belgische film vooral films gedraaid. Ook hier maakt een samen vattende opsomming in de verschillende afdelingen duidelijk dat het festival met deze 10de uitgave iets heeft bereikt. Er zijn niet minder dan 38 lange speelfilms en 30 korte speelfilms voor zien. In de afdeling lange speelfilm zitten ook een aantal tekenfilms, vooral korte. Verder zijn er 53 documen taires voorzien, 13 experi mentele films, niet minder dan 38 reportages en 25 wetenschappelijke films. Naast dit belangrijkste festi valonderdeel werden er ech ter ook een aantal manifes taties ingericht, die aan dit 10de festival de nodige weerklank zullen geven. Zo worden op woensdag- en zaterdagnamiddag speciale jeugdvoorstellingen ge pland waarmee jongeren van 6 tot 16 jaar beoogd worden Zij zullen wel in twee leef tijdsgroepen worden onder verdeeld, met voor elke groep een specifieke pro- grammatie. Maandag 14 en dinsdag 15 oktober worden, eveneens in de marge van het festival, «ontmoetingen» georgani seerd, waarbij voor elke ontmoeting een gespreks onderwerp werd vooropge steld. Zo worden achtereen volgens behandeld de on derwerpen: «Co-produktie en de economische gevol gen hieraan verbonden» en «De creativiteit en haar be perkingen». Voor deelname aan deze «ontmoetingen» wordt een beroep gedaan op buitenlandse specialisten. En ten slotte is er, en dit voor het eerst in de geschie denis van het Belgische filmfestival, een «Markt van de Belgische film» voorzien. Gelijktijdig en nauw verbon den met het festival zal deze markt, waarop ook buiten landse kopers worden uit genodigd, een bijkomende dimensie geven aan dit Bel gische filmgebeuren. Aan deze tiendaagse film marathon zal ook deelgeno men worden door de ver schillende filmscholen. Ac tieve medewerking werd reeds beloofd door de Aca demie voor Schone Kunsten van Gent, afdeling animatie, door R.I.T.C.S. en I.N.S.A.S., door het I.A.D., Ter Kameren en NaRaFi en vermoedelijk ook door Sint- Lucas. Filmspecialisten, cinefielen en ook het doorsnee filmpu bliek zullen alleszins van 10 tot 19 oktober aan hun trekken komen in het Audi torium 44 en in deTwins, die gelijktijdig programmeren en in de Passage 44, die een breeduitgewaaierd 10de filmfestival huisvest. Voor 1975 vertoont de Mer cury Cougar XR7, de «Spor- tieve-luxe» wagen van de Amerikaanse automobiel- markt, slechts minieme veranderingen. Het koets werk blijft essentieel onver anderd, enkele minieme de tails niet te na gesproken. Zo werden de voorste bum pers uitgerust met speciale gleuven die een betere af koeling waarborgen en wer den de sproeiers voor de ruitenwissers op de wisser- bladen gemonteerd. Wat het mekanisch gedeelte betreft werden alle motoren standaard uitgerust met een elektronisch ontstekingssy steem. De Cougar is stan daard uitgerust met een V 8 5. 752 cc motor en servo- remmen. Radiaalbanden, servostuur, automatische transmissie, half vyniel dak bekleding en een ganse plei- ade van standaarduitrustin gen waardoor deze wagen Kerkstraat 70 9330 DENDERMONÖE ATAy Tel. 213934-213935-213936 Telex 26795 de titel van sportieve luxe wagen tenvolle verdient, vervolledigen de uitrusting. Twee hoog, in een be scheiden flat aan de Ant werpse provinciestraat woont Louis Tovaro, een kranig en fris man van 70 jaar, wiens identiteitskaart als beroep vermeldt: sneldichter. Tus sen haakjes gezegd, het is verre van eenvoudig om in de dikke officiële boeken te laten inschrijven als «sneldichter». Louis Tovaro is één van die monumenten uit een simpel tijdperk waarin de tv in België nog niet bestond en waarin amusementszoekend Vlaan deren vele avonden door bracht in feestzalen en bij bonte avonden. De heer schappij van de beeldbuis heeft Tovaro lelijke paften gespeeld, maar daarover praat hij liever niet. Enkele weken terug hebben we de Vereniging voor Sociale Jeugdbescherming hier uitge breid voorgesteld. Terloops kondigden we toen hun kam- pagne in verband met verant woord speelgoed aan. Op dit moment is men in VSJ-Kringen druk in de weer om een reeks Zaterdag a.s. kun je d'er weer bij zijn in Hak, binnenplaats van het Keizershof, Korte Nieuwstraat wanneer Urbanus van Anus en de Mannen van de Savooistraat optreden, en dit naf 19.30 uur. HAK is een Hulp, Advies en Kontaktcentrum waar je steeds terecht kunt. gespreksavonden klaar te sto men die dat thema, en vooral dan de praktijkkeuze die er komt bij kijken, duidelijker willenstellen. De opzet kadert in de pre ventieve rol die VSJ te spelen heeft. «Speelgoed is een van de belangrijkste middelen om de relatie tussen ouders en kinde ren te verstevigen», zo zegt men, «Niet het geschenk is hoofdzaak wel het gebruik. Dat punt en een pak zaken die bewust of onbe wust meebepalen of speelgoed al dan niet verantwoord mag genoemd worden willen we behandelen. Daartoe nodigen we mensen uit om samen te zoeken naar wat goed en minder goed is vooreen kind». Praktisch betekent dit dat VSJ-Aalst ouders, leraars, leiders samen roept via schoolkomitees. Aan de hand van een diskussie- schema dat door zes groeps- animatoren waarover de vereni ging beschikt werd uitgedokterd wil men het tot een gesprek laten komen dat eventueel kan uit deinen over tal van speeldomein- en. Aan het eind van elke avond wordt een dokumentatienota rondbedeeld die, naar onze bescheiden mening, erg prak- tisch-handig mag worden ge noemd. Enkele informatieve ge gevens: de periode die men voor deze kampagne uitkoos is ge woon dé speelgoedtijd nl. van 18 oktober tot 9 november (St. Maarten) en van 15 november tot 4 december (St. Niklaas). Voor nadere inlichtingen kan je terecht bij Staf Keymeulen, Leopoldlaan 6 te Aalst. Wie regelmatig of geregeld met kinderen mag of moet omgaan zal er best wat bij opsteken. ANDRE HEYVAERT

De Voorpost | 1974 | | pagina 7