-i HET KAN OOK 1969 1^1 1974 ANDERS BEURTEt modelkeuken Aalst ALTERNATIEVE KLEUTERSCHOOL «DE WEIDE» WACH Tl LOODGIETER 4.995 F ALOSTA FAILLIS- SEMENT k SPECIALE AANBIEDINGEN 8 - 27/9/74 - De Voorpost GENEESHERE1 Groot-Dendermonde, Oudeg» en Denderbelle. A 29 september fei Dr. F. Van Caeter, Sint-Gillisiai0 69, Dendermonde (St.-Gillis). Ti. 211588. Dr. P. De Mey, Brusselsestraatf'® Dendermonde. Tel. 211284. *JC Dr. E. Verbauwhede, P.J. De HP1 duwijnstraat 12, Oudegem. IPÜ 213225. Hl Berlare en Schoonaarde |ai r 29 september (tel Dr. E. Verbauwhede, P.J. De HM duwijnstraat 12, Oudegem. Tyc 213225. L, Lebbeke tus fa 29 september £0 Dr. De Backer, Centrumstraat P:; Tel. 212525. PS Hamme, Grembergen, Moerztpc 29 september r' Dr. V. De Commer, LeugestrP" 17, Grembergen. Tel. 212981. 5pi 28-29 september Dr Moens, C. MeeusstraatteZeDF Tel. 444370 Car Be Bij bevelschrift van de HeerL0( Verbeeck. rechter-commissajrt van de faling van de heer £e( Decker Guillielmus, voorhe|e aannemer van centrale verwan ming, wonende te Zele, Gentcj, Steenweg 102, worden hju schuldeisers, aangenomen in h,r£ passief van voormeld failli% ment, opgeroepen in algemaar vergadering op donderdag I oktober 1974 om 10 uyg voormiddag in de zittingsz«e van de KoophandelaarsbaLj van Dendermonde afdeliL Dendermonde, aldaar geleajt Kazerne om het verslag |ez aanhoren van de Curator nopeth de staat van de faling en |je mogelijke uitslag van deze lik*es datie. Nadien zullen geroep^ worden om zich uit te sprekips nopens de voorstellen van gefior leerde, indien deze meent erjru moeten doen. om een konk£ei daatte bekomen. voor gelijkvormig uittreki^- De Curat! Mter R. Westerling Greffelinckj Dendermonlf), Vorige week brachten we een vrij uitgebreid interview van een koppel wiens kleintje, Sibrien, sinds begin september op de Weide schooi loopt. Naar het schijnt zouden enkele an dere ouders Mongs uitlatingen, de vader van Sibrien, nogal scherp gevonden hebben hoewei de meesten wel vonden dat het eens mocht gezegd worden. Woensdag jl. brachten we zelf een bezoek aan de kleuter school en we vrezen werkelijk zelfs met deze tweede bijdrage lang niet alles wat ons op 't hart ligt over dit uitermate inte ressant experiment, te kunnen neerschrijven. Geen enkele aanduiding wees erop dat het nr. 149 van de Brusselsesteenweg te Aalst de vestiainqsplaats is van de Weide. Een hek met een weg draaiende weg geeft toegang tot achter sparren verscholen schooltje. De kreten van de kinderen en het lawaai van en kele opgeschrikte eenden en kippen wijzen er op dat we op het juiste adres zijn. Het is even na één en het re gent zachtjes. Maar daar sto ren de peuters zich niet aan, ze ravotten maar lustig in de zancfoak verder en kijken niet op naar die rare meneer die ze nog nooit zagen. Thérèse en haar verloofde zijn binnen, er lopen enkele kleu ters rond en er werd net een ruit gebroken. De peuters worden ervan overtuigd dat ze zich kunnen snijden aan het glas en er best maar vandaan moeten blijven tot het is weggehaald. Het hele gebeuren wordt ech ter verder nauwlettend gade geslagen met de nodige kom- mentaar. Of glas evenveel snijdt als een mes, hoeveel stukjes er wel zijn We vreesden dat dit veel meer zou gebeuren, vertelt Thérèse. Er werd wel al eens eerder een ruit gebroken maar gewoonlijk gebeurde dat per ongeluk. In het begin deden sommigen het met opzet en dan gingen we niet zozeer na wie ze brak, maar wel waarom. Nu is er nog een kleintje, toevallig één der oudsten, die naar de lagere school komt en reeds drie jaar onderwijs volgde. Deze trachtte al eens opzettelijk een ruit te breken met als enige kommentaar «het mag hier toch». Waarschijnlijk zal ook hij enkele maanden aanpassings- tijd nodig hebben om zijn vrijheid aan te kunnen, zoals zijn jongere vriendjes. Het schooltje valt groter uit dan ik vermoedde, en is in L-vorm opgetrokken. Het grootste deel wordt ingenomen door een soort leef kamer, maar dan een voor de kinderen natuurlijk, zoals trouwens alles afge stemd is op de grootte van de kinderen: stoelen, tafels, raamhoogte enzEr is een klimhok met een schuinaflo- pende plaat die beurtelings als te beklimmen berg of glijbaan fungeert naargelang hun inval len. Daarnaast staat een grote vogelkooi en in de andere kant een koffer vol prullen. Er is een zithoek (enkele matrassen en een lage tafel) en een afgeslo ten verfruimte. Aan de wanden hier en daar tekeningen die soms op de muur verder wer den voltooid. In een kleine ruimte kan met klei gespeeld worden terwijl in de andere vleugel nog een timmertioek is. Verder rest dan een keuken die met een grendel afgesloten blijft en een waterbak waar ze naar hartelust kunnen experi menteren. In deze ruimten gaan de kinderen vrij in en uit, en brengen ze het grootste stuk van de dag door, behalve wanneer het weer het enigs zins toelaat want dan speelt hun leven zich buiten af. Het is intussen harder gaan re genen en Thérèse tracht en kele peuters die nog buiten zijn te overtuigen een jasje en laarsjes te komen aantrekken. Haar argumenten helpen en als ze tegen het regenweer uit gedost zijn begint een diskus- sie over wat ze nu buiten gaan aanvangen. Er zijn er enkele die naar één of ander rommel kot willen waar verleden week een kleintje met de voet in een nagel trapte. Men waarschuwt hen dat ze als het hen voorvalt de volgende dag niet meer naar de Weide zullen kunnen komen maar deze keer wordt het argument afgewimpeld met de opmerking: «we zullen wel opletten». We trachten hen er nog toe te overhalen in de paalwoning achter de keet te gaan ravotten, maar het rom melkot schijnt meer tot hun verbeelding te spreken. Het is trouwens opvallend hoe deze kinderen enkel ingaan op argumenten die ze als waar heid aanvaarden, wanneer je hen zegt iets toch maar niet te doen omdat het voor jezelf nu eenmaal gemakkelijker is maar zonder dat er voor hen een werkelijke reden kan zijn moet je niet denken dat je voorstel aanvaard wordt. Het is intussen reeds twee uur en Thérèse nodigt hen uit naar het klasje te komen. Je moet namelijk weten dat in het an dere deel van de vleugel ook nog een soort klasje is waar de kleuters alleen onder toezicht Einde serie tapijten 1e keus 20% Duizenden tapijten in voorraad alle afmetingen Tapis-plains alle merken te verkrijgen Steeds 5.000 m2 tapis-plains in voorraad op rol an De grootste speciaalzaak van tapijten en tapis- plains 1.000 m2 toonzalen PR jfo TAPUTENHEREK Molenstraat 28A, Aalst TEL. 053-70.19.03 )es Alosta - Pirelli - Dunlop - Lattoflex - Ideens - Lakebos. Alles gratis aan huis geleverd. TE KOOP Schrijnwerkerij Philemon MICHIELS Neerveldstraat 175 OPWIJK Tel. 052-35.65.45 18"H GEVRAAGD goed loon plus premie. Zich aanbieden REIGELSAN Lange steenweg 44, MERCHTEM Tel. 052-35.58.52. ttfig GEEFT EEN 14-DAAGSE VAN HET STAPELBED voor de prijs van hebt U 2 bedden 2 ressorts 2 matrassen 1 zijhek 1 ladder van Thérese in mogen en waar trouwens de zaken waar zijzelf aan gehecht is en die zomaar niet mogen vernield worden, ter beschikking staan. Meteen zijn er meer dan zeven peuters, het aantal dat als limiet werd overeengekomen om er rustig te kunnen werken, die wel meewiilen. Er begint zelfs eentje te schreien omdat hij te laat was en nu een uurtje moet wachten tot het de beurt is aan de anderen. In het klasje zijn diverse leer- spelletjes die veelal door de mensen van de Weide zelf werden gemaakt, aanwezig. Zo werden aan de hand van kleurenfoto's, kaften samen gesteld met diverse informatie over dieren, beroepen, hui zen Elk prentje uit de kaft is dan aanleiding tot een verhaaltje, vragen of een diskussie. Daarna geven sommige kinde ren hierover hun indrukken weer in een eigen schriftje en dat maakt dan meteen Thérèse mogelijk om na te gaan wat hen het meeste trof. Zo vind je bij verschillende kinderen teke ningen weer over dieren maar geen over een bezoek aan een varkensslachterij Er is ook een winkeltje waar ze aan mekaar produkten verko pen en waar nu een der oud sten bezig is met op de weeg schaal hun hondje te wegen. Dat valt echter nogal tegen daar de weegschaal een beetje klein is, maar meteen vertelt hij me dat hij dat thuis met de weegschaal uit de keuken met zijn hond ook al doet. Hij bleek bovendien vooral op de hoogte over het gebruik van deze keu kenweegschaal. In het klasje zijn verder reken-, taal- en associatiespelletjes voorbanden, terwijl er ook ge tekend, gelijmd of genaaid kan worden en dan ook in tegen stelling tot vele kleuterscholen waar deze zaken ook voorhan den zijn, deze akkomodatie ten volle benut wordt. We gaan even de kinderen die net persé buiten wilden, op zoeken. Ze zijn te vinden bij het afzonderlijk paviljoentje waar door een leraar lager onderwijs les wordt gegeven. Vandaag is hij er echter niet daar het zijn vrije namiddag is en het geslo ten lokaal trekt nogal hun be langstelling. Er is een die voorstelt om ce ment te nemen en te bouwen. Later vertelt men mij dat er vo rig jaar eens iemand een klein Een kompleet stapelbed thuis geleverd MATRAS- en BEDDENBEDRIJF Hoventerstraat 62 9300 AALST Tel. 053-21.78.97 Open van 8 tot 20 uur Herinneringen van onze eerste indrukken doorkomt. Momenteel wordt gezocht naar een geschikt schoollokaal, konkreet wordt er naar een of andere hoeve uit gekeken. Voor wie verder meer informatie wil over de Weide bevelen we de info-avond aan die op 19 oktober in het CSV 't Fabrieksken, Wellekensstraat 45 te Aalst, zal doorgaan, ze ker aan. LIEVEN MATTHIEU Volgende week, als slot van deze artikelenreeks, willen we de mensen van de Weide zelf nog aan het woord laten en ge ven we de visie van kantonaal inspekteur Norbert Zenner weer. We willen wel nog vermelden dat het idee om volgend jaar te starten met onderwijs voor kin deren van 6 tot 16 jaar er zeker huisje is komen zetten in de tuin om hen te wijzen hoe zo iets in elkaar zit. Zes maanden later begonnen de kinderen op een dag zelf ook met cement en zavel te werken

De Voorpost | 1974 | | pagina 8