UW WOORD ALLE MOORSELSE WEGEN KRIJGEN EEN NIEUW KLEEDJE! KULTUURKALENDER DE CROO OVER RIBTO A.H.A.C. HONDENTROUW - AALST LEEDSE FLODDERS 12 - 4/10/74 - De Voorpost Nadat Kapittel-, Koebrug-, Tinnenhoek-, Herberg-, Lievevrouw-, Spruithoek-, Terhagenstraat en een gedeelte van de Eikenstraat volledig werden vernieuwd, nu allemaal banen van 6,60 ni breedte, werden tijdens de jongste gemeenteraadszitting ontwerpen voor een reeks andere wegen voorgelegd. Raadsleden De Meyer, Caudron en P. Pieters waren afwezig en aldus ging men met tien raads leden van start om het verslag van de vorige zitting te aanho ren. Nadat dit verslag eenparig werd goedgekeurd, werd de dagorde, die 18 verschillende punten omvatte, aangesneden. BEGROTINGSWIJZIGING K.O.O. De begroting van de K.O.O. die oorspronkelijk een batig saldo van 545 fr. vertoonde werd gewijzigd. Het waren de kredie ten onderling die werden aange past volgens tekorten en over schotten, zodat uiteindelijk een batig saldo van 310 fr. blijft behouden. Vervolgens werd het proces-verbaal van kasnazicht van de gemeenteontvanger goedgekeurd. Aanvragen om grondsafstand op het kerkhof voor de families Van Langenhove, Bredestraat, en Willems, Lievevrouwstraat, werden toegestaan. LENINGEN Het aangaan van twee leningen werd eveneens eenparig goed gekeurd. Een eerste van 114.000 fr. als saldo voor de wegenis- werken aan Spruithoek en Terhagenstraat. Het gemeente krediet staat slechts een beperk te duur van 10 jaar toe. Hiermee is de zaak Spruithoek volledig van de baan. Een tweede lening van 127.000 fr., ter onderschrijving van de tweede schijf maatschappe lijk kapitaal «Land van Aalst», terugbetaalbaar op 5 jaar, droeg VRIJDAG 4 OKTOBER Aalst Nog tot 7 oktober in Galerij Valerius De Saedeleer, Keizerlijk Plein, tentoonstelling «Oude Tapijtkunst uit Perzië». Open op zondag en weekdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Dinsdag gesloten. Nog tot 14 oktober in Galerij Pieter Coecke, Molenstraat, tentoonstelling van grafiekwerken door Luc Piron. Open alle werkdagen van 10 tot 12 en van 15 tot 19 uur, zondag van 10 tot 12.30 uur. Tot 16 oktober in 't Apostelken, Mijlbeek, tentoonstelling kunstschilder Ludwik Cieslik (Polen). Iedere dag van 15 tot 22 uur, 's zondags van 10 tot 22 uur en op donderdag gesloten. Tentoonsellting Leefmilieu - verlenging. In het Oud-Hospitaal, tijdens de week van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. 's Vrijdags, 's zaterdags en 's zondags van 10 tot 13 uur en van 14.30 tot 20 uur. 20 uur: In New Reform, Wellekensstraat 45, tentoonstelling, films, foto's, dia's en gesprekken met Sosnowski, Marcolla, Haka, drie Poolse kunstenaars Affligem Nog tot 6 oktober loopt in het Kultureel Centrum de tentoon stelling «Stille Schoonheid» met Frans De Block en Jan Heu- ninck. Toegankelijk op zaterdag van 14.30 tot 20 uur en op zondag van 11 tot 13 uur en van 14.30 tot 20 uur. ZATERDAG 5 OKTOBER Aalst 19.30: vooropening tentoonstelling Frans Lemaitre, beeld houwerschilder, in de zaal Belfort, Grote Markt. Inleider J. Libbrecht. De tentoonstelling is open tot 20 oktober, op zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, tijdens de week van 14 tot 19 uur. 20 uur: vooropening tentoonstelling André Van Schuylen- bergh in de Belfortkelder, Grote Markt Inleider Roel Van de Plas. De tentoonstelling is open tot 20 oktober. 15 uur: in New Reform, Wellekensstraat 45, tot 18 uur: ten toonstelling, films, foto's, dia's en gesprekken met Sosnowski, Marcolla, Haka, dire Poolse kunstenaars. Eveneens van 20 tot 22 uur. ZONDAG 6 OKTOBER Hofstade 20 uur: vertoning van «Modem Times», film van C. Chaplin, in jeugdhuis Pallieter. Aalst 20 uur: in New Reform, Wellekensstraat 45, tentoonstelling, dia's, films, foto's van Sosnowski, Marcolla, Haka, dire Poolse kunstenaars. Tot 22 uur. MAANDAG 7 OKTOBER Aalst 20 uur: in de feestzaal Stadhuis, Ninivends kamerorkest o.l.v. Willy Van der Meirsch, dir. muziekakademie Ninove, met wer ken van Mozart, Van der Meirsch. XOENSDAG9 OKTOBER Aalst 21 uur: in lokalen PAN, Wellekensstraat 45, opvoering van «De Les» van Eugène lonesco. eveneens de goedkeuring van alle raadsleden weg. TINNENHOEK Als zesde agendapunt werd de prijsopgave voor onvoorziene werken aan Herbergstraat en Tinnenhoek voorgelegd. Het ging hier om het slopen van de oude woning van Saeys Denis, een oud gebouw van Borms Jozef en van Peilinck Maria, verder het uitroeien van bomen en hagen, draineringswerken aan de rechttrekking van de Her bergstraat en herstellen van private opritten. Deze gedetail leerde prijsopgave werd aange nomen. UITBREIDING MEUBEL FABRIEK De Firma Van Praet richtte een vraag aan het gemeentebestuur teneinde de eigendom van de familie De Vis, gelegen achter de Meubelfabriek, aan te duiden als industriegrond. Het ligt in de bedoeling van de firma een uitrit aan te leggen die uitgeeft op de rijksweg. De raad was akkoord met het principe, doch met de vermelding dat de bebouwing niet verder is toegelaten dan de huidige fabriekslijn, dit om het uitzicht van het kasteel te vrijwaren. VERBETERING VAN DE WEGEN Een eerste ontwerp werd voor gelegd ter verbetering van de wegen: Gardebaan, Avoué- straat, Kaalbergweg, Gever- gemveldbaan. Asserenbosweg. Geneverweg en Doctoorstraat. Dit ontwerp werd opgemaakt voor een som van 4.289.283 fr., waarvan een groot gedeelte subsidieerbaar is. Deze wegen die op de kaarteen breedte van 2 m hebben en in werkelijkheid 2.76 m zijn, zouden op 3 m breedte worden aangelegd. Hierbij zal een nieuwe riolering worden aangebracht en er zijn geen onteigeningen vereist. Wat de Gevergemveldbaan be treft, hier gaat het slechts om het gedeelte vanaf de woning Van Campenhout, het overige deel werd reeds vroeger verbeterd. Een tweede ontwerp behandelt de wegen Kattenbroekstraat, Rozebaan, Bredestraat, Ploeg- straat, Boekveldbaan, Nieuw- molenstraat en Land van Aalst- straat voor een totale som van 6.926.123 fr., waarvan 1.686.000 fr. voor 65% subsidieerbaar is en 3.888.000 voor 35%. De Brede straat staat hierbij vermeld ter verbetering van de riolering, want het water van de Ploeg- straat moet naar de Bredestraat waar een gedeelte van de open grachten dient gedicht. Een derde ontwerp ging over de wegen Korte Trieststraat. Trieststraat en Bredestraat. Hier dient de gemeente Wieze echter tussen te komen in de kosten. Het deel van de gemeen te Moorsel bedraagt 5.317.790 fr. Een groot deel hiervan is 65% subsidieerbaar. Deze drie ontwerpen werden door de raad aanvaard, alhoewel raadslid Redant opmerkte dat er volgens hem toch nog andere werken voorrang hebben. Hij vermelde hier het dichten van grachten. De burgemeester ant woordde dat het dichten der openliggende grachten niet zal worden toegestaan wegens het algemeen rioleringsplan. En bovendien zouden de eigenaars die het dichten van de grachten aan hun eigendom tot nogtoe onnodig geacht hebben nu gratis bediend worden, daar waar de andere eigenaars zelf de kosten hebben gedragen. Dat gaat ook niet op! De burgemeester voegde er nog aan toe dat de ontwerpen ter verbetering der verschillende wegen waarschijnlijk niet vlug zullen goedgekeurd worden en dit ingevolge de getroffen in flatiemaatregelen. VERGISSING Nadat het schepenkollege door de raad werd gemachtigd om in rechte te verschijnen tegen een automobilist uit Sint-Pieters- Leeuw die de verkeersspiegel in de Groenstraat had vernietigd, kwam een onteigening in de Spruithoekstraat ter sprake. Zowel van de eigenaar Lippens Alfred als De Hauwere Serafien werd een gedeelte onteigend. Nu werden per vergissing deze onteigeningen genoteerd met de verkeerde eigenaars. De ontvan ger van de Registratie had deze fout opgemerkt aan de eigen dom De Hauwere waar eigenaar Van Rossem stond vermeld. Deze fout werd hersteld, doch bij de eigendom Van Rossem is dit niet opgemerkt, zodat aan De Hauwere alles werd uit betaald en aan Van Rossem niets. Het overlijden van De Hauwere Serafien heeft onder tussen de zaak nog gekompli- keerder gemaakt. Men moet nu trachten 20.294 fr. te recupe reren bij De Hauwere om die uit te betalen aan Van Rossem. De raad gaf hieraan zijn goed keuring. Aan de woning Keppens Gus- taaf werd de hoek van de baan uitgewerkt wat oorspronkelijk Vorige dinsdag gaf Minister van Nationale Opvoeding De Croo in een mededeling een verduidelijking in verband met de gere zen moeilijkheden in de scholen voor buitengewoon onderwijs te Aalst, inzonderheid het RIBTO aan de Molendreef. Vooreerst beval de Minister een onderzoek naar de gegrond heid van de aangeklaagde toestand en dit met het oog op de onwettige afwezigheid van leerkrachten, waarbij leerlingen door de afwezigheid zonder onderwijs of toezicht bleven. Bij toepassing van de reglementaire beschikkingen, waardoor de afdelingen voor buitengewoon onderwijs van 1 september 1974 af niet meer mogen gehecht zijn aan een inrichting of school voor gewoon onderwijs, deden zich volgens minister De Croo voor de afdeling voor bijzonder onderwijs te Erpe twee mogelijkheden voor ofwel afschaffing ofwel zelfstandig worden, dus omvorming tot een rijkslagere school voor bui tengewoon onderwijs. De keuze viel op laatstgenoemde mogelijkheid, omdat, aldus De Croo: Vorige ministers beslist hebben zes nieuwe lokalen te bouwen te Erpe en die op 1 september gereed waren (wat de noodzakelijkheid bewijst het buitengewoon onderwijs te Erpe te laten bestaan): Een einde moest worden gemaakt aan de konkurrentie wegens het bestaan van twee identieke afdelingen op 3 km van elkaar: De B.O.-afdeling te Erpe in 1962 werd opgericht en die te Aalst in 1963. In verband met laatstvermelde punt stipt de minister aan, dat men in 1963 ofwel Erpe moest versmelten met Aalst ofwel de afdeling te Aalst niet oprichten. Intussen, zegt hij, is de school bevolking te Erpe aangegroeid tot 61 leerlingen tijdens het voorbije schooljaar en te Aalst waren er 58 leerlingen van hetzelfde type als te Erpe. Een centralisering lag voor de hand, aldus De Croo, die nog opmerkt dat men na het lager onder wijs kan voortstuderen te Aalst. met was voorzien en wat een bijkomende onteigening van 12.105 fr. meebracht. Achter eenvolgens werden goedge keurd: Opnemen in het wedde- statuut van het personeel, een Koninklijk Besluit omtrent de in aanmerking te nemen diensten in de privésektor, hetzelfde eveneens voor de gemeentese- kretaris en -ontvanger en de toekenning van een eindejaars- toelage 1974 en 1975 aan hi personeel. Tenslotte werden de interin vergoeding aan de Heer Hug Uvin en de zitpenningen voor leden der examenkommiss vastgesteld, waarna Mejuffrou Schoonjans Christiane aang steld werd als waarnemend leerkracht in de gemeenteschol1 Tinnenhoek. FRED VAN BIESE Lezersbrief voor De Voorpost als antwoord op de brief van Mr. P. De Deyn Direkteur RLS Erpe OVERHEVELING RIBTO—AALST De ministeriële administratieve maatregel betreffende de overheveling RIBTO-Aalst RLS Erpe is inderdaad niet aangenaam voor de RIBTO- Aalst noch voor de ouders. Vooral de wijze waarop deze maatregel werd uitgevoerd en de gevolgen die hij met zich meebrengt zijn zeer onaange naam. Want of het kindergeluk iets te maken heeft (zoals U beweert) met deze maatregel betwijfelen wij ten zeerste. De uitvoering ervan heeft ons het tegendeel bewezen. Ge tuige hiervan zijn de dramati sche toestanden die in vele ge zinnen ontstaan zijn door de overheveling. Hiervan hebben wij voldoende bewijzen. Uw bewering dat de scholen er zijn voor de kinderen en niet voor de scholen is zeer juist. Maar deze overheveling heeft dit te gengesproken, hier werden geen kinderen gegeven zoals U zegt, hier werden kinderen genomen. De RLS-Erpe heeft zich voor negen jaar bena deeld gevoeld door de oprich ting van het RIBTO te Aalst. De B.O.-afdeling van de RLS Erpe wastoen en tot voor 1.9.1974 geen autonome school zoals de RIBTO-Aalst maar wel een afdeling voor B.O. Door uitvoe ring van het Koninklijk Besluit van 2110.1971 mochten vanaf 1.9.1974 de afdelingen voor B.O. niet meer gehecht zijn aan een inrichting of een school voor gewoon onderwijs. Waarom werd hierop één uit zondering gemaakt te Erpe? Steken hierachter geen partij politieke belangen? Wanneer U zoals in uw artikel, ten stel ligste beweert dat deze over heveling gesteund is op peda gogische gronden en op ge- voelsmotieven van de ouders, waarom werden er dan ook geen overhevelingen doorge voerd in alle scholen voor bui tengewoon onderwijs (RIBTO en RLSBO)? Waarom werd hierop een uit zondering gemaakt, namelijk de RIBTO-Aalst? Welke be langen werden hier gediend? Het RIBTO-Aalst heeft steeds de bezieling om haar kinderen een goede opvoeding en kunde mee te geven. Het zou een lakse houding aannemen moest het zich neerleggen bij een onbezonnen ministeriële maatregel waarbij alleen het RIBTO Aalst benadeeld werd, noch de kinderen of de ouders, noch het Rijksonderwijs vinden hier baat bij! Namens het Ouderkomitee RIBTO Zondag 29 september werd er in de Kleistraat te Aalst duchtig gespeeld voor de titel van Kampioen van Oost-Vlaanderen in de klub A.H.A.C. Hondentrouw, Aalst. Na veel spanning speelde zich in 1ste kategorie de Heer De Clerq R. van de klub T.W. Eeklo met 346,5 punten, kampioen van Oost- Vlaanderen. DE VOLLEDIGE UITSLAG: lste kategorie 1. De Clerq R. van de klub T.W. Eeklo met 346,5 punten. 2. Boterberg R. van de klub D.V.S. Waarschoot met 316,5 punten. 3. Van Heirseele A. van de klub T.W. Eeklo met 284 punten. 2de kategorie 1De Mits R. van de klub D.V.S. Waarschoot met 348,5 punten. 2. Verguit R. van de klub St. Joris, Sleidinge met 2;324,5 punten. 3. Van Den Eynde W. van de klub St. Rochus Aalst met 312,5 punten. 4. Willems K. van de klub St. Rochus Aalst met 300,5 punten. 5. Borms E. van de klub Hondentrouw Aalst met 282 punten. 6. Herman E. van de klub O.V. Serskamp met 265 punten. 7. Van Nuffel A. van de Asbeekse Hondenklub met 26è punten 8. Vonck Th. van de klub De Grenswachter Zelzate met 258 punten en 9. Mevr. Le Clair van de klub St. Rochus Aalst met 256 punten. 3de kategorie 1. Lampaert M. van de klub D.V.S. Waarschoot met 285 punten 2. De Clerq A. van de klub Tr. Vr. Schendelbeke met 229 punten. Folkloristisch Familiefeest te Hofstade. 3. De Schuiteneer A. van de klub Tr. Vr. Schendelbeke met 178 punten. NADER KENNISMAKEN MET DE KLUB Voorzitter Raf Ernst wijdde even uit over de klub. De Klub A.H.A.C. Hondentrouw Aalst bestaat reeds 16 jaar. Er zijn momenteel 70 leden. Het doel van deze klub is, het africhten van Mechelse en Duitse schepers tot politiehon den. Deze moeten, als volleerd, 2m30 hoog en 4 m ver kunnen springen. Moeten eveneens «schotvast» zijn d.w.z. wanneer iemand met een pistool schiet mogen de honden hierop niet reageren, kwestie van aanvallen. Ze moeten tevens weten wanneer en wanneer niet aan te vallen. Deze opleiding neemt zo'n 3 jaar in beslag. Aan deze sport, want het is een sport en zeker niet winstgevend, kan men beginnen met de hond in kwestie van «kindsbeen» af allerlei kunstjes en oefeningen te leren. Dan kan men zich aansluiten bij de klgb die een lidgeld vraagt van 200 fr. per jaar met inbegrepen de verzekering voorde hond. Uiteindelijk kan men dan, indien aangesloten bij de klub, meedoen aan wedstrijden. Elke week wordt er een wedstrijd gehouden, en dat het hele jaar door van maart tot september. Uiteraard zijn er ook trainingen en dit op woensdag van 7 tot 10 uur 's avonds; zaterdag van 3 tot 10 uur en zondag van 9 tot 10 uur 's morgens. Aan elke wedstrijd zijn er prijzen verbonden en zowel de 1 ste als de laatste heeft een prijs. KAMPIOENSCHAP VAN OOST-VLAANDEREN Aan deze wedstrijd doen de II hondenklubs van Oost-Vlaan deren mede. De honden dl meespelen zijn die die tijdens he seizoen de beste resultatei behaalden. Er zijn 3 kategorieëi 0c en per kategorie speelt van elkt klub 1 hond mee. Om tot een bepaalde kategori over te gaan, moet men tijden het voorbije seizoen een bepaalt aantal punten behaald hebben Deze punten worden gegevei door 2 officiële keurders di(vo zich op het terrein bevinden. Z(op beraadslagen over de punten di be de hond verdiend. Dan is er oolm, de aanvalsman of de «apache zoals men hem noemt. Deze waarlijk de steunpilaar van d club. Zo heeft elke club apache. Hij draagt een zwaar (4 kg) kostuum gemaakt uit jutt en is verzekerd voor de mogeli; ke beten van de honden. Per wedstrijd moet men echte aan de aanvalsman 20 fran! geven per hond voor de moeit om zijn loodzwaar kostuum aa tijt te trekken. Om tot aanvalsma t< te evolueren moet men speciale opleidirig achter de ru hebben en tevens werken zoaljjui de keurders hem opleggen. Dan is er ook uiteraard d meester van de hond. Tijdens d wedstrijd mag deze de hong ni« slaan, niet vloeken of hem nie berispen want dit kan henHE punten kosten. Hij mag juist dAA hond de opgelegde bevelen doe uitvoeren. De hong mag echte vo niet voor de bel vertrekken c ophouden en poten en tellen voor punten. Uiteindelijk is er dan de hom zelf. Deze weet. zoals men zeg wat er gaande is. Hij weet wat e juist gaat of niet gaat gebeuren Wij vroegen ook of de hondei Bil gevaarlijk zijn in de gewon ovi omgang en men antwoorde on dat men ze liever niet uitdaagd wil men niet met gescheurd kleren naar huis gaan. ERIK D'HOND' De familiestam Gustaaf Van den Neste uit Hofstade kwam op het hof aan de Noenstraat met z'n honderdtwintig bijeen. Het traditionele feestmaal werd gelaten voor wat het was en het ging er veel gezelliger aan toe met ovenkoeken, zelf gebakken brood, aardappelen in de schil en hoofdvlees, (hdw) En Jong Lede blijft maar aan de leiding. Hoe slecht moet men eigenlijk spelen om te verliezen? De harmonie St. Cecilia wordt een konservatorium op zich zelf. Nadat de noten je werden aangeleerd, kan je er leren op spelen of trommelen en voor wie zich op die manier nog niet genoeg kon uitleven, die kan er ook nog de ballctpasjes bijnemen. Zondagnamiddag kan je de gesnorde Nick Mackenzie gaan bewonderen... of je wekelijkse bal-kuur in de zaal Lelie. Wie voor het ietwat serieuzere genre is kan naar jeugdhuis Leeuwerik waar de «Jegg Pap New Orleans Jazz Band» komt... wat een naam zeg! Wie de naam in één adem zonder stotteren kan uitspreken mag gratis binnen! Als je eerder landelijk bent inge steld, en bovendien de geluk kige eigenaar van een paard of pony bent. kun je deel nemen aan de zoektocht te paard. Wat zouden ze zoeken? Die briel? En wie. na dat alles te hebben meegemaakt, nog bloed in de aderen heeft, kan dit kwijt in «den Bonten Os» op dinsdag avond tijdens de bloedinza- meling. Warm aanbevolen! Je bent geboren in '24 en je hebt nog niet ingeschreven voor «DE» dag? Vlug wat of je pakt er naast. Al «die van toen» zullen er ook zijn. MARCOLE hi Or Mc He der ter

De Voorpost | 1974 | | pagina 12