DE SPOET IN HET NIEUWS EINDE VAN DE WITTEBROODSWEKEN 1 Walraeve out... F BIKKELHARD EN BOEIEND leIATIONALE OOSTENDE S.C. LOKEREN 2-2 3e RATIONALE Eendracht Zele - W.S. Lauwe 0-1 Rac. Doornik K.A.V.D. 2-0 AA Gent - Eendracht Aalst 1-0 VOETBAL KALENDER VOOR ZONDAG Albert Van Damme en Paul De Brauwer in de kijker 16 In de duinen van Mariakerke heeft Sporting Lokeren bewezen dat het menens is met het offensief voetbal dat in de Daknam gepreekt wordt. Zelfs op verplaatsing schrikt Novak er niet voor terug om drie aan vallers konstant in de vuurlijn te sturen. Dit kan alleen maar toegejuicht worden. Het is geen toeval meer dat Sporting voor de ene voetbal-happening na de andere zorgt, maar het resultaat van een gedurfde maar verant woorde taktische instelling. Lo keren heeft immers het poten tieel om aanvallend voetal aan te kleven. De drie steunspelers zijn stuk voor stuk offensief inge steld maar demonstreren mo menteel zoveel spankracht dat zij ook hun defensieve opdracht naar behoren vervullen. De komst van zwoeger Verheyen heeft in deze sektor heel wat problemen opgelost terwijl het opvallend is dat zowel Puis als Thielemans met een totaal andere mentaliteit in het veld verschijnen en dan ook een uitzonderlijk rendement berei ken. Het feit dat er voor de halflijn talentrijke spelers als Nadoveza en De Koning op de wachtlijn staan heeft hier zeker toe bijgedragen. Sporting maakt het dus offensief waar zodat wel mag gesteld worden dat met het vertrek van Jurion een periode werd afgesloten. Een vergelijk maken is nochtans onmogelijk. «De Jef» beschikte immers over geen Verheyen die in de centrale veldstrook werkt voor twee, hij kon evenmin rekenen op een De Vrindt die momenteel zoveel stukken maakt dat hij opnieuw Mon Goethals kon bekoren. Johan was de stormer waar LokereA reeds op paar jaar naar uitkeek om de akties af te ronden, maar dan een stormer die meer in zijn mars heeft dan brutale kracht. De vrindt kan immers een tegenstander uit schakelen maar vooral een medemaat op het cruciale ogen blik in de aktie betrekken. Bewijs daarvan het eerste Loker- se doelpunt te Oostende toen de Limburger 4 tegenstander mys- tifieerde en dan gepast naar Suyckerbuyck schoof die gemak kelijk kon binnen knallen. Dat was klasse die vooral schraagde op routine. En Jurion had even min een De Schryver die week na week een knalprestatie levert en te Oostende zoveel elan vertoon de in zijn opmarsen dat Maurice unaniem als de beste Lokeraar geciteerd werd. Zowel offensief als defensief was zijn taak af niettegenstaande hij niet uitge sproken snel is terwijl de gast heren met Mortier en Simoen of twee «raketten» beschikte. Lokeren had dus ongetwijfeld een groot aandeel in het spetterend vertoon dat aan de kust gepresenteerd werd. En dan vooral voor de rust toen Sporting vriend en tegenstander verbaasde maar wel zijn voor sprong verspeelde op een dom me manier. Achteraf as Puis wel formeel dat hij de bal niet terug gespeeld had zodat Simoen ongetwijfeld buiten spel stond. In ieder geval was een gelijkspel ongetwijfeld een billijk resultaat want na de rust kwam Oostende sterk terug vooral onder impuls van een briljante Carteu die nochtans een gemaakt doelpunt liet liggen. Wel liet de Lokerse defensie zich een tweede keer verrassen door Simoen die met een fantastische kopstoot zijn "wederoptreden nog maar eens opfleurde. De Vrindt zou dan met een kopstoot de eindcijfers vastleg gen maar om deze 2-2 cijfers te bewaren waren er wel twee attente keepers nodig want zowel Oostende als Lokeren lieten geen enkele kans voorbij gaan om af te drukken. Tumul tueuze toestanden voor beide doelen zorgden ervoor dat de spanning een ongekend niveau bereikte. BERINGEN Normaliter wordt tegen Berin gen een nieuw spektakelstuk opgevoerd door Sporting. Het is Stuer (E. Zele) komt net iets te laat om Van den Abbeele te vloeren. De konfrontatie tussen de eerst geklasseerden in derde afdeling A is onrechtmatig uitgedraaid op een versteviging van de positie van de geel-zwarten. De Westvlamingen hebben deze kapitale ontmoeting op het taktische vlak oordeelkundig uitgespeeld. Immers ze hebben gedurende twee derden van de ontmoeting rustig de Zeelse aanvalsgolven opgevangen. Dit ging dank zij een versterkte verdediging en met de hulp van een Goyvaerts, die de kunst verstaat om het leder te bevriezen en zijn kinderachtige bevliegingen deze keer gelukkig tot één opvoering wist te herleiden. Scheidsrechter Verlinden bewees dat hij zijn pappenheimer kende. Na een aarzelend begin waar in de Eendracbters bewezen door de zenuwen te zijn aangewreten kwam dan een periode waarin de Zeienaars zo drukten, dat de opeodoek- jes niet uit de lucht waren. Het begon met een oprukken tot bij de hoekschopvlag en een achterwaarts inzenden dat in de vlucht door Szap'mszky werd overgenomen doch het atoomschot plofte op het li chaam van Heugebaert. De man uit Puurs omspeelde daar na Samoy maar zijn poging werd door Van den Abbeele gestopt. Het vervolgde met een schuine schuiver van De Loose die met een prachtige save door de keeper van Lau we werd geneutraliseerd en deze periode kreeg haar hoog tepunt met een kopstoot van Van Wambeke die neven de winkelhaak suisde, waarna Mare op hoekschop de dwars- lat op zijn weg vond. Ten slotte werd een schot van De Beule gestopt door een overbevolkte verdediging. Het verleden heeft ons diets gemaakt dat aan dergelijke overwichtige périoden, die zon der sukses worden afgesloten soms ramspoedige gevolgen verbonden zijn. De thuisploeg vervolgde na de rust haar inspanningen en dit dank zij een formatie die over een technische betere inslag beschikte, zodat Lauwe verder in verdediging werd gedron gen en getracht werd een gevecht tegen de tijd te ont ketenen door het balbezit te EPAALT3ES Keeper Van den Abbeele (Lauwe) kreeg werk genoeg, doch liet zich niet verschalken. verlengen. EEN ONVERDIEND VERDIKT In vol Zeelse offensief zou Ghellinck, die tot hiertoe uit blonk door onnauwkeurige voor zetten langs rechts een solo ren van dertig meter onder nemen. Zijn voorzet werd door Defever bij De cock getoetst, die De ftijeke met een laag schot versloeg. Begrijpelijk konstematie in het rpod-zwarte kamp. waarbij de spelers aangeslagen schenen door deze onrechtvaardige wen ding en in de daarop volgende 10 minuten liepen de gasten dicht bij een tweede doelpunt langs Libon, die nipt neven besloot en Hindrickx die De R:jcke verplichtte tot een op vallende tussenkomst. Onder impuls van Lambrecht. die bestendig mee oprukte ging de thuisploeg op zoek naar minstens het gelijkstellend doelpunt. Dit kwam er niet omdat de aanvalslijn minder sneed en dit was zeker het geval met De Beule maar voor al omdat de Westvlamingen een muur optrokken met fisiek sterke verdedigers die inzake kopspel de baas waren. Dan kwam nog het geharrewar zon der einde, dat De Loose in hoekschop deed besluiten. Het schot van Szaplnsky dat door Baeckelandt achter de lijn zou weggewerkt zijn. de gele kaar ten die aan Samoy en Martens werden getoond en ten slotte de grote ontgoocheling een wedstrijd te verliezen, die de Eendracbters volledig kontro- leerden E. Zele De Rijcke, Jacons (79" Coles) Martens. Goos- sens. Lambrecht. Szaplnsky. De Loose. Van Wambeke. De Beule (83' Maes) Jansegers en Stuer. Lauwe Van den Abbeele. Heuegebaert, Baeckelandt. Sa moy. Lippens. Ghellinck. Libon (69' Merleier). Hendrickx. Goy vaerts. De Cock en Defever (82' Buseyne), B een ploeg die binnen de moge lijkheden van de Lokeraars moet liggen zodat wel mag aange nomen worden dat de tricolores opnieuw resoluut in het offensief zullen stappen. Eenrichtings- voetbal zoals tegen Olympic durven we evenwel in geen geval vooropzetten want de Limbur gers beschikken over een fysiek sterke formatie die geschraagd wordt door een talentrijke halflijn waarin Lallo en Zepina voor een grote speltechnische inbreng zorgen. Daarenboven kan het niet ontkend worden dat Sporting achteraan kwetsbaar is wat gedeeltelij wel in de hand gewerkt wordt door de offensie ve instelling. We geloven noch tans niet dat Novak hierdoor een stap terug zou doen wat alleszins zou te betreuren zijn. Zelfs een counter die in de komende weken zich ongetwijfeld zal voordoen zal niet in staat zijn om Lokren in een defensief keurslijk te stoppen, zo menen we althans toch. Sporting heeft immers bewezen dat het mo menteel in staat is om voor spektakel te zorgen en daar komen de toeschouwers per slot van rekening voor, temeer daar Lokeren momenteel garant staat voor een stevige portie doelpun ten. KAVD is met lege handen uit Doornik teruggekeerd. Ook in dez wedstrijd is tot uiting gekomen dat wil de Ros Beiaardploeg zie definitief als derde klasser opwerken, aan een hoger tempo dier gespeeld. Daarbij kwam nog dat de overschakeling naar ee hogere snelheid, die juist noodzakelijk is om de tegenstander t verrassen bij de paars-blauwen ontbreekt. Vooral tijdens d eerste speelhelft onderging de Scheldeploeg de wedstrijd. In d cirkel- en verdedigingszone keek men angstvallig uit naar d Zuid-Amerikaanse profvoetballer Augusto, die de knepen van h( vak volledig onder de knie heeft. De Dendermondse defensH stond regelmatig onder druk en mag zich dan ook geukkig acht ten dat de achterstand tot 1-0 beperkt bleef aan de rust. Na de kampwisseling en de traditionele bolwassing van trainer Bertels gingen Ver- helst en co met heel wat meer overtuiging akteren. Het ging heel wat vlotter tussen de lijnen en mits een weinig meeval was zelfs de gelijk maker op het bord gekomen. Het tweede doelpunt van Doornik sloot evenwel de weg af naar dit eervol resultaat. Het ligt voor de hand dat de 'Dendermondse dirigenten wel iets meer hadden verwacht in deze seizoen aanhef. In het vooruitzicht van de grote der by met Eendracht Aalst, die zondag in het Grembergse stadion heel wat herinnerin- Voor Eendracht Aalst kondigde de derby op het veld van AA, Gent. een „ouwe kennis" uit de goeie ouwe en glorieuze tijd van beide klubs, zich niet zo goed aan. Vooral het keepers probleem was moeilijk op te lossen. Zwartwit kon niet op titu laris Van Hyfte rekenen die zit met een knieletsel dat slechts na een chirurgisch ingrijpen geneest. Invaller Smessaert, pink- breuk, was evenmin beschikbaar. Omdat de destijds van SK Lebbeke overgewaaide Jan Jansegers ten slotte nog lid is van de klub, ook al was het een poosje geleden dat hij zich nog in de buurt van het Pierre Cornelisstadion had laten zien, deed men een beroep op die „verloren zoon". Terloops gezegd Jan deed het prima en niemand zal ooit kunnen beweren dat hij aan de basis lag van de ne derlaag. Want dat laatste is het al na al in het Otten- stadion voor Eendracht ge worden. Eén enkeil goaltje besliste over het resultaat ref Hans, een man die zich zijn Gentse namiddag nog lang zal herinneren, keek een fout op Van Brevoort door de vingers (uitstekende kijk op de voordeelsregel) en Bene tikte binnen. Er was toen 35 minuten gevoetbald. Die Bene scoorde en was out uit een kontakt met keeper Jansegers hield hij een schouderverwonding over. Een overtreding van Jan was er niet mee gemoeid, voor Bene was het puur pech. Het verdwijnen van AA Gents ge vaarlijkste spitsspeler deed de stropkes op paniekerig gedoe overschakelen, spelmaker Ar- nolis stuurde zijn mannetjes voortdurend in de vuurlijn en Eendracht drukte tot aan het rustsrgnaal. Na de koffie is het een bik- belharde struggle for life" geworden. De totaalinzet van de meeste spelers die met veel overtuiging voor de punt jes streden, was voorbeeldig. Dat uit die grenzeloze over gave ook een massa fouten resulteerde, verminderde de kwaliteit van het boeiend spektakel. Gent, fel aanvallend in het begin van de tweede time, moest in de laatste 25 minu ten alle hens aan dek roepen om de gelijkmaker te voor komen en een fout van Matu- ro, inzet door de ref bestraft, lokte veel protest uit bij de bezoekende spelers een pe nalty zou immers een unieke kans op de gelijkmaker heb ben betekend. Dat gelijkstel- lertje zat er ook achteraf in diezelfde Maturo slingerde de bal fraai voor doel, keeper Hoogeveen en de voor Peys- mans ingevallen De Ridder botsten tegen mekaar en De Groote redde precies op de lijn een zekere goal. Erger kon het dus niet Op een bepaald moment meende een of andere Gan- toisefan er goed aan te doen een steen op de rug van Chris De Smet te gooien. De al zie ke sfeer op het terrein verbe terde er niet door en achter de afsluiting werd door al te warmbloedige supporters hard handig geruzied. Er was zelfs politietussenkomst nodig om de gemoederen te bedaren. Slotsom een nederlaag voor Eendracht waaraan men best niet te zwaar tilt, omdat ge bleken is dat zwartwit tot meer dan een figurantenrol letje in staat is. Dat er ook wat .extrasportiefs" te bele ven was, verheugt niemand. Integendeel. Het illustreerde eohter al te nadrukkelijk de zegewii van twee gewezen ri valen die geen van beiden voor mekaar willen onder doen, maar om hun doel te bereiken niet steeds de aan gewezen middelen aanwend den. Al mag gezegd dat de niet toegekende strafschop geen brandblusser was. gen zal oproepen, mocht< toch enkele positieve feite» worden opgetekend. Er wa in de eerste plaats de jong Van Holsbeek. die de zwa opdracht kreeg om Dré Ten merman, gekwetst in de ia rige wedstrijd, te vervanget Nu is het zo dat de jong Brusselaar zich op knapp||c wijze van zijn zware opdrac^^ heeft gekweten. Zijn inzet, ba^, behandeling en klare kijjg, kunnen hem zeer kortelinf doen uitgroeien tot een vasl|a| waarde in de Dendermonds fanionploeg en dit is da fS toch wel verheugend dai Dré Temmerman de techni ker uit het DendermondpiS middenveld met kwetsu r« blijft sukkelen. Verder is ook het feit dat de van Spader ta aangekochte doelman Di<fw, riek reeds flink ingeburgeAoc blijkt en met gewettigde hocfror op sukses onder de lat ka in worden geplaatst in vervai pc ging van Dré Walraeve, zich nu kwetste aan de kn bij een onschuldige draai'b weging. Bij het verschijn* van dit artikel kan er ee heelkundige bewerking hel ben plaats gehad wat metee betekent dat de sympatieH Zeienaar opnieuw meerde weken onbeschikbaar zal bl ven. Voor Dierick wordt h tegen Eendracht Aalst, aloude prestige-derby. dus een belangrijke dag. En d dit treffen bijzonder belanj rijk is werd eenieder duid lijk als men de rangschikkir i even naslaat. Eendracht Aal en K.A.V. Dendermonde bei gelen samen achteraan, inzet is dus wel van kolos saai belang voor ploegen di uit de onderste regionen ien weg geraken en d wil zowel KAVD als Eendrach V.C. Willebroek-Eendracht Zele KAVO-Eer>dracht Aalst Scup Jette-Jong Lede Temse-SK Lebbeke SK Aalst-SK Geraardsbergen Sp Buggenhout-Petegem Haaltert-Baasrode Wllskr. Moorsel-Zulte Etlkbove-Sp. Appels Brakel-Terjoden Denderhoutem-Schellebelle Doggen-Serskamp Opstal-Gerda Robur-SK Grembergen Haasdonk-Overmere Eendr. Meldert-Massemen Scboonaarde-Schr. Moorsel Hofstade-Bavegem Wichelen-Herdersem Gijzegem-Thor Meldert Erondegem-SK Erembodegem Berlare-Zandstuivers Appels Wieze-Oudegem St. Pauwels-Boonwijk Racing Lebbeke-Moerbeke Kllnge-Eendr. Grembergen Heikant Zele-Eendr. St. Gillij Nadat ALBERT VAN DAMME acht dagen tevoren door pech uit de „kop" was gehaald, stond de nationale kam pioen te Smetlede voor een eerste, en allesbehalve laatste seizoenzege in. PAUL DE BRAUWER, nog jong genoeg om met de mannen van „formule C" te starten, bevestigde zijn puike pres taties van het openingsweckeirtde, de hoogblonde Paul. op de weg door tegenslagen een beetje op het nevenplan ver zeild al kwam hij de jongste weken opnieuw aan zijn trekken, haalde het zowel te Eksaarde als te Ertvelde. Wordt Paul mettertijd de opvolger van blikvanger Van Damme De weg is nog lang, doch De Brauwer bezit de aangeboren aanleg om de top te bereiken. elf: rai iris ebl erh

De Voorpost | 1974 | | pagina 16