Hel schrikbewind Propaganda EERSTE ZEGE Sparta Buggenhout: knappe tweede speelhelft TERJODEN GOED KIJKSTUK COUNTERT HAMME Eendr. Zele-Lauwe 0-1 V.C. Jong Lede- F.G Izegem 1-1 BEVORDERING VOETBAL ^PROVINCIALE Sparta Appels - Wilskracht Moorsel 0-0 Baasrode - vc- 3® PROV. le PROVINCIALE BAMBUST (S.K. AALST) S.K. Aalst -V.W. HAMME 3-1 Eendracht Opstal - Haasdonk 0-1 V>.K. Kruishoutem - Sparta Buggenhout 2-2 S.K. LEBBEKE- KEMZEKE 3-0 Wellicht vergt bovenstaande titel enige uitleg, vermits hij mis leidend zou kunnen zijn. Lede staat na de vijfde speeldag nog steeds aan de leiding. Maar dit bewind is er dan geen dat de tegenstanders doet beven, maar eerder zorgde voor kippenvel in eigen rangen. Wij schreven reeds eerder dat Lede dit jaar nog geen enkele briljante wedstrijd speelde, maar desondanks mee aan de leiding prijkt, samen met Moeskroen en Racing Gent. Geen enkele tegenstander wist Lede echter totnogtoe te domi neren zoals Izegem dit voor mekaar bracht. Op het derde kwartier na, pe riode waarin Lede trouwens zou scoren, konden de Lede naars nooit echt vat krijgen op de wedstrijd. De grote oorzaak voor dit falen lag in de uiterst zwakke bezetting van 'het middenveld. Van Dijck kon zijn draai niet vin den, Parrez was nooit in de wedstrijd en De Ruyok werkte hard maar niet altijd effi cient. De afwezigheid van vdldheer Collijns werd dus sterk aangevoeld. Het is voor de Ledenaars dan ook des te erger dat Collijns wellicht voor maanden buiten strijd zal zijn. Een half uur voor tijd, voor de meesten veel te laat, werd Parrez vervangen door Uvyn die vooraan ging postvatten terwijl Dirk De Neef die tot dan toe gewoon goed wass maar reeds betere dagen ken de, werd overgeheveld naar het middenveld. Miisschien had deze plaatswisseling vruch ten afgeworpen, als daar niet een zekere meneer" Van De Voorde had rondgelopen. Wat die man, tot vorig jaar nog bij Club Brugge, tot dan toe had klaargespeeld was reuzewerk. Samen met Holle voet domineerde hij een rui me middensektor waarin de Ledenaars nooit vaste voet kregen. Bovendien zorgde hij aan de 66e minuut voor de gelijkmaker, net op een ogen blik dat alle hoop bij Lede gevestigd was op Dirk De Neef en Uvijn om het roer om te gooien. Dit doelpunt bezorgde de Westvlamingen echter een nieuwe injektie gedurende een halfuur werd Lede gedomineerd in alle lij nen zodat het zich uiterst ge lukkig mocht achtten met het gelijkspel. Niemand zou een Westvlaamse overwinning aan gevochten hebben. Gelukkig hadden Christiaens en Mergeay onder hun beid jes reeds voor een geruststel lend doelpunt gezorgd, nadat Izegem reeds een half uur eerste viool had gespeeld. Christiaens haalde een schijn baar verloren bal op <in de rechterhoek plaatste onmid- delijk voor doel waar een goed gevolgde Mergeay hard in de winkelhaak besloot. Mergeay zou zich trouwens laten opmerken als de hardste werker bij Lede. Christiaens kreeg geen meter vrijheid van Verfaillie, die hem bovendien regelmatig hardhandig aanpak te. Eén keer zou dat zelfs gebeuren binnen de straf schopzone een fase met "n heel vies reukje aan. Maar scheidsrechter Van Den Bos sche liep blijkbaar aan wat anders te denken. Dat zou overigens meermaals gebeu ren, want ihij was al bij al d$ meest opgemerkte figuur op het terrein. Heel wat fluit signalen waren echt onbegrij pelijk voor beide partijen. Alles wel beschouwd werd het voor Lede een gevleide pun- tendeling. Maar dat moet men nu juist kunnen in voetbal niet de beste zijn en toch niet verliezen. MARCOLE Sparta Appels uitstekend tegen Wilskracht Moorse). Al vielen tijdens de boeiende Sparta Appels-Wilskracht Moorsel geen doelpunten, dan is toch een hoogstaand spektakel gewor den waaraan zowel de spelers als de ref hun positieve mede werking hebben verleend. Appels, fel verjongd en nu veel fraaier voetballend dan in het verleden, zat nooit in de greep van een Wilskracht Moorsel dat vooral op de routine van Blanckaert, Cooreman, Schorreel en andere „stielmannen" dreef. Al moet gezegd dat midden velder Van Goethem, jong en klasrijk, iedereen van zijn rij- mogelijkheden overtuigde nooit .in de schaduw van de oudere generatie liep. Na afloop van de match werd beide kampen gejammerd over gemiste doelkansen. Per soonlijk hebben we slechts één „gemaakte goal" geno teerd dat was de tegen de dekiat te pletter gevlogen kopbal van Spartaspits Jans- sens ma een voorzet van de alomtegenwoordige vechter E. Sterokx. Zowel Sparta als Wilskracht Over de kwaliteit van de wedstrijd Terjoden-Etikhove kon geen enkele toeschouwer klachten formuleren. Het is integendeel een goed kijkstuk geworden de kombinaties waren vlot, men zag snelle balwisselingen en om beurten dwongen de spitsen kansen af. Toch heeft het een vol uur geduurd vooraleer de bordjesman aan het werk kon. Voor Etikhovc scoorde toen Van Eeno. Ge lukkig voor de logika pikte tien minuten later leperd Eric Raes de bal mee. Meteen zat dn gelijkmaker. Terjoden staat samen met drie andere ploegen op kop zeven punten uit vijf matchen. De nederlaag kenden de oranjen vooralsnog niet. Met een 7-2 goalaverage kan het moeilijk an ders Als nu ook op het terrein van Brakel, een andere koploper wat kan geoost worden, ziet het er rooskleurig uit voor de Erembodegemse „wijkploeg". moeten op grond van wat ze zondag lieten bekijken in staat zijn een hoofdrol te vertolken in dit kampioenschap Al moeten we toch wel een beetje voorbehoud maken voor de Dertdermondenaars hun fris aanvalsspel resulteert te moeilijk in een spontaan en juist gericht doelschot. Als trainer Fernand Dierickx de gepaste remedie vindt voor dat kwaaltje, komt de „Spar- taai" heus helemaal boven water en zal niet, zoals vo rig jaar, tot de laatste week tegen de dreigende degrada tie moeten gevochten worden. J men aan de Scheldeboord mo- 2 gen juichen om de volle in- 9 3 zet. Het heet zo dat F.C. 3 J Baasrode er dit seizoen nog J J maar weinig heeft van terecht J J gebracht. De ploeg had drin- I I gend een zege nodig niet al- 1 leen om uit de onderste gele- deren der rangschikking weg te geraken, maar vooral voor het moreel, In de vorige wed- strijden was immers duidelijk j k tot uiting gekomen dat het niet boterde in de ploeg on- J danks het feit dat iedereen 3 zich inzette. De ploeg was 3 ziek en had dan ook hoogst- 2 nodig een overwinning nodig. 3 Deze is er nu gekomen met 3 een doelpunt van Magerman op aangeven van Van Meer- beek. Een opvallende wedstrijd J hebben de Scheldezonen noch- J j tans niet gebracht. Er ston- I I den trouwens twee zwakke ploegen tegen over elkaar. Bij I Baasrode werd de ploeg nog maar eens door elkaar gehaald en het was dan aanvankelijk ook een tasten en zoeken. i de tweede speelhelft ging het evenwel beter en kwam het enige doelpunt van de 3 partij tot stand. Wanneer we 2 naar uitblinken zoeken uit de- J J ze wedstrijd kunnen we al- J I leen de naam van de jongste Van Keer naar voor brengen Toch iets positiefs naast 1 de puntenwinst die nu toch ook de verwachte kentering in de ploeg van Dré Heyman zou moeten brengen. Gehoopt wordt dat de versterking die 3 3 werd aangevoerd het nu ook 3 3 in de komende wedstrijden 3 2 zal doen zodat de benauw- J 2 de seizoenaanhef te Baasrode J J snel tot het verleden zal beho- J J ren. parta Buggenhout is reeds aan zijn ierde gelijkspel toe, waar- er twee op verplaatsing werden gerealiseerd. Na de flinke errtchting tegen Lokerse SV had men wel in stilte op de eerste ege gewacht. Zover is het evenwel niet gekomen. Meer zelfs, p Kruishoutem dienden de Spartanen in de tweede speelhelft elfs een 2-0 achterstand op te halen om een puntje uit de rand te redden. at de jongens van t» .re ins Baeyens het uiteindelijk ebben gekund bewijst het eit dat de ploeg momenteel n staat is terug te slaan lit is alvast even nieuw als Brheugend voor de Buggen- outse voetbaldirigenten die venals hun team zich zon- lag na zondag inzetten om het behoud van het Buggen- houtse voetbal in eerste pro vinciale mogelijk te maken. Eigenaardig was alvast dat Buggenhout ging doordruk ken juist op het ogenblik dat de tegenstrever had gedacht de schaapjes op het droge te hebben gekregen door 'n tweede doelpunt aan te te kenen Sparta riep toen zijn gekwetste puntspeler René De Wilde uit het veld en bracht Miel Dries in als mid denvelder, terwijl Van der Vreken naar de aanval werd overgeheveld. Onmiddellijk kwam er meer vuur in de Sparta rangen en Kruishou tem moest alle hens aan dek roepen om zijn defensie recht te houden. Sparta Bug genhout kwam evenwel snel op gelijke hoogte met doel punten van een sterk spe lende Rochtus en de flinke Wauters. En dan komt het. Er heeft meer ingezeten voor de Spartanen Het kon ze ker 2-4 zijn geworden, zo men in de aanval niet was gaan pingelen. Sparta kreeg immers de wedstrijd volledig onder kontrole en met een realistischer akteren vooraan ware de volle inzet zeker veroverd. Een gelijkspel bij de hekkensluiter kan of mag op het eerste zicht bevre digen, maar Sparta Buggen hout kan beter, zulks hebben de aanhangers kunnen vast stellen tegen Lokerse SV, de titelkandidaat V.C. Voorzitter De Baerdemaecker van Eendracht Opstal was na de wedstrijd tegen Haasdonk niet gelukkig over het wegens buiten spel afgekeurde doelpunt in het begin van de wedstrijd „De bal kwam van de tegenstrever zodat er van buitenspel zeker geen sprake kon zijn", zegde hij. Die beslissing betekende een zware slag voor de thuisploeg. In dien men voorsprong had kunnen nemen staken de twee punten er zeker in. Geprikkeld door die tegen- Het enige doelpunt van de slag speelden de thuisspe- wedstrijd, het doelpunt van Iers beter dan verwacht, ook Haasdonk, dat Buggenhout de moest men nog de diensten volle inzet kostte, kwam op missen van Van Zeebroeck. een spijtige manier. Een paar minuten voor affluiten greep Jozef Heyvaert naar de nood rem. Uit deze vrijschop knalde de tegenpartij binnen. Opstal bleef niet gespaard van on- karts en even voor het eind signaal zag iedereen het schot van Keppens tussen de palen. De staak bracht echter redding voor de bezoekers. Opstal verdiende minimum één punt, zoniet de volle inzet. AVDS d (j Kopstoot van Sapinsky, doch de Lauwse keeper weert het gevaar. ig PPjElgenlijk kwam de Hamse fusieploeg op de „Haring" aan een 'inverdiend doelpunt. Die treffer van De Malssche voor de ba iitroentjes, werd echter achteraf geneutraliseerd door twee rake :ounters van Bambust, counters waarop de aanhang van oranje- n%roen zowat een uur heeft moeten wachten. Hamme, goed voet- lallend, doch vooraan erg onmondig, werd twintig minuten voor Affluiten de das omgestrikt toen een own-goal alle hoop op een d^lrawntje voorgoed deed wegglijden. nrj/igor Wuitens mocht zich a1 i rata al nog gelukkig prijzen in verrassend schot van Van paden Eynde spatte op de Didwarslat uit mekaar en een eflroging van een blijkbaar her- o<$oren Dirk Wellekens onder- ing hetzelfde lot 'aéportkring naderde na deze d verwinning tot op één puntje van de koplopers. Al is de ze kompetitie pas in een be- ginstadion en zitten er slechts twee schamele puntjes tus sen het nr. één en het nr. tien in de klassering, het be tekent dat de leerlingen van Charles Bovie bekwaam moe ten zijn om een hoofdrol te vertolken. Vooral omdat het gedemonstreerde spelgehalte van meer dan behoorlijke kwaliteit was. Opvallende figu ren waren de plots weer in zichzelf gelovende Wellekens een man die als goalgetter zijn strepen heeft verdiend en Freddy Temmerman. De man uit het naburige Dender leeuw deed meer dan „op ruimen" hij leverde ook flink werk in de opbouw. SK Aalst is dus gelanceerd. De akteurs moeten nu alleen de foutenlast drukken. Daar mee bedoelen we duidelijk het omzeilen van „geef" zondag keek Wellekens tegen een kanariekleurige kaart aan Geen drama om er ellenlange stukken aan te wijden, vooral omdat een ongepast woord of gebaar in het felste van de strijd vlugger valt dan de betrokkene zelf wil. Het ge beurt bijna instinktmatig. Maar toch De som van een aantal po kelzondekens kan op de duur een supplementaire rustdag meebrengen. Er wacht SK nu de derby tegen Geraardsber- gen, een ploeg die het ver rassend goed doet. Toch starten Wellekens en zijn vrieden als uitgesproken fa voriet. Toen de wedstrijd een kwartier oud was vroeg iedereen zich af wie voor SK Lebbeke een doelpunt zou scoren. De wedstrijd verliep snel en hard.doch vooraan kwam SK er niet veel bij te pas. Dat voetbal soms verrassend kan zijn werd later bewezen. Blauwwit kreeg twee kansen en lukte twee rozen. Daarenboven pakten de be zoekers uit met een degelijk 4-4-2 spel. zodat de Lebbeek- se spelers weinig ruimte kre gen Voeg daarbij de mooie kruispassen van Kiemzeke. dan kan men zich al vast 'inden ken waar men aan toe was. Het was oefenmeester De Vlegelaer die de balans deed omslaan. Nadat Vereecken twee keer doelman Verhavert onder vuur nam, knalde De Vlegelaer van zeer ver binnen. Dit doelpunt kwam nadat de bezoekende doelman slecht uittrapte. Dit eerste doelpunt werd de sti mulans om verder te doen. In de S.K. rangen zag men deze keer In. dat men niet verdedigend mocht spelen. De aanval bleef beloond. Mark Meert kon nog voor het inruk ken de stand aandikken. Meteen was het lot van Kem- zeke beslecht. Niemand had zich aan dergelijk Lebbeeks succes verwacht De bezoe- Geen doelpunt voor SK Lebbeke ditmaal, de Kemzekekeeper Verstraeten staat op de goede plaats. (JC) In het begin hadden we de mening dat De Vtegelaere en zijn leerlingen een karre- vracht doelpunten zouden In- kasseren. Kemzeke was vlug bij de bal en Het geen enke le Lebbeekae speler een kans. kers riepen als verzachtende omstandigheden in dat ze drie basisspelers moesten missen. Naar onze mening misreken den ze zich op het Konkel- goed.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17