KOPLOPERS DUWEN DOOR COMIDAC KAMPIOEN VAN 00ST-VLAANDEREN' Robur zint op weerwraak... OVERMERE NUL WEG Serskamp geluk, Schellebelle tegenslag S.K. GREMBERGEN WEL EEN PUNT VERDIENDE DOGGEN: GEKLOPT S.A.F. met grof geschut Hoogeinde - Robur 2-2 VOETBAL 4ePR0VIBfCIALE JULIEN PAREWUCK SPEELT 500e MATCH K.K.S.F. Erembodegem nog altijd nul 18 Halve winst voor Robur Moerzeke op het veld van St- Gillis-Waas. Nadat Albert Lelie de stand had geopend, slaagden de plaatselijken erin vrij vlug op geijke hoogte te komen. Nadien scoorde nog Jef Roels, maar opnieuw slaagden de Waaslandes erin tot 2-2 terug te komen. Nochtans scheen men in de Moerzeekse voetbalkringen tevreden met de halve inzet. Morgen zondag ontvangt men niemand minder dan gebuur Grembergen. Het was die zelfde formatie die Robur verleden seizoen op eigen veld klopte, wat meteen het verliezen van de kampioenstitel betekende. Men is dit te Moerzeke alvast nog niet ver geten. De wraak zat zoet zijn fluistert men er in de plaatselijke sportiokalen. S.K. Grembergen weze verwit tigd. Geschenken worden er deze maal in het petatten- dorp niet gegeven. Het kon niet blijven duren Overmere beschikt over een spelers- potentieel dat zoniet bij machte is kampioen te worden, dan toch een hoofdrol kan vertolken. De onbeschikbaarheid van zowat een halve ploeg betekende een zware handicap die nu stilaan over wonnen is. Beervelde, wel geen toonaangever, doch vooral voor eigen fans niet te onderschatten, is „de peer. van de historie" geworden. Al drukte de thuisploeg aanvankelijk, achteraan bleken de Boe- renkrijgers uitstekend georganizeerd. Na de met 0-1 ingetreden rust. buitte Overmere de flaters van de risiko's nemende Beer- veldedefensie uit en won met vlotte 1-4 cijfers. Een stimulans is dat wel met de gevaarlijke reis naar Haasdonk voor de boeg. De nul is weg, Oscar Aelterman kan zjn leerlingen nu op de goeie weg helpen. Tijdens het voorbije weekend zagen we nu wel eens twee tegenstelde uitslagen. Eendracht Serskamp dat op bezoek was te Oudenhove mag van meer dan geluk spreken dat het twee puntjes kon meebrengen. Reeds in de eerste helft was Oudenhove zo sterk dat om niet te zeggen 3-0 dan toch een 2-0 stand zou verantwoord geweest zijn. Alles was echter goed om een doelpunt in de weg te staan. De bal rolde echter voor zwart-wit en even voor de rust skoorde Serskamp via Leus het winnende doelpunt. Oudenhove zou tijdens de tweede helft wel nog verschil lende malen gevaarlijk komen opzetten doch de afwerking ontbrak. Schellebelle daarentegen moest het met minder stellen. Heel vroeg in de wedstrijd schoot nieuwkomer Geldhof zijn ploeg op voorsprong. Van Gaver moest kort daarop gekwetst het veld verlaten. Dit betekende de ondergang van Schellebelle. Erpe dat een vrij goede wedstrijd speel de kon de verdediging van Schellebelle nu langs alle kan ten voorbij en scoorde tijdens de tweede helft drie doel punten. Wel dienen we te vermelden dat doelman Galle erger heeft voorkomen. Deze aanval van de Roburforwards (in het wit) werd afgeweerd. Ontgoocheling in de rangen van SK Grembergen na de 2-0 ne derlaag tegen Rupelmonde. Een magere troost is alvast het feit dat er langs beide zijden goed werd gevoetbald. In de eerste helft hadden de bezoekers wel licht het initiatief in handen. Bij een één-twee Meersman-Moorthamer knalde Van Haverbergh hard in de plaatselijke netten. Na de rust dwong SK Grembergen een drietal doelkansen af. Dit was onvoldoende om Rupel monde te bedreigen dat na de rust ekonomisober voetbalde. Dit wil zeggen dat het geen enkel risiko nam met twee invallers, hoewel ruim honderd toe schouwers duidelijk hebben ge merkt dat Grembergen ook toen de invloed onderging van, voor derde provinciale, bekwame voet ballers. Bijna bracht Verschelden S.K. Grembergen op gelijke hoog te. Hij was doorgebroken langs links, maar voor doelman Claus verkwanselde hij hopeloos de mooie kans. Toen speelde Rupel monde met een versterkte defen sie opvallend het resultaat, dat onverwachts nog werd verbeterd toen Verhulst de te ver naar voor opgerukte achterwaartsen verschalkte, tegen de dwarslat knalde waar de inmiddels goed ingevolgde Cools met het hoofd binnenknikte. Dit was een te zwaar vonnis voor S.K. Grember gen dat zeker aanspraak mocht maken op de halve Inzet E.D.'M. SK Grembergen belaagde voortdurend de Rupelmonde doelman Claus maar dat bleek boter aan de galg. (JC) De Erembodegemse Doggen stonden te Moerbeke-Viane al na de eerste time voor schutBury en De Rom hadden de thuis ploeg aan een komfortabele 2-0 geholpen. Een spel van kat en muis is het nooit geweest, want Doggen bouwde evenveel aan vallen op als Moerbeke. Het verschil zat evenwel in de afwer king die zondag allesbehalve je dat was. Tegen Serskamp moot uit een ander vaatje getapt worden de bezoekers, vorig seizoen nog in Tweede Provinciale, haalden vorige zondag te Oudenhove beide puntjes weg. Geen kleine prestatie, als u het ons vraagt. Het wordt dus uitkyken Is de kandidaat-kampioen nog alles behalve gekend in Vierde F (en het is zo nog best omdat despanning er anders veel te vroeg zou uit zijn), dan kan vandaag al gezegd dat niemand met kop en schouders boven de anderen uitsteekt. Op kop prijkt SK EREMBODEGEM, een ploeg die na vijf weken de nederlaag nog niet kende en zowei vooraan als in de defensie stevig uitge bouwd lijkt. De leiders klopten GIJZEGEM met 3-0, een Gijzegem dat niet slecht voetbalt en met twee arme winstpuntjes ver beneden de juiste waarde van de ploeg geklasseerd staat. EENDRACHT MELDERT graaide bij buur SCHROEVERS MOORSEL. met een Arsenalscore weliswaar, de volle buit mee. en SK OUDE- GEM ging HERDERSEM in eigen nest kloppen. Vooral 'in de eerste time staken de bezoekers boven hun tegenstanders uit. en tegen de goaltjes van Van Geyte, Boon. Vermeiren en Karei Ringoet kon Herdersem wel even reageren met een paar tegenstoten die on voldoende bleken om de scheve situatie recht te zetten. HOFSTADE-WIEZE bleef tot de al lerlaatste minuten onzeker. Fer- nand Van Medegael dribbelde in de eerste time zijn dorpsgenoot Jempi Pleters. nu doelman bij Wilskracht Hofstade, maar achter af kwam blauw-wit terug Uitge rekend twee minuten voor afflui ten viel het verdikt en na dat doelpunt in extremis (2-1) moes ten de brouwers zonder buit naar de Oktoberfeesten. In Bavegem was SCHOONAARDE de beste ploeg, doch kon niet scoren. Dat deden de oranjen wel nadat een door Jef Kuppens met het hoofd onderschepte bal pardoes voor de voeten van een lokale aanval ler viel. Nadien nam Schoonaar- de achteraan risiko's met alle ge volgen vandien, De fraaie prestatie van SK BER- LARE op het terrein van het ge vaarlijke Massemen, is met een verdiend gelijkspel beloond. Ivan Buyle haalde na de citroentjes de achterstand op. THOR MELDERT speelde kat en muis met een niet van de grond gerakend SK WICHELEN bij wie dringend wat moet veranderen. Voor een man als trainer Van der Putten, die met zijn jeugdploegen bewijst dat hij zijn taak aankan, moet het triestig zijn week na week nederlagen te inkasseren. De jongeren zijn nog niet rijp, de oaar vaste waarden kunnen het zonder degelijke steun en ande ren missen misschien het brood nodige talent Voor de dirigenten iijft het dus wachten op de nu beloftevolle jongeren. Doch voor *orgen is die plotse ommezwaai nog niet. Het is dus aangewezen geduld te blijven oefenen en het hoofd niet in de schoot tie leg gen. In Meldert was het na 45 minuten reeds 4-1. Van Leuven redde de eer Achteraf kwam een al te vernederende 7-1 op het bord. X ZANDSTUIVERS APPELS won thuis tegen Erondegem. Voor de doel punten stonden de onverslijtbare Rik Van den Bossche en De Braeckeleer in. Doelman Paul Vervaet mag eveneens op ee.i goede prestatie terugblikken. EENDRACHT GREMBERGEN maak te korte metten met het moedige RACING LEBBEKE. Na een 'kwar tier wae het reeds 3-0, doelpun ten van Vlassenroot (2) en Goos- sens. Van dat ogenblik af nam Eendracht het op zijn gemakje. Langs beide zijden werd vrolijk geknoeid en Lebbeke trad blijk baar met de allure van een café- ploeg aan. Vlassenroot maakte ten slotte de eindrekening met een vierde goaltje. Het zou ons niet eens verwonderen dat Ra cing Lebbeke geen enkel puntje samentrapt dit seizoen, toch niet als men zo blijft "voortboeren". BOONWIJK-HEIKANT ZELE bleef tot aan het eindsignaal 0-0. Het "voornaamste feit" was de uit sluiting van Heikanter Vermeir na de citroentjes. EENDRACHT SINT GILLIS klopte een vooraan cvimondig Sombeke met een doelpunt van De Feyter na hoekschop Eendracht heeft dit seizoen blijkbaar wind in de zeilen. Het wordt nu alleen maar hopen dat de ambitie niet af zwakt. Julien Paerewijck500 mat chen voor Wilskracht Hofstads (JM) Het is in elk geval een prachtprestatie van Julien Pare- wijck om 500 matchen in het eerste elftal van Wilskracht Hofstade te kunnen spelen. Luts begon in 1959 tegen een bal te trappen en verzeilde direkt in de eerste ploeg In 1960 vervulde hij zijn legerdienst en van dan af speelde hij bijna onafgebroken in het eerste elftal. Reeds ver scheidene jaren een voorbeeldig ploegkapitein munt hij uit in kampgeest en fair-play, terwijl zijn humorvolle inter cepties, zowel op het veld als er huiten. een positieve sfeerverbetering te weeg brengen, en hij als jolige kerel bekend staat Voor deze prestaties wenst Wilskracht hem te vieren, en schenk» zij hem een huldigingsmatch, die tegen Eendracht Aalst zal doorgaan op donderdag 16 oktober te 19,30 u. Deze thuismatch met gratis inkom is een verdiende beloning voor „Luts" Julien Parewijck. die we langs deze weg ook hartelijk proficiat wensen. Dat Moerzeke-Kastel twee kaats- ploegeri telt die m het handels verbond Hamme spelen, weet zo stilaan iedere kaatsliefhebber. Oat deze twee ploegen soms wel eens woordenwisselingen hebben weet ook iedereen, maar dat een ploeg hiervan, Comidac, in staat zou zijn om de titel van Oost-Vlaamse Kampioen 'binnen te rijven, dat is pas een verrassing. Zaterdag 21 september was de grote dag. Op het dorpsplein te Baasrode werd het kampioenschap betwist tussen de ploegen Comi dac. kampioen van het handels verbond Hamme, de kampioenen van het handelsverbond Baasrode en Aalst. Oe eerste wedstrijd werd betwist tussen Aalst en Baasrode. Aalst stak met kop en schouders boven Baasrode uit zo dat het een klinkende overwin ning voor de eerstgenoemde ploeg werd. Hierna speelde Co midac tegen Baasrode. De kas- teise ploeg won. Wanneer Comi dac dan tegen Aalst uitkwam was de kampioen gekend want Aalst verloor met 7 tegen vier. wat zeker niet verwacht werd. 9pannend was deze match alles- Ni r zins wel. L ook tijdens het seizoen speeldeL, Comidac uitstekend. Van de 22-r gespeelde wedstrijden werd er slechts één verloren. D< De ploeg bestond uitKarei DeD< Wilde, Walter Coen, Marcel Ver-yi meir. Gerrlt Vermeir en Walterili Aubroeck. Wie ook altijd de wed-Al strijden meemaakt, maar spijtlgbi genoeg door een kwetsuur dit sei-iro zoen niet kon meespelen is Fred dy De Decker, Zi, Van de Comidac-spelers <s erw niet één die er aan denkt volgend®" jaar de ploeg te verlaten. Nog een klein detail van óe kam-j,' pioenschapswedstrijd tijdens dtfj wedstrijd Comidac-Aalst werd aan!: de supporters van Comidac ge-|j vraagd niet zo luidruchtig te sup-»! porteren. Er waren heel wat Kastelse merW sen naar Baasrode gegaan, zoda nig dat er automatisch veel li waai was als aanmoediging de Comidac-jongens voor het vol gend seizoen is Comidac er bij na zeker van bij de eerste drié" te zullen eindigen. Als zij blijven; spelen zoals nu. zullen zij zeker doen. J.P. Korporatief verbond gawest Aalst S.A.F. beschikt nu opnieuw over zijn ideale opstelling en helP.'1 resultaat Het zich al direkt gevoelen. Franke (b) werd vorige1"' zaterdag gefusillieerd. Uit een eenrichtingswedstrijd haalde SAF*e liefst negen doelpunten en inzonderheid Cooreman (3) en De Vos"e (4) deden hun duit in het zakje. Van Damme en Daem vervol-®8 ledigden de reeks. Bij de rust liet de zege van S.A.F. bij een 4-0 stand niet de minste twijfel meer. Bij S.A.F. kwam Denials in voor Van Damme- en Podevijn voor Bockstael. Franke scoorde zijn eerste doelpunt toen er al 8-0 op de lei stond. B.V.B. boekte insgelijks een afgetekende zege. F.F.R. dat aanvankelijk flink mee speelde werd dan in een paar minuten door Rubbrecht kansloos gezet (2-0). Net voor de rust kon D'haese dan toch milderen. Na de kampwisseling was B V B. op nieuw in overwicht met doelpun ten van De Vrlendt en Rubbrecht tot gevolg. Bij B.V.B. viel vooral de opmerkelijke prestatie van Ja cobs te noteren. Callebaut (b)- Bouw die door een gelegenheids- scheidsrechter werd geleid werd een goede wedstrijd met vijf ro zen opgesmukt. In de eerste speelhelft beheersten de respec tievelijke verdedigingen de situ atie zodat de dubbele nu logisch op het bord bleef. In de 45e min kwam Callebaut op winst langs Dubois maar fn een korte tijds spanne welke zich van de 21e tot de 28e min situeerde zettei Adam (2) en Van de Meen Bouw op winst. Jocab legde eindcijfers vast. Franke (a)-CaN< baut (a) heeft aanleiding gege' tot een spannend treffen. Aan zege met het kleinste verscl deed Callebaut een goede zaï vermits het twee punten weghaj bij een kanshebber op de eindzi ge. In de wedstrijd bij Dessodei bleken de Giibos schutters op afspraak. De thuisploeg wer< kansloos geklopt. DE UITSLAGEN B.V.B.-F.F R. F.M C.-V.V.T.T.A. Franke (a)-Caflebaut (a) Callebaut (b)-Bouw Dessoden-Gil bos S A.F.-Franke (b) Het programma voor 5.10 Bouw-Gllbos V.V.T.T.A.-Callebaut (b) Franke (b)-B V B. Callebaut (a)-S.A F. Dessoden-Franke (a) F.F.R.-F.M.C 5-1 gek.' 0-1 24 °-<eg 9-2 In overgangsklasse heeft HERDERSEM zijn plaats aan de top gevrijwaard door de derby te BAARDEGEM te winnen met 4-0. De bezoekers toonden zich heel wat sterker dan V.J., waardoor zij bewezen naar de titel te dingen in deze reeks. Momenteel is Herdersem virtueel leider, daar zij een wedstrijd minder speel den als Pollare. Herdersem verzamelde trouwens 6 punten op 6!_ en inkasseerde slechts één doelpunt in drie wedstrijden. Del, Vlugge Jongeren daarentegen zullen er nog flink dienen op te verbeteren, willen zij dit seizoen nog een hoofdrol vertolken. dat Roger Ophalvens en Frans Vermeiren werden opgenomen in de Bondsploeg-kern. OCARINA kwam terug dank zl| een 1-2 overwinning tegen Kaml-^ gas Denderleeuw, zodat de titel- kansen veil werden gehouden. Ocarina staat slechts een punt achter Moorsel en twee achter leider Idegem. Er is nog niets gezegd S.K. Kruis II diende beide punten nan Nieuwe Wijk te laten. In een gelijkopgaande wedstrijd bleken de kampioenen van vorig jaar wel over een homogener elftal te be- schikken. S.K. kon niet scoren en een fantastische doelman Van den Eede kon twee tegendoelpunten niet verhinderen. In tweede klasse hebben zowel Baardegem als Herdersem een 6-2 thuisoverwinning behaald te nen Melle en Patroboys. Zodus blijven Baardegem en Herdersem •»*>n de leiding samen met Hans- beke. F.V.B MIJLBEEK had aan een doelpunt niet genoeg tegen Onkerzele dat de volle inzet meenam uit Aalst. Hierdoor is Mijlbeek afgezakt naar de gevaarlijke zone. EREMBODEGEM heeft de rode lantaarn nu stevig in handen, r-nt het is niet aan iedereen ge geven geen enkele keer te sco ren in vier wedstrijden Oeze keer werd het aan huis versla gen door Burst met 0-4. In eerste klasse heeft SK KRUIS MOORSEL een eerste puntje moe ten prijsgeven aan Eendracht Wel le. Hierdoor verbezen zij de lel- d ng ten voordele van Idegem. 'n een wedstrijd met eenrichtings- voetbal waren twee misverstanden 'n de S.K.-verdediging voldoende om evenveel keren op achter- nd te komen. Oe Baerdemae- ker en J. Callebaut kwamen niet verder dan een gelijkspel. Een aanwezig bondslid verklaarde dat het normaal gemakkelijk 5-2 kon geweest zijn. maar enkel de reële uitslag telt I Vermelden wij nog

De Voorpost | 1974 | | pagina 18