TROEPENSHOW TH. BERLARE EN LEEUWERIK LEDE DE GELUKKIGEN ALLE HENS AAN DEK1 ENGELAND ONEINDIG ZWAK VOLLEY Beker Adec - De Voorpost Kangoeroes Aalst-VK Dendermonde 3-0 Even uw aandacht V.K. Gilvoc- VC Adec sport Baasrode Zeelse volleybalkompetitie Nog twee leiders FIRMA P. SCHOLLAERT Koers op rollen te Wichelen HANDBAL 1 INTERLAND BELGIE-ENGELAND 39-4 Dameshandbal - Beker van België AVANTI FEMINA VOOR DE DERDE KEER 20 Dit weekend start de provinciale en nationale volleykampioen schappen zodat het misschien wei interessant is te kijken welke ingrijpende wijzigingen de streekklubs hebben ondergaan. Derde provinciale VC SPRINGBOKKEN ZELE (groen-wit) voorzitter Lucien De Brandt, Van Hesedreef 33, 9140 Zele sekretaris mevr. Van Dries- sche-Troch trainer Eddy Van Driessche. Kern Robert, Eddy en Wil liam Van Driessche, Etienne Landuyt Dirk 'De Waele, Pe ter De Book, De Paepe Gust., Ernest De Paepe, Rony Ver- geylen. Verliet de klub. R. De Vetter naar Margos Gent. Thuiswedstrijden Sporthall De Zeven, zondag 10.30 u. Ambities terug naar 2e prov. V.K. DENDERMONDE (roodwvkt) vooiBcitter De Pauw Georges, Potiaulaan 34, 9330 Dender- monde secretaris mevr. Calis- Cornölis, St«-Gilhslaan 92, Dendermonde. tel. 21.3254 trainersfysiek Dirk Van Nieuwenhuyse en taktiek Li- vin Van Synghel. Kern Van Synghel Huau, De Geest, Van Geirt, Van Nieu- wenhuyse, Versin, Inze, Van Geirt Luc, De Saegher, Jans- sans. Verlieten de klubVan Beveren R., Van Caecken- berghe K., Van der Heyden E. Aerts Geert, Van Bock- stael, De Prins allen naar VC. Gilvoc St Gillis. Kwamen de iklub vervoegen J. De Sae gher van Juvenes Zele, Inze G. Van Geirt en Van Nieu- wenhuize allen van Gilvoc, Luc Van Geirt van Adec S. Baasrode. Thuiswedstrijdenzondag in Bastion, Sas, Dendermonde Centrum te 10.30 uur Ambities derde gooi naar de trte 'in 3e prov. VC LEEUWERIK LEDE (geelnzwart) voorzitter Coppens Roger secretaris A. De Landsheer, Wichelse Stwg 29, 9310 Lede tel. 053-21.72.71 trainer Cop pens Roger. KernCoppens, Nijs, Huyte- broeck De Landsheer, Korte Hubert en oh an, Beelaert, Bijl, Triest, Van den Berghe, Oelannoy. Thuiswedstrijden jeugdhuis Leeuwerik, Ommegangweg te Lede op zondag te 10.30 u. Ambitie behoud in derde prov. Intentiespeciale in spanning om de volleysport in Lede te propaganderen. Tweede provinciale VC KANGOEROES AALST (wit-rood) Voorzitter Bockstael Robert secretarisHoste P., Begijn- bof 2, Aaist. tel. 053-70.38.61. Kern Van SchandeviJI, Van Landuyt Hoste, Van Caelen- bergh, Van Rerrterghem, Swa- lens, osman, De Rop, Pode- vijn, De Smet. Kwamen de klub vervoegen Van Lan duyt. Van Schandevijl en Re ne De Smet allen van VK Aalst. Thuiswed. Aaist, Nieuwbeek- straat (naast de zwemkom) op zaterdag 15 uur. Ambitiesplaats terug win nen in 1ste prov. SPORT DENDERMONDE (groen-wft) VoorzitterSwinnen E. se cretaris De Clercq Nicole trainer De Smedt Mare. ThuiswedstrijdenGevange- niskoer op zondag 9.30 u. Ambities terug kampioen spelen. Speciale intenties geen journalisten toegelaten op de matchen. V.C. ADEC SPORT BAASRODE (paars-wit) Erewoorzrtter Albert De Clerck voorzitter Frans Meersman secretaris Hugo De Clerck, Tuinwijk Baasrode, tel. 33. 21.38; trainer Mark De Smedt KernWard en Ronny Pie- ters, F. Van Cauwenbergh, Leo Rogiers, Etienne Rogiers, Gilbert De Pauw, Rudy Van Haezendonck, Eddy Meersman, Franpois De Smedt. Verlieten de klub De Braeckeleir naar St Amands a.S., Luc Van Geirt naar VK Dendermonde, De Weindt naar St Amands a.S.Kwamen de klub ver voegen Leo en Etienne Ro giers van Avanti Lebbeke. Thuiswedstrijden i zaterdag Sporthall Adec om 19 uur Ambitiesbeter dan vorig seizoen. VC GILVOC ST. GILLIS (blaow-oranje) ErevoorzitterHubert Maes voorzitter Albert Van Dievoort secretaris Jos Calis St. Gillis laan 992, 9330 Dendermonde. tel. 21.32.91 trainer Georges De Corte. Kern Vercauteren, De Bock, Burm, Geert Aerst, Verbesselt, Gerrit Van Gert. Meskens, No bels, Van de Putte Van der Heyden E.. Pieters H., De Wedstrijd zonder geschiedenis die door de thuisploeg op te gemakkelijke wijze werd gewonnen. De Aalstenaars konden zich zelfs de weelde veroorloven om de gekwetste Van Schandevijl en Bosman langs de lijn te laten en nog zonder problemen een setpuntenverhouding van 45-19 te behalen. De match duurde amper 35 minuten en nooit kon VK de strijdlust van de heen ronde opbrengen. Het ging tenslotte zelfs zo ver dat de Kangoe roes tijdens de derde set hun invallersploeg integraal op het veld brachten die ook zonder problemen een 15-5 zou bewerk stelligen. Augustin Van Landuyt ontpopte zich hier als een belofte voor het Aalsterse volley. Setstanden 15-3, 15-11, 15-5. Avanti Lebbeke-Gllvoc 3-1 De eerste sets werden ge makkelijk door de rvationalers met 15-4 en 15-8 op hun ak- tief geschreven doch zij kon den zich nadien niet veroor loven wat nonchalant te gaan akteren. Gilvoc liep uit tot 7-9 en kon deze voorsprong behouden tot 11-13. Avanti raakte nog tot 12-13 doch De Book smashte raak en 2-1. Gilvoc herpakte zich tijdens de vierde set en speelde al lesbehalve sleoht. Lebbeke ging nu meer last ondervin den van de beter ronddraa iende bezoekers die met 2-5 aan de leiding kwamen. On danks een remonte van Avan ti zou Gilvoc weer uitlopen tot 13-9 en op een zucht van de kwalifikatie staan. Oe Wauwhemden persten er toen nog eens alles uit en won nen met 16-14. Springbokken Zele-Juvenes Zele 1-3 Juvenesspil Eddy Van Pete- ghem was na deze laatste 1/8 finalewedstrijd allesbehal ve gelukkig met de prestatie. Het was inderdaad zo dat de bezoekers tijdens twee sets nooit een tegenset vonden op het energieke en snelle spel van de Springbokken die 'oververdiend met 15-9 aan de leiding kwamen en ook de 2e set zo sterk akteerden dat Juvenes niet zo veel goeds beschoren was. Bij een 12-11 stand stortte Springbokken fysisch in elkaar. Het verloor de set met 12-15 en was vol ledig leeggespeeld. Een ge makkelijke prooi voor Juve nes dat nog met 7-15 en 5-15 won, Springbokken strandt daar door .net zoals Gilvoc op en- ikele puntjes van Thunderballs Berlare dat zich plaatst voor de 1/4 finales samen met de andere beste verliezer Leeu werik Lede. Juvenes Zele-Sprlngbokken Zele 3-1 (59-46) 3-1 (54-39) VC Adec Baasrode-Thunder- balls Berlare 3-2 (71-63) 3-0 (45-26) Kuklos Aalst-Leeuwerik Lede 2-3 (63-65) 32 (65-56) VK Dendermonde-Kangoeroes Aalst 1-3 (4461) 0-3 (19-45) Gilvoc Dendermonde-Avanti Lebbeke 1-3 (34-57) 1-3 (41-69) Zijn dus geplaatst voor de 1/4 finales VC Juvenes Zele VC Adec Baasrode, Thunder balls Berlare, Kuklos Aalst. Leeuwerik Lede, Kangoeroes Aalst, Avanti Lebbeke en V.K. Aalst. Lottrekking is voorzien op vrijdag 18 oktober te 20 uur in de bar van de firma Adec te Baasrode. GDP Prins, Van Bockstael, Van der Vekens. Verliet de klubJo- ban Aerts naar Constructam Temse. Kwamen de klub ver voegen Georges De Corte van Sugro Destelbergen, Chris Verbesselt van Nijdrop Op wijk. Thuiswedstrijden zaterdag, Bastion, Sas, Dendermonde om 17 uur. AmbitiesMet een jonge ploeg waar de gemiddelde leeftijd 17Va jaar is willen ze dit jaar in de vier eerste eindigen en volgend speelsei zoen een gooi naar de titel doen. VC THUNDERBALLS BERLARE geen Inlichtingen bekomen Eerste provinciale VC JUVENES ZELE (oranje-wit) Voorzitter Piet Certijn secre taris Gustaaf De Smet, Burg. Van Ackerwijk 183, Zele. tel. 44.45.96trainerBenny De Pierre (Aalst). KernDe Rijcke, Pletinck, Van Peteghem, Mertens, Lan duyt Van Uytvang, Goossens. Verlieten de klubDe Saegher Julien naar VK Dendermonde, Van Engelandt Jos naar Atom Denderhoutem. Vierde nationale V.K. AALST (blauw-wit) VoorzitterErik Van Mosse- veldesecertaris Lauwers Ronny Duivekeetstr. 19, Aalst tel. voorzitter 053-70.399.32 trainerSneyers Roger (Brus sel) Kern De Pessemier, Philips Paul en Mare, Rasschaert Van Mosse velde, De Pierre, Lauwers, Franoken, Claeys. Derde nationale AVANTI LEBBEKE (blauw-wit) ErevoorzitterOctaaf Van den Broeck voorzitterJos Triest secertarismevr. Van den Broeck-Stallaert, Baasrodestr. 996B Lebbeke. lel. 21.65.19. Trainers Mark De Smedt en Peter 'De Decker. KernLouis Van Breddam, Huau, Van Dorpe, Van den Broeck R„ Oe Decker P., Hom, Cassiers, De Deoker P., De Batselier, Heynderickx D. Verlieten de klubDe Dec ker R. naar Vilvoorde Rogiers Leo en Etienne naar Adec Baasrode fli uiswedst rijden tot 31 dec Sporthal De Zeven, Zele om 18 uur. Na 31 dec. Gemeen telijke sporthall. Lebbeke 16 uur. Ambities nihil. Dames VC GILVOC (blauw-oranje) Trainer: Leo Rogiers. Verliet de klubLieve Van den Ab- beele naar Adec Baasrode. Wedstrijden zaterdag 15 uur Bastion Sas. Ambities goede prestatie VC JUVENES ZELE (oranje-wit) TrainerHubert De Rijcke. Thuiswedstrijden Sporthall De Zeven, zaterdag 15 uur. Ambities goede klassering. VC ADEC BAASRODE (paars-wit) TrainerEdward Pieters. Kwam de klub vervoegen Lieve 'Van den Abbeele van Gilvoc. i Thuiswedstrijden zaterdag 16.30 u. Sporthall Adec. 'Ambitiesgoede klassering. VC THUNDERBALLS BERLARE geen informatie ontvangen V.K. AALST (blauw-wit) Trainer: Guido Oe Pessemier Kwam de klub vervoegen Sa bine Verhulst van Lessen. Thuiswedstrijden Kon. Athe neum, zaterdag 15 uur. Ambities plaats vooraan in de rangschikking. Wedstrijden voor het weekend zaterdag 5 oktober 15 uur Gifvoc-Baripo Watervliet (D) Van Geert Adec Baas rode-Juvenes Zele (D) Struyven 17 uur Gilvoc St Gillis-Adec Baas rode De Cae 17.30 Moerbeke-VK Aalst (O) Baute Sugro Destelbergen-Juvenes Zele Herman - Bonte 18 uur Lebbeke-Rap id-St. Niklaas De Coninok-Van Neer zondag 6 oktober 9.30 uur Kevers St. Ni klaas-Sport Den dermonde De Pauw Gilb. 10.30 uur Springbokken Zele-Cactus De Klinge Van Dievoort Vravoron Vrasene-Leeuwerik Lede Van Neer VK Dendermonde-Vrvo Oost akker Van Hove 11 uur Kuklos Aalst-P. Kruibeke De Baere 17.30 uur Vilvoorde-VK Aalst GDP Zaterdag opent de derby Gijvoc-Adec Baasrode de kom petitie. Ditmaal is Gilvoc eerst gastheer voor een wed strijd die zeker tot de verbeelding spreekt want vorig seizoen waren de respektievelijke zalen zeker niet te groot. Gilvoc, na een verjongingskuur, zal er zeker alles op zetten om de Baasrooase rivalen een voetje te zetten. Het heeft inderdaad heel wat talent in de rangen. Bij Baasrode ontbreken Eddy Meersman, Van Haezendonck en Derveaux in de kern. Volgende ploegen zullen onder leiding van de heer De Cae deze derby betwisten Gilvoc: Vercauteren (1), De Bock (2), Van Caeckenberghe (3), Van Boveren (4). Aerts Geert (6), Burm (7), Verbesselt (8). Van Geit (9), Meskens (10), Nobels (11), Mannaert (16). coach Georges De Corte Adec Baasrode Pieters Ronny (1), Rogiers Leo (2), Van Cauwenbergh F. (3), De Pauw G. (5), Rogiers Etienne (6), Pieters Edward (8). De Smedt Frangois (9), Doorns Wilfr. (12), coach Mark De Smedt. (Bastion, Sas, Dendermonde centrum, 17 uur, zaterdag 5 oktober). Na twee kompetitiedagen rs het rijtje ongeslagen ploegen uitgedund tot twee Voor Dc Zeven I was de match tegen hun vrienden van Do Zeven II maar een formaliteit. In de eerste '.wee sets was er met 15-1 en met 15-3 van een wedstrijd geen sprake. In de laatste konden de jongens van de tweede ploeg het tot 15-9 brengen. Juvenes nam de wedstrijd tegen RMS II te baat om een eerste zege te halen met 3 sets tegen een. De eerste setzege kwam er met 15-9 maar In dc tweede was er reuuze spanning en het waren uiteindelijk de RMS-spelers die wonnen met 14-16. Met 15-5 en 15-6 kwamen de jeugdcentrumspelers tot een 3-1. Brar.dweer-BMS I bracht twee winnaars van de eerste dag tegenover elkaar en achter de brandweer kazerne ontgoochelden de spuitgasten heel erg want de mannen van Jan Ketels kwamen niet eens tot een set overwinning. De uitslagen 5-15, 10-15 en 9-15 spreken dui delijke taal in het voordeel van RMS I dat onder impuls van André Van Langenhove sterk voor de dag komt groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Op het oud-gemeentehuis te Wichelen werden de Vlieg, Roland Oaelman, Oscar Vermaeren en Gilbl Schauwvlieghe, de mannen met de lange adem „op rollen" door het schepenkollege gehuldigd. (VD( Na een kompetitiestart in mineur, wordt het nu menens. Nadat een maand geleden onze eerste nationalers Avanti en E.V. Aalst van start gingen komen alle andere ploegen nu ook aan de startlijn van de kompetitie 74-75. Onze eerste nationalers lieten reeds even in hun kaarten kijken en het is duidelijk dat Avanti, met een zekere reserve, een eche titelkandidaat wordt. Er werd weliswaar een puntje prijsgegeven te Seraing maar in de be kende omstandigheden spreken wij liefst over één punt gewon nen. Het wordt wellicht een harde strijd voor Avanti maar de kans op de Belgische titel is reëel. E.V. Aalst vecht het uit aan de onderkant van de rangschikking. 'Met de twee punten uit drie wed strijden deden de Eendrachters een stap in de goede richting. Maar ook hier wordt de strijd verduiveld hard om de degra datie te ontlopen. Bij de ploegen die dit weekein de van start gaan wordt Brabo Denderbelle ongetwijfeld de blik vanger. De Brabo ploeg heeft fa meuze versterking opgedaan tij dens de transferperiode en is on getwijfeld sterk genoeg om als promotiekandidaat te kunnen aan zien worden. Of men er echter reed® 'in geslaagd Is een homo geen geheel te maken van de ba siskern zal de toekomst moeten uitmaken. Trainer-coach De Mol staat echt niet voor een gemak kelijke taak. H.B.C. Ajax doet in feite een stap in het onbekende. Trainer Fr. Meeus zal waarschijnlijk wel het een en het andere gewijzigd hebben aan de basiskern die ver leden seizoen de degradatie niet kon ontlopen. Aan de hand van de aanwezigheid op training een ploeg vormen is duidelijk het eni ge logische en ook goede sys teem. Hoe Ajax dit seizoen zal presteren blijkt ook voor ons een vraagteken. Sparta Aalst, met trainer De Meyst als nieuwe man aan het roer, is in staat voor de verras sing te zorgen. Het spelerspo- tervtieel is sterk genoeg om een vooraanstaande rol te spelen. In dien de Sparta spelers de nodige wilskracht willen opbrengen kun nen zij ook als promotiekandi daat vooropgesteld worden. In 'Bevordering B hoopt Rosis Aalst dat de derde keer de goe de keer wordt. Rosis trainer W. De Boeck is er van overtuigd dat zijn spelers dit seizoen de titel niet zullen laten ontglippen. Twee seizoenen opeenvolgend, strande Rosis op het nippertje van de promotie. Deze maal mag men niet falen. Joohewoa Aalst, nu met R Cloof als speler-trainer, zal sterker te voorschijn komen dan tijdens hun debuut, een seizoen geleden. Het zou ons niet verbazen dat wij Joohewoa meerdere keren voor een aangename verrassing zouden zien zorgen. S.K. Grembergen. volledig op een nieuwe leest, moet dit seizoen de stap doen naar de volledige we deropstanding. 'Denderende resul taten hoeven wij wellicht nog niet te verwachten maar de kentering moet duidelijk merkbaar zijn. Bij de dames zal eens te meer het meesterschap van Avanti Fe- mina, met als sterke konkurrent Aalst Sportief, tot uiting komen. De Avanti meisjes, hun prille jeugdjaren voorbij, moeten nu op hun sterkst te voorschijn komen. Aalst Sportief zal dicht top van de rangschikking einj gen maar zal waarschijnlijk te meer iets te kort schieten op de titel aanspraak te ki* maken. E.V. Aalst, verleden i zoen In steile opgang, zien nog niet tussen de elite plaal nemen maar hier zijn verrasst gen niet uitgesloten. Ros 1 Dendermonde zit zo wat in zelfde schuitje als E.V. Aaljy Iets ontbreken zij om een tq^ ploeg te worden maar een pla%| middenin de rangschikking zijn i dik waard. H.B.C. Lebbeke zal qj'5 nieuw een moeilijk seizoen ted[2'i moet gaan. Het "wegvallen" wk>': de gezusters 'De Bondt zal aangevoeld worden en de pi^ jonge 'invallers zullen nu nog 1 'licht" uitvallen. Ondanks de spanningen van trainer 8osn) zal de rode lantaarn moeilijk kunnen vermeden wfcof den. bai EVA. dei en fee Mt op Trainer Roganovic heeft wellicht bitter weinig geleerd uit deze interland met betrekking tot zijn Belgische ploeg. Inderdaad, het oneindig zwakke Engeland bleek zo licht uit te vallen dat de Belgen zelfs met moeite, op uitzondering van de vrijworpen, hun taktische nummertjes konden in oefenen. In verband met de komende wedstrijden tegen Frankrijk en Italië was Engeland dus een maat voor niets. Wij gaan over het wedstrijdverloop niets vertellen aan gezien dit reeds uitvoerig behandeld werd in de nationale pers en in radio en TV. Wel willen wij de aandacht ves tigen op de 19 doelpunten geskoord coor het Avanti trio Dirk Verhofstadt. Koen Verhofstadt en J. Keppens. Grote Dirk nam er 11 voor zijn rekening, de ongetrainde Koen drie en J. Keppens. de pocket-handballer vijf. Wattier, nu ook een Avanti-lid scoorde één keer zodat het Avanti- aandeel op twintig doelpunten afgerond werd. De grote massa der doelpunten kwam er ten andere na quick- breaks. Engeland, zelfs niet geheel uniform gekleed en niet konform genummerd, bleek een zwakke Belgische derde nationaler. Nee. zelfs een goede oefening zat er niet in voor onze Belgische ploeg. De Belgen traden aan met doelmannen Janssens en Thise. M. De Bruyn 1. Di- rickx2. Friedrickx 1, Wattier 1, D Verhofstadt 11, K. Ver- [or> hofstadt 3. Keppens 5, Duchesne 7. Staes 4, Buda 4, De Engelse „topschutter" (sic) was Heiner. tas vit pre Se AVANTI FEMINA-RAP. UILENSPIEGEL 11-10 Avanti Femina wist na een uiterst spannende finale beslag te leggen op de Beker van België. De Lebbeekse meisjes blijken wel een abonnement te nemen op deze beker. Inderdaad voor de derde opeenvolgende keer leggen zij beslag op deze al bi) al toch zeer begeerde trofee. Het is nochtans de moeilijkste wed strijd geworden van de drie finales die zij reeds betwistten. Rapid Uilenspiegel met L. Neyrinck als topskoorster, bood on verwacht sterke tegenstand. De talrijk opgekomen toeschouwers waren in de sporthal te Evere getuige van een boeiende en op hoog peil gespeelde wedstrijd. Beide ploegen namen om beurten de leiding en bij de rust leidde Avanti met 5-3. Na de rust kwam Uilenspiegel langs L. Neyrinck, ondanks een persoonlijke bewaking, vlug op gelijke hoogte. Dank zij V. Verhofstadt, die met taktisch ingeoefende vrijworpen regelmatig skoorde, kon Avanti tijdens deze periode de Antwerpse druk opvangen. den. Uilenspiegel speelde een fapj tastische partij 'handbal en overwinnaar Avanti bleek er t< wel Iets te haperen. V. Verh<fci stadt deed echter de weegschi overhellen In het voordeel v Avanti. 'De prestatie van S. Vl Van Den Broeck die de geval lijke Murrath uit de wedstrl hield dient eveneens vermeld. nki lell Ie •ine ine >ye 'ton EV Ook S. Muylaert liet zich gelden doch Avanti moest drie minuten voor tijd nog één doelpunt ach terstand goed maken Ben alles gevend Avanti slaagde er nog In gelijk te maken (10-10) zodat er verlengingen dienden gespeeld. Beide ploegen bleken tijdens de ze verlengingen uiterst zenuwach tig. Avanti had balbezit tijdens de laatste minuut, leed balverlies en iedereen verwachtte dat Uilen spiegel uit de daaropvolgende tegenaanval de overwinningsgoal zou scoren Oe Antwerpse meis jes leden echter ook balverlies en dank zij een fantastische In spanning kon Veerle Verhofstadt luttele sekonden voor het einde Avanti de beker schenken. Uilenspiegel verdiende volgens Avanti-voorzitster G. Buelens dit lot niet maar aangezien er een winnaar moet zijn... Na zulke schitterende finale kon men moei lijk Individueel uitblirtkers vermel- Wedstrijden voor het weekeind^ Angleur - Avanti Lebbeke 19 u 30 Denderbelle - Duffel 19 u 30 Ajax - Montegnée Beyne - Sparta Aalst 16 uur Jochewoa Aalst - Sporting Sasja III - Rosis Aalst Schaarbeek - Grembergt 1 20 u. 15 Ev Aalst - Flemalle Dames 17 u. 30 HBC Aalst - Ganshoren Avanti Femina - E.V. Aal 15 uur Aalst Sportief - Rap. Uilenspieg 15 uur R B Dendermonde - Ambiorix Femli !e léu Ige tee V;th at lid oh; Ie. lel en< bri EV lrij<

De Voorpost | 1974 | | pagina 20