DRIEMAAL COPPENS TE MOORSEL NUL BLIJFT... TE STERK Zelfde scenario SPANNEND TOT HET EINDE Adolf Heuninck neemt ontslag als voorzitter ATLETIEK BASKET i Nationale Racing White 58 AFGETEKENDE OVERWINNING The Tower wint na matte match Aurora Zele>BBC Lokeren 50-27 22 Het laatste weckend van september deed ons inderdaad meer denken aan de soms ondraaglijke weersomstandigheden die het volgen van de winterse crossbedrijvigheid kenmerken maar jawel hoor... het was ook nog de tijd van één der belangrijkste dameswedstrijden van het seizoen, de zogeheten Beker van België tussen de beste zes klubs van het land. Reeds de laatste jaren had wit-blauw Vlierzele mogen ervaren dat het de kom petitie was van de minste afwezigen. En zo bekeken zat het dit jaar niet mee. De ene wegens persoonlijke redenen veront schuldigd, de andere op de bus zelf ziek gemeld, nog een andere zonder verontschuldigingen en dan enkele meisjes die van hun trainer niet meer mochten deelnemen. Het is een bie- zonder ontgoochelende wedstrijd, én voor klubleider De Craec- ker die er bleef in geloven, én voor de enkele trainers die wel hun meisjes aanmoedigen voor deelname, en het meest van al nog voor al dezen die wel opkomen. De pluim gaat ongetwijfeld naar Uitbergen als geheel, zonder het welk Vlierzele vooral deze laatste wedstrijden als de 6000 m van Daks en de Beker van België ongeveer... nergens stond. Oe gro te prijs gaat weer eens naar 'Dorothy Meulewaeter die niet alleen twee overwinningen Het optekenen maar In een voor de omstandigheden toch prachtige 12"4. Ais men dat meisje laat wenken bij de trainer waarbij ze dit jaar de basisbegrippen opstak zit er voor volgend jaar beslist nog veel mooiere muziek rn. Erna Ots verdient eveneens een bie- zondere vermelding. Ziek geweest en op het laatste moment overge heveld naar een korter nummer ging ze dat warempel ook nóg winnen. De ploeg was zwak op zichzelf maar dat er dan nog extra-sportieve elementen moeten komen meespelen als de uitscha keling van kadet-wlnnares Mach- teld de Backer over 800 m, niettegenstaande ze een voor sprong had van zowat twintig me ter. en de uitschakeling van de juniores-seniores in de 4 x 100 m deed de deur dicht. Maar goed. nu nog enkele klassementen ver zorgen en allicht wordt weer eens het seizoen afgesloten op een heel gunstige noot. Aalst, zater dag was een nog duidelijker scha- keltussen winter en zomerseizoen want de wit-blauwen die er te recht konden waren meestal de zen die op de hoogte waren van heit feit dat de sintelmeeting op het Putbosstadion niet doorging, laat staan deze op het Erembo- degemse gras. André Hendrickx deed er een hoopgevende test over 400 m. Zijn trainer had hem ongeveer 53"0 voorspeld tegen begi september en aangezien die forme van toen nu wel wat voor bij is mag de 53"5 in dezelfde lijn geïnterpreteerd worden. Jos Le- meire was heel verdienstelijk de vijfkamp tot het bittere einde te hebben betwist en er als beloning ook een derde plaats te verove ren op zowat 20 deelnemers aan de start. Het verspringen ging goed. het speerwerpen leverde hem een serie-overwinning op, diskus was goed en ook op de 5100 m bleef Jos beneden de 5'- grens die voor een zomerse veel- kamper toch 'betekenisvol mag ge noemd worden. En om de overgang van piste naar veldloop volledig te maken kun nen wie alvast de oefencross te Berlare in rekening brengen. Dé grote verrassing was daar wel de prestatie van de plaatselijke gang maker en oh zo verdienstelijke klubleider Acbiel Clement. Hij werd er vijfde bij de veteranen maar dat dit gebeurde vóór Marcel van der Hoeven. Frans de Moor, Willy van Damme, én Remi Boterbergh doet ons de hoed hef fen Wij kijken benieuwd uit naar de verdere optredens van meester Achiel. In zijn sportief gezin is hij meteen voorlopig vaadeldra- ger geworden Met de eerste vier plaatsen waren inmiddels reeds binnengekomen Frans van der Hoeven. Octaaf Mory, Geor ges Goosens en Leon van Oete- ren. Globaal genomen was de veteranenwedstrijd dus ongetwij feld de beste. Een mooi juniores- trio werd genoteerd met Van der Eist Muylaert en De Winne. JMV De eerste oefencross van het seizoen van Hekelgemse A.C. werd gehouden te Moorsel in de Kattestraat en ingericht door de Moorselse Atletiekvrienden in samenwerking met Hekelgemse A.C. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden en daar enkel atleten van HAC en niet-aangeslotenen mochten deelne men, verschenen er toch 87 atleten aan de start. Onder hen meer dan 30 Moorselaars, waarvan er eentwintigtal zijn aan gesloten. Bij de pupillen-heren werd Rudy Van den Borre viere, Benny Aelbrecht zevende, Frank De Ridder achtste, Erwin De Ridder tiende en Marc Van Damme dertiende. Bij de dames-pupillen was Linda Van de Perre tweede en Martine Bekaert zesde, de gezusters Ann en Vera Van Hove eindigden res- pektievelijk als nummer 7 en 9. Bij de miniemen legde Danny Van Oamme beslag op de zesde plaats en Mare Oe Meersman was tiende. Johan Arijs elfde, Rudy Van de Perre. Dirk Bekaert en Eric Cassiman 14, 15 en 16. Hilde Van Geit was vierde bij de dames-miniemen voor Greta Ael brecht, hier was Godelieve Cal- lebaut zevende. Bij de kadetten- heren was de afstand iets te lang voor Etienne Borms. die naar het einde toe begaf om zevende te eindigen. Bij de kadetten-dames legde de Belgische kampioene Linda Cop- pens een zulkdanig meesterschap aan de dag dat de andere atleten er niet aan te pas kwamen. In- grid De Ridder was derde en de jongste zus van Linda Coppens. Sonja. eindigde in haar eerste wedstrijd vierde. Wij dachten reeds aan een opvolgster voor ■Linda, wanneer wij de twaalfjari ge Sonja aan het werk zagen. Myriam De Vuyst was vijfde. 8ij de juniores spreidde Frangois Coppens eveneens een overdon derend overwicht ten toon met een tijd van 11 "14 over de 3200 m. Francois komt zeker regelma tig op het podium tijdens het ko mend seizoen. Eerstejaars junior Jos Van Damme was vijfde en won aldus het duel met de an dere Moorselaar Luc Van Geit die zesde eindigde. Bij de seniores zette soldaat Paul de kroon op het werk van de familie Coppens. hij deed 17"26"6 over de 4800 m, voldoende om met 200 m voor sprong te zegevieren. Remy Van Hove was derde. Veteraan Frans Wille behaalde een gemakkelijke overwinning, terwijl de 47-jarlge Albert Van Geit zesde werd. voor Karei Saeys. Onze atleten zijn zondag 6 oktober aan het werk te Melde rt. F.v.e. A C. Denderland Op zaterdag 28 september organi seerde AC Denderland een leden vergadering gepaard met een be- stuursherkiezing Het is werkelijk spijtig te noemen dat mensen die geen uitnodiging ontvangen heb ben en dus niet aanwezig waren gewoon als ontslag nemend aan- zien werden. Ware het niet dat hier een misverstand in het spel is zouden we het weinig sportief en zeker ondemokratis noemen. Waar niemand nu aan gedacht had was wel de mededeling van de voorzitter de h. Adolf Heuninck die voor de vergadering verklaar de zich uit het bestuur terug te trekken. Het kwam aan als een donderslag bij klaarlichte dag Volgens zijn zeggen trok hij zich terug wegens zijn hoge ouderdom. Eens men 60 geworden is aldus de veteraan uit Dendermonde is het de tijd om het aan jongeren over te laten. Zou dat de enige reden zijn Hiermede is voor AC Denderland een waardevolle kracht uit het bestuur verdwenen. Iemand waar een zeker gezag van uitstraalde en die het vertrouwen van eenieder genoot. Dolf het was aangenaam samen te werken met u en in naam van al uw vrienden wil ik u ..Dank" zeggen voor wat gij voor de atletiek ge daan hebt in het Oendermondse. Hopelijk zal het bestuur van AC Denderland het niet bij deze dank alleen laten, daarvoor waren uw verdiensten trouwens te groot. (André) AC LEBBEKE OEFENCROSSEN A.C. Lebbeke organlzeert gedu rende de maand oktober volgende oefenwedstrijden Zondag 13 oktoberTe Buggenhout aan het Café De-Schelde. Briel- straat 84. Grote Prijs van den Ouden-Briel. Zondag 20 oktober Te Wieze aan het Café Duivenlokaal. Nieuw- straat 19, in de omgeving van het kasteel. Zondag 27 oktoberTe Lebbeke aan het Café Bosveld. Baasrode- straat 22 op de naast gelegen weide Deze wedstrijden beginnen te 15 uur. VSL KJK.S.F. voetbal Monceau - Okapi Aalst 109-78 Voor Ereklasser Okapi zijn de donkere tijden nog niet voorbij het werd nu te Marchienne door het tot vrijdagavond puntenloze Monceau geklopt. Jammeren over het ontbreken van een op de vlucht geslagen sterspeler of de onbeschikbaarheid van een andere hoofdpion, heoft geen zin. Er moet, jammer genoeg, ge roeid worden met de voorhanden zijnde riemen. Zeggen dat Okapi nooit in de match is geweest, zou de waar heid geweld aandoen. Wel moesten de Aalstenaars vanaf de start tegen een achterstand optornen, achterstand die aan de rust to een kloof van 44-28 uigroeide. De beste man bij Monceau was de Amerikaanse spelmaker Stephens die assist rond zich strooide en bovendien zelf 19 punten achter zijn naam kreeg. De Aalsterse Amerikaan Flack droeg 28 punten bij en Van den Broeck 19, mikte eveneens raak. Dat volstond niet om met kans op sukses tegen de homogene Henegouwse ploeg op te tornen. BASKET - 2de NATIONALE Black Boys Aalst 123 - Voor het ongeslagen Aalst waren de jonge Brusselaars geen tegenstanders. Het is gewoon een spelletje van de sterke kat met de hulpeloze muis geworden. Topscorer bij de thuisploeg was Gillespie die bovendien de enige „routinier" var. Racing White, van het kastje naar de muur zond. Met 41 punten was Gillespie dus de blikvanger maar Dillard (14) en Schollaert (18), evenals Michelet (18) waren niet alleen goede „aanbrengers", doch vergaten evenmin naar de ring te gooien. Dat in deze wedstrijd ook de bank mee mocht demonstreren, was voor talent rijke invallers een uitstekende gelegenheid om zich ook eens te tonen aan het dankbare publiek dat nochtans liever naar een boeiend spektakel dan naar een éénrichtings verkeer had gekeken. Bij de bezoekers was de eenzame Torain (33 punten) de meest opvallende figuur. Cabrita Zele-Melle 72-70 De Kouterploeg heeft het seizoen nog niet breed gehad. De meeste wedstrijden werden met een klein verschil gewonnen en reeds een paar maal kon de score even goed andersom geweest zijn. In de wedstrijd tegen Melle zat de situatie wel ergens tegen voor de Cabrita-ploeg, want een paar maal schenen ze op weg naar een afgetekende score maar telkens konden de bezoekers hun „harde" stempel op het wedstrijdverloop drukken en liet de thuis ploeg zich intimideren. Een paar steriele periodes in de eerste helft na 15 minuten en in de tweede helft van de 8e tot 13e min., waren toch een bewijs dat het nog niet volledig rond draait bij de Cabrita vijf. De uiteindelijke nipt maar toch verdiende zege kwam er na een paar bevliegingen van G. (Van Miegroet met een 4 op 4. Maurits Oe Loose met een 3 óp 3 en André De Beu'e met een 4 op 4. Op het einde zorgde Michiels voor de no dige rust om de bal rond te spelen en scoorde daarbij nog de winning-korf. Een op halve krachtenspelende D'hooge ge raakte niet in de wedstrijd, daar zorgde de harde aan pak van de bezoekende ver dediging wel voor. Werner Van Miegroet bewees in de verde diging een troef van belang te zijn. Shotgemiddelde 31 op 80 en 10 op 18 vrijworpen. Dhooge 2 op 12De Loose 6 op 17 G. Van Miegroet 11 op 22 W. Van Miegroet 3 od 9 Cuypers 0 op 4 Deprez 1 op 7 De Beule 6 op 14 Michiels 2 op 5. Punten D'hooge 2-2, De Loo se fM3G. Van Miegroet 8-18 W. Van Miegroet 3-4 Cuypers 0-0 Deprez 2-0 De Beule 2- 12 Michiels 2-2 RESEBVEN CABRITA ZELE - MELLE 96-42 Rust39-11Coene 2, De Loose 6, Van 'Lysebetten 8, W. Van Miegroet 9, Cuypers 10, Goeman 8, Goossens 10, D. De Wilde 1, Vermeulen 22. Philips 20. SOHOLIEREN CABRITA - FALCO 108-57. Rust59-22. Van Driessche 10, Heirwegh, Van de Velde 10. F. Van Hassel 13. Van Mieg- hem 7Van Lysebettens 2 Deprez 31, G. Van Hassel 25 Jacobs 10. KADETiTEN CABRITA ZELE - FALCO 67-55. Rust26-19. De Beule 6- L. Van de Velde 6. P. Moens 6, Vanderburgt 2, Oe Waele 4. D'hooge 10. iFamay 29. Coppie- ters 2, Va Hauwaert. Martens. MINIEMEN SUNSHINE AALST - CABRITA ZELE 20-42. Rust12-20. Caudron, D'hooge 9. Sacré 2, J. Moens 2, Ph. D'hooge. Van Damme 12. Ver- cauteren 11. Goetmaeckers 6. BENO. Tegen Waasmunster konden de basketters van BBC Dendermonde het rooien Basketprogramma Osiris j PROGRAMMA VOOR I MAAND OKTOBER 5 okt. scholieren Velzeke - Osiris I 4 okt. seniores I Gerauimo Bornem - oefenmatch te 20 u. 30 12 okt. scholieren Were Di - Osiris 16 u seniores Hermes St.-Niklaas - Osiris 19 uur reserven 20 u 30 Ie ploegja* okt. scholieren Bavi Gent - Osiris 15 uur Vlinders Buggenhout - Blauw-wit 1)9-42 De Buggenhoutse reserven behaalden de overwinning met 45-10 nadat de bezoekers in de tweede speelhelft geen enkel doelpunt meer scoorden. Ook do eerste ploeg kon zich zonder moeite onmiddellijk losrukken van haar blauw-witte tegenstrevers. Dat het geen spannende matoh is geweest is duidelijk te zien aan de uitslag. De Vlinders scoorden onvermoeibaar en af en toe kon men ook eens een doelpunt van de Zeienaars noteren, zodat de rust met 63-19 werd bereikt. De supporters werden vergast op enkele fijne stukjes basket van de Vlinders, waaruit bleek dat deze hard werken om zich zoals vorig jaar te laten gelden. Gedurende de tweede helft gaf scheidsrechter De Prins een technische fout aan de Zeienaar Vermeulen wegens protest, waarna deze bijna ten oorlog trok tegen de supporters. Dewin maakte de helft van de punten voor Blauw-wit, bij de Vlinders scoorde Pauwels niet minder dan 42 punten en het goede samen spel tussen hem en De Smet waren het meest opvallende van gans de wedstrijd. Technische uitslag Vlinders: Pauwels 20-22: De Smet 16-8; Van Ingelgem 11-8; Van Gucht 8-4 Albrecht 10-10 De Bleser 0-2. Blauw-witVermeulen 5-2 Dewin 14-7 De Klopper 0-8 Van Handenhove 0-2. WHITE STAR GENT-THE OWER EUROWAS Zeer trage on matte wedstrijd waar geen van beide ploegen de uitblinker was. De wedstrijd zette zich voer EUROWAS nochtans goed in, want na twee minuten was do stand reeds 0-6 en na 10 min. 2-9. Beide ploegen dachten enkei maar aan verdedigen en met de rust was er een magere 12-17 stand op het scorebord. De tweede helft was iet wat beter maar de weinige doelkansen die er kwamen werden voor de helft naastgedoeld. De Eurowasjongons speelden op hun gemak door en na 10 min. was de stand 18-30. Tenslotte waren het de ajujnon die hun eerste uitzege boekten. Eindstand 32-43 Patro Herdersem (KKSF Oost-Vlaanderen) onbedreigd leider. DAMESBASKETBAL De Zeelse basketbalmeisjes hebben de laatste weken de goede kadans wel te pakken. Op eigen terrein kwamen ze tot een nor male zege tegen gebuur Lokeren. In de eerste namen ze gemak kelijk voorsprong via De Waele en De Graeve Br. (18-8 aan de 13e min De afwezigheid van Monique Inghels werd goed ge- kompenseerd door het sobere verdedigingswerk van Gisèie Onseleaere, die zich de laatste weken opwerkt tot een onmis bare pion. Rust 26-13. In de tweede helft zorgden de Lintdecker en Pletinck er voor dat de kloof groter werd. Op het einde van de wedstrijd nam coach De Graeve de gelegenheid te baat om enkele jongere speelsters hun kans te geven en Bontinck J„ De Graeve M. en Van den Eeckhoudt namen die kans gretig te baat. Technische uitslag Pletinck 2-4, De Graeve Brig. 14-8, De Waele 6-0, De Lintdecker 4-8, Onselaere 0-2. Bontinck J. 0-2, De Graeve M., Van den Eeokhoudt. J 20 okt. seniores Osiris - Antwerpse 14 uur reserven 15 u. 30 ie ploeg e, 27 okt. seniores Decor Merksem - Osiris 14 uur reservenfcfg 15 u. 30 Ie ploeg 1- LIJ Osiris lAalst-Panters Baasrode 89-82 In de derby op Osiris Aalst heeft Panters de zege in de laatste 5 min. van de eerste helft verspeeld. Nadat Pan ters van ver was teruggekomen shotte kapitein Troch voor Osiris een kloof bij mekaar die de uiteindelijke af rekening zou maken. Panters startte weer zwak. Wel zorgde Colpin weer voor het eerste puntje, maar daarna onderging het prompt een 10-0. De man-verdediging verhielp het eerst niet, want Van Keymeulen nam steeds de maat van zijn tegenstan der en langs de andere kant werd Miel Van Den Broeck, zij het ten koste van fouten door Schorreel, in punten be perkt 24-15. De inbreng van Jan Oe Smet was nuttig en samen met Miel Van Den- Broeck - Colpin be werkte hij Panters' terugkeer 33-31. Toen Osiris echter Troch ging uitblokken zorgde deze nog voor ruime cijfers bij de Het bleef een zoeken en tas ten bij Panters in de 2e helft, rust 49-38. Drives van Van Keymeuen, shots van Troch en tapballen van ex-Panter Bieseman brach ten dan nook een twintiger 70-51. Toen ging Panters zijn man-verdediging aggressiever toepassen en naar het einde toe, iets te laat naar ons ge voel. ging het naar een pres sing over. Zo konden Miel Van Den Broeck - Moens milderen. Het werd nog span nend in de laatste minuten, want Panters, dat nu sneller ging spelen, kwam langs Boey- kens tot 85-79 terug. Twee doelen van Schorreel echter gaven Panters de doodsteek. Vrijworpen van Moens - Miel Van Den Broeck konden aljeejt nog voor mildere cijfers zor gen. Panters was weer eens de sterkste partij In de 2e helft. Toch willen we zijn repliek degelijk noemen het zal niet iedereen lukken op Osiris 82 punten te gaan skoren Moens speelde een zeer regelmatige wedstrijd. Colpin was goed van op afstand, minder echter onder de ring, Miel Van Den Broeck speelde een sterke tweede helft. Zondag speelt Panters een oefenwedstrijd thuis tegen Strombeek. De week daarop ontvangt het de ongeslagen leider Tissac Gasbol. Osiris-Panters 89-82. Panters Colpin 20. Miel Van Den Broeok 22. Willy Van Den Broeck 6. Moens 20. J. De Smet 6. Boeykens 4. Herssens 4 Osiris - Panters 58-67. Toen Panters' jeugd op snel heid ging spelen, moest de thuisploeg zijn tegenstrever laten gaan. Panters Van Zegbroeck 8. Coeckelbergh 15, H. De Smet 6. Stevens 4. Coninckx 9. J. De Smet 7, Boeykens 2. Hers sens 4. Forceville 8. Verhust 2. Scholieren Hemaco - Paters 65-69. Panters J. Verhulst 18. Coeckelbergh 25, De Keers- maeker, Stevens 17, De Cock 8. E Hermans 1. Kadetten Hemaco-Panters 90-47 Panters Dierick 10, De Cock 12, iWellekens 4, E. Hermans 16. De Keersmaeker 4, M. Verhulst 1. Miniemen Panters - White Star 38-60 Panters P. Van Bossche 6. L. Van Bossche 8, Esseldeurs 8. De Bleser 6. Moens, Ver stappen 6. Pupillen Panters - White Star98-0. Panters L. Van Bossche 2. Meersman 4, Moens 40. Ver- Stappen 24. René Vemeersch Rudy Vermeersch 28. Programma week end zaterdag 5 oktober Pupillen en Miniemen Panters - Elite Gent 14 u. 30 en 15 u 30. Kadetten en Scholieren naar Merelbeke, Vertrek 13 u. 15. zondag 6 oktober Panters - BBC Strombeek 9 u 30 en 11 u. VB >a

De Voorpost | 1974 | | pagina 22