SIMIBU: ZEVENDE SEIZOEN Kaatsdub ADEC - Kampioenen 1974 EERSTE ZEGE POVER RESULTAAT Biljart F0SQUES en HAND IN HAND BASKET dein maar dapper Aalsters basketliefhebbersverbond t Is fijn als je kan zeilen Zeelse minivoetbalkompetitie Arsenal schuift naar voor Paardensport iDe Schrijver en Hofman te Semmerzake KRACHTBAL MINIVOETBAL VEERTIEN PLOEGEN IN DERDE ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE! 23 5REMBERGEN 67 OLD FELLOWS 54 )e lokale start was niet zo den- lerend. vandaar dat een aan- lampend Old Fellows geruime iid in de tred van de thuisploeg on blijven. Grembergen dat bij nomenten zeer slordig speelde en lan ook nog een schotpercentage ran 27 „behaalde" kon naar Ie rust toe nog een tienpunten :loof slaan langs Mtjs en Segers lie aanvallend de rebound be- ieersten. de appelsientjes wilde het r niet beteren bij de lokalen, vaarbij een falende R. De Clercq ille kansen bleef verknoeien om Ie score op te drijven. Gelukkig dat ..veteraan" J. Caudron, lie een zeer goede tweed time ipeelde en Mijs bleven scoren, let was opmerkelijk hoeveel bal erlies Grembergen leed. dit on- lanks het feit dat ze fysisch en echnisch de betere waren. II bij al een zeer matte wedstrijd de groenen, waarin Caudron lochtans bewees nog niet versie- en te zijn. 'echnische uitslag 25 op 80 doel- ogingen of 31 17 op 34 V. W. Segers 9-2. E. Mijs 14-15. J. laudron 3-12. R. De Clercq 3-0. ■iron 4-3, G. Van Keer 0-2, G. Ian Acker 04). Ploeg en bestuur van kaatsploeg ADEC Baasrode. IEREN KADETTEN Sremebergen 0.0. 22 Hoger OP Gent 57 De kadetten konden tegen het iterkere Hoger OP Gent niet de todlge moed opbrengen om ziich lehoorlijk te verdedigen. Het wa- dan nog de 2 miniemen Peter )e Cauwer en Noël Maes die het oede voorbeeld gaven aan hun rienden. )e puntenN. Maes 0. P. De lauwer 2. G. Van Acker 5. K. Fle- 6. H. ScholIIers 1. L. Ven iauwenberg 8. R. Segers. Robac Grembergen-Sparta Laarne 27-17 Ondanks de afwezigheid van Mariene Van De Putte wonnen de jonge Robac meisjes. Laat de tienpuntenzege een eer der rustige wedstrijd vermoe den. niets was minder waar. Laarne liep uit tot CM. wat de lokalen zeer zenuwachtig maakte. Tal van doelpunten werden verkeken door over haasting of loopfouten. Einde lijk slaagde Robac er in dan tooh te doelen langs Moort- gat, Van der Jeught en Sae- rens 9-6. De tweede helft zagen .wij 'n veel kalmere thuisploeg met een veel aandachtiger verde diging. Onder de impuls van Moortgzt kwamen Karin Nel is en Veerle Verhelst meer in de wedstrijd en zorgden voor een 16-11 stand. Het uitvallen van Mireille Verhelst met 5 fouten zou Laarne toelaten gevaarlijk dicht te naderen (19-15). In de laatste minuten Ctoilgden Saerens en Nel is voor de nodige punten om vlot te winnen. Speelden en scoorden K. Nelis 0-5, M. Saerens 2-2, Brusselmans, V. Claes, A. Ne lis, M. Verhelst 1-10, J. Van Der Jeught 3-0 V. Verhelsit 0-6. E. Moortgat 4-4. Zaterdag a s. gaat Robac op verplatsrng naar Kangoeroes Hamme te 19.30 u. Zondag neemt Robac het op tegen Aurora Zele dit in het kader van de Beker van Bel gië 1e ronde. Deze thuiswed strijd gaat door te 15 u. J.L. ■en Coszen 't Satellietje- Bel Iso- >eg aver 42-62 lat basket-ball een typische jur aalsport is werd tijdens deze latch bewezen. Het leek wel >f beide ploegen, en niet in et minst de thuisploeg, met ©rkleumde handen de wed- trijd dienden af te haspelen, fooral de eerste speelhelft 'enkfgesloten op een score van 1-27 werd kasseiend beein- igd. Bel Isolaver kwam toch ^og het best naar voor en soms flitsen bewonderen an een gedegen ploegspel. ia de rust werd bij Bel I so lver Gerrit Troch ingebracht n toen bleek Koszen plotse- ng sterk te kort te schieten rat betreft gestalte. Praktisch Ik reboundwerk. zowel aan- allend als verdedigend, werd het voordeel beslecht van ei Isolaver. Het verweer van oszen 't Satellietje sloeg om an moedig naar hardnekkig. >aar dit drukte zich uit op scorebord. De maturiteit van Bel Isolaver kwam naar voor en uiteindelijk werd de match besloten met een 20 punten verschil. Bel Isolaver vertoonde een beter en rus tiger collectief spel. waarbij hun vaste pionnen alhoewel onder de maat blijvend, toch een veilige zege konden be werken. Verdienstelijke ven richting van De Saedeleer, Van der Ghylen, Van Geit en de basisploeg bij Bel Isolaver Een andere schaduwzijde was de gebrekkige leiding, alhoe wel siechts een scheidsrech ter ter beschikking zou de organisatie dienen te voor zien in eventuele invallers- scheidsrechters en zou kri tiek op de leiding dan ook kunnen uitblijven. DE HOORN - THE FOX 69-52 De HoornTroch 30 - De Neve 71 - Cooman 7 - Herremans 5 - De Kegel 4 - De Saedeleer 4 - Thybaert 2. The Fox Sonck 16 - Goeman 18 - Troch 9 - Rasschaert 6 - Buy- taert 3. B V. BRUSSEL - TWO DOLLARS 29 - 39 Bank De Smedt 12 - Gyorfi 6 - Verhulst 11. Two DollarArnijs 8 - Blancquaert 8 - Huylebroeck 8. Bel Isolaver - Tuf-Tuf 105-38 Bistro - Koszen 49-56 De Hoorn - The Fox 69-52 B.V. Brussel - Two Dollar 29-39 De Nachtwacht - Hugh's Uitg. RANGSCHIKKING NA 27-9-74 1. De Hoorn 2 2 0 4 p. 2. Koszen 2 2 0 4 3. Hugh's 110 2 4. Bel Isolaver 110 2 5. Two Dollar 2 11 2 6. Bistro 2 11 2 7 The Fox 2 0 2 0 8. B. V Brussel 2 0 2 0 9. Tuf Tuf 2 0 2 0 10. De Nachtwacht 0 0 0 'oor de Domkse zei lel ub was et weder tijdens het voorbije weekeinde niet aan de gun- tige kant of voor sommige ellers misschien toch. Hen waren het daar echter iet mee eens, want reeds tij- ens de trainingen zondag- oormiddag. moest de boot an De Bruyne het ontgelden, tok tijdens de wedstrijden du het hetzelfde lot onder gaan. Niettegenstaande de minder goede vooruitzichten waren toch nog heel wat deelnemers aan de start ver schenen om deel te nemen aan de achtste wedstrijd tel lende voor het klubkampioen- schap. Waar de wedstrijden gewoon lijk gaan over drie reeksen, diende men nu de derde reeks te schrappen bij ge brek aan wind. In de verschillende klassen kregen we volgende resulta ten 470 Van Peteghem Fire ball Roland Claeys Finn Eric Corrijn O.K. YOL Georges Oe Neve MottL. Verschoren OptimistR. Langaskene VS Het voorbije minivoetbal weekeinde stonden er een paar inte ressante ontmoetingen op het programma, waarvan uiteindelijk de hoofdbrok werd Café sp. De Grauwe-Arsenal met een ietwat verrassende 2-6 uitslag. Het was nochtans het team van De Grauwe dat via Arm. Christiaens op voorsprong kwam. Tot aan de rust ging het spel gelijk op maar in de tweede speelperiode stond er op het overwicht van Arsenal geen maat, dat zich op trok aan het organisatietalent van De Meirsman en in De Decker en Van Kerckhove afwerkers vond van technisch en taktisch hoogstaand aanvalswerk. BOB Hansevelde kon niets in brengen tegen Oud ©n Nieuw I, waarbij D'hollander met twee doelpunten de meest preciese afwenker was. Oud en Nieuw 2 kon tegen Juve- nes in de laatste minuten aan een 3-3 geraken dank zij een battriok van Etienne Van Uyt- fanghe. Verz. De Block-BAC was een spannende en aan gename ontmoeting maar het doelpunteninstinkt van Arens 6E. De Saedelare haalde het niet van Paul Van Doorslaer, die drie doelpunten scoorde. Ce nieuwe ploeg Lokerse Fifi vond in de KSA. aangevoerd door Filip Verheirstraeten met twee goals een te sterke per soonlijkheid. Mini Punch-Ford Neyt, werd een spannende ontmoeting met een logische 2-2 uitslag en de doelpunten bij Punch kwamen van Jan De Bouw en bij Ford Neyt deed het Jan Van Driessche, terwijl Raymond in de laatste seconden de winninggoal aan de voet had. De wedstrijd met d:e meest sensatievolle start was het derby tussen MVZ 2 en MVZ 1. De bal rolde pas of goalie Mare Quintyn moest de bal reeds uit het net vis sen <na een poging van Mar- nix Boeykens maar in de zelfde minuut nog kwam de gleijke stand op het bord en dit was voor MVZ M het sein om zich aanvallend uit te le ven met doelpunten van Luc Van Hille, Paul en Chris De Waete en Peter De Saedelare. Voor MVZ I konden Eddy Heirman en Luc Van Hecke de stand in een normalere verhouding gieten. Uitslagen Oud en Nieuw 2-Juvenes 2 3-2 MVZ 2-MVZ 1 5-3 Verz. De Block-BAC 2-3 Ford Neyt-Mini Punch 2-2 BOB-Oud en Nieuw I 2-6 Fifi Lokeren-KSA 0-2 Cafésp. De Grauwe-Arsenal 2-6 Vooruitzichten 5.10.74 terrein Pius X College 13.30 u. Oud en Nieuw l-KSA 14.45 u. Cafésp. De Grauwe-MVZ 2 16 u. MVZ I-Oud en Nieuw 2 10.30 u. (6.10) Juvenes 2-Mini Punch terrein Sportstadion 13.30 u. Arsenal-BAC 14.45 u. BOB-Verz. De Block 16 u. Ford Neyt-Fifi Lokeren 'BENO In de ponywedstrijden te Semmerzake onderscheidde zich ver leden zondag het paard Rita - De Schrijver (Aalst) door de reeks vlucht sulky 1,10 m. te winnen, terwijl zij tweede eindigde in de reeks vlucht 1,10 m. Bij de grote dravers won Nixon - Hofman Moorsel tweemaal, terwijl Fanny - Hofman respektievelijk beslag legde op de vierde en vijfde plaats. Fanny Heyndrickx (Moorsel) die vorige week de vlucht 1 15 m won te Wannegem- Lede, eindigde nu slechts derde. Hetzelfde paard was vijfde in vlucht 1,10 m en derde in vlucht 1,20 m, hier na Gabon ne De Schrijver (Aalst) Winnetou Heyndrickx eveneens primus te Wanne- gem-Lede werd vierde in vlucht 1,40 m en derde In vlucht 1,30 m. Romeo De Wolf (Aalst) won te Wannegem-Lede de vlucht 1,10 m en was te Semmers- zake slechts vijfde in vlucht 1,15 m. Bus De Wolf (Aalst) erndigde te Semmerszake tweemaal tweede, zowel in vluoht 1 25 m als vlucht 1,30 m. Op zondag 6 oktober zijn deze pony's aan het werk te Moorsel F.V.B. ijdens de jongste speeldag wamen, zoals vooropgezet, verwinningen voor de kop- loegen uit de bus. Fosques blijft ongeslagen, maar is leszins verzwakt door het srtrekvan Servrangs. Hand in and A liet voor de derde Deenvolgende maal een 6-0 verwinning optekenen, dit- naal tegen een nochtans niet onderschatten Fosques B. if Mertens, Frans Hereman, larcel Pots. Jean Pierre Crey- elman, Willy De Rouck en io Verhulst lieten hun tegen- anders kansloos, asseistampers heeft zijn op- ang nogmaals onderstreept iet een gelijkspel tegen Cos- ios A, dat nog niet volledig chijnt bekomen te zijn van nederlaag bij Hand in Hand Deze laatste bevestigde bij loorsel A. Zowel Frans Van er Straeten, Jab De Meyst, ilbert Verspecht als Alfons an der Straeten haalden de puntjes weg van het orp naar de Kattestraat. Al len Paul Peirlinck en Guillau- ie De Meyst beperkten de ihade voor Moorsel A. Beide oegen van B.C. Moorsel taan nog steeds met nul pun- gerangschikt. Deze toe stand kan misschien wel ver beterd worden in de komende wedstrijden tegen Koszen A en bij John Boys. Wij hopen het tenzeerste. Koszen A toon de zich verleden zaterdag iets sterker als John Boys en Scotsching A kon een puntje weghalen bij Onkreukbaren A. Voor volgende zaterdag ver wachten wij de eerste puntjes voor Moorsel A, en hopelijk ook voor Moorsel B en de heropstanding van Cosmos A. Hoever zal Kasseistampers 't brengen in de wedstrijd bij de kampioenen Fosques A Mel- dert In de B-Reeks kon enkel Kas seistampers B de punten thuis houden, daar waar wij uitover- winningen over de ganse lijn hadden voorspeld. Kasseistam pers B verrast in gunstige zin en schijnt vooral het thuis voordeel go^d te weten benut ten. Vandaag ontvangen de eerste vijf uit de rangschikking de laatste vijf, zodat wij het bij home-overwinningen houden. In de C-Reeks vallen wel het meest verrassingen te note ren. Dender en Schelde Oude- gem moest nipt de duimen leggen tegen Gijzegem B. Zo wel Klaksken Moorsel als Kra- vael 'Meldert zagen de beide punten meegenomen door res pektievelijk Krijt op Tijd B en De Sprinters. Deze ploeg uit Lebbeke schijnt het wel op de titel te hebben gemqnt. Onder de Toren Moorsel en Loebes A hielden gemakkelijk de pun ten aan huls. Heden zaterdag staan de twee leiders tegenover mekaar te Lêbbeke, dit wordt alleszins een prachtige wedstrijd. Ver der dachten wij aan overwin ningen voor Gijzegem B, Den der en Schelde en Kravael en een spannende strijd voor de derde plaats tussen Krijt op Tijd B en Loebes A. Uitslagen van 28.9.74 Reeks A Fosques A-Moorsel B 5-1 Hand in Hand A-Fosq. B 6-0 Cosmos A-Kasseistamp. A 3-3 Onkreukb. A - Scotsch. A 3-3 Moorsel A-Hand in Hand B 2-4 Koszen A-Johny Boys A 4-2 Reeks B Kasseistamp. B-Cosmos B 4-2 Scotsching B-Gijzegem A 2-4 Johny Boys B-Koszen B 1-5 Krijt op Tijd A-Onkreukb. A 1-5 Royal A-Zandstuivers A 2-4 Reeks C Gijzegem B-Dend. en Sch. 4-2 De Klakskens-Krjjt op Tijd B 2-4 Kravael-De Sprinters 2-4 Onder de Toren-Loebes B 5-1 Loebes A-Korte Stokken Standen Reeks A 1. Hand in Hand A 6 2. Fosques A 6 3. Kasseistampers A 5 4. Koszen A 4 5. Hand in Hand B 4 6. Cosmos A 3 7. Scotsching A 3 8. Onkreukbaren A 3 9. Fosques B 2 10. Moorsel A 0 11. Johny Boys A 0 12. Moorsel B 0 Reeks B 1. Gijzegem A 6 2 Onkreukbaren B 6 3. Zandstuivers A 6 4. Koszen B 5 6. Kasseistampers B 3 7. Scotsching B 0 8. Krijt op Tijd A 0 9. Johny Boys B 0 10. Royal A 0 Reeks C 1. Onder de Toren 5 2. De Sprinters 5 3. Loebes A 4 5. Dender en Schelde 3 6. Gijzegem B 3 7. Klakskens 2 8. Kravael 2 9. Korte Stokken 2 10. Loebes B 0 Programma voor 5.10.74 Reeks A Moorsel B-Koszen A Scotsching A-Hand in Hand A Johny Boys A-Moorsel A Kasseistampers A-Fosques A Hand in Hand B-Onkreukb. A Fosques B-Cosmos A Reeks B Koszen B-Scotsch»ng B Onkreukbaren B-Royal A Cosmos B-Krijt op Tijd A Zandst. A-Johny Boys B Gijzegem A-Kasseistempers B Reeks C Loebes B-Gijzegem B Dender en Schelde-Klakskens Krijt op Tijd B-Loebes A Korte Stokken-Kravael De Sprinters-Onder de Toren Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel 053-21 39 51 Krachtclub SIMIBU ging vorig weekend haar zevende seizoen in. Het laatste jaar was eerder matig te noemen, maar nu wordt de toekomst weer hoopvol tegemoet gezien. Met een negentig sp©1 Iers verdeeld over vijf categorieën mag dat wel. Inderdaad, regelmatig worden op de trainingen 10 pupillen, 25 kadetten, 20 miniemen, 15 scholieren en 20 seniors. Onder de oudere spelers telt de club 5 gebreveteerde BLOSO-hulpmonitoren, zodat dezen, kunnen instaan voor de degelijke opleiding van de jongeren. Dit jaar treedt SIMIBU aan met volgende ploegen 4 seniors- ploegen, (2 in de hoogste reeks en 2 in de lagere reeks), en bij de scholieren, kadetten, miniemen en pupillen elk 2. Hogere Slmibu-St. Michlels-Brugge 15-16 Tegen een ploeg, waartegen vorig seizoen met 13-2 ver loren werd, en die tevens op de tweede plaats in de rang schikking eindigde, en die te vens reeds 7 wedstrijden voor de Beker van Brugge in de armen heeft, is het na tuurlijk moeilijk zonder com plexen te starten. Tooh pro beerde Buggenhout het op zijn eigen manier en tempo en liet zich nooit intimideren. A| vlug ibteek dat de ploeg reeds goed marcheerde. Hef verschil was dan ook noo-it groter dan 2 doelpunten. Met het miniemste verschil werd ten slotte verloren. Na een paar wedstrijden draait allies beslist rond en de eerste punten zullen be slist niet lang op zich laten wachten. Volgende zondag wordt naar het gevaarlijke Waardamme gereisd. Spelers en doelpunten Jef Verstappen (6), Paul Goos- sens (8), Walter Van der Straeten (1), Mare Tierens Hogere Reserven Slmibu-St. Michiels-Brugge 12-13 Ook hier werd met slechts één puntje verloren. De eer ste helft was eender ontmoe digend met een 3-8 achter stand soheen de zaak hele maal verkeken. Een beheer ster spel na de rust bracht naar het einde toe bijna de bordjes in evenwioht. Spelers en doelpunten Pol Brusselmans (5), Alois Van Hove (7) os Doms en Dirk Veyt. Door het organiseren van deze kompetitie is minivoetbal een voorname plaats gaan innemen in het Zeelse sportgebeuren. Het is steeds maar crescendo gegaan en aan de vooravond van de derde kompetitie moeten we konstateren dat ook dit jaar de sportieve spanning gewaarborgd is. Wellicht om die reden hebben de inrichters er voor gezorgd dat ze op administratief ook mee evolueren en dat improvisatie totaal uit de boze is en dat men om een goed verloop te kunnen waarborgen het nodig is dat men organisatorisch sterk staat. Naast het uitbreiden en eventueel neutraal maken van het^ scheidsrechtèrskorps werden er twee komités in het leven geroepen, die een regelmatig en eerlijk verloop moeten waarborgen. Het klachtenkomitee is samengesteld uit Paul Vermeire, Alfons Van Holewinckel, Gaston De Graef, Baziel Poppe en Baziel Van Hille en het beroepskomitee heeft als leden Luc Van Hille, Mare Quintyn, Paul De Roover en André De Waele. Een nieuwigheid dit jaar is het organiseren van een Beker van Zele naast de gewone kompetitie wedstrijden. De inrichters ontvingen de inschrijving van veertien ploe gen en de situatie bij de verschillende klubs is zodanig geëvolueerd dat er nog weinig zwakke broertjes tussenlopen. Bij sommigen deed er zich wel een spelersverschuiving voor, maar wanneer volgende zater dag de Beker van start gaat zullen er ook een groot deel nieuwe minivoetballers op het terrein staan. FORD NEYT zal met Jan en Ray Van Driessche- W. Herre- baut en Rudy Christiaens goed zijn voor de rol die ze vorig jaar speelden en die was zeker niet gering. OUD EN NIEUW schreef twee ploegen in de I, wordt zonder twijfel een grote kanshebber met spelers als Luc en Jef Poppe, André De Waele, Et. D'Hollan- der, E. Tranoy, R. Bruggeman. O en N II wordt een onbekende, maar is wel op die basis samen gesteld dat het geen meeloper wordt en hier zorgen zeker voor Paul Vermeire, K. De Caluwé, Jan De Waele, Dirk Jacobs en Et. Van Uytfanghe. ARSENAL konden vorig jaar reeds beroep doen op een sterke kern, die nu nog wordt aange vuld, maar bij deze ploeg was het grote probleem de standvastig heid van sommige spelers, anders ware de titel hen zeker niet ontgaan. Of Etienne De Decker, Paul Merisman en andere R. Van Hille's er dit jaar in gelukken blijft een open vraag. MVZI niet Paul De Roover. Eddy Heirman. Ray Ongena en Marnix Boe)kens kunnen voor een degelijke repliek zorgen en MVZ 2 zou het in de derde kompetitie moeten kunnen waarmaken. De vroege re kern Luc Van Hulle, Paul en Mare Quintyn, Paul en Chris De Waele krijgt versterking van ht schuttersduo Fred Van de Velde-Paul Van der Straeten. BOB HANSEVELDE zal een lastig seizoen doormaken. Deze outsider wordt door het leger geteisterd, daar verschillende kernspelers hun militaire dienst vervullen. Voor P. Iliano, Ray Van Holewinckel en R. Chris tiaens wordt het een zware dobber. De twee JUVENES ploegen zouden in de komende kompetitie tot een hoofdrol moeten kunnen komen voor Juvenes 2 zal deze taak op de schouders rusten van A. Van der Burgt, Gerard Van Eetvelde en Jo Van Malderen. MV DE GRAUWE: deze nieuwe ploeg start onmiddellijk met titelambities en hiervoor rekruteerde het spelers bij Arsenal en Ford Neyt. R. De Grauwe, A. Steeman. Luc Van •Cauteren, Arm. en Gilb. Chris tiaens vormen een sterke basis. Een andere nieuweling is BAC, een jonge ploeg die ontstond uit PX ploeg en het zonder sterke individualiteiten zal doen maar waar teamwork het sterke wa pen zal zijn. Fons Lauwaert, Johan Dhont en Luc Poppe vormen hier de kern. VERZEKERINGEN DE BLOCK is een andere nieuwe ling die het van de jeugd zal moeten hebben en waarbij vooral wordt gerekend op Luc Arens, Filip Geens, Bob Van der Straeten en Mare D'hont. TROFEEEN Teneinde de spanning aan alle zijden aan te wakkeren werden door de organisatoren verschil lende prijzen in het leven geroepen. De kampioen krijgt de prijs van het organisatie- komitee. De topschutter ont vangt de prijs van de Sportraad. De prijs van de voorzitter is voor de ploeg met de langste reeks zonder nederlaag. De prijs van de secretaris gaat naar de ploeg met het meest gescoorde doel punten. De prijs van de schat bewaarder komt toe aan de ploeg met minst doelpunten tegen en door OUD EN NIEUW word ter een prijs toegekend aan de verdienstelijkste speler op een bepaalde speeldag. BENO

De Voorpost | 1974 | | pagina 23