BiiH L L iANPASSINGSWERKEN EREMBODEGEMSE ENTRUM NAAR TWEEDE FASE L |E JEUGD EN HET LEEFMILIEU AALST GEBOUWENNOOD RIJKSSCHOLEN AALSTERS KORT NIEUWS AALST LEEFMILIEUZORG LEIDMOTIEF VAN JONGSTE GEMEENTERAAD - (Sip Q» iiiii REAKTIES NEGENDAAGSE LEEFMILIEU De Voorpost - 4/10/74 - 3 jongste zitting van de Erembodegemse gemeenteraad kon zowat de inzet gelden van een tweede fase in de verfraalïngswerken van gegemeente, dit na de uitvoering van de nieuwe Denderbrug en de madukt over de spoorweg. omgeving van het Stationsplein die er nu wat troosteloos bijligt h jg eerlang hopen op een beter uitzicht want de gronden die vrij ;omen zijn door de uitvoering van nieuwe plannen aan het Station |(j kn als bouwgrond aangewend worden voor woningen met een ]kvloerse verdieping en twee bovenverdiepingen. Circa 11 are zijn 0 f Idiadslid G. Bourlon interpel late vervolgens de raad in i t band met de vorming bij in< jge neerslag van aanzienlijke '0(Ssen aan het Station, in- tz olge de werken. Het slordig -Zwicht wanneer men de Den- brug overrijdt was tevens een genbron voor interpellant. de idfer Bourlon had het verder over ld to de levensgevaarlijke afritten aan de viadukt over de spoorweg. Deze brug werd zomaar open gesteld voor alle verkeer zonder de minste verkeerssignalisatie evenals de daarop aansluitende nieuwe weg naar de Kapelle- kensbaan, en bovendien zonder de minste verlichting. Ongeluk ken bleven reeds niet uit. Burgemeester F. Boel evenmin ingenomen met de bestaande toestand kon enkel verklaren dat de vereiste verkeerstekens nog niet geleverd werden. De zelfde interpellant had het verder over de kwalijke geuren die de buurtbewoners van de Avaanstraat, Dr. Carlierlaan en de Gaston de Schepperstraat moeten «meegenieten» van de rubberfabriek die er gevestigd is, alsook van het lawaai. In zijn antwoord beloofde de burge meester bij de firma aan te dringen opdat maatregelen zou den genomen worden om deze milieuhinder ongedaan te maken. Een weg van groot verkeer zal worden aangelegd als verbin- iet kader van de negendaagse van het leefmilieu ingericht door de jongeren had zondag 29 september tussen de filmvoor- ingen in de prijsuitreiking van de teken- en opstelwedstrijd In een bomvolle zaal wachtten ongeduldig leer- n van zes tot twaalf jaar van diverse Aalsterse scholen samen met liet minder nieuwsgierige ouders de resultaten af. mijn kopje in de aarde. Men vriendjes hebben me ook verteld dat ze veel afval op onze voetjes gaan smijten en dat ze mijn oude vriend, Jefke Eik gaan omhak ken. Daarom zou ik graag wat dingsweg tussen het pas aan gelegd wegenkompleks bij het kerkhof en de Ninoofsesteen- weg, dit via de rand van het Osbroekbos zo naar de Kasteel straat. Deze weg met een breedte van veertien meter, zou voor Erembodegem een kleine ring kunnen betekenen en het ver keer van o.m. de al te smalle Alfons Van de Madestraat kunnen opvangen. Oppositie-raadslid Pijck vroeg het schepenkollege na te gaan in welke mate dit projekt strookt met de plannen voor de vol tooiing van de ring rond Aalst. BEJAARDENRUSTOORD De beslissing van de Kommissie van Openbare Onderstand waarbij het personeelskader voor het nieuwe bejaarden- ziekenhuis werd vastgesteld, kon de goedkeuring van de raad wegdragen. De heer Alfons De Sadeleer, thans in dienst als part-time sekretaris en als opsteller bij het gemeente bestuur. zal worden belast met de leiding full-time en het beheer van het rustoord. De ontvanger blijft in dienst zoals thans. Verder zullen er zes gezinshelpsters, drie bejaarden- helpsters, één verpleegster, zes hulpverpleegsters, een kok(kin), een hulpkokkin en een onder houdswerkvrouw worden aange worven. De aannemingsvoor- waarden zullen binnenkort be kend gemaakt worden. Voor het rustoord werd tevens de aanleg van de toegangswegen goedgekeurd. De raming be draagt 1.845.264 ff. Aannemer Raes krijgt verlenging van termijn voor wegenwerken in de Vredestraat en het Stationsplein gezien de talrijke bijwerken. Ditzelfde ar gument werd aanvaard voor werken in de Hopstraat, Molen- kouter en Bertha de Deken straat. De opcentiemen op de provin ciale belastingen werden onge twijfeld gelaten en goedgekeurd voor een periode van vijfjaar. De uitreiking van de fietsplaten zal nu reeds met ingang van 2 januari geschieden. ONDERWIJS De burgemeester gaf de raad lezing van het aantal school- bezoekers te Erembodegem voor de gemeentescholen. In het lager onderwijs zijn er 162 kinderen ingeschreven, de kleuterafdeling telt er 33. Op de wijk Zavel zijn er 29 kleuters, op Tetjoden 32 kleuters en 34 voor het lager onderwijs. JV ZIJ allen mochten een prijs In ontvangst nemen. (Jm) riAarnemend burgemeester iepen Bogaert en de heren W. Turck en K. Baert deelden 'at 120 boeken uit aan de .jJinaars. „o ze wedstrijd startte reeds de ste week van het nieuwe looljaar en alle onderwijsin- ;at htingen van het Aalsterse ,e( rden verzocht hun reeds elekteerde werkjes in te ren. De jury van de opstel- ,t dstrijd. bestaande uit vijf 1C|( en met als voorzitter K. Baert 1(] d het niet gemakkelijk om uit 180 werkjes het beste te kronen. jury van de tekenwedstrijd h rd voorgezeten door W. De rek en daar liep het aantal la( endingen tot 300 op. W. De sti rek wees er ons op dat !k( enwedstrijden steeds meer ..g, tses kennen. Hij illustreerde h it het voorbeeld van de aderij in de dekenij van de ivenierstraat waar 213 kinde- i er op straat kwamen ;enen. eerste prijs werd bekroond t een medaille van de minister h n volksgezondheid en een pak deken. ko fste prijs tekenwedstrijd: n >ep 6-7 jaar: Van Moorter ank uit Aalst we °ep 8-10 jaar: Vermoesen ui ert uit Moorsel rste prijs opstelwedstrijd iep 5de leerjaar: Asselman lar is uit Liedekerke :k< oep 6de leerjaar: Van De inkel Filip uit Aalst, beide winnaars mochten hun rkje luidop voor het publiek en. Kris Asselmans had het :r de bezoedeling van water en :ht... over nestkastjes ter ge icherming van de vogels, vroeg plant een boom en werp c en afval in het bos. e t opstel van Filip Van De ke Winkel was wel erg origineel. We zouden het een modern sprookje kunnen noemen. Na het officieel gedeelte kregen we net de kans met dit begaafde kereltje kennis te maken en vroegen hem hoe hij op het idee gekomen was om het zo op te vatten. «Meester Maes» had ons veel verteld over onze bedreigde natuur. Toen vroeg hij om daar een opstel over te maken en voegde er bij dat het ook om mee te lachen mocht zijn. Ik ben er dan vlug in de klas aan begonnen en werkte het in de studie verderaf». Dit bijzonder pittig werkje willen wij onze lezers niet onthouden... en denken hierbij aan het entoesiasme waarmee de jeugd die, degelijk opgeleid en met de problemen van het milieubehoud van jongsaf ge- konfronteerd, zeker de daad bij het woord voegt, we zien inderdaad maar al te dikwijls de volwassen wandelaars in een park achteloos een leeg sigaret tenpakje wegwerpen terwijl net iets verder een jonge knaap zijn lege drankbus in een vuilnis emmer deponeert. Jong geleerd is oud gedaan, zegt nog steeds dit volkse gezegde. Onze bedreigde natuur. Hallo, ik ben een grasspriet en ik leef in de grond. Alleen mijn kopje steekt nog boven de aarde. Ik leef hier gezellig en kan hier eten zoveel ik maar wil. Ik heb duizenden vriendjes maar ik kan hen nooit een bezoekje brengen. Mijn haar wordt om de drie weken geknipt en dat is plezie rig, het kietelt. Dit is nu allemaal goed wat ik vertel maar ik zit voor het ogenblik met een groot probleem. Nu wil mijn baas me omdraaien dat ik met mijn voetjes boven de aarde zit en met hulp willen hebben. Hé, maar wat zie ik daar. Al de grasspriet jes zijn aan het fluisteren met elkaar. Zeg, Grasspriet wat is er. Wel, ik heb horen zeggen dat er jonge mensen vanuit de stad Aalst ons kunnen helpen. Is dat echt waar? Ach, dat is nu eens goed nieuws zie. Kijk. zegt Grasspriet, ze zijn daar al om ons te helpen. Er komen daar twee jongens aan en zeggen tot al mijn vriendjes. Jefke Eik en mij dat we gerust kunnen zijn. O. wat ben ik blij. En 's avonds om In een nota, als gevolg van de recente beroeringen in de Aalsterse rijksscholen, verstrekte Minister De Croo enige uitleg over de moeilijkheden inzake de Aalsterse rijksscholen. De nood aan lokalen dateert niet van vandaag, aldus de mededeling. Bijzonder akuut werd de situatie sedert het toelaten van het gemengd onderwijs in het ateneum nu vijfjaar geleden en de verplichte ontruiming van de lokalen van de pupillenschool in november '72. Van een mogelijke aankoop van gebouwen voor het internaat kwam niets in huis. Bij zijn ambtsaanvaarding werd er door de minister, aldus de nota, opdracht gegeven onmiddellijk konkrete voorstellen te doen. Op 20 september jl. werd het dossier voor de nieuwbouw lste schijf goedgekeurd, zodat dan ook de aanbesteding begin november zal plaatshebben voor negen klaslokalen, een overdekte speelplaats en het nodige sanitair. Wanneer de mogelijkheid zich voordoet om voor het onmiddellijk gebruik een geschikt gebouw te huren, dan dient deze aangegrepen, aldus Minister De Croo. Het Studentenaktiekomitee van het Koninklijk Ateneum aan de Graanmarkt is niet van plan z'n aktie op te schorten en wenst op vier punten dadelijke voldoening: een degelijk lessenrooster, les in klaslokalen en niet in gangen, turnen voor de meisjes tijdens de lesuren en lichamelijke opvoeding in geschikte ruimten. Zo aan deze eisen niet voldaan wordt, is een staking vanaf 15 oktober aangekondigd. (JV) De Rederijkerskamer «De Catharinisten» gaf zijn spéél- programma '74-'75 vrij. Vooraf gaat nog op donderdag 26 december in de namiddag het kerstfeest voor de kinderen in zaal Madeion door. Eind december 22, 28, 29 en 30 december worden in de stadsschouwburg vertoningen gegeven van het muzikaal toneelstuk «Waarom Lieg je Chèrie?». Tussendoor bet traditioneel karnavalbal op zaterdag 8 februari in de Keizershallen op 8 februari. Zondag 27 april, zondag 4 en maandag 5 mei, opnieuw in de stadsschouwburg voor het blijspel «Sabrina». Het is een respektabele gewoonte dat politici voor hun kiezers en sympatisanten een jaarlijks bal inrichten. Zaterdag a.s., 5 oktober is het de beurt aan volksvertegenwoordiger Ghis Willems. Hij verwacht zijn vrienden om 21 uur in de Keizers hallen samen met het orkest van Jean Monnet. Vorige vrijdag bad het Aalsters Chilikomitee in de verzamelen geblazen. Een volle zaal mocht enkele uren een meeting bijwonen die aan overtuigingskracht fel inboette door een totaal gebrek aan organisatie. Het Argentijnse paar Ada en Oscar Malus die Chileense vrijheidsliederen bracht redde de avond van de totale ondergang nadat de vertaler van dienst ernstige pogingen in die richting ondernam. Na een vroegere interpellatie in de gemeenteraad van raadslid dr. Van der Beken (VU) over de vernederlandsing van de bedrijfs naam van de Glucoseries Réunies, en een schrijven van Burgemeester De Bisschop aan het bedrijf, antwoordde de Glucoseries-direktie dat een vernederlandsing wel degelijk overwogen wordt, temeer daar een meer omschrijvende naam voor het bedrijf wel degelijk van doen is. De glucose bereiding vormt slechts één der vele aktiviteiten van de firma. De juridische aspekten van een naamverandering worden momenteel nage gaan. De begrotingswijziging in gewone dienst aan de stedelijke begroting voor het dienstjaar '74, evenals de begrotingswijzing in buitengewone dienst werd tijdens de jongste gemeente raadszitting meerderheid tegen minderheid aangenomen. Schepen van Financiën Bogaert bepleitte deze begrotings wijzigingen gezien de meeruitgaven ingevolge o.m. indeksering van de lonen en wedden van het stadspersoneel, een 112-tal en de stijging van intresten en de prijzen van allerlei materiaal. Fraktieleider Bert Van Hoorick kon namens de oppositie wel degelijk verzachtende omstandigheden aanvaarden, en aanvaar de dat ook de stad meegesleept werd met de hollende inflatie. Hij waarschuwde dat een herziening van het kadastraal inkomen volgend jaar niet op de rug van de bevolking mag gebeuren, terwijl tevens de reorganisatie van de stadsdiensten gericht moet zijn op efficiëntie. De verkoop, aldus de oppositieleider, van de gronden de Biolley, zou de schuldenlast gevoelig verminderen. Het agendapunt van de gemeenteraad voor het afsluiten van een lening van 2.555.000 fr. bij het Gemeentekrediet van België voor het oprichten van een jeugdhuis in de voormalige lokalen van de Beschutte Werkplaatsen aan de Driesleutelstraat, ontlokte raadslid Monsieur de bemerking dat voor alles een pluralistisch initiatief de voorrang voor deze lokalen dient te krijgen. In zijn antwoord liet schepen E. Bogaert zich in diezelfde zin uit. De verminderde tewerkstelling bij de firma Diddeus en Van Asten, een Nederlands bedrijf dat in de stad een afdeling gevestigd heeft, lokte een tussenkomst van raadslid Jan Van der Veken uit. De interpellant betoogde dat modernisering van het bedrijf onafwendbaar en noodzakelijk is, doch dat hierdoor een tiental werkplaatsen in gevaar komen. Vroeger wanneer het bedrijf nog in de voormalige Feesthallen in de Schoolstraat gevestigd was lag een uitbreiding van het aantal werkplaatsen in het verschiet. De rationalisering van het bedrijf deed echter het aantal reeds met een 25-tal verminderen. Het raadslid vroeg dan ook het schepenkollege aan te dringen bij de firma om nieuwe afdelingen naar Aalst over te brengen om minstens de tewerkstelling op hetzelfde peil te houden. (JV) 11 uur werd er feest gehouden in de tuin. En of ik me vermaakt heb. welja. (Filip Van De Winkel. Kerkhoflaan 95, Aalst) ROEL VAN DE PLAS De vier laureaten van de opstel- en tekenwedstrijd. Het St- Jozefskollege sleepte drie van de vier medailles In de wacht Om) i M T- if urn; Dé redaktie van een streek- weekblad is nu eenmaal zowat de spiegel van alles wat reilt en zeilt in onze Aalsterse kontrei- en. Tussen de korresponden- tie zitten dan ook steeds reak- ties op wat momenteel voorvalt in de stad. Niet zo heel dikwijls maken wij hiervan melding. Deze week echter een uitzon dering, De organisatoren van de Leefmilieu-negendaagse wensten zelf niets liever dan dat er tips, opmerkingen, reak- ties kortom bij de bevolking zouden loskomen. In deze op tiek publiceren wij dan ook de aan deze oproep beantwoor dende rijmende beschouwin gen over hygiëne en bezoede ling van de hand van Benoit van Haudenhove, Moorsel- baan 186, Aalst. Honni soit, qui mal y pense. (JV) ;Jü: lening van de negenjarige Geert Vermoesen, Nleuwstraat 24, •rsel, die les volgt aan het St.-Jozefskollege. STAD KOOPT BEUKENHOFDOMEIN Unaniem ging de Aalsterse gemeenteraad tijdens haar jongste zitting akkoord dat de stad het domein Beukenhof, gelegen aan de Langestraat, aanschaft. Het domein Beuken hof omvat 2 ha 4a 67ca en de gebouwen, met uitzonderinq van het medisch centrum dat er gevestigd is. Voor 8.500.000 F naar een schatting van de diensten van de ontvanger van Registratie, verwerft de stad dit groene domein, waar een staatstussenkomst van 60 voorzien is, daar het Beukenhof ook een sportkompleks insluit, (jv) Een bericht aan al de bewoners van de Moorselbaan. Nu hoeven we niet meer naar het stadspark te gaan. Daar wij twee groene zones bezitten hier vlakbij. Wat zeker wel een verrassing is. zowel voor U zoals voor mij. Die ene groene zone is gelegen, op het oude slachthuisplein. Begroeid met distels, onkruid, en vergeven van venijn. Men treft er vuile modderpoelen, om nog te zwijgen van de rest. Als je daar voorbij gaat, het kan er stinken als de pest. Maar de schepen van hygiëne, zal er wel een mouw aanpassen. Aan dit onkruit, ongedierte, en die vuile modderplassen. Onze tweede zone is gelegen naast de.Onze-Lieve-Vrouwkliniek. Die kun je gaan bezichtigen, en is toegankelijk voor het publiek. De bezienswaardigheden zijn, bouwvallig ingestorte oude huizen. Een pleisterplaats voor ongedierte, van ratten en van muizen. Die zogezegde zone, wordt dagelijks nog gebruikt als mini-stort. Een paradijs voor ongedierte, aanrottende etensresten zijn er niet It kort. Geduld, die begrijpende poletiekers, zullen ons wel eens beloven. Er iets aan te doen, ofwel wordt het op de lange baan geschoven. Maar de Moorselbaanbewoners, worden dit moe op de lange duur. De handen in elkaar geslagen, en protesteren bij het stadsbestuur. Met slogans en met borden, zullen wij hen eens gaan vragen. Zijn die groene zones tot bevordering, van ziekten en van plagen. In de dagbladen, op radio, en TV, doet men oproepen allerhande. Maar voor onze fiere ajuinenstad, is het een echte schande. De Mijlbeekenaar denkt, dat stadsbestuur zegt, 't ligt toch over 't water. Dit zijn onze minste zorgen, misschien voor enkele jaren later. Het is nu te hopen, dat we eindelijk eens onze gading krijgen. Dan zullen wij in de toekomst, over die vuilnisbelten zwijgen. Mensen, mensen, wat gebeurt er toch allemaal in onze stad. Ga eens een kijkje nemen in de Beekstraat, je zult zeggen wat is dat. Het is een echte vuilnisbelt, wat daar ligt langs de kant. Je zult zich afvragen, wordt dit gedaan van mensen met verstand. Allerlei voorwerpen gooien ze in de gracht, zo ontstaat een dijk. Het vuil water kan niet weg, wordt dan modder en stinkend slijk. Men treft er alles aan, zetels, kussens en matrassen die liggen te rotten. Ongelooflijk en toch waar, zulke mensen zijn toch echte zotten. De meeste vuilnis wordt voorzeker wel met de auto gebracht. Een oproep tot de bevolking, wat wordt van hen verwacht. Om daar aan te verhelpen, zo kan het zeker toch niet blijven. Degene die iets verdacht bemerkt, direkt zijn nummerplaat af schrijven. Dit nummer dan zo gauw mogelijk aan de politie door geven. Zo wordt de dader dan vlug gesimpt, de verrassing van zijn leven. Die wordt dan verplicht, al zijn gebrachte vuilnis terug te halen. En daarbij zoals verdiend, nog een flinke boete doen betalen. Aan zo een wangedrag, moet men toch eens een einde maken. Met de medewerking van het volk, zal het gedaan geraken. Men vraagt zich af in de twintigste eeuw, dat er nog mensen bestaan. Die met zulke praktijken, steeds nog durven verder gaan. In 't belang van iedereen, het moet gedaan zijn met die vuilnis pendel. De daders trachten op te sporen, en hun doen boeten achter slot en grendel. Het aspekt leefmilieu in het beleid van de stad, kwam tijdens de jongste gemeenteraadszitting veelvuldig aan bod. Raadslid Monsieur (BSP) vroeg het schepenkollege naar de maatregelen die zullen genomen worden om de hinder die de buurtbewoners van het stedelijk ziekenhuis ondervinden van de uitwasemingen van een bedrijf in veevoeders in de onmiddellij ke omgeving. Schepen Bogaert wees er op dat de dampen die ontstaan door het drogen van vloeibare biergist wel niet zo nadelig zijn, doch wist mee te delen dat het bedrijf zelf maat regelen zal nemen om te verhin deren dat de dampen verder neerslaan, door hogere schou wen te voorzien. Door de arbeidsinspektie werd een posi tief advies verleend daar geen andere vervuiling vastgesteld werd. Bij de bespreking van de aankoop van het Domein Beu kenhof, vroeg raadslid A. De Winter (BSP) het schepenkol lege naar de stand van zaken voor het domein Schelfhout in de Zonnestraat. Schepen De Neve wees er op dat nog steeds dezelfde plannen onderzocht worden, ofwel wordt het domein Schelfhout integraal door de stad onteigend, ofwel bouwt een promotor er appartementen plan dat in onderzoek is bij Stedebouw, zonder enig officieel antwoord tot op heden en staat het park gratis aan de stad af. Schepen De Neve kon op vrftag van raadslid Monsieur meedelen dat de defekte rio lering op de terreinen van het oud slachthuis aan de Moor selbaan, hersteld werden en dat de raad op de volgende ver gadering het nieuwe plan voor deze gronden zal worden voor gelegd. Bij ordemotie vroeg raadslid De Winter het schepenkollege de aanvraag van een ijzermagazijn gelegen aan het Bauwensplein om gasflessen aldaar te stok- keren af te wijzen. De omwonen den van het magazijn, waar bovendien met snijbranders ge werkt wordt, zijn uitermate bezorgd. Het gaat hier om een dichtbevolkte wijk met o.m. een tweehonderdtal appartementen. J.V.

De Voorpost | 1974 | | pagina 3