EUGDKLUB h pallieter hofstade ocarina aalst 't f leus WICHELEN joko sint joris aalst zenith dendermqnde mikisklub aalst tuf-tuf AALST OOR ALLE OUD-GIDSEN EN OUD-SCOUTS OP AFFICHE VOOR NEKKA '74 ROB DE NIJS: terug van weggeweest DUO ZERO EN ROLAND MET ZIJN BLUESWORKSHOP VOETBALTORNOOI DER AALSTERSE JEUGDKLUBS GffLiy», KAN HET NIET ZO? TERLINDEN IS ER WEER JEUGDBELEID OP DE KORREL GEMEENTELIJKE JEUGD RADENEN JEUGDBELEID Ons programma staat weer op osse schroeven, maar dit wil liet zeggen dat er niets gebeurt n Ocarina: We doen mee aan de nter-jeugdklubtornooien voor 'oetbal, volley- en tafeltennis )ok startte de meisjesvolley- lalploeg: we oefenen elke zaterdag van 15 tot 16.30 uur. Alle meisjes welkom. Met de «Jeugdgemeen schap Mijlbeek» wordt duchtig een jaarprogramma gewerkt. Een meisjesdansgroep is ook in de maak. Binnenkort beginnen de oefeningen 's vrijdagsavonds. Je kunt komen kunstgla- zuren 's zondags van 15 uur tot 17 uur. Zaterdag 5 november: voetbaldansavond; zondag 6 november: gaat een groep Ocarinisten samen naar Wieze We bereiden een vrij po dium door Ocarinisten voor tegen 2/11/74. Jet klubleven is uit zijn akantieslaap ontwaakt en de iktiviteiten stapelen zich weer >p: - De danskursus begint weer >p zaterdag 5 oktober te 14 iur. Op het programma staat e tweede herhalingsles. «Pik» valt één van deze lagen in onze bus. Onze nformatiekrant is reeds in ruk, dus het kan niet lang neer duren, hétante Post? Op zondag 6 oktober rijgen we in de bovenzaal van 'allieter de suksesfilm van harley Chaplin: Modern 'imes. Aanvang te 20 uur. En inkomsprijs is voor de leden: 15 frank. Goed en slecht nieuws bij de voetbal. Pallieter won met 9-0 tegen Jumbo, doch wegens kritiek op de arbiter voor de match wordt Geert Van Hau- wermeiren voor 1 zondag geschorst, dus hij mag niet meespelen tegen Studentico op het plein van Wieze. Afspraak op zondag 6 oktober te 13.45 uur. Pallieter gaat naar Nekka met een autobus. Inlichtingen in de klub te verkrijgen. Deze prachtreis is een buitenkansje. D.D. Jet onze ledematen nog stram an de voorbije the dansant an we op zondag 6 oktober sporthandschoen opnemen cgen jeugdklub De Reynaerd an Wetteren. De voskes ebben ons namelijk uitgeno- igd voor een voetbalwed- trijd. Daar zullen ze nog wel pijt van krijgen, want 't zal er tuiven als 't Fleus eens zijn oetbalschoenen aantrekt. We ertrekken per fiets om 14.00 ur stipt aan 't Fleus in gezel- chap van zoveel mogelijk upporters. 1P Nog meer sportief nieuws: de atletiektrainingen voor 't Fleus als voorbereiding op de atle tiekwedstrijd van 20 oktober, gaan door iedere woensdag om 19.30uur. Op zondag 13 oktober houdt Ferdy Willems in het Oud Gemeentehuis (Dorp) een uit eenzetting over het «fascisme». Nadien zal over het onderwerp een vrijmoedige diskussie ge houden worden. Verder staat de fleusdeur wagewijd open voor iedereen op woensdag en vrijdag vanaf 20 uur en zater dag en zondag vanaf 19.00 uur. 'anaf oktober richt Joko terug vond leergangen in. Taalkur- iissen Engels, Frans en paans staan op het pro- ramma, zowel voor beginners Is voor gevorderden. Bij oldoende belangstelling 'ordt gedacht aan guitaarkur- us en eventueel kursus in ïotortechniek. iontaktadressen: loyson F., Broekstraat 81. :rlare; Roef Winnie, Kapel- sweg 31, Schoonaarde; Van Boven Eddy, Hoogstraat 15, Berlare en Van Driessche Liliane, Zandstraat 5 Berlare. Op 12 oktober richt de anima tiekern een daverende T-dan- sant in. Thema: De Vlaamse boeren overwonnen de Franse Revolutie. Op 20 oktober wordt er een grootse wandeltocht ingericht Ie Berlare. Op 24 november optreden in exclusiviteit in jeugdhuis Joko van Vuile Mon en zijn Vieze gasten. 'rijdag 4 oktober: instuif van 6 tot 24 uur. Te 20 uur: Tl öttenbakken, repetitie eigen rkest: de plastic chocopot en iformatiedienst 't Ideetje, ezoek aan de Wieze Oktober- «sten. M aterdag 5 oktober: instuif van 6 tot 01 uur. 8.30 uur tot 20.30 uur: anskursus(3deles) 20.30 uur: dansinstuif. Zondag 6 oktober: instuif van 15 tot 24 uur. 10 uur: volleybaltraining 14.30 uur: voetbalwedstrijd 15 uur: hobbyklub: samenstel len van band montages 19.30 uur: gitaarklub voor beginnelingen en te 20.30 uur: gitaarklub voor gevorderden. V.V.K.M. Baden Powell van )endermonde organiseert te ug sinds jaren een DISPLAY, p zondag 6 oktober 1974 icgint deze feestelijkheid vanaf 10 uur morgens Bet de Opening, de overgang een H. Mb op het icoutsplein te Dendermonde. Middags houdt men een 'oudloperskeuken (men kan zelf koken) en desnoods kan nen er belegde broodjes beko- len. )an beginnen onze grootse ktviteiten: men kan deelne- iien aan tochten en wandelin gen, aan een volley-balmatch, aan estafetten en nog vele andere dingen. Er zijn ook dia- en film voorstellingen, volksdansen, eji. 's Avonds moet je zeker komen, er wordt een reuze kampvuur gegeven met allerlei nummertjes. Onze vedette die avond b een folkgroep PALA MEDES uit Ronse. Wij nodigen iedereen nog eens uit, vooral de oud-gidsen en oud-scouts die we niet konden bereiken. Het wordt vast gezellig ab je ook komt, tot ziens.» Vrijdag 4 oktober: Kwistor- nooi 1975. Algemene verga dering te 20 uur in ons klublokaal voor alle kwis- teamleiders en sympatisanten. De klubaktiviteiten voor de leden gaan gewoon door. Zaterdag 5 oktober: Met Zenith naar de Wieze Okto berfeesten. Wij vertrekken met de lijnbus aan de kerk van St. Gillis. Het uur van vertrek zal uithangen op het klubbord aan de ingang. Alle Zenithoptimisten daar heen! Zorg dat je der bij bent! Zondag 6 oktober: We maken er een gezellige avond van en leggen een kaartje, spelen schaak, dammen, pokeren, plaatsen een danspasje, slaan een praatje... Enfin U ziet, het wordteen avond waar iedereen aan zijn trekken komt. Dinsag 8 oktober: Redaktie- raad te 20 uur. Alle bijdragen en kruiswoordraadsels worden tegen deze dag in de ideeënbus gedeponeerd of bezorgd aan Marie De Geyter, Potiaulaan 85. Zaterdag 12 oktober: Vrije instuif. Zondag 13 oktober: Met Zenith aan een democratisch prijsje naar Nekka '74. Nekka '74 is de grootste kleinkunst- happening! Wie er allemaal optreden, lees je ergens in deze krant. Prijs: 100 fr. alles inbegrependit zijn de gereser veerde plaatsen en de busreis heen en terug. Inschrijven en. betalen bij Kris Aerts, Bree- straat 105. Het grote tieneridool uit de jaren zestig is terug van weggeweest. Wat door sommigen voor onmo gelijk werd gehouden, gebeurde dan toch: Rob de Nijs kwam, zong opnieuw en overwon! 3 maart 1973 was de historische dag, Lennaert Nijgh schreef de tekst, Boudewijn (De Groot, niet te verwarren met een gelijk namige monarch in een West- Europees koninkrijk) zette er Zaterdag 12 oktober brengt Comsada in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst, een opvoering van «Liefde en Maatschappij» een maat schappij-kritisch kabaret. Vrijdag 18 oktober wordt de Sovjetfilm «Oktober» van S.M. Eisenstein vertoond. Een evo- katie van de oktoberrevolutie in de Sovjet-Unie. De Mikisklub stelt in het voor uitzicht: op zondag 10 novem ber, een Spaanse namiddag en avond. Op zaterdag 21 decem ber een Oiljsterse avond Vooraf reizen de Mikiskluble- den op 5 november naar Brussel om er het Koor van het Russisch leger te gaan beluis teren. Op maandag 21 oktober is er een Vietnamdelegatie in de Mikis om 20 uur. Basket: Tuf TufBank Van Brussel: uitgesteld. Het regen achtig weder hield de spelers der beide ploegen thuis. Prin cipieel is er afgesproken de wedstrijd te spelen volgende zaterdag of zondag. Volley: Terlinden Tuf Tuf: 1-3. Vlotte wedstrijd waarbij de tufspelers door hun spel- kombinaties Ter Linden over trof. Voetbal: topwedstrijd tegen St. Jorisklub. St. Joris heel kalm en vast overtuigd, deze wedstrijd te zullen winnen, moest echter het onderspit delven. De Tufploeg maakte de eerste speelhelft drie doel punten. De tweede speelhelft besefte St. Joris eindelijk dat ze in feite aan het verliezen waren en drukten onze verdediging tegen de muur aan. Wij hielden echter stand. Eind stand: St. Joris TufTuf 1-3 PLANNING WEEKEND VAN 5 EN 6/10 Vrijdag 4 oktober: training volleybal (meisjes en jongens) vanaf 19.30 uur. Goed of slecht weder steeds training. Zaterdag 5 oktober: basket wedstrijd tegen Bank van Brussel. Zondag 6 oktober: voetbal wedstrijd tegen J.K. Kreja te 14.30 uur op het terrein Osbroek A. Verder is den Tuf op elke woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 19 uur open. filmnieuws: Zondag 10 nov.: The Great Dutater met Charlie Chaplin. Zaterdag 7 december: Kreten en gefluister van Ingmar Bergman. Zaterdag 28 december: Once' upon time is the West. Zaterdag 12 oktober om 20 uur komt in het Kultureel Centrum Duo Zero. Duo Zero is een ontdekking van een der vorige free podiums in het Centrum. Ze brengen originele nummers zonder gebuik te maken van elektrische effektenmateriaal. Guido Van der Spiegel speelt akoestische gitaar en maakt de basisstruktuur en teksten van de meeste nummers. Robrecht Keymeulen speelt fluit en kan zelfs met de ellebogen fluiten. Hetgeen, merkwaardig is in een tijd van inflatie. Beiden waren dit jaar te gast in Luit '74 (Blankenberge) en Jazz Bilzen waar ze een goeie beurt maak ten. Roland hoeven we niet meer voor te stellen. Hij is voor de tweede maal te gast en hoopt er voor een even heterogeen pu bliek te kunnen spelen als vorige maal. Samen met hem maakt de werkgroep dus afspraak. P.S. Tijdens de pauze zijn er voetschilderingen en ballen ge hakt met bruine saus. UITSLAGEN VAN ZONDAG 29 SEPTEMBER St. Joris TufTuf Pallieter Jumbo Tanu Studentico Timarcha Kreja Satellietje Leeuwerik Ocarina Mei 65 Eureka Nijdrop ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Leeuwerik 4 3 0 1 16 6 7 2. MEI 65 3 3 0 0 13 6 6 3. ST. Joris 4 3 1 0 17 5 6 4. TufTuf 4 3 1 0 8 5 6 5. Studentico 4 3 1 0 13 11 6 6. Pallieter 4 2 1 1 14 4 5 7. Kreja 4 2 2 0 10 4 4 8. Satellietje 4 1 1 2 9 12 4 9. Tanu 4 1 2 1 9 10 3 10. Nijdrop 4 1 2 1 8 13 3 11. Ocarina 3 1 2 0 2 5 2 12. Timarcha 4 1 3 0 3 17 0 14. Jumbo 4 0 4 0 6 22 0 WIE SPEELT WAAR OP ZONDAG 6 OKTOBER? Telkens te 14.30 uur muziek op en Rob de Nijs zong: «Jan Klaassen, De Trompetter» maakte er een hit van en bracht zich terug op een vlaamse klein- kunstscéne. Stond ie twaalf jaar geleden nog in het midden van gillende tieners zijn «ritme van de regen» te kwelen dan is het werk dat ie nu brengt veel afgewerkter, overwogen. Tussen zijn eerste hit-tijd en nu doorzwon ie zowat alle show watertjes. Hij ziet in alle facetten van het vak wat zitten: musical, toneel, zingen... Met de muziek van Boudewijn de Groot bij de goede teksten van Nijgh en de vakkennis van hemzelf brak wellicht een nieu we periode aan. De grote konfrontatie met het publiek gebeurt echter op 13 oktober te Antwerpen. Dan staat hij voor een 15 a 20.000 kleinkunstlieden! Aan hun het oordeel! Wie mee wil naar Nekka, het mekka van alle kleinkunstlief- hebbers kan alvast in de jeugd huizen Sint Joris, Keizerlijk plein 2 en Kreja, Wellekens- straat 45 en Dr. De Moorstraat 79 inschrijven voor de busreis. LIEVEN Natuurlijk kan het zó, maar het valt wel te betwijfelen of het de geschikte methode is. Daarom wordt in de brochure met de titel «Kan het niet zó?» hoe het anders en beter kan. De ondertitel luidt: Voor een vlotte omgang met motorische gehandicapten. Aan de hand van praktische voorbeelden wordt aangetoond hoe men in allerlei situaties best kan han delen. Dit boekje is dus hele maal geen speciale handleiding voor een apart soort mensen, maar wel een praktische gids voor een doeltreffende «helpen de hand» aan motorische gehan dicapten. De brochure werd in de eerste plaats geschreven voor validen die toevallig met gehandicapten in kontakt komen, en een normale onwennigheid aan de dag leggen bij het verlen van hulp. Ook de gehandicapte kan er wellicht een stuk verklaring en begrip voor de houding van de validen in vinden. Zij sluit ook aan bij «Niet zo, maar zó» «kleine wenken voor een prettig kontakt met blinden» van Herman Van Dyck, die ook aan dit boekje meewerkte. Hij verklaarde daaromtrent: «Ik heb gepoogd vanuit mijn bele venis als ernstig gehandicapte aan de onderste ledematen, ertoe bij te dragen opdat mensen of zij nu gehandicapt zijn of niet elkaar zouden aanvaar den zoals ze zijn en benaderen met onbevangenheid. Indien je geïnteresseerd bent kan je: KAN HET NIET ZO bestellen op het adres: Herman Van Dyck, Van Geertstraat 14, 2000 Antwerpen. Tel. 031/35.40.90. Postrekening: 000-0479180-97. Prijs: 20fr. L.M. TufKreja Jumbo St. Joris StudenticoPallieter Leeuwerik Timarcha Mei 65 - Satelietje Nijdrop Ocarina Eureka Tanu Osbroek A Haaltert Osbroek B of Nieuw Hofstade Lede De Keyzer Opwijk Immerzeel Na de ervaring met enkele internaatskursussen en week einden rond de problematiek van het gemeentelijk jeugdbe leid. organiseert de Stichting Lodewijk de Raet thans een cyklus van drie weekeinden rond dit tenia. Met deze werkvorm hopen ze een aantal mensen te bereiken die zich moeilijk voor een jnter- naatsweek vrij kunnen maken. Hierbij denken we vooral aan werkende jongeren, schepenen voor de jeugd, wat niet wil zeggen dat alle andere geïnteres seerden niet welkom zijn. Met deze kursus mikken ze op een publiek rechtstreeks betrokken bij het gemeentelijk jeugdbeleid, op de eerste plaats leden van de gemeentelijke jeugdraden of sekties jeugd binnen een kultu- rele- of gemeenschapsraad, schepenen en gemeenteraads leden. jongeren al of niet geor- ganizeerd die willen starten met een jeugdraad of die na enige ervaring met de werking van een jeugdraad nieuwe inspiratie wil len opdoen en het geheel eens kritisch willen doorlichten. In deze cyklus staan dan ook volgende tenia's centraal: werkterrein van het gemeen telijk jeugdbeleid, gezien in het kader van een welzijnsbeleid op de gemeente. motivatie en strategie bij de oprichting van een jeugdraad konkrete werking van een jeugdraad: samenstelling, struktuur, relatie met niet- georganiseerden en met wer kende jongeren, met scholieren, met het gemeentebestuur enz.... Deze thema's en andere aspec ten van de problematiek, aan te brengen door de deelnemers, worden benaderd vanuit de eigen ervaring van de deel nemers en tevens door de inbreng van en konfrontatie met enkele medewerkers uit jeugd werk en jeugdbeleid. Er wordt speciaal aandacht besteed aan de vertaling van de verworven ideeën en ervaringen naar ieders thuissituatie toe. De kursussen gaan door op 11-12-13 oktober en 25-26-27 oktober in het volkshogeschoolgebouw «de bron» in Kessel-Lo. Telkens van vrijdagavond 19 uur tot zondag middag. Voor meer inlichtingen en inschrijvingen: Stichting Lodewijk de Raet, Kadercen- truni voor Kultureel werk, Maria Theresiastraat 31, 1040 Brussel. Tel. 02/217.27.77. L.M. En nu naar de uitbouw van een volwaardig jeugdtehuisilb) Verleden week was het één en al drukte in en om de pas heropen de lokalen van het jeugdhuis Terlinden. Nadat voor twee jaar het hele kompleks door een brand in de as werd gelegd bouwden de jongeren van de St.-Annawijk hun jeugdhuis weer op. En woensdag jl., was het dan zover, het lintje voor de nieuw bouw werd doorgeknipt, de lokalen officieel in gebruik genomen. Deze woensdagavond was eerder bedoeld voor de medewerkers die eens een pintje dronken op de goejen afloop en uitgenodigd weiden de volgende dag aan wezig te zijn voor een dankmis. Vrijdagavond was het dan de dag van de protokol, een massa volk stroomde toe en zorgde ervoor dat de grootste jeugdin- stuif te Aalst, werkelijk over bezet was. Wat de politiekers en andere notabelen betreft diende men het met hun kat te stellen, enfin de beestjes vonden dan toch voldoende ruimte in de grote tuin voor de instuif of met de balletjes van de petanquers gaan spelen die intussen de schuur waar de noodklub van Terlinden was gevestigd, hebben ingepalmd. We schreven het reeds, een spijtige zaak als je weet dat het om een afgescheurde groep gaat en de gebouwen best voor een ander doel. waar ieder wat aan heeft, konden gebruikt worden. Maar kom, worden we niet verbitterd we moeten leven met dergelijk politiek gefoefel, blij ven we liever bij de opening. Zaterdag ging een gewone doch w at opkomst en sfeer betreft, wel geslaagde ontspanningsavond door. terwijl zondag de Kris De Bruynegroep voor een halve zaal diende te spelen maar er dan toch nog een leuke avond van maakte. De mensen van Terlinden zullen nu wel eerst een weekje uitbla zen van de hun grootse inspan ningen en emoties. Binnenkort verwachten we in ieder geval weer stapel bericht jes voor onze jeugdbladzijde, enfin doet wel en ziet niet omme. LIEVEN

De Voorpost | 1974 | | pagina 7