Swinging show met tweehonderd exclusieve modellen De Voorpost - 4/10/74 - 9 aa aswswa a-s» onssa sa gköm m caas o^s DENDERMONDE ben stukje van de modesteden Parijs en Londen wordt als het ware voor één avond in Dendermonde op een unieke show tot leven geroepen en blijft overigens een ganse herfst in moderne zaken Boutique Madame en Boutique M-Plus geborgen. BOMVOL MARKTPLEIN Is er steeds een talrijk en selekt publiek op deze modeshows, dan kon men tijdens de herfstshow op vrijdagavond 27 septem ber in Het Vaderland op de modieuze koppen lopen. Wou een ietwat late be zoeker zijn, of beter, haar wagen op de Grote Markt parkeren, dan moest zij han dig maneuvreren, want de wagens van de vroegere showbezoekers hadden omzeg gens het ganse marktplein ingenomen. En deze tientallen bezoekers zijn zeker niet van een kale reis teruggekeerd. Niet al leen was er de charme, de elegantie, de kwaliteit en de exclusiviteit van ruim tweehonderd modellenom deze zaken gaat het per slot van rekening in een mo deshow maar ook konden de talloze vrouwelijke en de minder talrijke manne lijke aanwezigen hun bewondering en verwondering nauwelijks onderdrukken voor de manier, voor de enige stijl, waarop deze modeshow gebracht werd. Door de Vaderland-zaal liep de verho ging, waarop de internationaal gerenom meerde mannequins evolueerden. Ze lie pen bijna al swingend door de zaal, want gedurende de ganse show waren hitparade-toppers niet uit de lucht. Daar bij kwam dal een flitsend en blitzend licht- en kleurenspel met de enorme mu ziek en de machtige modellen meespeel de. Zelfs de sombere, onmodieuze echt genoot, die door vrouwlief naar zo'n mo deshows willens nillens meegesleurd werd, heeft zich geen minuut verveeld. De modeshows van het echtpaar Gorus vormen een ongeëvenaard spektakel en daarvoor zorgden de knappe mannequins Ann, Nicole, Miky, Marisha, Eric, Noël- le, Bartje en Caroline, die op een hoog technisch peil showden. Het is ontegensprekelijk een moeilijke zaak om één en ander uit deze verblin dende show te lichten. Er waren vooreerst de mantels en hiermee werpt men tot spijt van sommigen een eerste kni poogje naar de winter. De welbespraakte vervangende speaker in spe, Marcel Go din, die op z'n vlotte manier de show aan elkaar praatte, vertelde dat de nieuwste wintermantels gemaakt zijn van wollen gabardine, zachte kasjmirwol, tweed of ouderwets laken. Ze zijn er in winterse bruinen en grijzen, in ruiten en in vis graatmotiefjes. Als bestsellers van dit sei zoen noteerden we variaties op de trench-coat, «herdersjassen» van deken- stof, wijde mantels. Deze ruime mantels worden met of zonder ceintuur gedragen en zijn geïnspireerd op de vijftiger jaren. Er zijn ook strakke lijfjes met een wijde rok, maar allen zijn het jassen met klasse, en gelukkig nogal klassiek, dus niet erg tijdsgebonden. Wie «in» is draagt komende herfst ook de eveneens wijde jurken. Lekker warm en weelderig zijn deze modellen wel. Zeker in de nieuwe hoes- en jasjurken is kouvat ten zowat uitgesloten. Slanke figuren kunnen er heel tof mee voor de dag komen en wie niet zo is, heeft een ruime keuze aan jeugdsentimentjurken in jersey en crêpewol. Voor het dagelijkse leven zijn die minder volumineuze kreaties trou wens een stuk praktischer. Het killere sei zoen opent meteen het sjaalseizoen en Boutique Madame en Boutique MPlus hebben prachtsjaaltjes. De twee kwali- teitsboutiques stelden ook unieke bloesjes voor, gesierd met de tekeningen van lu mineuze tekenaars. De aandacht ging uit naar de herenkleding: wondermooie pulls, elegante broeken, fantastische kos tuums, verblindende dassen, dit alles mannelijk stoer en toch sportief en char mant. Ook de originele juniorkleding kreeg een belangrijke plaats op de modeshow toe gemeten. Met hun jongste suksesvolle modeshow hebben de he?r en mevrouw Gorus an dermaal het sprookje uit de wereld gehol pen dat men buiten Dendermonde, dat men naar de grootstad moet trekken om van Er zijn van die dingen die ieder jaar onafwendbaar weerkeren. Eén die onverwoestbare dingen is de herfstmode en de toonaangevende modezaken «Boutique Madame» aan de Dendermondse Brusselsestraat en Boutique M—Plus» aan de Franz Courtensstraat hebben er sedert enige jaren een traditie van gemaakt deze seizoenmode in hun spette rende herfstshows voor te stellen. Het uitgebreide klïènteel van Georges en Annie Gorus is lang niet ongevoelig voor dit attente initiatief van Boutique Madame en Boutique M—Plus. De modeshows bieden aan het klïènteel de mogelijkheid, om zich een heel duidelijk beeld te vormen van wat de overbekende Dendermondse boutiques presenteren. zich prettig modern te kunnen kleden. De eigentijdse volwassene en de eigentijdse jongere, die over goede smaak beschik ken, komen ongetwijfeld in Boutique Madame en Boutique MPlus aan hun trekken. Dat is de logische konklusie, die men uit deze modeshow van formaat kan trekken. Zich up-to-date kleden is hoege naamd geen probleem meer voor wie weet dat Boutique Madame in de Brusselse straat en dat Boutique MPlus in de Franz Courtensstraat ligt. Georges en Annie Gorus begrijpen immers al lang dat de kleren de man maken. En de vrouw. (Medeged.)

De Voorpost | 1974 | | pagina 9