DE SPOBT IN HET NIEUVi DRIE PECHMINUTEN Kopvleeseters mogen ook ajuin Zeg] es rond de Denderderby wm..,- Na 20 jaar... Sp HH VOETBAL 3e NATIONALE K.A.V.D. E. Aalst Wijzigingen bij Eendracht Aalst Willebroek - Eendracht Zele 4-2 Voetbaluitslagen van zondag 6 oktober 1974 16 Na twintig seizoenen had in het Grembergse sportstadion op nieuw de derby KAVD-Eendracht Aalst plaats. Zowat 4000 toe schouwers hebben de wederuitgave van deze „topper" beleefd maar of de ouderen, die de glorieperiode van beide ploegen hebben gekend, aan hun trekken zijn gekomen durven we be twijfelen. Fred Schol laert zal even wet de geschiedenis ingaan als de man, die tijdens de derby het enige doelpunt aante kende en zijn nieuwe ploeg twee punten rijker maakte. Het is eigenlijk een Aalsters doelpunt geworden want Fred Schol laert scoorde tegen zijn vroegere ploegmaats en was de gelukkigste man in het paarsblauwe kamp, waar het Ros Beiaardlied met volle longen werd gezongen. In de ze niet zo van geestdrift spet terende match is ons in de eerste plaats de zwakte op gevallen van het eens zo roemruchtige Eendracht Aalst. Vooral tijdens de eerste speelhelft werd Eendracht overspeeld door een KAVD, dat tegen de gewoonte in aan een hoge snelheid van start ging, de bal zeer vlot liet cifkuleren en langs zijn mid denvelders Van Bergen en Van Holsbeek regelmatig de spitsen naar doelman Janse- gers lieten oprukken. Het Aal- sterse middenveld was vooral in deze periode verplicht te deinzen en de defensie met man en macht bij te springen. Het grote gevaar kwam na tuurlijk van Schotlaert, die vooral nu wilde bewijzen het te kunnen. Telkens hij bij het leder kwam, luidde de alarmklok. Zijn doelpunt op de 33e minuut deed het sta dion op zijn grondvesten da veren. Het was een prachtig doelpunt met als grondlegger ,.Chou" De Bleeckere. De wij ze waarop hij de Aalsterse verdediger het leder afsnoep te om dan haarfijn naar Schol- laert te sturen pleit voor de Aanval van Eendracht Aalst, voor de zoveelste keer onderschept door de KAVD-verdediging. (J.C) kunde van de man met het kanonschot. Na de koffie bracht Aalst een mannetje meer in het middenveld. Dit had tot gevolg dat de Ajuinen nu meer bij het leder kwa men. maar niet zonder rist- ko's. Van de Aalsterse aanval ging trouwens niet veel ge vaar uit, al kreeg deze in de allerlaatste minuut nog een kans om de bordjes toch in evenwicht te brengen. Het schot van de ex-Berchemspe- ler Arnolis vloog naast de paal buiten. Voor Dierickx heeft er trouwens niet veel meer dan plukwerk ingezeten. Wat hij op te knappen kreeg, deed hij feilloos en zulks moet een re den zijn om volle vertrouwen te schenken aan de van Spar ta Appels overgekomen doel man. die voor meerdere weken faniondoelman Dré Walraeve moet vervangen. Zelfs in deze tweede periode, toen Eendracht meest bij de bal kwam kregen de Ros Bei aardzonen nog de beste score kansen langs Verhelst, Schol- laert en Chou De Bleeckere. Uiteindelijk bleef het bij de miniscore en meteen won de ploeg die er het hardst voor gewerkt had. V.C. Eddy Bertels „Verdiend omwille van de eerste speelhelft". De Dendermcndsc oefenmeester had na afloop van de derby met Eendracht Aalst de glimlach van de grote da gen. Kijk, normaal spelen we altijd een betere tweede speelhelft. Voor deze ontmoeting had ik mijn jongens op het hart gedrukt sneller dan gewoonlijk van start te gaan. Het lukte met een doelpunt langs Schollaert. Tijdens de tweede speelhelft zijn Gerard Verhelst en co wel wat paniekeriger gaan aktcren en verliepen de akties kramp achtiger. Langs dc andere kant mag worden gezegd dat met De Weirdt in punt de aanval meer diepgang kreeg. Tijdens de tweede helft kregen we trouwens nog de beste kansen, vooral door het feit dat Eendracht Aalst heel wat risico's nam. Herman Van Holsbeeck „Het was mijn eerste wedstrijd voor het groot publiek" De 19-jarige ex-RWDM junior Herman Van Holsbeeck werd tegen E. Aalst in het veld gebracht om de ge kwetste spelmaker Dré Temmerman te vervangen. Voor deze jonge Brusselaar werd het een zware opdracht, die hij o.i. op een uitstekende wijze heeft vervuld. Hij zelf verklaarde na afloop „Ik was voor de wedstrijd eigenlijk een beetje bang want mijn optreden tegen Aalst werd voor mij het eerste optreden voor het grote publiek. Het viel allemaal best mee vermits ik goed meedraaide met de ploeg die vooral tijdens de eerste speelhelft indruk maakte op de tegenstander. Tijdens do tweede speehelft bleef mijn opdracht beperkt tot breekwerk en oen kwam ik tot de vaststelling dat ik het tempo aan kon. alhoewel ik toch blij was toen de scheidsrechter het einde van de wedstrijd blies". Joël Van den Bossche „Nog een paar overwinningen nodig" Joël Van den Bossche, de „libero" van KAVD speelde vooral na de kampwisseling een opmerkenswaardige wed strijd, waarbij hij nooit de koncentratie verloor. „Er was wel enige druuk vanwege Aalst tijdens de tweede speel helft. maar ouiten de kopstoot van Verspeten en tijdens de allerlaatste minuut het schot van Arnolds, kregen de be zoekers toch geen reële kansen". Aalst beschikt duidelijk over te weinig kracht in de aanval. Langs de andere kant moet het toch zijn opgevallen dat onze ploeg beter is gaan draaien. Er wordt zeer hard getraind en op fysisch vlak steken wc boven de tegenstander uit. We hebben nog enkele overwinningen zoals vandaag nodig en dan zaf het „heilig vuur" waarmede we vooral vorig jaar bergen werk verzetten weer branden aan de Dendermonding. Het hoeft nauwelijks betoogd dat vorige zondag na afloop van het goocheling groot was in de Aal sterse rangen. Niet zozeer echter om de nederlaag zelf maar veel eer om de manier waarop deze tot stand kwam. Men kon Een dracht een gebrek aan wilskracht doorzettingsvermogen en inzet aan wrijven. gaven die bij de tegen stander wel te onderkennen wa ren. Het middenveld en de aanval kwamen niet veel in de wedstrijd zodat de verdediging het gewicht moest torsen en zelfs de tegen aanval lanceren. De wedstrijd zelf reikte zelden aan de middelmaat en was zeker niet rijk aan mel denswaardige feiten en aan reële doelkansen. Voor bepaalde Aal- FT r^JKER.r^VER - - T rr ■- nen KAVD klopte Eendracht Aalst Alle hens aan dek bij een Aalsterse aanval, doch de KAVD-defensie blijft ook nu de toestand meester. Duel uit de eerder ontgoochelende derby KAVD Aalst. (JC) sterse spelers was de wedstrijd tegen Dendermonde een laatste kans om te bewijzen dat ze iets in hun voetbalmars hadden. Men verwacht dan ook voor de wed strijd tegen Puurs belangrijke wij zigingen. Voor trainer Chris De Smet wordt het echter een las- ie karwei om een elftal samen te stellen vermits de reeds in drukwekkende lijst van gekwet sten met twee eenheden werd uitgebreid. Maturo geraakt aan de gewrichtsbanden van de knie moest er al vroegtijdig uit en bij de rust moest Deckers worden vervangen wegens een lichte her senschudding. Vooral voor Maturo zou de afwezigheid meerdere we ken kunnen duren. Jt n de i lest bke |jki tar 0de Na de onverdiende nederlaag te Lauwe kwam een nieuwe ontnuchtering het Zeelse moreel aanvreten. Het feit dat de verdediging vier voltreffers moest inkasseren of bijna zoveel als in de vijf voorgaande wedstrijden samen, stemt tot nadenken. Het resultaat te Willebroek werd beïnvloed door enkele ongelukkige ogenblikken, die inzetten in de eerste seconden toen Goossens de bal niet onder kontrole kreeg en Van Rompaey buiten het bereik van doelman De Rijck besloot. De Eendrachters en vooral hun aanvoerder waren onder de indruk van deze verrassende inzet. Na 12 minuten spel stond er langs de reeds geciteerde Van Rompaey reeds 2-0 op de bordjes, doch de Zeienaars herpakten zich en gingen op zoek naar een tegendoelpunt. Het duurde te lang alvorens dit aandringen beloond werd met een treffer van Jansegers omdat Stuer in deze periode en ook later enkele unieke mogelijkheden liet te loorgaan. Nogmaals is het bewezen dat deze aangekochte speler nooit tot volle rendement komt als hij de ruimte voor zich niet heeft. Een doorslaggevende tegenval ler was na de rust het uit vallen van Jacobs, die tot hier toe een der grote uitblinkers geweest was en zich verder in de kijker blijft spelen als aanvallende verdediger. Bij ge brek aan een defensieve kracht moest men op Cooreman een beroep doen Deze fungeerde op een voor hem ongewone plaats en langs die kant kwa men slag op slag twee doel punten via Somers. Als verdienste van de Zeie naars moet hun moed vermeld worden, want de 4-1 achter stand ontredderde de rood zwarte formatie niet. Te meer omdat Stuer er vrij vlug in lukte terug te komen "tot 4-2. Zele verdiende veel beter want in de periode dat het dubbel sukses van Willebroek viel, kwamen de Kanaaljon gens er niet bij te pas en werden werkelijk onder de voet gelopen Het werd ontegensprekelijk een wedstrijd, waarin het le der niet rolde in het voor deel van de gasten. Sommige faktoren van de Zeelse zijde hebben misschien wel de ne derlaag in de hand gewerkt. De Beule was andermaal ner gens en de teloorgang van de ZelzatenaSr na zijn schitte rende exhibitie in de beker wedstrijd op Antwerp is on begrijpelijk. Ook vertonen sommige spe lers gebrek aan fisiek De Loose die het in de huidige kompetitie veel beter doet dan verleden seizoen zat er in de finale wat door. en dit was ook zo met Szapinsky. De ver diensten van deze technisch begaafde speler tijdens één uur spel kunnen niet wegge cijferd worden, maar het komt ons dan toch onbegrijpelijk voor. dat de leiding niet tot een vervanging overgaat. Het sukses dat de jongeren op leverden met het herwaarde ren van Lambrecht, de door braken van Jacobs en Van Wambeke moet het bestuur aanzetten om de ingeslagen weg verder te bewandelen. Deze nederlaag mag geen oor zaak worden van een aantas ting van het moreel, want vol gens verdiensten moesten de twee laatste ontgoochelende resultaten minstens twee pun ten hebben opgebracht. In dit geval zouden de zware op gaven die in de komende we ken te wachten staan met •.inder zenuwachtigheid kun nen betwist worden. Voor het sluiten van de Zeel se kermis moeten de Een drachters op bezoek bij A A Gent. dat evenzeer een opkik ker nodig heeft als de rood zwarten IGF ledi bis »g fen brd lin er Insi fins v. (rei fort ptb fcht SC Lokeren - Beringen 4-0 Wiübroek Eendracht Zele 4-2 KAVD Eendracht Aalst 1-0 Jette - Jong Lede 1-1 Temse - SK Lebbeke 0-1 SK Aalst - Geraardsbergen J-0 Sp. Buggenhout Petegem 1-1 Haaltert - Baasrode 0-2 W. Moorsel - Zulte 2-1 Etikhove - Sp Appels 4-0 Brakel - Terjoden 1-1 Denderhout. - Schellebelle 3-0 Doggen - Serskamp 2-0 Opstal - Gerda 2-2 Robur - Grembergen SK 1-2 Haasdonk - Overmere 2-1 Eendr. Meldert - Massemen 3-3 Schoonaarde - Schr. Moorsel 0-0 Hofstade - Bavegem Wichelen - Herdersem Gijzegem - Thor Meldert Erondegem - SK Erembod. 0-8 Berlare - Zandst Appels 1-0 Wieze Oudegem 2-3 St.-Pajwels - Boonwijk 0-0 Rac. Lebbeke - Moerbeke 1-2 Heikant Zele - E. St.-Gillis 1-2 Klinge - E. Grembergen 2-3

De Voorpost | 1974 | | pagina 16