uis legde de basis, e Vrindt scoorde Lede nog enige ongeslagene f Knappe OP ÉÉN VAN DE PUNT LEIDER H Meeval ontbrak ;.C. LOKEREN-BERINGEN (-0 JTcobfitn m V- ewIê' BEVORDERING Scup Jatte-VC Jong Lede 1-1 le PROVINCIALE Temse-S.K. Lebbeke 0-1 Sportieve Oudegemnaars Duivencrack Schutterskampioen Boete Korte stok Vergadering A.C. Lebbeke nodigt uit Sp. Buggenhout-Petegem 1-1 S.K. Aalst - Geraardsbergen 1-0 Voetbalkalender voor zondag 13 oktober 1974 17 X offensieve instelling van rting Lokeren heeft er- ir gezorgd dat deze wed- ijd - op het eerste week doordeweekse affiche - e rust is uitgegroeid tot uitzonderlijk spektakel, irmee blijft Sporting zijn gestand die het in tele weken tijd wist op te iwen. Beringen was htans geen kluif voor de lains van Novak. Vooral ir de rust beten de Lim- •gers zich vast in de ien van de Lokerenaars lat niet alleen het publiek zenuwachtig van werd. •rting leed dan ook bij- iderveel balverlies omdat looit de tijd kregen om bal onder kontrole te len terwijl de bezoekers de betere toonden in ioonlijke duels. Daaren- ten werd Verheyen bij der goed afgestopt door steengoede Zepina ter- Van Hove minder aan trekken kwam als waak- id van Puis maar voorlo- toch de schade kon ierken. Het gevolg was Lokeren niet los kwam in t middenveld zodat uiter- d de puntspelers onvol- nde gesteund werden, derzijds liet Beringen vlot Bal cirkuleren en verliet n toe zijn egelstelling om lokale defensie echt aan tand te voelen. Dit was lermeer het geval toen 10 met een knal van een spas Van Hove bereikte met het hoofd in de iten van de aanstormende bick tikte maar szaz ioot de unieke kans in de ;en. Deze faze was trou- typerend voor het Berin van zondag, een vlotte ouw, af en toe een reus i kans maar een erking om bij te wenen, i deed trainer Vefhaeren finwei niet, die vloekte ns stevig tijdens de rust t er... te traag gespeeld r tfd, «We lieten ons in lap wiegen door het tem- van. Lokeren dat voor de Jt niet'kon bekoren,» ver- de de bezoekende oefen- iester na de wedstrijd. Dkeren werd wel voortref- jjk afgestopt voor de rust lar van zodra we balbezit pden wkamen we er te ag uit.» En wij die dach- I dat Beringen voor de reeds in overdrive fielde. l IGRIJPBARE PUIS eder geval Sporting werd zwaar gehinderd door viriel Beringen dat daar- >oven over enkele sterke ividualiteiten beschikte ils stopper Moons en )ina. Maar dan kwam het. reeds een ganse wed- ijd bijzonder aktief, ging )r op links en bereikte een nijdige zwieper het >fdvan Hanssen. De kop- van de Deen werd nog in remis weggeduwd door finssen maar Suykerbuyk sparaat om te hernemen. voor de bezoekende lensie besefte wat er ge- jrde was de Puzze weer links verschenen maar dit ir werd de kop§toot van nssen via de vuisten van nssen door de deklat in veld gestuurd. Meteen rer gerust. Drting had nochtans een itbare treffer gescoord nt nu was Beringen ver- ht om meer offensief te reren. En dat deden ze Geypen vuurd een 11 af van formaat en Put keek een reuzekans. ar Sporting kreeg hier- >r meer ruimte en meteen im de pletwals op g*ng. „.fissen kopte terug tegen deklat, weer op voorzet i uis. Een Puis die in de jende minuten voorbij tegenstanders sla- )de ervaan De Vrindt het lede doelpunt aanbood, meteen kon het fes' al Vrindt beginnen. B>_ n- i drong immers steeds er naar voor zodat de ierlinge dekking uit het verloren werd. Voor lan was het dan ook een ecure om zijn recht- eekse tegenstander te izeilen en krachtig door de stoten naar het doel van Franssen, zo krachtig zelfs dat kapitein Moons twee maal te laat kwam om nieu we treffers te verhinderen. Het duo Puis-De Vrindt, voortreffelijk gesteund door Verheyen en een sterke Ver scheuren, hadden Lokeren naar een nieuwe triomf ge stuwd. Op dit ogenblik kon nog niet gesteld worden of hun prestatie voldoende was om Mon Goethals te overtuigen, via adjunkt Ju- lien Labeau die er plaatse was maar nog niet in zijn kaarten liet kijken. Voor Puis hoeft het noch tans niet want Wilfried ver klaarde onomwonden dat hij niet de minste interesse meerheeft vooreen nationa le selektie. «Ik ben 32 en ze hebben twee jaar niet naar mij omgezien, dat ze jonge spelers een kans geven», aldus Puis. De Vrindt daarenboven zou wel terug naar de Heizei willen maar dan liefst met Puis. DEVERDEDIGING In de euforie van de laatste weken zal het de aandachti ge kijkers nochtans niet ont gaan zijn dat de verdediging nog teveel geschenken toe staat. Tegen Beringen liep het goed af maar was dan op de rekening te schrijven van de bezoekende aanvallers en een uitstekende doelman Hoogeboom. Maar het was opvallend dat er geblunderd werd en vooral dat Velke- neers echt te nonchalant speelt om vertrouwen in te boezemen als sluitstuk van ëen verdediging. Daarenbo ven is het onverantwoord dat hij zijn ploeg in het nauw drijft door kritiek op de leiding wat telkens onrecht streekse vrijschoppen tot gevolg had in de omgeving van de strafschopzone. In dit verband stelde mana ger De Rycker trouwens het volgende: «Het is bijzonder goed bekeken van trainer Novak om het accent op de aanval te leggen. We hebben daar ongetwijfeld het poten tieel voor terwijl we ander zijds onvoldoende sterk staan achteraan om ons in te graven. Door zelf in het offensief te gaan ontlasten we onze defensie en meteen beleefd het publiek er enorm veel pret aan. RACING MECHELEN Vrijdagavond speelt Spor ting Lokeren te 20 uur een vriendschappelijke wed strijd tegen Racing Meche- len. Naast de basisploeg zullen tevens een paar inval lers opgeroepen worden. Normaliter zal ook Meche- vlen met zijn type-ploeg aan treden. Tevens is er kans dat in de toekomst de invallers hun thuiswedstrijden de vrijdag avond zullen spelen om al dus meer kritiek te trekken en de bankzitters voor de eerste ploeg meer tijd te geven om te recupereren. VASTTAP" TAPIS Pt-AIW Hanssens sprong duidelijk hoger dan Rutten en de Deen legde met een de basis van de eerste Lokerse treffer. - v V,.«jOv' Marcel Verschueren speelde tegen Beringen een sterke partij. Hier is Marcel opgerukt en drukt keihard af onder het oog van een attente René Verheyen. en Johan De Vrindt maneuvreerde zo behendig dat kapitein Moons en doelman Franssen elkaar uitschakelden zodat de Limburger ongehinderd nr. 4 kon scoren. Na zes speeldagen prijkt er in de derde kolom van de tabellen nog slechts één nul. Enkel Lede bleef ongeslagen na één vijfde van de kompetitie. Op Scup Jette was <?r echter een uitstekende Vermoes nodig om de nederlaag te ontlopen. De ketjes plooiden zich blijkbaar dubbel om de medeleider een hak te zetten. Met hun ene puntje uit vijf wedstrijden mocht de buit immers bijzon der karig genoemd worden. Jette gaf nochtans niet de indruk de rode lantaarndrager te zijn. Vooral de eerste helft kreeg Lede het vrij hard te verdu ren. De Smet, Van der Meer- sche, De Ruyck en Jacobs bekogelden om beurten de vesting van Vermoes. Twee minuten voor de rust, toen Lede al tevreden was dat het de belegering had doorstaan zonder kleerscheuren, moest Vermoes zich toch gewonnen geven op schot van Jacobs. De tweede helft kregen we een heel wat minder domine- rend Jette te zien. Lede kwam meer en meer in de wed strijd. Maar dat lag dan voor een groot deel aan het vroe ge tegendoelpunt. De tweede helft was amper drie minuten oud. Mergeay zette langs de linkerflank een lange spurt in. Doelman Monteyne kwam hem tegemoet maar zag de bal over zijn hoofd in doel ver dwijnen. Nadien bewezen de Ledenaars dat ze rechtmatig aanspraak konden maken op HOUW Paniek voor 1de kooi van Temse. Pissens kan alleen toekijken hoe een tegenstander de bal wegkopt. (JC) S.K. Lebbeke naderst stilaan zijn doel op amper één puntje van de leider speelt het voortaan een belangrijke rol in de kompetitie. Dit suk- ses hing verleden week zon dag aan een zijden draadje De 0-1 overwinning op Temse kwam de Lebbekenaren goed van pas alhoewel men een tikje geluk kende. Aan de prestaties ligt het niet want oefenmeester De Vlegeiaer en zijn maats vochten als leeu wen om de nipte vorsprong veilig te houden, In dit opzet is men geslaagd. Een schot van Vermeulen op de paal en een puike tussen komst van Verhavert op een schot van Van der Aa waren de enige fazen in de eerste helft die genoteerd werden, toen even voor de rust Temse aan een doelpunt kwam dat werd afgekeurd. Waarom Alfons Meert van Lebbeke be greep het niet. Het leder kwam op de vuisten van doel man Verhavert die, gezien het harde schot, moest lossen. Een toegelopen Temse aanval ler knalde daarop binnen toen het fluitsignaal van de ref. ging Hij annuleerde dit doel punt. Van buitenspel was er geen sprake. De spelleider moet een andere fout gezien hebben. Reaktie bij de thuis- spelers was er genoeg. S.K. Lebbeke kon echter draaien met een 0-0 stand. Temse wilde alles forceren en zou daar blijkbaar in lukken ware Van der Jeught er niet geweest die de vrijstaande Meert bediende Voor deze laatste was het als een koud kunstje om het enige doelpunt te scoren.. AVDS een puntendeling. Door de puntendeling van Racing Gent en Merchtem en de overwin ning van Deerlijk op -Moes- kroen, bleef Lede mee aan de leiding, in het gezelschap van Gent en Deerlijk. Toekomende week dient ech ter een nieuwe gevaarlijke klip omzeild te worden. Het gewestelijk derby op Racing Wetteren was in het verleden steeds een emotioneel sterk geladen ontmoeting. Door gaans gaven de sterke zenu wen en de zelfbeheersing daar de doorslag. Een puntendeling zou er in elk geval moeten inzitten voor de groen-witten, vermits Wetteren totnogtoe weinig denderende exploten wist voor te leggen. Macrole Bij de bestuursverkiezing van AC Denderland werden twee Oudegemnaars verkozen. Het zijn Constand Los de foto graaf uit de Stationsstraat en Michel De Raoul De Petter uit St.-Gillis speelde zondag Sn het lokaal „Het Land van Aalst" de eer ste prijs mlet de jonge duiven. Er waren meer dan 700 duiven voor deze vkicht van de grote omtrek, in dit Sokaal van Aalst ingekorfd. Zondag was er koningschieting in de zaai „Flora" het was de heer Pierre Van Gijseghem, Gentsesteenweg Dendermonde, die zich koning schoot van St.-Ursula. ADW In het Lebbeekse tapbiljartver- bond kreeg Het Schuurken een boete van '100 fr. wegens nalatigheid. Deze boete moet binnen de veertien dagen ver heffend zijn. Biljarters opge past Het hoofdbestuur is niet mals meer. AVDS Door het hoofdbestuur van het Lebbeekse tapbiijartverbond wordt gevraagd dat klubs waar het moeilijk Is te spelen bij gebrek aan de nodige ruimte, een kleine of korte speel- stok ter beschikking te stel len van de spelers. Deze stok moet spontaan aan de tegen strevers geleend worden. AVDS Op zondag 13 oktober komen de klubs aangesloten bij het Lebbeeks Tapbiijartverbond samen in het lokaal der Jet sons. Langestraat. Om. 10 uur staat een bijzondere algemene vergadering op bet programma. AVDS A.C. LEBBEKE organiseert in oktober volgende oefenwed strijden Zondag 13 oktober Te Buggenhout aan Café De Schelde, Brielstraat. Zondag 20 oktober Te Wieze aan Café Duivenlo- kaal, Nieuwstraat 19. Zondag 27 oktober: Te Lebbeke aan Café Bosveld. Baasrodestraat 32. Deze wedstrijden beginnen te 15 uur. GDP Zonder een grote verrichting weg te geven wist Sparta Buggen hout gemakkelijk het wedstrijdbeeld te beheersen tegen Pete- gem. De bezoekers waren nochtans vrij snel op voorsprong ge komen. maar Rochtus stelde op een droomvoorzet van Van der Veken gelijk. Michiels organizeerde de defensie zodat de spitsen van Petegem geen kans meer kregen om doelman Preveniers te verontrusten. Dries en co deden het al even goed in de mid dencirkel, al voelde men toch wel enigzins de afwezigheid aan van de jonge en knappe technieker Tilley. Wauters, blijkbaar niet in zijn dagje, bracht er weinig van te recht al verdiende zijn schot te gen de lat een beter lot. Bijzon- de bedrijvig was alvast Rochtus. Regelmatig draaide hij rond zijn rechtstreekse verdediger om dan knap voor doel te brengen waar Wauters en de opnieuw gekwetste De Wilde het niet konden waar maken Laatstgenoemde moest zich trouwens laten vervangen door Palmers Gaf Sparta Buggenhout globaal een goede indruk, dan mist het toch nog wat dash. Sinds een viertaf weken jagen de leerlin gen van Michiels hun eerste over winning na. Maar de schrik om eventueel een nederlaag op te lo pen remt enigszins de akties De ploeg komt niet echt los al bezit ze genoeg talent en zijn ver standhouding en inzet goed. An- zljds mist men wel een tikkeltje geluk. Als het schot van Wauters tussen de palen terecht kwam. konden het voor Petegem zware verliescijfers zijn geworden. Nu schoot er voor de bezoekers een puntje over Bert Michiels was na afloop tevreden over de inzet zijn ploeg. „De spelers moe- in er nu nog meer gaan in ge loven Het zat er vandaag ruim schoots in - Met een zege in de eerstvolgende wedstrijden zijn we gelanceerd voor een goed sei zoen" aldus Bert Michiels die te Buggenhout zeer wordt gewaar deerd V.C. Op het terrein aan de „Haring" stonden-twee ploegen tegen elkaar voor wie de uitslag van zeer groot belang was winnen impliceerde aanklampen bij de „top", verliezen betekende af zakken naar het „grote peloton". De bezoekers liepen heel vroeg tegen een knock-downde sekondenwijzer had pas drie rondjes gemaakt als Van den Eynde scoorde. Oranje-groen trok zich aan dat meevallertje op en bleef een hele tijd domineren. Een broertje kreeg de vol treffer van Van den Eynde niet. Wel ging de bai even voor het einde van de eerste time voorbij de Geraardsbergse keeper, maar ref Stevens had een duwfout van een aanvaller gezien en kende de treffer niet toe. Naarmate de match vorderde kwamen de bezoekers meer aan bod. De SK-defensie betaalde naar het einde toe zelfs bibbergeld en het was met een zucht van «verlichting dat de plaatselijke fans het eindsignaal hoorden. Een krappe zege dus voor Sport kring dat samen met Lebbeke en een verrassend goed Petegem koploper Lokerse SV. de nieuw gepromoveerde, op één puntje volgt. Men zou kunnen beweren dat Geraardsbergen de helft van de buit verdiende. Kan zijn. maar een ploeg die niet scoort mist „iets". Punten worden toegekend op basis van de naakte cijfertaal. zodat niet kan afgedongen op de SK-winst. Het wordt nu afwachten wat dc reis naar neofiet Evergem op levert niet vergeten dat deze nieuwkomer toch ook al zeven punten binnenrijfde en achteraan stevig georganizeerd blijkt. AA Gent - Eendracht Zele Eendracht Aalst - Puurs KAVD - Racing Jet Racing Wetteren - Jong Lede Petegem - SK Lebbeke Sp. Buggenhout - Geraardsb. Evergem - SK Aalst Zulte - Terjoden Rupelmonde - Opstal Sp. Geraardsbergen - Baasrode Robur - Kruibeke Wilskr Moorsel - Haaltert Nederename - Sp. Appels Bonanza - Schellebelle Serskamp - SL Houtem Doggen - Deftinge Overmere - Waasmunster Haasdonk - SK Grembergen Thor Meldert - Zandst. Appels Herdersem - Massemen Oudegem - Schr. Moorsel Wichelen - Bavegem Gijzegem - Hofstade Erondegem - Schoonaarde Berlare - Eendr. Meldert Wieze - Erembodegem Eendr. Gremb.-Eendr. St.-Gillis Moerbeke W - Boonwijk Racing Lebbeke - St.-Niklaas Heikant Zele - St.-Pauweis

De Voorpost | 1974 | | pagina 17