Alleen op kop Herboren Geen pretje voor Zele KAVD en Jong Lede Vijf keer geel en toch sportief Terjoden uitstekend te Brakel TEGEN DE LAMP SOS Schellebelle zonder punten ei zonder trainer. Serskamp even slecht 1 ONLOGISCH Een zege waard 2*PR0VINCIALE 4«l ^PROVINCIALE 18 W. Moorsel - Zulte 2-1 Niemand, zelfs de meest verstokte aanhanger niet, had durven voorspellen dat Wilskracht Moorsel na zes kompetitiedagen al leen aan de leiding zou prijken. Moorsei kreeg hiertoe weliswaar de overigens gewaardeerde hulp van Terjoden dat te Brakel een verdienstelijk gelijkspel verwierf, maar dit neemt niet weg dat de nieuweling Moorsel voor een spannend verloop helpt zorgen. Samen met Terjoden en Etikhove bleef het tot nog toe ongeklopt. Wiikskracht trof op de re cente voetbaldag aan Zulte een hardnekkige tegenstan der, die zich van de eerste tot de laatste minuut zeer schrap zette. In de 15e min. was er enige deining. Na een geharrewar voor het bezoe kende doel had men de bal immers over de fatale lijn ge zien, doch de scheidsrechter valideerde het doelpunt niet. Het was trouwens slechts uit stel want amper vier minuten later na een inzenden van Blanckaert, knikte Cooreman de bal tegen het vijandelijke net. Zulte liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en reageerde fel. In de 30e min. lukte Steyaert een verrassend afstandschot waarop Simoen geen kijk had. Moorsel ging dan op zijn beurt drukken en had net voor de rust sukses langs Schorreei die van een aangeven van Cooreman profi teerde. Dit betekende meteen de eindstand want in de twee de periode bleven de verdedi gingen uiterst waakzaam. Nu zondag wordt het voor Wils kracht opnieuw een interes sant treffen met Haaltert als gast. Moorsel zal zijn onklop- baarheid willen veil houden, terwijl Racing de jongste ne derlaag zal willen doen ver geten. Men mag dit nummer dan ook als zeer spannend aankondigen. Haaltert - F C. Baasrode 0-2 Na de thuiszege tegen Wetteren is FC Baasrode er nu ook in geslaagd in Haaltert de volle inzet weg te halen. Feit is dat de Scheldezonen gestimuleerd door de eerste zege, de wedstrijd met heel wat meer zelfvertrouwen aanpakten. Toch is een overwinning op Haaltert steeds een verrassing. Er zat deze maal immers wat meeval in voor Dré Heyman on zijn maats. Een schot op de dwarslat en een paar door de thuisploeg gemiste kansen hield immers de stand blank tot op het ogenblik dat Van Meerbeek zijn team op voor sprong bracht. Een tweede treffer, ditmaal van de op nieuw op volle toeren draai ende Etienne Van Keer, vol trok het vonnis. Het zag er aanvankelijk niet zo goed urt. Een fel aandrin gende thuisploeg en De Beule. die reeds aan het kwartier dien de vervangen te worden wegens dijspierletsel, bracht de Baas rode defensie wel enkele ma len in verlegenheid. Achteraf zou deze zich evenwel knap hervatten en kreeg Haaltert geen kans meer om de achter stand te milderen, laat staan op te halen. Algemene tevredenheid dus over het resultaat, al was er wel een schaduwzijde. Dré Heyman diende immers zijn ontslag in ols trainer. ..Hij kan zich niet langer akkoord verklaren met de beslissin gen van sommige bestuurs leden" vertrouwde hij ons toe. •,Er kwamen immers strubbe lingen tussen spelers en be stuursleden met het gekende resultaat. De verstandhouding bij de spelers is nu opnieuw goed Het wordt nu ook tijd dat bepaalde bestuursleden daadwerkelijk gaan tonen iets voor de klub te willen doen. inzake mentaliteit en het op peil houden van de goede ver standhouding" pldus Dré Hey man, wiens sportiviteit alge meen gekend is en ook de trainingen zal blijven leiden tot er een opvolger wordt ge vonden. Of zou hij misschien zichzelf opvolgen wanneer al les weer koek en el^s aan de Scheldeboord V.C. Brakel - Ta r joden 1-1 Het belangrijkste voetbalnummer van de jongste voetbaldag in de tweede provinciale B werd te Brakel vertoond waar Terjoden op bezoek was. Twee ploegen die hun mogelijkheden ruim uit stalden en die niet ten onrechte bekwaam worden geacht een gooi naar de titel te doen. Terjoden heeft die gevaarlijke klip met een zeker sukses omzeild en het gelijkspel is zeker een overwinning waard. Trouwens de 1-1 eindstand is de meest juiste weergave van deze wedstrijd die alleszins boven de middelmaat uitreikte. Daarbij werden de kijkers gedurende ge ruime tijd in de ban van de spanning gehouden. Vooral dient te worden aangestipt dat de formatie van Fons Lockefeer een uitstekende indruk naliet bij de tegensander. Van Eeckhout die tot de uitblinkers behoorde lukte het gelijkstellende doelpunt, terwijl Lockefeer en De Deyn insgelijks imponeerden. Verder kon de verdediging in haar geheel haar degelijkheid laten blijken. Nu zondag staat Terjoden eens te meer voor een zware dobber met de uitwedstrijd te Zulte. Sportief moet immers voor eigen volk de recente nederlaag trachten uit te wissen zodat het dubbel moeilijk wordt voor de oranjen. Etikhove - Sp. Appels 4-0 Bij Sparta Appefó zoekt niemand uitvluchten om de nederlaag tegen een puik voetballend Etikhove goed te praten de thuis- klub overtuigde iedereen van haar gave techniek en onverbeter- lijk opportunisme. Toch heeft er voor roodwit de kans op het allereerste doelpunt van de match ingezeten de kanjer van De Wolf werd evenwel op de fatale streep door een verdediger weggeveegd. Voor de citroentjes flitste de bal voorbij keeper Janssens en dai was dc aanloop naar een, althans naar het cijferbeeld te oordelen, débacle. Zwaar tilt Sparta aan het verlies niet, omdat het geen zin had te gaan ..betonneren" als men op achterstand geraakte er moest eruggeslagen worden, me de eruit voortvloeiende defensieve risico's van dien. Zondag staat weer een gevaarlijke uitstap cp het programma naar Nedername waar Baptistje Pfaff, u weet wel, een routinier die vroeger nog in het witte shirt van Eendracht Aalst op een voetbalveld liep en in de herfst van zijn loopbaan het goede weer maakt in een provinciale ploeg, aan de touwtjes trekt. Sparta produceert uitstekend voetbal. Of dat zal volstaan om met één puntje huistoe e koren, is een vraag die pas zondagavond kan beanwoord worden. De komende voetbalzondag kondigt zich niet als problemenloze vrijetijdsbesteding aan voor de meeste streekploegen. Kijk maar naar EENDRACHT ZELE de fusieploeg liep te Willebroek tegen een gasbek en moet nu naar het al even bekaaide AA Gent dat te Leuven vergat naar doel te schieten en achteraan alles behalve feilloos bleek. Twee teams die hun wonden likken tegen mekaar in de dans... KAVD kan door een overwinning tegen Racing Jet, het huidige nummer twee, een flinke sprong in de goeie richting maken. De Brusselaars scoren vrij gemakkelijk, doch lijken achteraan niet zo solied. erg bedenkelijk uit. ook al zit de kompetitie er nog maar voor één vierde op. Voor JONG LEDE wordt het reisje naar buur Racing Wet teren geen pretje. Groenwit mag zich niet blindstaren op de stand Wetteren bewees vooralsnog niets in deze kom petitie, maar men kan er op- En EENDRACHT AALST Zwartwit heeft vorige zondag te G rem bergen erg weinig be wezen, al kunnen de ajuinen in normale omstandigheden het ook al niet op brede vler ken wiekende Puurs de das omstrikken. Als Eendracht ook uit die match de volle buit niet puurt, dan ziet het er aan dat de teerlingen van trainer De Gussem uit deze derby graag het volle pond zouden puren. We durven ge woon geen „losse twee" pro- nosti keren voor Petegem-SK Lebbeke omdat we weten hoe stevig de groenzwarte defen sie in mekaar steekt en hoe verduiveld gevaarlijk spits Boo ne wel iséén flatertje vol staat om die opportunist aan een doelpunt te helpen. Uit Evergem moet SK AALST één punt kunnen meebrengen en SPARTA BUGGENHOUT is bekwaam SK Geraardsbergen ijlhands huistoe te sturen. TERJODEN krijgt het te Zulte niet onder de markt en start er zelfs niet als favoriet, ter wijl het herboren BAASRODE een gemakkelijke zege boekt op Sparta Geraardsbergen dat totnogtoe ver benoden de maat bleef WILSKRACHT MOORSEL wint vlot tegen Haaltert dat het ge vaar Payne naar Edixvelde transfereerde en nu vooraan onmondig is. In Nedererame wachten SPARTA APPELS waarschijnlijk meer doornen dan rozen en een drawn zal voor roodwit al een hele belo ning zijn. In „Derde" zijn er een paar stoppers" Rupelmonde-Opstal Robur-Kruibeke en Haasdonk- SK Grembergen. Het wordt uitkijken naar Robur en af wachten hoe blauwwit rea geert op de thuisnederlaag tegen Grembergen. In Vierde" is SK OUDEGff SCHROEVERS MOORSEL lanqrijk en de „eeuwige by" Gijzegem-Hofstade, vorig jaar op een sisser I liep omdat de ref er de f aan gaf vooraleer de 90 I nuten verstreken waren, tiv ook een masse kijkers. Wieze-Erembodegem hemgtr, beetje in de mist de beziyje kers draaien uitstekend, |Ti!|{0IK de brouwers kunnen best f nederlaag van vorige w^DF (toen graaide Oudegem op Uitje valreep beide puntjes uit jeker korf) wreken. 1 Voor Eendracht Gremberg wordt het tegen buur Een^j, St.-Gillis geen lachertjet^k vergeten dat de paarsjes uitstekend seizoenbegin acty de rug hebben. Gevaarlijk was Robur wel tegen SK Grembergen- doch de bezoekers gingen met de volle buit aan de haal. CJ-C.) Robur-S.K. Grembergen 1-2 Herhaling te Moerzeke van wat vorig seizoen gebeurde ook toen klopte SK Grembergen Robur in eigen vesting. Toen waren de gevolgen van het plaatselijk verlies rampzalig vermits het meteen het verspelen van de titel voor gevolg had. SK Grem bergen toonde zich zondag andermaal de boeman, voor een Robur dat het evenwel zonder zijn „goalgetter" moest stellen. Jef Roels, trad immers de dag voordien in het huwelijk. Zijn vervanger Pieter Otterman deed zijn uiterste best, maar deze 18-jarige kon onmogelijk de titularis evenaren. SK Grembergen had wel wat geluk toen het vrij vlug in de wedstrijd scoorde. Een verre uittrap van doelman Michel Van Damme kwam op het hoofd van Verschelden terecht, die naar Willy De Meyer door toetste. De bal zat. Enigszins aangeslagen doo^ deze vroeger opstopper trok ken de plaatselijken resoluut ten aanval Een stugge Grem- bergse defensie en een moei lijk te kloppen doelman Van Damme voorkwamen onheil. In de tweede helft kwam Grembergen aan een tweede doelpunt. Dirk Deferrere stuur de Van Hese in het straatje met het gekende gevolg. Dit was wel een te zwaar vonnis voor Robur dat moedig bleef doorzetten. Van Hoey kon evenwel nog milderen, maar toen was het te laat voor de moedige thuisploeg. STERK MIDDENVELD. Klubleider Georges Buydts was ,na afloop een gelukkig man. Ik had nochtans wil len tekenen voor een gelijk spel. Ons systeem dat we te Moerzeke hebben toege past heeft zijn vruchten afge worpen. Met slechts twee spe lers vooraan en een overbe- zetting van het middenveld hielden we /Je blauw witte aanvallers op" veilige afstand. Dat Robur na onze vroege treffer resoluut de aanvals- klok luidde, was vanzelfspre kend voor een thuisploeg die op achterstand wordt ge plaatst. Niettegenstaande dit, dwongen we in de eerste helft nog de beste doelkans af toen Verschelden nipt naast de paal knalde. Een koud stort bad was het natuurlijk voor Robur toen Van Hese vrij vlug in de tweede helft onze voor sprong met een éénheid aan dikte. Over de leiding van scheidsrechter Van den Win- okel is klubleider Buydts e- venwel niet te spreken. Die man floot nu eens al les tegen ons. aldus de h. Buydts. Wanneer Robur erv- kele minuten voor inrukken het eerreddend doelpunt aan tekende heeft de scheidsrech ter wel zes tot zeven minuten laten overspelen. Het leek wel of hij de gelijkmaker van de thuisploeg nastreefde. Overigens ben ik uiterst te vreden met het resultaat, spij tig echter van die gele kaar ten voor Michel Van Damme, Van Moeseke. De Block en Stefaan Mertens. GEHANDICAPT. Veel minder gelukkig was wel de Moerzeekse klubleider Nes tor De Geest. Het is voor ons werkelijk een ongelukkige wedstrijd geworden, aldus de Moerzeekse werker. Grember gen scoorde twee fortuinlijke doelpunten. Vooral het twee de doelpunt werd mijn in ziens uiteen buitenspelposi tie geboren. Het was op dat ogenblik dat onze doelman bij de scheidsrechter ging pro testeren. maar prompt geel onder de neus kreeg Een zware handicap was het feit dat we het zonder Jef Roels moesten stellen, alhoewel ik beslist geen afbreuk wens te doen aan de prestaties van invaller Pieter Otterman. In de tweede helft zijn we te laat beginnen drukken. Daarbij werd veel te zenuwachtig ge voetbald, zodat heel wat in spanningen nutteloos bleven. Niettegenstaande deze onver diende nederlaag moet ik er toch op wijzen dat onze spe lers meer inzet moeten be tonen Het is beslist nog niet het Robur van verleden jaar, en dat wekt wel enigzins ont goocheling in onze rangen, aldus klubleider Nestor De Geest. Al met al werd het een spannende derby waarbij wei nig voetballiefhebbers ontevre den het terrein verlieten. EDDY DE MEY. v f - •IW. -'S De jongste voetbalzondag bracht al evenmin wat opluch ting voor de twee nieuwko mers in derde C. Serskamp op bezoek bij Dog gen, blijft uitblinken door zijn slechts spelboled. Dit belette echter niet dat de zwart-wit- ten de stand konden openen. Na de rust stelden de Doggen via Christiaens gelijk en dit bleek een zware klap voor de jongens van voorzitter Maessen die nu blijkbaar ver loren liepen. Hoe de Eendrachtjongens zich ook verdedigden, ze kon den niet beletten dat Moeren hout in de 70e min. de gena deslag toebracht Eindstand 2-1. Voor SOS Schellebelle was de nederlaag te Denderhou) nog zwaarder. Nadat eerst de voormiddag trainer Scheire zijn schouder bij tijdens een wedstrijd van jeugdploeg, zorgde Galle voor onvoorstelbare ters. Bij de aanvang van wedstrijd zag het er eclj niet zo slecht uit en bel ploegen kregen wisselej kansen Na het eerste half zou dit echter veranderen I dat Denderhoutem op vo sprong was gekomen. De helft verminderde de sta kracht van SOS nog meer Galle moest tweemip.l het der uit het net halen. I zware cijfers 3-0 keerden jongens naar Schellebelle rug. VS :K Michel Van Damme (Grembergen) puncht de bal in hoekschop. De Serskampaanvaller (witte trui) kreeg geen schijn van kans teg deze fel opzittende Doggenspeler. (f" Opstal-Gerda 2-2 Tot een kwartier voor het einde van de wedstrijd zaten de twee punten er in voor Opstal, dat 'ysisch veel sterker was dan tegenstrever Gerda. Het mocht andermaal niet baten. De punten werden gedeeld. Opstal kon een eerste maal afwerken dank zij Aga Rond het halfuur moesten de lo kalen een tegendoelpunt toestaan De middenspelers waren zeer be drijvig en brachten geregeld doel kansen aan. Aelbrecht rondde af voor het rustsignaal. Sekretaris Van Mol meent datf twee punten erin zaten. Na .-ust akteerden de Opstalse srs uitstekend alhoewel Gef' stenk aandrong. Vooraan kreeg men een paar kj sen, doch de afwerking bleef gebreke Gerda geraakte aan tweede doelpunt, tegen de logl in, ongeveer een kwartier het einde wat men ook nog dernam in het huiskamp, men sta op een ijzersterke muur Haasdonk - Overmere 2-1 Niettegenstaande de opgelopen nederlaag mochten de Ov merenaars zondag met opgeheven hoofd het terrein van lei Haasdonk verlaten nooit werden de leerlingen van trai Aelterman gedomineerd en als Buysse voor de Boerenkrijg scoorde, kon geen mens daar iets tegen inbrengen. In eerste time zat er voor Overmere trouwens heel wat meer pech hield Gilbert Moerman en zijn vrienden van een afge kende voorsprong. Tegen de meest simplistische logika in. sto aan de rust een 1-1 score op het bord. Toppunt van tegensl was de voltreffer van Verbeeck. die nadien tegen de touwen v de bezoekers belandde. Overmere bleef overtuigend doordrukk maar de bal wilde nu eenmaal niet in het voordeel van beste team op het terrein rollen de tergende 2-1 stand ble tot aan het eindsignaal op het bord. Met dezelfde overgave en ambitie als vorige week, moet Waa munster ongetwijfeld „het kind van de rekening" worden.

De Voorpost | 1974 | | pagina 18