Adec Baasrode neemt volle afstand! i HET MES IN DE WONDE h Beker van België DANY MUYLAERT VERRAST WEER IA Aktueel VOLLEY LIEFHEBBERS TE ZELE CYCLOCROSS Alleen Paul De Brauwer op volle toeren 2e ronde Even uw aandacht Leeuwerik Lede-VK Dendermonde Trieste medewerking 3«matio»ah VOETKWETSUUR VAN VANDENBROECK FATAAL! ATLETIEK 20 Het bejubelen van een overwinning in een kermiskoers, het opblazen van de „bovenmenselijke prestaties" van supercracks die alleen goed zijn om rond de kerktoren en het frietkraam te fietsen, en de lezer voorliegen dat het verloop van die races het summum van het sportieve is, ligt niet in het grijs verleden van de journalistiek. Be paalde dagbladschrijvers zijn trouwens op dat stuk nog achterop. Anderen beseffen dat zelfs de kuddemens niet blind is gebleven voor de afspraakjes, de strijd tussen machtsblokken en de groteske komediestukken die worden opgevoerd. Het is nog best zo met schijnheiligheid is niemand gediend. Hoe het allemaal in mekaar zit, weten alleen insiders. En die mogen, durven of willen niet uit de biecht praten renners die vandaag nog zorgvuldig uit de clan worden gehouden, kunnen zichzelf voor eeuwig en drie dagen uitsluiten als ze de vuile was aan de draad hangen. Anderen bederven niet graag de stiel ze moeten uit dezelfde ruif eten- Moet men daarom de wielrennerij tot de grondvesten af breken Al weet iedereen dat zelfs grote klassiekers kun nen verkocht worden als gewone handelswaar, en al voeren de kermiscoureurs meer dan op hun beurt een kluoht op waarvan het scenario al te doorzichtig is om er niet hoofdschuddend te gaan bij zitten, dan blijft er toch nog altijd het showelement. Naar sport kijken is boven dien voor een niet weg te cijferen percentage van de massa een vorm van vrijetijdsbesteding, voor anderen een bron van inkomsten. Wie een toegangsticketje voor een catchmeeting koopt, weet op voorhand dat de vertoning één aaneenschakeling van „trükjes" en een komedianten streken is. En toch trekken de „voorstellingen" publiek... Het enige wat men tegen de geënsceneerde resultaten van de profkoersen als contra-argument kan formuleren is. dat al te veel figuranten in de kou staan omdat ze nooit hun deel van de koek krijgen. Dat is niet de schuld van de „sterke jongens", doch alleen te wijten aan het feit dat de underdogs een verkeerde stiel kozen. Een massa beroepsrenners verdient niet eens genoeg om de ver plaatsingskosten naar de wedstrijden te betalen. Men vraagt zich af hoe die jonge mensen de twee eindjes (financieel) aan mekaar kunnen knopen. Ofwel laten ze mevrouw opdraaien, ofwel moeten ze links of rechts wat klusjes opknappen om niet om te komen van grauwe miserie. Het is uitgerekend laatstgenoemde kategorie van renners die gaat steigeren tegen de „kombines" laat ze morgen delen van de koek, dan zwijgen ze als vermoord. Maar we zegden het al ze kunnen niets, zijn al blij met het „gros" van het peloton te kunnen meepeddelen, kozen een ver keerd beroep. Om die jongens tegen zichzelf te bescher men zou de wielerbond moeten optreden, profvergunnin gen weigeren aan elementen die onbekwaam zijn hun broodje met ham en kaas samen te fietsen. Een over tuigend palmares en een kontrakt met een extra-sportieve werkgever die zwart op wit de nieuwe sandwichman het loon van een ongeschoolde arbeider garandeert, zouden de waarborgen moeten zijn die de poort op de beroeps- rennerslicentie openen. Zolang de BWB niet aan een ernstige selektie toe is, loopt het voor vele „geroepenen" verkeerd af. M.VJH. Zo verliep de sprint voor de vierde plaats na afloop van de ama- teurskoers te Zele4. Van de Steene - 5. Frans Caethoven. 6. Etienne De Beule, 7. Willy Ooms, 8. Hedwig Bloem, 9. Aimé Van Avermaet. (C) Vandaag ALBERT VAN DAMME als vedette afschrijven, zou al te voorbarig zijn. De wereldkampioen is nog niet in zijn „gewone doen", maar al zullen mettertijd de „jaren wegen", versleten is deze sterke bonk allesbehalve. Hij komt terug. O ja Albert was vijfde in de fameuze cross te Wolvertem, verrassend door Mare De Block gewonnen Een rijzende ster is ongetwijfeld de hoogblonde PAUL DE BRAUWER, een renner die vorig seizoen al zijn talent demonstreerde. Paul doet het voorlopig nog in de C- formule. Zowel te Moerbeke-Waas als te Laarne konden de tegenstanders toekijken hoe De Brauwer het deed. Er is ook nog de vertrouwde naam van GILBERT CATTOIR, geen „superstar", maar iemand die als liefhebber de sport benadert Gilbert was te Moerbeke-Waas. waar hij aan zette in de A-cross, achtste. In de wedstrijd voor formule B te Laarne finishte hij als nummer tien. Eerste Provinciale Sugro DESTELBERGEN-Juvenes ZELE 3-1 Sugro Destelbergen is m.i. de te kloppen ploeg zegt ons Juvenes- secretaris Gustaaf De Smet. Inderdaad, met vier nieuwe aan winsten met klasse heeft Sugro zich opgeworpen als de ploeg voor de top. Geenszins gezegd als verontschuldiging voor de opgelopen nederlaag was Juvenes duidelijk de mindere in een wedstrijd die nooit hoge toppen scheerde en waar Sugro net zo veel als Juvenes de nodige samenhang zocht doch over meer routine, rijpheid en vooral klasse beschikte. Juvenes beet dapper van zich af, liet de match lang aanslepen, en liet de thuisspelers niet minder dan negen matchballen betwisten al vorens het hoofd te buigen. Weinig hoogtepunten dus die met setstanden 15-5 en 15-7 een 2-0 achterstand oplever de voor Juvenes dat echter moedig terugvocht en gebruik makend van een lichte thuis- nonchaiance tot 2-1 terug kwam (13-15). De Destelberge- naars zouden de vierde set weer in volle kracht doorgaan dooh niet zo gemakkelijk af ronden (15-9). Wedstrijd om zo snel mogelijk te vergeten met een Juvenesploeg zonder uitblinkers dat de komende thuiswedstrijd tegen Egmont Zottegem zeker moet in staat zijn met de zege aan te kno pen, of het zou moeten zijn dat de wit-oranjen een slechte kompetitiestart als een zeels gebruik willen handhaven om nadien uit te groeien tot een kopploeg. Alleen lijken alle seizoenen niet op mekaar en zit de eerste provinciale reeks dit seizoen met heel wat wolfijzers en schietdingens Het scheidsrechtersduo Her man-Bonte leidde De Rijcke H., Pletinck, Van Peteghem. Mertens, Landuyt, Van Uyt- vang, Goossens. TWEEDE PROVINCIALE. V.C. Gilvoc St. Gillis-V.C. Adec Sport Baasrode 0-3 De langverbeide revance was weer aangebroken. In een nakvol Bastion was er reeds voor de wedstrijd heel wat ambiance zodat de suppor ters van beider kunne reeds voldoende op temperatuur wa ren toen de basis-spelers van de twee ploegen op het ter rein kwamen voor de opwar ming. Met heel wat vertra ging, een uurtje voor de voor wedstrijd der dames, lijkt ons wel wat weinig werd gestart door Baasrode dat onmidde- lijk uitliep tot 0-2. Gilvoc klampte goed aan tot 3-4 doch moest toen de rol lossen wan neer Ward Pieters en vooral Leo Rogiers. de absolute uit blinker van de wedstrijd, on houdbaar toesloegen. Noch tans duurde deze 5-15 set ze ker 20 minuten. Geiijkopgaande tweede set met Gilvoc dat nu vooral langs De Bock en Jerry Burm pun ten kon behalen doch nooit verder dan een 8-6 voorsprong geraakte. Een autoritair Adec- blok verijdelde enkele pogin gen zodat op 10-10 alles te herdoen bleek. Rony Pieters lukte enkele gepaste aanval len, pufk bediend door Van Cauwenbergh, en 15-11 Nobels trachtte tijdens de der de set wat te veranderen in de thuisploeg. Hij had mis schien niet altijd alle geluk aan zijn zijde terwijl de inge haalde Koen Van Caecken- bergh duidelijk training miste. Spannend bleef het tot 4-4, kreeg een 6-10 stand en een return van Gilvoc tot 11-12. De inbreng ven Etienne Ro giers was de goede zet van coach Mark De Smedt, die uiteindelijk resulteerde in 12- 15 en 0-3 eindstand voor Baas rode dat deze zege op rivaal Gilvoc zeker nodig had om uit de impasse te geraken na het spijtig verlies van enkele midweekoefenwedstrijden te gen alleszins minder gerepu teerde ploegen. Scheidsrechter De Cae trok zich behoorlijk uit de slag, al hoewel het onbegrijpelijk is dat de Scheidsreohterscom- missie nog steeds niet inziet dat wedstrijden als Gilvoc- Adec wel meer kwaliteit en kwantiteit behoren. GilvocCoach Georges De Corte Vercauteren, De Bock, Van Caeckenberghe. Van Be- veren, Burm, Van Geit, Mees- kens, Nobels. Adec Baasrode Coach Mark De SmedtWard Pieters. Ron- ny Pieters, Fernand Van Cau wenbergh, Franpois De Smedt, Leo Rogiers, Gilbert De Pauw. Etienne Rogiers, Eddy Veyt, Dooms W. Kevers St. NlkJaas-Sport Den- dermonde 2-3. Spannend treffen dat uitein delijk door de homogeenste ploeg werd gewonnen alhoe wel de technisch sterkste spe lers wel aan de overkant ston den. Sport speelde echter als een team en was vooral in verdediging zeer sterk, had weinig of geen hiaten, speelde verstandig en buitte de fouten in de klaasjesverdediging ge regeld uit. Sport liep de eerste set on middellijk enkele punten uit. werd echter gecounterd door Kevers dat won met 15-11. Na een geiijkopgaande tweede set zou Sport naar het einde toe het best de nodige kalmte be waren en eindigen met 12-15. Thuisspelers Grossfeld kreeg toen een gele kaart en was zo onder de Jndruk dat hij zijn eerste passes finaal in het net smashte (0-5). Kevers VW kwam toen terug en zou er 'in slagen in een ruk tot 12-7 te stevenen. Uiteindelijk werd het verdiend 15-8. Alhoewel Kevers tijdens de vierde spelbeurt lange tijd de indruk gaf het pleit te zullen winnen waren het de bezoe kers die vanaf 6-7 naar 8-12 gingen om niet meer veront rust te worden (10-15). De laatste set stond er nog één ploeg op het veld. Sport Dendermonde ging langzaam maar zeker naar een onbe twistbare en logische 4-15 setzege Griffoenen Steenhuize-Kangoe roes Aalst 0-3. Zo mogen we niet veel wed strijden meer spelen, verklaar de Kangoeroes Aalstsecretaris Paul Hoste, „of we zullen ons goed volley vergeten De ze woorden zijn zowat de syn these van amper 40 minuten spel tegen een zwak Steen huize dat er nooit in slaagde de stenkere bezoekers voor voldongen feiten te stellen Met 2-15, 0-15 en 6-15 was de wedstrijd snel vergeten. Een goede start is echter alles en als men weet dat de aalsterse supporters nog tot 9 novem ber moeten wachten vooraleer ze hun ploeg thuis aan het werk zien, is het wel begrij pelijk dat men in de aalsterse volleymiddens vooral gebrand was om deze eerste van vier achtereenvolgende uitwedstrij den met sprekende cijfers en een glansverrichting af te slui ten. Thunderballs Beriarenog steeds geen inlichtingenblad ontvangen. DERDE PROVINCIALE. V.K. DENDERMONDE had geen moeite om VIVO OOST AKKER met 3-0 te verslaan. Al hoewel erg strijdlustig moes ten de bezoekers de initiatie ven aan de denderjongens la ten die met afgetekende 15-2, 15-12 en 15-6 aan het langste eind trokken. Van Springbokken ZELE had den we meer verwacht. De aanloopperiode tot de kompe titie was inderdaad erg veel belovend geweest voor de Ze ienaars die tegen Cactus DE KLINGE echter met 1-3 ver loren De Klingenaars liepen hard van stapel, smashten weinig doch speelden de Zeel- se verdediging met intelligen te plaatsballen van de wijs. De 1-15 setstand doet werke lijk ongelooflijk aan. temeer daar Springbokken de tweede set naar zich trok met 15-7. De groervwitten lieten zich de volgende sets weer vangen aan het tik-takwerk van de bezoekers die nog met 9-15 en 11-15 het einde bereikten. Vincke en Landuyt speelden een verdienstelijke wedstrijd doch er zal meer nodig zijn om de kop te spelen. Hope lijk kunnen de Zeienaars de ze opstopper van belang ver teren voora'eer de komende zware opdrachten worden voorgeschoteld Na een spannend treffen is Pardaf KRUIBEKE met 2-3 winnaar geworden op het ter rein van Kuklos AALST. Meer informatie hieromtrent ontbreekt ons spijtig genoeg. Dat Leeuwerik LEDE weinig zou oogsten op het terrein van Vravoron VRASENE was wel te verwachten. De neder laag met de zwaarste cijfers drukt nochtans niet ten volle het Leedse verweer uit. Na een eerste set waar een 12-1 achterstand nog gedeel telijk werd opgehaald en ge ëindigd met 15-10 zou Lede tijdens de tweede set tot 8-8 gelijke tred houden en zelfs een punt voorsprong nemen (9-10). De thuisploeg, bevoor deeld door gestalte, verzette op tijd de bakens om met 15- 11 te winnen. De derde spel beurt zat er zelfs nog meer in voor de Ledenaars. Op een zucht van de setzege (10-13) gaf een mislukte service aan de Vrasenaren de moed om weer tegen tij op te roeien met 15-13 als resultaat. Ver diende doch overdreven zege voor Vrasene. Hubert Korte speelde voor Leeuwerik een behoorlijke wedstrijd. DAMES. V.C. Gilvoc ST. GILLIS-Baripo WATERVLIET 1-3. Het is een feit dat het dames volley nog te zeer in de ver geethoek wordt geduwd. Nochtans bergt het alle fa cetten van de lichamelijke be heersing en controle Het wenk dat we van de twee eerste provinciale ploegen Gilvoc en Baripo mochten aanschouwen was inderdaad het bekijken zeker waard. Bei de ploegen zochten resoluut de aanval waardoor de ver dedigingen voortdurend onder grote druk kwamen te staan. Spektakulaire reddingen wa ren schering en inslag zodat de spanningskreten niet uit de lucht waren. Baripo Wa tervliet toonde zich heel wat rijper dan de thuisploeg die Angele De Bakker moest mis sen. Na een eerste set met 6-15 en de tweede met 13- 15 te hebben verloren kwam Gilvoc wel terug, herleidde de afstand met 15-11 doch was enigszins leeggespeeld zodat de bezoeksters r>og gemakke lijk met 4-15 de vierde set wonnen. Duidelijk is echter wel dat Gilvoc stukken sterv ker staat dan vorig seizoen en wel in staat moet zijn een dichte ereplaats te behalen. Baripo Watervliet van haar kant zou wel eens voor de verrassing «kunnen zorgen. Wel een goede start voor de wer kelijke volley-liefhebbers. Nog meer van dat eigenlijk.. TWEEDE PROVINCIALE. ADEC BAASRODE heeft met doorslaggevende argumenten de mindere oefenpartijen van de afgelopen weken in de ver geethoek gespeeld. JUVENES ZELE werd inderdaad over spoeld en was tijdens geen enkel ogenblik in de wedstrijd. Slechts «hun moed en de tech nische vaardigheid van spel- maakster Rita Van Oriessche konden in de weegschaal ge worpen tegen de kracht van Lieve Van den Abbeele, Trees De Croock, Rita De Pauw en Maria Allaert Setstanden wa ren 15-3, 15-0 en 15-1. V.K. AALST heeft traditioneel het seizoen ingezet met een zege. Hopelijk krijgen we bin- en enkele weken niet de ver zwakking. Een 1-3 overwin ning op Moerbeke is nochtans reeds een referentie temeer daar de eerste set eerder in ondankbare omstandigheden werd verloren (15-11). Nadien ging het beter, zeker toen met 14-16 werd gelijkgesteld en onder Impuls van Sabine Ven- :ks! i huiten en Nadine Bocksl tot 1-2 werd uitgelofien (8 De laatste set klampten suikermeisjes nog erg doch het Aalsterse doel bereikt (11-15). Wedstrijden voor het week-« zaterdag 12 oktober 15 uur J.W. Wetteren-Gilvoc (D) Van Renterghem Juvenes Zele-Berlare (D) Van Huffel r Kuros Zulte-Kangoeroes Aal| hel De Graeve vot 16.30 uur >ets Adec Baasrode-Moerbeke (Dh v, Brys Vc 17.30 uur tont Stekene-VK Aalst (D) a.). De Kerf ig t 19 uur rong Adec BaasrodeTh. Beriare scl Smessaert mmi 20 uur eei WS Mariakerke-Gilvoc Itig Berth 20.30 uur L Antigoon Antwerpen-Avanti Lebbeke - Dupondt A F zondag 13 oktober j 9.30 uur Sp. Dendermonde-Oltisj Ba; Herman 10.30 uur Juvenes Zele-Egmont gem - De Smet M. Cleemputte Vravoron Vrasene-Sprirvgbol ken Zele - De Beule Leeuwerik Lede-VK Dender- In monde - Ysenboodt Elversele-Kuklos Aalst De Cae 16.30 uur Aalst-Kontich Morren-Galle GDP Ziehier de voornaamste nummers voor de Beker v^ vl België, tweede ronde, waarin nog enkele van onhpic streekploegen in koers blijven W Meteors Zottegem-Wetteren rj"" Jemappes-Kangoeroes Aalst V.K. Aalst-Anderlecht iroe W.S. St. Amandsberg-Avanti Lebbeke I2® Lepage-Nieuwkerke-W. GDPywe W r d. i t 50 dre Deze derby komt net van pas. Leeuwerik Lede verspeelde* een punt na een wedstrijd waarin goed werd meegespeeld. Dendermonde, de eeuwige titelkandidaat, vermorzelde Vivota Oostakker en wil op het élan verder gaan. Bij Lede! beseft men echter dat er dient gewonnen wil men nietl naar de achterste regionen terugglijden. Spanning zal erf zeker zijn, daarvoor staan de vorige uitgaven van dezel derby wel borg voor. De ploegen Lede Coppens, Nijs, Huylebroeck, De Lands-1 heer, Korte Hub., Korte Johan, Beelaert, Bijl, Triest, Vanl den Berghe, Delannoy. VK Dendermonde Van Synghel L., N. Huau, De Geest, I Van Nieuwenhuyze, Versin, Inze, Van Geirt Luk, Janssensl R., Van Geirt G., De Saegher J. (zondag 10,30 u., jeugd-1 huis Leeuwerik, Ommegangweg, Lede. Scheidsrechter is I de h. Ysenboodt.) Van een provinciaal komitee kan men normalerwijze heel medewerking verwachten, vooral wanneer 'het gaat over inlich f gen aan de pers. De Oostvlaamse volleyverantwoordelijken d 4 ken daar echter anders over. Uitslagen worden er inderdaad r I* gegeven. Die moet men maar op een andere manier op de I tikken. Eigenaardige wijze ven handelen vooral als men weet dat h wat geld wordt gespendeerd om de volleybal sport te propagei en komitees worden opgericht die speciaal tot doel hebben propagandamiddelen aan te wenden. VC Avanti LEBBEKE - RAPID ST.-NIKLAAS 1-3 Het was ook al een tijdje geleden dat beide ploegen nog de degens kruisten. Dat ge beurde wel nog toen de nu overbekende Willy Gommeren zijn eerste volleyervaring bij de klaasjes op zak stak Als neo-derde klasser moest St.-Niklaas wel een te kloppen ploeg zijn voor de geroutineer de Lebbekenaars die nochtans de diensten moesten missen van Guy Van Dorpe Igriep) en Cassiers (legerdienst). Ook al door de zaalperikelen werd er niet voor eigen pu bliek opgetreden en reisden de blauw-witten naar Zele waar een 50-tal supporters de verplaatsing hadden meege maakt Ook ondergetekende zorgde voor een missertje door de wedstrijd aan te kon digen voor 18 uur als hij in werkelijkheid om 16 uur start te Eenmalig- meldde men ons nu vanuit het Lebbeekse se cretariaat want vanaf de vol gende thuiswedstrijd wordt er gestart om 18 uur. De wedstrijd zelf verliep heel spannend. Na een geiijkop gaande eerste helft won Rapid heel kansrijk door enkele du- bieuse balbehandelingen (13- 15), De volgende beurt kwam Lebbeke goed los. Toine Horn toonde zich een kraan in het blok terwijl 'Huau en Van Den Broeck geregeld de zwakke plekken ontdekten (15-7). De klaasjes namen weer een blits- start. liepen uit tot 0-9. kregen weldra gezelschap (9-9) doch konden weer uitrukken tot 9-13. Een geweldige remonte onder impuls van Peter De Decker, schijnt weer over al zijn mogelijkheden te beschik ken, bracht 12-13 op het bord toen Van den Broeck bij het neerkomen werd gehinderd en zwaar ten val kwam. Zijn eva- kuatie bracht een morele ont reddering bij de thuisploeg die met 13-15 moest inbinden De vierde set was zonder veel story. Sterk verzwakt moest Lebbeke toezien hoe de be zoekers met 8-15 -twee gouden punten veroverden. André De Sart speelde zijn maidenwedstrijd, had wel wat last met het tempo doch akteerde heel verdienstelijk. GDP urtiF Het aantal deelnemers aan de atletiekmeetings die verwijzen naar de zomer waaraan enkel nog met weemoed kan terugge dacht worden is de beste aanduiding dat het lopend atletiek- seizoen aan de laatste ademtochten bezig is. Belangrijkste mo tief om er tijdens de maand oktober toch nog mee door te gaan is het verwerven van een aantal puntjes voor één of andere voldoening schenkende prestatie te laten optekenen na dat het eerste deel van het seizoen in het water viel door een kwetsuur of een mank lopende konditie. Drie kersverse universi- tairen deden het op de Watersportbaan te Gent helemaal niet slecht. Waren de prestaties objekief niet te vergelijken met de echte zomerresultaten, de verantwoordelijken van de GUSB wa ren in hun nopjes met de atletiekaanwinst in Renders en Van Hecke. Luc De Winne won heel eenzaam de 3000 m. van de scholieren. Zondagvoormiddag lag de Vlierzelepiste nog verrassend goed na de weersomstandig heden die we de laatste we ken de sintels wisten bedek ken onder een beek van schrikwekkend water. Miel Lie- vens, verlost van het onregel matig trainen in het leger, komt er weer stilaan boven op. André Hendrickx zagen we met Miel de hoge horden lo pen. Een onbesuisde aktie voor een scholier die daar voor geen speciale voorbe reiding genoot maar anders- zijds in deze oktobermaand van ontspanning dan toch weer interessant genoeg om reeds nu te kunnen vaststel len dat Hendrickx alvast ver zekerd is de tien horden te bereiken in het enig heilzame driepassensysteem. Liebrecht liep bij de scholieren weer eens 16"8. Het is een knaap met mogelijkheden maar zon dag, beter dan vroeger, bleek hoe gebrekkig zijn techniek nog wel is. Kleine maar ste vige Siau rondde zijn 100 m af in 12" 1. Bij de scholieren kwam Mare De Rick over de zelfde afstand tot 11 "7 Mooi was de diskusworp van ju nior van Nieuwenborgh die na een regelmatige training nu de vruchten plukte van 36,42 m. Jos Lemeire bevestigde zijn verrichting uit de vijf kamp en we merkten het op treden op van Robert Galle. Robert was ongetwijfeld voor- ai gekomen voor het hamer slingeren waar hij wel gehin derd werd door een niet vol ledig opgedroogde werpcirkel maar best tevreden kon zijn over 26,16 m. Ook junior Van Nieuwenborgh deed het daar weer goed met 28,10 m. Al deze cijfers zijn immers te beoordelen vanuit een Bel gische situatie waarin het hamerslingeren zo ongeveer de zwakste discipline is in de diepte. Eén der mooiste koersen die we dit jaar zan gen was ongetwijfeld de 600 m voor miniemen meisjes. Vijf frisse jonge meisjes, al len keurig in wit en blauw en met een gelijke tred zoals enkel ballerina's het zouden doen tijdens een uitvoering wandelden ze driekwart van de wedstrijd. De jongste en minst goede goot olie op het vuur en de anderen moesten wel reageren. Buyle won het voor Poppe en Lemeire. Wie we de laatste tijd om hun veel zijdigheid konden prijzen zijn zeker Patricia Lammens en Dorothy Meulewaeter. Onze vroegere stelling dat het ge knipte meerkampsters zijn, won zondag heel wat waarde toen Meulewaeter met een voortreffelijke meer dan acht meter op het blad kwam en Lammens, met de vier kilo wegende bol. deze voor vijf- kampsters belangrijke begin- grens benaderde. Maar beide meisjes presteerden relatief veel beter in de 200 m (27"5 en 27"9) Het laatste nummer van de dag zag Miel Lievens weer van de partij met de polsstok. Hij mist nog wat de routine van weleer maar 3.50 m kan bezwaarlijk slecht ge noemd worden. Tijdens de oefenveldloop van Wettererv- ten-Ede viel het in meerdere koersen op dat de eerste twee van Beriare netjes hun plaatsen wisselden. Frans Ver- dickt bij de seniores en Frans Van der Hoeven in een uitf mate sterke veteranengrc zijn natuurlijk wel vaste wa den. Bij de juniors kwam aangename verrassing Dany Muylaert die de gebro ders Van der Eist naar twee andere podiumplaats verwees. De oudste minier Noei en Cortvriend wisselc terwijl bij de scholieren Van Alboom zijn vroeger demonstreerde voorseizc kwaliteiten weer eens ten tc spreidde. De drie reeksen de jongsten kwamen resp. naam van Thibo, Bruylandt Gillis ndac fieid ren hkle I bl >m sti te alle uss«

De Voorpost | 1974 | | pagina 20