Boeiende club kampioenschappen ATLETIEK lij A.C. BAASRODE A.C. DENDERLAND ATLETEN BEREIDEN ZICH VOOR OP HET WINTERSEIZOEN VOLLEY 1ALSTERS BLOK FAALDE A.C. UITBERGEN Reeds twee overwinningen voor R. De Palmenaer 'Atletiekkern Overmere BUYLE won herfstmeeting Bij A.C. Grembergen GREMBERGSE ATLETEN KNAP Roland out Zonder keeper S.K. Grembergen Aalst Sportief Europabeker Oefenoross te Meldert Frans Coppens oppermachtig Oefencross te Aalst: Calleibaut prima WATERPOLO EERSTE PUNTJE oefenwedstrijd te St.-Amands, die onder ruime belangstelling ir verloop kreeg, bracht bijna 200 atleten op de been. Voor de isroodse atleten ging deze wedstrijd door als clubkampioen- lap. Bij de dames pupillen liep Daisy De Troetsel reeds van het startschot aan de leiding en won dan ook met een 10-tal voorsprong op Linda De Busschere, die verrassend Betsy De etsel (n.a.), 3e, achter haar liet. Bij de miniemen scheidden (Ofi van bij de start 3 atletes af. Bij halfwedstrijd nam An Van Voorde het commando in handen en won met 50 m. voor- ong op Veerle Roelandt (n.a.) en Martine Van Nieuwenhove i.). Bij de kadetten duldde Godelieve Bauwens ook al niet g tegenstand van de anderen en won ook met ruime voor- ong op Monique Van De Voorde en Magda Verhulst (n.a.). Bij re scholieren nam Ingrid Bauwens van bij het startschot het mmando in handen. Reeds na enkele honderden meters nam een lichte voorsprong. Zonder te forceren nam ze stelsel- itig meer voorsprong en won met 50 m. op Patricia Famaey. ida Van Nieuwenhove volg- 1 op 200 m. Oe pupillen- »ks bracht dan al een eer verrassing. De meesten De Coninck, klubkampioen AC Baasrode (miniemen). (C) 'aohten Benjamin Van Riet kampioen, doch het was Van De Voorde die club- hpioen werd. Benjamin Van t was 7e. In de 1e reeks iiemen behaalde Allan Tas- an (n.a.) de overwinning ir Danny Cuyt (n.a.) en iroek Ramasan (n.a.) Ook 2e reeks miniemen bracht i vrij grote verrassing, lede- verwachtte wellicht André ns maar Peter Conickx daar anders over. een krachtige foulée liep reeds na een paar hon- jd meters iedereen uit zijn d. Peter bereikte met zo- t 50 m voorsprong de finish dre Bauwens was 2e. de det aangesloten Mario Van ,|j tt 3e en Danny Van Assche 6e. Bij de kadetten wist Erik Van Assche ditmaal wei de overwinning te behalen. Nog voor halfwedstrijd kwam de beslissende fase. Erik nam 20 m voorsprong en wist deze op te drijven tot 70 m. Bij de scholieren kregen we dan nog een verrassing. Marc Van De Voorde was hier de uitge sproken favoriet. Franpois Peleman was de eerste die een liohte voorsprong kon ne men. Doch na 1/4 wedstrijd hadden we vier leiders, Half wedstrijd en onder het hoge tempo van Marc Van De Voor de, nog twee Marc en Robert Veyt.. Mare bleef voor de rest van de wedstrijd maar op kop lopen, doch geraakte niet weg Het spreekwoord „wie niet sterk is, moet slim zijn" kwam hier goed van pas, want Ro bert zorgde ervoor dat hij als eerste de laatste bocht naar de aankomst nam en won. Wat Mare ook deed hij bleef 2e. Francois Peleman wist zijn achterstand te beperken tot 50 m en werd 3e. Bij de veteranen nam Louis Van Spi- tael halfwedstrijd het com mando in handen. Zonder tot het uiterste te gaan, bereikte Louis de aankomst met bijna 100 m voorsprong. Paul D' Hondt (n.a.) was 2e en Frans Van Daeie (3e). Verder nog 6e Gustaaf Van Assche 7e Remy De Swaef. 8e Aifons De Block en 10e Theo De Smedt. Bij de juniors maakte Jean-Pierre De Bleser er een one-man-show van. Bij de -xi *T.- "V Laurent Vrancken klubkampioen taaie Piete Roels. aankomst was het verschil iruim 300 m op Eri'k De Schep per (na.a) en Aifons De Wit (n.a.). Bij de seniors tenslotte was het Laurent Vranfken die won. Laurent nam de kop van de groep en ging gewoon weg van de anderen. Piet Roels volgde in 2e positie. Gilbert Van Den Bossche, probeerde aan een .razend tempo bij te komen, kwam tot 10 m van Piet Roels, doch zakte dari plotseling weer af. Halfwed- i, won te Baasrode voor ouwe (C) strijd «kregen we dan twee leidersRoels en Vranoken. Tot op twee ronden van het einde bleef dit zo, dan liep Laurent recht naar de over winning, Piet Roels was 2e en Gilbert Van Den Bossche bemachtigde terug zijn 3e plaats. Georges Vlaeminck was 4e, Eddy Van Loey 5e, Aifons De Clercq 6, Jean Van Der Vreken 7e, Jozef Van Keer 17e. GDP Robert Voyt won bij de scholieren te Baasrode. nis Van Spitael, de flinke ve- Can uit Baasrode, is ook kaats- mpioen. (C) Zondag kregen de Denderland- atleten een voorsmaakje van het komende winterseizoen. Op de Boonwijk te Sint-Gillis, aan het Oude Klooster, liepen zij een volgende cross op een eerder zwaar en drassig parkoer. Met de bereidwillige medewer king werd deze cross uitste kend voorbereid. Een speciale dank gaat naar Omer Vercam- men die er vow zorgde dat er aan de atleten niets ontbrak. De reeks seniores kende suk- ses. F. Van Weyenbergh, eer ste. en E. De Saiedeleer. twee de, namen na één ronde een flinke voorsprong op L. Tami- nau, derde, die alleen zijn plaats verdedigde, en dit voor P Roels, vierde, die het nodige deed een vurige K. Micbiels, vijfde aohter zich te laten. O. Vercammen, zesde en R. De Witte, zevende, hiel den er verder de spanning in. W. Waterschoot 8e, B. Moens 9e, F. Van 'Den Abeele 10e, A. Heuninck 11e, H. Waegeman 12e, en F. Van Damme 13e vervolgden verder de reeks. A. Van Riet laat geen kans vonbijgaan zijn eerste plaats 'in te nemen en werd opnieuw eerste voor D. Van Hende en E. Ivens. Eveneens voor scholier H. Van Damme die er weer het beste van maakte voor R. De Troch die H. De Maesschalck geen kans gaf hem te naderen. D. Cools werd vierde. R. Soete- wey en T. Smedt voigden ver der. R. Verheyden en R. De Troch waren de enige atleten voor de reeks kadetten. Het qerd een spannend duel waarbij Jerheyden eerste werd. D. Van Dn Bossche liep een fijne overwinning bij de miniemen. E. Vercammen kreeg de twee de plaats voor L. Van Haute, P. De Smedt en V. Van Beve- ren. B. Vercammen liet merken dat hij de sterkste was bij de pupillen voor J. Van Onsem, L. Cool, M. Cassiman en G. De Loose. Bij de pupillen meisjes werd het opnieuw een eerste plaats voor J. D'Hooms, dit voor L. Los, V. Vercammen. M. Van Muylder en M. Cool. J. Van Rossem nam eveneens de eerste plaats in de tweede reeks, voor V. Vercammen en A De Ridder. Bij de miniemen won K. Los voor K. De Vriendt. Van De Moortel was de enige atlete bij de kadetten en M. De Vriendt de enigste bij de juniores. A. Cornells spande zich flink in om de eerste plaats te veroveren bij de scholieren, voor M. Boon- R. Van Hove ©n M, Van Muylder. T.L. CgOCCCOOOCCOOOOCOCOOOOOCOgOOOOOOOC (.VOORDE VK AALST 3-2 (voorde is een van die ploegen waar de Aalstenaars met lemen -ften naar toe reizen. Winnen lijkt dan wel een utopie en ook hdagnamiddag is weer gebleken dat de ploeg van Belgisch peidsrechter nr 1 L. Van Welden weer een moeilijk te han- Pl) tegenstander was. Het nieuwe systeem dat de Aalstenaars Weven werd voor het eerst uitgebropeerd en al ras bleek dat blok er danig onder leed. Vilvoorde akteerde zeer snel en am gemakkelijk op voorsprong (15-2). De blauw-witten kwamen I stilaan op hun normaal peil doch een falend blok liet heel te grijpen punten verlezen. nipte 14-16 en 13-15 werd Jl 1-2 doch in het Aal huishouden is men zich bewust van het feit dat evengoed a| 3-0 had kun- zijn. Met een btfna niet te nemen achterveldver- |ing zouden de thuisspe- op gelijke hoogte komen een monsterset 15-4, Een •rend positiespel in de terste lijnen werd fataal de jongens van voorzit- Erik Van Mossevelde. Men nooit meer los uit de "e kombinaties die de •sselaars in eikaar draaiden moesten noodgedwongen toezien hoe een 15-9 op het bord kwam. Gen uitblinkers bij Aalst waar men wel tevre den is over de kwaliteit van het geleverde spel. inziet dat er toch iets moet gedaan aan den. verdediging tout-court en tevreden was met het nette spelverdelerswerjc van De Pessemier en het individueel verdedigingswerk van Paul Philips. VK Aalst trad aan met Guido De Pessemier, Paul en Mare Philips. J. Rasschaert, E. Van Mossevelde, B. De Pierre, R Lauwers. Y Francken, R Claeys. Onze jongens liepen reeds twee propagandacrossen, vorige week te Berlare en nu te Wetteren. Voor Robert de Pal menaer bij de kadetten waren het meteen twee overwin ningen. Mare De Coster kon tweemaal als vierde aan tikken en kan het de mannen die voor hem eindigden in de komende weken bepaald lastig maken. Rudy Van de Velde eindigde 15de te Berlare en Luc Van Bockstal was tweemaal zeventiende. Patrick Pieters, overgegaan naar de scholieren, moest tweemaal nipt de zege laten aan tweedejaars Van Alboom. Dirk Van de Velde was vierde te Berlare, Jan de Palmenaer vijfde en Christiaan Van Eeckhout 17de. Bij de meisjes te Berlare noteerden wij een tweede plaats voor Ann De Martelaer en Kathleen Van der Straeten, en een derde voor Els De Martelaer, Christa Rogiers en Anne Van der Straeten. Zaterdag lopen Myriam en Brigitte Do Palmenaer en Erna Van Ghendt een 3000 m. te Vlierzele Al onze jongens en de meisjes tot 14 jaar lopen zondag de propaganda-crossen te Ressegem. De Herfstmeeting van zondag 6 oktober In het Putbosstadion had nog een paar verrassingen in petto voor onze meisjes. Allereerst vermelden we een prachtige overwinning van Christine Buyle in de 600 m miniemen in 2.14.3 door in een vinnige spurt de Uitbergse Beniinda Poppe te verslaan, die dezelfde tijd kreeg. Mar tine Buyle eindigde 5e In 2.17.3. Dorothy Meulewaeter verbeter de twee van haar persoon lijke rekords. nl. dat van de tweehonderd meter dat ze 0.6 sek. scherper stelde (27.9) door tweede te eindigen, en dat van het kogelstoten, met een worp van 8,38 m, 42 cm beter dan vroeger. Deze pres tatie was een derde plaats waard. Christine Verhofstadt eindigde in dezelfde discipline vierde met 7,65 m. Maria De Schoenmaecker liep de 200 m iln 29.6, wat haar een derde plaats opbracht. Te Wetteren-ten-Ede waren meer dan 20 Overmerenaars om deel te nemen aan de aldaar gehouden oefencross voor VS-atleten, In de reeks pupillen 1965 en jonger behaalde Franky Meule waeter een mooie vierde plaats. Patrick De Veirman werd achtste en broer Dirk veertiende. De volgende reeks werd ge wonnen door Bruy landt, die een ganse reeks Overmeerse snaken versloeg. We noemen ze op een rijtje Willy Baeyens tweede, Joban Meganck der de, Guy Buyle vierde. Filip De Gelder vijfde, Filip Buyle zesde, Mark De Bruyne zeven de, Christiaan Tackaert acht ste en Guy Sergeant negende. Bij de miniemen 1962 Hep Patrick Van de Sijpe ander maal een flinke wedstrijd, met een vierde plaats als beloning. Een verrassing kwam van Ser ge Beckers, die stilaan zijn aanvankelijke forme terugkrijgt en nu zevende werd. René De Lausnay kwam als elfde aan. Dany Buyle bleef nogmaals ge ruime tijd in het spoor van zijn eeuwige rivaal Robert De Palmenaere bij de Kadetten. De laatste ronde echter de marreerde Robert zodanig dat Dany de rol moest lossen en genoegen diende te nemen met de tweede plaats. Dany Oosterlinck kreeg in deze reeks het nummer dertien toe gewezen. Franky Van Hee werd zestiende, en Peter Vle- minckx zesentwintigste. Bij de scholieren moesten we een spijtige val van Ronny Oosterlinck noteren in de eer ste ronde. Hierdoor verloor hij terrein op de koplopers en kon hij niet meer aanpikken. HIJ werd toch nog mooi zesde. Dirk Oosterlinck krijgt de goe de kadans te pakken en mocht als tiende de aankomstlijn overschrijden. Christiaan Blan- cquaert eindige veertiende. Herwig Van de Velde werd twaalfde bij de juniores en Cyriel Oosterlinck elfde bij de veteranen. Volgende week organiseert VS een oefenveldloop te Resse gem. Zondag waren de atleten van AC Grembergen aan de slag te St.-GH4is waar een oefengalop georganiseerd werd in het voor uitzicht van het nakende cross seizoen. De goede prestaties die de Grembergenaars tijdens het listeseizoen lieten optekenen, zijn gunstige vooruitzichten voor de komende veldloop aktiviteiten. De Jongens en meisjes die het deze zomer op de lange afstandsnum mers hielden zullen deze winter in de crosswedstrijden ook niet veel problemen hebben. Dat lieten ze zondag andermaal overduidelijk zien. In de reeks seniores was het Herman Waegeman die het ipnam als enige Grembergenaar en na een goede wedstrijd gelo gen te hebben werd hij als ze vende opgetekend. Bij de juniores waren het André Van Riet en ~ddy Ivens die op de voorgrond •raden. André gaf de jongste tijd blijk van opmerkelijke vorderingen en zondag liet hij er In de Boon- wijk ook geen gras over groeien. Zijn klubmakker Eddy zorgde voor een andere ereplaats hij werd puik derde. Bij de allerjongsten krijgt een vermelding Johan Van Onsem die bij de pupillen 2e finishte. Bi] de dames waren de uitslagen al niet minderJenny D'Hooms opende de reeks, zl) plukte de bloemen bij de pupille^ ":en goed aanklampende Marijke Van Muylder werd vierde. Bij de miniemen was het Karin De Vriendt die de 2e prijs kreeg. Nog een Karin maar dan Van De Moortel werd de primus bij de kadetten, zij kende geen tegen stand bij haar leeftijdsgenoten. Anne-Marie Cornells en Martine Van Muylder waren de sportieve vertegenwoordigsters van AC Grembergen in de reeks scholie ren Met een 2e plaats van Anne- Marie en een 4e van 'Martine had den hun supporters weer alle reden tot juichen. De kroon op het werk plaatste Mango De Vriendt die in de reeks juniores de eer ste plaats veroverde. (André) Tijdens de wedstrijd Teralfe- nen - Malderen wend de Leb- bekenaar topscorer Roland D'Hondt gekwetst. Hij kreeg een forse bal in het aange zicht. Hij diende opgenomen te worden in een kliniek te Aalst. Voor zondag zal Roland forfait moeten geven. (vsl) Robur Moerzeke diende zon dag iin de vervanging te voor zien v.z. doelwachter W. Van De Sompel, liep immers een arm breuk op, zodat beroep dien de te worden gedaan op Fons Vercauteren. stelt zaterdagavand zijn nieu we sponsor voor. De Grèm- bergse spelers ontvangen een volledige nieuwe uitrusting plus een sportzak en een trai ning. Na de wedstrijd wordt m het lokaal een korte plechtig heid voorzien waarop alle Grembergse supporters uitge nodigd worden. is een voor de pers zeer moeilijk te benaderen klub. Wij hopen dat de Aalsetrse meisjes hier eens wat gaan aan doen. De kkib zou er alleen voordeel mee kunnen hebben. EVA. K.B.B.B. VOOR BEKERWINNAARS „LILIANE RONCHETTI" woensdag 16 oktober 1974 te' 20,15 u. zaal BC OKAPI - Burchtstraat. DAMES B.C. du PARC AALST - BERNER B.C. (Zwltserl.) toegangsprijs volwassenen 80 fr. kinderen 30 fr. Organisatie D.B.C. DU PARC. met de medewerking van het B.L.O.S.O. Nadat de atleten uit Moorsel en Meldert vorige week aan het werk waren in eerstgenoemde gemeente, hebben zij de konditie nog wat aangescherpt te Meldert. De allerkleinsten zetten de reeksen in met een tweede overwinning voor de Meldertse Mario Plas. Hij versloeg Patrick De Ridder, Luc Berghman en Luc Meert in die volgorde. Bij de meisjes zegevierde Ann Van Lembergen opnieuw voor Nancy Mergan en de Moorselse Martine Beckaert. Myriam Van Droogenbroeck was vierde en Annick Pots zesde. Bij de miniemen zegevierde Ignace Schoc- kaert en de Moorselse Stefaan Podevijn eindigde in zijn eerste cross reeds tweede. Danny Meersman was derde en Danny Van Damme en Dirk Beeckman nummer zes en zeven. Kadet Rudy Plas (Meldert) ze gevierde opnieuw, de Aalste- naar Rudy Cardon was vierde en de plaatselijke Michel Mer gan vijfde. Bij de dames stond er opnieuw geen maat op kam pioene Linda Coppens. Deze keer werd zij het dichtst be naderd door 'haar jonge zus Sonja. Derde was Myriam De Vuyst. Scholier Wilfried Car don uit Aalst moest het deze keer stellen met een vierde plaats, terwijl Rita Semal uit Buggenhout zegevierde bij de dames. De wedstrijd voor juniores werd wel de meest spannende. Franois Coppens. deze keer niet in zijn beste doen we gens verkoudheid, nam onmid dellijk voorsprong. Achteraf werd hij bijgehaald en ter plaatse gelaten door Antoine Schockaert. Naar het einde toe begon Franpois zijn ach terstand goed te maken om uiteindelijk op twee meter te stranden. De andere Moorse- laar Jozef Van Damme was vijfde en bij deze atleet was reeds heel wat verbetering merkbaar. Senior Paul Coppens kwam iets tekort om al zijn tegen standers te dubbelen. Ook D. De Vuyst. die derde werd. moest eraan geloven. Veteraan Ernest Meersman hield de Meldertse eer hoog door te zegevieren en Lucien Heyvaert werd derde. Op zondag 13 oktober zijn de ze atleten aan het werk te Essene. Door de KACE Aalst werd vorige zondag een eerste oefenveld loop in het stadspark georganizeerd waarvoor een ruime be langstelling bestond. Het spannendste nummer werd gebracht door de heren juniores waar De Vuyst en Cornelis om de over winning streden. Bij de seniores heren had Pierre Callebaut het niet moeilijk en ook A.M. Van Nuffel (juniores dames) kreeg niet veel tegenstand. De uitslagen herenpupillen van deze maand nog en drietal 1. E. Kinoo. 2. M. Van Impeoefen- en propagandaveldlopen in miniemenI.E. Van Nieuwen- nl op zaterdag 12 oktober te hove. 2. St. Van der Stichelen. Kerksken waar ngeschreven wordt 3, J, De Vree; kadetten: 1. Kie- 3. J. De Vree; kadetten; 1. D. Kiekens. 2. L. Schollaert. 3. J. De Schrijver. 4, D. Kinoo. 5. De Roookscholieren D. Van den ?e: ge 2. P. Vonck. 3. E. Thijs. 4. P. Van Bockstael juniores 1. R. De Vuyst. 2. L. Cornelis. 3. R. Daeleman 4. R Van Keymeulen. 5. A. Van den Bossche senio res 1. P. Callebaut. 2. Fr. Bug genhout. 3. D. Coppens. 4. A De Waegeneer. 5. W Coppens 6. R. Bayens 7. A. Wipnant. 9. O. Van Boxtael. 10 J. Marcelis Dames pupillen 1 N. Schelfhout. 2. C. Heyvaert. 3. M. Houtman minie men 1 A. Rottlers. 2. K. Van den Eynde. 3. K, Pottie kadet ten 1 R. Van Nuffel. 2. Cl Mor tier. 3, K Van de Meirssche 4. L. Verheirstraeten. 5. R, Meuleman scholieren 1. L Coppens 2. A.-M Verpeten. 3. E. De Neef. junio res A.-M. Van Nuffel. 2. G. Van Impe. 3. H. Eemans. 4. N. Rot- tiers. 5. M De Vriendtseniores 1. S. Verheirstraeten 2. A De Waegeneer. Eendracht Aalst richt in de loop in het St.-Martinusheem zondag 20 oktober te Hofstade wijk Bab belaar inschrijvingen café De Witten: eerste satrt om 14 u. 30. Zondag 27 oktober komt Aalst aan de beurt waar de bij Een dracht aangesloten atleten en ook niet aangeslotenen verwacht worden voor de gekende veldloop van het ..Beukenhof", Deze veld lopen zijn voor alle kategoriên dames en heren. MENEN-DENDERMONDSE Z.O.9-9 Vrijdagavond speelde DZO haar eerste kompetitiewed- strijd van het nieuwe seizoen te Menen tegen de plaatse- y lijke formatie. Gillis bracht de bezoekers onmiddellijk na het startsignaal op voorsprong, doch de hard aanpakkende Jr bezoekers herleidden vrij vlot tot 3-1. Even voor het einde wan de eerste speeltijd maakte Gillis 3-2 terwijl onmiddel- y ;k na de hervatting Hoogewijs de gelijke stand op het bord bracht. Beckers deed beter en 3-4. In een spannende strijd kwam Mener op gelijke hoogte (5-5) om onmiddel- y' lijk door te gaan tot 9-5 bij het ingaan van de laatste vijf 6 minuten. Tijdens de ultieme minuten drukt DZO ver- Si schrikkelijk, doelt langs Daniel Van Damme en Gillis..., (9-7). Nog 2'57" effectieve speeltijd. Philippe Hoogewijs wordt goed afgeschermd door Gillis en Hans Hoogewijs en probeert giet een lob... (9-8). Het wordt rumoerig in het water... DZO behoudt echter y de noodzakelijke kalmte en via Hans Hoogewijs wordt het 9-9... ook de eindstand. y Zondag 27 oktober te 15 u. DZO-Gentse Zwemvereniging.

De Voorpost | 1974 | | pagina 21