PRINSENCAEMERE EN CIRKUS JHONY DOEN AALST DE LOLDAS OM MELDERT ALFONS VERLEYSEN HON DERD JAAR HnMM ZWIEPERTJES EREMBODEGEMS KORT NIEUWS rte islcl »rd< 5PPr KEN SIMON DHONDT: tdeERBEGINNEN EN BETER DOEN ng3ssen een reeks telefoontjes van mede-artiesten en eitjes wissel- en ander geld vroegen we de sterke imi*n achter het hele opzet wat zijn globale indruk was. t hjmon D'Hondt: «Voor de ex-prinsen is deze eerste >n (tgave een formidabele leerschool geweest. Ik durf smcjmaar beweren dat we onszelf allemaal overtroffen 3 mfebben: je moet er namelijk rekening mee houden dat ;0bJbij een dergelijk initiatief in een totaal andere leefwe- .Zo^ld terecht komt». Waaruit je als min of meer snugger %ment dadelijk kan opmaken dat de Prinsencaemere [e.rj»r Aloude Caiserlycke Stede tot Aelst er volgend jaar lil mee doorgaan. «Absoluut, het viel allemaal zozeer „j de smaak dat we van geen ophouden weten. We ieeieten van onszelf dat, ook al zullen we het voor vol- "indiend jaar nog ernstiger voorbereiden en organiseren, taaïe niet de rasartiesten uit de cirkuswereld zijn. Maar er anjjn toch staaltjes geweest die duidelijk stellen dat we 1 vinder risiko's mogen doorboeren. We zullen alvast )ek!ieer tijd hebben om het serieus op zijn poten te zetten ii de publiciteit die erbij hoort degelijker te verzorgen, ïant als er een streepje ontgoocheling inzit, dan is het —Bar: de Aalstenaars zijn niet komen aandraven zoals re dat hadden verwacht terwijl het Oilsjters element er Dch vingerdik bovenop lag...» Simon D'Hondt aan het rek met de draaiende schotels: SPANNING EN LACHPARTIJEN VAN DE BOVEN STE PLANK (Ib) irkus, onweerstaanbare ekpleister voor jong en p eud. Cirkus, spetterballon sprfn kleur, aktie en jolijt. Cir- wetts, kindervriend en klank- >ndord van wat eens was. Aals- irs cirkus, Oilsjt bovenop 'gewone' attrakties van scheerzijden te bedienen. In zepen, spoelen en parfumeren gratis aan toe. Burgemeester De Bisschop stond meteen, hij was immers een van de bege nadigden die kennis kon ma ken met de kapperskwaliteiten van een olifantenslurf, weer in men toch duidelijk aan dat ie dereen de finesse verwachtte van de gastvedetten, prinsen. Fifi, Robert Waterschoot en zijn vier beren slaagden daar warempel allerbest in. De beenharde bruinvellen "(prinsen Simon, Antoine, Louis en Ka- kwamen: foefeltrukjes van de foire maar er was plezier en da's 't belangrijkste. Het slotnummer, de symboli sche overhandiging van de chèque aan de gehandicapten, in de vorm van plastische beel den mocht bijzonder worden genoemd. Waren de li chamelijke verhoudingen die je bij een dergelijke expressie dient te respekteren er niet, er zat hart in de uitbeelding. Zoals in het geheel! ANDRE HEYVAERT De Falluintjesstreek lijkt nog altijd een zeer gezonde streek te zijn. De mensen worden er oud. Verleden zaterdag gingen we naar twee begrafenissen: de schoonmoeder van Burge meester De Vos van Meldert was 92 jaar en de moeder van Frans Muylaert, Eksterkenstraat, Moorsel was er niet minder dan 97. En te Meldert wordt Alfons Verleysen, gewezen koe jongen, landbouwer, werker aan de «kareelovens», oudstrij der,«smokkelaar», bemanningslid van de koopvaardijvloot, nachtwachter aan de Zennewerken te Brussel enz, enzen op 16 oktober 1974 juist HONDERD!! iwiebelschoenen en ge- Iresseerde beesten. Na chttien jaar, 't is godge- tlaagd als je 't nu nagaat, wa- en ze weer in het volle tadscentrum. Met de hele tantekraam van olifanten >ver beren en ijzerplooier tot iet gekende tandenwerk vaarbij je als normaal be leefd individu telkens voor ouw en hun gebit vreest laar Tlti en Toto, beroeps- lolmakers. Als het familie* "H>edrijf Jhony dan bovendien nog wordt geholpen door een reeks gozerds die je bij diverse manifestaties al aan de slag hebt geweten, de Fifi hield de beren koest (Ib) de Aalsterse werkelijkheid. Opmerkelijk en een heel klein beetje raar was het nummer dat enen mijnheer Massis de monstreerde. De man breekt ijzeren latten met de tanden alsof het suikerklontjes zijn, tilt vijf knapen van elk vijfendertig kilootjes met diezelfde bijters van de vloer en houdt nog vol doende reserves om een zwaar motorspul dat op volle kracht draait (500 cc) het ver trekken te beletten. PRINSEN Werd de hoofdschotel van elke voorstelling door het beroeps korps geserveerd dan voelde rins s Antoine's goocheltruks gingen toch wel wat de mist In spijts i brede smile (Ib) 'rinsencaemere bedoelen we, dan zitten alle riemen voor een vol weekend los. We hebben het, ijverig tuig als we zijn, driemaal meegemaakt, f NfAllicht voldoende om tot in de leest vervelende details te schetsen wat de Prinsen Jhony en de Cirkuscaemere zoal uit spookten. GROEPSWERK iet enige integrale Belgische Srkus, door de vele overwinte- Ingen hier ter stede allemaal len stukske ajuin geworden, vacht telkens de beproefde lummers: trapezewerk van iroot formaat, dressage, wenwichtsoefeningen.. Gast- amilie Fischer liet de plompe lomperds die men olifanten loemt naar het klappen van 'un zweep dansen. Een bravo iravissimo voor die leuke •eesjtes die er de poot niet voor imdraaien in één ruk een vijftal ilanten van alle mogelijke rel) drentelden onder de gra tievolle mannequintikken van het dressagestokje sierlijk, nou ja, doorheen de arena. Slipper tjes als het op schoot gaan bij welrespektabele dames wer den ongenadig afgestraft. Keizer Kamiel en zijn vele vol gelingen brachten vanuit het (voor de vierde maal gedrain eerde) Aalsterse sportstadion Osbroek een turn- en snel wandeldemonstratie. Hadden ze de souplesse en kracht die daar normaliter voor wordt ge ëist niet, dan kan men moeilijk ontkennen dat het cirkusgewe- ten hen beet had. Kamiel zou Kamiel niet zijn als hij er geen schepje Aalsters chauvinisme bpvenop zou gooien in de vorm van een karnavalhit. Het hoogtepunt van de Cae- mere werd naar ons gevoel door Deken Simon voor het voetlicht gebracht. Was het de bedoeling vliegende schotels te kreëren, borden die op ijze ren staven draaien, dan ging het van je pang, klets, patat (zweetdruppels) .klets boem tot alle borden het toch maar waagden aan het draaien te blijven. Fikse onkostennota voor aan diggelen getuimelde eetborden maar reuzejolijt in de tent. Prins Antoine waagde het met een aantal goocheltruuks die soms wel eens verdacht over- Dat de buurt en daarbij gans Meldert deze énige gebeurte nis, een eeuweling te hebben in de gemeente, gaat vieren op passende wijze is dan ook maar normaal. De viering gaat door op ZA TERDAG 19 OKTOBER en begint natuurlijk op zijn wijk, Doment. Te 9.30 uur wordt die stoet ge vormd aan het sportcafé Frans Robijns, Abdijstraat. Te 9.45 uur volgt dan een Huldiging door de hele buurt met over handiging van een prachtig ge schenk door een buurtkomitée. Te 10 uur zet de stoet zich in beweging. Vooraan een bonte wemeling van fietsers van aller lei ouderdom, tuurlijk met fees telijk versierde tweewielers. Komt dan de Fanfare St.- Cedlia met Majoretten en daarna de wagen. Bij de vele ambachten en stielen die Al fons uitoefende hebben we er één niet vermeld en juist dat zal op deze wagen worden uitge beeld, nl. cafébaas. Men zal er de rekonstruktie vinden van een ouderwets -staminee» met daarbij de nodige, pittoreske personeelsbezetting. In met paarden bespannen wagens wordt dan de eeuwe ling, samen met zijn familie naar de parochiekerk gebracht en waarschijnlijk, zo het weder énigszins meewil, wordt dat dan wel een triomftocht langs Doment en de Eeckhoudstraat. Te 10.30 volgt dan een plech- teige dankmis die muzikaal zal opgeluister worden door het zangkoor van de Kulturele Kring. De Mis welf wordt ge- koncelebreerd, wat te Meldert nog niet veel gebeurde. In zo- Er zit aan de sierk natuurlijk een stuivercijfertje vast.De Prinsen caemere was dinsdagavond nog duchtig aan het tellen en hertellen plus soms al eens een bankje hier of daar aan het bijpassen zodat men nog geen definitieve financiële slotbalans kon overmaken. Maar zeker is dat de Aalsterse gehandicapten er wel zullen bij varen. Naast Levensvreugde, Don Bosco, Ribto en de Beschuttende Werkplaatsen krijgt echter ook het Verbond der Komische groepen een deel van het inkomgeld. Eerstgenoemde groepen omdat ze de 'boontjes apart' zijn van de lolbroekprinsen, laatstgenoemde omdat een tegengeste voor vroeger bewezen diensten best verdiend is. 1 voorstel: de sierkorganisatoren telden voor het inhuren van de Hopmarkt nogal wat centen neer. Om te beginnen natuurlijk een waarborg en verder een huur som. De waarborg komt uiteraard in de Prinsenlcas terug, het huurgeld vloeit afin de stadskas. Als men het sommetje van stadhuiszijde nu eens 'uit sympathie' bij de op brengsten voegde Wij zoeken iemand om volgende week onze olifant op te passen. Geen sant in eigen land. De Prinsencaemere voert haar nummer tjes op tijdens de prinsenverkiezing te Blankenberge, tijdens de nacht der vedetten van de Gentse Zesdaagse, te OordegemEn een heel klein beetje hopen dat ze het in eigen stad nog maar eens mogen overdoen. Je zag hen niet in de piste maar ze deden pakken werk, we bedoelen de prinsendames Waterschoot en D'Hondt. Als het verkeer op de Grote Markt maandagmiddag in een fa- meuse knoop schoot dan zat het karnavalcirkus daar wel voor iets tussen. De schuldigen zijn echter een trapje lager te zoeken: als je zegt, nee we komen niet kijken, dan blijf je in de klas, dames van en enfin, je weet wel. Met instemming van de direktiekon je Titi en Toto zelfklevend mee naar huis nemen, de allerbeminnelijkste snoezige Marischka een cent of wat in de hoed gooien en een plastieken tromperd met olifantenallures op je revers prikken. Als je op een duidelijk sympa- tieke wijze het geld uit je zakken wordt geklopt dan kan je nog even (groen) lachen. Maar die reklameflitsen voor weet ik veel horen er toch niet bij, ergeren zelfs. Kritiek omdat ex-bloemenfee Monique bij de uitbeelding van de chequeoverhandiging meespeelde. Op het ogenblik dat men met de repetities van start ging was zij toch fee Foei, kritikasters 'Misschien verlies je het uit het oog maar als steun was dit voor ons enorm belangrijk: de manier waarop de familie Jhony ons heeft opgenomen in haar dagelijks leven is onvoorstelbaar. Wij waren er kinderen aan huis' ver ze die dag beschikbaar zijn zal die mis worden opgedragen o.a. door Pastoor Standaert, Medepastoor Hebbelinck, Kónnunnik Coppens, Deken C. De Vos, Pater Everaert, Direk- teur Louis Baert, Pastoor Ghij- sel van Heldergem, medepas toor Roger Ghijsens van Over- ijse. Dat wordt dus wel iets heel speciaalslNa de mis gaat het dan stoetsgewijs naar het ge meentehuis waar eeuweling en familie een receptie zal worden aangeboden door het gemeen tebestuur. Daar wordt dan ook het geschenk van de ge meente plechtig overhandigd aan de eeuweling en ook van Koning Boudewijn wordt een mooi geschenk aangeboden. Mooi inderdaad. Wat het wer kelijk is mogen we u nog niet verklappen. Langs het andere deel van Doment wordt dan de terug weg aangevangen en verder volgt dan voor de familie met haar genodigden een feest maal. Te 18 uur komt dan de konin klijke Fanfare St.-Cecilia haar duit in het zakje doen en aan de eeuweling en familieleden een serenade brengen. Nu is het alleen nog maar wachten op zaterdag 19 oktober en hopen dat het zonnetje van departij is en alles feestelijk bestraalt. Zo wordt het voor Meldert in 't al gemeen en voor de Kleindries en Alfons Verleysen in 't bie- zonder wel een heel mooie en unieke dag. Alfons wensen we alvast het beste om dergelijke voor hem toch moeilijke dag flink te door staan en daarnanog vele jaren. J.M. Door het gemeentebestuur en de Sportraad en vorige zondag de kaatsploegen Den Heuvel en Hoké- Erembodegem gehuldigd op het gemeentehuis. Den Heu vel werd kaatskampioen in het liefhebbersverbond, Hoké in het Denderverbond. Een unieke sportprestatie te Erembodegem. Voor Hoké reikte burgemeester Boel tro feeën uit aan Verleysen Francois, Gaston Verleysen, Jo zef Devos, Lucien Hereman, Paul Segers, Francois Van Haute, Willy Boone en Jozef Vandenbossche en voor Den Heuvel Norbert Devulder, August Cornand, Walter De- deyn, Freddy Vanden Broeck, Etienne Cooman, Jozef Al- brecht. Jozef Nelis kreeg een bijzonder hulde. Erembodegem krijgt zijn sportschuur. De bevoegde diensten van Bloso-Ministerie van Kuituur, gaven gunstig advies na het onderzoek naar de noodzaak van een volwaardige sportak- komodatie te Erembodegem. Een principiële belofte van be toelaging werd gegeven. Burgemeester Boel zal eerdaags kontakt opnemen met het Ministerie van Nederlandse Kuituur om nadere gegevens los te krijgen omtrent het indienen van de plannen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de twee tunnels, deze aan de Tervurenlaan en deze aan het station over een maand kunnen ingebruik genomen worden. De bouw van deze twee tunnels, inzonderheid deze aan het station, is nog van een leien dakje gelopen. Vooral het water speelde de aannemer parten. TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX De h. Jean De Smedt, technisch ingenieur van de Hoger School voor Technische Ingenieurs - Vrij Technisch Instituut te Aalst, kreeg een werkbeurs van 250.000 F, waarmee hij een tien maanden durende stage in Duitsland zal mogen volgen./De beurs «Leon Wanson» voor de tweede maal uitgereikt stelt zich voor doel een jong technisch ingenieur de kans te bieden zich te vervolmaken in mechanica, elektro nisch of metaalkonstrukties./ De overbekende en alomtegenwoordige reklame van een Aalsterse kledingzaak «Tweemaal kopen, éénmaal betalen» is bij vonnis van de Rechtbank van Koophandel te Aalst, verboa van verscmjnen opgeiegd./ueze reklame is in strijd met de wet op de handelspraktijken./ André Helin voelt zich niet zo gelukkig met alles wat in het artikel van onze medewerker Lieven Matthieu over «Veertig jaar welpen te Aalst» verschenen vorige week stond./Een «monument» van de scoutsbeweging genoemd worden, aldus de h. Hellin is niet flatterend.,Het zou ons ver gezocht lijken van onze medewerker indien «monument» in pejoratieve zin gebruikt werd./Het onderschrift bij de foto, was in het frans, zoals het er vroeger jammer genoeg, zo aan toe ging./Dat de scoutsbeweging zich gelukkig aangepast heeft weet eenieder doch vroegere situaties verdoezelt men zomaar niet./ Men kan niet zeggen dat burgemeester De Bisschop zich dikwijls figuurlijk de baard laat afdoen./Zaterdagavond tijdens de gala-voorstelling van cirkus Johny gebeurde het dan maar eens echt./Met het oog op Groot-Aalst gericht gebeurde de ceremonie dan ook maar in 't groot./Met een olifant als barbier en een mop als scheerkwast kreeg de burgervader een ferme portie zeep, lotion en talk kwistig rond de oren geslagen.- Niet alles is russisch ballet In de provincie Luik werden zopas de jackpots verboden./Geen nood voor de Luikse spelers, Aalst blijft het paradijs van de jackpots/ Simon D'hondt dé superstar van het hele cirkusvertoon./De inhoud van zijn porte feuille zal dan ook rechtevenredig geweest zijn met het aantal gevallen borden./ Back from Moskou, wordt Aalst weer langzaam Aalst en het stadhuis ontwaakt uit zijn rustkuur./ Moskou maakt de mensen welgezind./Of zijn het de mooie ballerina's, of het onver- vuild Wolga-water die de burgemeester gelukkig maakten?/ Er staan Gustaaf De Stobbeleir en Raymond De Smet lange winterse vertelavonden over Moskou in de herfst te wachten/ De nabijheid van Tartaren, Kirgiezen en Mongolen op burgemeester De Bisschop's Russische reis, heeft de maker van het portret van de burgemeester duidelijk geïnspireerd. Jarenlang bleef Aalst verstoken van enige eetgelegenheden voor middagmalende bedienden en studenten./Nog maar pas wordt een restaurant in de Nieuwstraat opge trokken of iedereen voelt zich geïnspireerd om deze service voor studenten en dies meer naar zich toe te halen./ Ideaal voor duivenmelkers, vroege misgangers of verlate zaterdagavondklanten die hun zondagse roes niet onderbroken willen zien, zijn de missen te Meldert./Kort zijn ze in alle geval, maar of ze volledig zijn Een cirkus op de Hopmarkt, de beste plaats?/ Laat ze volgende maal maar aan de Zeebergbrug staan, daar krijg je een gratis goocheltruk bij./Zoals het manna destijds uit de hemel viel, zo valt er nu het stof van nv. Betonwegenbouw./ BRENDAN De Voorpost-11/10/74-3

De Voorpost | 1974 | | pagina 3