DEN HERT - LOKEREN D E F G H l M N 0 Q R S T w z Lebbeke JEUGDKLUB 'T ONS OFFICIEEL VAN START GEMEENTERAADSZITTING LEDE TALENTEN JACHT TE ZELE LEEDSE FLODDERS WAT EEN FOTOGRAAF TOCH ALLEMAAL KAN ABC 4 - 11/10/74-De Voorpost JOKO BERLARE De avondleergangen van JOKO kennen een geweldig sukses. De gitaarkursus start begin november elke zon dagnamiddag van 14.30 uur af. De kursus staat o.l.v. Mare Steeman. Wie nog wil deel nemen geeft zijn naam op in Joko of bij Mare. Wakke- broekstraat 27, Berlare. Kursus Motortechniek in de praktijk: elke maandag om 19.30 uur (reeds 6 deelne mers). Kursus Spaans: elke dinsdag om 20 uur: reeds 8 deelne mers. Kursus Frans om 19.30 voor gevorderden (12 deelnemers en om 20.30 uur voor begin ners: 8 deelnemers). Kursus Engels: elke donder dag om 20.30 uur en vrijdag om 20 uur (20 deelnemers). Wiskunde: problemen kun nen voorgelegd worden elke maandag om 19.30 uur. Joko vraagt «toffe jongens of meisjes» met gelijkaardige kwaliteiten die een handje wil len toesteken achter de bar. Gelieve kontakt op te nemen met Frangois Moison. Geen referenties vereist. Muziekliefhebbers geef je naam op aan William Van Den Abbeele of in Joko. Jeugdatelier: wordt binnen kort geopend voor kreatief spel van allerlei aard. Op 12 oktober richt de anima- tiekem een daverende T-dansant in met als thema De Vlaamse boeren over wonnen de Franse revolutie. Verder: Joko gaat naar Nekka 74 op 13 oktober. Op 20 oktober richt Joko een grootse wandeltocht in de Be rlare. Sportieve leden allen op post. Toneelavond 1 november. Vooruitzichten: Platen- boekenbeurs. Optreden van Vuile Mong en zijn Vieze gasten op 24 no vember. Vorige week zaterdag stelden een paar bestuursleden de nieuwe Lebbeekse jeugdklub «'t Ons» aan de pers voor. Ergens uit reaktie tegen de wijze van de gedwongen ontslagname en de onmondige behandeling door de adviesraad van hun vroegere klub 't Toreken, vatten een paar jongelui te Lebbeke de idee op, een aktieve, neutrale jeugdklub te stichten. Naar het eerste kontakt te mer ken, zijn ze hierin goed ge slaagd. Ze beschikken momen teel over een 72-tal leden en aan de akkomodatie wordt druk ge werkt. Een lees- en filmzaal, een debatklub en een sekretariaat staan op stapel. Ook de officiële erkenningsprocedure werd in gezet. weldra zal de oprichting in het Staatsblad verschijnen De jeugdklub staat open voor iedereen, zowel studerende als werkende jongeren zijn welkom. Nadruk wordt vooral gelegd op het stimuleren van allerhande aktiviteitenGedacht werd o.a. aan het organiseren van taal- kursussen voor gastarbeiders, het beleggen van politieke de batten, waarin de jeugdklub zelf geen positie inneemt, doch de diverse programma's en inzich ten kritisch benadert. Men sluit overigens samenwer king met 't Toreken niet uit. Er gens wil men bovendien bewij zen, dat met eerder bescheiden middelen ook resultaten kunnen bereikt worden. Een tweede jeugdklub op een gemeente van zowat 13.000 inwoners vinden ze niet eens een overbodige luxe, gezien bijvoorbeeld te Aalst 15 erkende jeugdklubs hun aktiviteiten ontplooien. Uit de konfrontatie van de ideeën en aktiviteiten kunnen trouwens nieuwe, verruimde produkten geboren worden. De huidige beheerraad die nog vatbaar is voor uitbreiding, be staat uit Felix Van der Goten, Leo Dierick, Jo en Lut Uytten- hove. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door voorzitter Maurice Verbeiren, ondervoor zitter Hugo Verhofstadt, sekre- taris Johan De Mol, schatbe waarder Gilbert Macharis en verantwoordelijke voor de pu blic relations Guido Laurent. Als permanente werkgroepen verantwoordelijken werden vol gende personen aangesteld: Wim Van Biesen (film), Michel Moyersoen (sport), Hugo Ver hofstadt (muziek), Johan De Mol (debat), Julien Brabants (leesclub), Hugo De Mol (gezel schapsspelen), Eddy De Saede- leir (technische dienst). Vera Van der Goten (dansclub), Gil bert Macharis (kleinkunst en tapdienst), Roland Mortier (in richting) en Guido Laurent (maandblad). Vanzelfsprekend hopen de men sen van 't Ons ook van de ge meente de nodige subsidies te krijgen, hun programma voor deze maand oktober bewijst trouwens dat de zaken grondig aangepakt worden. Programma: Donderdag 11 oktober: in troep naar de Oktoberfees ten. Zondag 13 oktober: mensen van Dendermondse muzie- De Leedse raadszitting (waarop Mevr. Siau en Dhr. Lalmant ontbraken) had drie hoofdbrok- ken op het programma: een begrotingswijziging, de water leiding en wegenwerken. De begrotingswijziging had vooral betrekking op de vrijwil lige brandweer, en op enkele onteigeningen. Aan de vrijwil lige brandweer werd een bij krediet van 120.000 fr. toege kend. In buitengewone begro ting treffen we bijkredieten aan van 3,5 miljoen voor de Kleine Kouter en meer dan drie miljoen voor de Grote Kapellestraat en de Ommegangweg. De wijzi gingen werden met 9 stemmen voor. één tegen en één onthou ding aangenomen. De herziening van het tarief voor aansluiting op het waterdis tributienet lokte heel wat re- aktiesuit. Het gemiddelde tarief wordt nu 8.500 fr. i.p.v. 6.000 fr. en dit kan periodisch herzien worden. Ook het tarief voor waterlevering werd aangepast. Het verplicht minimum ver bruik van 12 m3 per 3 maand, waarvoor men 234 fr. betaalde, vervalt. Dit zou een besparing van water met zich brengen. Er komt nu een éénvormige prijs van 13,5 fr. per m3 voor alle verbruik. Vroeger bedroeg dit per snede respektievelijk 12.5 Fr.. 10 fr. en 8 fr. Volgens Schepen Galle wordt dit een voordeel voor kleine verbrui kers. Raadslid De Brouwer zag dit echter ten nadele van grote gezinnen en middenstanders. Jeugdhuis Den Hert, gelegen op het Zand 18 te Lokeren, is een jeugdhuis dat zeker zijn sporen reeds heeft verdiend op gebied van jeugdhuiswer king. Na de start op 1 mei 1970 ging het steeds in stij gende lijn en reeds na korte tijd was het een vast begrip bij de jongeren. In de voorbije vakantiemaan den juli-augustus bleef het bestuur zeker niet inaktiefen werd gezorgd voor een volle- cSge herinrichting van het jeugdhuis en ook ditmaal maakten talrijke ledenhan den het werken licht. Het re sultaat werd een sfeervolle instuif ruimte, die de goedkeu ring wegdraagt van alle leden en bezoekers. Na een eerder rustige maand september opent het jeugdhuis de maand oktober met een overvolle aktiviteitenreeks. Uit die verscheidenheid van aktiviteiten beperken wij ons tot het vermelden van enkele der voornaamsten: vrijdag 11 oktober om 19 uur T-Dansant ingericht door In- tra Muros. Op zaterdag 12 ok tober om 14 uur een kader dag in het jeugdhuis ingericht door de Liberale Federatie voor jeugdhuizen met als on derwerp: «Autoritaire en anti-autoritaire tendenzen in het jeugdhuiswerk». 's Avonds vanaf 20 uur wordt er overgeschakeld op echte Fdkmusic en dit met het op treden van Jick, Rody en Herm. Jick, misschien beter gekend als Rick Schoenmaeckers, brengt samen met Rody en Herm een reeks eigen kom posities die zeker het beluis teren waard zijn en waarvan menig folkmusic-liefhebber uren zal genieten. Jick en Rody bewezen al wat ze waard zijn o.a. eindigden zij als eerste tijdens de finale van Singe Sange Jo Super Star. Op vrijdag 15 oktober om 20 uur is er een gezellige instuif- avond met mosselsouper, de inschrijvingen kunnen gebeu ren in het jeugdhuis. Dit was maar een greep uit de waaier van aktiviteiten die het jeugdhuis de Lokerse jeugd biedt, alle aktiviteiten worden steeds vermöld in het maan delijks uitgegeven Infoblad van het Jeugdhuis. Alle briefwisseling kan gericht worden aan het sekretariaat, op adres van De Wilde Mo- niek, Eekstraat 76, 9100 Lo keren. Op zaterdag 19 oktober heeft er te Zele in het Zeiehof een talentenjacht plaats. De be doeling is jonge zangers en zangeressen uit het Vlaamse landsgedeelte voor het publiek te laten treden. De prestaties worden beoordeeld door een jury. De zangers en zangeres sen worden begeleid door het orkest «The Musicals» uit Dendermonde. De vedette van de avond is Yvan Heylen. Kandidaten kunnen kontakt nemen met Mike Marreis, tel. 052/21.56.61, liefst na 20 uur. Schepen Gravez meende even wel. dat op het voorstel van de maatschappij moest ingegaan worden, omdat anders het aandeel van de gemeente in de winst zou verkleinen, of zelfs deficitair worden. De herziening van het tarief voor aansluiting werd met 6 stemmen voor, tegen 5 stemmen (oppositie) goedge keurd. terwijl de herziening van het tarief voor waterlevering 6 ja-stemmen kreeg, 3 tegen en 2 onthoudingen. Op vraag van de heer Roelandt naar de kwaliteit van het water, antwoordde schepen Galle dat er per jaar een dertigtal proeven gebeuren en dat deze voor Lede allen positief uitvielen. WEGENISWERKEN Bleven dan nog de verschillende wegenwerken. De rooilijn in de Vuystermansstraat werd op vraag van de provincie definitief vastgelegd op 12 m. Hierdoor komen evenwel een paar huizen in het gedrang. Met algemeenheid van stemmen werd het princiepe goedgekeurd van de verbetering van het Hoeksken en de Kleine Kouter, en de erkenning als buurtweg van het gedeelte tussen de Kerkevijvcrstraat en de Sta tionsweg. Met 10 stemmen tegen één werd een ontwerp van buitengewoon onderhoud van verschillende wegen goedgekeurd, in voor bereiding van een aanbesteding voor het aanleggen van een slijtlaag en werken met eigen middelen. De onteigeningen voor de toe gangswegen tot de wijk «Veilig Wonen» werden met tien stem men voor en één tegen goed gekeurd. Aandestraten langsde kant van de Vogelenzang wer den vogelnamen gegeven, terwijl langs de kant van de Bosstraat namen van bomen de voorkeur genoten. In geheime zitting kwamen bevorderingen in de brandweer ter sprake, evenals de vast stelling van de hoofdelijke wed den van het politiepersoneel en het personeel van de muziek school. alsmede de aanpassing van het uurloon der tijdelijke schoonmaaksters en het overle vingspensioen voor de weduwe van een gewezen schepen. MARCOLE kakademie komen renais sancemuziek spelen. Vrijdag 18 oktober: gesprek- savond in samenwerking met Sjaloom (Antwerpen(. On derwerp: homofilie. Zaterdag 19 oktober: dans- instuif ofte doop van 't Ons. Zaterdag 19 oktober: panne- koekendag (enkel voor le den) VRP Wat? Nu al karnaval- nieuws? Da's nooit eerder gebeurd in Lede Er komt dus niet alleen een nieuwe groep bij. Nu blijkt pas dat er in het «Dode seizoen» één en ander werd in mekaar gebokst dat «serieus» zou kunnen worden. Dat de Ledenaars boerkes zijn (soms zelfs «uveirdige boerkes») was al eerder geweten. Maar nu is er ook een «Orde van Leedse Hovaardige Boeren» Zou dat een uitvloeisel zijn van de talrijke boerenverza- melingen de laatste maan den? Intussen maakten die «hovaardige boeren» al we reldkundig dat ze ook niet vies gevallen zijn van 't schoon vrouwvolk. Ze gaan opnieuw op zoek naar een Miss Bette (misschien een «wilde boerendochter»?) Maar niet alleen de boeren lieten van zich horen. Ook de «Leedse Kalveren» traden reeds in ht karnavalnieuws. Dat lijkt me daar een boertig geval te zullen worden tijdens de komende karnavalfces- ten. Die «Leedse Kalveren» gaven zelfs een receptie om hun verkiezingskampagne officieel in gang. te drinken. Er zijn er blijkbaar toch nog enkele in Lede die gaan beseffen dat karnaval net iets meer is dan «prinsenverkie zing» en «stoetje kijken» Gelukkig was er op die receptie niemand van het Feestkomitee... of er was wellicht drank tekort ge weest! De belangstelling lag in elk geval boven de ver wachtingen. Waar de ver wachtingen reeds hoog zul len gespannen staan, is bij de vijftigers. Die krijgen zondag hun grote dag... en dan nog wel lekker zonder de vrouwtjes. En met al die «karnavalzottenhistories» kregen de gemeenteraads leden ook ineens weer de goesting te pakken. Er werd weer heel wat «zwart» gego ten (waren er dan nog kas seistenen in Lede?) De begroting werd aangepast... naar omhoog. Of wat dacht je! We vonden er drie supplementaire niiljoentjcs in voor de Oniniegangsweg en de Grote Kapellestraat. Als dit niet de mooiste weg van Lede is. dan zeker toch de duurste! De rest was een waterachtig gedoe, over wa teraansluitingen, waterver bruik. waterlevering en wat men zo nog allemaal met water kan aanvangen. O ja en nog een tip: loop eens in het Kultureel Centrum binnen. De schilderwerken van de Ledenaar Albert Schatttman zullen je vast bekoren. MARCOLE De start voor een Grand Prix op de States? Neen, een prachtig waarop het gedaan is kan je op de omloop van Brand Hatch in getrukeerde foto. De manier de andere foto zien HEB STEEDS BIJ DE HAND uw VAN TELEFOONNUMMERS^ EN.ADRESSEN 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een prijs I Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport leven alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- I 9»ö). 1 Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedaüzeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O. L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur eestzaal Edelweiss Past. De Buckplaats 8, Lebbeke, alsook taxi dag en nacht. lesmeed 052-21.23.41 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218. Lebbeke I o-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- Idedij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77, Haaltert. (om, leen gerust attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E. De Petter Kon. Afcertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST ieuwste Mode 052-21.12.82 aan de laagste prijzen biedt U Scotex Kleding, Brusselse straat 33. Dendermonde Ook dames- en kinderkleding. vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modem fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11Dendermonde fralinen Daskalides 053-70.38.50 GENTSESTRAAT 45 - AALST Fijne confisserie Doopsuiker In originele verpakking uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie, wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. 052-21.16.11 oelsie Kleding lalons 053-21.82.81 meubels en alle binnenhuisversieringen. Galerie De Key- zer. ENSOR. Rechtstreekse waar uit verschillende landen Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8, Aalst. ekenen 052-21.40.60 I zoekt is een van onze specialiteiten Laat uw advertenties ont werpen door de layout-lui van Groep De Cuyper. Een tele foontje en het komt voor mekaar. 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. Kan weekbladen tot visitekaartjes olfkens kleding I vonne en Jozef oveel anderen 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. 052-21.25.64 Internationale mode a De kledingzaak voor het ganse gezinl Verkoop en verhu- f ring van alle heren-, ceremonie- en rouwkleding. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6. Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar 052-21.40.60 deden het reeds vóór U. Laat uw publiciteit in mekaar boksen door vaklui, mensen die er volop inzitten Bel Groep De Cuyper. U krijgt zo iemand aan de lijn.

De Voorpost | 1974 | | pagina 4