EUGDKLUB jome sint joris aalst 't f leus Opendeur in Sint Jorisklub Jeugd en muziek tuf-tuf zenith 't toreken leuke r r~ AALST De Voorpost - 11/10/74 - 7 ïterdag 12 oktober: ewoontegetrouw maken wij in uitstapje naar Wieze. Alle fhebbers voor deze wandel- cht komen naar het lokaal, aar wij gezamenlijk starten 19 uur. Wij hopen voor den jnkeren (op zondag) terug lis te zijn. Dndag 13 oktober: a al die inspanningen van za- rdagavond, doen wij er best Vrijdag 11 oktober: el Instuif van 16 tot 24 uur. Om ju 20 uur begint de hobbyklub ievan de pottenbakkers en re- peteert ons eigen orkest: De ei Plastic Chocopot (wip eens e binnen en geef uw oren de or kost) Eveneens om 20 uur ie staat onze informatiedienst 't >otIdeetje ter uwer beschikking, al Voor vrijdagavond staat ook log een uiteenzetting over eifnatuurbehoud door Magda ddDe Groeve op het pro- ii gramma (20 uur). Jc Zaterdag 12 oktober: -)] nstuif van 16 uur tot 01 uur. jVan 18.30 uur tot 20 uur h( rachten onze dansers 'en c lanseressen hun stramme Jc >enen nog eens uit te slaan h ijdens de vierde les van de n( lanscursus. Onmiddellijk a[ laama draait Paul D'Haese- h eer de Top 50 aller tijden, /2 samengesteld door al onze q clubleden. londag 13 oktober: p nstuif van 15 tot 24 uur hTraditioneel wordt om 14.30 uur een voetbalwedstrijd ge- aan het deze avond kalm aan te doen. Het is het geschikte moment om uw hoofd over een dam- of schaakbord te buigen, of om winst of verlies te maken met het monopolie-spel en er is ook nog steeds gelegenheid tot biljart en tafeltennis. Volgende week zaterdag is er een dansavond, dit is dan het geschikte moment waarop de danskursisten kunnen tonen wat zij zoal geleerd hebben. speeld. Om 15 uur stelt men bandmontages samen. Op zondag 13 oktober ver trekken we met een 40-tal le den naar de Antwerpse die rentuin, voor een geleid be zoek achter de schermen (in de voormiddag). In de na middag zullen we ook een kijkje nemen in het planeta rium en dolfinarium. Voor een 15-tal muziekliefhebbers is er op dezelfde dag ook een uit stap gepland naar het Ant werps sportpaleis NEKKA '74 te 15 uur. Woensdag 16 oktober: Instuif van 16 tot 23 uur. Om 20 uur gaan onze leden van de fotoklub en van het rietwerkatelier aan het werk. Eveneens om 20 uur is onze informatiedienst voor U ter plaatse. Om 20.30 uur is er muziekklub. Donderdag 17 oktober: Instuif van 16 tot 23 uur. Om 19.30 uur: volleybaltrai ning. Onze postzegelverzame laars komen samen om 19.30 uur. Om 20 uur: naaiklub. ge Vrijdag 11 oktober: rustige in stuif vanaf 19.30 u. tot 23.30 u. id Zaterdag 12 oktober: rustige 1e instuif vanaf 's namiddags tot 24 uur. Sportnamiddag vanaf 14.30 uurtot 17.30 uur. Dans les vanaf 18uurtot 19.30 uur. Te noteren: Filmprogramma nieuwe klub- 3 Fi renzy 9.11.1974 Modern Times 7.12.1974 idjSlaughterhouse 5 18.1.1975 Grote blonde met een zwarte schoen: 15.2.1975 Oedipe Re 16.3.1975 Kreten en gefluister 412.4.1975 Once upon a time in the West: 10.5.1975 Het programma voor opera en toneel kunnen wij pas in het volgend nummer publice ren. Aandacht: liefhebbers van SPEELMAN: De SPEEL MAN komt niet op 12 oktober, zoals oorspronkelijk gepland, maar wel op 10 november. Verder dient er nog een be langrijk bericht meegedeeld over kleinkunst: Op 1 decem ber komt een kleinkunstgroep van rond Brussel «Mark en Marleen». Groep, die in te genstelling tot hun naam, be staat uit 3 personen, die Vlaamse kleinkunst brengen en gitaren ter begeleiding hebben. Brachten reeds goede platen op de markt. Muziekavond: 25 oktober: belangrijke datum voor die genen die van goeie muziek houden en van Sangria Zij, die het reeds meemaak ten komen zeker terug. Waarom zoudt ook gij eens niet komen meegenieten van de heerlijke tonen van de klassieke muziek en de heer lijke aroma van de Sangria. 20 oktober: popgroep Ar- tichock, die echte goeie pop muziek uit de grond stampt, bestaat uit 3 jongens en 1 meisje, verschillende prijzen behaalde, komt op 20 oktober naar ons. ledereen wordt ge vraagd «gemakkelijkzittend schoeisel» mee te brengen. VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HET AALSTERSE Indien Sint-Jorisclub een banaan was, dan had ze vast een blauw etiket en om deze waarheid als een koewat zeg ik? om deze waarheid als een ganse koes tal aan U, Voorpostbodes, ter dege kond te doen (excuseer mij de uitdrukking) organiseert bovenvermelde jonkvolkklub 2 (twee) Open-Schildagen (lees: Open-Deurdagen) op zaterdag 19 en zondag 20 oktober, (eerstkomende, of wat dacht U) te Aalst. Misschien kent U ons al van zien, van met karnaval, want wat Kongo voor België was, dat is 't Keizershof (ofte de Krocht) in de volksmond, voor de Sint- Jorisklub, een kolonietje dat elk jaar gedurende vier dagen bie- zonder vastenavondlijk wordt uitgebaat. Maar dat is op zich zelf nog geen reden om griep voor te wenden en lui thuis te blijven, want in dat karnava- leske Keizershof kon en kan U alleen ons zot en zat masker zien, terwijl U daarentegen op 19 en 20 oktober ons Ware G e- laat kunt komen in ogen schouw nemen, een gelaat dat oerserieus is, want tussen twee kamavalslempmalen in besteden wij vlijtig vrije tijd in onze diverse hobbyclubs, een gans jaar aan een stuk in het algemeen, maar speciaal voor U op 19 en 20 oktober in het biezonder. De Pottenbakkers zullen er immers gruwelijk druk doende zijn met het stoven en koken van kannen en kruiken, potten en pannen, terwijl de Rietwerkers er zullen bezig zijn met het vlechten van mandjes net als in een echte gevange nis. (Maar dan één met open deur). Dz Fotografen zullen er ontwikkelingswerken uitvoeren in de donkere kamer (Foei!) en onze Hoop in Bange Dagen, onze steengoeie poptroep The Plastic Chocopot zal er gene raal aan 't repeteren zijn. 't Ideetje zal er, ondanks boven vermeld keihard gedreun, inge togen met al haar informatie bezig zijn en de Muziekbeluis- teraars zullen er als echte Stille Genieters naar platen luisteren die op geen enkele top-dertig te vinden zijn. Er zal volks en salon worden gedanst (respektievelijk de Volksdansklub en de meer mondaine danskursus) en in de naaiklub in de goeie bete kenis van het woord zullen de Libellen en de Rosita's met de hand werken. De Voet- en Volleyballers zul- len U in hun expozisietje tonen Hoe Het Groeide en Bleef Bloeien, terwijl de Gitaarklup- pers ondertussen zoetgevooi sde kleinkunst bedrijven. Zowel op 19 als op 20 oktober is er dansinstuif, of m.a.w. een koffiezwiertje (lees T-dansant) en 't zal straffe koffie zijn, want al dat gehots en gebots staat onder de kundige wat zeg ik? de deskundige leiding van de KLK (de Klank- en Lichtklub) die als hun muts goed staat Klank- en Lichtspe len produceren waar zelfs Glory Halleluja 2000 nog een punt kan aan zuigen. Voor de Stijve Rikken die niet het fascisme, een term waar over heel veel gesproken wordt maar waarover in feite niet zo veel geweten is. Na de uiteen zetting zal over het onderwerp een open diskussie gehouden worden. Op zondag 20 oktober gaat er op het gemeentelijk voetbal plein een grootse atletiekwed strijd door. Aan dit Fleus- initiatief werken ook mee: De KLJ, VKLJ, KAJ, VKAJ en Roodkapjes, 's Avonds is er een verbroedering in de feest zaal van de gemeentelijke jon gensschool Hierover vol gende keer meer uitgebreide informatie. Data die je nu reeds kan note ren: zondag 27 oktober: volley bal tegen de KLJ van Berlare. zondag 3 november: film voorstelling: «Sacco e Vanzet- ti» in het Gildenhuis. Voor enkele jaren was er te Aalst een vrij aktieve kern mu ziekleraars en -leraressen die in het teken van Jeugd en Mu ziek geregeld voor enkele inte ressante koncerten zorgen Hebben we Aalst intussen wel kunnen bijschrijven bij het lijstje van de festivalsteden van het Festival van Vlaanderen, dan blijft het een feit dat er vrij wel niets meer gedaan wordt om de jeugd bij de klassieke en meer gevormde moderne mu ziek te brengen. Vroeger konden ze voor een weinig geld namiddagen bij wonen waarbij steeds voor een passende uitleg werd gezorgd. Maar het mocht niet zijn, het bestuur diende te Aalst haar aktiviteiten stop te zetten, re den: defidtaire manifestaties bij gebrek aan belangstelling. Een spijtige zaak, want we zijn er zeker van dat moest deze organizatie te Aalst over meer subsidies hebben kunnen be schikken en haar aktiviteiten dus beter hebben kunnen pro pageren deze service voor de jeugd niet zou zijn verloren ge gaan. Intussen moeten de jongeren dan maar naar Brussel treinen, maar daar wordt hun dan ook keuze geboden uit een brede waaier van muzikale genres. Voor elk wat wils: Een dertigtal uitvoeringen wer den gegroepeerd in 8 verschil lende cydi. Naast een aantal symfonische koncerten, orgel- en kamermuziek, opera en bal let, brengt Jeugd en Muziek Brussel eveneens een cyclus Indische dans en muziek en Tunesische muziek. De cyclus Bach omvat canta tes, orgelwerken en concerti uitgevoerd door artiesten als de Deutsche Bachsolisten, Karl Richter, Luigi Tagliavini, Michel Chapuis. De cyclus Mozart omvat 4 kon certen met ondermeer het ka merorkest van Moskou en Praag en het English Chamber Orchestra.De cyclus Beetho ven bestaande uit 8 concerten. De cyclus opera en ballet met opnieuw de IX" symfonie van Beethoven met Ballet van de XX" eeuw en nieuw voor dit jaar «Gemaskerd Bal» van Verdi en «Cosi fan tutte» van Mozart. De cyclus Muzikale Horizonten geeft bij elk van de vier koncer ten de ziel van een volk bloot terwijl in de cyclus India drie vertoningen voorzien zijn met een muzikale trip van Noord- naar Zuid-lndië. Tenslotte vermelden we nog de cyclus Barok bestaande uit 3 koncerten, waarin onder meer een uitvoering van het Early Music Consort. Voor alle inlichtingen en in schrijvingen: Jeugd en Muziek Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, Baron Hortastraat 5. Tel. 02-512.19.93. LIEVEN Vorig weekend werd er ge voetbald en gevolleybald. Twee ovenwinningen (uiter aard). Voetbal tegen Kreja, eindstand 5-2. Vlotte wed strijd, waarbij onze goalgetter Mare 4 maal de bal in Kreja's netten deed belanden. Tuf Tuf komt hiermee in het al gemene klassement op de 3* plaats Zoveelste volleywed strijd tegen onze vrienden van Sint-Joris. Onze coach Paul, die zich wat oversliep, sleepte toch zijn ploeg naar de overwinning tijdens de voorbije killige zondagmor gen. Planning volgend weekend: Basket: zondag 13 oktober te 11 uur op Tufterrein, kompeti tiewedstrijd tegen Two Dollar. Voetbal: 14.30 uur: wedstrijd tegen Leeuwerik Lede. Pingpong: waarschijnlijk zondagavond wedstrijd tegen JK Ocarina. tot het danstype behoren zijn er de gastvrije klubzetels (haha! woordspeling) en de talrijke binnenhuisspelen. Wie wil pingpongen is gewaar schuwd en dus twee mensen waard: de pingpongtafel fun geert als blikvanger, wie niet weet wat doen kijkt naar de pingpongers die dan ook meermaals te kampen hebben met plankenkoortsige eieren in hun broek. En de bibliofielen kunnen er bij de open haard de Band verslinden, het klubga- zetje of m.a.w. Het Voorpostje van de klub. Soms is het ver schijnen ervan een nogal moei lijke bevalling maar het zijn toch altijd welgeschapen gees- teskindjes. En dan zijn er nog de filatelisten die met hun res- pektievelijke loupes boven zeldzame postzegels hangen (en zeker niet boven die dood gewone Boudewijns waar wij dagelijks aan likken) en de puitmannen (lees kikvorsman nen) die regelmatig de dieperik ingaan. Enzovoort, enzovoort. Net of het zo nog niet genoeg is, staat Sint-Jorisklub ook nog open voor alle mogelijke en onmogelijke initiatieven. Wie neiging voelt om een hobby klub «neuspeuteren» of «zak- doekleggen» te beginnen, hoeft er niet gefrustreerd te gaan bijlopen, maar mag het gerust komen voorstellen. Wel moet je zien dat je rond komt, want elke hobbyklub moet zichzelf bedruipen en moet je 17 jaar ouf ouder zijn. Als je sommigen moet geloven is het net of wij een bejaarden tehuis zijn, maar we zijn heus jonger dan je denkt. Soms ma ken wij ook minitripjes door heen het Vlaamse Land en zomerse maxitrips door de bui tenlanden of wij praatbarakken over het Marxisme of de Mi- lieuvuilmakerij of wij bekijken een film om Guy De Lombaert te doen van likkebaarden. Niet voor niets doet ons aller BRT steeds weer beroep op de Sint-Jorisklub (Atelier, bijv.). Eén van deze TV- programma's over ons kwam zelfs op de Nieuw-Zeelandse kijkbuis. Er kwam prompt reak- tie uit bovenvermeld oneindig ver land, men vroeg inlichtin- Sen en gaf felicitaties, us, als men zelfs in Nieuw- Zeeland met de Sint-Jorisklub dweept, wordt het hoog tijd dat U, als bewoner van Groot- Aalst, eens door onze open deur naar binnenwipt, op za terdag 19 oktober tussen 16 en 1 uur, en op zondag 20 oktober tussen 15 en 24 uur. Kom een beetje pittiger leven in de Sint-Jorisklub. Sint-Jorisklub is goed voor hart- en bloedvaten. NEKKAFIETJES Zondag 13 oktober is het dan toch eindelijk zover, tiendui zenden KK-liefhebbers zullen weer hun weg vinden naar het Antwerps Sportpaleis voor het grote kleinkunstfestijn. Niet al leen meer met onze beste Vlaamse vedetten, maar ook met een stel soms nog te weinig gekende nederlandse liedjesmannen. Gerard Cox en Rob De Nijs om er maar twee te noemen en dan natuurlijk de vrouwelijke inbreng van onze noorderburen met Astrid Nijgh niet vergeten. Natuurlijk zullen de bekende gezichten er ook weer bij zijn, onze streekgenoten Jan en Lieve De Wilde, Cees De Jonghe, Wim De Craene, de stoere jongeling uit Wetteren met zijn groep Brussel, de Ele- gasten, Willem Vermandere, de Zjef en ga zo maar door Voor wie van kleinkunst houdt een echte «must»! LIEVEN Uitslagen zondag 6 oktober: TUF TUF KREJA JUMBO ST. JORIS LEEUWERIK TIMARCHA STUDENT1CO PALLIETER MEI 65 SATELLIETJE NIJDROP OCARINA EUREKA TANU ALGEMENE RANGSCHIKKING: 5—2 1—1 1—0 2—1 1—1 1. Leeuwerik 5 4 0 1 20 7 9 2. Mei 65 4 4 0 0 14 6 8 3. Tuf Tuf 5 4 1 0 13 7 8 4. Studentico 5 4 1 0 17 12 8 5. St.-Joris 5 3 1 1 18 6 7 6. Pallieter 5 2 2 1 15 8 5 7. Nijdrop 5 2 2 1 10 14 5 8. Kreja 5 2 3 0 12 9 4 9. Tanu 5 1 2 2 10 11 4 10. Satellietje 5 1 2 2 9 13 4 11. Ocarina 4 1 3 0 3 7 2 12. Timarcha 5 1 4 0 7 18 2 13. Eureka 5 0 4 1 4 18 1 14. Jumbo 5 0 4 1 7 23 1 WIE SPEELT WAAR OP ZONDAG 13 OKTOBER TE 14.30 u. Leeuwerik Tuf Tuf (Lede) Kreja Jumbo (Osbroek A) St.-Joris Studentico (De Keyzer) Tanu Pallieter (Hofstade) Timarcha Mei 65 (Osbroek B) Satellietje Nijdrop (Opwijk) Ocarina Eureka (Immerzeel) free podium wim de craene, jan de wilde, vuile mong en zijn VIEZE GASTEN Zondag 10 november organiseert de Oxfam-Wereldwïnkel Aalst een Benifit-dag. Voor het avondprogramma heb je alvast een kijkkluif aan nieuwe show van Vuile Mong met o.m. film en diaprojekties en uiter aard weer boordevol cynische humor. In de namiddag krijg je een Freepodium voorgeschoteld met blitzoptre- dens van kleinkunstvedetten. nu reeds mag je zeker op Wim De Craene en Jan rekenen. Wellicht zullen er nog enkele mensen een optreden komen verzorgen van een 15 a 25 minuten, tussen de groepen die deelnemen aan het Freepodium. De hele happening vindt plaats in het CSV, 't Fabrieksken, Wellekens- straat 45 te Aalst. Volgende week verstrekken we jullie wel meer informatie. Alvast dit, groepen die aan het Freepodium willen deelnemen telefone ren vliegensvlug naar het nummer 053-70.54.78 of schrijven naar het CSV met vermelding -FreepodiumVoor een geluidsinstallatie zorgen wij en de groepen uit de streek die er hun man staan zullen achteraf op deze pagina voorgesteld worden. GOED NIEUWS VOOR DE JEUGDKLUBS Al de klubs die filmforums willen geven in hun klublokaal kunnen daarvoor terecht bij KFL-Aalst, zowel voor het kiezen van hun films en het afhuren ervan als voor het projekteren. KFL-Aalst beschikt over twee volledige 16mm-apparaten plus operateur. Tevens zorgt KFL-Aalst ook voor de nodige dokumentatie over de gekozen film en desnoods ook voor een inleider. Vraag volledig vrijblij vend alle inlichtingen op het sekretariaat, De Saedeleer- straat 24 te Aalst. Tel. 053-213715. Zaterdag 12.10.1974 Vrije instuif Zondag 13.10.1974 Met Zenith aan een demokra- tische prijs naar Nekka '74. Nekka 74 is de grootste klein- kunsthappening. Wie er al lemaal optreden lees je wel ergens in deze krant. Prijs: 100 F, alles inbegrepen. Dit zijn gereserveerde plaatsen en de busreis heen en terug. Inschrijven en betalen bij Kris Aerts, Breestraat 105. Ver trek aan de klub te 13.15 uur. Zaterdag 19.10.1974 Super Prisen colena insina suisol enzT-Dansant. Nederlandse vertaling voor de leken in dit vak: Herfst T-Dansant. Zondag 20.10.1974 Filmavond te 20 uur: CABA RET een Feuer- en Martin- production met Liza Minelli, Zaterdag 12.10.1974 Weegschalenfuif deze avond zal er gewikt en gewo gen worden??? Zondag 13.10.1974 Nekka 74. De grootste klein- kunsthappening in Vlaande ren. Treden op: Gerard Cox, Rob de Nijs, Magenta, De Elegasten, Willem Verman dere, Zjef Van Uytsel, De Ka- dullen, 't Kliekske, Jan De Wilde, The Strangers, Astrid Nygh en Wim De Craene. De Kleinkunstmanifestatie, waar U uiteraard ook wil bij zijn. Om zeker te zijn van een echt genieten van deze na middag heeft 't Toreken een twintigtal kaarten besteld aan de groepsprijs van 150F in plaats van 200F (gereser veerde zitplaatsen). Koop volgend week-end je kaart bij Martine Van Der Weegh of bij André Veireman. We vertrek ken zondagnamiddag aan de klub, om 13.30 uur STIPT. Zaterdag 19.10.1974 Fietstocht naar Mespelare, kort ritje, maar goed ritje. We bezoeken in Wieze de jeugd- klub VOLT 71. Hebt U al kennis gemaakt met deze mensen en met hun nieuw lokaal. Vertrek te 15 uur aan 't Toreken. Zondag 20.10.1974 Zjef Van Uytsel komt naar 't Toreken. Wie is hijhij kan niet zonder de anderen Zaterdag 26.10.1974 Verbroedering met jeugdklub Sirocco uit Haren bij Brussel. Dit wordt vast en zeker een gezellige avond in onze klub. Zondag 27.10.1974 Filmavond. Te 19.30 uur stipt «Slaughterhouse Five», een film van Georges Roy Hill en Paul Monash, naar de roman van Kurt Vonnegut. Michael York, Helmut Griem en Joel Grey als «Emcee» in de hoofdrollen. Niet-leden betalen 20 F. Zaterdag 26.10.1974 Grootse bieravond met bierse muziek U gebracht door dj Kees Van Zijtveld. Enig: van 21 tot 22 uur kunt U PILS drinken aan slechts 5 F per stuk. We zouden het de Oktoberfeesten van Zenith kunnen noemen. Zondag 27.10.1974 Toneelavond: Gelijk spel: gaat niet door wegens sta king KVS-akteurs. Vrijdag 1.11.1974 Allerheiligen: Zoals op elke vrijdagavond is de klub open. Tijdens het Allerheiligenver lof gaan we de kelder een def tige beurt geven. Schappen worden aangekocht om al het materiaal dan netjes op te be rgen. Ook wacht het plafond boven het podium op een def tige verfbeurt. Zoals ge leest kunnen we tij dens deze verlofdagen ge rust wat bereidwillige noeste werkers gebruiken. De werken vangen aan op za terdag 2 november te 10 uur 's morgens. Naargelang de vordering werken wij maan dag en/of dinsdag verder. Verveel U thuis niet een hele dag, maar kom naar Zenith. SPORT IN T KORT Volleybal: maandag 16 sep tember: Zenith-Oud Gilvoc 0-3. Een ongeplande en onver wachte volleybal match heeft ons zeker en vast geen over winning gebracht. Volgende keer beter.

De Voorpost | 1974 | | pagina 7