KWIS 4'74: VAN 'T AARDS PARADIJS TOT DE KLIEK VAN AUGUSTIEN! EREMBODEGEM LIBERALE SOCIALE WERKEN AALST HET GEWESTPLAN KOMT KLAAR, WAT NU? BLOEDGEVERS TE MELDERT MELDERT KOKERIJ-JAARMARKT HOFSTADE VAST ALS EIK BRENGT «HUMPIE» TEN TONELE GEMEENTERAAD HOFSTAD 12-31/10/74-De Voorpost De organisatoren Lieve en Jan De Geyselaer en Lieve en Guy De Backer kunnen zich gelukkig achten. Slechts één betwis ting op een ganse avond in een zeer lange reeks vragen en opdrachten mag aanzien worden als een voorbereidend werk dat af is en tevens getuigt van een reeds rijke ervaring op kwisgebied. Even ontstond immers een diskussie over de kwestie of de Heilige Patronella aangeroepen wordt tegen de koorts of niet Wie dit als een strikvraag beschouwde, ant woordde kordaat «neen»; wie echter geen onderscheid maakte tussen Tetroneila en Patronella en alleen aan de bedoeling dacht, antwoordde «ja». De jury hield het bij «neen». Dit was dan echter het^énige diskussiepunt van de hele, lange avond. Reeds van zeer vroeg was het Parochiecentrum eivol en wie wat later kwam, vond echt geen plaats meer en moest zich met een staanplaats te vreden stellen. De ploegen zelf traden op in volgende samenstelling: 1. DORP: Annie Aelbrecht, E.H. Louis Baert, Alfons De Maght, Clement De Meers man, Freddy Lelie, Hendrik Nieuwlandt, Roger Van Nuffel, Mimi Wille. 2. PUTSTRAAT: Jozef Fiere- mans, Gustaaf Fiers, Frans Lievens, Adelaide Roggeman- De Croes, Eddy Taffin, Prosper Van Mol, Mevr. Pros Van Mol, Frans Van Ransbeeck. 3. EECKHOUTSTRAATFrans Cleymans, Harry De Boeck, Pieter De Coninck, Jan Nue- lant, Marc Nuelant, Harry Rabbaut, Frans Van Keer, Pierre Walraevens. 4. KLAARHAAG: Piet Be- rnaert, Erna De Croes, Fons De Coninck, Jan Maes, Jozef Mannaert, Marie-Jeanne Mo- eyersoons, Rosa Moeyer- soons, Rudy Verdoodt. De jury bestond uit voorzitter Hugo Peeters, Pastoor Stan- daert, Constant Van den Broeck, Jozef Muylaert, Mw Peeters in vervanging van Al fons Roggeman, belet, en Mw Muylaert in vervanging van Paul Beek, eveneens belet. IN HET AARDS PARADIJS! Allereerst kwam dan de subjek- tieve proef waarin elke ploeg moest teruggrijpen in de ge schiedenis en iets over hun wijk van vroeger brengen. De ploeg van de Klaarhaag die vreesde gehandicapt te moe ten spelen wegens Piet Ber- naert die naar Duitsland moest (maar er voor afkwam) en Fons De Koninck die pas In het lokaal bij Maurice Meu- leman had onder een zeer ruime belangstelling het leden- feest plaats van de Liberale Sociale Werken, afdeling Erembodegem- Terjoden. Voorzitter Frans Philips en zijn dame, alsmede mevrouw De Cooman, voorzitster van de PW-vrouwenvereniging mochten er volgende persona liteiten begroeten: Staatsse- kretaris voor Openbaar Ambt Louis D'Haeseleer, mevrouw Diane Van Renterghem- D'Haeseleer, volksvertegen woordiger - opvolger; Alfons Singelijn, senator - opvolger; Richard De Gols, gemeente raadslid te Aalst en gewestelijk propagandist van de ACLVB; Omer Van Liedekerke, be stendig sekretaris van het VSOA en voorzitter van de PW stad Aalst; Willy Van Ren- terghem, beheerder van de L.S.W.; Pierre Troch, kanto naal sekretaris van de P.V.V. Mevrouw Diane Van Renterg- hem - D'Haeseleer in haar ge legenheidstoespraak bracht vooreerst de slogan ter kennis in welk teken de ledenfeesten van de L.S.W. voor deze winter zullen geplaatst worden. «Geen sociale inflatieslachtof fers». Deze slogan die steeds op de spandoeken zal vermeld worden staat in het teken van de inflatiebestrijdende maatre gelen van de regering, waartoe ook mijn vader als staatssekre- taris van het Openbaar Ambt behoort, zegt zij. Wij moeten, samen met allen die het goed menen, de strijd inzetten tegen verspilling en de ongeoorloofde uitgaven, zowel in eigen gezin als op rege- ringsvlak. Zodoende zullen wij met weinig schade en kleer scheuren doorheen de magere jaren die ons te wachten staan heenkomen. In vergelijking met onze buurlanden Neder land, Duitsland, Frankrijk, zijn bij ons nog relatief weinig werk lozen. Kunnen wij dit zo hou den dan zal vooral onze arbei dende bevolking hieronder niet al te veel lijden. Zij sloot met de volgende be denking: «Er mogen geen so ciale inflatieslachtoffers val len». Geen gepensioneerden, geen arbeiders, geen bedien den, geen kleine middenstan ders, met andere woorden de kleine man en dat zijn er meer dan men op het eerste zicht denkt mag niet lijden onder de krisis die wij doorma ken. In moeilijke tijden moet ie dereen zijn steentje bijdragen in verhouding tot de voordelen die men in betere tijden heeft genoten. De tijd van geld ma ken is voorbij, ledereen moet zijn geld nu «verdienen», letter lijk en figuurlijk. Staatssekretaris Louis D'Hae seleer, die de slottoespraak voor zijn rekening nam, dankte alle leden en vrienden voor hun aanwezigheid. Dankte vooral de heer en mevrouw Roger Va, de Weghe voor het bereiden van de lekkere maaltijd. Ci teerde verder de namen van mevrouw De Cooman, de heer en mevrouw Frans Philips, de heer Piet Smeyers en de me dewerker René Roelandt en dankte hen voor hun prachtige organizatie. Vooral de tombola met vele prachtige prijzen dient opgemerkt, zegt spreker. Spreker maakte verder een korte historiek van de huidige regering, omschrijft de maat regelen tegen de inflatie en zegt dat vooral zal gezorgd worden voor de Sociale kate- gorieën; opdat deze niet te lij den zouden hebben door de huidige moeilijke ekonomische toestand. Zp reeds werd een herziening doorgevoerd van de belas tingsschalen, waardoor kleine inkomens minder zullen belast worden en grote inkomens meer. Zo werden ook aan de zelf standigen volgende nieuwe voordelen toegekend: 1. verhoging van de produk- tieprijzen aan de landbou-' wers. 2. verhoging van de pensioe nen aan de zelfstandigen. 3. verhoging van het plafond voor de vrijgestelde inkom sten bij pensioenaanvraag. 4. verhoging, van de ziekte vergoedingen voor de zelf standigen. Verder werd voor het eerst in ons land en misschien wel in de hele wereld het principe aangenomen en in uitvoering gesteld op 1 januari 1975 van de welvaartsvastmaking van de sociale voordelen aan het welvaartspeil Zo zullen alle sociale voordelen, ongeacht de indexverhogingen, op 1 ja nuari met 6% verhoogd wor den. Zal verder de verzekering van het levensminimum toeges taan worden vanaf 21 jaar, ja zelfs in sommige uitzonderlijke gevallen op een jongere leef tijd. Voor 1975 staan ons dan ook volgende zware taken te wach ten: a. de bestrijding van de inflatie door beperking van de kredieten inkrimping van de staatsuitgaven en de uitgaven van de nekeling. Dit is een taak voor ieder een. b. beperkingen van de werk loosheid tot zijn strikt mini mum. c. beperking van de muntont- waarding, want dit houdt vooral voor de sociale kate- gorieën een groot gevaar in. Spreker besluit met de slogan: «Liberaal zijn is sociaal zijn». vader geworden werd en door de inrichters op een hele reeks fopspenen bedacht werd, opende de avond en voerde ons terug naar niets minder dan het Aards Paradijs. Metals joker een schildpad, symbool van de traagheid op de klaar haag, werd het zingen van po pulaire melodieën met aange paste Klaarhaagste tekst on der animatie vooral van Ons Heer Fons De Koninck, Adam, ten tonele gebracht en, om zijn bladeren tijdig te kunnen strij ken, werd Eva er aan toege voegd. Nadat dan het onver mijdelijke gebeurd scheen te zijn, werden onze voorouders ferm gestraft met: «Als straf zult ge voortaan in de Klaar haag gaan wonen!». Deze sketch sloeg flink in en kende veel applaus, temeer daar er voor gezorgd was dat het publiek de teksten kon meevolgen en, eventueel, meezingen. DIZZEKEN EN ZIJNE VOGEL Het Dorp zou na dit optreden wel zijn beste beentje moeten voorzetten en nadat Héndrik Nieuwlandt de klok een eeuw had achteruit gezet, begon deze show op het ogenblik dat op het Dorp, op de toenmalige staande wip, de «schitters» hun leste «scheet» hadden ge schoten. Men kon er nu zijn hart duchtig ophalen bij een dialoog, meesterlijk vertolkt door Provinciaal Raadslid Anny De Maght en Ingenieur bij Openbare Werken, Roger Van Nuffel. Dizzeken, steeds te laat thuis van de schieting, blijkt bij Stineken in de Putstraat geze ten te hebben en vandaar naar D'Huizekens bij Dikke Tine was voor hem maar een boog scheut Waar in de vorige sketch de akteurs naar de Klaarhaag worden verwezen moet Dizze ken met zijn vogel op last van Julieken direkt het bed in. DE HISTORISCHE PUTSTRAAT Adelaide Roggeman-De Croes gooit het over een andere boeg en brengt ons een solo nummer, een monoloog, we liswaar misschien minder spektakulair maar alleszins rijk gestoffeerd qua historische begrippen. Uit de periode van het pas ontstane nabije «Broeksel» (Brussel) werd een cafeetje in de Putstraat gepre senteerd waar men naar harte lust pillen kon slikken en zijn krachten verspillen aan ferme vrouwenbillen. Typisch voor de Putstraat blijven ook de Midde leeuwse steengroeven en het Graatputteken waar men in de kerstnacht het klokje kan ho ren. De zeventiende-eeuws hoeve Hof te Putte en het kasteeltje, verblijf van de Duitsers in de tweede wereldoorlog, werden ook ten tonele gebracht. Dat de Putstraat nog altijd haar naam verdient blijkt als men er door rijdt: de putten zijn er nog steeds. Wegens haar flink ge- dokumenteerd betoog kreeg Mw Roggeman dan ook een i prijs. Zaterdag 16 november richt de Stichting Lodewijk de Raet te Aalst een studiedag in gewijd aan de problemen rond het gewestplan Aalst-Ninove-Geraardsbergen-Zottegem. Stilaan komen de gewestplannen klaar, plannen die tot doel hebben per gewest de diverse bodembestemmingen vast te leggen, d.w.z. waar de bouwzones liggen, waar de groene- en landelijke gebieden zijn, waar industrieterreinen liggen. De studiedag van de Stichting stelt zich voor doel meer dan alleen maar kijken naar het plan. Men wil de gebieden situeren die bedreigingen inhouden ten aanzien van het leefmilieu, en dit samen met deskundigen. Een inzicht in het raderwerk van de machines die het gewestplan behandelen en produceren is noodzakelijk om er iets aan te verhelpen. De studiedag hoopt een antwoord te kunnen brengen op de vragen: welke plaats neemt het openbaar onderzoek in. in het tot stand komen van het gewestplan? Hoe is dit openbaar onderzoek georgani seerd? Kunnen gemeentebesturen, aktiegroepen, leefmilieu en eenieder een steentje bijdragen in dit onderzoek? Waar en op welk ogenblik komen wij tussen, tot welke personen, eventueel instanties kunnen wij ons wenden om de ordening van onze streek, gekonkretiseerd in het gewestplan, in eigen handen te houden? INLICHTINGEN Datum: Zaterdag 16 november 1974. Inschrijvingen: Vooraf bij R. De Waegeneer, sekretaris komitee Dender-Noord, Zavelbaan 107 te Aalst, door storting of overschrijving van de bijdrage op prk. 919243, met vermelding van titel, of ter plaatse vanaf 9.30 uur. Plaats: Stadhuis Aalst Deelname: 150 fr.; 50 Dokumentatiemap inbegrepen. PROGRAMMA 09.30 uur: sekretariaat. 10.00 uur: verwelkoming van de deelnemers door R. Librecht, voorzitter van het regionaal komitee Dender-Noord van de Stichting Lodewijk de Raet. 10.15 uur: een korte historiek van de evolutie van het gewestplan en van de uitgangspunten welke gediend hebben tot het maken van het gewestplan Aalst. Een korte schets van de procedure welke gepaard gaat met het openbaar onderzoek referaat door L. Quintelier, Attaché op het Kabinet van het Staatssekretariaat voor Ruimtelijke Ordening. 11.15 uur: informatieve vragen. 11.30 uur: diskussiegroepen met betrekking op het eerste referaat. 12.30 uur: broodmaaltijd, aangeboden door het stadsbestuur van Aalst. 14.00 uur: welke bedreigingen ten aanzien van het leefmilieu zijn af te leiden uit het gewestplan Aalst en wat kunnen we hieraan doen? referaat door S. Van Nuffel, sekretaris Leefmilieuaktiegroep RALDES, Licentiaat aardrijkskunde, stedebouw en ruimtelijke ordening. 15.15 uurinformatieve vragen. 15.30uur: diskussiegroepen. 17.00 uur: verslagen van de diskussiegroepen. 17.30 uur: plenaire bespreking en konklusies. Einde voorzien oms.treeks 18.30 uur. fr. voor studenten en werkende jongeren. verkiezingen in '72 en num mers van de politieke partijen op de dag van de lottrekking worden dan gevolgd door vra gen over de wielersport waarin de Eeckhoutstraat het maxi mum behaalt. WACHTWOORD In dit onderdeel is het vooral de ploeg Rabbaut (aanbrenger) en Cleymans (oplosser) die schittert en van de 10 woorden alleen het «spaarvarken» niet vond. De Eeckhoutstraat neemt nu de leiding gevolgd door Klaarhaag (op 1 punt) Dorp en Putstraat. Volgen dan een praktische proef die erin bestaat 4 ballon netjes op te blazen en ze te doen springen door er op te gaan zitten in de minste tijd en vragen over aktualiteiten, her kennen van automerken en populaire melodieën. Aan de pauze is de stand dan: 1. Klaarhaag; 2. Eeckhout straat; 3. Dorp; 4. Putstraat. In de praktische proef na de pauze, een aankledings- en pas daarna ontkledingsproef (geen striptease), haalt het Dorp het met Clement De Meersman vóór Rosa Moeyer- soons die met de Klaarhaag aan de leiding blijft. Het Dorp plaatst nu zijn joker op geschiedenis en haalt het maximum terwijl de Klaarhaag hem zet op aktualiteit en hier mee nipt de leiding herneemt. De kwis loopt stilaan naar 2 einde. Na een proef over vinden van telefoonnumm* in de minste tijd en een vra over deelnemende voetb ploegen in internationale ko petities waarin zowel Putstrc als Eeckhoutstraat de joker zetten komt de einduitslag. 1. Dorp 122,5 p. 2. Klaarhaag 119 p. 3. Eeckhoutstraat 114 p. 4. Putstraat 108 p. Nog enkele mooie prijzen we den uitgedeeld aan het publi» en de Eeckhoutstraat haalt I prijs van de origineelste joke< verband met de wijk zelf. Volgende reeks a s. zaterdai november (Allerzielen) met ploegen van Huizekens-Pari Dorp, Eeckhoutstraat Klaarhaag. Als subjektieve proef komt de uitbeelding geduren maximaal vijf minuten van mode-show! Zoeken maar! Jj DE KLIEK VAN AUGUSTIEN Bij 't licht van stallantaarns kwam dan de ploeg van de Eeckhoutstraat en evokeerde een café in de Meeters (het pui tenkwartier) waar «striëpen» zowel van Goossens als van Pië de Vissens werden ge dronken. In de «estaminet» van Sera- fientje woonden we de terug keer bij van het pasgehuwd koppel Piet De Coninck en Mej. Mare Nuelant, terug van de Brusselse «kiekenmèt». Lied jes van Serafientjen en Marie-Katrientjen in een be werking van Meester «Chèlen» werden door de ploeg van Eeckhoutstraat gebracht en wat vooral sympatiek aandeed was een fotokopie die uitge deeld werd aan het publiek met het programma van de KLIEK- FEESTEN in het jaar 1913 met onder andere «looping the loop» door de kliekheren, zang feest en opening van de nieuwe cinema in 't warande ken met te 7 u. 's avonds vuur werk en varen met zeil- en mo torboten op de Meeters! Van deze vier is het de ploeg van Klaarhaag die het gun stigst beoordeeld wordt en dus aan de leiding prijkt. AKTUALITEIT Vragen over de wetgevende Wegens allerlei omstandigheden, organizatorische en ande re, had de laatste bloedinzameling te Meldert plaats in 1971. Na een berichtje in De Voorpost, onder de titel «Geen bloed meer nodig» kwam alles terug op gang wat juist de bedoeling van het artikeltje met een énigszins venijnig titeltje was. Verleden donderdag ging dan ook weer een inzameling door georganizeerd door de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis, afdeling Aalst, te Meldert in de turnzaal der jongens school door. Alhoewel alle vroegere bloed gevers persoonlijk verwittigd waren, daagden slechts twaalf personen op: Aelbrecht L., Bruyninckx H., Buyl L., De Cos ier B., De Meyst A., De Smedt G., De Waegeneer R., Muy laert J., Nuelandt A. en J., Sae- rens F. en Van Overdijn M. Dat na een lange onderbreking er zo weinig zich aanboden is misschien wel normaal. Ook zullen we enkele goedgewillige bloedgevers waaronder Frans De Bondt (rekord te Meldert van de huidige donors) om een of andere reden belet zijn ge weest. Toch durven wij verho pen dat voor dit inderdaad menslievend werk bij de vol gendeinzameling, meer vrijwil ligers zich zullen aanbieden. Het kan wel eens interessant zijn te vernemen hoe het op andere gemeenten gaat. ^Hier bij dan een overzicht van de aktiviteiten gedurende de laat ste drie maanden voor enkele lokaliteiten uit de omgeving. Wegens verlof waren nog veel bloedgevers niet thuis en soms was het lang zoeken eer de donor met de passende bloed groep gevonden en ter plaatse was, daar er iri die periode op roepen bij de vleet waren. Hekelgem: 27 afnamen, te genover 35 vorige periode. Denderleeuw: ondanks moei lijkheden met de zaal op het laatste ogenblik waren er 107 donors waaronder twee nieu we. Mere: iets minder dan vorige maal, 136 met 7 nieuwe. Voor zitter Van Impe mag fier zijn op zijn afdeling. Buggenhout: de verandering van zaterdag naar donderdag is niet goed overgekomen. 72 aanwezigen waaronder d nieuwe. Opwijk: tienjarige jubilaris de het schitterend. 102waaronc twee nieuwe. Haaltert: 29 waaronder 3 niet we. Nieuwerkerken: 21 waarond 3 nieuwe. Dus minder gunsj dan de 28 van voorheen. Merchtem: een gemeen waarop men kan rekenen: 11 is voor de zomermaanden e| mooi aantal. Lebbeke: Onze bewonder^ voor deze groep. Niet mind dan 282 waaronder 16 nieu\| en tien spoedoproepen. Prq ciat. Daaruit kan blijken dat q sommige gemeenten het schi terend gaat terwijl op anda het zeer moeilijk op dreef koni In de wintermaanden gaat hj alleszins beter dan in de z< mormaanden en nu reeds si vast van in de eerste 9 ma» den van 74 dat er reeds zovi afnamen gebeurd zijn als gans 73. Ook de stad A; doet haar best en kwam at 315 bloedgevers waaronder nieuwe. Mogen we de volgende ma ook op U rekenen? Op onze buiten vallen vele wijkkermissen werkelijk af en kan men soms niet meer bemerken dat een of andere wijkkermis zou moeten plaats hebben. Op Kokerij, een Mel- dertse wijk niet ver van de Molenvijver, is zulks echter allerminst het geval. Voor de kinderen is er al te vinden wat maar enigszins op een foor kan staan en op dat gebied stelt Kokerij normaal gezien niet alleen alle Meldertse wijkker missen doch ook de gemeente- kermissen ver in de schaduw. Reeds vanaf vrijdag wordt er feest gevierd, gezongen en gedanst. Uitschieter blijkt ech ter de traditionele want reeds oudejaarmarkttezijn. Wanneer het weer maar enigszins meewil is het in de namiddag een echte begankenis van mannen en vrouwen van Kokerij, en van elders, met allerlei dieren om ze te laten keuren en een mooie prijs in de wacht te slepen. Dit jaar was het echter een echt hondenweer zodat de belang stelling dan ook minder was en alles binnen moest gebeuren en «binnen» betekent hier in het heropende en helemaal ver nieuwde café L. De Mey, bij «Tieken» in de Kerkweg. Juist geteld 34 exposanten kwamen er af met samen ongeveer 50 dieren, variërend van kanarievogel en «perruche» via konijnen, katten, speciale kippensoorten, honden tot paarden en tot zelfs een stier! Vooreen twintigtal minder deel nemers zal wel het archi- slechte weer de oorzaak geweest zijn want belangstelling voor de jaarmarkt is er genoeg en prijzen waren er bij de vleet, voor 6000 fr. De jury. onder leiding van Rik De Baerdemaecker, met als leden Petrus Uyttersprot en Jozef Van den Broeck, stond dan ook voor een delikate en f moeilijke opdracht, vermits een dergelijke klassering opmaken tussen zaken die toch moeilijk vergelijkbaar zijn geen sinecuur kan genoemd worden. Dat ze hun taak echter naar behoren volbrachten blijkt wel uit het feit dat bij de prokla- matie van de uitslagen er niet het minste protest of niet de minste discussie was en dat kan men niet altijd zeggen bij dergelijke manifestaties. Eerste met een billemansstier werd Prosper D' Hauwers van de Kerkweg en Leon Van den Bossche van de Molenkouterstraat bekwam met zijn gekende «Mina» een mooie tweede prijs. Hoeft het gezegd dat alle 34 deelnemers met een flinke prijs naar huis gingen en dat de rode lantaarn nog met een supplementaire prijs bedacht werd, nl. een reis te voet naar Halle. heen en terug! Volgend jaar, bij gunstiger we« wordt de opkomst terug beter j het Komitee steekt het nl onder stoelen of banken raj Jozef Van den Steen als beziel dat die Jaarmarkt moet evoll eren naar een echt grcj folkloristische gebeurtenis, 4 streek waardig. ji Zaterdag 2 en zondag 3 november, respektievelijk om 19.45 uui en 19 uur, opent «Vast als Eik» in de zaal van het Patronaat t< Hofstade zijn toneelseizoen met de opvoering van «Humpie». Wie «Vast als Eik» reeds vele jaren kent, zal zich dit denderen! blijspel wellicht nog herinneren. Jaren geleden werd het immen één van de grootste suksessen uit de geschiedenis van de groep et meteen ook de start van een nieuwe periode in het Hofstaads» toneelleven. Om die reden lijkt die herneming ons zeker de moeit» waard. De intrige van dit stuk is zo sterk dat alleen dit reeds een avond van knotsgekke ontspanning garandeert. Met zijn jong gescheiden vrouwtje gaat Humpie op wintersport. Maar er komei waterpokken in het hotel... En niet alleen Humpie word getroffen door deze jeukende puistjesziekte! Mijnheer Viktor, d» hotelbaas is echter formeel: eens besmet, vliegt men naar de zolderkamer; en zo wordt de zolder de officiële ziekenkamer. Alleen, het jonge vrouwtje blijft kerngezondMr. Viktor trouwens ook. De bezetting van «Humpie» bestaat uit Dirk Daeleman als Humpie, Anne Daelman als Mary, William Guns als Clive, André Eeckhout als Victor, Myriam Arijs als Miss Cartwright en Fran? De Croock als Alfonse. De zitting werd van begin af geanimeerd door een uitvoeri bespreking van het gewestplan. Het plan werd echter zeer negat onthaald. Van de voorziene oprichting van sociale woonwijken op Blekte en de Kortenhoek wordt geen gewag meer gemaakt. Ook k men. na bestudering van het ontwerp uitmaken, dat vroege bouwzones eenvoudig omgevormd werden tot groenzones, wat o< vice versa gebeurde. De gewone dagorde werd aan een regelmatig tempo afgelegd. Hiei werd het kasnazicht van het derde kwartaal van de K.O.O. en 1 begroting van de kerkfabriek, die sloot met een batig saldo vi 670frank, unaniem aangenomen. Voor rechttrekking van de w tussen de rijksweg en het industrieterrein werd een bedrag v 2.820.384 fr. voorzien, terwijl op te merken valt, dat de Staat voor in de globale kosten zal tussenkomen. In geheime zitting werd Godelieve Herremans als leerkracht in v» verband, en Mevrouw Bosman als tijdelijke leerkracht aan gemeentelijke lagere jongensschool aangesteld. Vermelden we slot nog, dat binnenkort een speciale zitting aan de bespreking vi het gewestplan zal gewijs worden. DIRK DAELEMAf

De Voorpost | 1974 | | pagina 12