DE SPOET IE HET HIEUW! Prachtdoelpunt besliste over snert wed strijd Taktisch schaakmat? Drie doelpunten in zes minuten K.A.V.D. Onverantwoord l De van Bleeckere en nieuwe nederlaag van S.C. Lokeren - Berchem 1-0 VOETBAL leHATIONALE 3e RATIONALE S.K. Roesela re - Eendracht Zele 1-0 Willebroek - Eendracht Aalst 0-3 VOETBALUITSLAGEN van zondag 27 oktober 1974 VOETBALKALENDER voor zondag 3 november 1974 beien Dit was ,,6e kans van de wedstrijd maar Suykeröuyk kwam een -fraktie van een sekonde te laat om het inzenden van Hafissen af te ronden. Bij deze faze kon Johan De Vrindt ongehinderd doorgaan, maar Torwy Goossens zou door gepast uitkomen een zeker doelpunt verhinderen. Het kan niet alle weken kermis zijn. Maar hetgeen zondagnamiddag in het Ste delijk Sportstadion geser veerd werd stak te schril af bij het spetterend vertoon van de vorige weken om er gewoon overheente stap pen. Akkoord het was,moei lijk spelen tegen Bérchem dat nooit zijn bedoelingen trachtte weg te moffelen. De geel-zwarten waren naar Lo keren gekomen om een punt te snappen. Daaraan werd alles ondergeschikt ge maakt. Doelman Goossens werd afgeschermd door een dubbele verdedigingsgordel waar achter kapitein Bus schots als opruimer akteer- de. Enkel De Beukelaer durf de zich voor de rust zonder kompleksen over de middel lijn wagen. Het gevolg was dat de Lokerse spitsen noch desteunspelers niet de min ste ruimte kregen zodat Goossens enkel in moeilijk heden kwam op een 30-me- ter schot van Puis. Wel konden de Lokerse verdedi gers ongehinderd oprukken maar 't was onmogelijk om een ongedekte medemaat te vinden zodat ze zich ofwel te pletter liepen op de levende Berchem-muur ofwet de bal in het park dropten waar grote jongens als Ter Horst en van Mechelen wel raad mee wisten. Daarenboven was het weldra duidelijk dat de bezoekers deze instelling goed onder de knie hebben. Zelden een zweem van pa niek en alles koncentreren op balbezit zonder zich te bekommeren om de pro gressie. Voor trainer Heylen was deze taktische instel ling nochtans een nood zaak. «Ik heb gewoon het potentieel niet om aanval lend te spelen,» aldus de Berchem-trainer. «Vooral niet nu Verjans onbeschik baar is. Trouwens een De Vrindt of een Suyckerbuyck ruimte geven of Thielemans laten komen op rechts staat gelijk met zelfmoord. Daar enboven heeft de spelevolu- tie mijn visie onderstreept. Berchem liet Lokeren voor de rust komen maar kreeg zelf de beste kans toen Van Gooi op rechts doorging en zowel- De Beuckelaer als Brokken een doelpunt op de voet hadden. In de tweede helft daarentegen keek Lo keren de kat uit de boom zodat we meer in de wed strijd kwamen zonder dat we evenwel voor enig gevaar konden zorgen. Lokeren daarentegen kreeg juist nu de kansen waar het voor de rust tevergeefs had voor storm gelopen.» NOVAK ONTEVREDEN Is deze argumentatie van Harry Heylen ongetwijfeld vatbaar voor diskussie - vooral daar Berchem toch over voortreffelijke spelers beschikt als een De Beucke laer, Brokken, Van Gooi en een offensief ingestelde Corremans - dan is het niet te ontkennen dat Sporting na de rust gefaald heeft. Berchem bleef wel voorzich tig akteren ook nadat Puis na 38' met een fameuze draai bal Goossens had ver rast. Maar toch plooide het niet meer zo vlot terug zonder dat Lokeren daar kon gebruik van maken. Wel kregen Suyckerbuyck en De Vrindt iedereen reus van een kans maar op de eerste spetterende aanvalsaktie moesten we wachten tot 3' voor tijd. Samen met het doelpunt van Puis was deze aktie voortreffelijk op gang gebracht door Suyckerbuyck en Verheyen maar zwak afgerond door Hanssen het enige echte hoogtepunt van deze wed strijd. Een feit dat duidelijk aangevoeld werd in de Lo kerse kleedkamer waar de stemming niet zo denderend was. Aan trainer Novak vroe gen we of er speciale richtlij nen gegeven werden om het Berchem-beton te omzeilen. «Zeker en vast,» stelde de Lokerse Oefen meester, «maar de ploeg faalde op het taktische vlak. Ik had er duidelijk op gehamerd om voortdurend te bewegen ook zonder bal, de bal nooit te dragen maar zoveel mogelijk in één tijd door te spelen naar een medemaat en voor al langs de flanken door te dringen met harde voorzet ten kort tegen de grond waar telkens twee, drie spelers moesten op ingaan. Maar de taktische richlijnen kwamen er gewoon niet uit vooral omdat de ploeg nooit op bewegingsvoetbal over schakelde en zich teveel liet meeslepen door de bezoe kers die vooral op balbezit speelden.» BEVEREN Na het bekerintermezzo te Luik staat de topper tegen Beveren op het programma. Een wedstrijd die om meer dan een reden tot de verbeel ding spreekt. Jarenlang heeft men te Lokeren naar Beveren opgekeken maar ik geloof wel dat het ogenbléér gekomen is om de rollen o ia< te keren. Niet dat we Bev ren nu als een gemakkeli 0g hapje willen voorstelU jrg maar gewoon omdat Spo3ie ting de wedstrijd tegefen Berchem buiten beschoiènk wing gelaten momenteel adelbrieven kan voorlegge'0 die de geel-blauwen ni^e kunnen waar maken. C '5! belet niet dat dit derby me<vei dan ooit in de onzekerhei|ns zweeft want de Leeuwken iet zijn leeuwen geworden di^de niet bang zijq, om hun klauda wen te tonen. De komst va*>e Juripn zat daar ongetwijfel voor een groot deel tusse ook al is het spijtig te noi men dat dit af en toe gebeu 4 ten koste van het fris offer sief voetbal dat Bevere typeerde. De «Jef» vorrr trouwens een supplemer. taire attraktie want nietti genstaande hij in een kam< raadschappe^ijke sfeer al scheid nam van Lokerc belet dit niet dat hij zal voor over hebben om zijl gewezen ploeg een pad in dj korf te zetten. Daarenbovi laat het geen twijfel d Jurion de sterke en zwakl kanten van Sporting bet' kent dan wie ook zodat me( alleszins een interessai taktisch duel mag verwacl ten. Of de onhBoeting Roeselare-Zele door de Durmeploeg op het taktische plan werd verloren zal nooit iemand met matematische zekerheid kunnen antwoorden. Wat echter niemand kan ontken nen is het feit dat bij de Rodenbachzonen een goed kwartier voor 't einde Willems en daarna Hilster werden vervangen door Van Ackere en Verscheure met het gevolg dat de Sportkringers meer voet in de wedstrijd kregen en onder impuls van beiden langs Van Ackere een scrimage over de doellijn besloten. Bij Zele werd sterk aange drongen om de wisselspelers in het veld te sturen, doch de verantwoordelijke dirigenten iieten liever Stuer en Maes voorlknoeien. Amper kwam het tot een opwarmingspoging van Cooreman, waarna Mare terug zijn trainingspak aan trok. Het feit dat bij de in vallers geen specifieke aan vallers voorkwamen, houdt geen steek. Immers in het verleden werd daarmede ook geen rekening gehouden Goossens als gedroomde mid denveldspeler werd als laatste opruimer met een funktie be dacht die zijn rendement in het hart van het elftal ver minderde. Jacobs, De Beule en vooral Marc Van Wambeke met een aanvallend instinkt werden met een meer defen sieve funktie belast. De vraag stelt zich of de mogelijkheden van de bank zitters bij rood-zwart in het verleden genoegzaam werden uitgebuit en zeker voor de ontmoeting tegen Roeselare zouden we negatief antwoor den. Immers in een wedstrijd die gedurende twee derden van de duur door de Zeie naars werd beheerst, werden door Stuer en Maes een serie mogelijkheden gemist die de Zeelse aanhang tot wanhoop stemden. Vooral de man van Borgerhout afkomstig, heeft het inzake produktiviteit in de laatste ontmoetingen deerlijk verkorven. Maes lost ook de verwachtingen niet in en krijgt op welige wijze kritiek van achter de afrastering met de mogelijkheid dat de speler die eens veel beloofde moreel zal geknakt geraken. Dit kon ge deeltelijk voorkomen worden, door de twee voorspelers die or.der de verwachtingen ble ven te vervangen door Coore man en Michiels zodat De Beule en Van Wambeke kon den overgeheveld worden naar de voorlijn. De selektieheren zitten natuur lijk in nauwe schoentjes, daar De Beule vanaf heden zondag vier speeldagen schorsing in het verschiet heeft en Hui- zenga zijn ongenoegen heeft geuit, Hier ligt waarschijnlijk de oorzaak, dat Chris niet op het invallersbankje zat. Tot overmaat van ramp kreeg Martens nog een gele kaart en hierdoor heeft deze ver- dedigec de spilgrens van zes punten overschreden. Geluk kig schijnt Freddy Jacobs ge nezen van een spierscheuring zodat deze kan inspringen. De voornaamste lichtpunten uit dit treffen zijn De betrouwbaarheid waarvan De Decker onder de lat ge tuigenis aflegde, maar vooral het bevestigen van Jef Sza- pinszky in zijn rol van laatste man, zodat hij de onbeschik bare Goossens zonder opval lende gevolgen heeft vervan gen. De beste speler was John Coles die onder alle oogpun- te.-, zeer autoritair en met 'n voorname zekerheid optrad, terwijl Marc Van Wambeke technisch begaafd zijn drij vende rol steeds met een groeiend rendement vervult. Jansegers zat in de persoon van Gevaere met een echel aan het been zodat deze aan valler weinig bewegingsvrijheid kreeg en de aanvalslijn prak tisch niet bestond. Door deze nieuwe away-ne- derlaag staat Eendracht op een wipplank in de klasse ring met de zenuwachtigheid aan dergelijke plaats verbon den, want één zege kan de rood-zwarten naar een voor name klassering brengen, maar de medaille heeft eer. benauwende keerzijde gezien amper een veiligheidsmarge van twee punten op het laatst geklasseerde Puurs een be dreigde positie kan ontstaan bij vernieuwd falen. B In een periode die zich van de 26e tot de 30e minuut situeerde heeft E. Aalst zijn tegenstander uitgeteld. Zeg gen we onmiddellijk dat Eendracht deze overwinning tot in de cijferverhouding kan verantwoorden. Want het is inderdaad zo dat de wit zwarten net als de week tevoren tegen Lauwe een beste wedstrijd speelden. Nu kregen ze dan toen loon naar verdiensten. Aalst was ontegen sprekelijk van verre de beste ploeg en verraste vriend en tegenstander door zijn fris en beweeglijk aanvalsspel. Daarbij werd het middenveld volledig ingepalmd. Eendracht dat in een 4-4-2 opstelling dé partij aanpakte zorgde er ech ter voor dat de aanvalsspitsen Daeleman en De Potter die hun niet lichte taak uitstekend vervulden, steeds voldoende steun kregen uit de tweede lijn. Het was trouwens zo dat bij iedere aktie vooral Buyle en ook Amolis mee naar voren schoven. Beiden waren zeer beweeglijk en inzonderheid laatstgenoemde die de wed strijd voor Aalst maakte. Het was de eerste maal dat Wil le broek dat op eigen bodem toch al meerdere opvallende uitslagen boekte, o m. een 5-0 zege tegen Denderleeuw, der gelijke kastijding moest ver werken. In de 14e mki reeds stak Aalst dé neus aan het venster bij een maneuver De Potter-AmoMs waarvan de af- schamper in de handen van de graaiende Matthijsen sprong In de 18e en 20e min bouwde bet opnieuw twee goede aan vallen op waarbij Buyle een vluchtschot lukte dat niet zon der moeite door de Willebroek doelman werd gestopt. Dit be tekende echter slechts uitstel want amper een goede vijf mi nuten later schoof Amolis de bal naar Deckers die de bal direkt op de ®lof nam en met sukses. Een magnifiek doel punt lukte Buyle in de 28e min. toen hij langultvallend een voorzet van Deckers, no vrijschop van De Potter, tegen het Willebroekse net kopte. In de 32e min. kwam dan de einduitslag op het score bord na een aanval waarin Deckers en De Potter nauw betrokken waren en eerstgenoemde af rondde. Daarna bleef Aalst tot het einde toe de wedstrijd kontroleren en de thuisploeg kwam zelden voor doelman Jansegers die zich best van zijn taak kweet. Nu zondag zullen we in het P. Comelisstadion op een spannend votebalnummer kun nen kijken. Stade Leuven, dat Lauwe deed struikelen, is de gast van Eendracht Aalst. We krijgen dus twee ploegen te genover elkaar die op de jong ste voetbaldag „het" wapen feit lukten. Een wedstrijd die net op zijn tijd komt en twee ploegen tegenover elkaar brengt die met de nodige sti mulans kn het veld zullen ■komen. 0-3 2-3 SC Lok eren - Berchem Roeselare - Cendr. Zele Willebroek - Eendr. Aalst KAVD - Rotselaar Loppem - Jong Lede SK Aalst - Olsa 1-t SK Geraardsb.-SK Lebbeke 0-1 Ever gem - Sp. Buggen hout 1-1 St. Wette ren - Sp. Appels 1-0 Haaltert - Terjoden 3-1 W. Moorsel-Sp. Geraardsb. 2-1 Baasrode - Winnkk 0-0 Moerbeke-Schellebelle uitgest. Erpe - Serskamp 1-1 Doggen - SL Houtem 0-5 Kruibeke - SK G rem bergen 3-0 Opstal - Hoogeinde 3-0 Robur - Over mere 2-3 E. Meldert - Thor Meldert 1-2 Schoonaarde Erembod. 1-4 Hof stade - Zandst. Appels 1-0 Gijzegem - Wichelen 10-2 Erondegem - Oude gem 1-1 Berlare - Herdersem 0-1 Wleze - Schr, Moorsel 2-0 St. Pauwela-Eendr. Gremb. 3-0 Kallo - Eendr St.-GWls 3-0 WB St -Niklaas - Boonwijk 3-4 KI Inge - Racing Lebbeke 4-0 Beveren - SC Lokeren Eendr. Aalst - Stade Leuven Lauwe - KAVD Eendr. Zele - Racing Jet Jong Lede - Eeklo Sp. Buggenhout - VW Hamme SK Lebbeke - SK Aalst St. Denderleeuw - W. Moorsel Borsbeke - Baasrode Terjoden - St Wettenen Sp. Appels - W Merelbeke Serskamp - Meerbeke Pollare - Doggen Schellebelle - Edixvelde Stekene - Opstal Overmere - Rupelmonde Beervelde - Robur Thor Meldert - Berlare Herdersem - Erondegem Oudegem - Gijzegem Wichelen - Wieze Schr. Moorsel - Bavegem Mas semen - Hofstade Zandst. Appels - Schoonaarde SK Erembodegem - E. Meldert Eendr. Gremb. - Heikant Zele Racing Lebbeke - Vrasene Boonwijk - Kallo Eendr. St.-GNlis - Meerdonk i Herkens die na hoekschop doelman Dlerlclj'® (ie] Van Aerschot van Rotselaar brengt zijn ploeg op gelijke hoogte. (1-1) (je)

De Voorpost | 1974 | | pagina 16