HET FEEST GAAT VERDER KOP Zonder Bambust en Van Hove S.K. LEBBEKE - S.K. AALST BELANGRIJKE DERBY. 00K JONG LEDE - EEKLO IS EEN TOPPER K.A.V.D. - Rotselaar 2-3 .f-.V. Loppem - V.C. Jong Lede 0-2 K.A.V.D. verder zonder koppige De Bleeckere 1® RATIONALE SK Geraardsbergen-SK Lebbeke 0-1 S.K. Aalst-Olsa 1-1 De Ros Beiaardzonen hebben tegen Rotselaar vast de kans laten iliggen om met een nieuwe overwinning aan te knopen. Het bleek Ijmmers alras dat de bezoekers naar de Denderstede waren ge- ikomen met het inzicht er de halve inzet te veroveren. Uiteinde lijk werd het de volle inzet en weinige aanwezigen zullen er enslotte graten hebben ingezien. De thuisploeg was namelijk ;ennelijk tussen de lijnen, aanval tot verdediging Iraaide het vierkant. De dek- ;jng van de bezoekende aan- rallers werd nogal eens te «lon-chalant uitgevoerd wat iet deze laatsten dan ook ieel wat gemakkelijker maak- e om doelman Oierick even- nin in zijn beste doen te jrazen te nemen. Nochtans en ieder zal het met ons beamen, zat er volle inzet in voor de lermondenaars, die via ollaert eerst op voor sprong waren gekomen. Toen jleek evenwel reeds dat de Dendermondse voorhoede uit b|Één man bestond. De Weirdt 0|had reeds een paar reeële kansen laten liggen en ook l Jijs geraakte niet op volle r 'floeren. In het middenveld "draaide het al evenmin. Het 30 jieef bij een ordeloos over gelen weer getrap waarbij de oumiddenvelders uit beide kam- te<pen met elkaar wedijverden. □q n de eerste helft was reeds de bijzonder negatieve inzet r.van De Bleeckere opgeval len, de man bekend om zijn ie' verrassende afstandschoten. ie'Insiders voelden aan dat er er iets in de lucht hing en tij- d^dens de rust gebeurde het audan ook. De volkse „Chou" v^besloot niet meer in het veld 'el te treden zodat Hugo De Loo se van de banik werd ge haald. Op en rond het veld schiep zulks een nog ner veuzere spanning en toen de bezoekers dan voor een twee de en derde maal op voor sprong kwamen uit fazen waaruit normaal geen doel punt mag tot stand komen was K.A.V. Dendermonde er aan voor zijn moeite. Deze nederlaag komt ten zeerste ongelegen gezien paarsblauw volgende week naar Lauwe moet. De stem ming in het Dendermondse kamp was na afloop van de wedstrijd 'beneden alles als gevolg van verschillende spanningen die zich rond de wedstrijd hadden gemanifes teerd. Teken des tijds als 'het minder goed gaat. Sa menvattend kan worden ge zegd dat het beslist een van de flauwste prestaties is ge weest die we de Denderzo- nen zagen brengen. Een wed strijd zonder enige samen hang, inspiratieloos. Een wed strijd om vlog te vergeten al zal er vast in de komen de dagen flink over nage kaart worden en dan vooral betreffende het geval „De Bleeokere" dat even als de nederlaag ten zeerste onge legen komt. V.C. Van Belle skoort het gelijkmakend doelpunt. (2-2). Loppem startte zeer offen sief, tenminste voor de nor men die de Westvlamingen er totnogtoe op nahielden om trent offensief voetbal. Maar geleidelijk kwamen de Lede naars mee in de wedstrijd. Toch zorgden de gastheren voor de gevaarlijkste momen ten via een bedrijvige Storme en een technisch sterke Du- malin. Vermoes kreeg een paar gelegenheden om zijn talenten te tonen, maar De Graeve aan de overzijde moest zich eveneens reppen op een schot van Christiaens. Een kopbal van Mergaey ging \nipt over. Wanneer de rust inging was het evenwicht in het spel- beeld reeds lang hersteld. Nadien zou Lede zelf de teugels in handen nemen. Doelman Deschacht was ge lukkig dat hij een schot van Christiaens met de voet kon weren. Tijdens één van de gevaarlijke Westvlaamse te- •naanvallen trof Deweert de Schollaert skoort het eerste doelpunt. (1-0). Van Rompaey brengt Rotselaar op voorsprong met een mooie kopbal (1-2). (jc) Het is zondag geen hoogstaand vertoon geworden. Loppem, dat tot dan tweede gerangschikt stond, leed blijkbaar onder de noodzaak, geenszins te verliezen. Lede was, vooral in het begin duidelijk verrast door de kleine afmetingen van het terrein. De windt waaide wel in het voordeel van Lede, maar maakte meestal zulke onberekenbare kapriolen, dat men dit bezwaarlijk een bondgenoot kon noemen. Het werd dan ook alles behalve een topmatch. doelpaal. Het zou nochtans tot de 87e min. duren vooral eer de Ledenaars verdiend konden juichen. Mergaey wist een flater van Deschacht op timaal uit te buiten. Net voor het eindsignaal maakte Chris tiaens de zaak rond. Lede iblijft uiteraard aan de leiding. Enkel Merchtem volgt nog op twee punten. De rest werd vier eenheden en meer teruggeslagen. Volgende zon dag is de kompetitie voor één derde achter de rug en de groen-witten kunnen er nog steeds prat op gaan, de eni ge ongeslagen iploeg uit de reeks en meteen uit gans de hoogste voetbalafdelingen te zijn. Maar zondag zal eerst nog een harde noot moeten ge kraakt iworden vooraleer men het eerste derde van de kom petitie ongeslagen zal beëin digend hebben. Dan komt Eèklo, derde op vier punten, op bezoek. MARCOLE Dinsdagavond werd er niet getraind op 'het KAVD stadion te Grembergen. Wel ging 'er een dringende algemene ver gadering door, ijv.m. het geval Oscar De Bleeckere, die zoals men weet zondag aan de rust weigerde nog verder te voetballen. Tijdens die vergadering werd zowel door bestuur, als door spelers een zeer billijk standpunt inge nomen aangaande de houding van voetballer De Bleeckere. Het bestuur van KAVD liet het 'immers aan de spelers over. die tenslotte financieel het ergste getroffen werden, welke houding diende bepaald ten opzichte van „dienst weigeraar" De Bleeckere. Wanneer De Bleeckere, zich gewoon zou verontschuldigen had dit al genoog geweest voor zijn medemaats, en mocht „Chou" immers gewoon aantreden komende zondag te Lauwe, zelfs zonder dat er maar één vuiltje aan de lucht was. Oscar De Bleeckere toonde zich echter zodanig on handelbaar. en had zelfs de lef, zomaar met pak en zak de kleedkamer binnen te stappen, klaar om te oefenen, juist of er niets gebeurd was. Van verontschuldigingen ten opzichte van zijn medemaats wou De Bleeckere blijkbaar niet weten, die interesseerden hem blijkbaar niet. Was dit niet het minimum dat van hem kon gevraagd worden Het bestuur van KAVD, dat reeds maandag heel wat voeten in de aarde had geplaatst om koppige De Bleeckere tot andere gevoelens te brengen, heeft dan maar het logisch besluit getrokken. In de loop van de week zullen, terecht, sancties worden getroffen. Feit is hiorbi(j dat alle spelers, zonder één enkele uitzon dering zich volkomen achter trainer Eddy Bertels plaatsen. Een trainer die immers verdiensten genoeg heeft, en alles in het werk stelt voor zijn ploeg, om niet door onverant woorde aanhangers, die zich „supporters" noemen, te wor den uitgescholden. Verder kan geen enkele sportman de houding van De Bleeckere goedkeuren. Hij, en niemand anders ligt aan de basis van de nederlaag tegen Rotselaar, en wanneer het nu voor KAVD moeilijke weken worden is alleen De Bleeckere hiervan de schuldige. H^j weet immers genoeg dat KAVD hem broodnodig heeft, of laat zijn verantwoor delijkheidsgevoel misschien te wensen over De uitwedstrijd van de Konkelgoedjongens naar S.K. Ge- raardsbergen was niet zonder gevaar want SK Geraards- bergen was ongeslagen op eigen veld. In een ware mod derpoel was het moeilijk voetballen omdat vele ballen twee tot drie maal moesten gestampt worden om bij een vrijstaande maat te geraken. In de eerste speelhelft viel niet veel te melden. Buiten een schot van Mark Van der Jeught op de doelstaak en een schot van de lokale Van Coppenholle op de lat kreeg men enkel een gevaarlijke hoekschop van de bergjongens. Op die faze greep de Leb- beekse portier Verhavert naast het leder, maar redde Etienne Vermeulen op de lijn. In de tweede helft was Leb beke volledig de meerdere. Vooral de middenlijn Pissens- De Vlegelaer-Oe Sc h rij ver-De I- sin stuwde steeds vooruit. Marc Van der Jeught kreeg weinig vrijheid maar dat is hij nu al gewoon. Hij probeer de het dan maar langs de zij lijn, die hij afrende om nadien met een achterwaartse pas juist in de voeten van De Vle- gelaer te lepelen. Voor deze laatste was het een koud kunstje om buiten het bereik van de lokale portier te knal- Jen. Genaardsbergen zag het gevaar In. De jonge Mare Meert bij Lebbeke werd vervangen door Vanderstraeten, die in het mid denveld de lokalen opving en hun kadans brak. De gelijk maker kon aldus moeilijk op het skórebord komen. S.K. Lebbeke lukte meteen acht punten op tien buitens huis. en komt samen met Lo- kerse en Olsa Nederbrakel aan de leiding. Spijitig voor de Woimatjongens gingen op het Konkelgoed reeds vier van de acht punten verloren. Voor de prachtige overwinning verdienen Leo Pissens en Theo De Schrijver een speciale ver melding en kunnen al de an deren terugblikken op een zeer verdienstelijke wedstrijd. Bovendien kon men vasttellen dat Marc Van der Jeught er stilaan doorkomt na de hoofd kwetsuur opgelopen te diver- gem Center. Weldra Is hij op nieuw de gevaarlijke, gevrees de doelschutter. Lukt dit, dan zal S.K. Lebbeke ook herfst- kampioen zijn en zijn de SK. jongens op zeer goede voet om de begeerde titel te halen. 'De weg iis natuurlijk nog lang en de zware wedstrijden met tal van derby's beginnen pas op het Konkelgoed. Binnen een paar weken zullen we weten hoever S.K. Lebbeke bet zal kunnen brengen. We kijken benieuwd uit naar de eerste derby morgenamiddag tegen S.K. Aalst. A. Van der Straeten SK Aalst dat tegen het meer vooraanstaande Olsa verzwakt aan trad heeft een even verdienstelijke als verdiende draw afge dwongen. Het had zelfs de volle puntenoogst kunnen binnen rijven indien Everaert, die in de 70e min. voor Vaeyens was ingekomen, in de 85e min. de prima kans die hem verrassend in de voeten viel had weten te benutten. In de eerste speelhelft namen beide ploegen omdebeurt het initiatief. Aanvankelijk kregen de aan vallers niet te veel armslag omdat de beide verdedigin gen zeer geconcentreerd speelden en uiterst waakzaam waren. In de 25e min. kreeg de thuisploeg dan toch een eerste waarschuwing bij een uitschieter van Balcaen die gelukkig voor S.K. de bal tegen De Costers doel- hout joeg. Aalst had niet veel tijd nodig om hierop te re pliekeren en Dolf Van Over- meiren moest op de proppen bij serieuze pogingen van Van den Eynde en Bellon. In de 35e min. viel Olsa een Het aanvallend spel van SK Aalst bleek lonend te zijn. Voor het eerst sedert drie zondagen werd winst geboekt. (jm) naar voorbereiding als naar afwerking fraai doelpunt te beurt waarvan Van Bockstael de auteur was. Deze situatie werd tot 'bij de rust behou den. Het spel beeld sloeg na de kampwisseling haast ra- dikaal om. Aalst leidde inder daad de meeste en beste be wegingen doch het miste jam mer genoeg een afwerker als Bambust (gekwetst) in zijn ge lederen. pm dit overwicht konkreet op het bord te bren gen. De thuisploeg bracht dan een tweede wisselspeler in het veld. Van Craenen- broeck was al eerder vervan gen door Van den Bossche, en Everaert nam de plaats in van Vaeyens. Het was laatstgenoemde die aan de ibasis zou liggen van de over- verdiende gelijkmaker. Hij knakte fors op doel de bal werd onvoldoende afgeweerd en Bellon rondde zegevierend af. Aalst voerde dan uiter aard de forcing en Olsa 'kreeg toen nog enkele harde noten te ikraken maar zou - niet zonder het tikkeltje geluk - overeind blijven. Dit tikkel tje geluk kregen de gasten alleszins mee in de 85e min. toen doelman Van Overmeiren een tussenkomst miste na 'n scherpe voorzet van Welle- kens. De bal kwam voor de voeten van de verraste Eve raert die waarempel vergat af te drukken. Dit zou alleszins een meer rechtvaardige uit slag geweest zijn. 5.K. R0ESELARE 1 EEflDR.ZELE Q (r^pe ROTsIn) B£LB KAAR VOOR HABRTEHS i Doel puHt ;„vAli AcMEf? J/foÉrtPERMONDE Om H ARPE Kop. DEHDERMOHDE Q. ROTSELAAR 5 JDERDE AFDHZJMfi A. iti De 7g* m'muUT Ereklasser SC LOKEREN, over welke ploeg we nu ook op vraag van een aantal lezers schrijven, moet naar buur Beveren. Het .kleine Anderlecht" speelde vorige week utstekend op het terrein van de landskampioen en werd slechts door een penalty knock out gezet. In Beveren, team dat thuis nog maar één keertje won, zijn de leerlingen van trainer Novak nog niet verloren, ook al kent Jef Jurion die vroeger oefenmeester was bij Lokeren, zijn ex- r|c|! teerlingen goed. EENDRACHT AALST won ver rassend te Willebroek. Spel maker Arnolis „draait" weer ken meteen scoorde zwartwit. Zondag komt Stade Leuven op bezoek, een Leuven dat zonder blikken ot blozen een over 'het paard getilde leider Lauwe de das omstrikte. Voor Eendracht een uitstekende ge legenheid om van de staart weg te spurten. Al heeft Racing Jet het voor alsnog uitstekend gedaan in deze kompetitie, op EEN DRACHT ZELE moeten de Brusselaars normaal verliezen. Vooral als een mannetje als Stuer eindelijk zijn roep van .goalenmaker" bevestigt. Vo rige week liet de Antwerpe- voor schut te zetten. Proble- Lauwe het terrein oprennen, LEDE krijgt Eeklo op bezoek, men worden uitgepraat na een hangt af of KAVD al dan niet Het wordt een bikkelharde, match, in een serene sfeer met minstens één (broodno- maar hopelijk faire match en op een ogenblik dat de dig) puntje huistoe komt. waarin groenwit bij voorbaat ■naar in Roeselare een drie tal wenkende 'kansen liggen op een manier die een eerste- jaarskadet zouden doen blo zen. Niet vergeten dat Racing Jet buitenhuis ontmoedigend zwak speelt en drie van de vier awaymatchen verloor. En KAVD Wat zondag tij dens de rust in de kleedka mers allemaal gezegd is, we ten we niert. Feit is dat Chou De Bleeckere zou geweigerd hebben de resterende 45 mi nuten rond te voetballen. Hoe ook, en zonder een stand punt te willen of kunnen in nemen, hef is altijd fout „vaandelvlucht" te plegen en zijn maats op een onvoor stelbaar moeilijk ogenblik zenuwspanning van het "mo- Mensen spreken mensen, de nog geen brood mag zien. ment" geweken is. Hoe ookiklub 'heeft haar spelers no- Voor enkele akteurs wordt van de gemoedsgesteltenis dig, maar het omgekeerde is het stilaan oppassen de refs waarmee de paarsblauwen te evenzeer waar. trekken geel, In zeer veel ge vallen trouwens terecht, en voor dat gevaar moeten waar devolle pionnen als Lowieke Christiaens en Roger Mer gaey stilaan beginnen uitkij ken. SK LEBBEKE-SK AALST wordt een felle kamp tussen een fel in opmars zijnde thuis ploeg en een bezoeker die nu niet precies een toonbeeld rs van regelmaat. Een derby houdt echter gewoonlijk ver rassingen in, maar al scoort Lebbeke niet zo gemakkelijk, een thuisoverwinning zou de logika zelf zijn. Op het technisch vlak staat SPARTA BUGGENHOUT, dat VW Hamme op bezoek krijgt, beslist een trapje lager dan de wurtens. Of dat volstaat voor de uit Vierde Nationale gedegradeerde Hammen aars om te winnen, is een ander paar mouwen vooraan draalt het een beetje vierkant. Eén enkel doelpunt kan Sparta Buggenhout de eerste sei- zóenzege opleveren. In Tweede krijgt WILSKRACHT MOORSEL het te Denderleeuw niet onder de markt en TER JODEN beeft een harde dob ber aan het plots weer in zichzelf gelovende Standaard Wetteren. 'SPARTA APPELS moet dringend naar doel le ren knallen, anders sohudf het nooit het nogal viriele en niet onaardig voetballende VV Merelbeke af. BAASRODE FC wint ,te Borsbeke. In Derde hebben we vooral oog voor OVERMERE-Rupel- monde, een matoh die de Boerenkrijgers in koers voor de eerste plaatsen kan bren gen. en voor SCHELLEBELLE- Edixvelde omdat SOS, met 'n paar inhaalwedstrijden krediet toch wat puntenoogst mag opdoen om niet achteraan te blijven bengelen. Weinig „toppers" in Vierde G wel een derby OUDEGEM- GIJZEGEM die vooral voor de thuisploeg van groot be lang is. Het wordt ook uit kijken naar BOONWIJK-Kallo.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17