Niet te best Zesde drawn Knappe bezoekers I Kopbal van Schepens klopt Appels Gelijkmaker bleef in de modder steken OVERTUIGEND OVERDREVEN VIJF PUNTEN ACHTERSTAND ge PBOT. D VAN ZEEBROECK (OPSTAL) OUT le PROVINCIALE W. Moorsel - Sp. Geraardsbetrgen 2-1 St. Wetteren-Appels 1-0 Evergem Center - Sparta Buggenhout 1-1 Robur- Overmere 2-3 Haaltert-Terjoden 3-1 Eendracht Meldert-Thor Meldert 1-2 Opstal - Hoogeinde 3-0 Kruibeke-SK Grembergen 3-0 VOETBALLES Men stelde alle hoop op Van Zeebroeck in Buggenhout Op stal. Na zijn opgelopen kwet suur hernam hij de oefeningen maar werd opnieuw gekwetst zodat hij nog een paar weken out is. Nu 'het goed draait bij Opsta) kon een goalgetter nochtans de stimulans bete kenen. AVOS Deze aanval van Buggenhout kon niet door Temse onderschept worden. (Je) Op de jongste voetbaldag maakte de leider W. Moorsel geen al te beste beurt, cn de cijferverhouding was dan ook navenant. Trainer-speler Staf Blanckaert liep dan ook niet te hoog op met de door zijn ploeg opgebrachte verrichting. Hij meende zelfs dat Wilskracht de minst goede wedstrijd tot nog toe in deze kom petitie speelde. Het draalde niet rond en vooral in het midden veld kwam men moeilijk van de grond. Een plaatsverwisseling waarbij Roelandt in dit ploegonderdeel Van Cauwenbergh ver ving, terwijl laatstgenoemde rechterverdediger werd, lag dan toch aan de basis van een vlotter draaiend Moorsel geheel. Van Cauwenbergh rukte daarbij steeds mee op wat beter in de spel opvatting van Wilskracht paste. In de 22e min. had Schorreel nochtans de weg naar de bezoekende netten reeds gevonden. En amper een paar minuten later toen op voornoemde speler een fout werd begaan, mocht bij een strafschop nemen. De bal kaatste bij deze echter tegen het doel hout. In stede van 2-0 werd het 1-1 toen Rateau me een vludhschot Simoen kansloos liet. In de 68e min. verving Moorsel Cooreman door Steenhout en Waeterinckx door Roelandt. Het was Steenhout die amper vijf minuten later de zege rond maakte voor Wilskracht met een „hieltje" na aangeven van Schorreel. Nu zondag wacht de leider - die nu twee punten voorsprong telt - een zware taak. Te meer daar Standaard zijn momenteel uitstekende konditie op de jongste speeldag te Etikhove opvallend heeft gedemonstreerd en inzonderheid zijn aanvalskracht liet gelden. In plaats van een zwalpend Standaard Wetteren kreeg Sparta Appels een geprikkeld team te bekampen. De dirigenten van geelgroen zetten immers trainer Dolf Adams, een man die het met enkele spelers aan de stok had in de kou en vertrouwde D. De Saeger, een klubspeler door dik en dun, de leiding van de oefenstonden toe. Een en ander had ook een ingrij pende ploegwijziging voor gevolg. Door Adams naar de lappenmand verwezen spelers doken weer uit de mist op en iedereen streed tot het laatste kruimeltje macht voor dezege. Het was uitgerekend Nick Schepens. de voetballer-rol schaatser. een jonge belofte die tot zondag bij de invallers bege- teerde, de bal met een fikse kopslag in het Appel se doel liet belandenK Dat gebeurde al na tien minuten Schepens kreeg achteraf uitgerekend nog één kans. maar dat was ook alles, want aan Georgie Van den Hauwe, die -met hem voortdurend een prestigeduel uitvoecht dat binnen de sportieve perken bleef op een paar zeldzame uitzonderingen na, had de rolschaatser geen gemak kelijk klantje. Na de citroentjes mocht Sparta het met windvoordeel doen. Ei genaardig genoeg bleef roodwit in dezelfde defensieve 4-4-2 op stelling akteren. zodat bet bijna onmogelijk werd een goaltje te distilleren ui,t de nochtans goed opgezette aanvallen. Aanvallen die doodbloedden bij gebrek aan mankracht in de buurt van de „gevaarlijke zone". Al na al een nipte nederlaag die had kunnen vermeden worden, vooral als men rekening houdt met het drukkende overwicht van Sparta in de eerse time. Derde opeenvolgende thuisnederlaag voor de gastheren die tegen het goede Overmere de zoveelste desillusie opliepen. Rosen- daels scoorde voor de bezoekers nog voor de koffie, maar spoedig na de rust kon Walter Coen met een strafschop de bordjes in evenwicht brengen. Iets later In de tweede helft bracht De Schrijver de bezoekers opnieuw op voorsprong die andermaal door Albert Lelie met een knappe soloren werd gekortwiekt. Amper drie minuten voor het eindsignaal zou De Bruyne aan Robur de genadeslag toebrengen. „Hoe kan het voor ons toch zo tegengaan",, jammerde na afk>op een ontgoochelde club leider Nestor De Geest. „Nu verliezen we drie achtereen volgende weken voor eigen publiek. Vrijwel niemand van onze jongens schijnt de ge paste draai te vinden. Voor al in het middenveld blijft het spelpeil beneden de mid delmaat en anderzijds is on ze verdediging erg wankel baar. We zijn andermaal ge- handikapt aan de strijd moe ten beginnen, vermits hoofd pion Emiel Pauwels wegens een kwetsuur nog niet paraat is. Anderzijds blijft onze doel man Willy Van De Sompel nog enkele weken onactief Ik kan nochtans moeilijk de hou ding van sommige van onze aanhangers bijtreden, die voortdurend onze invallers doelman Fons Vercauteren als mikpunt nemen. Die jongeman treft mijn inziens geen enkel verwijt. Ik zie niet goed I of hij aan die drie doelpunM iets kon verhelpen", aldp« clubleider De Geest. Meteen is „titelkandidaat" bur tot op drie eenheden leider Stekene gezakt. Zd moet blauwwit minstef halve inzet behalen Beervelde, willen de titelai bities niet in rook opgaan. I onvermurwbaar kende Robur Scheidsrechter De Lombaerde was een strafschop toe. Tijdens de wedstrijd Opstal - Hoogeinde kregen de toeschou wers een stukje voetballes. Op aandringen van de grensrech ter werd een inworp driemaal hernomen omdat de spelers telkens tegen dezelfde fout zondigden nl te vroeg de voet De Buggenhoutse Spartanen zijn er nog niet ingeslaagd met een overwinning aan te knopen dit seizoen. Wel be haalden ze op Evergem hun zesde gelijkspel. De Buggen houtse Spartanen beten er flink van zich af en vooral in de eerste speelhelft had de aftekening ruimer kunnen zijn, ook al waren het de lokalen die eerst op voorsprong kwa men. Buggenhout speelde met windvoordeel en goed samen. Wauters was de man die een tweetal doelkansen voor de voet kreeg. De eerste maal besloot hij op doelman De Bie om dan toch nog voor de rust de balans in evenwicht te brengen. Na de rust zouden de Buggen- houtenaren het zwaar te ver duren krijgen. De thuisploeg bieef doordrukken en de Spar- ta-defensie had de handen vol om de stand in evenwicht te houden. Doelman Proveniers groeide in deze periode boven vriend en tegenstander uit. Zijn prachtige tussenkomsten hielden de thuisploeg van de volle inzet. Op Evergem Cen ter zag men een Luc Prove niers in topform en dit duidt dan toch ook weer op het nuttige werk dat Bert Mich iels heeft verricht. Sparta is op nieuw een homogene ploeg ge worden. De verdediging vormt alvast het sterkste onderdeel maar ook in het middenveld weten jongens als Til ley van wanten. Wanneer Rochtus, De Wilde en andere Wauters nu ook nog de productiviteit van hun team weten op te drijven dan maakt Sparta Buggenhout een 'kans op een ereplaats. Uiteindelijk werd Sparta in deze voor hen acht weken oude kompetitie slechts twee maal verslagen - De zege die reds enkele malen in het be reik lag blijft evenwel uit - en die is nu precies nodig om er geheel boven op te komen. V.C. De komst van leider Hoogeinde betekende geen lachertje, lukte deze keer. Op het zware veld, was het moeilijk spelt omdat de bal meerdere keren in de modder bleef hangen. Het eerste kwartier kregen de thuisverdedigers het erg wai maar een uitstekende doelman kon reeds na twee minut< onheil voorkomen. De eerste tegenstoot van Opstal bracht een kans voor Aelbrechpe Het leder bleef in de modder hangen... Het winónadeel voor Opstal bracht een beetje geluk. Vooral bij verre hoge passen (waaraan men nogal veel zondigde) 'kwam het leder soms op de goede plaats. De druk in het laatste kwartier vóór de rust moest doel punten opleveren. Aelbrecht zorg de voor het eerste, toen hij mooi langs de lijn spurtte en op doel besloot Het leder sprong via de staak binnen Even voor bet in rukken kreeg dezelfde Aelbrecht een nieuwe kans doch knalde naast. Tien minuten 'na het hernemen kwam opnieuw een mooie [combi natie op rechts tot stand waarbij de bedrijvige De Wilde omzette. De bezoekers brachten meteen twee invallers op het veld madera die konden ook niet veel opknaj an pen. Opstal was reuzesrterk. Mejfen kon met een beetje reserve dfan eindminuten afwachten. Keppenfezi zorgde voor het einde nog voo^nd een derde doelpunt en Opsttjett stak meteen de eerste overwin nlng op zak na een schitterend an partij voetbal tegen een hoogjeh; staande tegenstrever. De talrijk opgekomen supporter m mochten voor de eerste ma#or Juichen. Zondag krijgt men een zware op dracht. Men speelt tegen leide Stekene. Met het opgedane mo reel moet Opstal bekwaam minstens één puntje naar huiAAI te brengen. AVDi jrfRE rif Dit Buggenhouts balverlies wordt door Temse benut om te skoren. (Je) Terjoden staat sedert vorige zon dag op de zesde plaats in de klassering en telt nu liefst vijf punten achterstand op de- niet verwachte maar dan toch niet toe vallig en verdienstelijke leider. W. Moorsel. Terjoden verloor immers, en dit ietwat tegen de verwach tingen in .het derby te Haaltert. met cijfers die aan duidelijk heid niets te wensen overlieten. Een wedstrijd die ondanks de min der gunstige omstandigheden bijna duizend kijkers rond het Racing- veld verenigde die op een fel be twiste partij hebben gekeken en zich uiteraard de verplaatsing niet zullen hebben beklaagd inzonder heid de Racing aanhangers niet. De derbysfeer was in dit treffen al onmiddellijk aanwezig dank zij een vroegtijdig bezoekend doel punt. Na amper twee minuten prikte Eric Raes de bal al tegen het Racing net. Het zou nochtans een wedstrijd worden waarop de oud Eendracht Aalst speler Van tierde zijn stempel zou drukken. Van Lierde, enorm beweeglijk en werkkrachtig. zette in de 25e min de thuisploeg opnieuw in het spoor van Terjoden, dat er met dit tegendoelpunt ietwat van zijn zelfvertrouwen bij inschoot. Na de kampwisseling zette Racing zich met verdubbelde ijver in en in de 65e min. klopte Van Lierde een tweede maal de bezoekende doelman. Ter joden dat fel rea geerde op deze opdoffer hield er tot vijf minuten voor tijd de spanning in. Clement velde toen het vonnis over de oranjen. De naar schatting ruim 350 toeschouwers die de weg naar het voetbalveld van Eendracht Meldert war?n ingeslagen, kunnen niet klagen over wat ze te zien kregen in deze broederstrijd. Alle omstandigheden in acht genomen, vielen er nog heel wat span nende momenten te beleven in dit modderballet. Het zal wel enig zijn in de voetbalgeschiedenis dat een dorpje met een paar duizend inwoners twee voetbalploegen heeft, waarvan de voor zitters de gebroeders Van De Steen zijn. Frans heeft Eendracht onder zijn hoede en Jozef trekt aan de touwtjes bij de Thoriarven die hun eerste seizoen in de K.B.V.B. spelen. Beide ploe gen vertolken een vooraan staande rol in vierde provin ciale en staan momenteel vierde en vijfde geklasseerd. Thor was niet met het grote moreel naar Eendracht geko men, daar er met een geha vende ploeg diende gestart. Vooreerst was de doelman on volledig hersteld van een on geval en Sagerman (ziek) diende vervangen door San ders. De gegriepeerde Van Ransbeeck werd maar wat opgepept voor de wedstrijd van het jaar. Het was dan ook normaal te noemen dat in de eerste helft Eendracht het gevaarlijkst was en met een weinig meeval zouden er wel meer doelpunten gescoord zijn. Het doelpunt dat op de tiende minuut door Eendracht speler Styerbaut werd ge maakt, was een pareltje. Wal ter plaatste een kopbal, haar fijn van uit een uiterst moei lijke hoek, die naast de ver ste paal tegen het zijnet in het doel viel. Oe bezoekers waren door deze vrij vroege opstopper wel enigszins aan geslagen en de gastheren bleven nu gevaarlijk aandrin gen, zonder resultaat echter Ónder impuls van Monsieur, Teek en Sprttael werd het spelbeeld verplaatst en wer den regelmatig de voorspe lers in het straatje gejaagd, maar hun pogingen kenden geen sukses. Hier was' de goede keeping van doelman Everaert niet vreemd aan, die met enkele gepaste tus senkomsten een doelpunt wist te verhinderen. Na de koffie kregen we een meer offensief ingesteld Thor te zien, nadat Roelandts van 'n niets de goede richting miste op de 48e min., kwam de gelijkmaker er op de 57e min. Een steeds bij de pinken zijnde Gilbert Suys zette twee verdedigers in de wind en schoof gepast voor aan San ders die maar binnen te du wen had. 1-1. In die periode kregen Everaert, Van De Win kel en Creycelman het hard te verduren, maar zij kon den toch rekenen op een sekure goalie, een doelman die zioh niets te verwijten heeft. Eddy Van De Voorde werd in de spits gejaagd en liet verdedigers ter plaatse, om alleen voor de portier op te duiken. Tegen de knal van Eddy was geen verhaal 1-2. Een uitbundige Thoraanhang ging nu aan het dansen en er.kele sprongen zelfs over de omheining. Ook de bezoe kende bestuursleden voerden een vreugdedans uit, waarop iemand uit het publiek de voorzitter Van De Steen toe riep .Hoeveel spelers hebt ge daarvoor moeten kopen" waar op de president van Thor met zijn portefeuille begon te zwaaien en riep „hier zie maar wij hebben er". Maar dit alles werd toch allemaal gezegd met de glimlach. Op het veld zelf werden de kon takten iets harder zonder van brutaliteit te spreken, maar daarvoor liet een uitstekende ref. Verstichel hen ook de kans niet. Bij de thuisploeg werden nog nieuwe krachten binnen gebrachtWelle en Van Holsbeek vervingen Van De Winckel en William Welle Bij Thor was voordien Phi lips vervangen door W. De Coninck, maar dit alles zou niets meer veranderen aan de uitslag. Bij de bezoekers waren er ook nog kansen. De schoonste die we mochten optekenen kwam er langs Suys die alleen door de ma- k Onverwacht puntenverlies van leider SK Grembergen in het ei „Soete Waesland". Nauwelijks was de wedstrijd op gang of de in plaatselijken wisten reeds te scoren. Tegen de taktiek „hoog en'a ver" die de Waaslariders toepasten slaagden de Grerrvberge- la naars er nooit in de gepaste zet te vinden. Daarbij was het ai terrein een nooit geziene modderpoel, zo erg zelfs dat de doel- e, wachter met moeite zich konden verplaatsen. Clubieider Buydts^i noemt het verlies van zijn ploeg nochtans verdiend. Nauwelijks!^ twee schoten tussen de palen, is niet van aard om op een over- Bf winning aanspraak te maken. Het was voor onze spelers on- e mogelijk om zich maar iets aan te passen aan de taktiek van k de tegenstrever. Het werd een slechte wedstrijd, en nu is het«r aan onze spelers, om zondag voor eigen volk fn gunstige zin te he bevestigen. De aanvallen van Thor Meldert brachten wel aarde aan de dijk. Het werd een overwinning. (jm) optillen. Opstal boging twee maal de fout, óe tegenstrevers éénmaal. De jongens van Opstal zullen tijdens de komende oefenin gen dit nummertje moeten in studeren. AVOS zen ritste maar ten val kwam. Voor de rest was het Een dracht dat in een allesgevend laatste kwartier nog aan het gelijkstellend doelpunt poog de te geraken. Voor de thuis ploeg zat het echter niet mee en de bezoekende defensie slaagde erin een paar hache lijke standjes voor hun doel op te klaren. In de laatste seconden van de wedstrijd zag iedereen de bal in het doel, een paar gele truien waagden om beurten hun kans van vlakbij maar het werden twee gekraakte scho ten die in extremis nog op de doellijn konden worden weggewerkt. Na de wedstrijd gaven de bezoekers toe het geluk aan hun zijde gehad te hebben. In een gelijkspel zou niemand graten gevonden heb ben. De wedstrijd had ons immers getoond dat beide ploegen, niet zoveel in waar de verschilden.

De Voorpost | 1974 | | pagina 18