Freddy De Kerpel toont Europese klasse te Zele Daar is... Eric Gijselinck Junior André Van den Steen gehuldigd Heikant-Moerbeke: kamp zonder sensatie Eendracht Grentbergen: 3-0 nederlaag (wade reis voor Racing Lebbeke Pisteseizoen voor Etienne Van der Helst naar de vaantjes WIELRENNEN ATLETIEK Christine Buyle, Ingrid Verstraeten en Willy Baeyens klubkampioenen 4*"': 1 fH Na amper drie minuten skoorde Wieze tegen Moorsel. Het werd een weinig hoog staande uitgave tussen de (teikant en Moerbeke waarin scorekansen werkelijk tot jun minimum werden herleid. Zeienaars lieten er langs Cauteren en Eric Van Broeck ten hoogste er paar liggen en bij de jjroen-witten zouden De Bac ker en Marin een tikkeltje te kort schieten als Luc Stevens hun voorbeeldig bediende. Door het uitblijven van moge lijkheden werd het een kamp zonder sensatie, waarin de verdediging redelijk gemak kelijk de situatie meester ble ven, zodat de onderscheiden keepers enkel een paar po gingen dienden te neutralise ren. doch zo wel Baetens als Verschraeghen deden het op vallend kalm. Deze kamp die de >h. Plas kordaat in toom hield al ge beurde het een paar keren op theatrale wijze werd sportief betwist, alhóewel Bonte (Moer beke) een gele kaart kreeg voor een vergrijp op Van Cauteren. nig. Over de 3-0 nederlaag kon nadien nog moeilijk ge discuteerd worden in de Grembergse voetbalmiddens. Feit is wel dat spelers nu vast besloten zijn zich toe komende zondag voor eigen publiek tegen Heikant, flink te herpakken. •dermaal verlies voor EEN- ACHT GREMBERGEN. Op St. Pauwels werd het tderzijds een verdiende ne- lerlaag. Voor de Eendrachters fonder de geschorste De xeyser werd het in het Waas- end een bijzonder moeilijke Jpdracht. Mag doelman Bracke, alvast de eerste tref fer op zijn geweten nemen, dan dient gezegd, dat het die zelfde Bracke was die zich nadien bijzonder wist te on derscheiden Hij voorkwam alvast nog een zwaardere nederlaag Ook trainerRoger De Block verdedigde zich kra- LEBBEKE kwam van een wade reis uit De Klinge te- Men diende er niet min- dan vier doelpunten te rkasseren terwijl de aanvals- jjjn geen enkele keer geluk "ende. Men was nochtans met volle moed afgereisd. Het zware veld 'leek de Racing- jongens niet al te best. Het lot was vrij snel beslecht. Wat men ook ondernam, het lukte niet De hekkensluiters uit de reeks moeten zich ern stig herpakken. Nu de mees te verloren zonen zijn terug gekeerd komt het er op aan in blok te oefeningen te vol gen om opnieuw op elkaar ingespeeld te geraken. Na een geslaagd wegseizoen met 14 overwinningen - waar onder de sterrit te .Zonnegem - en niet minder dan 31 maal in de eerste drie, was de Hof- staadse wieierliefhebber Etien ne Van der Helst reeds druk het pisteseizoen aan het voorbereiden. Hij was samen met ploegmaat Ferdi Van den Hautte het te kloppen team voor het kampioenschap van België koppelrit dat op zon dag 27 oktober verreden wordt in het Gentse Kuipke. Dot* een ongelukkige val tij dens de jongerenmeeting van zaterdag waar Etienne in volle sprint tegen de piste plofte, zijn alle dromen vervlo gen. Het mag toch wel eens onderstreept worden dat Etien ne in 1974 al heel wat tegen slagen gekend heeft. Deze zo mer heeft hij meer dan 2 maand geplaagd gezeten met een kwaadaardige zweer op het zitvlak en nu die ongeluk kige val met sleutelbeenbreuk als gevolg. Oe insiders in de wielersport beweren bij hoog en bij laag dat Etienne boordevol talent zit en een grote belofte is voor de Belgische wielersport, maar ja Dame Fortuna spreekt ook nog haar woordje mee. Teneinde Etienne Van der Helst financieel te steunen tijdens deze ongelukkige periode, heb ben enkele supporters de hoof den bij elkaar gestoken om een jreuze tombolamet waar devolle prijzen (1®te prijs de racefiets 1974 van Etienne met een waarde van 25000 F in te richten. De sportredactie van De Voor post wenst langs deze weg een spoedig herstel aan Etien ne toe en hoopt dat het fi nancieel initiatief van de sup porters veel succes moge ken- Luid toeterend en met de zegepalmen als zovele trofeeën op de motorkap van de wagens die in stoet van de „Boskant" naar het gemeentehuis van Wetteren tuften, arriveerden de supporters van André Van de Steen in de buurt van het gemeentehuis waar burgemeester Vuylsteke en de andere vroede vaderen van de Scheldegemeente op de Grote Markt. André, een grote belofte van de wielrennerij, werd gehuldigd. Waarom vertelde de burge meester in een bondige toespraak André won 33 koersen, was 13 keer tweede, acht maal derde en arriveerde 58 keer binnen de eerste vijf. de Walle op het gevaar voor over drijving gewaarschuwd en hem verteld hoe vlug een jong atleet, hij mag dan een sterk gestel be zitten. kraakt onder het geweld van ononderbroken inspanningen Bovendien is hij klubkampioen van Merel beke Soheldestreek". win naar van de eerste ..Sterwed strijd", laureaat van de trofee ,jHet Volk" voor Oost-Vlaandenen, .en nationaal nummer twee in die zelfde trofee. André was ook de enige Oostvlaamse junior die voor het in Polen betwist Europees kampioenschap was aangewezen. Het is beelwat voor een eerste jaarsjunior, die over zeer afzien bare tijd het leiblauw luchtmacht uniform aantrekt en een poosje soldaatje gaat spelen. André Van den Steen, neef van bardfietster Rosette Van der Stuyft, dankte vlot voor het hem te beurt gevallen onthaal, en klubvoorzitter Pros Van de Walle plaatste eveneens zijn woordje. TOEKOMSTMUZIEK De burgemeesuer vertelde dat hij van André Van den Steen grote daden verwacht, dat hij hoopt hem eens of later als een ..crack" te mogen bestempelen. Het zit er allemaal .in we volgen het wielrennen al langer dan sinds gisteren en als ergens ta lent schuilt, dan is het alleszins bij de atletische Van den Steen die zich niet beperkte tot het winnen van de derderangskoers- kens rond de patatfrietkramen en kerktorens hij grng de konfron- tat'res met de „vedetten" niet uit de weg. In het nationaal kam pioenschap leverde hij trouwens een fel opgemerkte prestatie en er zat, met een tikkeltje meeval, voor hem zelfs een trikolore trui In. Een en ander belet ons nochtans niet een kat een kat te noemen André's fans diepten een pak „grote brieven" uit de portefeuille op en kochten hun idool een pistefiets. Wat compliceert daf ze hem dolgraag over het ovaal van de wielerbaan zouden zien racen We hebben voorzitter Van een mens is geen robot en moet kunnen rekuperenen. De h. Van de Walle verteldé dat André gewoon wat routine wil op steken en het seizoen 1975 niet zal verknoeien een drietal wed strijden kunnen er nog altijd bij en daarna gaat het racekarretje voor een hele tijd aan de haak. Best zo, want beloften als Van den Steen doen niet alle dagen hun debuut in de wielersport. Het komt er dus op aan hem niet voortijdig „leeg te pompen", hem langzaam maar zeker een belofte volle loopbaan ite laten uitbouwen. M. Van Hauwermeiren Andre Van den Steen gehuldigd te Wetteren André Van den Steen kreeg een plaket van de Wetterse Burgemeester Vuylsteke. (c) meeting van vorige zater- Jag met acht kampen waar- vier beroepskampen forzamelde zeven boksers de Zeelse manager Jef Driessche, Indien de or- djamzatoren van B.C. Zele op "fezelfde wijze verder doen ►der het motto van meer en krijgen we binnenkort het Zeiehof wel nog meer Belgische kampioen- '■happen, maar zou het ons Het verwonderen dat er eens Europese titels gebokst rordt. Met meer dan 1.000 ►ksfans in het Zeiehof voelt Zele zich zeker moreel fsteund. !reddy de kerpel AKELOWICZ fDSj de bokssport is het meer- taals zo dat de organizator 'Het en de bokser beschikt. Zele was meer dan te len Freddy De Kerpel e hoofdkamp de Franse kam- ioen Capitolin te kunnen Oorschotelen. De Fransman ras wegens ziekte onbeschik- aar. Manager Jef Van Dries- che kreeg het voor elkaar de Duitser Leo Kakelo- 'icz, vijfde op de Europese mglijst der halfzwaren De erpel zou bekampen. De pro- ostieken van de insiders 'elen m het nadeel van de mbitieuze Wetteraar uit. En Duitse knokker wou zijn uropese opgang niet zien tuiten en liet zioh dan vrij- agavond te Zele reeds en- ele Clay-uitlatingen ontvallen .Freddy is een goede riend, spijtig genoeg kan ik em geen tien ronden recht 'ten staan". De Kerpel. die jn tegenstander had leren et ennen tijdens de voorberei- ing van zijn Lubbers-kamp er niet gerust in. de studieronde met toch etlanvallende neigingen van eide boksers, trachtte in de veede en derde ronde de uitser Leo Kakelowicz zijn Tegenstander hard te raken, en beweeglijke en technisch terke Freddy ving de aanval- oordeelkundig op en ging in de aanval hetgeen em in de volgende ronden eker puntenvoordeel moet pgebracht hebben want zijn »ke links-rechtse direkts ble- en het hoofd van de Duitser teisteren. De Berlijner kon in de zevende ronde De Kerpel met een harde verrassen het geen be beschermeling van Raymond Noë tot voorzichtig heid aanzette. Maar Kakelo wicz bleef ook niet onaange tast door De Kerpels' harde replieken, zodat zijn benen het 'begaven. In de skxtronden zooht de Berlijner via de harde slag zijn voorspelling te doen uitkomen maar een Europees boksende De Kerpel bracht het talrijke publiek in vervoering, hetgeen tot uiting kwam bij het bekendmaken var. zijn verdiende puntenze- ge met een langdurige ovatie. Freddy De Kerpel is geroe pen om de Belgische boks sport weer Europees te doen denken en hier zit de durf van BC Zele voor een groot deel tussen ZEELSE BOKSERS BLIJVEN ONGESLAGEN. In de andere zeven kampen kwamen telkens de bescher melingen van een hardwer kende Jef Van Driessche aan bod, Julien Van Damme werkte tegen de Westvlaming J.P. Steelandt aan zijn come back. al moest hij zich in de eerste ronden aanpassen aan de averrechtse garde van Steelandt. Vanaf de derde ronde stond er op het mees terschap van dulien geen maat en bracht hij zijn op ponent in moeilijkheden met leverslagen. Naar het einde trachtte de Izegemnaar via destruktief boksen de Van Damme slagen te ontwijken. Rudi Haeck kon tegen de Nederlander van Indonesische afkomst zijn opgang niet v/er- der zetten, want de kamp werd na raadpleging van Or De Mets in de tweede ronde stilgelegd wegens oogkwet suur van Roesli. De in topforme verkerende Alois Carmeliet kreeg niet de gelegenheid om het voor eigen volk te bewijzen. Alhoe wel hij met de beste inten ties in de ring kwam liet de zwarte Parijzenaar Alex An- 9'ie hem niet tot zijn gewoon gamma komen. Hij bleef zich steeds maar tot onder de gordel bukken zodat het voor Wies quasi onmogelijk was aan boksen te denken. De Boxing Club Zele met aan het hoofd mensen als Theofiel Nies, Paul Van Lysebetten, Willy Raemdonck, Lieven Van Kerckhove en Fernand Roels, is op dit ogenblik het mekka van de Belgische bokssport. Organisatorisch vinden ze hun gelijke niet en sportief is geen enkele andere Belgische klub bekwaam, boksers van dezelfde kwaliteit op een programma te krijgen. Bayens van Zele won op punten Carmeliet van Zele werd winnaar door litsluiting van Angelo (Parijs). Cic) anti-boks van Anglio leverde hem twee publieke vermanin gen op en in de laatste ron de was het geduld van scheidsrechter Meulenberg ten einde en «loot hij de Frans man uit wegens onregelmatig boksen. In de liefhebberskampen zag men een heroptredende Dan ny Van Malderen die doorlo pend de meerdere was maar de punch uit zijn eerste pe riode nog niet teruggevonden heeft. Danny De Maere teis terde zijn tegenstander met harde rechste slagen, zodat deze in de derde ronde op gaf Rudy Gauwe was de meest aanvallende partij en werd maar karig beloond met een matoh nul tegen de Eupe- naar Syben. Gilbert Baeyens werd niet zonder moeite win naar op punten van de Roe- selaarse benjamin Angele. De Berlarenaar kreeg met zijn rechtse slagen Angelo niet van de kook, die iedere maal flink terugkwam. De serie oefenveldlopen die het officieel seizoen voorbereiden laten ook de sportliefhebbers toe even voor zichzelf de balans op te maken van wat ze mogen verwachten tijdens het volgend veldloopseizoen, maar dan meestal beperkt tot de ene klub die ze hun klub kunnen noemen. De wit-blauwe aanhangers die reeds de kans hadden kennis te maken met de meeste van hun atleten te Berlare, te Wetteren, te Ressegem, te Haaltert en nu laast ook te Vlierzele hadden zich een week geleden reeds de vraag gesteld wat er nu eigenlijk aan de hand was met vaandel dragers Eric Gijselinck en Pierre de Freyne. Te Vlierzele is er een antwoord gekomen, deels klinkend sportief, deels duidelijk omtrent de pijnen in de streek van de Achillespees. te sterk is mag aangenomen wor den dat achter hen een tiental deelnemers op heel degelijk ni veau presteren. iHet Is trouwens met spanning dat Iedereen uit kijkt naar het eerste optreden van Julien Van de Velde, de enige van wie eigenlijk verwacht wordt dat hij Frans van der Hoeven op zijn minst kan bedreigen. Eigen- ilvjk zou Julien de kans eens moe ten krijgen eens op te treden buiten de gekende groep om de drempel naar de eerste wedstrijd te overschrijden. De rest zou dan vanzelf volgen. Maar achter Van der Hoeven zijn er momenteel Mary. Goossens. Leon Van Oe- teren, Frans De Moor, Marcel Van der Hoeven, een steeds voor aan blijvende Achiel Clement Re- mi Boterberg en andere de Lattes, Een zeer gelukkig atleet op de klubkamploenschappen was Hof stadenaar Eddy Peynsaert die van zijn tweede optreden een ware voltreffer maakte en zijn geluk samenvatte doo- vast te stellen Eric Gijselinck bleef duidelijk aan de winnende hand al was een echte vergelijking onmogelijk om dat Gilbert Maesschalck ontbrak. Maar verder werd het toch weer eens bewezen dat én Frans Ver- dickt én Mare De Backer duide lijk vooruitgang hebben gemaakt, zelfs als steunen we die beden king niet uitsluitend op het feit dat ze vóór De freyne eindigden. Ook Hugo De Poorter maakte een goede beurt terwijl Jef De Neve eveneens zijn vooruitgang onder streepte. Een beetje verrassend was wel de negende plaats van Chris Duysburgh. ook al is het geweten dat Ohris in zijn jeugd jaren een goed crosser was. Het valt trouwens op dat de vrienden van Chris van cross sohijnen te houden want ook iStef Schockaert jiep de seniorescrosS volledig uit. Een wit-blauwe formatie die hoe langer hoe meer homogeen wordt is ongetwijfeld die van de vete- Tanen. Waar Frans Van der Hoe ven nog duidelijk een straateind dat hij ook de tweedejaans de baas was gebleven, iets wat voor een overkomend junior tech wel een biezondere voldoening moet zijn. Paul Renders was weer in een betere dag en werd duidelijk tweede, Luc Van Hecke derde en dan telkens weer met duidelijke tussenafstanden Peter en William Van der Eist vierde en vijfde. Herman De Sutter werd nog 6e als laatste van de kopgroep ter wijl de gelegenheidsorossers on verwacht kn een sprint kwamen. Eddy De Leeuw zag zijn voor sprong inderdaad krinmpen door de eindsprint van twee pistiers waar Van Malderen het haalde van Jos Lemeire. Bij de dames, die op dezelfde dag hün klubkampioenschap kre gen, vielen wel enkele onver wachte deelneemsters te noteren. Bij de "kleintjes" is het natuur lijk geen aardigheid een spring- ster of werpster te zien crossen maar bij de "oudere" dames al kan dat natuurlijk moeilijk let terlijk geïnterpreteerd worden voor 18 a 25-jarigen is het wel een verrassing een echte zomeratlete door de modder te zien gaan. Achter de zusjes de Palmenaer, nu eens Gerda en Mytriam, werd Grite De Swaef normaai derde voor Erna Qts die het nu wel definitief goed meent met de 800 m. Patricia Lammens werd uiteindelijk vijfde voor Mar- tine Maes. J.M.V. Atletiekkern Overmetre Vorige zondag was het verzameling geblazen aan het Putbos- stadion voor een oefencross. Deze cross was ook als klubkam pioenschap. Er verschenen meer dan 200 atleten aan de startlijn waaronder ruim dertig Overmerenaars. Onze atleten veroverden 3 gouden, 4 zilveren en één bronzen medaille. Voor de eerste overwinning van onze kern zorgde Ingrid Ver straeten bij de pupillen meisjes. Ze won met ruime voorsprong en onderstreepte nog maar eens haar superklacce. 8e in deze reeks was Christine Tackaert. De volgende ereplaatsen werden in de wacht gesleept door de zusjes Buyle. bij de miniemen. Christine is in deze kategorie niet van de kop weg te denken alhoewel haar naaste rivale, zus Martine, haar graag eens zou kloppen. Ook Marleen de Backer 4e en Anne Colmann 5e, liepen een uitstekende koers. Lieve Maes en Garine Bauwens kwa men als 9e en 10e aan. Martine D'Hooge was 13e Bij de kadetten meisjes legde Do rothy Meulewater beslag op de 4e plaats en Paola Van der Sijpe op de 5e. Carine Buyle werd 9e en Carine Roels 10e. De reeks der scholierenmeisjes bracht een 4e plaats voor Verbof- stadt K. Martine Maes leverde een goede prestatie bij de jun.- sen. met een 6e plaats als belo ning. Voor de overwinning bij de he ren zorgde Willy Baeyens in de reeks der pupillen. Johan Me- ganck verdiende hier zilver door zijn 2e plaats. Verder in deze reeks tal van Overmerenaars Guy Buyle 6e, De Gelder 9e, Buyle Fhilip 10e, De Bruyne Mare 11e, Tackaert Christiaan 12e, Ser geant Guy 13e. De Veirman Pa trick 16e en Rogiers Karei 21e. Patrik Van der Sijpe kreeg brons voor zijn 3e plaats bij de mi niemen op 23 deelnemers en Erik Sichien was 8e. Bij de kadetten kregen we an dermaal hetzelfde wedstrijdspa troon. Dany Buyle is zeker een flinke kracht. Zijn zilver is zeker ruim verdiend. Ook Franky Van Hee liep een zijner tot nu toe beste wedstrijd en mocht als 12e aantikken op 32 aangekomenen. Door iemand als WiHy Godaert geklopt te worden is zeker geen oneer voor Ronny Oosterlkick die zilver oogste, bij de scholieren. We wensen Ronny alle goeds voor de wedstrijd te Waregem volgen de zondag. Onze op dit ogenblik enige ak- tieve veteraan, Cyriel Oosterlinck eindigde 16e. Zondag nemen onze jongens deel aan de eerste officiële wedstrijd van dit seizoen te Denderleeuw. In de St. Lucas cross ingericht door VTBS Lokeren behaalde Ron ny Oosterlinck de zege evenals Patrik Van de Sijpe. H.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19