Eric De Saedeleer, Rudy De Troch, Christine Verbeke en ICIara Los: zege voor eigen volk Bij A.C. Denderland Bij AC. Baasrode L. Vranken in oefenwedstrijd, L. Hermans op steeple Atleten uit Moorsel en Meldert staan klaar A.C. Uitbergen VIJF (CLUBKAMPIOENEN A.C. Grembergen Overwinningen voor M. De Vriendt, K. Van de (Moortel, J. D'hooms en R. Verlackt OEFENCROSS A.C. Olympia LEDE Duivenrubriek Wirsterkweek vlieg- en kweekduiven MODDERDUIVEL PAUL DE BRAUWER EN PISTIER LUC COLLIJN De oefenveldloop te Oudegem kende ondanks de ongunstige weersomstandigheden nog een ruime belangstelling en naast de Denderlandatleten waren ook tal van niet-aangeslotenen komen opdagen. Een pluim gaat hier naar die mensen die zich geen moeite gespaard hebben om er iets goed van te maken, centraal staan hier drie families die wij in een adem zouden willen noemen nl. De gezinnen Los, De Saedeleer en De Troch die eer haalden van hun werk. bondag lieten zij naast een knap werkend secretariaat, ook een vlot verlopende prijsdeling bewonderen. De wedstrijd gaf ons vrijwel eenzelfde beeld enkele uit zonderingen niet te na ge sproken. De strijd om de eerste plaats bij de seniores ging zondag eens te meer tussen Eric De Saedeleer en Freddy Van Weyenbergh. De jongste weken toonde Fred dy zich de sterkste en liep enkele overwinningen 'bij el kaar. Te Oudegem was Eric er op gebrand de zege te veroveren en lukte in zijn op zet. Freddy moest nu de 2e plaats aanvaarden daar De Saedeleer weer een koers leverde zoals we dat reeds vroeger van hem zagen, goed uit de doppen kijkend ge paard gaande met een beste conditie. De Mey werd hier derde voor Luc Taminau. Pierre De Troch bevestigde al het goede wat we reeds vroeger over hem neerpenden en mocht op een knappe 5e plaats terugblikken. Van Looy 6e ging Frans Van Ransbeeck 7e in de uitslag vooraf. P. Roels 'merkelijk beter dan verleden week werd 8e en De Witte 9e. Karei Michiels zakte terug naar de 10e plaats en scheen niet bijster tevreden met die uitslag hij 'kan beter. Hij kreeg nu Al- fons Var. Herreweghe op de hielen 11e, Vermeir, Brussel mans en Vercammen eindig den in deze volgorde. Water schoot 15e, Moens 16e gin gen de jeugdige Renaat De Vriendt voor die nu 17e was. Adolf Heuninok kreeg hier de 19e en Van den Abbeele de 20e plaats. Roels, Van Lim- bergen, De Smet, De Brandt en Van Mingeroet waren de overige moedige atleten. Freddy Putteman had de les van vorige week goed ont houden en liet zich niet ver rassen, hij verwees Eddy Maes nu naar de eerste ereplaats en nam de bloemen mee naar St. Gillis. Van Hende en Cool waren 3e en 5e. Bij de scho lieren was het evenmin mak kelijk een pronostiek te ma ken nu Hans Van Damme er terug 'bij 'liep. De zege ging hier terug naar Rudy De Troch die een met krampen geplaag de Van Damme 2e nu geen kans liet. Chris Verbeke werd nu voor eigen volk derde en liet Cools, De Maersschalk, Matthijs, Soetewey en Van Nuffel achter zich. Bij de ka- detten werd het weer een strijd tussen René De Troch en R. Verheyden. Het was laatstgenoemde die het haal de voor René die toch weer een goede koers liep. Roels, Hofman en Van Hoeymissen werden nif 3e, 4e en 5e. De overigen waren Roef, Claes, Abbeloos, De Kimpe en De Wilde. De tweestrijd tussen D. Van den Bossche 1e ver leden week en E. Veroammen ging nu ook verder, maar gaf ons een omgekeerde uitslag met Veroammen als overwin naar en Van Den Bossche 2e, in de eerste gelederen liepen nog Van Beveren, Van Haut, Van de Voorde, Van Heinde, Vlassenroot en Geerts. Bij de koplopers bij de jongsten no- terden we B. Vercammen, F. Schelkens, F. Impens, Pieters M. itmpens, Valck, B. Van Hecke Zij werden gevolgd doorWaegeman, Abbeloos, W. De Wilde, Cassiman, E. Vermeir, De Grauwe en Bos- teels. De eerste reeks gaf ons P. Schelkens op de eer ste plaats, de overige ere plaatsen werden bezet door De Ridder, Verstraeten, Geert Van Ransbeeok, De Looze, Wiflems en P. Verstraeten. Dames M.J. De Ridder kende de jong ste weken geen tegenstand en ondanks een alles ge vende Linda Verbeke die blijkbaar voor haar suppor ters iets meer wilde, plukte De Ridder ook hier de palm. Linda werd tweede voor Ma ria Eeckhoudt 3e. Greta Jor- ritsma veroverde eveneens 'n tweede plaats maar dan bij de juniores waar Martine Van Herreweghe weer derde werd. Scholier Christine Verbeke kreeg ook nu de grootste en Myriam Van Ransbeeck werd ipuik derde. Ria Van Ho ve veroverde de 4e prijs. Geen tegenstand voor Klara Los die gemakkelijk won bij de miniemen, Marleen Verbe ke was hier verrassend 2e voor I. Uytendaele en Linda Segers. De beste bij de pu pillen waren: Liesbet Los, In- grid Verbeke, V. Vercammen. In de tweede reeks Patsy Pieters, P. Pieters en V. Roels. De derde reeks bracht Veerle Hersens en Inge Roels op het voorplan. Oe andere aankomsten G. Herssens, A. Heyvaert, P. Verstraeten en verder A. Hermans, J. Van Rossme en V. Vercammen. (And ré) In een veteranenwedstrijd te Ronse kwam Frans Van Daele net te laat aan de start van zijn categorie, 40-49 jarigen, vanwege de goedwillige officiëlen mocht Frans dan toch bij de -t 50 jari gen vertrekken. In deze reeks werd Frans dan 4e. In de oefen wedstrijd op de Heirbaan werden volgende uitslagen, van de Baasroodse atleten, genoteerd. Bij de pupillen dames behaalde Daisy De Troetsel de overwinning, Linda De Busschere was 4e. Bij de miniemen was het An Van De Voorde die won. Bij de kadetten liet Godelieve Bauwens het niet tot een spurt komen, zij won met 40 m. voorsprong, Monique Van De Voorde was 2e. Bij de scholieren kon Ingrid Bauwens zich tot haifwedstrijd koest houden, dan begon ze aan een solonummertje en won met 6C voorsprong, Patricia Famaey was 2e. Bij de pupillen heren was het de pas aangesloten Benjamin Van Riet, kon nog net op de meet de overwinning behalen, Luc Van De Voorde was mooi 3e. Bij de miniemen had André Bauwens meer last dan hem lief was met Peter Cóninckx, tijdens de laatste hectometer kon André dan toch een duidelijke voorsprong nemen en winnen, Peter Cóninckx was 2e. Dany Van Assche 4e. Bij de kadetten kwamen onze atleten er niet bij te pas voor de overwin ning. De dichtste ereplaats zat er wel in voor Erik Van Assche, Marc Van Damme was 3e en Paul Debusschere 4e. Bij de scho lieren had Marc Van De Voorde niet te vefel last met Franois Pele ntan, zij werden dan ook 1 en 2. Bij de veteranen hadden we bij ingaan van de laatste rond nog twee leiders Louis Van Sprttael - Frans Van Daele. Tijdens deze laatste ronde was het voor Louis echter maar een koud kunstje om de overwinning in de wacht te slepen, Frans werd verdienstelijk 2e, Gustaaf Van Assche werd 3e en Theo De Smedt 5e. Bij de juniores had Jean-Pierre De Bleser, als enige deelnemer, het niet moeilijk om de overwinning te behalen. Bij de seniores had Laurent Vranken al na de Ie ronde een lichte voorsprong, hij zou deze ronde na ronde weten op te drijven en tenslotte met een 100-tal meter voorsprong deze oefenwedstrijd winnen, zonder zich hier werkelijk tot het uiterste in te spannen Ongeveer haifwed strijd gaf Gilbert Van Den Bos sche de indruk tot bij Laurent te komen. Gilbert was nl. tot bij bet duo Roels-Hermans. gekomen en er ook zo voorbij gegaan. Piet Roels kwam echter terug, maar Leo Hermans, die wellicht te snel van stapel liep, zakte echter stil aan af tot in 8e positie. Tijdens de laatste rechte lijn (250 m) en in een al lesgevende spurt kon Leo dan toch nog de 6e plaats bemachtigen, ondertussen was Gilbert Van Den Bossche gemak kelijk 2e geworden. Piet Roels 3e en een verrassend goede Al- fons De Clercq 5e, Georges Vtaeminck 7e, Jean Van Der Vre- ken 9e, Gerry Vercauteren 12e, William Van Steerteghem 13, Adolf Debbaut 14e en 15e Jozef Van Keer. Op een meeting te Aalst verbeterde veteraan Theo De Smedt nog twee klubrekords spijts de koude wind er de re gen. Hij nam er deel aan een vijfkamp, waarin hij 19e werd in het verspringer met 4m08. In de 200 m 2e reeks werd hij 6e in 29"8 wat meteen 7/10 seconde beter is dan zijn vorig klubrekord. In bet verspringen werd Theo 7e met 26m18. in het schijfwerpen werd hij 10e met 19m52 en In de 2e reeks van de 1500 m werd hij 6e in 6.05.4. In de to stand werd het een 13e pl met 940 punten, een nieuw klub rekord. Op een meeting In bet Heyzelstadion was A.C. Baasrode vertegenwoordigt door kadet Ro bert Veyt en senior Leo Hermans. Robert nam deel aan de 1500 m. hij was echter gehandicapt door een nog niet volledig genezen voetverzwikking. Robert volgde echter wonderwel 2/3 van wedstrijd in 2e positie. Aan de 400 m passeerde hij in 64"5. wat dus een tijd van minder dan 4'20' liet verhopen, hiermee rekening houdend dat Robert toch een beetje uithouding te kort komt. Aan de 1000 m passeerde Robert in 2"51" wat nog zeer goed was Roland Claeys en zijn scheeps mast klubkampioen zeilen te Overm ere. (c) De laatste 400 m zijn echter een ware martelgang geworden, geluk kig kon hij tijdens de laatste 50 m nog een beetje spurten zodat hij met 4"28"3 zijn persoonlijk rekord met 7/10 verbeterde en hiermee 6e was Leo Hermans nam deel aan de 3000 m steeple. Aangezien hij na zijn 1e steeple-wedstrrjd te Zottegem nog te fris aankwam had hij besloten van ditmaal een beetje rapper te starten, wat hij dan ook deed. Doordat hij echter niet kan trainen op deze disci pline verspeelde hij echter heel wat tijd bij het nemen van de hindemissen, vooral bij de beek Mits een beetje meer zelfvertrou wen had Leo wellicht twee plaat sen dichter geweest io de uitslag, nu kwam hij als 9e over de meet in 10'16"2 waarmee hij zijn eigen klubrekord met bijna 23"0 verbe terde. Zondag werd door AC Hekelgem een oefencross georgani seerd te Essene. Negen van de twaalf overwinningen gin gen naar atleten uit Moorsel en Meldert. Bij de seniores was het gewoontegetrouw Paul Coppens die zegevierde. De Moorselse gebroeders De Vuyst werden vierde en vijfde. Dirk toonde zich iets sterker dan Walter. Verleden woensdag werd de militaire cross gelopen te Heverlee. Van de 587 vertrekkers toonde Leon Schots zich de sterkste Paul Coppens eindigde In het spoor van Salvé en legde hierdoor beslag op de vijfde plaats. Dat belooft alleszins voor volgende zondag te Waregem. Bij de veteranen werd Ernest Meersman-Meldert tweede en Albert Van Geit, die niet In zijn beste doen was, vierde. Junior Frangois Coppens, waar wij nochtans heel wat van verwachten, deed het nog steeds niet. Te Essene werd hij slechts vierde voor Luc Van Geit. Hopelijk spelen de zenu wen geen te grote rol bij Frangois komende zondag te Denderleeuw, want daar wordt het menens. Bij de scholieren werd het nogmaals pen overwinning voor Aalstenaar WHfried Cardon terwijl de Meldertse scholie ren Jozef Plas en Rudy Meersman respektievelijk derde en vijfde eindigden. Kadet Ruy Plas haalde het voor Rudy Cardon-Aalst. Danny Meersman liet alle miniemen achter ziok De Moorselse jongen Stefan Podevijn, Danny Van Damme en Dirk Beckaert waren derde, vierde en vijfde. Bij de kleinsten werd het een duel tussen de broertjes Plas. Mario haalde het voor Marnix. Bij de dames vierde de Moorselse Chrlstiane De Vuyst haar wederoptreden met een overwinning, bij de juniores was het nogmaals Diane Plas en op Nationaal Kampioene Linda Coppens stond natuurlijk geen maat. Jongere zus Sonja was tweede en Myriam De Vuyst derde. Bij de miv- niemen haalde Hilde Van Geit het en bij de kleinsten eindigden Nancy Mergan en Martine Beckaert gefijk. Volgende zondag wordt het menens De heren zfjn aan het werk te Denderleeuw en de dames nemen deel aan de eerste grote veldloop te Hekelgem op het domein Ver- bruggen. Supporters op post Zondag tijdens de clubkam pioenschappen veldlopen te Vlierzele slaagden vijf van on ze atleten erin de titel in de wacht te slepen. Bij de meis jes was dat Ann De Martelaer in de scholierenreeks, Gerda De Palmenaer bij de juniores, Myriam De Palmenaer bij de seniores en Marcella Van Lunter bij de sportivadames. Bij de jongens was het Ro bert De Palmenaer die in de kadettenreeks iedereen een flink stuk achter zich liet. In de reeks pupillen meisjes was Els De Martelaer tweede en Kathleen Van der Straeten vierde. Bij de miniemen was Anne Van der Straeten elfde en Christa Rogiers twaalfde. Die meisjes lopen anders ge scheiden volgens hun geboor tejaar. Nu liepen de twee ja ren samen zodat Christa ze ker niet ontgoocheld hoeft te zijn met haar prestatie Dan kregen wij de kadetten. Ber- linde Poppe eindigde op de zevende plaats. Wij hadden haar evenwel dichter ver wacht. Ann De Martelaer won dus de scholierenreeks In de sportivacross was Ghis- laine Van Lunter derde ach ter zus Marcella en Clara Dhondt uit Kalken. Mariette Vervaet was vierde en Hilda Van Lunter vijfde. Gerda De Palmenaer won bij de junio res. Hier kon Erna Van Ghendt niet deelnemen wegens een zware verkoudheid. Bij de se niores was de titel voor My riam De Palmenaer, Zus Bri gitte kon niet lopen wegens een kwetsuur en Myriam zal het ons wel niet kwalijk ne men als wij menen dat met Brigitte erbij de zege naar deze laatste zou gegaan zijn. Brigitte is normaal gezien de beste Toch is het verschil niet groot en hun onderlinge strijd kan zeker ook af en toe op een sukses voor My riam uitdraaien. Bij de jon gens miniemen vinden wij Paul De Martelaer op een ver- .rassende vierde plaats. Hier mee bewijst ook hij dat er iets inzit en maakt hij het familiesukses compleet. Inder daad, een erste plaats voor Ann een tweede voor Els en een vierde voor Paul dit is werkelijk op zijn De Palme- naeres. Bij de kadetten was het nogmaals dezelfde uitslag voor de vier eersten met Ro bert De Palmenaer op de eerste en Mare De Coster op de vierde plaats. Hier was Luc Oe Coster negentiende en Rudy Van de Velde vijf tiende. Bij de scholieren was Patriok Pieters derde. Jan De Palmenaer vijfde, Alain De Vrieze tiende en Dirk Van de Velde elfde, Robert De Gucht was veertiende bij de seniors en Frans Van Eeokhout 24e bij de veteranen. De Grembergse atleten zorg den zondag weer voor enkele opgemerkte prestaties. Als overwinnaars mochten nu op het podium plaats nemen Margot De Vriendt, Karine Van dé Moortel, Jenny D'Hooms en Robin Verlackt, met daarbij nog flinke ere plaatsen kunnen de Grember- gervaars weer niet klagen. Bij de juniores dames was het Margot De Vriendt die on danks het zware parcours deze reeks wist te winnen. Anne-iMarie Cornelis 'liep eer» mooie tweede plaats bij de scholieren en herpakte zich aldus van een minder goede prestatie die zij verleden zon dag liet afdrukken. Martine Van Muylder kreeg hier de vifde prijs. We kennen stil aan de winnares van de ka detten Karin Van De Moortel die zondag van de traditie niet afweek en won zoals zij het wflde, met in haar spoor Ingrid Delcart weer 2e. Minieme Karin De Vriendt moest na een prachtig ver weer met een 4e plaats te vreden zijn. Ook Jenny D' Hoorns had het laatste woord bij de pupillen en meteen haar zoveelste zege. Marijke Van Muylder ging ook goed mee en werd 5e, terwijl Ann Heyvaert 7e werd. Bij de he ren was het Herman Waege man die startte bij de senio res en nu als 18e over de streep ging. Junior Eddy Ivens liet zich evenmin onbetuigd en tikte aan als vierde. André Van Riet was afwezig wegens een heelkundig ingrijpen en we wensen hem alvast het beste. Rudy Heyvaert mocht nu als negende zijn prijs af halen en Van Acker was bij de miniemen 5e wat zeker niet slecht is, zijn klubmak- ker Delcart 10e vergezelde Pupil Robin Verlackt van AC Grembergen. (c) hem in deze reeks. In de tweede reeks Pupillen triom feerde Robin Verlackt en nu over een lot van 19 deelne mers, Van Cauwenberghe deed er nog een schepke bij met de vierde prijs P. Ver linden 10e, Fierens 13e en Van Onsem met zijn 15e plaats maakten het sukses volledig. In de eerste reeks der jongste deelnemers ein digde Bal op de tweede plaats. (André) Pupillen heren 1) Bruylandt M., 2) Bessems L., 3) Ver doodt G. Miniemen heren 1) Annaert P2) Keppens G., 3) D'Hooge H„ 4) De Pauw C., 5) Van de Voorde B., 6) Verdoodt C., 7) Costers L., 8) Van Gucht B. 9) De Donder J., 10) Van de Perre R, Kadetten heren 1) Creylman B., 2) Pensis P., 3) Goeman M. Scholieren heren 1) Van Hau- we W., 2) Pensis C., 3) Huyle- broeok G., 4) Vastenavond M. Juniores heren 1) Creylman L„ 2) D'Hooge J.f 3) De Me- sel J. Veteranen 1) Goossens P. Pupillen dames 1) Van De Perre L.. 2) Baeyens V„ Miniemen dames1) Bonnae- rens R., 2) Van Boxstael N 3) De Mey A 4) Brondeel R 5) Abbeloos M., 6) Vasten avond S. Kadetten dames 1) Bonnae- rensE., 2) Bonnaerens M 3) Van Gucht A., 4) De Valck C., Juniores dames 1) De Valck Y. Met C-renner PAUL DE BRAUWER vlagden we twee keer zowel te Zottegem als te Berlaar, in de buurt van Lier, spurtte deze hoogblonde belofte van zijn tegenstanders weg. In het sportpaleis van Gent had het nationaal omnium kampioenscnap plaats. RAF CONSTANT was verdienstelijk, doch zich doorzetten tegen cracks als Sercu, De Bosscher en andere cracks, deed hij niet. Raf moest het met een bescheiden elfde prijs stellen. Nieuweling LUC COLLIJN klopte alle konkurrenten in een puntenkoers, wat zijn aanleg voor het pistewerk onder streept. Als wij het voor het zeggen hadden, zouden we deze piepjonge klasman, na een zwaar en suksesvol weg- seizoen, van het „ovaal" weghouden. Supporters willen altijd meer en beter van hun poulain, doch ze zijn de allereersten om hun idool de rug toe te keren als het begint mis te lopen. Oppassen voor overdrijving, Luc. EDDY D'HERDE was tweede in de puntenrit voor juniores en WALTER BLANCQUAERT vijfde. FRANS CAETHOVEN, met Van Loo als teamgenoot, veroveide de vijfde plaats in het nationaal kampioenschap koppelrit voor amateurs. Wanneer de duiven gepaard of herpaard hebben, moet men hen vertrouwd maken met hun nieuwe hokje. Dit geldt vooral voor de duivinnen, indien men geen gebroken eieren wenst te rapen. Zij die de nestbakken weggenomen hebben moeten deze enkele dagen voor de herparingen terug in orde brengen, en liefst eens ontsmetten, zodanig dat iedere duivin haar nestvak van het vorige jaar kan terugvinden Indien de nieuwelingen nog hun plaats niet hebben, bestaat de eenvoudigste methode in het wegne men van de oude duiven. Vervolgens opent men de ledige nestvakjes on men sluit de andere. Na enkele dagen zijn al de vakjes bezet en men kan de oude duiYen terug op het hok brengen. Neem dan, vanaf dit ogenblik de ge woonte in de nestbak te voederen. Vanaf de dag van de paring, geeft men alle dagen zoveel eten als de duiven lusten tot op de dag van het eerste ei. ENKELE RAADGEVINGEN De wetenschapsmensen die de duivensport bestudeert en bewerkt hebben gaan akkoord en bevestigen het volgende. De mikropische onderzoeken tonen aan dat er coccidieën aanwezig zijn in de uitwerpselen van alle duiven. Volwas sen duiven bieden er meer weerstand aan en zijn er hier door minder ongesteld van. Maar dit is niet hetzelfde voor wat de jonge betreft. Deze ziekte die men Cocckliose noemt, kan ineens toeslaan, en de jonge duiven zijn op een paar dagen dood men kan dit best opmaken aan de snelle vermagering en ook aan de uitwerpsels die groen zijn. Voor wat betreft Trichomonas deze ziekte kan men opmerken aan de loomheid en vermageren van de duiven. Als we nauwkeurig toekijken zien we al vlug de moeWijke, trekkende ademhaling en het langzaam en voorzichtig slikken van ons duifje. De pluimen zijn dof. de borst krijgt een blauwe kleur, de eetlust is minder en de grote graan korrels worden niet meer opgenomen. De ontlasting is waterig en geel, bij een ernstiger aantasting gaan we in de bek en keelholte een vaalbleke kleur krijgen. Het slijm vlies is hier en daar rood ontstoken en in de keelholte zien wij de witgele slijmen. 10 Nee, geen Albert Van Damme als blikvanger bij de cyclo- o crossers de wereldkampioen is gewond en moest zich u beperken to: de rol van „starter" te Massemen. Broer ic Daniël was daar elfde. ai li, In de Formule-C cross te Hamme noteerden we een achtste plaats voor de strijdvaardige GILBERT CATTOIR. Cyclocrosser Gilbert Cattoirverdienstelijk. Ernie De Bruyne won de veldrit te Hamme. (c)

De Voorpost | 1974 | | pagina 20