Na de studieronde België - Frankrijk 17-17 ROSIS /VALST JEUGDHANDBAL OUT NA VERLENGINGEN LEEUWERIK LAAT PUNT BIJ SNAS HANDBAL Kampioenschap van IVIaanderen golfbiljart D.P. Aajst bekert verdeK Eindelijk Volleyball BEKER VAN BELGIE SETOK VOETBALVERBOND GEWEST AALST 21 ^PTESRSBf k MSttIV S# !ü«5UI! 3»t«|*iSEfenSP De dameshandbalploeg van E.V. Aalst. B.C. Onkreukbaren richt op vrijdag 15 en zaterdag 16 no vember a s In zaal „De Kos- zen", Leo de Bethunelaan te Aalst, het eerste kampioen schap van Vlaanderen, Golf biljart in. De finale wordt ge speeld zondag 17 november om 15 u. in dezelde zaal. Er zijn voor 5.000 fr aan trofeeën. Het kampioenschap wordt in gericht met medewerking van De Voorpost. (jv) De damesbasketbal Iploeg du Pare Aalst heeft zich met suk- ses door de eerste ronde van de Europabeker ,L. Ronchetti" gespeeld. De heenwedstrijd werd gewonnen met 66-51 cij fers en in de terugwedstrijd werd Bern geklopt met 55-61. De volgende tegenstander in de Europabeker noemt Mon- ceau les Mines (Fr) en de eer ste wedstrijd wordt op 6 no vember om 5 u, 15 te Aalst in de zaal Okapi gespeeld. Zaterdag is er eindelijk een punt gezet achter het reeds jarenlang streven van de Oost- vlaamse verantwoordelijken van de Belgische Volleybond. Met voldoende meerderheid, werd er een voorstel aanvaard dat behelst dat vanaf seizoen 1975-76 alle ploegen uit EER STE POVINCIALE Heren en Da mes VERPLICHT in zaal te spelen. Eindelijk zuilen be paalde klubs hun werkelijke waarde dienen te bewijzen... en elke ploeg met gelijke wa pens dienen te bekampen. Voor wanneer stoot men ook door naar tweede provin ciale... Aangezien de handbalkorppetitie gedurende 2 weken onder broken wordt om de nationale ploeg haar programma te laten afwerken is misschien het ogenblik gunstig om een kleine Iroepenschouw te houden. Alle clubs hebben tijdens dit seizoen- begin reeds een aantal troeven op tafel gesmeten, sommige met sukses, andere teleurstellend. In eerste nationale, waar de kompetitie een maand vroeger startte dan in de overige reeksen, bebben Avanti Lebbeke en EV Aalst ons wel enigszins verrast. Avanti in de negatieve zin. ■ioewel er slechts een puntje ver oren werd <kunnen wij van Avan- i niet getuigen dat het de (mis- ehien te hoge) verwachtingen to ost Ondanks het meer komplete ipelerspotentieel dan één seizoen leleden, hebben zij tijdens geen mkele wedstrijd de indruk gela- en de ongenaakbare titelpreten- zijn. De ploeg draait echt iet "rond" en een paar keren :lfs waren wij na een wedstrijd ;^an Avanti echt teleurgesteld. De raken van dit in Avanti-pers- :tief gezien verontrustend spel- >ei| zijn velerlei. In de eerste tlaats is wegens het niet op tijd laarkomen van de Lebbeekse porthal de tramingsaccomodatie teneden alles. Als men geen ter- ein heeft dat aan de vereisten «kloet om normaal te oefenen s het onmogelijk om een oollec- ief spelende ploeg op te bouwen »aarin vooral de nieuwe aanwies en zoals Adam en Wattiez nog op oek zijn naar het Avanti spelpa- m* I oon. Als tweede oorzaak voor I it betrekkelijk Avanti falen noe- fl i«n wij de dalende vormcurve kMan het schuttersduo, de gebroe- UB Iers Verhofstadt. Vooral Dirk. die ijn legerdienst vervult. Aange- Bw sste voeding en vooral voldoen- e rust kunnen een heropstanding an deze klassespeler bij uitstek ip korte tijd waarmaken. Koen 'erhofstadt heeft wegens exa- HH tens tijdens de maand september H ok een langere "inlooptijd" nodig n zowel De Smedt als de ge- BB wetste Moonen beschikten tlj- ens dit seizoenbegin niet over hun fysische mogelijkheden, let is niet uitgesloten dat Avanti ich bij herneming van de kom- etitie volledig hervat, wij gelo en echt dat dit nodig is wil het iet kans op succes de wedstrij- B en tegen Sasja en Flémalle en L ndere Mechelen aanvangen. On- anks al deze negatieve faktoren eloven wij dat alleen Sasja in taat is de Lebbekenaars van de rtel weg te houden. In de posi- eve zin werden wij verrast door e prestaties van E.V. Aalst. Na- at de Aalstenaars het vorige sei- oen op het nippertje en met de odige dosis geluk de degradatie onden ontwijken slagen zij er u in met een praktisch ongewij- igd spelerspotentieel zich te dis sociëren van de degradatie kan- idaten. Het is duidelijk dat Een dracht met een heel andere men taliteit speelt dan een seizoen ge leden. Twee overwinningen en een opgemerkte prestatie tegen Flé malle en ook wel tegen Avanti. bewijzen dat Eendracht niet het zwakke broertje is dat in de hand balkringen als zekere degradatie kandidaat aanzien werd. Akkoord, de 'kompetitie Is eigenlijk nog maar in het beginstadium en nu reeds spreken over degradatie enz. is voorbarig, maar als Een dracht met dezelfde mentaliteit blijft verder spelen, zullen nog veel tegenstanders verbaasd op kijken. In tweede nationale, zoals in de overige reeksen, is de kompetitie pas drie wedstrijden oud Zoals verwacht is Denderbelle een meer dan serieuze titelkandidaat. Niet temin dienen wij ook bij hen een grote dosis voorbehoud aan te te kenen. Wij zouden Brabo mis schien het kleine Avanti kunnen noemen. Inderdaad, ook zij blij ven, ondanks de op papier dege lijke uitslagen, onder de ver wachtingen. Brabo heeft, zoals Avanti, zich enorm versterkt tij dens de transferperiode. Met spe lers als Heyndrickx, Van De Vel de. en Callaert verwacht men van hen dan ook meer dan normale overwinningen. Hier liggen de oor zaken van dit zogezegd falen wel op een ander vlak. Oe amateuris tische instelling van de meeste spelers vraagt om een harde lei ding en de trainingen moeten voor iets meer dienen dan voor een partij plezier. Deze woorden klinken misschien hard, maar stel je voor dat Brabo promoveert (waar wij blijven In geloven) hoe gaat men dan deze enorme kloof tussen eerste en tweede qua voorbereiding en mentaliteit over bruggen. De grote vriendschap tussen de spelers kan enorm veel goed maken, maar de evolutie van de handbalsport verlangt echt meer. Sparta Aalst blijft steeds zonder puntenwinst. Trainer De Meyst en voorzitter Cleemput zullen dit, na drie wedstrijden, wel nooit ge dacht hebben. De Spartanen staan echt niet op hun ware plaats in het klassement. Wat ons wel op viel bij Sparta is het feit dat R. De Meyst er nog niet In geslaagd Is de ploeg collectief te laten spelen. Af en toe krijgt men wel eens de indruk dat Sparta erop vooruitgegaan is maar globaal be keken is het loop en werpspel nog steeds schering en inslag. Ais de Sparta spelers erin sla gen hun akties collectiever en vooral meer doordacht uit te voe ren kunnen zrj hooit uit de vijf eerst geplaatsten verdrongen wor den, Ook hier is het te grote amateurisme van de spelers een rem op de ploegmogelijkheden. H.B.C. Ajax gaat het moeilijk heb ben. Na de degradatie uit eerste hingen een paar basisspelers hun pantoffels aan de haak. Trainer Meeus doet het dan maar met jongeren. Uiteraard kan men In deze omstandigheden niet ver wachten dat Ajax een toonaan gevende rol zal vervullen m 2de nationale. Een nieuwe degrada tie kan en zal beslist dienen ver meden te worden. Ajax telt, ge lukkig voor hen. een hele schare veelbelovende jongeren die binnen zeer korte tijd klaar zullen zijn om het basisgeheel aan te vul len. Aan de "ouderen" om Ajax •in tweede te houden. Een club met zulke perspectieven moet een zure appel kunnen doorbijten. In bevordering heeft Rosis Aalst niets aan het toeval overgelaten. De overwinning tegen Heist bete kent een eerste stap naar de promotie. Rosis zal beslist niet misstaan in derde nationale. S.K. Grambergen doet het niet beter of niet slechter dan wij hadden verwacht. Het nieuw G.S.K. heeft een inlooptijd nodig die uiteinde lijk tot de volledige herwaarde ring moet leiden. Jochewoa Aalst moet zowat in een euforie leven. Na verleden seizoen slechts een maal het genoegen van een over winning te hebben gesmaakt, tel len zij nu reeds vier punten uit drie wedstrijden. Speler-trainer Cloof bepaalt wellicht dit resul taat maar naar wij vernamen, wij zagen Jochewoa nog niet aan het werk, speelt de ploeg zon der speler Cloof reeds heel de gelijk handbal. Bij de dames lijkt ons alles zijn normaal verloop te hebben. Avan ti Femina dat ondertussen reeds de Beker van België won, doet opnieuw een gooi naar te titel, Aalst Sportief schiet wellicht Iets te kort voor de hoogste beloning. E.V. Aalst blijft er op vooruitgaan terwijl Ros Beiaard Dendermonde wel enigszins ter plaatse blijft trappelen. Het piepjonge H.B.C. Lebbeke krijgt het opnieuw zeer moeilijk. In de jeugdreeksen stippen wij nog het overdonderden meester schap aan van H.B.C. Ajax. EVA. tangezien in de dagbladen het wedstrijdverslag reeds in extenso rerschenen is, gaan wij ons beperken tot onze persoonlijke visie )ver dit voor onze streek toch wel opvallend handbalgebeuren. Wij beseffen zeer goed dat onze visie geen orakel is. Niettemin foagen wij het erop. iaf ons gevoel is de huidige itionale ploeg, bestaande uit kern van Avanti spelers en raind door Avanti trainer Ro- een degelijk en jeugdig iel waar moeilijk iets kan aan terd worden. Als zwakke laatsen noemen wij nog de ilwachters en het gebrek aan echte rechterhoek speler, irschijnlijk lopen in België log veel goede spelers die aan- Ipraak kunnen maken op een laats in het nationaal team, haar vertel ons eens hoe, met minieme voorbereiding van kis twaalftal Roganovic een ge- teel zou kunnen maken met spe- oit bv. twaalf verschillende slubs. Wat vorige zondag de pres- •ties van de spelers aangaat, iet volgende. Doelwachters Thi- e en Janssens. matig, niet op- ollend goed maar evenmin zwak. )kk Verhofstadtgewoon degelijk naar Dirk geeft blijk v. een weer- «rstige vorm die hem niet toe- lat zijn vroeger prestatiepeil te ereiken. Blijft niettemin een iterk schutter. (oen Verhofstadteveneens de- lelljk maar leed wel opvallend 'eel balverlies, De vooruitgang [Ie hij boekte lijkt wel afgeremd, 'ddy De Smedtuitstekend. Fan- •stische mentale ingesteldheid, ekoppeld aan een uitstekende ysische konditle. Bracht de ploeg ipnieuw op gang na een zwakke tart. Leek op 'het einde toch wel nigszins vermoeid, I. Keppens zeer goed gedurende eerste helft. Zeer intelligente ipeler die zonder veel op te val- enorm ploegwerk verricht, tonder twijfel de beste linker- Oekspeler in België. Kende wei- geluk bij de afwerking. Wattiez duidelijk "gebarreerd" Ed. De Smedt op de "ver- Jlélersplaats". Wisselde goede mo- frfenten af met flaters. Maakt het llichzeff soms moeilijk. De Bruyn zondag te Grember- beslist een zeer sterke af- 'erker. Met zijn onderarmse worp [£eer gevaarlijk. Speelde misschien ets te weinig. A. Staes zeer sterke verdediger en moeilijk opzij te zetten als cirkelspeler. Bijzonder wilskrach tig. H. Janssen speelde weinig. Wel licht goede cirkelspeler maar valt iets te licht uit 4n internationaal gezelschap. Fr. Dirickx bleef voor ons onder zijn mogelijkheden. De opstelling als hoekspeler zal hem wel ge hinderd hebben. Speelde weinig. P. Duchesne enorm goede ver dediger maar legt als aanvaller niet meer diezelfde snedigheid aan de dag als vroeger. Niettemin moeilijk weg te denken uit het nationale team. Wij zijn er ons van bewust dat deze beoordeling voor kritiek vat baar is. niettemin geloven wij dat zij de werkelijkheid dicht bena dert. Coach-trainer Roganovic deed tijdens de laatste minuut, toen een Franse speler naar de bank verwezen was. overschake len naar een 4-2 aanvalsopstelling wat een penalty en meteen het gelijk spel opbracht. Wel vragen wij ons af waarom hij niet meer naar dat aanvalswapen greep te gen de Franse 3-2-1 verdediging. Over de wedstrijd zelf gaan wij heel kort zijn. Na een zwakke start gekenmerkt door veel bal verlies, resultaat na 10' spelen 1-5. bracht de ingekomen Ed. De Smedt het Belgisch team opnieuw In de wedstrijd Een zeer vlot spelend België leidde bij de rust met 10-7. Tien minuten voor het einde had Frankrijk zijn achter stand goed gemaakt (14-14) en de duidelijk vermoeide Belgen moesten drie minuten voor het einde In een bli)kbaar onoverko melijke nederlaag berusten (15-17) Dirk Verhofstadt bracht dank zij twee penalty's de Belgen toch nog gelijk op een paar seconden voor het einde. Een aangename wedstrijd gespeeld door twee jon ge ploegen met een logisch eind resultaat. Zeer goede publieke op komst. Scoorders Dirk Verhof stadt 7, Wattiez 1. De Smedt 3. K. Verhofstadt 1. Staes 1. Duches ne 1. Dirickx 1. De Bruyn 2. EVA Jeugdhandballers van Avanti Lebbeke. KADETTEN AVANTI LEBBEKE-HBC AJAX 6-45 Nadat de wedstrijd wegens terreinperikelen met de nodige ver traging gestart was, hebben de Ajax kadetten er een duidelijke eenrichtingswedstrijd van gemaakt. De Avanti jongeren sterk benadeeld in gestalte en kracht, liepen er ondanks al hun goede wil voor spek en bonen bij. Reeds bij de rust leidde het onge naakbare Ajax met 1-19, en vijf minuten voor het eindsignaal had Avanti slechts tweemaal een uitstekende keeper Seimoen te grazen kunnen nemen. Toen zij echter de verdediging volledig verwaarloosden om te trachten een vijftiger te lukken, kon Avanti nog vier maal scoren. De beste speler van Avanti was niet aanwezig. HBC Ajax speelde metM. Seimoen, De Bruyn 8, De Vilder 5, Holbrecht 3, Keppens 12, Huyck 3, De Leeuw 7, Van Medegael 4, Berckman 1, Jacobs 1, Van Belle 1. Miniemen. Kraainem ll-H.B.C. Ajax5-12. Toen de Ajax jongsten bij de rust leidden met 2-7 was het meesterschap van de Lebbeke naars reeds duidelijk. Tijdens de PAYS-NOIR - ROSIS AALST 24-23 Tegen de goede derde nationaler Pays-Noir is Rosis na een zeer degelijke wedstrijd er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de zestiende finales. De Henegouwers hebben echt tot het uiterste dienen te gaan om Rosis, dat weliswaar met 3 doelpunten voorgift was gestart, uit te schakelen. Toen de reglementaire zestig minuten voorbij waren stonden beide ploegen gelijk (19-19) Tijdens de eerste van de 2x5 minuten voorziene verlengingen, zag het er naar uit dat Rosis langs een opportune J. Meert fin extremis zich zou kwalificeren. Tfjdens de allerlaatste vijf min. echter zouden de mannen uit „het zwarte land" erin slagen een degelijke keeper Van Snick nog vier maal te vloeren terwijl Rosis amper nog eenmaal kon scoren. Rosis had nochtans een hoopgevende start gekend. Van de beginscore 0-3 ging het na 4 min. vlot naar 0-5. Pays-Noir met storingsspeler Van De Val in vedette, verzette echter de bakens zodat Rosis, dat eigenlijk flink gehinderd werd door de weinig ortodoxe verdediging van de Henegouwers, nooit zijn normaal aanvalsspel kon ontplooien. Bij de rust leidde Pays-Noir met 10-7. Trainer De Boeck liet na de rust zijn verdediging overschakelen naar een 1-5 opstelling en meteen viel de Henegouwse aanval stil. J. Meert, hij vooral, zorgde er voor dat Rosis gelijk kwam op 15' voor het einde en zelfs 2 doelpunten voorsprong namen. Een achttal minuten voor het einde van de reglementaire speel tijd leidde Rosis nog met 17-19 maar even voor het eindsignaal dwong Pays-Noir nog een gelijkspel af met het reeds gekende ge volg. Scoorders J. Meert 11, W. De Boeck 2, Trienpont 1, Ed. Van Snick 2, J.P. De Jaegher 3. G. Buys 2. tweoie helft was de concentra tie wel enigszins zoek en ook stranden verschillende schoten op het doelbout. Ook fysisch was Ajax wel lichtjes aangeslagen tij dens het laatste wedstrijdgedeel te. In elk geval een uitstekend resultaat vanwege H.B.C. Ajax waarbij Sanders, Venmeiren en keeper Maes opvielen. Scoorders Vermeiren 2, Sanders 6. Van Belle 3. Huyck 1. Dameshandbal. R.B. Dendermonde-Ambiorix Femi na 7-17. De Dendermondse meisjes heb ben tot een kwartier voor het ein de zeer goed stand gehouden tegen de gewezen Belgische kam pioen. Na een kwartier spelen hadden zij zeifs een 4-2 voor sprong opgebouwd. Voorsprong die zij een vijftal minuten voor het einde dienden prijs te geven. Bij de rust (stand 4-5) was echter nog alles mogelijk. Onder impuls van J. Melis hield Dendermonde daarna nog een tiental minuten gelijke tred met de fysisch zeer sterke bezoekers. Na 36' 7-8. Toen eohter brak de veer bij Ros Beiaard. De vermoeide Dender mondse meisjes slaagden er niet meer dn de Ambiorix keeper te verontrusten zodat de Brusselse meisjes nog naar een verdiende doch te afgetekende overwinning stevenden PloegDe Donder. Melis 5. Herman 1. T. De Blieck, De Vos, L. Van Ransbeeck, An na ert. De Decker en Doorns 1. EVA. Jeugdhandballers van Ajax Lebbeke. In de hoogste afdeling zorgde Snas voor een niet verwacht resultaat door het meer vooraanstaande Leeuwerik een puntje af te snoepen. Er was ook het feit dat FC Cup op een schier onbespeelbaar veld een 0-3 winst prijs gaf in de wedstrijd bij VK D'Hondt. Pauweis, Van Holsbeeck en Van de Maele hadden immers de gasten op een voor velen nog onoverbrugbaar ge waande voorsprong getrapt maar al evenzeer sloeg VK D'Hondt met sukses toe. Het was Erwin Coen die met een hat-trick de thuisploeg aan een onbeslist hielp. In de tweede speelhelft bleek het alras dat de beide ploegen hun beste pijlen verschoten hadden. Daarbij sloop de vermoeienis in de rangen zodat de ruststand zich dan ook niet meer wijzigde. C. Hofstade liet Honda dat nochtans op bepaalde ogenblikken feJ druk te geen schijn van kans. Het ver schil zat hem inderdaad in de afwerking, Riemkes en Maes- schalck brachten C. Hofstade op een veilige 2-0 voorsprong terwijl Daelemans voor wel te zware eindcijfers zorgde. St. Anna - Drie- velden is uitgegroeid tot een spannend duel waarin pas in de slotminuten over winst en verlies werd beslist. In dé eerste periode vielen aan weerszijden een paar doelkansen maar de verdedigingen bleven toch overeind. Na de rust wijzigde het spelbeeld weinig of niets en het was Kindermans die in volle Drievelden offensief, St. Anna aan de winst bracht, dank zij een felle reaktie. Evolueerde de wedstrijd 'R.D. Denderleeuw- Den Broek in het voordeet van de thuisploeg dan heeft men uitein delijk met een gelijkspel vrede moeten nemen. Zeggen we al on middellijk dat hier heel wat pech mee gemoeid was. want R.D. schoot de bal tweemaal tegen ei gen touwen. Voor Den Broek scoorden Suys (2) en Wellekens. In de tweede klasse priemt naast de 3-3 als einduitslag van de wed strijd V.K. D'Hondt - F.C. Cup ook het rezultaat van Mijlbeek bij F.C, Parking door. Mijlbeek ging nu sportief zijn 'kans en had bij de rust een 0-1 voorsprong door een doelpunt van Merckx. In de laatste -minuten zetten Van Gucht en Baeyens F.C. Parking K.O, In de derde afdeling zijn de uitslagen van F.C. Sport. St. Mel- dert. Heizijde en Stvrienden de blikvangers. DE UITSLAGEN EREKLASSE Blauw wit - M. Shoe 5-0 C. Hofstade - Honda 3-0 E. Welle - O.C. Aalst 2-1 Manchester - J Welle 3-5 Snas - Leeuwerik 2-2 R.D. Denderl - Den Broek 3-3 St. Anna - Drievelden 1-0 TWEEDE KLASSE Stabyl - Groen wit 0-2 Sty lor - Z. Zottegem uitg. F.C. Parking - Mijlbeek 0-3 Blauw Wit (b) - Ressegem 0-0 V.K. D'Hondt - F.C. Cup 3-3 Intercom - Alno uitg. DERDE KLASSE F.C. Sport Bevegem 8-0 D.N. Haaltert - St. Meldert 2-5 Heizijde - P.Z.N.A 5-1 P.B. Zottegem - F.C. Sportiva 3-2 F.C. Jaca - St. Anna (b) 5-1 Stvrienden F.C. Voskes 7-0 PROGR. VOOR 2 NOVEMBER EREKLASSE Honda - Manchester J. Welle - St. Anna E. Welle - Blauw wit F.C. Moerstr - R.O. Denderl. Amicale - Leeuwerik O.C. Aalst - Snas F.C Hoek - Den Broek Drievelden - F.C. Hofstade TWEEDE KLASSE F.C. Cup - Groen wit Z. Zottegem Intercom Mijlbeék - Stylor Ressegem - F.C Parking V.K. D^Hondt - Blauw wit Alno - Stabyl DERDE KLASSE St Anna (b) - Bevegem F.C. Safir - F.C. Sport P.Z.N. Aalst - D.N. Haaltert F.C. Sportiva - A. Lebbeke P.B. Zottegem - F.C. Jaca St Meldert - Stvrienden

De Voorpost | 1974 | | pagina 21