v.u. EREMBODEGEMS KORT NIEUWS VRIJE TRIBUNE B.S.P. K.P. P.V.V. C.V.P. GDZEGEM BAART ZICH ZORGENOVER GEWESTPLAN 2 - 31/10/74 - De Voorpost Uit het verslag van de jongste vergadering van de Erem- bodegemse gezinsraad kunnen volgende opmerkingen genoteerd worden: de steun van de vergadering aan een voorstel van Mevr. Van Vaerenbergh om de bevolking aan te moedigen voor het inenten van meisjes die reeds 12 jaar zijn tegen de rode hond en de onderzoeken van TBC en kanker in ruime mate te propageren. Mevr. Geerts ves tigde de aandacht op de blijvende verkeersproblemen op Terjoden waar de overheid niets voor onderneemt. Het leeuwenaandeel van de vergadering gaat naar een bespreking over de nood aan sociale woningbouw in de gemeente. De maatschappijen Veilig Wonen, Land van Aalst en Kleine Landeigendommen zullen aangesproken worden om hun aandacht aan Erembodegem te schen ken. Ten slotte drukt de gezinsraad het voornemen uit het gewestplan grondig door te nemen. Op den Dries te Erembodegem bleef men net als overal elders gespaard van overvloedige regens. Doch wanneer daar ver vuilde beken bijkomen kan men het minder prettige resultaat zo raden. De landbouwers Van Vaerenbergh en Van den Steen zijn dan ook totaal in de onmogelijkheid geraakt hun gewassen nog van het veld te halen. Reeds werden bij sche pen van openbare werken de h. Remi Van Vaerenbergh stap pen ondernomen om een normale waterafvoer via de beek opnieuw te verzekeren. Di n il.iklir hci-fl hit rei hl dc/i' teksten in te korten WAAROM LEZEN DE VLAMINGEN ZO WEINIG? In Antwerpen is sinds 1 november de jaarlijkse Boe kenbeurs van Vlaanderen weer open. Die beurs bezit traditie en reputatie, zij is een gebeurtenis die ons jaar voor jaar eraan herinnert dat het leesseizoen weer open is. De organisatoren en de uit gevers - die bij die gelegen heid hun nieuwe uitgaven of herdrukken tonen span nen zich fel in om van de beurs een «feit» te maken, een soort motorisch mo ment dat beweging brengt in de belangstelling voor het boek, dat wellicht het be langrijkste kultureel ver- bruiksgoed van een ontwik keld volk is. Men kan nooit overdreven aandacht besteden aan dit «feit». Omdat die en andere boekenbeurzen de enige echte gerichte vormen van promotie voor het boek zijn. Vlaanderen dat toch reeds een niet-lezend yolk is is op dat vlak niet ver wend. Daarom kijken wij wat afgunstig naar de enorme reputatie van de Frankfurter Buchmesse en de toeken ning van de grote literaire prijzen in Frankrijk: Prix Goncourt Gong auteur), Prix Femina (met een vrouwelij ke jury), Prix du roman de l'Académie Frangaise, Prix Médicis (nieuwe stijl). Met die alombekende literaire prijzen promoveren de Fran sen niet alleen auteurs en uitgeverijen, zij dwingen er ook indrukwekkende ver koopcijfers mee af: van de bekroonde auteurs worden in minder dan één week meestal anderhalf miljoen boeken verkocht, een cijfer dat natuurlijk ook. zijn prik kelende weerslag heeft op de verkoop van boeken van andere schrijvers. Zo iets missen wij in Vlaan deren. Onze talloze literaire onderscheidingen zijn klein grut en onderstrepen het vermoeden dat bestendig als een mist over onze literatuur hangtdat de prij zen ofwel een door clanne tjes gepleegde inteelt zijn ofwel de bevestiging van een sinds jaar en dag ge vestigde waarde. Een en ander veroorzaakt dat de literaire prijzen bij ons in geen enkele mate verkoop-stimulerende ge beurtenissen zijn. Een be denkelijke uitzondering als de zaak Jef Geeraerts-Gan- green bevestigt slechts die regel Gelukkig hebben wij Ant werpen nog, waarheen wij zouden moeten gaan als de honderdduizenden die op herfst- en winterzondagen enthoesiast naar de voetbal velden trekken en op zomer dagen bij de aankomststre- pen van wielerkoersen staan. Nu mag je niet den ken dat wij de sport onbe langrijk vinden. Integen deel. Maar de wanverhou ding, zie je. Vertel ons niet dat de Spanjaarden en de Italianen nog doller zijn op een bal en een fiets, zonder te wijzen op hun grotere leesgierigheid. Bij hen kan je op zondagochtendpleinen slechts twee soorten dag jesmensen aantreffen: zij die luid kakelen en zij die lezen in een krant of een ooeK. De wetenschap dat de Vla ming te weinig leest is een oud zeer. En men ge neest het beslist niet met enkele modern verpakte dooddoeners: dat het ge drag van de schrijvers vaak anti-propaganda is voor het boek, dat al de boeken daarenboven veel te duur zijn en dat de jonge mensen na schooltijd niet meer le zen omdat Konservatiéve le raars hen volgestopt hebben mei Streuvels en Gezelle en progressieve met Claus en Wolkers. Waarop dit kan geantwoord worden 1) de sportlui en de promo tors van onze bierkuituur zijn ook verwaande goden en precies zij die beter kunnen schandaal verwek ken dan schrijven, zijn de lievelingen van wie klagen over het gedrag van onze schrijvers; 2) een gewoon boek is niet duurder dan een kaartje voor een voetbalzon dag en het meest luxueus gebonden boek kost door gaans minder dan onze we kelijkse fuifjes en de dans partijen van onze verenigin gen, die ons steeds maar wat armer aan schoonheids ervaring maken. Als derde antwoord is er de vaststelling dat de gewraak te oppervlakkigheid van het onderwijsmilieu slechts een vermeende oppervlakkig heid is die vooral de leraars moedertaal treft. Die leraars zijn niet de beteren onder hun kollega's, maar zaak is dat zij in overgrote meerder heid, liefdevol of met zachte dwang, dwepend of met doorgewinterde argumen ten hun leerlingen trachten te winnen voor goede lek- tuuren zich daarbij vaak niet mogen afvragen of zij bin nen de gebodsbepalingen van inspekteurs-rijksonder- wijs of de verbodsbepalin gen van sommige bisschop pelijke inspekties handelen. Zoiets eist morele moed en moedige mensen moet men eren. Daarenboven dient het toch maar eens beklem toond dat die leraars nog veel meer voor het goede boek zouden kunnen doen indien zij niet een al te ruim deel van hun tijd en energie dienden te besteden om in de hoofden van hun leerlin gen de schade weg te wer ken die onze geschreven pers voor haar rekening dient te nemen: stijlloos heid en volkomen gebrek aan korrektheid en eenvor migheid in het spellings beeld. Het is in-triestig, tijdrovend en degenererend een loopbaan lang een dwangarbeider te moeten zijn in het kreupelhout van de spellingsverwarring, ter wijl de open zon van de taal en het grootse landschap van de literatuur halfverdui- sterd en voor de helft onbe treden blijft. Die toestand, gevoegd bij het tijdsverschijnsel TV, de ontwikkeling van de be- roepssport, de onvoldoende zorg van sommige openbare besturen voor de bevorde ring van het boek en de algemene trend om het on derwijs ^meer en meer ie richten naar het verbale toe, is het antwoord op de vraag waarom de Vlamingen zo weinig lezen. Frans-Jos Verdoodt FUSIES VAN GEMEENTEN: CVP-KLUCHT! Sedert jaren spreekt men over deze fusies studiegroepen allerhande publiceerden reeds menigmaal hun konklusies en wensen. Naargelang men het probleem benaderde hetzij ekonomisch, urbanistisch of eenvoudig menselijk worden de besluiten heel wat uiteenlo pend. De BSP gaf het voorbeeld Een drietal jaren geleden reeds heeft onze partij de studie over de fusies aangepakt. Op een studiedag werden trouwens heel wat nuttige en objektieve konklusies naar voor gebracht. Benevens de argumenten van ekonomische aard en leef baarheid der gemeente, werd «de mens centraal gesteld»». Vergeten wij immers niet dat al te grote fusies de inwoner vaak slecht wordt gediend en vaak als ongekend en inspraakloos nummer wordt behandeld. Overleg met andere partijen Na deze voorbereidende stu die werd dan geruime tijd over leg gepleegd met de andere partijen, opvallend daarbij was toch de weinige zin voor objek- tiviteit de konklusies bleven dan ook uit en het geloop «voor eigen politiek profijt»» nam een aanvang. CVP-minister Michel maakt de klucht volledig Met enige verwondering na men wij vorige week kennis van het voorstel van de CVP- minister Michel, alle adviezen werden heel eenvoudig ter zijde gelegd en blijkbaar wordt alleen gehoor gegeven aan de CVP-leiding en het politiek favoritisme. Deze stellingname wordt tevens onmiddellijk bij getreden door de Jong-CVP van Denderleeuw, die in een fusie met Haaltert en Kerksken en Denderhoutem reeds voortekenen zien om de vol strekte meerderheid van Den derleeuw ongedaan te maken. Wie trouwens deze vooropges telde fusies onder de loupe neemt komt tot de bevinding dat de CVP er op uit is het maximale te halen uit deze fu sie. Wie trouwens deze voor opgestelde fusies onder de loep neemt komt tot de bevin ding dat de CVP er op uit is het maximale te halen uit deze fu sie, en dat het probleem «mens» waarover zij het zo vaak hebben slechts bijkom stig is. CVP-demagogen reeds aan het werk Wie vandaag een ritje maakt door Haaltert en Kerksken wordt getroffen door de pane len die de fusie verwerpen. Hierdoor willen de heren bur gemeesters aan de bevolking wijs maken dat wij gekant zijn tegen de fusie terwijl met hun eigen CVP-minister is die deze fusie opdringt misschien mogen wij wel venvachten dat de heren De Leenheer en Cie, hard zullen van leer trekken te gen de CVP voor dergelijke truukjesfoei heren burge meesters. Vinnige strijd tegen het plan Michel! Het spreekt vanzelf dat de an dere politieke partijen hard zul len reageren tegen deze CVP-willekeur Het opzet is trouwens overduidelijk: dé CVP in zoveel mogelijke ge meenten de volstrekte meer derheid bezorgenin 1976, Daarom is het ook nodig dat wij de bevolking gaan voorlichten over dat te verwerpen voorstel. Er blijven nog twee jaaren wie het onderste uit de kom wil krijgt weieens het deksel op zijn neus. Dat hopen wij en voor de CVP en voor zijn minis ter van Binnenlandse Zaken Michel. Willy VERNIMMEN Senator DRIE REDENEN Nog zeer onlangs hadden we met een vriend, toevallig direk- teur van een bankagentschap, een geanimeerde diskussie over de rol van een «bank» in ons maatschappelijk bestel Met vuur en geestdrift verde digde hij de hoofdtesis dat «de bank een sociale instelling is». We hebben hem zonder pre tentie menen te moeten verbe teren als volgt: «een sociale in stelling zou moeten zijn, maar het door het privékarakter en de daaraan verbonden wins thonger onmogelijk kan zijn». De «zaak» van de Bank van Brussel zal onze bewering ze ker niet tegenspreken, inte gendeel. Ze laat zeer duidelijk uitschijnen dat het hoogstdrin- gend is de banken te onttrek ken aan privé-belangen. In de mate dat men aanneemt dat de bankaktiviteiten het algemeen belang moeten dienen wordt het onaanvaardbaar dat ze verder beheerd blijven in een winstgeest om private groepen enorme winsten te bezorgen. Als de Bank van Brussel een verlies van ongeveer 1,5 mil jard zal uit te wissen hebben is dit niet uitsluitend omdat vier van haar bedienden onhandig zijn geweest. De ganse opera tie is slechts het gevolg ge weest van monetaire geruch ten die aan het spekuleren op de wisselkoersen een onge hoorde omvang hebben gege ven. Het enige doel ervan was, is en blijft er een meerwinst uit halen dan uit andere bankver- richtingen. Het bij de Bank van Brussel geciteerde bedrag is er om dit te staven: het 1,5 miljard verlies is tenslotte als winst te recht gekomen in de kluizen van de buitenlandse banken waarmee de B.B. gehandeld heeft. Dergelijke operaties le veren niet alleen veel risiko's op voor de banken en bijgevolg voor de deposito's van hun kliënteel maar ze dragen ook bij tot de monetaire onstand vastigheid. Door het groeiend belang van de «kredieten» door de banken toegestaan komen ze zich sti laan in de plaats stellen van de «Staat als monetaire macht». Onder vorm van kaskredieten kan heel wat geld de wereld worden ingestuurd. De bank kredieten aan de privésektor bv. zijn in 15 jaar met zeven vermenigvuldigd. Dit is één van de oorzaken van de infla tie. Wat dan de kredieten aan de openbare sektor betreft: tot 1962 waren de banken ver plicht tot 65% van hun deposi to's in staatsfondsen te beleg gen. In 1962 werd die maatre gel afgeschaft en hadden de banken opnieuw de handen vrij om druk uit te oefenen op de politieke macht. Die druk oefe nen ze trouwens nog anders uit. Sinds meer dan 25 jaar zijn alle ministers van financiën zeer nauw met de bankwereld verstrengeld. Gaston Eyskens werd president van de Krediet bank, H. Liebaert was beheer der van de Bank van Brussel, Van Houtte J. werd voorzitter van Cobepa (Banque de Paris et des Pays Bas), A.E. Janssen was voorzitter van de Belgi sche Bankmaatschappij, A. Dequae was in de beheerraad van de Kredietbank, R. Hen- rion was voorzitter van de Ge nerale, Snoy et d'Oppuers is beheerder van de Co Bruxelles-Lambert, A. Vlerick is beheerder bij de Kredietbank en Willy De Clercq was lid van het Komitee van het bijhuis- Gent van de Bank van Brussel. Deze lijst laat wellicht aan dui delijkheid niets te wensen over Tenslotte vergemakkelijken de banken het fiskaal bedrog o.m. door de kapitaalsvlucht te ver zekeren naar de zogeheten «fiskale paradijzen» dank zij hun reeks van filialen in den vreemde en hun samenwer kingsakkoorden met buiten landse banken. Deze operaties gebeuren onder de bescher ming van het bankgeheim. Dit opheffen zou meteen ook de werkelijke belangrijkheid van de inkomsten van de grote «fraudeurs» blootleggen. Om al deze redenen moeten de banken aan het privé- belang onttrokken worden en er openbare instellingen wor den van gemaakt. Dit betekent niet een overgang naar een bu- reaukratische verstaatsing van de banksektor. De omvorming in «openbare dienst» moet met een demokratisering van het beheer gepaard gaan en daar aan moeten zeker de verte genwoordigers van de vak bonden (en zeker van de sek tor bankwezen) worden bij be trokken. Jos DE GEYTER EEN BELEID IN DIENST VAN HET WERKELIJK BELANG De beleidsvisie inzake prijzen en lonen zoals die door de re gering, bij monde van minister Oleffe werd afgekondigd, heeft de verantwoordelijken tot de realiteit terug geroepen. De binding tussen de verhogingen van de lonen, de produktiviteit en de prijzen werd zeer nuchter in het parlementair halfrond op de banken geworpen. De mi nister verklaarde duidelijk dat hij geen prijsverhogingen zal toestaan die'hoger liggen dan de stijging van de produktiviteit en de lonen. Dit komt neer op het niet dulden van de doorbe rekening van de hogere loons- stijgingen in hogere prijzen. De regering wil met deze poli tieke visie een einde stellen aan de spiraalbeweging van lonen en prijzen. Er moet een einde komen aan het systeem waardoor de arbeider, wat hij meer verdient moet betalen als verbruiker. Een dergelijke poli tiek zal het verlies aan koop kracht van ons geld afremmen ten bate van de werkende be volking en van de spaarders. Eindelijk, na de voorbije jaren, waarin de oorsprong van de waardevermindering van onze munt ligt, durft een regering het aan zich tegen de voorheen gevoerde gemakkelijkheidspo- litiek te verzetten. Een dergelijk bqleid plaatst het werkelijk be lang van de hele bevolking bo ven een schijnpolitiek van steeds hogere lonen die on middellijk aan hogere prijzen verloren gaan. Dat de socialisten, als opposi tiepartij, deze politieke visie niet delen is hun recht. De goedkeuring van deze politiek zou echter een afkeuring zijn van voorgaande BSP- ministers op ekonomische za ken. Wanneer men echter deze gezonde regeringsvisie verwerpt moet men een beter alternatief kunnen brengen. Trachten de visie van minister Oleffe als een loonstop te doen doorgaan is alleen de kiezer bedriegen. De maatregel van de regering heeft tot doel de prijsstijging niet afhankelijk te maken van loonsaanpassin- gen. Dit betekent dat wanneer de procentuele hogere loon sverhogingen worden toeges taan deze gedeeltelijk moeten afgenomen worden van de op brengsten of winsten zonder dat de verbruiker daarvoor een hogere en onmiddellijke prijs verhoging moet betalen. Het gaat in werkelijkheid om een stop in de richting van de her verdeling van de opbrengst, waarbij meer wordt gegeven aan het werk van de arbeider, bediende, zelfstandige, dan aan het geïnvesteerde kapi taal. Dit betekent het toepas sen van een gezond beginsel boven het steeds maar meer eisen, maar ook meer betalen. De regering moet echter de zelfde gedragslijn huldigen in haar bedrijf, de STAAT en in de toekomst nauwlettend elke ta riefverhoging voor gepres teerde diensten door de over heid afwegen tegenover de produktiviteitskosten en de lo nen. DIANE D'HAESELEFR Nederlandssprekenden is een probleem dat tot vandaag door onze regeringen en ministers totaal werd verwaarloosd. Want laat het dan waar zijn dat aan vreemde ambassades geen bevelen kunnen gegeven worden, er kan op hen toch druk uitgeoefend worden, al was het maar om hen tot een beetje beleefdheid aan te zet ten tegenover de meerderheid van de inwoners van dit land. De Vlaamse Beweging heeft nog veel katten te geselen. We zijn nog lang niet aan het einde van de lange weg naar Vlaamse zelfstandigheid. Het moet evenwel toch mogelijk zijn onze taal te doen respekte- ren door de vertegenwoordi gers van de vreemde landen die hier een ambassade heb ben. En zelfs als het waar is dat Nederlands geen in diploma- tenkringen gebruikte taal is, dan moet daaraan maar zo snel mogelijk een einde ko men. Het kan ons trouwens he lemaal niet schelen welke ge bruiken die diplomatie nog al lemaal uit de vorige eeuw aph- terzich sleept. De meerderheid in dit land spreekt Nederlands. Wie hier een vertegenwoordi ger wil hebben, kan er voor zorgen dat die persoon min stens over Nederlandsspre kend en Nederlandsschrijvend personeel beschikt. Dat is een doodgewone regel van dood gewone wellevendheid en van even doodgewoon gezond verstand. Of is gezond verstand geen di plomatieke geplogenheid? Dr. R. VAN LEEMPUTTEN Volksvertegenwoordiger NEDERLANDS IN DE AM BASSADES Het Centraal Sekretariaat van de Vlaamse Verenigingen (Et terbeek) heeft een onderzoek ingesteld naar de taalvaardig heid van de te Brussel geves tigde ambassades. Meer spe ciaal ging het er om te weten in hoever deze ambassades in staat zijn de taal van de meer derheid in dit land te gebruiken. Met andere woorden: waar men Nederlands machtig is en waar niet. Voor wie van mening is dat de Vlaamse Beweging haar eind doel stilaan nadert, zal de uit slag van dit onderzoek een koud stortbad zijn. Inderdaad! Vier ambassades kunnen zich volledig van Nederlands be dienen en in die taal werken: Zuid-Afrika, Nederland, Oos tenrijk en Duitse Bondsrepu bliek. Punt. Gedaan. Achtendertig van de achten negentig ambassades kunnen een schriftelijke informatie ge ven, maar zijn niet in staat deze informatie ook mondeling te verschaffen. Uit het onderzoek bleek ook dat ongeveer de helft van de ambassades nooit Ne derlands gebruikt. Het waarom hiervan is vrij duidelijk: ze zijn er doorgewoon niet toe in staat. Van verschillende ambassa des duidt deze toestand op klaarblijkelijke slechte wil. Het moet voor de ambassade van Groot-Brittannië bijvoorbeeld toch niet overdreven moeilijk zijn een paar mensen aan te werven die Engels, Frans en Nederlands spreken en schrij ven. Deze toestand wijst evenwel op nog iets. Het probleem van de toegankelijkheid van de vreemde ambassades voor NIEUWE START De CVP van het arrondisse ment Aalst heeft in de tweede helft van oktober haar leiding opnieuw samengesteld. Op het kongres te Geraardsbergen werden een voorzitter en 33 le den verkozen, terwijl in het be gin van de week de statutaire koöptatie werd gedaan. Sa men met de ambtshalve leden (o.m. parlementairen, provin cieraadsleden) telt het arron dissementeel Partijbestuur 59 leden, verspreid over de vijf kantons. Eén van de bijzonderste ei genschappen van de demokra- tie is de verplichting op regel matige tijdstippen verkiezingen te organizeren. Dat laat de «basis» toe een ooffleel te vel len over wat werd gedaan in het algemeen en over de pres taties van de afzonderlijke be stuursleden in het bijzonder. Maar er is nog een ander voor deel: regelmatig gehouden verkiezingen zorgen ervoor dat er ook regelmatig «vers» bloed in de beweging wordt gespo ten, zodat vrees voor aderver kalking helemaal ongegrond is. Sedert 1965 is er in de CVP de statutaire verplichting één derde van de te verkiezen plaatsen voor te behouden aan jongeren beneden de 35 jaar. Door deze maatregel alleen al komen telkens nieuwe gezich ten de bestuurskaders verster ken. Na de rechtstreekse ver kiezingen hadden aldus zes nieuwe jongeren hun intrede gedaan in het arrondissemen teel partijbestuur. Anderzijds heeft de CVP in het arrondis sement bepaald dat er bij de rechtstreekse verkiezingen minimum één vrouw per kan ton moet worden verkozen. Van de tien vrouwelijke kandi daten werden er zes recht streeks verkozen. Dit aantal is nog te minimaal: wij verwaciri ten evenwel dat, dank zij ei hernieuwde vrouwenwerkin ook het aantal kandidaten stijgen, zodat de vrouwen in toekomst beslist naar een n mere vertegenwoordiging zi len gaan. Op het kongres te GeraardT^ bergen werden, in drie sekt vergaderingen, drie versi lende tema's behandeld. CVP-jongeren die opnieuw wind in de zeilen hebben, b raadden zich over hun spe fieke plaats in de partij. vrouwen hadden het over hi lo rol in de politiek, terwijl in e jL derde sektie gehandeld wejed over «de kristen en de politiek ,ei Het was een drievoudige, jSC gen aanbreng, waarvan de e jet sentie in de volgende maand [er zeker nog zal worden uitgaf De kongressisten mochti )ijv zich verheugen in de aanw ioc zigheid van minister Lavei die de laatste maanden e zeer opgemerkt figuur is geer worden in de Belgische, do e\ ook in Europese kringen. I Ie sprak over de politieke to hu stand die op het ogenblik vol ior dig beheerst wordt door f oé probleem van en de strijd teg er de inflatie. Het Kongres kende een mo< bekroning met een hulde a oud-minister Moyersoen n. zijn 70* verjaardag. De sod« bewogenheid, waarvan de c huldigde zijn leven lang b heeft gegeven, 'werd sterk o derstreept. Deze zorg om noden van de kleine man vir men nog steeds terug in z ononderbroken aktiviteit het arrondissement een ek nomische uitrusting te gev* waardoor de leuze «werk in gen streek» toch voor een kl< deel werkelijkheid is kunn worden. Namens de CVP v het arrondissement werd hem, als blijk van erkenteli heid, bloemen en een g schenk overhandigd. De CVP kent een nieuwe sta In de lokale afdelingen werd in de loop van de voorb maanden de besturen h< nieuwd; einde oktober we een nieuw arrondissement* partijbestuur verkozen; op nationaal kongres van 7 ei december zal oofr het nation* partijbestuur opnieuw word verkozen. Ook daarin zal o arrondissement vertege woordigd zijn, aangezien statuten voorzien dat minimi één lid per arrondisseme moet deel uitmaken van het n tionaal partijbestuur. In de C\ waait een demokratische win Hubert VAN WAMBEI Arr. Voorz. C\ nij W SOS ELEKTROKUTIB VOORZICHTIG Een raad van het Belgische Rode Kruis De Gijzegemse gemeenteraadszitting werd geen eentonige vertoni maar een geanimeerde uiteenzetting en bespreking van voorgestelde gewestplan. Schepen Van Humbeeck merkte op dat enkele beslissingen van Gijzegemse gemeenteraad totaal werden genegeerd, als men ziet in tegenstelling met vorige proposities, geen landelijke bebouw langs beide zijden van de Steenweg naar Dendermonde wd' voorzien, terwijl ook het voorstel om een vijftig meter br« groenzone langsheen de Gijzegemse industriezone te voorzi gewoonweg werd doodgezwegen... Het is duidelijk dat deze klachten aan de bevoegde diensten zul overgemaakt worden, zodat na eventuele wijzigingen, een aangep plan aan het gemeentebestuur kan voorgelegd worden. Na bovengemelde opmerkingen werd de gewone dagorde afgewei waaruit we leren dat de begrotingswijziging van de kerkfabriek, sluit met 185.000 frank zowel in ontvangsten als in uitgaven w< goedgekeurd. Ook werd de heer Jerome Sanders, aangeduid afgevaardigde van de gemeente op de interkommunale vergaderidf van Sana Denderoord. Het schepenkollege van haar kant, verkr machtiging om gerechtelijke onteigeningen uit te voeren, in verbi met de uitbreiding v^n de Gijzegemse industriezone. Als laatste punt werd de modernisering van de Meerst aangepakt. Deze weg, die loopt in de richting van Mespelare w< volledig gemoderniseerd, en gezien de hoogdringendheid van d» werking zal zonder tussenkomst van staatstoelagen een bedrag val miljoen voorzien worden. DIRK DAELEM. rstriSl de W( op Di zit vc w< 1 ge Dé rSt* Nu 1 lui ba •ajbo Aë IA!

De Voorpost | 1974 | | pagina 2