UGDKLUB sjaloom BAASRODE 't f leus WICHELEN tuf -tuf AALST joko HEME terlinden aalst dido AALST 't fabrieksken aalst eureka wielewaal aalst satellietje aalst sint joris aalst OETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HET ALSTERSE ltslagen van 27 oktober Jijdrop-T uf-tuf uitg. Aei65-Jumbo 9-5 .eeuwerik-Studentico 1-1 Ireja-Pallieter 3-0 "an u-St.-Joris 0-6 imarcha-Eureka Uitg. iatellietje-Ocarina 1-6 «gemeen klassement 1 Mei 65 2 Leeuwerik Kreja 4 St.-Joris 5 Tuf-tuf 3 Studentico 7 Nijdrop 3 Ocarina 9 Pallieter 0 Satellietje 1 Tanu 2 Jumbo 3 Timarcha Eureka Iie speelt waar op zondag 3 november 1974? uf-Eureka( Immerzeel 14.00 u.) umbo-Nijdrop (Haaltert 14.30 u.) tudentico-Mei 65(De Keyzer 14.30 u.) allieter-Leeuwerik (Hofstade 14.30 u.) t.-Jans-Kreja (Immerzeel 15.30 u.) Icarnia-Timarcha (Oshoek A 14.30 u.) atelietje-Tanu (Oshoek B 14.30 u.) 7 6 0 1 26 13 13 8 5 1 2 25 12 12 8 5 3 0 14 12 10 6 4 1 1 24 6 9 7 4 2 1 16 12 9 7 4 2 1 20 16 9 7 4 2 1 19 16 9 7 4 3 0 17 8 8 7 2 3 2 18 14 6 8 2 4 2 14 23 6 8 1 4 3 13 23 5 8 1 6 1 16 39 3 7 1 6 0 8 24 2 7 0 6 1 4 26 1 Zaterdag 2 november vrije klubavond. Zondag 3 november: schif tingen Kwistornooi. Zoals je I allen weet doet jeugdklub Sjaloom mee aan de veer tiendaagse kwis die door gaat in Sjaloom. Op 3 november gaan voor de jeugdklub de schiftingen door, ten einde 4 kandida ten te vinden die de klub zul len vertegenwoordigen. Voor de schiftingen moet je het nieuws uit de Neder landstalige dagbladen ken nen van 19 september tot en met 25 oktober 1974. Bovendien worden er ook praktische proeven inge last. Zaterdag 9 november: Ont dek de Ster in Lint. Aan deze muziekwedstrijd ne men een groep jonge men sen van Sjaloom deel. Zondag 10 november: pingpong kampioenschap. Maandag 11 november: 19 uur: jongerenraad. Zaterdag 16 november: namiddagvoetbal. Op' het plein van Real Kickers neemt Sjaloom het op tegen de Vriendenkring. Avond T-Dansant. Zondag 17 november: Ont dek de Ster. Sjaloom ont dekt zijn eigen ster. Inschr. bij Kwinten De Coninck. Alle genres toegelaten. Zaterdag 23 november: film. De titel zal tijdig in de klub geafficheerd worden. Zondag 24 november: de lang beloofd kwis. Zaterdag 30 november: Sint-Niklaasfeest. Indien het gemeentebestuur van Baasrode de nodige subsi dies ter hand stelt, zal de Sint dit jaar tond 14 uur aan komen op de Schelde. Zondag 3 november orga niseert 't Fleus een filmdag in het Wichelse Gildenhuis. In de namiddag draaien we om 15 uur de jeugd- en fami liefilm DE DAPPERE ZES. Deze film is ten zeerste aanbevolen voor jong en oud. 's Avonds kan men om 19.30 uur de film SACCO E VANZETTI zien. Deze Itali aanse prent werd geregis seerd door Guiliane Mon- taldo Het scenario gaat i over twee anarchisten I (Sacco en Vanzetti) die er van beschuldigd worden een overval gepleegd te hebben op een schoenfa briek, waarbij twee mensen werden gedood. Beiden werden ter dood veroor deeld, hoewel geen vol doende bewijzen van hun schuld voorhanden waren. De voornaamste rollen worden vertolkt door Gian Maria en Riccardo Cucdol- la. Het volgend JD-zendertje is dan toch eindelijk versche nen, Het werd deze keer een zeer lijvig nummer met o.a. heel wat kolder, poëzie, vervolgverhaal, kruiswoord raadsel, artikels over het menselijk kontakt en zijn taalvormende waarde, over Portugal en over de Ijzer bedevaart, humoristische advertenties en zelfs met een spannend moordver- haal (waarbij we dan ook de zeer mooie omslagtekening niet mogen vergeten). Een los nummer kan men ver krijgen aan de civiele prijs van 20 fr. op het adres van 't Fleus (Krabbegem 2a, Wi chelen). Een jaarabonne ment (voor vier nummers) verkrijgt men voor de schappelijke prijs van 60 fr. Maar haast U want de op lage is beperkt. Er werd veel gepland vorig weekend maar praktisch geen enkele aktiviteit is doorgegaan door het slechte weder. Basketwed strijd Tuf Tuf-The Fox uitge steld. Voetbalwedstrijd Nijdrop-Tuf Tuf uitgesteld. De pingpongwedstrijd te gen Pallieter ging niet door omdat de mensen uit Hof- stade zich waarschijnlijk oversliepen Ze daagden niet op, wat wel jammer was. Er werd volley ge speeld tegen VK Olympia. Het werd een vlotte overwinning.(3-0) VOLGEND WEEKEND? Basket tegen The Bistro, terrein Okapi (zondag 3 no vember te 14.30 uur) Voetbal tegen Eureka (Erembodegem) terrein Immerzeel te 14.30 uur. Volley tegen Volt 71 Wieze terrein Tuf Tuf, zondag 3 november te 10.30 uur. Pingpong de zondagvoor middag. OPGELET Zaterdag 9 november, Sint-Maarten T-Dansant. Vele Sinten en Pieten ko men op bezoek. Hou deze datum vrij, het wordt leutig. Aanvang 19 uur. Zondag 10 november: Film: The Great Dictator met Charlie Chaplin te 20.30 uur (zaal Tuf Tuf). Op 1 november nodigt de kuituurkern iedereen uit tot het bijwonen van het to neelstuk Gelijk Spel van An thony Shaffer. Samenkomst aan het Joko- lokaal. te 18.30 uur. 2 november: reuze instuif in het lokaal. 8 november: filmvoorstel ling «Asterix en Cleopatra» in het Jokolokaal, 20 uur stipt. 10 november: studiedag, verdere inlichtingen bij voorzitter Frangois. 11 november: grote wafel- bak, ter gelegenheid van Sint-Maarten. Aktiviteit Joko jeugdatelier. Op 16 november wordt een goeie oude T-Dansant inge richt met als tema «Zie ginds komt de stoomboot» met medewerking van Stu dio Elected. 21,22, 28 en 29 november: toneelbezoek in Pigalle. Van 21 tot 24 november unieke boeken- en platen beurs van jeugdhuis Joko. Op 24 november te 19 uur fantastische kleinkunsta- vond van Joko met mede werking van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten en dans groep Freija. 29 november: KVS Brussel: «The Sunshine Boys» van Neil Simon. Speciaal bericht: Vanaf heden heeft JOKO zijn jeugdatelier in de E. Hertecantlaan (hoek E. Her- tecantlaan - Galgenberg straat). Hier zullen doorgaan: de kursussen en op woens dagnamiddag het kreatief spel. Vrijdag 1 november bijwo nen van de operette De Tsarewitsj te Brussel, ver trek van autocar te 19 uur; zondag 3november her- fstwandeling met vertrek aan de klub te 14.15 uur en nadien gezellig samenzijn en eten van pannekoeken en wafels; zondag 10 no vember filmvertoning «Slaughterhouse» te 20 uur. Maandag 11 november rondgang door de wijk met Sint-Maarten te paard en zwartepieten. Te 20 uur in de klub Sint-Maartensfeest; vrijdag 15 november te 20 uur kleinkunstavond in de klub met Johan Verminnen. Vrijdag 6 december starten we met ons programma opera to neel ballet. Als inzet, de nieuwe kreatie van Béjart: de triomfen van Petrarca te Vorst Natio naal. Volgens de kritieken zou Béjart zichzelf hier werkelijk overtrof fen hebben. Geïnteresseerden nemen kontakt op met Wilfried Veldeman, Keppestraat 118, 9440 Erembodegem. Turnklub: Telkens de zondagmorgen in de turnzaal van de meisjes school te Erpe, van 10 tot 11 voor de jongens en van 11 tot 12 voor de meisjes, ledereen hartelijk welkom. Sociale aktiegroep: Reeds twee volle jaren is er een groepje mensen, be staande uit leden van de bond van gepensioneerden en een aantal klubleden, bezig met de zogenaamde «sociale aktie groep» Wat doen zij in feite? Zij zijn begonnen met een Kerstmis-aktie, alle oudjes van Erpe werden bezocht en ont vingen een klein Kerstpak ketje. Na deze eerste kennis making werd de lijst verdeeld zodat men met z'n tweeën er zaterdagnamiddags op uit trok om een paar oudere mensen van dagen te bezoeken. Soms ging het moeilijk, maar uitein delijk bleek dat zowel de be zochte mensen als de bezoe kers blij en tevreden waren. Zeer spijtig is echter de grote lijst te bezoeken personen en de te beperkte werkgroep. Al maar meer zag men in dat het niet zuiver ging om iets af te geven, dat men zocht naar die pere, menselijke kontakten. Er kwam ook een nieuw aktie- element, nl. de ziekenhuisbe zoeken te Aalst en de bejaar dentehuizen van Erpe en Me re. Wat doet momenteel deze groep? Wij bezoeken vooral in de win termaanden, regelmatig zieke en alleenstaande mensen. Wij bezoeken elke maand in het hospitaal en het kliniek de zieken van Erpe-Mere die ons bekend zijn. Wij bezoèken elke maand de bewoners vande rusthuizen te zaterdag 2 november: rustige instuif, sportnamiddag en 6" les danskursus. zondag 3 november: rustige instuif, voorbereiding 11.11.11-aktie met de 15- en 16-jarigen werking, DJ- vergadering, dansavond in het teken van de sociale aktie groep. dinsdag 5 november: gitaar- klub van 19.30 tot 22 u. woensdag 6 november: anima- tieploegvergadering van 20 tot 23 u. donderdag 7 november: rus tige instuif en om 18.45 uur samenkomst aan de klub voor bezoek aan het kliniek en het hospitaal vrijdag 8 november: informati eavond over Voedselprobleem en 11.11.11-aktie. De wereld winkel in de klub tot en met zondag 17 november. Binnenkort film: Frenzy op za terdag 9 november. Optreden van De Speelman op zondag 10 november. C.S.V. WEEKEND 8-9-10 november Vrijdag 8 november: is Pan en Oxfam Wereldwinkel vanaf 19 uur open, om 20 uur vergadert de voetbal- klub van de buurtwerking in de buurtcafé en vanaf 20 uur is ook Kreja open. Zaterdag 9 november: Buurt: het café is open, 20 uur belotting, projektie, dia, film en videobeelden uit de buurt. Oxfam: de derdewereld winkel is open van 19 tot 22 u. Info Angel: informatieavond van New Reform 1970- 1974. Stand van Info-jeugd Gent. Kreja: de instuif is open. Pan: om 20 uur optreden van de Papadocs in de kre- jazaal. De panbar is open. New Reform: 20 u. prefor- mance Hugo Roelandt, Steels, Vereckt. Zondag 10 november: Oxfam-Benefietdag: 14 uur: free podium met Jan De Wilde en Wim De Crae- ne. 18 uur: restaurantje in de buurtcafé. 20 uur: optFeden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten met hun nieuw programma. Tijdens de pauze wordt door pan de wereldpre mière voorzien van het stuk: De seksuele ontboezemin gen van Tante Hu Ida of het tekortkomend sperma van Napoldus VI. Info: permanent open. New Reform: expositie van Hugo Roelandt. Pan: open vanaf 18 uur. Buurt: aktie voetbalploeg. Elke groep verzorgt eigen programma, maar samen zijn wij een centrum. CSV Wellekensstraat 45, Aalst. Erpe en te Mere. Wij zouden graag meer men sen, klubleden, in onze werk groep krijgen. Het spreekt van zelf dat als je interesse hebt in deze aktie je er kan bijkomen, om de zes weken komen we telkens samen om onze erva ringen mede te delen. Inlichtin gen bij mevr. De Boeck, Dorpsstraat 1Erpe en Jaklien Hosselaer, Oudenaardse steenweg 105, Erpe of een animatieploeglid. Data om te onthouden: 31.10: afhaling spekuloos. 1.11: worden alle medewer kers verwacht om gezellig ont spannen met koffie en flensjes wat te praten. 3.11: dansavond in het teken van de soc. aktiegroep. 7.11: bezoek aan hospitaal en kliniek, vertrek aan de klub te 18.45u. 9.11: bezoek aan de rusthui zen te Erpe en te Mere, vertrek aan de klub te 14u. 18.11: werkvergadering in de klub te 20u - evaluatie van de werking en de vooruitzich- ten Aktiviteiten: vrijdag 1 november: van 19 tot 24 uur gezellige instuif en flens- EUREKA ONTWAAKT Na de zware middenaugus tusdagen, na de buitenmate gelukte Eurekafeesten werd het stil in en rond de klub. Neen, niet dat de deuren zomaar twee maanden ge sloten zijn geweest. De ak tiviteiten, voor Eureka nor maal, voor buitenstaanders wellicht al heel wat, zijn week na week doorgegaan met de gekende bijval. De laatste dagen komt er echter weer meer roering op de hofstee. Het jeugdbes- tuur, aangevoerd door hun onvermoeibare P.V. met zijn reeds gekend dyna misme, heeft met beide handen het winterpro- gramma aangepakt. Ontspanning, kuituur, sport zijn de hoofdpunten. Naast de regelmatige aktivi teiten, zoals zwemmen, ie dere maandag, training voetbal op woensdag en voetbalkompetitie op zon dag, pingpong op zondag, instuif en hobby's op woensdag, zaterdag en zondag, heeft het jeugdbes- tuur, dat regelmatig de vrij dag vergadert volgende punten op het programma gezet van de eerste winter maanden: 3 november: T-dansant met bezoek van Sint Maarten en Zwarte Piet. 11 november: zwemtornooi van 14 tot 19 uur. Kampi oenschap Eureka in zwem bad Asse. 15 november: debatavond door psycho-pedagoge A. Van Zeist over verhouding jongen - meisje in moderne tijden. Hoe zien de jongeren het en hoe moeten de oude ren het leren zien. 16-17 november: Keppe straat Kermis. Op initiatief van Eureka heropgericht met de neringdoeners van de straat. Een heel pro gramma. 16 november: T-dansant ten voordele van de voetbal. 17 november: opendeurdag met avond T-dansant. 23 november: filmavond «Macbeth» 29 november: algemene vergadering en herverkie zing van de beheerraad en van het dagelijks bestuur. Voor december werd er druk gewerkt aan de grootse 6-dagen op rollen, die van 9 tot 14 december plaats heeft. Détails hier over later. U ziet het, ze zijn er weer! En houdt ze nu maar te gen Woensdag 6 november: projektie van een reeks inte ressante Engelse natuur films door de h. E. De Leeuw. De vertoning zal bestaan uit 4 afzonderlijke films handelend over: tuin- vogels, watervogels, het le ven van de visarend en het leven van de Alken. Deze projektie zal geleid worden door de h. Walter Rogge man en heeft plaats in de zaal 't Apostelken, Albrecht- laan te Aalst. Zondag 17 november zal in het kader van de internatio nale tellingen van zwanen, eenden en meerkoeten en deze keer in tegenstelling met de traditie-getrouwe uitstap meer aandacht be steed worden aan partiku- liere initiatieven. Geïnteres seerden kunnen kontakt opnemen met een .van de verantwoordelijke tellers van de Wielewaalafdeling. Zondag 24 november: on der het motto van observa tie van zwanen, ganzen, zaagbekken, brilduikers en steltlopers richt de Wielen waal een bustrip in naar het Braakmansgebied in Neder lands Zeeuws-Vlaanderen. De inschrijvingen kunnen vóór 10 november gebeu ren door storting van 110 F op PR 000 1051361 75 van Omt. Veren. De Wielewaal, afdeling Denderland. Villa laan 11 te Erembodegem. Zaterdag 14 december op deze dag, heeft in de zaal van 't Apostelken de alge mene ledenvergadering plaats. Drie tema's zijn aan de orde: werking van de af deling Denderland met een overzicht van de voorbije werking en opmerkingen en suggesties van de leden samen met een gedeelte lijke bestuursverkiezing. Gezellig samenzijn met een etentje. Hiervoor kunnen in schrijvingen gedaan wor den tot 8 december. Op het einde van de avond zullen eigen leden met opnamen uit eigen streek een diapro- jektie samenstellen. Niet voor het eerst, maar na lange tijd opnieuw een be richt aan de jeugd van 12 tot 16, leden of niet-leden van ons jeugdcentrum. Ons Sa tellietje moeten we U niet meer voorstellen, maar wel even vernoemen dat we opnieuw kansen zien in verbetering. Wel nog eens benadrukken dat dit het jeugdcentrum is voor de jongere jeugd, d.w.z. wie 12 is tot wie 16 eindigt, leder een welkom. Volgende kansen bieden we U: pingpong: iedere zondag van 10 tot 12 uur. volley: iedere zaterdag van 13.30 tot 16 u. pitriet: om de veertien da gen de zondag (start op 1 december) ruimtevaart en sterrekunde: niet zo direkt bepaald, maar regelmatig. krea, tekenen, schilderen, kleibewerking: zondag van 9 tot 12. voetbal (oudere ploeg) ie dere zondagnamiddag. De instuif, waar we gezellig samen kunnen zitten kaar ten, scrabbelen, dammen enz., waar we in een hoekje met een boekje kunnen zit ten is open: woensdag van 17.30 uur tot 19.30 uur. Vrijdag van 17.30 uur tot 19.30 uur. Zaterdag van 16 uur tot 18 uur. Zon dag van 10 tot 12 en van 13.30 tot 18 uur. Vrijdag 1 november: instuif van 16 tot 24 uur. Om 20 uur begint de hobbyklub van de pottenbakkers en repeteert ons eigen orkest «De Plas tic Chocopot» (kom gerust een luisteren). Eveneens te 20 uur staat onze informa tiedienst 't Ideetje te uwer beschikking. Zaterdag 2 november: in stuif van 16 tot 01 uur. Vanaf 16 uur is er fotoklub. Van 18.30 tot 20.30 uur zullen onze dansers en danseres sen, ondertussen al heel wat soepeler geworden, nogmaals enkele sierlijke passen op de dansvloer wagen tijdens de zevende les van de danskursus. Zaterdag 3 november: in stuif van 15 tot 24 uur. Om 10 uur volleybaltraining. Om 14.30 uur voetbalwedstrijd. Om 15 uur stelt men band montages samen. 19.30 uur gitaarklub voor beginnelin gen. 20.30 uur gitaarklub voor gevorderden. Woensdag 6 november: in stuif van 16 tot 23 uur. Om 20 uur gaan onze leden van de fotoklub en van het riet werkatelier aan het werk. Om 20 uur is ook onze in formatiedienst ter plaatse. Om 20.30 uur is er muziek- klub en worden aan de le den van de duikersklub praktische lessen gegeven in het zwembad. Donderdag 7 november in stuif van 16 tot 23 uur. 19.30 uur is er volleybaltraining. FULL MOON TE GAST IN KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM Vorig jaar waren ze reeds tê gast in Affligem tezamen met Karei Bogard's Kandahar; dat optreden werd een triomf voor Full Moon Trio. ledereen kijkt uit naar het tweemaal 45 minu ten durende festijn op zaterdag 9 november. Even die geweldige muzikan ten voorstellen: André Goudbeek, Nederlan der, studeerde als zevenjarige viool, later saxofoon. Speelde als 18-jarige met het universi tair kamerorkest als violist maar was toen ook al kompo- nist van het combo van de uni versiteit. Speelde met verschil-' lende groepen, o.a. met Ro-; land and his Bluesworkshop, - vorige maand te gast in Affli- gem, Pol Van Gyseghem (vóór 2 jaar te gast), Kris Andersen enz Saxofoon spelen is' voor hem een vorm van yoga: «om de muzikale expressie te zuiveren, moet eerst de muzi kant mens gezuiverd worden. Ronnie Dusoir (drums) stu deerde oosterse talen aan de universiteit van Gent en wordt lid van het jazzcombo van de universiteit. Speelde met Ni cole Van der Plas, Edmond Van Lierde, trio met Kris Wan ders en Fred Van Hove. Is ver der wereldreiziger Pol Feyaerts (kontrabas) trekt rond met Roland and the Workshop en de Pebbles. In 1969-71 basgitarist van de eerste Belgische psychedelli- sche groep «The Circle». Full Moon is nog steeds geen sant in eigen land (Toots Thie- lemans moest ook eerst naar Amerika) in het buitenland des te meer, getuige daarvan op tredens in Spanje, Nederland en Tsjechoslowakije. In de pers werd begin dit jaar zéér veel aandacht besteed aan hun experiment met de Japanse dans- en mimekun stenaar Mitsutaka Ishu, die al een krijgshaftige samoerai een spektakulaire show bij hun mu ziek gaf. Het wordt uitkijken naar deze topavond die door de werk groep Jeugdakt van het kultu- reel centrum als de belangrijk ste muziekgebeurtenis van dit werkjaar gezien wordt. P.S. Bij het vorig optreden 12 okto ber jl. werden twee kontaktlen- zen gevonden af te halen in Af fligem.

De Voorpost | 1974 | | pagina 7