GEWESTPLAN MOORSEL GEWESTPLAN BAARDEGEM MELDERT GEWESTPLAN WIE WORDT PRINS KARNAVAL GEWESTPLAN IN LEEDSE GEMEENTE RAAD VAN OOST-VLAANDEREN? GDZEGEM EXTRA GEMEENTERAAD OP ZATERDAGAVOND ARRONDISSEMENT AALST NAAR BETOGING 24 NOVEMBER TE HALLE 12-15/11/~4 - De Voorpost Op maandag 4 november kwam de Moorselse gemeenteraad in zitting bijeen om elf agendapunten te bespreken. Al bij al werd het een kalme zitting en nam de bespreking van het Gewestplan natuur lijk het grootste deel van de zitting in beslag. Na de zitting werd de Heer Schepen Jozef Moens vereremerkt met de Gouden Palmen der Kroonorde voor zijn jarenlange dienst als gemeenteraadslid en schepen. Als eerste agendapunt werd het jaarverslag 1973/74 voor gelezen door de burgemeester. De meest interessante gegevens hieruit zullen wij in ons volgend nummer laten verschijnen. EINDAFREKENING WEGENISWERKEN De jongste jaren werden te Moor- sel heel wat wegeniswerken aan gevangen en voltooid. De defini tieve eindafrekening van deze werken ligt ettelijke miljoenen hoger dan de oorspronkelijke ra ming. Ongeveer dertien miljoen komt er bij aan BTW, herzienin gen, index verhogingen, verho ging kostprijs asfalt, enzovoort. Deze eindafrekening van de wer ken aan de wegen nrs. 6 en 13, 146, 16111 en 14 werd eenparig goedgekeurd. Enkel raadslid De Meersman onthield zich. BEGROTINGSWIJZIGING Het volgende punt was een aan vraag om begrotingswijziging be treffende de gewone en de buiten gewone dienst. Deze begrotings wijziging vergde wel enige uitleg omtrent sommige punten. Onder houd gebouwen 330.000 fr. vond raadslid Redant nogal hoog. Er werden echter nieuwe plafonds geplaatst in 4 klassen en twee gangen van de gemeentescholen. Verder werden ook nog enkele klassen geverfd en voorzien van luxaflex. Raadslid De Meersman wenste uitleg omtrent het krediet voor het onderhoud van de buurt wegen dat 500.000 fr. bedraagt. Dit schijnt 280.000 fr. aan buizen te zijn en de rest is voor het werk en het huren der kraan. De Hono raria der Brandweer werden terug met 60.000 fr. verhoogd, dit voor de indexatie der wedden, het leegpompen van kelders, helpen plaatsen van buizen in de Brede- straat en vergoedingen voor kur- sussen voor officier. Men zal ech ter trachten een bedrag te rekupe- reren. De bestrijding der schade lijke dieren is ook een goed draai ende zaak, het rattengift gaat heel goed weg. Een nieuwe lading diende besteld. Tenslotte werd deze begrotings wijziging waardoor het overschot van 3 022,287 fr. wordt gewij zigd naar 1.534.429 fr. eenparig door de raad goedgekeurd. LENING Tijdens de vorige raadszitting werden drie ontwerpen van ver scheidene sekundaire wegen goedgekeurd. Deze ontwerpen zijn niet geïndexeerd en daarom ook vroegen die ontwerpers hun geld. Daartoe dient een lening aangegaan van 504.000fr., waar over alle raadsleden het eens wa- INDU STRIETERREIN Een perceel grond dat zou toege voegd worden aan de firma Van Praet werd tot industrieterrein verklaard. Het perceel komt slechts in aanmerking voor be bouwing tot op de huidige bouw- Iijn. Vervolgens enkele minder be langrijke punten: Aanvraag om grondsafstand op het kerkhof wordt toegestaan voor de familie Van de Velde Frans, Eikenstraat. Procesverbaal van kasnazicht derde kwartaal bij de ontvanger wordt eveneens goedgekeurd. De begroting van de kerkfabriek 1975 sluit met een boni van 5.420 frank en wordt goedgekeurd. GEWESTPLAN Het Gewestplan vergde natuurlijk een langdurige bespreking. Eerst en vooral is ons opgevallen dat de bemoeiingen van de burgemeester bij de bevoegde instanties toch heel wat aarde aan de dijk bracht en dat reeds enkele zaken werden verkregen. Men zal nu trachten nog een tweede keer enkele zaken te doen opnemen in de bouwzone. Raadslid De Meersman vroeg waarom elk raadslid vooraf geen fotokopie had ontvangen van het gewestplan om het kunnen bestu deren. De burgemeester ant woordde dat hij hiertoe geen en kele aanvraag had ontvangen Hoe ziet het er nu uit? Het kasteel is parkgebied. Sport- en natuur gebied: 't Hof Texel. Sportge bied: Schroeversplein. Natuurge bied: Falluintjes, Bevenhouten, Beukennotenbos, Armenbos, Biesenbroeken en Kerkhof. Een uitbreidingsgebied voor sociale woningbouw op de Kaalberg, en heel wat bouwzone langs de bij zonderste straten. Wat zal men trachten nog te be komen? Waar goedgekeurde ver kavelingen liggen zal men nog enkele stukken trachten in de bouwzone te krijgen. Tinnen- hoekstraat vooraan links. Kaal- bergweg, een strookje uitbrei dingsgebied dat eigelijk in de bouwzone zit. Een paar strookjes in de Hollestraat. De linkerzijde van aan het einde van de Waver- straat aan de eigendom Plas. Een strookje in de Ravenakker- en Van der Nootstraat. Begin van de Terhagenstraat links. Een gedeelte van linkerzijde van de Boekveldbaan en een strook aan de rechterzijde van de Koe brugstraat. Tenslotte zal men ook proberen het Schroeversplein te rug in de bouwzone te krijgen. Er is toch geen uitbreiding mogelijk, men zou er zelfs nog geen tribune kunnen plaatsen. De eigenaar zou zomaar eventjes 17 prachtige bouwloten verliezen. Het ligt ech ter niet in de bedoeling van het gemeentebestuur de voetbalklub te dwarsbomen. Wij zijn benieuwd te weten wat het zal worden. FRED VAN B1ESEN Veertiende en laatste punt van de agenda van de jongste gemeenteraadsvergadering was nazicht van het ontwerp-gewestplan. Bij monde van schepen Mattens die samen met schepen Nuelant. raadslid Rabaut en sekretaris Simoens er echt werk hadden van gemaakt en in de raadzaal een grote kaart hadden opgehangen met de verschillende zones, hoorde de Raad dan het voorstel van het college in verband met het ontwerp-gewestplan dat opnieuw aan de gemeenten voor wijziging en aanvulling werd voorgelegd. Deze gegevens werden dan in de loop van de week vastgelegd, op kaart gebracht en door het Kollege goedgekeurd en het is van deze veranderingen dat we U willen op de hoogte houden. Summier vertoonde de kaart ongeveer volgend beeld: Bouwkernen: (rood gekleurd) Dorp. deel Eeckhoutstraat, deel Putstraat, deel Huizekens. deel Hoogstraat, deel Kammestraat, Parijsstraat. Landelijke zones: (rood-wit) (Zowel voor woningbouw in 't algemeen als voor specifieke landbouwbedrijven; dus meest algemeen). Omgeving Nievel. omgeving Kleindries. Groten dries. Putveld. rechterzijde van Koeweideweg. Putstraat. Parijs straat, deel Hoogstraat. Kokerij, Achterstraat, Klaarhaag, Natuurgebied: (groen) Kravaal- bos, Falluintjes. Meeters, Park gedeelte. grenzend aan einde van de Achterstraat. Toeristisch gebied: a. omgeving vijver en klooster- bos waar ééndagstoeristen te recht kunnen (o.a. weekendhuis jes). b. strook tussen Huizekens en Kravaal waar een «Centrum voor Natuurstudie» werd ge pland. Landbouwgebied Woonuitbreidingsgebieden Sportinfrastruktuur: beide voet balpleinen «Eendracht» en «Thor». Aan het door het hoofdbestuur van Stedebouw voorgestelde ontwerp-gewestplan heeft het Schepenkollege nu volgende voorstellen tot wijziging of aan vulling gebracht. Achteraf zal dan een raadpleging volgen van gans de bevolking met een commodo en incommodo en zal de Raad zijn advies moeten verstrekken. WOONZONES Hoogstraat: aansluitend bij de landelijke woonzone van de Hoogstraat, de «oude Hoog straat» (langs Hoeve Van den Bossche) naar de Kapellenberg toe. Hoogstraat: bocht langs Jeroom Beurms en het voetbalplein «Eendracht» Huizekens: bij de bestaande woonzone Mutsereelstraat en Huizekensstraat tot aan Zwane- veldweg uitbreiding van de verdere Huizekensstraat langs de linkerzijde ter vrijwaring van het zicht op het Kravaal. Klaarhaag: aansluiting bij be staande woonzones en om zo te zeggen een grote opvulling vanaan «Nezzens Berg» tot volgende huizen, enkel om zicht op de Falluintjes niet te schen den. Koeweideweg: bestaande ver gunning Roseleth. Bestaande vergunningen Rose leth en Lieve Maesschalck. Eeckhoutstraat: aanvulling tus sen Petrus De Coninck en Baeten Renaat. Horingstraat: Aansluitend bij de landelijke woonzones vanaf Walter Van Brempt tot Nie- veldriesweg enkel links (gezien van op Nievel). Waverse Dreef: uitbreiding tus sen Van den Meersche (Home) tot hoeve Meert. VERBLUFSREKREATIE- GEBIEDEN Achterstraat: vanaf einde Ach terstraat rechts weg naar de vuil nisbelt via Dr. Heffinck en dan terug naar het bestaande bosje van het Lochteveld. Wij zijn het niet gewoon, een Baardegemse gemeenteraadszit ting met slechts vier punten op de dagorde. Het was eigenlijk een zitting om het gewestplan te be spreken en daarbij nog een drietal traditionele punten: Bekrachti ging van de beslissing van het schepenkollege «Tussentijdige aanstelling van kuisvrouw klaslo kalen». De kuisvrouw Yvette Coen is ziek en voor een maand werd mevrouw Jacobs- Vastenavond aangesteld. Er werd gunstig advies verleend aan een begrotingswijziging van de kerk fabriek dienstjaar 1974. Er blijft een batig saldo van 1.544 frank. De begroting van de kerkfabriek dienstjaar 1975 kreeg eveneens een gunstig advies. Deze sluit met een batig saldo van 10.738 frank. Het tracé van de wegomlegging van rijksweg nr. 11 werd even eens goedgekeurd. GEWESTPLAN Ook te Baardegem is reeds heel wat meer opgenomen in de bouw- Kloosterbos: eveneens als nr. 10 zone voor verblijfstoerisme en regularisatie van bestaande tqe- stand i.v.m. zomerverblijven, chalets. SOCIALE WONINGBOUW Zone blijft zoals aangegeven op het ontwerp-gewestplan op het «Veldeken» en vandaar links richting Kuipemeersbeek. LANDBOUWGEBIED Alhoewel al de rest land schappelijk waardevol is stelt het College voor deze delen als volledig agrarisch te aanzien, dus dienstig voor de landbouw. Het motiveert deze zienswijze door te wijzen op: het belang van de hopteelt te Meldert, de bestaande land- en tuinbouw bedrijven en de beide para-agra rische bedrijven Artislach en Ce- Op de agenda van de laatste gemeenteraadszitting ston den weinig blikvangers. Naast de goedkeuring van de diverse rekeningen, en enkele andere formaliteiten, kwam toch het gewestplan ter sprake. Een verrassing was wel de optie die de gemeente nam op de aankoop van het oude rijkswachtgebouw. Op het gewestplan, zoals het in zijn huidige vorm werd voorgelegd, maakte de Leedse gemeenteraad om en bij de zestig opmerkingen. Vele teksten werden te elfder ure nog gewijzigd of werden pas tijdens de raadszitting zelf in een vaste vorm gegoten. Eén en ander is er oorzaak van dat het gemeentebestuur ons de juiste tekst van de be merkingen nog niet kon ter beschikking stellen. Vermel den we nochtans dat er weinig drastische wijzigingen werden voorgesteld. Alles draaide rond de aanpassing van de details zoals de uitbreiding van afwerkingszones, de uitbreiding hier en daar van de bouwzones, en de voorziening van een zone voor ambachtelijke en dus niet-hinderlijke bedrijven. De grootse oppervlakte waar over gepraat werd was een terrein van zowat 14 ha die zich vlak naast de nieuwe wijk van «Veilig Wonen», over de spoorweg bevindt. De uitbreiding van deze bouwzone met 14 ha zou heel wat schade kunnen berokkenen aan enkele jonge en aktieve boerengezinnen uit de omgeving van de Bosstraat. Er werd dan ook voorgesteld, deze bouwzone ergens anders te situeren. RIJKSWACHTKAZERNE Vanwege de overheid ontving het gemeentebestuur nu ook antwoord op de vraag naar de aankoopprijs van de oude rijkswachtkazerne ih de Brilstraat. De gemeente zal hoogstwaarschijnlijk overgaan tot de aan koop van dit gebouw voor anderhalf miljoen frank. Marcole Zaterdag 23 november om 20 uur zal in de zaal De Klaroen te Aalst uitgemaakt worden wie volgend jaar de eerste zaterdag van december zal meedingen naar de titel van «Prins Karna val van België». Dit zal meteen de eerste werkelijke verkie zing van een nationale prins zijn die zal steunen op provin ciale schiftingen. De Aalsterse karnavalgroep «De Gaê Lowie's» zal tijdens haar karnavalzitting van 23 november a.s. de prins van Oost-Vlaanderen verkiezen. Maar deze verkiezing is niet de enige reden waarom geen enkele karnavalvierder mag ont breken op deze avond. G.A.K.G. «DeGèa Lowie's», of voor niet ingewijden «groot Aalsterse Karnaval Groep de Gaa Lowie's», tot voor vijf jaar «De Kastaars». Voorzitter Wil liam Hereman. sekretaris John Schaukens en schatbewaar der Willy Van Gaeveren plus een twintigtal Aalsterse «kar- navalzotten». Dat zijn de mannen die zater dag 23 november alle aan dacht op zich trekken in de zaal De Klaroen te Aalst. De viering van hun eerste lustrum zal vast niet onopgemerkt voorbijgaan. Naast het optreden van het or kest René Carlier, het «huisor kest» van de Klaroen, staat op het programma ondermeer het optreden van dans-mariekens, de uitreiking van herinnerings plaketten aan de aanwezige groepen en de uitreiking van de titel van «doctor humoris causa 1974». In 1971 werd deze eretitel toe gekend aan Jo De Meyere, de Gentse toneetakteur, in 1972 aan de Nederlandse industn- eel Jo van Os en in 1973 aan de Engelse Steelband promo tor James Cumminghs. Tot nogtoe dus een internationaal gezelschap. «DE» PRINS Hoofdbrok van de avond wordt nochtans de verkiezing van de Prins Karnaval van Oost- Vlaanderen. De «Orde van de Meibruid» uit Dentergem nam het initiatief tot een verkiezing van een natio nale prins Karnaval. Vermits er dit jaar echter geen schiftingen voorafgingen, zal de eerste prins van België gewoon aan gesteld worden. De winnaars van de provinciale schiftingen worden dan kandidaat voor de nationale titel in 1975. De gemeenteraadsleden werden uitgenodigd om op zaterdagavon het gewestplan te bespreken. Publieke belangstelling was er allee van leden van het leefmilieukomitee. Drie puntjes werden besprokei Het eerste handelde over de betoelaging van de kerkfabriek voor h« jaar 1975. Deze tegemoetkoming vanwege de gemeente werd voo volgend jaar op 429.000 frank gebracht. Ook over een eventuel tussenkomst in het schoolzwemmen werd gestemd. Verleden jaar konden de kinderen van de jongensschool gratis gaa zwemmen. Vanaf het begin van dit schooljaar (dus met terug werkende kracht) kunnen de meisjes van het Sint-Vincentiusl instituut aan de prijs van 5 frank naar het Olymposbad tMlK Dendermonde gaan zwemmen. Het vervoer is ook volledig ten lastüp van het bestuur der gemeente. Het gewestplan over de gemeentjdik droeg een matige goedkeuring weg van het gemeentebestuur dodjpre verschillende aanmerkingen op dit plan zullen geformuleerd wordenvei Men vraagt een groenzone langs het industrieterrein, eejoo verbindingsweg tussen de Wiezebrug en de Langehaag. Uitbreidinen> of oprichting van woonzones wordt gevraagd langs rijksweg 60, langpkc de Drapstraat. langs de Hogeweg, langs de Denderstraat en ook tepde hoogte van de Meerbeek in de Kerkstraat. DIRK DAELEMAN! zone en dit door toedoen van bur gemeester De Pauw. De Europa straat ligt nu volledig in de lande lijke bouwzone. Er is lintbebou wing mogelijk rechts van de Hoogstraat, de Jan Frans Vonck- straat en rechts van de Eerdegem- straat. De Hoogstraat is nog steeds geen bouwzone ter hoogte van de Achterstebos. Ook uit de Mechelseweg zijn stukjes uitge sneden. Het uitbreidingsgebied voor sociale woningbouw ligt niet meer op het Steenland, maar langs de zijde van de Kerkhofkouter op ongeveer 100 meter van de Dorpskom. Nu dient opnieuw advies gegeven door het gemeentebestuur vóór 15 november. Men zal de heer Van Mallegem opdracht geven een bijzonder plan van aanleg op te maken voor het uitbreidingsgebied. Verder werd er voorgesteld om volgende zaken nog te vragen: Het beschermd na tuurgebied tussen eigendom De Bie en Frans De Dobbeleer trach ten in de bouwzone te krijgen. Er zal verdere uitbreiding gevraagd worden betreffende de Mechel seweg. Ook de linkerzijde van de Eerdegemstraat. Voor de Elderbergstraat zal men trachten vanaf de woning Saeys Louis tot aan de gemeentegrens met Meldert ambachtelijke zone te verkrijgen, want bouwzone krijgen wij daar toch niet Dit-zou inhouden dat een ambachtslid, bv. schrijnwerker, smid zich daar zou mogen vestigen. Men zal vragen om het rekreatiegebied ook op te nemen in het uitbrei dingsgebied. Ook de eigendom Pollijn, achter Moens. Het begin van de Jan Frans Vonckstraat tot aan eigendom De iOk; Kocker zal men trachten resident^ tiële zone te maken De Molenjjnc straat tot Kinderen Vermeir zou' ook langs beide kanten kunnenLn gevraagd worden. Raadslid DeL^g Ridder stelt voor het ook (e vrageiLgj als residentiële zone. Lj( Wat ons vooral opviel tijdens deztjeci raadszitting is het kalme verloopoor de oppositie bleek met alles in-)pe eens akkoord te gaan, daar waaijf 2( zij een vorige raadszitting verliet) ten om reden van het Gewestplanjeci Zijn de meningen ondertussenjur. gewijzigd? Of hebben wij het ver-jd c keerd begrepen? Of heeft men in-fcjkc gezien dat het toch allemaal drin-^al! gender was dan zij oorspronkelijk* dachten? FVB plumei met daarbij een tiental kleinere pluimveeslachterijen. Door deze wijzigingen voor te stellen meent het schepenkolle ge gehandeld te hebben in het algemeen belang en alleen voor stellen te hebben ingediend die het realiseerbaar, haalbaar acht. Moesten bijgaande inlichtingen nog vraagtekens laten (en dit is bijna onvermijdelijk bij gebrek aan kaart), dan raadt het Schepenkollege U toch aan nog even geduld te oefenen. Er komt nog ruimschoots gelegenheid tot het nemen van inlichtingen. Er volgt nog een raadpleging van de bevolking waarbij eenieder zal inzage krijgen van alle informa tie en daarbij zijn mening zal kunnen uiten. J.M. Alle prinsen die op 23.11.74 ergens in Oost-Vlaanderen prins zijn, mogen deelnemen aan de provinciale verkiezing te Aalst. Naast een eigen op treden, zullen zij moeten ant woorden op vijf vragen die be trekking hebben op karnaval in België en Europa. De vragen worden door de kandidaat zelf getrokken De prins van Oost-Vlaanderen wordt verkozen door een jury die is samengesteld uit men sen uit alle hoeken van de pro vincie. Kaarten voor deze avond (en voorbehouden plaatsen) kun nen nog besteld worden mits betaling van 25 F per persoon op pr. 000-0039860-90 van de Kredietbank te Aalst, met ver melding «voor rekening 432- 5099451-13» van de Gêa Lo- wies of op pr. 000-0464420-81 van Hereman William, Sas- straat 26 te Lede. Iedere karnavalvereniging heeft recht op een herinne ringsmedaille en op twee gratis ingangskaarten, die op hoger- vermeld adres kunnen worden aangevraagd, samen met de bestelling van de andere kaar ten voor de groep. De karna valzitting met verkiezing vangt aan om 20 uur in de zaal «De Klaroen», Kareelstraat, Aalst. Marcole Van Arrondissementeel 24 novemberkomitee ontvingen wij volgende mededeling: en wij die dachten, dat de taalgrens en de grens van Brussel destijds definitief waren vastgelegd... ten koste van de «laatste» vlaamse toegevingen!... is dat nog altijd DOM ZIJN??? De grens is de grens. De Vlaamse geschenkenzak is leeg! Schrijf in voor één van de arrondissementele bussen bij: Aalst: Talloen Herman, Tel. 053/21.21.90; Steenhaut Emiel, Tel. 053/21.31.23 Aspelare: Jozef Haclterman. Tel. 054/33.51.29; Omer Scheer- linck. Tel. 054/33.15.28. Burst: De Vos Robert. Tel. 053/62.25.02; Mallefroy Hein, Tel. 053/62.30.92 Borsbeke: Fermon Luk. Tel. 053/62.23.11 Denderhoutem: Hans Sonck. Tel. 053/21.93.25 Denderleeuw: George Couck. Tel. 053/66.93.16; Wilfried De Metsenaere, Tel. 053/bb.64.56 Krembodegem: Joris Taelman. Kleistraat; Eliane Floru. Tel 053/2 Lb8.2b Erembodegem-Teijoden: Robert Gees. Tel. 053/21.90.17; Marcel Eeckhout. Tel. 053/21.83.43; Herman Roels. Tel. 053/21.69.31. Erpe: Marijke Van Moorter. Tel. 053/21.29.11 Groot-Geraardsbergen: Lindemans, Tel. 054/41.22.33; Roger Schepens.Tel. 054/41 I ".66 Haaltcrt: De Loose Frans. Tel. 053/21.22.38; Willy Van den Bruele. Tel. 053/21.21.49 Herdersem: J. Meersman, Pontweg 37; R. Van Gijsegem, Grote Baan 220en J. Hutsebaut. Tel. 053/21.67.80. Herzclc: A. Van Lierde. Arestraat 108; J. Coppens, Neer- wegstraat 3. Woubrechtegem. Hofstade: Linde De Cock. Tel. C53/70.18.2b; Henri De Loose, Tel. 053/21.31.01. Impe: Denis De Pauw. Tel. 053/2. SI.88 Kcrksken: Joris De Kegel. Tel. 053//LbO. 15; Albert Eeman, Tel. 053/21.28.52 Lede: Jan Galle. Tel. 053/21.95.98; Roger Quintijn. Tel. 053/70.01.~1Antoon Mertens. Broeder De Saedeleerstraat 65 Groot-Ninove: Renaat Martens. Tel. 054/33.43.47; Herm'an De Kegel. Tel. 054/33.33.01 Mere: Pol Van der Heyden. Magerstraat lb; Roger Matthijs, Tel. 053/21. "9.60 Groot-Zottegem: Erik Van Gijsegem. Tel. 091/60.16.03; Renaat Pollefeyt. Tel. 091/60.03.89; Herman Eeckhout. Tweekerken- straat 132 Oordegem: Jozef Haustraete. Tel. 091/69.05.67 Moorsel: Pieter Pots. Tel. 053/21.86.00 Welle: Louis DcTroyer. Tel. 053/66.61.68; Herwig Sonck, Tel. 053/66.95.33. Prijs: "5 fr. (Alles inbegrepen). Plaats: raadpleeg uw gemeentelijke afgevaardigde. Te 9.30uur vertrekt de karavaan, gevormd te Ninove. Albertlaan. vanaf de brouwerij Slagmulder. Te 10 uur: opstelling. Te II uur: vertrek. Te 13 uur: Aankomst en slot meeting. Muziekkorpsen in uniform zijn welkom en worden vergoed. Vooraf bijtijds onderstaande verwittigen. Namens het 24-novemberkomitee - Arrondissement Aalst De afgevaardigde. Willy Van den Bruele Tel. 053/21.21.49 STEUNENDE VERENIGINGEN: Naast de initiatiefnemende verenigingen, namelijk: Het Davids- londs. het Vermeylenfonds, het Willemsfonds, de Vlaamse Volksbeweging, het Verbond van Vlaams Overheidspersoneel, het Algemeen Nederlands Zangverbond, het Verbond van Vlaamse Academici, het Vlaams Komitee voor Brussel, het Komitec voor de Randgemeenten, eveneens: het IJzerbede- vaartkomitee. het Verbond van Vlaamse Oudstrijders, het Komitee West-Brabant, het Katholiek Vlaams Hoogstudenten- verbond - Nationaal, het Katholiek Vlaams Hoogstudenten- verbond-Leuven. het Brussels Studentengenootschap, de Vereni ging van Vlaasmsc leerkrachten, het Algemeen Nederlands Verbond-Brussel, het Vlaams Geneesherenverbond. de Werk groep het Pennoen, de Vikingssenioren, het Taalaktiekomitee. de v laamse Jeugdherberg Centrale, het Vlaams Onderw ijscentrum- Brussel. de Vereniging voor Wetenschap, de Koninklijke Zuidnederlandse Maatschappij voor Taal. Letterkunde ert Geschiedenis, de Agglomeratie-raad voor het Plaatselijk Sociaal Kulturccl Werk. het H. Van den Reeek-komitee. Natuurstudie 7000. de Algemene Kath. Vlaamse Hogeschooluitbreiding, het Vlaams Kruis. Doslëlinstituut. M f>

De Voorpost | 1974 | | pagina 12