r r vOi-a. SPORT IN HET HIEUVi TRIOMF VAN EIGEN JEUGD JUISTE UITSLAG VX KLEURRIJK SPEKTAKEL GEMIS AAN STOOTKRACHT BAMBUST ENKELBREUK ■HRHRR «WK VOETBAL 3e RATIONALE X FC Denderleeuw-Eendracht Zele 1-1 VOETBAL UITSLAGEN VAN ZONDAG 10 NOVEMBER 1974 SV Zottegem-Eendr. Aalst 1-1 Hre, BEVORDERING E. Aalter-VC Jong Lede 1-0 le PROVINCIALE S.K. Aalst - Lokerse S.V. 2-2 j Voetbalkalender j j voor zondag j 17 november '74 K.A.V. Dender monde- Stade Leuven 0-0 1$ H iet Ie d n e okal ieke Na de ontgoochelende en de beschamende nederlagen, inzonder heid tegen Jet opgelopen kwam het gelijkspel te Denderleeuw zowel om het winstpunt als de manier waarop het veroverd werd als een zalf op de geslagen wonden. De halve inzet bracht de overtuiging, dat de Eendrachters niets van hun innerlijke waarde hebben verloren en ze andermaal een beetje onkansrijk uit het strijdperk zijn getreden. Immers tot een zevental minuten voor het einde bleef de 0-1 stand op de bordjes. Deze werd in de eerste helft verwezenlijkt met een schitterend doelpunt van Marc Van Wambeke op pas van Steur. Mogelijks met een beetje meer koncentratie kon de hoekschop, die aan de basis lag van de gelijkmaker voorkomen worden, doch de manier waarop Jansegers daarna bij zijn gevaarlijke doorbraak werd neergeveld, wettigde onder alle oogpunten een strafschop. De grote inzet waarmede gans het elftal bezield was, vond waarschijnlijk zijn oorzaak in het heroptreden van Jaak Goossens, die aan de ploeg steeds een grotere zelfzeker heid bezorgt. Voeg daarbij dat de ex-aanvoerder in het middenveld een sohitterende vertolking voor het voetlicht bracht, maar onmiddeltijk moet de naam Cooreman eraan toe gevoegd. Mare speelde zeer goed en schijnt op weg om een pion te worden, waaraan nog veel plezier zal beleefd worden. Jacdbs, die sinds de openingswedstrijd geen volle 90 minuten meer optrad, heeft bewezen dat hij in het de fensieve kompartiment solied en zeer betrouwbaar is en dat zijn spierverrekking vol komen genezen is. Het voormelde trio vormt met een geestdriftige Lambrecht en een technisch begaafde Marc Van Wambeke de kern van de ploeg, waarin de eigen kwekelingen de meest hoop volle rollen vertolken, omdat ze de jeugd en klasse be zitten. Het doet enigzins spijtig aan dat al deze elementen (mis schien maken we een kleine uitzondering voor Jacobs) een biezondere inspanning hebben moeten leveren, alsvorens ze de zegen kregen van de se- lektie. Ons inziens kwam het geloof in de jongeren in het verleden niet voldoende tot zijn recht, terwijl de transfert- markt toch zo veel ontgooche ling inhoudt. Zou men durven zeggen dat de enorme trans- fertbedragen gespendeerd in 1973 een goede investering waren Van de drie aange- koohte elementen waarop ook huizenhoge verwachtingen werden gesteld heeft tot nu toe enkel Jansegers bewezen dat hij beter is dan sommige reservisten. Als we een lans braken in het voordeel van de Zeelse spelers dan wil het zeker niet zeggen dat een voormelde Jansegers, doelman De Dec ker en Jef Szapinsky die een revelatie werd op de vroe gere plaats van de geschor ste Goossens en eveneens De Loose, geen verdiensten heb ben in het gelijkspel te Den derleeuw Integendeel. Spijtig bleef Stuer kansen ver kwanselen en tast Martens het moreel aan door te veel kritiek op zijn medemaats, terwijl hij andermaal met een gele kaart werd bedacht en dit op het ogenblik dat hem één speeldag schorsing wacht, omdat hij in de voorgaande ontmoetingen reeds drie ke ren met geel werd gekon- fronteerd. Ten slotte is het opgevallen dat Coles niet op het bankje zat wat laat veronderstellen dat John met Huizenga in het straatje van de misnoegden wandelt. Het zou spijtig zijn, want de Britse Zeienaar kan eerstdaags bewijzen, dat hij momenteel meer diensten kan bewijzen aan het elftal dan Martens. B FC Denderleeuw - E. Zele 1-1 Zottegem - E. Aalst 1-1 KAVD - Stade Leuven 0-0 SK Aalst - Lokerse 2-2 Ninove - SK Lebbeke 1-0 Appelterre - Sp. Buggenh. 3-3 Haaltert - Sparta Appels 2-0 Baasrode - Terjoden 1-1 Nederename - W. Moorsel 1-0 Vlierzele - Schellebelle (uitg.) Denderhoutem - Serskamp 3-1 Doggen - Meerbeke 1-1 Opstal - SK Grembergen 0-0 Robur - Laarne 2-3 Melsele - Overmere 2-3 Eendr. Meldert - Herdersem 2-0 Scboonaarde - Thor Meldert 3-1 Hofstade - Erembodegem 0-2 Bavegem - Zandst. Appels 2-1 Sdhr. Moorsel - Massemen 0-2 Erondegem - Wichelen *6-0 Berlare - SK Oudegem 2-2 Wieze - Gijzegem 1-2 Meerdonk - E. Grembergen 0-0 WB St.-Nrklaas - E. St.-Gillis 1-3 Verrebroek - Boonwijk 2-2 Sombeke Racing Lebbeke 4-0 Het Oostvlaams derby tussen Zottegem en Aalst is, zoals deërm laatste seizoenen meestal gebeurde, geëindigd op een gelijk- n d spel. Deze wedstrijd heeft slechts gedeelteijk aan de verwach-n tingen beantwoord. Hij was niet te rijk aan inhoud. Beide ploegenflan voerden om de beurt het hoge woord maar de verdedigingen era. werden toch maar zelden in de verdrukking gebracht al heeft n de Aalsterse doelman Jansegers een paar parades op zijn naamjeDC gebracht die de klasse verraden. Beide ploegen akteerden aan-wei vankelijk zeer voorzichtig want voor hen luidde het parool ..nietne verliezen". Dat Zottegem vooral onder impuls van een beweeg- w lijke Moerman in de eerste speelhelft iets meer stootkracht^ bezat dan Aalst rezulteerde in een aantal hoekschoppen. fjke n d Ie fnk€ jels Zo moest in de 15e minuut de Aaisterse doelman Janse gers voor de eerste maal op de proppen bij een forse kop bal van Huys. Negen minuten later kwam de thuisploeg aan het openingspunt wanneer Dierickx naast de bal trapte en de op vinkenslag staande Lemaitre de bal zo maar te gen het net kon prikken. Aalst liet zich door deze openings treffer niet te lang intimide- Lede is op de elfde speeldag voor het eerst dit seizoen punten- loos naar de kleedkamers getrokken. Verdiend overigens. Aalter was niet alleen mentaal opgefokt tot en met, om de leiders te verslaan, maar stelde zich bovendien het gevaarlijkst aan. Dat het een „kleurrijk einde" werd, met twee rode en vier gele kaarten, lag voor het grootste gedeelte aan de harde Aalterse aanpak en aan een scheidsrechter die onzekerder werd naarmate de wedstrijd vorderde. ben nog niet verloren en mo gen dat ook vandaag niet". Zoiets kar» niet 'blijven duren, vooral wanneer bijna elke zondag de ploeg dient ver timmerd te worden. Misschien kan Lede nu in een meer ontspannen sfeer de volgen de thuiswedstrijd tegen Lo- vendegem tegemoet zien. MARCOLE Van Boven is nog niet aan trainen toe. Collijns is heel voorzichtig gestart met de oe feningen en Christiaens kreeg vier weken plaaster aan het been. Voeg daarbij de steeds zwaarder wordende zenuwen- last van een sinds tien speel dagen ongeslagen leiders- ploeg en een mentaal opge fokte tegenstander, dan is het duidelijk dat Lede voor een zware opgave stond. De eerste helft verliep noch tans gelijkopgaand en gaf ons vloeiende akties te zien Ha^- en nam Vermoes verschillende malen op de korrel maar de Leedse doelman bleek nage noeg onklopbaar te zijn. De tweede helft was meer gestoffeerd met incidenten dan met voetbal. Vier gele kaarten waren de aanloop tot de uitsluiting van D'Hondt en Van de Cantoore, die van een onzekere scheidsrechter Ceu- lemans rood te zien kregen. Het doelpunt kwam er via een strafschop van Dewyspe- laere maar was toch de juiste weergave van het spelbeeld. Voor Lede mag deze eerste nederlaag eerder een weldaad genoemd worden. Hoe onge rijmd dat dan ook mag klin ken. Hierdoor zullen de groen- witten eohter opnieuw met beide voeten op de grond te- terechtkomen,, want de euforie van de onklopbaarheid begon bij sommigen gevaarlijke af metingen aan te nemen. Bovendien wordt de zondag na zondag zwaarder wordende druk weggenomen „we heb- Dat SV Lokerse een moeilijk te maneuvreren tegenstander zou zijn wist men bij SK Aalst bij voorbaat. Enkele spelers kennen de knepen van het vak om het rezultaat te spelen. Het moet evenwel betoogd dat Aalst in deze wedstrijd die door talrijke fouten werd ontsierd, door pech werd achtervolgd. De partij was amper begonnen of doelman De Coster diende reeds vervangen te worden. De Coster kreeg bij een in terceptie en kniestoot in de dij en een bloedstorting was hiervan het gevolg. De jonge doelman Guy Meersman moest tussen de staken en gaf voor zijn maidenmatch een opmer kelijke verrichting weg. Het feit dat de al te lankmoedige scheidsrechter ontelbare fou ten blies gewilde en ongewil de belette niet dat de Aal sterse aanvaller Bambust in de 43e min zo werd toege- tackeld dat hij met een draag berrie diende geëvacueerd en later naar een kliniek diende te worden overgebracht. Daar stelde men een breuk aan de enkel vast. Net voordien wa ren de gasten op winst ge komen toen \an der Borght de bal met het hoofd ontzette, doch net in de voeten van de ongedekte staande Van Inghen die direkt en zegevierend aan legde. S.K. legde zich echter niet bij deze stand van zaken neer. en de bewering dat die 0-1 rustscore gevleid was voor Lokerse zal wel door nie mand worden tegengesproken. Onmiddellijk na de kampwis seling nestelde S.K. aioh In ht doelgebied van de tegen stander. doch aanvankelijk werden de aanvallen te la teraal uitgesponnen om ge vaarlijk te zijn. Het meeste gevaar kwam trouwens uit de tweede lijn. Van Royen was immers al een paar keer door gezijpeld en werd bij een van die pogingen tegen de grond gewerkt. Toen aarzelde scheidsrechter De Smet niet om de zwaarste sanktie toe te passen, uiteraard onder protest van de Lokerse spe lers. Van floyen nam de strafschop en scoorde in twee tijden. Aalst gestimuleerd door dit doelpunt bleef aandringen en amper een paar minuten later nam Van Royen de be zoekende verdediging opnieuw te grazen. Het laatste kwar tier verliep meest op de Aal sterse speelhelft met het ge lijkstellende doelpunt van De Cock als logisch gevolg. Eendracht Aalst - Racing Jet I I Puurs - KAVD Eendracht Zele - Menen Jong Lede - Lovendegem |j Kruishoutem - SK Aalst Sp. Buggenhout - Kemzeke j 5 SK Lebbeke - Hamme S Wilskr. Moorsel - Etikhove J Terjoden - Borsbeke I Sp. Appels - Baasrode I Serskamp Heldergem Mere - Doggen Schelebelle - St -Lievens-H<jtK. I Sinaai - Opstal I Overmere - Kruibeke Rupelmonde - Robur SK Grembergen - Gerda j 5 Thor Meldert - 'Hofstade J Herdersem - Schoonaarde J Oudegem - Eendr. Meldert I Wichelen Berlare I Gijzegem - Erondegem Massemen - Wieze Zandst. Appels-Schr. Moorsel J Erembodegem - Bavegem Eendr. Grembergen Kallo Racing Lebbeke -' Heikant Zele Boonwijk - Vrasene Verrebroek - Eendr. St.-Gillis Schollaert poogt door de Leuvense defensie te dringen. ren en even later moest na.' een aanvalsbeweging Daele- man-De Potter de Zottegemsell doelman De Leeuw in de voe-lf ten van Deckers duikelen omW de gelijkmaker te voorkomen.' Het diende evenwel aange-j\| stipt dat het Aalsterse mid-, denveld niet ronddraaide voor-fe a| omdat Arnolis niet aan zijn»0 gewoon peil reikte. Onm'rddel-J®®' lijk na de kampwisseling wasjan er en puike save van Janse-W™ gers nodig om Roman bij eeni#kc vrijschop te beletten de S.V ers voorsprong te verdubbelen iter Bij Aalst werd Buyle door Oe)nd Ridder vervangen en, waar^t Arnolis nu stilaan zichzelfbb» werd kon men meer aan aan-j vallen denken. De verwachte) gelijkmaker viel dan ook de 73e min. na een maneuver] De Smet-De Potter-Daelemanj waarbij Deckers het orgelpunt plaatste. Even later had mar. Jansegers opnieuw eenNJd goede tussenkomst om Zotte-!®* gem van winst te houden.eef Een tweede „open" score viel? Aalst nog in de 79e min. te8r beurt na voorbereiding van?ak Daeleman en Van Eeckhoutr* waarbij eerstgenoemde faaldef99' in de afwerking. ,n Alles bij elkaar genomen toch een voortreffelijk resultaat voor Eendracht dat nu zon dag tegen R. Jet Brussel in het veld moet. R. Jet behoort tot de hoogvliegers uit de reeks zodat de wit-zwarten voor geen gemakkelijke taak staan. Trainer Colonval kent immers het klappen van de voetbalzweep De ruim 1500 aanwezige toeschouwers zullen zich bezwaarlijk hebben kunnen opwarmen aan de fazen die ze tijdens de wed strijd KAVD-Stade Leuven hebben te zien gekregen. De Ros Beiaardzonen, opnieuw met de tot inkeer gekomen De Bleeckere en de herstelde Dré Temmerman, gingen nochtans vrij goed van start en in het eerste kwartier wisten ze zich zelfs reeds een paar scorekansen te scheppen. De Weirdt plaatste tweemaal het eindschot, het eerste vloog nipt over en bij het tweede was doel man Vincke op de goede plaats. De schoonste kans van de wedstrijd viel evenwel in de tweede speelhelft en het was werkelijk op onbegrijpelijke wijze dat Moons van op zowat twee meter voor doel nog middel vond om op doelman Vincke te schieten. Steeds stuitten de KAVD-aanvallers op de sterke Leuvense verdediging. Andermaal is de armoede van de Dendermondse voorhoede opgevallen. Schollaert bewoog hemel en aarde, maar zijn me demaats 'bleven één voor één beneden de verwachtingen. In de eerste helft waren dat De Weirdt en Moyson. Eerst genoemde zou zich nog voor de rust laten vervangen door Moons - terwijl de jonge Moy son zich wel degelijk inspan de maar er toéh ook niet in slaagde zich als "de" aan valler op te werper. Moons, was andermaal te statig en mist de beweeglijkheid die oa. De Weirdt wel bezit. Al bij al, Dendermonde moet het in zekere zin blijven waarma ken met zijn éénmans-voorlijn en dit is wel een te zware opdracht, zelfs voor een jon gen als Schollaert Ook in het middenveld was het geen koek en ei. Dré' Temmerman deed wat hij kon, maar miste zichtbaar kompetitie, wat zich vooral in de tweede helft liet aanvoelen. Het feit dat Den dermonde dan ook nog Van Bergen had verloren, wat aan Van Holsbeek toeliet zijn kans te gaan, zette KAVD aan voor zichtig te spelen. Te voor zichtig zelfs want op de te rugspeelballen, die weieens te pas en te onpas in de richting van doelman Dierick werden gestuurd, was Stade Leuven het gevaarlijkst. Gelukkig ble ken Oosthuyzen en Rijzenberg evenmin in hun beste doen. zoniet hadden het weieens opnieuw verliescijfers kunnen worden. In de defensie was Alain Van der Straeten de beste man. Op sobere maar efficiënte wijze maakte hij zijn opdracht rond. Kapitein Ver- helst leek vrij zenuwachtig en Joël Van den Bossche bleek! alles behalve zelfzeker Her-| haaldelijk plaatste hij het le der in de richting van flink afgedekte medespelers, wat een gevaarlijke tegenstoot van Stade Leuven tot gevolg had. Rudy Van Belle en ook Chou De Bleeckere bleven beneden de verwachtingen. Van inval ler Van Holsbeek kan worden gezegd dat hij zijn opdracht naar behoren vervulde zonder, op te vallen. Het was meteen de eerste maal dat alle nieu we aankopen van KAVD in één en dezelfde wedstrijd tus sen de lijnen kwamen. Paars blauw heeft het opnieuw niet kunnen waarmaken voor eigen votk. Trainer Eddy Bertels stond er na de afloop van de wedstrijd eerder beteuterd bij en had weinig of geen uitleg voor de mindere prestatie van zijn ploeg. „Vorige week spe len we goed en verliezen we met zware cijfers cijfers op Lauwe Ditmaal zat het er beslist in de ploeg bleef beneden de verwachtingen en haalde uiteindelijk één punt". Het ontbrak aan stootkracht al is het zeker niet gemak kelijk om tegen een team als Stade Leuven, dat vanaf de eerste minuut de offside-val openzet op te tornen Als enige tegenzet kan men dan het oprukken uit het midden veld gebruiken Daar dit middenveld evenwel eerder vierkant draaide mag de Ros Beiaardploeg nog tevreden zijn met het resultaat. V.C.

De Voorpost | 1974 | | pagina 16