Erembodegem rekent af met Hof stade Sportief 0 -V WAAR BLIJVEN DE SCHUTTERS? EINDE VAN EEN TITELDR00M? EERSTE NEDERLAAG jid'm Serskamp onder de voet gelopen ZEGEREEKS LOOPT VOORT SPORTA WIELERSCH00L DENDERMONDE HONGERLOON Refs trapten zelf tegen ba VOETBAL ^PROVINCIALE 14ePR0VINCIALE Aktueel I Haaltert-Sparta Appels 2-0 Minder dan één goaltje per match. Dat is het eerder povere biJan dat de schutters(?) van Sparta Appels totnogtoe kunnen voor leggen. Achteraan en in het middenveld gaat het helemaal niet slecht. De cijfers liegen er niet om Standaard Denderleeuw dat op de derde plaats staat, inkasseerde evenveel doelpunten als Sparta (15), maar knalde de bal al dertig keren tegen de netten van de tegenstanders. In Haaltert waar het tegen een verrassend goed team ging, heeft roodwit nooit de wet van de sterkste moeten ondergaan voetballend waren beide ploegen mekaar waard. Het zag er bovendien heel lang naar uit dat de 0-0 op het bord zou blijven. Toen een late goal van Van der Vekens het sein op rood zette voor de leerlingen van Fernand Dierick, bleek niemand bekwaam om terug te slaan en met een rake counter de situatie weer 'recht te zetten. Het tweede Haalterse doelpunt was eigenlijk overbodig, want andermaal bleven de Appelse schutters(?) in gebreke. Het wordt nu uitkijken naar „de derby van bet jaar" Baasrode komt op bezoek. Ook al een ploeg die niet met scherp schiet, zodat het best op een scoreloze drawn kan aflopen. Nederename-W. Moorsel 1-0 Pas op de elfde kompetitiedag heeft leider W. Moorsel zijn eerste nederlaag van het seizoen moeten inkasseren. Dit ge beurde te Nederename waar de oud-Eendrachtspeler J.B. Pfaff de trainer is. Voor di|t negatieve rezultaat kan Wilskracht even wel ruime verzachtende omstandigheden laten gelden. Het diende drie titularissen te vervangen nl. de gekwetsten Blanckaert en D Haeseleer en Van Goethem die aan zes strafpunten toe was. Het spreekt vanzelf dat met het wegvallen van Blanckaert en D'Haeseleer de verdediging verzwakt was. Het vonnis werd over de leider geveld in de 20e min. toen invaller Van den Abeele profiteerde van een dekkingsfout in de Moorsel defensie. Hij lukte vrijwel onbedreigd de roos. Moorsel bij wie De Winter en Steenhout respektievelijk door De Pues en De Man werden ver vangen speelde een voortreffelijke tweede helft Het kreeg een paar open kansen en had eens pech toon de bal slechts door het doelhout werd gestopt. Al met al had Wilskracht gelet op de speiontwikkeling een gelijkspel kunnen verantwoorden. Voor de komende speeldag hoopt men alleszins Blanckaert speelklaar te krijgen terwijl D'Haeseleer echter vrij twijfelachtig is Denke lijk wordt hij door De Pues of De Winter vervangen. Moorsel staat volgende zondag, zij het op eigen speelveld, voor geen gemakkelijke taak met het insgelijks vooraanstaande Etikhove als tegenstander. Eendracht Serskamp had te Denderhoutem blijkbaar heel wat winstkansen gezien wat hen dan ook de moed opbracht om tijdens de eerste helft een behoorlijk partijtje voetbal te bren gen. De wedstrijd was amper een tiental minuten oud toen Clinckspoor erin slaagde Eendracht op voorsprong te schieten. Denderhoutem liet hier echter niet begaan en kon vrij vlug terugslaan Nog in diezelfde eerste helft zou de thuisploeg een tweede doelpunt scoren wat de ondergang van Serskamp bete kende. Tijdens de tweede helft werden de Serskampse spelers langs alle kanten bedreigd doch de verdediging kon het vol houden tot even voor het einde toen Denderhoutem een derde doelpunt lukte Na elf wedstrijden wordt de toestand van Eendracht Serskamp nu toch wel bedenkelijk. Tot op heden slaagde het er in acht magere puntjes te verzamelen. Als u het ons vraagt, weinig voor een ploeg die uit tweede provinciale degradeerde Geen goal de bal belandde tegen de staak. Het bleef dus bij een 2-3 nederlaag verrassende Laarne. i Robur tegen het (JC) Melsele- Overmei e 2-3 Fantastisch hoe dit Overmere draait. Wie zegde het al eer- drait. We zegden het al eer der de mislukte start was onkunde of gebrek aan talent, maar was het gevolg van een massa domme tegenslagen die het inschakelen van 5 6 in vallers noodzakelijk maakte. Met de terugkeer van Van de Velde, Vermoens en andere Gilbert Moermans keerden de rust, het zelfvertrouwen en het moreel in de geelblauwe rangen terug. De come-back werd even ge remd door een pechmatch te Haasdonk, doch dat was slechts een schaduw over het geheel van uitstekende resultaten. Ditmaal is Melsele, vooral aan huis gevaarlijk voor de besten, het slachtoffer ge worden van de zegewil van de Boerenkrijgers, Gemakke lijk is het nochtans niet ge gaan om de schaapjes op hef droge te haleneen vroege treffer van de Donkjongens werd prompt door Melsele beantwoord en toen het na de pauze 1-2 werd- moest Overmere opnieuw de gelijk maker toestaan. Met een pa rel van een vrijschop ging de zege ten slotte naar het bes te team. Opvallend is wel het feit dat de leerlingen van Oscar Ael- terman gemakkelijk scoren - slechts leider Stekene deed totnogtoe beter. Intussen zit ten er elf matchen op. Al bedraagt de kloof tussen de koploper en Overmere op dit moment vijf punten, met nog zowat twee derden van de kompetitie voor de boeg moet met het homogene team uit de Boerenkrijggemeente ter dege rekening worden gehou den als over eventuele titel kandidaten wordt gepraat. Leider SK EREMBODEGEM heeft ook de hindernis W. HOFSTADE met zwier genomen en gelet op wat SK er prezenteerde, mag men stellen dat het regelrecht naar de titel stevent. Trouwens het doelpuntengemiddelde 33-6 spreekt voor zichzelf. Vorige zon dag was Erembodegem onbetwistbaar de beste formatie en dit werd met twee doelpunten, een in iedere speelhelft, uitgedrukt. Deze goaltjes kwamen op een haast identieke wijze tot stand, een strakke voorzet en telkens een rake kopbal van De Neef. Hofstade heeft zeker niet op een nspanning gekeken om de tegen- stander doelmatig te kunnen op vangen. Het is er echter niet volledig ingeslaagd. Zeggen we nog dat deze partij, de belang rijkheid van de inzet voor beide ploegen ten spijt, tot een geniet baar kijkstuk is uitgegroeid Tot het domein der niet verwachte uitslagen behoorde de nederlaag van T.K. MELDERT op het veld van het minder gunstig geklas seerde SCHOONAARDE. Eens te meer werd aldus bewaarheid dat een wedstrijd nooit bij voorbaat wordt gewonnen. Te MOORSEL v/as men niet te spreken over de verrichting die de ..Sohroevers" in de wedstrijd met Massemen weggaven Men vocht dan ook niet eens de 0-2 cijfers aan De aanval liep mank en in het mid denveld draaide het niet rond zodat de verdediging het gewicht van de wedstrijd moest torsen- met alle gevolgen vandien. Over tuigende zege van een herboren en hertemperd Ol Erondegem zou men zo zeggen. Het was im mers vrij lang geleden dat men Olympia dat over een Jong en knap elftal beschikt zo zag evo lueren. WICHELEN bleef nochtans gedurende de eerste speelhelft overeind. De Wiohelse ploeg zorg de immers voor een taaie tegen stand. Na de rust zou het ver weer afbrokkelen zodra het ope- ningspunt was gevallen. Lievens die er de maker van was zou naderhand nog driemaal de roos treffen. Die Lievens is nog een jonge speler die beslist over het doe^pkinteninstinkt beschikt. In drie -doelpunten had Annaert een voet Annaert die van de verde diging naar de aanval werd over geheveld schijnt de kwaliteiten te hebben om een deglijke „spits" te worden. In de verdediging was er een opmerkelijke verrichting van Hendrickx. Al met al mag men stellen dat Willy Bellon. die ras een maand als trainer bij Olympia fungeert, er al voortref felijk werk heeft verricht Tussen BERLARE en OUDEGEM werd het een boeiende match waarin de puiten nog eens toon den wat 2e in een „goeie dag" vermogen. De leerlingen van Rik Van Limbergen geraakten zelfs niet verder dan een drawtje. waardoor de kloof met leider Erembodegem breder wordt. ZANDSTUIVERS APPELS speelde te Bavegem een ontgoochelende match. Voor de paarsjes zag het er bij de rust nochtans prima ut, want na 45 minuten was afgefloten met een 0-1 score, na een doelpunt van De Braeckeleer. Nadien zette keeper Vervaet twee keer de vuist tegen de bal op hoekschop, doch evenveel malen werd dat met een doelpunt van de oranjen afgestraft. Een uitstekend BOONWIJK draw- de te Ver/ebroek en voor EEN DRACHT SINT-GILLIS verliep de uitstap naar White Boys Sint- Niklaas zonder problemen, terwijl EENDRACHT GREMBERGEN de brilscore op het bord hield te Meerdonk, De jongens van RACING LEBBEKE kregen er te Sombeke van langs. Te zwaar aldus kapitein Guns. Lebbeke speelde zonder doelman. Frangois De Smedt stond tussen de palen en deed al het mogelijke om zijn netten vrij te houden, doch lukte er niet in. Men ver heugde zich over de terugkeer van Perdaens zodat de 0-2 achter stand aan de rust in normale omstandigheden kon vermeden worden. Een derde doelpunt kreeg men binnen uit buitenspelstand Perdaes werd onderuit gelegd zonder resultaat De thuisploeg kreeg een vrijschop die recht streeks werd binnengeknald. Kapitein Guns was echter tevre den over de geleverde voetbal Alle spelers zijn bijna terug op hun post zodat men in de ko mende weken resultaten mag ver wachten. Robur -Laarne 2-3 Vierde opéénvolgende nederlaag voor eigen publiek voor de derde provincialer Robur Moerzeke. Met een is er ook een kloof van vijf punten ontstaan met leider Ste kene. De Moerzeekse titelambi- ties hebben door deze gang van zaken wel een lelijke deuk gekre gen. Men steekt het er trouwens niet onder stoelen of banken dat men bij de aanvang van het voet balkampioenschap meermaals luid op over het veroveren van de titel droomde. Dit schijnt nu zo stilaan een desillusie te worden. Toch kan men in de Moerzeekse voetbalkringen verzachtende om standigheden inroepen. Robur dien de immers geregeld met inval lers aan te treden. Zondag tegen Laarne was het trouwens scho lierendoelman Vercauteren die moest inspringen. Het doelwach tersprobleem bij Robur sohijnt nu wel naar een oplossing te evo lueren. Willy Van De Sompel. die weken gekwetst bleef zal er zondag te Rupelmonde beslist bij zijn. Dit is voor klubleider Jozef De Maere beslists een optimistische noot. „Zonder aan de prestatie van invaller Fons Vercauteren af breuk te doen- zal er tooh met Van De Sompel meer vertrouwen in de ploeg komen" aldus onder voorzitter De Maere. „Wérd het andermaal een thuisnederlaag, toch streden onze jongens in een verbeten sfeer voor de punten Walter Coen liet met een vroeg doelpunt wel enige hoop wetti gen. maar nog voor de rust kwa men de bordjes in evenwicht. Na de koffie lukte Laarne vlug twee voltreffers en ondanks een tegen doelpunt van Van Hoey- moesten we toch in de nederlaag gelo- Voor Robur Moerzeke is het nu vijf voor twaalf. Wil het zijn kans op enige titelambities verder wettigen dan moet er zondag te Rupelmonde gewonnen worden. Een opdracht, waar het eens zo geroemde elftal moet toe in staat zijn E.D.M. Opstal - Grembergen 0-0 Zoals voorspeld was de opkomst groot voor de derby Opstal-Grem- bergen. De Buggenhoutse penning meester was in zijn nopjes met ongeveer 260 betalende toeschou wers. Die supporters hebben waar gekregen voor hun geld, niette genstaande de brilscore op het bord bleef. Grembergen moest aantreden met een reservedoelman wat een han- dikap betekende. Daarbij lag het veld aan de zware kant zodat het zeer moeilijk werd om degelijk voetbal te spelen. Het eerste kwartier namen de bezoekers voor hun rekening. Zij vonden echter een uitstekende Opstalse doelman op hun weg. Tot tweemaal toe kon hij mooi redden op hoeksohop. Nadien kwam Opstal er een beet je door. Terwijl het spel in bei de richtingen evolueerde kreeg Aga een open kans. doch treu zelde en werd de bal afgesnoept. In de tweede helft riep Opstal alle hens aan dek. De forcing werd doorgevoerd doch doelpun ten bleven uit. Beide afgevaardigden bekloegen zich over de slechte staat van het veld waarbij het moeilijk was de juiste opening te vinden. Het laatste kwartier kreeg de thuisploeg het warm. Men moest zer hard vechten om de 0-0 stand op het bord te houden. Beide ploegen waren tevreden en vonden het een billijke uitslag. Opstal moet nu Si naai aanpakken, een ploeg die op gelijke hoogte staat In het klassement AVDS l r Na 10 jaar blijft de Dendermondse wielerschool steeds eve^ jong maar ook steeds even belangrijk voor de renners in he dode seizoen. De aktieve rustperiode valt ieder jaar meer meer in de smaak van de renners, want het aantal groeit stee< maar aan. Voor het wegseizoen 1974 was het de Zeelse junii Dirk Heirweg, die de dubbele laureaat werd, want zowel in dj* eindrangschikking als in de individuele overwinningen was hj eerste. EINDSTAND I. DIRK HEIRWEG 462 p. 2 Van Hauwe Mare 338 p., 3 De Beule Etienne 330 p. 4. Michiels Benoni 299 p., 5. Arijs Frank 288 p., 6. Steels Mare 281 p., 7. Arijs Eric 278 p., 8. Caluwaert Luc 236 p 9 Heyvaert Ludo 216 p., 10. De Gendt William 221 p II. Van de Voorde Patrick 209 U-, 12. Franssen Rudy 202 p 13. Van Puyenbroeck Eddy 199 p., 14. Heylenbosch Luc 192 p., 15. De Bondt Hendrik 117 p., 16. Lerno Patrick 175 p.. 17. -De Wilde Eddy 154 p., 18. Moeyersoens Freddy 119 p., 19. Caluwaert Jozef 84 p., 20. De Keyser Oscar 78 p. Er na men 52 renners aan dit crite rium deel INDIVIDUELE OVERWINNINGEN 1. DIRK HEIRWEG 19 overw 2. Etienne De Beule 12 over- w 3. Mare Steels en Eddy Van Puyenbroeck 10 overw., 5. Marc Van Hauwe 9 overw* 6 Eric Arijs en Patrick Lernl" 7 overw., 8 William De Gen< Ludo Heyvaert 6 overw 10. Frank Arijs, Luc Caluwae en Luc Heylenbosch 4 overw 13 Hendrik De Bondt 3 ove w 14. Benoni Michiels en J< zef Van Muylder 2 overw11* Jozef Caluwaert, Eric Daelmai Franky De Gendt, Oscar D>nJ Keyser, Freddy Moyersoens e Ronny Van den Bossche, overw. of in totaal 111 ove winningen voor de Sporta rei ners. Eervolle vermeldingen vie.h -Bi te beurt aan de liefhebbe Mare Steels, overwinnaar v»na de klassieker Parijs-Rouba en de semi-klassiekar Gen Wervik. aan Etienne De Be Ie winnaar van de semi-kla \-:eker BevereivGeraardsbe gen-Beveren en aan Dirk Hei weg kampioen van Vlaand ren bij de juniores. BENO. mf riS Een lakonisch berichtje in de krant „Renners van ploeg X worden uitbetaald"... Als we het allemaal goed snappen zouden profs sanswichmannen voor een extrasportieve mecenasf?), maandenlang hun beroep hebben uitgeoefend zonder dat de „baas" ook maar met één rooie duit over de brug kwam. Het zou zelfs slechts na een tussenkomst van de sindikale dienst van Sporta zijn, dat de betrokken koereurs hun schamele frankskens krijgen. Voor de jongeren moet dit een waarschuwing zijn sport bedrijven is goed, zelfs uitstekend. Bovendien stimuleert een bepaalde vorm van beloningen voor de geleverde pres taties, bij de deelnemers de lichamelijke inzet om de kon- kurrenten te overtreffen. Doch ergens moet er een limiet zijn men mag zijn aangeboren talent niet met opfok- middeltjes forceren en evenmin van de sport een beroep trachten te maken als men van zichzelf weet nooit de top te kunnen bereiken. Vooral niet in het aparte wereldje van de wielrennerij, omdat voor de „kleine" slechts kruimeltjes te verdienen zijn. We halen er ongaarne namen bij, doch als men weet dat iemand zoals Noël Van Clooster, geen topman maar ook geen „krabber", slechts 9000 fr. maand geld ontvangt, het hele land moet doorkruisen om te kun nen koersen en dus een respektabel pak geld tegen ver plaatsingskosten aangooit, gaat men er hoofdschuddend bij neerzitten. Er zijn ook profs die het met minder dan 5000 frank per maand moeten stellen en andere krijgen alleen een truitje en een broekje. Akkoord aan een wedstrijd zijn ook prijzen verbonden, maar een simpele bandbreuk of een val volstaan soms om een renner ijlhands huistoe te sturen. Bovendien verdient men in veel gevallen, zelfs al mag men een prijs afhalen, niet eens het dagloon van een ongeschoolde arbeider na uren krachtenslopend fiet sen. Duizenden jonge mensen dromen er van de opvolgers te worden van Fred De Bruyne, Briek Schotte, Rik Van Looy, en Eddy Merckx. Het blijkt meestal een droom. Doch precies om niet tot in de toppen van de tenen ont goocheld te worden en achteraf met het hoofd op zoek te moeten naar een betrekking, mag niemand gokken wer ken voor een diploma of een beroep aanleren is dwingen der noodzaak. Gelukkig beseffen de meesten dat het zo hoort. Niet lang geleden praatten we met een jonge „be lofte". Zegde hij „Ik heb steeds gehoopt één van de schaarse witte merels te worden, maar weet nu beter nog één jaartje studeren en ik ben voldoende gewapend om me ook zonder fiets behoorlijk door het leven te slaan. Het koersen stop ik niet, doch je beleeft er als amateur waarschijnlijk meer pret aan dan als profvoor een aal moes laat ik me niet op de kop zitten door „bazen" die je als een baksteen laten vallen als je ze niet genoeg publi citeit bezorgt". Het handvol supercracks zit aan rijke tafelen, goeie „knechten" kunnen financieel rondkomen, maar de kleintjes kreperen. Een klein beetje zelfkritiek volstaat om te we ten of men al dan niet een profcarrière moet najagen. M. Van Hauwermeiren. F c Wie gekomen was om gaten in de lucht te zien schoppen, kee pers onhandig naast de bal te zien grabbelen en houterige be wegingen te zien, is niet aan zijn trekken gekomen. De voetbal- refs van „Wetthra" die het tegen hun kollega's uit het Geraards- bergse opnamen, toonden dat ze nog wat meer kunnen dan schrille fluisignalen laten horen of een vermanende vinger om hoog steken. Beide teams maakten van hun match zelfs een goed kijkstuk. Akkoord er liepen jongens in groenwitte en paarse shirts die nooit een kontrakt voor een profklub zullen kunnen weigeren, maar de meesten bewezen dat het niet de eerste keer was dat ze tegen een balletje trapten. Er werden ook fouten ge floten door ref Van Herzeele, maar nooit waren er kwade bedoelingen bij, zodat de toe schouwers getuige waren van een demonstratie die vooral op fair-play stoelde. Intussen werd ook gepoogd doelpunten te scoren De be zoekende keeper Broeckaert redde in de eerste time twee "gemaakte" goals toen hij ko gels van Gino Michiels met brio onschadelijk maakte. Aan de overkant kreeg Pau^- De Mey het niet zo lastig, doch ook hii knapte alles prima op Na de citroentjes drukte Wet thra de Geraardsbergenaars met de rug tegen de muur geholpen door een- fikse rug- wind was dat niet zo verwon derlijk. leder ogenblik ver wachtte men de bal tegen Broeckaerts netten Maar het bleef 0-0. Het venijn zat in de staart vier minuutjes voo*"" affluiten geloofde de Wetthra defensie in buitenspel, doel stormram De Meulenaere wai precies op het gepaste mot I ment de ruimte in gespurt De voor De Mey ingevalled De Paepe probeerde het heil" te bezweren door gepast uitlopen, maar bleek boter aan de galg verliezers tilden er niet t< zwaar aan ze voetbalder voor de pret doch zinnen toi op revanche. - Zo voetbalden de voetbalrefs van Wetthra tegen hun kollega'a van Geraardsbergen - Zottegem.

De Voorpost | 1974 | | pagina 18