lAN de eer NU OOK LOUIS VAN SPITAEL VOOR Willy Baeyens wint te Zele Talrijke PAUL DE BRAUWER A.C. Lebbeke met kop en schouders boven iedereen te Zele ereplaatsen CYCLOCROSS DAMESVELDLOOP TE UITBERGEN 19 jver het jetteren, AC Lebbeke te Zele aan de start met Tilburg- Nijns, De Boeck, Van Buggenhout. Boodts, Bosman en Van i feite had de overwinning van Louis Van Spitael vorige week vermeld moeten worden, maar de uitslag bereikte ons net laat om hem nog te publiceren. Louis besliste op het laatste ippertje aan de wedstrijd te Willebroek deel te nemen, omdat laar een veteranenwedstrijd was, en diende daarom per fiets iaar ginder te rijden. Louis had werkelijk niet te veel last om Ie overwinning te behalen. Na enkele honderden meter kwam hij jan de leiding en liep steeds met een 10 m. voorsprong op nr. 2 la 2/3 wedstrijd, in totaal 4 km, duwde Louis nog wat harder loor en won zeer verdienstelijk met 12" voorsprong. Enkele lames namen deel aan de wedstrijd te Wingene. In de 2e reeks kiniemen werd het een 9e plaats voor An Van De Voorde. I de 1e reeks kadetten werd pt de 2e overwinning, op ^ee wedstrijden voor Moni- je Van de Voorde. Indien onique het wijselijk besluit nemen van voor het pro- nciaal kampioenschap, in bruari, niet te veel te lopen fi haar trainingsprogramma deze wedstrijd wat afstemt ze op een zeer hoge liumplaats klimmen, maar de 2e reeks scholieren |erd het een 6e plaats voor itri'cia Famaey. Te Zele, bij heren, kwamen er welis- |aar geen overwinningen, wat >k niet steeds beoogt wordt laar toch heel wat ereplaat- In de 1e reeks pupillen >rd het een 7e plaats voor injamin Van Riet, Mare D' >oge werd 26e. In de 2e reeks deed Luc Van de Voor de het heel wat beter dan vorige week, hij werd ditmaal 5e in de Ie reeks miniemen liep André Bauwens bijna gans de wedstrijd in 8e po sitie, op 150 m van het einde en onder de aanmoedigingen van de talrijk opgekomen Baasroodse supporters, wist André nog beslag te leggen op de 2e plaats. In de 2e reeks verliep het met Peter Conickx niet te best dit keer hij werd 11e. Misschien kwam dit wel door de kwaliteit en kwantiteit van de deelnemers want ook Mario Van Riet tik te pas als 18e aan. Guido Debusschere werd 33e en Danny Van Assche 40e. Bij de kadetten werd Erik Van Assche 18e spijtig kan Ertk Zondag 17 november organizeert atletiekclub Uitbergen, onderafdeling van Vlierzele Sportief een derde veldloop voor dames. Deze wedstrijden zijn voor alle aangeslotenen d van de KBAB en hebben plaats in de hovingen van het 2 kasteel van Baron de Crombrugghe de Piquendaele. In deze prachtige omgeving verwachten wij zondag meer dan 200 atletes Denderland, Hamme, Lokeren en de voltallige Vlierzele ploeg zijn zeker van de partij. Ook Waasland, AC Zele, Geraardsbergen en Ninove worden verwacht. Onze II atletes zullen in eigen midden zeker willen laten zien wat ze kunnen. Bij de miniemen verwachten wij een flinke wedstrijd van Christa Rogiers. Bij de kadetten worden onze kleuren verdedigd door Berlinde Poppe. Bij de scho- lieren hebben wij Ann De Martelaer, die vorige week nog een interscholenwedstrijd won met meer dan tachtig deel neemsters, en het wederoptreden van Monique Van Bock- stal na maandenlange inaktiviteit wegens geelzucht. Bij de juniores twee namen Erna Van Ghendt en Gerda De Pal- menaer, twee meisjes die reeds meermalen hun kwalitei ten getoond hebben. Bij de seniores kijken wij met span ning uit naar wat Myriam en Brigitte De Palmenaer er zullen van maken. Myriam won zondag van Miet Vermeir, Brigitte liep nog geen cross wegens een enkelkwetsuur. Een tweestrijd tussen de zusjes is steeds het volgen waard maar de kans is groot dat de winnares van onze twee vorige uitgaven de Nederlandse .Corry Konings even eens van de partij zal zijn. Ook andere bekende namen uit de Belgische damesatletiek kunnen nog op de in- schrijvingslijst komen men kan immers inschrijven tot enkele minuten voor de eerste start, die gegeven wordt te 14,30 u. Vooraf krijgen de kleinsten reeds de kans het tegen elkaar op te nemen, terwijl er ook een Sportiva cross voor dames voorzien is. Er zijn mooie prijzen voor iedere aangekomene. niet naar behoren trainen, wegens een maar niet helen de hielkwetsuur. Paul De Busschere werd 53e Bij de scholieren liep Marc Van De Voorde weer een uitstekende wedstrijd, half wedstrijd gin gen vier atleten aan de haal en Marc was er natuurlijk bij, tegen oudere tegenstanders moest Mare weliswaar het onderspit delven, maar hij werd maar met een zuchtje naar de 3de plaats verwezen. Ook bij Marc is hetzelfde van tel wat we bij -zus Monique vermelden niet te veel wed strijden. Franpois Peleman, die voor het ogenblik nog wat last heeft met de afstand, werd 24e. Bij de juniors liep Jean-Pierre De Bleser een prachtige wed strijd. In de start telden we hem als 18e, na 1/4 wedstrijd was Jean-Pierre, die natuur lijk kalm vertrokken was, al opgeschoven tot in 11e posi tie, en 11e was het ook nog halfwedstrijd, met nog een ronde te lopen, na 3/4 wed strijd, liep hij in 9e positie en ter aankomst was het dan een prachtige 8e plaats. Bij de seniors, waar heel wat veteranen de start namen om dat er voor hen geen aparte wedstrijd was, bereikten niet minder dan 17 Baasroodse at leten de aankomst. Laurent Vranken schijnt echter niet de forme te hebben die hij vorig seizoen had, hij had heel wat last om in de start vooraan te komen en wanneer zich dan toch een tiental atleten wisten los te maken vond men Lau rent steeds achteraan in dit groepje, hij legde tenslotte beslag op de 9e plaats, mis schien betert het wel naarge lang het seizoen vordert. Louis Van Spitael meldde zich vrij onverwacht aan als 2e Baasrodenaar Louis kwam zo wat vanuit 50e positie opruk ken en werd tenslotte 18e. Pret Roels liet o.i. ditmaal een steekje vallen, hij werd 25e. Ook Leo Hermans verraste aangenaam en bereikte i 28e de eindmeet. Gilbert Van Den Bossche startte weer gans achteraan, maar kwam toch nog tot op de 37e plaats. Georges Vlaeminck werd 39e, net voor de pas aangesloten Eddy Van Loey. 40e. Jean Van Der Vreken werd 66e, Dirk Huyck 72e, Etienne Goossens 78e, Viktor De Ridder 84e, Adolf Debbaut 86e, Remy De Swaef 90e, Erik Goossens 96e. Gustaaf Van Assche 97e. fons De Block 105e en Theo De Smedt 119e. De heren nemen zondag deel aan de wedstrijd te St.-G. Den- dermonde en de dames gaan naar Uitbergen. GDP. lij A.C. Baasrode Atletiekkern Overmere De eerste nationale vefldloop In gericht door A.C. Zele werd een succes 22 Overmeerse atleten- namen er de start. Ze behaalden er een overwinning en talrijke ereplaatsen. Bij de pupillen 1965 leverde Fran- ky Meulewaeter een flinke pres tatie en werd mooi derde. Mare De Bruyne eindigde 7e. Guy Sergeant 9e en Karei Rogiers 15e. WHIy Baeyens klopte 29 me dedingers en bezorgde aldus een overwinning aan onze kern. Ver der noteerden we Filip De Gelder als 8e. Mare De Vrieze 19e en Johny Rasschaert 23e. Eric Sichien leverde terug prach tig werk bij de miniemen met een derde plaats als resultaat. Luc De Ueeschouwer liep zioh 16e Bij de kadetten moeten we de uitslag wat verder overlopen om Overmerenaars aan te treffen Patrick Bauwens vinden we op de 23e plaats, Franky Van Hee werd 27e. Danny Oosterlinck was in een minder goede dag en werd 30e, Bij d-e scholieren had Ronny Oos- terllnok andermaal met tegenslag af te rekenen. Toen hij in de kopgroep liep werd hij door een val achteruitgeslagen en moest zich met een 8e plaats tevreden stellen. Dirk Oosterlinck was 20e in deze reeks Martin Meganck 58e en Rudy Goossens 60e. Bij de juniores hadden we één vertegenwoordiger nl André De Maesschalok, die regelmatig goe de koersen loopt wat hij ook te Zele bewees met als 9e te ein digen. Antoine Van der Heyden deed zijn wederoptreden bij de senio res met als verdienste zonder training de wedstrijd uit te lopen. Cyriel Oosterlinck bond de spi kes aan te Elversele en werd er 13e bij de seniores. Hij kreeg er de prijs van eerste veteraan. M.H. CROSS VAN AC DENDERLAND. ATLETIEKLIEFHEBBERS AANDACHT De cross AC Denderland die voorzien was voor zondag 17 november in de Van Langenhove- I straat te St. Gillis zal aldaar niet doorgaan. Ge- zien de slechte staat van het terrein is men 3 genoodzaakt de veldloop te geven achter de Dessofabriek. Alle nodige inlichtingen zullen de atleten ter plaatse gegeven worden. het rijtje Lebbekenaren In de reeks scholieren mag de prachtige overwinning van Fran cois Willems zeker eens extra in de verf worden gezet. Francois was vorige week reeds tweede in de Waregmse Cross der Jongeren, wat zeker ai een mooi resultaat op zijn eigen is. Frangois Van Damme was vierde, debutant Mare Roman werd tiende. De overige Lebbekenaren in deze reeks waren Boodts. Wijns, Van Buggenhout, Tilburgh, De Bock. Bij de juniores liep Van Den Eede tiende. De Schepper werd achttiende. Willy Brüypt negen tiende en Danny De Smedt 21ste. Jefken Arijs was bij de seniores na een barslechte start nog prachtig derde voor Julien Joos die vijfde eindigde voor broer Frangois. André Philips was er effde, De Kimpe zeventiende. Clement twintigste Claessens ze venentwintigste. André Willems was drieënveertigste voor Jozef Mannaert als vierenveertigste en Tilly als 59ste. Verder noteerden we nog Gilles op de drieënzes- tigste plaats- Stassijns op de tachtigste en Vermeir op de 101de plaats. Het algemeen klubklassement werd een overdonderende over winning voor A C. Lebbeke, met vier individuele klassementen, na melijk bij miniemen, de kadetten. de scholieren en de seniores. Volgende zondag loopt A.C. Leb beke te Dendermonde, naar aan leiding van de cross van A.C. Denderland. Misschien worden er daar even mooie uitslagen be haald- wie weet J. Mannaert L start van de cyclo-crosswedstrijd te Meldert vorige zondag met o,m. A. Van Damme, E. De Vlaeminck k N. De Decker. UW Pierre D'Haese won bij de Openbare Diensten te Dendermonde (C) Jefke Mannaert- de crossende postman uit Dendermonde deed het prima in de Hullekensstraat te Dendermonde. (C) Bij A.C. Demderland Frangois Willems triomfeerde bij de scholieren. Na de prachtprestaties van vorige week te Waregem, Denderleeuw en Willebroek bevestigde A.C. Lebbeke baar kapaciteiten op elf november te Zele Voor de winderige crossen, in gericht door atletiek-klub Zele op de wapenstilstandsdag, waren de mensen van Lebbeke met onge veer zestig atleten opgekomen. Niettegenstaande de weersom standigheden kon er toch op een geschikt parcours worden gelo pen. In bijna iedere reeks presteer den de lopers van Lebbeke uit stekend. Zo kon bij de pupillen een tweede plaats worden geno teerd van respectievelijk Fr. Van de Voorde en Franky De Feyter. terwijl Patrik De Ridder derde werd en een veertiende plaats was gereserveerd voor Van Den Abbeele. Bij de miniemen was Stefaan Callebaut vijfde. W. Van De Meersche zevende, Marc Tilly elfde, terwijl Jos Van Den Bos sche, Geert Vermeiren, Geert Keppens, Erik Hoofteer. Jan Ja cobs. Hugo De Wageneer. René Berghman en Erik Wijns mooie uitslagen behaalden. Steven Mon sieur was in deze reeks de laatste Lebbekenaar, maar be haalde als dusdanig toch nog een mooie 45ste plaats. Bij de kadetten werd Verhaver mooi tweede Freddy de Feyter werd er vierde. Van den Abbeele kwam als twaalfde over de meet. Van der Stappen werd 22ste- na Van Der Meersche die negen tiende werd. Van Den Voorde. Lemmens. Wijns, Luc Lemmens. Hoofthens en Noél Tilly vulden (zesde te Teralfene) en NOEL MOENS (negende te Zele) de den het niet kwaad. Er was ook pistebedrijvigheid. WILFRIED WESEMAEL vero verde samen met WILLY DE GEEST de zevende plaats in de koppelrit te Gent waar RAF CONSTANT met Van De Putte tiende was. FRANS CAETHOVEN deed het prima met een vierde plaats in het nationaal omniumkam pioenschap voor amateurs. WALTER BLANCQUAERT was derde in een puntenkoers voor juniores en EDDY D'HERDE vijfde Voor de nieuwelin gen LUC COLLIJN (tweede) en ETIENNE DE WILDE (der de) staken er mooie ereplaat sen in. Maandag waren de Denderlanders te Zele waar deze jonge vere niging haar eerste cross organiseerde op en rond het voetbalveld van De Zeven in de Driesstraat. Met een sterke wind die meestal in het nadeel blies werd er gestart en vanaf de eerste reeksen kwamen de Dendermondse rode truien in de voorste gelederen postvatten. B. Vercammen bij de pupillen, E. Vercammen in de reeks miniemen samen met Van Den Bossche werden het eerst opgemerkt. Bij de kadetten liep Robin Verheyden eens te meer een goede wedstrijd. Hans Van Damme voelde zich bij de zaak in de scholieren reeks en Dirk Van Henden toonde zich de beste junior van zijn club. is gekend PAUL DE BRAUWER, vorige winter al een reve- in het cyclocrossen, bevestigde tijdens de jongste weken ontegensprekelijke vooruitgang in deze aartsmoeilijke spe- Als we ons niet vergissen werd hij, in normale om- slechts één keertje geklopt in een echte cross modder en waterballet in de buurt van de Warande te zwijgen we liever). De Westvlaming Gyllebert ging toen vooraf. pioen voorlopig niet. Ir Asse eindigde hij tweede achter De Deckere en in het Zwitserse Volketswil was hij derde. DANIEL VAN DAMME zegde het met een achtste plaats te Asse, en GILBERT CATTOR, 12de te Zele en elfde te Asse, telkens bij de A-renners, ont brak ook tijdens het voorbije weekeinde niet op het appel. C-renners JOHN DE CROOCK het nationaal juniores- te Poederlee De Brauwers naam he- op kop van het lijstje de favorieten. Paul ikwam de trikolore trui huistoe een boeiende strijd met reeds geciteerde Gyllebert. VAN DAMME finisht in de spits, doch de on- zegekoning van jaar is de wereldkam- Bij de seniores was Freddy Van Weyenbergh prima. Het drassige parcour en de tegen wind schenen hem weinig te hinderen, zodat hij vrij ge makkelijk naar een 29ste plaats liep. Daarbij gaf hij de indruk er na de aankomst nog fris uit te zien, hij heeft vast het gaspedaal niet gans inge drukt. Zondag is het immers de grote schok in eigen kring en reder atleet is er steeds op uit daar iets meer in de weeg schaal te werpen. Feit, is dat er voor het ogenblik enkele atleten in goede conditie ver keren en als dusdanig voor een behoorlijk klassement kunnen zorgen. Nu we het toch over de klassering heb ben willen we even wijzen op de puike vierde plaats die Denderland met zijn senioren behaalde te Zele. Dit was vooral te danken aan de even- goede prestaties van A. De Mey (32e) en L. Taminau (35e) waarmee zij enkele grotere ploegen achter zich lieten. Daar enkel de eerste drie in de klassering hiervoor in aanmerking komen, mogen we toch de verdienstelijke P. De Troch niet vergeten (41e) en W. Vermeir (42e). die niet zo ver achterlagen op hun club makkers. Frans Van Rans- beeck (51e) voerde het vol gende drietal aan met in zijn tred R De Witte (56e) en O. Vercammen (57e). Een kra nig verweer leverde eveneens B. Moens die 79e werd, ge- volgt door W. Waterschoot, Cami, F. Van Den Abbeele en C. Coudron. Bij de juniores was het D. Van Henden die bij afwezig heid van enkele atleten het vaandel hoog hield en na een goede wedstrijd als 22ste werd afgevlagd. Hans Van Damme komt er ook bepaald door, te Zele liet hij zijn gro te vorderingen bewonderen en besloot de wedstrijd op de 21ste plaats als eerstet Den- derlanchscholier. Rudy De Troch werd nu 27ste wat nog een goed resultaat was. In dien Chris Verbeke (47e) vol gende week een paar plaatsen dichter kan eindigen zou, het clubklassement Denderland heel wat meer vooraan bren gen, tenzij D. Cools (50e) of J. Matthijs (53e) voor een ver rassing zorgden. In de eerste gelederen bij de kadetten liep maandag weer Robin Verhey den, dezelfde jongere die ver leden week te Denderleeuw ook de beste Denderlander was, maar wiens naam toen in onze machine bleef ste ken, een rechtzetting dus voor de atleet uit de Boomwijk die nu 13-e werd, René De Tróch kwam hinkend zijn prijs afha len "In de start een spikes op mijn voet gekregen" aldus Re né maar die toch moedig ver der gelopen had met een 17e prijs voor pijn en smart als beloning. Uit kadetten met der gelijke hardheid kan wel iets groeien. In dezelfde reeks no teerden we nog op de 72ste plaats G. Maes. Hiermee zijn we dan bij de miniemen waar in de reeks geboren 62" we de ereplaats mogen vermelden van D. Van Den Bossche (6e) en verder het kranig verweer van V. Van Beveren (17e) P. De Smet (31e) P. De Man (36e). Nieuwe zege voor Eric /Vercammer? in de jongere reeks geboren in 63" met een even knappe 6e plaats voor L. Van Haute. De pupillen ga ven ons ook een prima uitslag ten bestet mfet Benny Vercam men (4e) K. Van Cauwen- berghe (6e) en F. Schelkens als 7e. In de eerste reeks werd M. Cassiman 20ste. André. Robin 'Verheyden. Denderlands beste kadet. (C)

De Voorpost | 1974 | | pagina 19