Myriam De Palmenaer klopt Miet Vermeir A.C. Lebbeke steelt de show te Zele ii BEVREDIGENDE RESULTATEN Sprengers en Van Alboom te Oudenhove A.C. Uitbergen Bij A C. G rembergen Bij A.C. Lebbeke SETOK voefbalverbond gewest Aalst K0PP10EGEN NOOIT BEDREIGD THUISPLOEG INGEBLIKT 20 Onze atleten behaalden dit weekend drie overwinningen waarvan de zege van Myriam De Palmenaer op de Lebbeekse Miet Ver meir zeker de voornaamste is. Myriam koos de damescross van Wingene uit om haar debuut te doen in de hoogste klasse. Al spoedig bleek dat ze op een flinke tegenstand zou kunnen rekenen. Aan de startlijn verschenen im mers Miet Vermeir van Lebbeke. vorig seizoen in de ploeg voor de landenveldloop, Nierinck en Vervaecke, beiden van Kortrijk Sport. Onmiddellijk na de start nam Venneir de leiding, gevolgd door Myriam en de twee hor- trijkse atletes. De anderen had den al spoedig een ruime ach terstand. Vermeir hield er een vlot tempo op na. Vervaecke loste eerst. Ook Neirinck had last van de afstand, bleef goed in het spoor van Vermeir. Voor het ingaan van de laatste ronde ging ze tot de aanval over en liet Miet Vermeir letterlijk ter plaatse om met ruime voor sprong te winnen. Bij de junio res zagen wij een mooie koers Gerda De Palmenaer en Liliane Bensch van A.V. Toekomst, bei den eerstejaarsjuniores- vochten van bij de start tot aan de eindstreep voor de zege. gin gen om beurten tot de aanval over, gaven beiden niets toe en spurtten honderden meters zij aan zij voor de eerste plaats. Het was ten slotte Bensch die het haalde, doodmoe maar uiterst gelukkig. Gerda die met een dertigtal centimeters verloor, bleek helemaal niet getekend en ver klaarde .,'rk kon zo gemakkelijk nog veel verder spurten maar niet vlugger". Bij de kadetten wist Berlinde Poppe beslag te leggen op een verdienstelijke zes- Aan de cross te Zele werd ook door de atleten van AC Grember- gen deelgenomen, enkele ont braken op het appel wegens ziek te. hopelijk zijn zij er zondag bij te St.-GilKs op de veldloop van de moederklub AC Dender- land. Herman Waegeman startte bij de seniores en van de 120 aangekomen veldlopers bezette hij de 87ste plaats, Eddy ivens ken de een snelle start bij de juniores zodat hij bij de eerste doorkomst zijn supporters wel in de goede zin verraste. Achteraf konden we vaststellen dat bij iets te snel van start gegaan was. hij moest in de laatste ronde heel wat terrein prijsgeven om er uitein delijk een 30e plaats aan over te houden Rudy Heyvaert soheen wel wat last te hebben met de afstand wat niet zo erg is bij een seizoenbegin. waneer hij nu naarstig gaat trainen komt er wel wat beters uit de bus dan zijn maandag verwezenlijkte 57e plaats in de uitslag bij de ka detten. F. Van Acker deed meer dan zich verdedigen in de minie men reeks en werd nu 20ste. Bie- zonder aantrekkelijk was de pu- piilenwedstrijd waarin R. Ver- lackt weer een voorstaande rol vertolkte, samen met nog drie Denderlariders streed bij in de eerste gelederen om ais 4e te eindigen Piet Verlinden mocht eveneens boffen met zijn tiende plaats die hij liep in de eerste reeks. (André) De bestuursleden i Muylder. i AC GrembergenDe Vriendt, Delcart, mevr. Doorns, Gillis, mevr. Cornelis, Van (C) Lag de klemtoon van het weekend voor de Vlierzele-atleten uit de Voorpoststreek wel in de interscholencross, enkele vertegen woordigers van de damesafdeling waren wel van de partij te Ronse en een toch wat talrijker groep van de jongens te Sint- Maria-Oudenhove. In de afgelegen streek die Ronse binnen het atletiekgebeuren wel is liep vooral de jonge Noël zich in de kijker met een overwinning bij de allerjongsten. Olga Thienpondt, bij de veteranen won de sprint voor de tweede plaats. De heren wonnen hel alge meen klassement naast twee groepsklassementen. Een ver rassing van formaat was dat wel Bij de jongste pupillen werd Erwin de Swaef achtste, bij de oudere groep Danny Goossens veertiende. Beter begon het er naar uit te zien bij de miniemen waar in de eerste serie Marcel Gillis derde werd. terwijl Eddy Noël de tweede reeks won en De Neve er nog vijfde werd. Dirk De Neve werd zesde bij de kadetten waar Mare Tonde- leir zijn heroptreden deed met een 17de plaats. Reeds in dat verschil wordt het dui delijk dat er hier geen kans op een interklubklassement meer in zat en Ronny F»yck rondde de zaak af met een zevenentwintigste plaats zo dat er in de interklub slechts een vierde plaats inzat. De scholieren deden het opval lend beter want achter een oppermachtige de Frère haal den zowel Van Alboom als Sprengers het podium wat een degelijke basis was voor de totaalstand. Aangezien Frans Beerens nog negende werd was de eerste beker dan ook gewennen. Patrick Mory zorg de trouwens nog voor een reserve door elfde te worden Bij de juniores, die reeds een zwaar oefencrossprogramma achter de rug hadden en de besten ook een in de benen hangende wedstrijd te Den derleeuw waren de meesten afwezig Rudy Van Alboom kon zich nochtans onderscheiden hij werd twaalfde maar de vier- en vijfentwintigste plaats van dan de Bruycker en Jozef De Swarte waren geen best teken voor de rangschikking. Anders bekeken waren ze echter de zo nodige schakels om de totaalstand over de vier groepen toch nog te win nen Bij de seniors kregen we inderdaad gesloten gele deren, al was *dat dan rond de vijftiende plaats met resp. Mare De Backer, Etienne Van Impe en diens leermeester Frans Van der Hoeven die samen goed genoeg waren voor een tweede beker ter wijl de som der klassementen ook de totaalstand meegaf aan de wit-blauwen JMV de plaats. Bij de jongens was het andermaal Robert de Palmenaer die ons de zege bezorgde. Te Zele wist hij 74 kadetten achter zich te houden. Kommentaar fs hier overbodig. Robert won zoals wij het van hem gewoon zijn en kan zich wellicht meten met de besten. Hopelijk neemt bij op tijd eens rust zodat bij in maart op de nationale kampioenschap pen niet door de forme heen is. Mare De Coster had een zeer slechte start en kon uiteindelijk na een flinke remonte als 14de aantikken. Luc Van Bookstal was 20ste en Rudy Van de Velde 21ste. Luc De Coster was 50ste. Bij de scholieren was onze eni ge vertegenwoordiger Ohnistiaan Van EecJchout 31ste. Zijn broer Geert was 31ste, dit bij de miniemen 1963 in de een jaar oudere reeks deed Paul De Mar telaar het heelwat beter en wist op de negende plaats beslag te leggen Robert De Gucht was 49ste bij de seniores. De derde overwinning werd ons gebracht bij de jongsten nog niet-aangeslo tenen. Het was Kathleen van der Straeten die te Elversele iedereen achter zich liet. Lieve van Eeck- hout was zesde. Peter van Eeck- hout achtste. Onze dames gingen eveneens te Elversele van start. Marcella Van Lunter was er tweede. Clara Dhondt derde, Ma- riette \ervaet vierde en Hilda Van Lunter vijfde. Volgende zon dag lopen onze meisjes allemaal te Uitbergen. Voor de jongens is het rusten. Start van de seniores te Dendermonde-St.-Gillis De eerste nationale veldloop ingericht door AC Zele kende een enorm succes. Het werkkrachtig duo van ACZ Paul Permentier- Adrien Van Hecke met hun staf helpers hadden een brede glim lach met ruim 600 deelnemende atleten en 13 deelnemende clubs. Tijdens de ontvangst na de veldloop toonde ondervoorzitter Per- mentier zich tevreden en dankte al degenen die op een of andere manier medewerkten en ook vroeg hij de officiëlen en afgevaardigden van de deelnemende klubs hun mening en opmer kingen ten einde de volgende organisaties nog beter op punt te kunnen zetten. Burgemeester Geerinck reikte de bekers uit aan de winnende Wubs. Voor de burgemeester was het een weerzien met Eugeen Allon- sius. die hij ontmoette tijdens de olympische spelen te Tokyo en voor wie hij daar een onver wachte maecenas werd. want na drie weken verblijf waren Allon- sius financiële middelen uitgeput. Bij de seniores vonden we een uiterst tevreden Eugeen De Kim- pe. de plaatselijke stimulator van de atletiekspont. die de laatste weken met kwetsuren had af te- rekenen. maar nu uiterst tevreden dat hij als eerste senior de eind meet overschreed. De grote over winnaar van de eerste nationale veldloop van AC Zele was zeker de werkkrachtige klub uit Leb beke. Ze wonnen niet allen het klubklassement bij de miniemen, scholieren en seniores maar te vens werden ze de winnaars van het algemeen kulbklassement. het geen aantoont hoe sterk de Leb beekse kkib wel staat HOE JONG OF HOE OUD 7 Op de vraag van wanneer tot wanneer kan men veldlopen be oefenen is na de cross te Zele vor ons een open vraag gebleven. In de kategorie pupillen zijn er wel jongens die vanaf 10 jaar aan Dat waren de mensen die te Zele de veldloop organizeerden Adrien! Van Hecke. Kamiel Buysse. Marcel De Leenheer, schepen Vans 1 Exterghem en (ruggelings) de heer Parmentier. (CJirdje 1 Vi (ACB) 5. P. Schockaert (ACZ) j®' 6. S. De Greef (AC Vilvoorde)!'"' 7. Mare De Smet (OE Halle) 8: R. Oosterlinck (VXS) 9. Luc Va rij™1 de Schoor (Ekeren) 10. Bosman (ACL) 22. Patrick Erf'"" zeel (ACE) 26. Frangois Pelaws' man (ACB)29. J. Van CautereiP' (ACZ) 33. L Ghyssens (ACE) P® 34 R. Van den Driessche (ACE)F 45 Jan Bauwens (ACZ) 48 J Roels (ACZ) 50 D Colls (AOD) r 53. J. Matthijs (ACD) 56. Ml" Clayé (ACZ) 57. R. Van Kerckf' hove (ACZ). 61. L Lecluse (ACZ) 63. Fierens (ACZ) Scholier Frangois Willems (AC Lebbeke) gefeliciteerd door ondervoor zitter Parmentier na zijn zege te Zele. (C) Op de recente speeldag werden in de hoogste afdeling de kop- ploegen nooit in gevaar gebracht. Leeuwerik won zelfs met spre kende cijfers, terwijl Eendracht ruim baas bleef in het duel met Juventus Welle. FC Moerstraat kreeg met Snas wel een taaie tegenstander voor de voeten maar beslechte uiteindelijk toch het pleit in zijn voordeel. Dit alles heeft tot gevolg dat zich in de top van de klassering geen wijzigingen voordeden. Naast M. Shoe ".'at bij Leeuwerik werd afgestraft is St.-Anna de grote verliezer, met een 5-0 nederlaag bij Honda. Dit negatieve rezultaat mag de St.-Anna doelman op zijn rekening nemen. Van Coningsloo ver keerde inderdaad in een minder goede dag. Normaal had hij meerdere doelpunten kunnen verhinderen. Bij de rust was met een 3-0 stand al over winst en ver lies beslist. In de tweede klas se stond geen maat op FC. Cup, dat het weliswaar zwak ke broertje Alno, noch min noch meer van het veld speel de. Een karrevracht doelpun ten vielen insgelijks in de wedstrijd Stylor - Ressegem waar de thuisploeg het uit eindelijk dan toch haalde, dank zij de vuurkracht van haar aanvaller Van Haut die liefst vijfmaal de roos trof Bij de rust stonden de gas ten nochtans op voorsprong want nadat Van Haut, Stylor op winst had gebracht, zorg den Van Roy en Van der Stookt voor betaald antwoord. Ftessegem zou zelfs langs die zelfde Van der Stookt tot 1-3 uftlopen. Toen kwam het of fensief van Stylor los en Van Haut zette de gasten k.o. In de uitwedstrijd met F.C, Parking voetbalde Blauw wit (b) bij de rust reds zegeze- ker. Met een 0-3 winst en gelet op de spelontwikkdling van de eerste speeihelft kon haar niets meer gebeuren. Baetslé opende de score en daarna lukte Van Eeckhout een hat trick. In een tijdspan ne van amper tien minuten velde H. Coppens met twee voltreffers het vonnis van Mijl beek. Intercom beheerste trou wens doorlopend de situatie. De Mijlbeek kapitein Hutjens keek nog tegen geel aan. In de derde klasse was onder meer de wedstrijd St Anna - F.C. Voskes spannend tot op de valreep. De thuisploeg moest trouwens - tweemaal tegen een achterstand opkij ken (De Coster en Keppens) doch De Meeter en Marlens brachten haar weer bij. Na de kampwisseling liep St An na een kwartier in het offen sief, met een doelpunt van Buytaert tot gevolg. In het 2-7 5-0 1-3 3-3 2-0 5-3 laatste kwartier ging F.C. Vos- kens fel drukken maar de St. Anna verdediging bleef overeind DE UITSLAGEN Ereklasse Leeuwerik - M. Shoe 8-2 C. Hofstade - Blauw wit 3-4 J. Welle-E. Welle 1-4 Manchester - O.C. Aalst Honda - St. Anna Snas - F.C. Moerstraat R.D, Denderl. - Drievelden n. med. Tweede klasse Z. Zotteg. - Stabyl Intercom - Mijlbeek Stylor - Ressegem F.C. Parking - Blauw wit(b) 0-4 Groen wit - V K. D'Hondt 0-0 Alno - F.C. Cup 0-9 Derde klasse St. Anna(b) - F.C. Voskes 3-2 F.C. Sport - St. Meldert 5-2 Heizijde - F.C Sportiva 3-2 A. Lebbeke - P B Zottegem 8-2 F.C. Jaca - Bevegem 3-4 St. Vrienden-P.Z.N. Aalst 2-1 Het programma voor 16.11.'74 Ereklasse M. Shoe - C Hofstade Blauw wit - Honda F.C Moerstraat - Manchester E. Welle - Leeuwerik O.C. Aalst - Den Broek St. Anna - R.D. Denderl. Drievelden - J. Welle Tweede klasse F.C. Cup - Z. Zottegem Mijlbeek - Stabyl Ressegem - Intercom Blauw wit(b) - Stylor V.K.D'Hondt - F.C. Parking Groen wit - Alno Derde klasse F.C. Voskes - Bevegem St. Meldert - St Anna(b) P.Z.N Aalst - F.C. Sport F.C. Sportiva - DN. Haaltert P B Zottegem - Heizijde A. Lebbeke - F.C. Jaca ZELZATE-APPELS 1-10 De Appelse korfballers hebben er op Zelzate weer eens een doeltjeskermis van gemaakt en zonder zich te forceren dubbele cijfers op het bord gebracht De thuisploeg die een ganse wed strijd op verdediging was aangewezen deed dat dan ook met volle overgave zonder daarom tot het brutale over te gaan en dat vermelden we altijd graag. Een superieur Appels team waarin in alle compartimenten een goede samenhang was waar te nemen verdienen jn blok gefeliciteerd. Bij de rust wezen de bordjes reeds 0-5 hiervoor zorgden De Waele 2, G. De Pelse neer, Artnique Vermeir en D. De Rouck. Het feest werd na de rust verder gezet en doelpunten vielen er met de regelmaat van een Zwitsers uurwerk. In deze periode lieten Mevr. Verstraeten en Godelieve De Wwme zich fel opmerken door hun knap spel dat ze volledig op het clubverband afstemden en als dusdanig dan ook de ploeg in zijn geheel ten goede kwam. Bij de heren blonk in die zin Franky Vermeir uit. dat hem resulteerde in nieuwe doelpunten van Moonen in de 49ste en 85ste min., van De Waele op de 61ste en van F. Vermeir met de 66ste min. Annique Vermeir bewees nadien over voldoende concentratie te beschikken wanneer zij een strafworp met sukses omzette Met deze zege kunnen de Appelaars nu boordevol vertrouwen aan de grote schok beginnen tegen leider Vobako. Wanneer men nu niet onder te grote spanning op het veld komt moet er gewonnen worden en dat zit er volgens ons wel in. Vermelden we nog dat D. De Rouck ,op Zelzate gekwetst werd, hopelijk loopt hij er zondag weer bij» André de start komen, maar in de kate gorie seniores was de oudste deelnemer de bijna 73-jarige Bel- selenaar Florent De Meyer (9.12. 1901). Deze bij de Wase atlatiek- klub aangesloten veldloper. be oefende 50 jaar geleden de atle tiek maar heeft vorige zomer de training hervat en traint een tien tal kilometer per week en zoSts hij zelf zegt hard gaat het niet meer maar hij kan nog wel lang lopen. Voor hem is het de beste manier om jong te blijven. UITSLAGEN Pupillen I 1. Baeyens (VS) 8. F. De Gelder (VS). Pupillen II: 1. Hendrik Relaes (niet aangesloten)3. Frank De Meulewaeter4. Marcel Tordeur (O e Halle) 6. Ronald Van Poecke (na) 7 M De Bruyne (VS) 8 Herwig De Brandt (na)9. G. Sergeant (VS). Miniemen (1963) 3. E. Sichien (VS) 4. Joris Relaes (AC Waas land) 5. J. Van Cleemput (AC Zeie) 8. Raph Ledegem (AC Erembcdegem) 9. Dirk Swaelens (Cl Halle) 10. Patrick Lievens (AC Erembodegem). Luc De Vlee- schauwer van Overmere werd ISs. AC Zele haalde nog een 18de f laats met Geert Geerinck en de 24e met Joris Stilten. Miniemen 1962; 1. Peter Laus (Oe Halle) 2 Hans Van Lyse- bettens (AC Zele) 3. R. Van der Vorst (AC Vilvoorde) 4 R. An- naert (AC Lede) 8. P Van de Sype (VS) 9. P. De Martelaere (VS) 10. D. Van de Putte (VS) 23. Frits Heirman (ACZ) 25 Johan De Cuyper (AC Erembode gem) 27. Bart Plaetinck (ACZ) 37. Guido Roels (AC Zele) 38 Jos Pe.-mentier (ACZ) 40 Danny Van Assche (ACB) 45. Steven Monsieur (ACL) 46. Eeckhout (ACE) Kadetten 1. R. D Palmenaer (VS) 3 Wim Cornelis (AV Lo keren) 4 Freddy De Feyter (ACL) 5. Raoul De Wilde (ACZ); 6. Marc Van Damme (ACZ) 7. Luc De Kimpe (ACZ) 8. D. De Corte (VS) 9 J Servranckx (AC Vilvoorde) 10 L. De Koster (AC Vilvoorde)15. Danny Fie rens (ACZ) 32. Wim Bracke (ACE) 33. P. De Maesschalok (ACZ) 38. W. Van de Perre (ACE) 39. Luc Lemmens (ACZ) 41 Fr. Saerens (ACZ); 52. Luc Claeyé (ACZ) 53. Paul De Bus- scher (ACB) 57. R. Heyvaert (ACD) 58. André Hooftman (ACL) 63. R. Van Holewinckel (ACZ) 64 Johan Van Geert (ACE) 66. M. Goema (AC Lede); 68. F. De Paepe (ACZ). Scholleren 1. Francois Willems (AOL) 2. E. Dieltjens (AC Vil voorde) 3, Marc Van de Voorde Juniores1 Johan De Temmei man (Zottegem) 2. Alain Block (AK Grembergen) 3. Frai ky De Vriese (Haelstra AC) 4. D. Vanderberten (AC Vilvoorde) f NL 5. Luc Van Hecke (Vlierzele) 6» tQ Eddy J Allonsius (OE Halle); 7jgen JP Vander Wildt (AC Vilvorde) j,tst 9. A. De Maesschalok (VS) l^|e, M. Ghyssens (ACE) 22. Henden (ACB). Seniores: 1. K. Meyers (Boomst^ AC) ;2. Robert Mauws (Excelsior)r 4. Frans Van Mieghem (AC Waa! lanld) 7. Antoine Palmans (Eer dracht Aalst) 8. Roger Michie sen (Stabroek) 10. Eugeen Allonf slus (OE Halle); 31. Et. Uytterf schaut (Ajax SV) 38. Emiel Kief kervs (Eendracht Aalst) 83. Cock (Eendracht Aalst) 120stf~ de 73-jarige Florent De Meyej (Wase Atletiekklub). KLUBKLASSEMENTEN Miniemen 63 1AC Denderlandorö (ACD) 27 p 2. AC Lebbekd" I (ACL) 30 p. 3. OE. Halle (42 pi»™ 4. A.C Zele (ACZ) 45 p bli itin Miniemen 62 1 AC Lebbeke 25 f ;[n 2 2. Vlierzele Sp (VS) 27 p 3 OEtn Halle 46 p 4. AC Zele 52 p. ;jnfrc 5. AC Denderland 54 p.6. ACj|de Baasrode (ACB) 62 p. jaro Kadetten 1. AC Zele 18 p. (5 6 7)2 AC Lebbeke 18 f] (2 4 12) 3. Vlierzele Sp 23 p.: 5 AC Denderland 87 p 8. AC Erembodegem (ACE) 121 p.: Scholieren 1. AC Lebbeke 25 f 'I 2. AC Vilvoorde 27 p.; 3. Vlier zele Sp. 33 p. 4. OE Halle 43 p 5. AC Zele 83 p.6. AC| Erembodegem 89 p 8. AC Den-fe dar'arid 95 p. Jjniores 1. AC Vilvoorde 24 p tc 2. Vlierzele Sf 29 p. 3 Ofjns Halle 46 p. 4 AC Lebbeke 47 pinei h Seniores; 1. AC Lebbeke 14 p,öqt 2. OE Halie 38 p. 3. AC Baas-L® rode 52 r 4 AC DenderlandL c 96 p. 7 Eendracht Aalst 128 p.^ rr ALGEMEEN KLUBKLASSEMENT 1. AC Lebbeke 149 p.; 2. Vlier-j zele Sp. 264 p- 3. O.E. Halle 316 p BENÖl

De Voorpost | 1974 | | pagina 20