I Met Steveniers Trainen vêrdTenstéuÏk DE WEDSTRIJD /AN DILLARD tonder kommentaar DAVEREND SLOT EINDELIJK LOON NAAR WERKEN MUS SCHIET WAKKER IN TWEEDE TIME COMIDAC MOERZEKE Weer een verkeken kans BALVERLIES LEIDER GEKLOPT BASKET KAATSEN BASKET Basketbalkalender BASKET 4e NATIONALE I EERSTE KLASSE OKAPI AALST-BAVI VILVOORDE 104-96 Voor de aanvang van de wedstrijd tekende B. Vilvoorde voorbehoud aan tegen het opstellen van W. Steveniers „profspeler" bij Okapi. De „prof" W. Steveniers heeft na derhand ook zijn stempel gedrukt op de wedstrijd. Een twintigtal seconden voor het einde riep coach Staes hem naar de bank om hem zijn eerste applausvervanging in ontvangst te laten nemen. Het begon nochtans niet te best voor de Aalstenaars die in de aanvangsminuten tegen een 12-19 stand moesten opkijken, terwijl even later Steveniers en Van Keer al de derde persoonlijke fout achter hun naam kregen. Voor de thuisploeg had dit tot gevolg dat van een „man to man" speelwijze naar een zone verdediging diende te worden overgeschakeld. Aalst kwam dan inzonderheid langs Van de Keer en Flaok laatstgenoemde liet een op merkelijke shotprestatie (8 op 12) noteren terug en leidde bij de rust met 48-46. Onmid dellijk na de kampwisseling liep \an Keer zijn vierde fout op, wat uiteraard tot voor zichtigheid noopte. Niettemin kon Okapi vooral onder impuls van Van de Keer en Steve niers. die opnieuw enkele van zijn dribbelnummers te beste gaf en deze ook zegevierend besloot, de voorsprong verbo gen. Van 67-58 ging het in een ruk naar 89-70 en toen had Ribock ook de vierde fout achter zijn naam gekregen. Een Ribook die een 14 op 17 shotprestatie lukte en uiter aard moeilijk te stoppen was. Bij deze 89-70 stand werd de Aalsterse formatie van alle kompleksen bevrijd en ging meteen ook rustiger spelen. Van Keer, voortreffelijk in verdediging, en ook Van de Keer die meerdere verdedigen de rebounds plukte lieten de bezoekers weinig rust. Ander deels werd de Aalsterse Ame rikaan Flack nu goed uit de wedstrijd gehouden inzoverre zelfs dat hij slechts één van zijn acht ondernomen pogin gen lukte. Ribock kon Bavi nog tot 104-96 terugbrengen. De doelpunten Aalst Flack 17-4, Van Keer 2-10, Van de Keer 13-13, Schorreel 8-9, Ste veniers 8-20. Vilvoorde Bie- bel 5-0, Bourguignon 10-10. Ribock 9-28, Tasker 4-0, Ster- ckendries 6-4, Becknel 10-6, Kuyl 2-0, De Lartghe 0-2. SOOGOOOeOOOCOSO TWEEDE KLASSE EURUS-S. AALST 80-82 ^edert vorige zaterdag staat Suncharm Aalst een stap dichter ij de titel dank zij een uitzege bij rivaal Fleurus. Dat dit treffen ■jiet zonder perikelen voor de Aalstenaars zou verlopen kon men 3ï gissen. Het is inderdaad zo dat na afloop van de partij de Salsterse kolonie zich gedurende geruime tijd in veiligheid **ioest brengen tot de woede van de plaatselijke supporters ''nigszins was afgekoeld. Iton Dillard die zich op dit effen speciaal had voorbe- jid hij leefde een week in pondering werd meteen pk de grote figuur en de top torer bij Aalst. Dat het een jannende en emotionele wed- jrijd werd kan men zo van et eindresultaat afleiden, kist was vooral baas in de prste speelhelft toe de thuis- loeg trouwens nogal nerveus fcteerde en moeilijk haar "Seede draai vond Sun Charm kon dan ook spoedig voor sprong verwerven (4-14) om de rust met 36-43 te berei ken. Naderhand werd het een felle zij aan zij waarin beide ploegen elkaar schier niets toegaven. Een paar seconden van het einde luidde de stand 80-82 en toen mocht Fleurus twee vrijworpen nemen. Ro bert miste ze Doelpunten Schollaert 12. Michelet 18, Dillard 22, Gilles pie 20. De Block 14 ABRITA ZELE-EKSAARDE 89-66 Jhooge en Georges Van Miegroet brachten de thuisploeg on- ldellijk in een goede uitgangspositie 24-13 aan de 11e minuut ar de Zeelse verdediging bleek niet goed te sluiten want de :oekers kwamen terug tot 30-26, maar André De Beule vond dat moment de goede richting van op halve afstand zodat er Ikrust werd met 43-35. In de tweede spelperiode ging Cabrita |in de 5e minuut naar 54-39 vooral onder impuls van een raak- erpende De Loose. ana 10 minuten wezen de !C))rdjes 66-47 en coach Van Vijver trachtte elkeen zo- jei mogelijk spelgelegen- »id te geven. Na 13 minuten 'gks het verschil opnieuw maar /ail Pun,en meer, maar de Zele- arJars konden dan tooh een jOfinitieve kloof slaan. Cabri- }|J verloor Coene en De Beule ref' 5 'ou,en en Cuypers, Mi- pels en Van Miegroet W. E) ndigden met 4 fouten. jVchnische uitslag 3)fene 3-0, De Loose 2-17, Miegroet G 14-6, Cuypers Deprez 2-4. De Beule 10- 6, Michiels 0-3, Dhooge 11-8, Van Miegroet W. 1-1 Reserven Cabrrta Zele-Eksaarde 79-32 Rust 41-12. Coene 12-4, De Loose 0-5, Van Miegroet W 6-6, Cuypers 4-8. Goeman 2-7, Van Lysebetten 2-2, Deprez 7-4, De Beule 8-2. Miniemen Sp. Laarne-Cabrita Zele 30-37 Rust 16-13. Dhooge 2. Sacré, Moens J 3. Dhooge F. Van Damme 2-5. Vercauteren 6-13 Goetmaeckers 0-6, Moens. Van "Winckel Beno e)4j.lNDERS BUGGENHOUTHEMACO DENDERMONDE 51-84 topwedstrijd in derde provinciaal A bracht twee streekploegen Benover elkaar. Voor Vlinders was het de wedstrijd van de eJ Btste kans en Hemaco ging met geen gerust geweten buiten Hen te Buggenhout. Eigenlijk wel spijtig voor Vlinders dat het erg gehandicapt in het veld moest. Hans Wynendaele zorgde (middellijk voor Hemaco voorsprong (10-24 na 9 minuten). seizoen 74-75 is voor deze klub wel een bijzonder pech- jaar. Reeds verschillende ba sispionnen liepen zware kwet suren op en aanwinst Pau wels is voor de rest van het seizoen bniten strijd. Tot over maat van ramp laat ook trai ner-coach De Munter niets meer van zich horen, zodat Vlindes wei best een morele opkikker kan gebruiken Technische uitslag Vlinders Buggenhout De Smet 8-8. Van Inghelgem 8-6, Mahieu 7-4, De Bondt 2-2, Aelbrecht 0-2, Van Gucht 2-0 Hemaco Dendermonde Wij- nendaele 16-10, Covens 8-9, Verhas 7-6, Van Nuffel 6-10, Vereist Jan 6-6, Van Caus- broeck, Vereist B., Fransaer, Van Cauter. Beno ddy De Smet trachtte wel Vlinders reaktie op te uwen maar Hemaco toon- j zich een homogeen geheel afwerkers waarmee moei te wedijveren valt en dit dervond De Smet, Mahieu Van Inghelgem best. 1st 29-43. tweede helft was een goe- partij basketbal, heel nut- om deze sport te propa- 'en zoals secretaris Drie- ie var, Buggenhout het ver- an>ordde. Kapitein Verhas en ekeji ploeg hielden het wed- pjjijdverloop onder kontrole j blijken ieder wedstrijd aan (jtine te winnen, hetgeen 5 r :jn zeker ten goede zal ko- OE»n in de volgende zware p. Jtfrontaties. Vlinders verde- ACpde zich met de middelen jarover het beschikt en het >en» Tower-The Dinos 93-72 e Dinos liepen onmiddellijk P j tot 0-6 en de Towerjon- Offs moesten ondanks goed Pfnenspel wachten tot de B minuut om op gelijke p ;pgte te komen (16-16). Het and!?90 Spe' deed de score ji de ene kant naar de an-, pTe kant overhellen In de I min. was het de thuis- ier. «9 die uitliep en bij de all-1 noteerde men en 40-32 stand Na de herneming kreeg To wer een betere vat op het spel. kombineerde heel gevat en de cijfers begonnen te stijgen op het scorebord. Eindstand 93-72. Schandewijk 7-16, Van Boven 0-4, Van der Borght 6-6, De Schaepdrijver 10-8, Walgraef 7-4, Dumont 0-7, Viellefont 6-0 De Neef 4-8. 1e afdeling heren 16-11, 20.30 u. Sunshine Aalst-Athlon leper 2e afdeling heren 15-11, 20 u. Suncharm Aalst-Fresh Air 1e afdeling dames 17-11, 17.15 u. DBC Aalst-Amicale Merelbeke 2e afdeling dames 16-11, 20 u. Sunair-Suncharm 4e afdeling heren 17-11, 15.30 u. Osiris Aalst-Oxaco 11 u. Panters Baasrode-Combori Dames provinciaal 14 u. Aurora Zele-De Pinte 16-11, 19.30 u. DBC Gert-Robac Grembergen Heren 2e provinciaal A 11 u. Bavi Gent-Cabrita Zele 15.30 u. Eksaarde-Moerzeke 16-11, 20.30 u. Ledeberg-Dendermonde 2e provinciaal B 11 u. Hoger Op Gent-The Tower Aalst 3e provinciaal A 11 u. Rubac Rupelmonde-Buggen- hout 16-1-1, 20 u. Hemaco-Grembergen 11 u. BreydelboyS'Blauwwit Zele Bovenaan de kapitein van Comidac Moerzeke ontvangt de beker als kampioen Onderaan de kampioenenploeg werd ontvangen lop het Hamse gemeentehuis gewest Hamme CC) BBC DE PANNE-PANTERS BAASRODE 78-81 In het verre De Panne heeft Panters zijn goede prestatie van vorige week bevestigd. Dit keer was er niet die flagrante home-arbitrage en Panters bracht dan ook twee oververdiende punten mee naar huis. De Panne sloeg 2 keer een 7- 78-79. In de laatste minuut puntenkloof in de 2e helft 50-43 en 66-59 aan de 9de minuut. Na een gepast ge vraagde dode tijd echter be gon Panters aan een quick- breakfestival en langs Miel Van Den Broeok. Boeykéns en Jan De Smet plaatste het een 0-12 66-71. Oat was de basis van de overwinning. Tooh werd het nog een suspens- rijke laatste periode, want één minuut vóór tijd kwam De Panne tot op 1 punt terug mocht een schijnbaar onbe wogen Boeykens 2 vrije wor pen nemen hij zette ze alle 2 om 78-81 De stielkennis en de ervaring van lepe Miel Van Den Broeok hielden voor de thuisploeg in de slotminuut de deur dicht. Panters woji zijn wedstrijd op verplaatsing, oververdiend. Panters kreeg dus eindelijk loon naar werken. Bewerkers van de zege waren de wer kelijk als ploeg spelende basis vijf Willy en Miel Van Den Broeck, Jan De Smet. Colpin en Boeykens. die van de eer ste tot de laatste minuut vochten voor de zege, waarbij niemand uit de toon viei en die flink werden georches- treerd door een sublieme Miel Van Den Broeck, die door de De Pannenaars als de beste speler van de reeks werd ge noemd. Een titel die we Miel graag gunnen. De Panne - Panters78-81 Panters Colpin 15, Miel Van Den Broeck 30, Willy Van Den Broeck 7. Moens. Jan De Smet 13, Boeykens 16. Reserven De Panne - Panters 70-59 Panters De Cock 4, Coeckel- bergh 2. Stevens 11. Verhuslt 15. Van Zegbroeck 11, W. Van Den Broeck 15, J. De Smet. M Hers sens 1. Pupillen Sgolba Aalter - Panters 9-56 Panters De Graef 2- R. Ver- meersch 14, Moens 12. M. Verstappen 12, G. Verstappen 10, P. De Decker 6. Miniemen Sgolba Aalter - Panters 75-71 Panters P. Van Bossche 6, Esseldeurs 39, L. Van Bossche, De Bleser 10, De Deoker, M. Verstappen 4, R. Vermeersch. Moens 4. Scholieren Panters - Eeklose 73-44 Paters J. Verhulst 25. Coe- ckelbengh 12. Bertin 4, Moens 15, Stevens 7, E. Hermans 4. De Cock 6. Kadetten Panters Eeklose 57-45 Panters E. Hermans 16. De Keersmaeker 4. Wellekens 8, De Cock 17. Dierick 12. Programma Weekend zat. 16 nov,Kadetten Panters - Zelzate 14 u. 30. Pupillen en miniemen naar Zelzate. Vertrek 13 u. zond. 17 nov, 1ste p. en Res Panters - Corftbori Antwerpen. 11 u. en 9 u. 30. W.B. BBCD-MELLE 44-50 Een bliksemstart van de thuisploeg (12-4 na zes minuten) werd opgevangen door de bezoekende coach die bij een verkeerde scheidsrechterlijke beslissing van de heer Van de Weghe terecht voorbehoud aantekende. Deze tussenkomst had een nefaste in vloed voor de thuisploeg vermits het daarna niet al te gelukkig was met de beslissingen van een geïntimideerde scheidsrechter. Niettemin werd het nog een gelijkopgaande partij met een licht overwicht van de Mellenaars op het einde van de tweede speel helft. De 2-1-2-zone van de bezoekers werd van in het begin afgetakeld dor shot's vanop de vleugel van Cleemput en de insnijbewegingen naar de post van Meskens. Re sultaat, een hoopgevende voor sprong 12-4 na zes minuten. Op dat ogenblik beging de bezoe kende lange Jongen een fout waarvoor de scheidsrechter twee vrijworpen toekende aan Meskens Kritiek op deze beslissing kostte nog een technische fout waar door een klein incident ontstond met voorbehoud voor de Melle naars. Een klein incident met voor de thuisploeg grote gevol gen. vermits de bezoekende coach twee over hun toeren draai ende spelers naar de bank riep en de invallers brachtten hun floeg terug tot 12-12 (tiende mi nuut) BBCD fel aangeslagen door deze overrompeling, moest zelfs het initiatief aan Melle la ten die aan de 15e minuut een 16-22 voorsprong hadden opge bouwd. De ingekomen Cornelis, na en lange afwezigheid terug als speler, liet dan nog eens zijn vroegere shotterskwalifeiten be wonderen (4 op 5) en samen met D. Peersman zorgde hij voor de kleinste voorsprong aan de rust (27-26). De tweede speelhelft was gelijk- opgaand 33-33 (zesde minuut) waarna Mclle een zestal punten kon uitlopen 37-43. De negatieve reeks van onze shotters was daar de oorzaak van In verdediging telden onze grote jongens Mes kens en D. Peersman elk al vier persoonlijke fouten wat hen ook tot voorzichtigheid noopte, BBCD kon sleohts scoren langs Piron en Meskens die aan de zeven tiende minuut zijn 5e p fout beging en. op de bank zijn reeds vroeger uitgevallen teamgenoot Peersman kon vervoegen BBCD verknoeide in de aanval de kans op een overwinning In de laat ste vijf minuten bij een 41-47 stand werden slechts drie punten aangetekend door de thuisploeg die een beschamend shotgemid delde haalden in de tweede helft (8 op 37). Eindstand 44-50, Deze nederlaag samen met winst voor Lokeren en Moerzeke brengt P3CD in en benarde positie ver mits nog slechts drie loegen achterstaan in de rangschikking en dan nog slechts op één punt van BBCD. De punten Meskens 8-6Piron 2-9 Cornelis 8-0 Cleemput 4-2 D. Peersman 5-0Sfaelens, Put- teman. Uitslag reserven BBCD - Melle Zaterdagavond maakt BBCD de verplaatsing naar Ledeberg. Reserven 19 u. 1e ploeg 20 u. 30 De match gaat door in de zaal ..spotpaleis". Dendermondsesteen- weg - St.-Amandst>erg. N P. Grembergen O.O. Sportief Temse 82-54 In tegenstelling met wat de einduitslag laat vermoeden heeft Onder Ons het biezon- der moeilijk gehad, vooral in de eerste helft waarin het werkelijk krampachtig speel de en op de koop toe nog Van Cauwenberg verloor we gens kwetsuur. Het is pas tij dens en dolle periode tussen de 5e en 15e minuut na de rust dat de lokalen met een verwoede pressing de zaken in hun voordeel beslechtten, vooral dan langs een briljan te Eric Mijs die toen alles lukte wat hij ondernam en meteen de moedige bezoe kers op achterstand plaatste. Sportief had nochtans in de eerste helft een gunstige uit gangspositie verworven. Door oordeelkundig de bal rond te spelen wisten ze telkens een vrijstaande speler te bereiken om alzo eesn tienpunten kloof bijeen te werpen. Ruststand 25-35. Na de appelsientjes verhoog de Temse onmiddellijk zijn voorsprong en dreef de score op tot 44-29 na 4 min. Op dat ogenblik beval de lokale coach een full-courtpress wat dan een totale ommekeer bracht en waarin buiten Mijs ook nog De Clercq. Van Keer en Piron voor de nodige pun tjes zorgden. Vermelden we nog tenslotte de zeer goede partij van Caudron welke zich in een voor ongewone rol van verdediger liet opmerken. De punten Mijs E. 8-26, Se- gers R 6-2, Piron J. 2-8, Cau dron J 0-4, Van Cauwen berg E. 4-0, Van Keer G. 3-8, De Clercq R. ,2-9, De Clercq P 0-0 Reserven Grembergen O.O.-Temse 28-37 Van Acker G. 5, Fierens K 2, Van Cauwenberg L. 5. De Clercq P 7, Trommelmans W. 2, Scholliers H 0, Frans- sens J. 5, De Donder H. 2 rvadetten Wasocub-Grembergen O.O. 51-47 Grembergen dat in de twee de time tien punten achter stand ophaalde er, zelfs op voorsprong kwam, kon het in de laatste minuten niet meer bolwerken. Scholliers en Fie rens waren verdedigend zeer verdienstelijk terwijl Van Cau wenberg aanvallend onze bes te man was. Van Cauwenberg L 19, Van Acker G, 14, De Donder H 6, Fierens K 6, Scholliers H. 2, De Cauwer P 0. Bibi EERSTE KLASSE R. MECHELEN-OKAPI AALST 134-74 Okapi speelde bij R. Mechelen nog zonder Steveniers, Ivens, De Neef en Van den Broeck. doch dit kan men toch bezwaarlijk als een ekskuus aanvaarden voor de zestig punten nederlaag. Feit is dat Okapi onnoemelijk balverlies leed, 39 maal. en dat het in diezelfde tijdspanne van een kleine tien minuten, geen volle re bound lukte. Voor de thuisploeg betekende deze wedstrijd dan ook een louter formaliteit die op een drafje werd afgehaspeld. Okapi bij wie ook Flack. 7 op 27 shotprestatie, faalde keek bij de rust reeds tegen eèn71-36 stand op, In de tweede speelhelft zouden de Aalsterse basisspelers evenwel worden gespaard voor de wedstrijd van daags nadien tegen Bavi, die inmiddels werd gewonnen, zodat er meerdere wisselspelers in kwamen. Aldus was het voor de leider slechts een koud kunstje om de honderd punten zelfs ruim te overschrijden. Vooral Ibens, Droziak en De Permentier waren i|n hun element, terwijl Van Winge het hon derdste punt scoorde. De doelpunten Flack 17, Van de Keere 10, Van Keer 13, Schorreel 22, Van der Haeghen 4, Elias 2, De Swaef VIERDE KLASSE TISSAC-OSIRIS AALST 65 77 Osiris Aalst nog steeds zonder J P. Heyvaert heeft te Gent een verdiende zege verworven. Het had daartoe toch een J goede kombinatie verdediging en een preciese afwerking J nodig. Tissac begon met een box and one op H. Troch en l dat bracht hun aanvankelijk enig baat bij. (8-7). Toen scha- I kelde men echter over op een man voor man speelwijze I en dit had als gevolg dat Osiris een zestienpuntenkloof kon maken, dit spijts de nogal partijdige wedstrijdleiding, (waarom een Gentse scheidsrechter voor een wedstrijd waarbij een klub van diezelfde stad betrokken is en on- h danks het feit dat Os«ris na amper tien minuten al zijn tiende fout inkasseerde. Dit alles heeft tenslotte niiets uitgehaald zelfs al vielen Moeyersoen en Elias die beurte- I lings J.P. Heyvaert moesten vervangen, al vrij vroeg in de 5 tweede speelhelft met vijf fouten uit. Tissac heeft in de j tweede periode alles in het werk gesteld om de bij de rust J opgelopen 24-40 achterstand goed te maken doch ze slaag- J den er sleohts gedeeltelijk in. De doelpunten Bieseman I 22, Van Keymeulen 19, Schorreel 14, H. Troch 22. Door de I recente zege zit Osiris nu*opnieuw mede aan de leiding I en mag het nu zondag om 14,30 u. voor eigen publiek doen. De tegenstander noemt Oxaco. BLAUWWIT ZELE-SCHELDEJEUGD TEMSE 40-75 De blauwwitten van Guido Clemminck hebben het in hun wed strijd tegen co-leider Temse heel goed gedaan alhoewel ze maar over vijf spelers beschikten en naast de gekwetsten R. en W Van de Cauteren was ook topschutter Van Malderen er niet bij. maar Gaston Baert kon zijn vijftal goed in de match houden. 4-4 aan de 5e min. maar dan ging het in een ruk naar 4-26 om aan de rust 12-36 te noteren. Bij Temse was het inzonder Zeienaar Frans Van Kerckhove die aan het kanon stond. In de tweede helft kreeg Blauwwit vaste voet in de wedstrijd en Vermeulen met tip-ins en drives en Verleysen met enkele haakworpen zorg den voor een verdienstelijke score, 36-69 aan de 15e minuut. Ook E De Win werkte goed af. Technische uitslag De Block 4-0, Vermeule 0-11, Verleysen 0-6, De Win 4-9, Baert 4-2.

De Voorpost | 1974 | | pagina 21