Amay schietkraam voor Avanti SPANNEND Slechts uitgesteld voor Sparta i r Basketbal te Moerzeke Ondanks wisselspeelsters Zeienaar Raymond Van Avermaet beste Belgische politie-judoka VVTTA KLOPT CALLEBAUT A HANDBAL HANDBAL fcg JEUGDHANDBAL De familie De Smet uit de Denderstreek 'I 22 Bavy Geywa Moerzeke - Kangoeroes Hamme 66 - 65 In deze fel betwiste derby is de thuisploeg erin geslaagd de twee puntjes aan huis te houden. En dat was wel erg nodig ook om toch iets aan hun huidige rang schikking te doen. Spanning was er van het begin tot het einde. Nooit is een van beide ploegen er in geslaagd meer dan 5 pun ten boni te nemen. Moerzeke startte het best en kwam aan de zesde minuut aan een 8-5 voor sprong. De bezoekers kwamen echter bij elke tegenaanval te rug en het was ha een paar rake afstandsworpen van Bertrand Colman dat de thuisploeg aan een in de 1e helft maximum voor sprong van 25-21 geraakte. Kan goeroes liet echter niet begaan en bracht aan de rust de bordjes in evenwicht (31-31). In de twee de helft was Moerzeke meest al aangewezen op achtervolgen. In de laatste minuut zag het er slecht uit voor Bavo dat nog een 62-65 moesten goedmaken Met een onmogelijke goal van de in gekomen Westerlinck en een ge lukte doorbraak van De Munck bezegelden men echter deze pui ke overwinning. Scoorden voor Moerzeke B. Col man 25J. Raemdonck 17 M. De Vriese 4; H. Ost 2; P. Col man 8Van Broeck 4 P. De Rechter 2 Westerlinck 2 en De Munck 2. R.M. EERSTE NATIONALE (dames). HELLAS-d.P. AALST 43 44 Nadat du Pare in de loop van vorige week in het kader van de Europabeker L. Ronquetti het gereputeerde Mont- ceau les Mines had moeten bekampen (uitslag 68-68) kreeg het vorige zondag opnieuw een sterke tegenstander voor de voeten nl. het Gentse Hellas. Het werd zoals men uit de eindcijfers kan aflezen geen wedstrijd voor hartlijders. Beide ploegen gaven elkaar niet veel toe. Op een dertigtal seconden van het einde waande men du Pare geklopt. Hel las had inderdaad balbezit bij een 43-41 stand. Het verloor de bal op onbegrijpelijke wijze en in de ultieme seconden scoorde Malchi de winnende korf tot grote ontgoocheling van de thuisploeg. In de aanvangsminuten zag het er naar uit dat Aalst naar een vlotte zege zou stevenen. Het kwam immers aan een 9-0 voorsprong. Doch toen kwam de reaktle vooral langs een bedrijvige Wieme zodat Hellas zelfs bij de rust aan de leiding stond 18-17. Van deze cij fers kan men voldoendeafleiden dat er aan weerszijden stug werd verdedigd en inzonderheid de Aalsterse speel ster Rely Malchi blonk in dit spelonderdeel uit. En dit was ook het geval in de tweede periode want geen van beide ploegen kon een noemenswaardige voorsprong op bouwen. Hoe Aalst tenslotte won vertelden we reeds ho ger. Doelpunten Fontaine 15, Stokx 9, De Luyck 7, De Schrijver 4, De Nul 4, Malchi 3, Ringoir 2. Nu zondag om 17,15 u. speelt du Pare in eigen zaal tegen Amicale dat steeds een rivaal van de Aalsterse formatie geweest is. Normaal moeten de Aalsterse meisjes de zegereeks voortzetten. TWEEDE KLASSE (dames). AALST-ANDERLECHT 57-49 Het pech blijft Sun charm Aalst met een ongewone hardnekkig heid achtervolgen. Het zieken- en gekwetstenlijstje wordt stilaan indrukwekkend maar desondanks blijven de Aalsterse meisjes winnen. Naast Van de Velde die al met de voet in het gips zat, werd nu ook A.M. Callebaut Hetzelfde lot beschoren. In de wedstrijd zelf liep M. De Cremer knieletsël op wat haar belette verder te spelen, terwijl de gegriepeerde Van der Stock slechts enkele minuten op het veld vertoefde. Afgaande op de einduitslag mag men dus wel stellen dat de wisselspeelters Verbestel, D'hondt en Himsohoot het er dus wel keurig hebben vanaf ge bracht. Bij de rust leidde Aalst met 28-21 en dit vooral dank zij de afwerking van D'Hond, Podevijn en Ringoir. Anderleoht tracht te in de tweede speelhelft op gelijke hoogte te komen maar Sun charm dat stuk verdedigde kon steeds een veiligheidsmarge van ben vijftal punten behouden. Uiteindelijk zette Podevijn de bezoekers voor een voldongen feit. Vermelden we nog dat de Maturo een beloftevol heroptreden maakte. Doelpunten Podevijn 8-8, Ringoir 8-2, De Cremer 0-4, Naessens 4-0, Verbestel 0-2, D'Hondt 8-5 Maturo 0-4, Himschoot 0-4. Vorig jaar was het alleen een kwetsuur die de sympathieke Zeelse politieagent Raymond Van Avermaet, de titel van Belgisch kampioen ontnam. Dit jaar was voor de zwarte gordel de situatie veel beter want het werd een dubbele triomf. Raymond Van Avermaet werd Belgisch politiekam- pioen in de kategorie zwarte gordels en maar daarnaast schreef hij ook de titel van kampioen alle kategorieën op zijn naam. Middengewicht Van Avermaet is werkelijk de beste Belgische judoka van het politiekorps. In de halve finales zwarte gordels schakelde hij de kampioen van vorig jaar Matthijs uit en de finale zwarte gordels won hij op beslissing tegen Dobbelaere uit Tielt. In de finale alle kategorieën moest hij het opneme tegen de Schaarbeekse zwarte gordel Masson en Raymond maak te het gevecht na 58 seconden gedaan door te winnen met een (voor de insiders) utsturi goshi of een speciale over name worp. Hopelijk houdt het Belgisch politiekorps woo.rd en schrij ven ze in voor de Europese kampioenschappen te Helsinki. Aan dergelijk tornooi eens kunnen deelnemen is de groots te hoop die Raymond Van Avermaet koestert. BENO KOBPORATIEF VERBOND GEWEST AALST De 0-2 uitslag die VVTTA in de wedstrijd met Callebaut(a) bij- eentrapte is een beloning van de meest verdienstelijke en meest opportunistische partij. In de 25e min. strafte De Gendt een aar zeling in de Callebaut verdediging af en na de rust viel met een Voelpunt van De Wolf de verhouding nog meer nadelig uit voor de thuisploeg. Deze kan voor de nederlaag wel enige verzachting pleiten nl. de afwezigheid van een paar titularissen. V.V.T.T. kan zijn zege wetti- vermoeden dat het naderhand gen door en overwicht in de tweede preiode. Bouw, dat zijn huidige tweede plaats in de klassering zeker niet ge- -"siolen heeft ondervond in de eerste spelhelft heel wat te genstand van F.F.R. De garen- twijnders konden dan ook de schade beperken tot een doel punt. Het sproot uit een straf schop die door doelman De Wolf feilloos werd omgezet. Na de kampwisseling stond er haast geen maat meer op de bezoekers die langs Moeren hout, Corte.n en Willems tot 0-4 uitliepen. Bouw ging toer in de slotminuten op deze ruime winstmarge teren en dat liet Kennis toe de eer te redden. Een markante uitslag vooral in de cijferverhouding, lukte Franke (b) in de wed strijd met Callebaut (b). Fran ke dat voor het eerst zijn beste opstelling tussen de lij nen kon brengen lukte een half dozijn doelpunten. Bij de rust kon men echter nog niet zo een vaart zou lopen. Calle baut was zelfs in de 15e min. naar voorsprong geklommen langs Van Cauter, doch nog voor de rust werd deze stand geneutralizeerd door Van 'Vae- rerrbergh. Het doelpuntenfesti- val begon dan pas in de 50e min. en het was Van der Meerssche die de lont aan stak, Dit tweede doelpunt on- redderde de bezoekers haast volkomen en amper vijf minu ten later stak nr drie van Van Vaerenbergh in de Callebaut muit. De doelpuntenreeks werd bij een 4-1 stand die door Tembuyser op de lei werd gezet slechts onderbro ken door een tegendoelpunt var. Van Haever, doch Van der Meerschhe zorgde al direkt voor de repliek. Amper een minuut later werd het half dozijn vervolledigd door Van Vaerenbergh. Vermelden we nog dat de wedstrijd Gilbos- SAF, die van groot belang is, werd uitgesteld. De niet zo talrijk opgekomen toeschouwers zijn zaterdagavond in de Grembergse sporthal getuige geweest van een partij een- richtingshandbal. Inderdaad, het zeer zwakke Amay kon zelfs geen goede sparringpartner genoemd worden voor Avanti. Zelfs voor deze figurantenrol speelden zij te zwak. Avanti liet aan alle spelers ruim de tijd om aan hun trekken te komen. Met deze dertiger komt Amay er in feite nog goed vanaf. E.V. Aalst, dat echt onder zijn normale waarde speelde, moest zich te Mechelen beperken tot een, zie de einduitslag, nutteloos verweer. Voor de Aalstenaars één troost, puntenwinst zat er te Mechelen toch niet in. Avanti-Amay 30-16 Nadat Amay de eerste twee doelpunten aantekende zou Avanti, ondanks het tijdens de eerste 30 min. niet bijster goed speelde, na 10 min. spel leiden met 5-3. Amay langs de zware Rozier kon tot aan de rust (13-8) nog enigszins aanklampen. Nog een vijftal minuten hielden de bezoe kers enigszins stand (16-10) maar daarna kwam Avanti voor goed los. Onder impuls van Dirk Verhofstadt. die 'n dozijn doelpunten lukte, ruk te een toen vlot spelend Avanti zich definitief los. Met nog een goeie tien minuten te spelen wees het scorebord 19-11. Keeper De Laet nam de plaats in van een dege lijke Ladhari. Dirk Verhofstadt ging naar de bank Keppens vervoegen maar ook tegen het jonge geweld van Avanti kon Amay niet meer optor nen, Adam scoorde het cij fer dertig even voor het ein de. Scoorders Dirk Verhofstadt 12, Moonen 2, K. Verhofstadt 2, De Vlieger 1, Adam 5, De Smedt 3, Keppens 2, De Sitter 3. Reserven Avanti-Amay 16-7 De Avanti reserven ondervon den, evenals de fanionploeg, niet veel last om de puntjes thuis te houden. Amay was bepaald te zwak en keeper De Laet hoefde zelfs niet tot het uiterste te gaan. Mechelen-E.V. Aalst 28-11 E.V. Aalst zonder Baeyens en Petrez en dat ook nog P. Van Den Eynde verloor tij dens de wedstrijd, speelde eer, eerder zwakke wedstrijd te Mechelen. De arbitrage van de hh. Wens-Van Den Ackere werd weer eens aangevochten door onze Aalsterse verslag gever maar een feit staat vast Aalst werd in snelheid geno men door het fysisch sterkere Mechelen. Eendracht kon in derdaad slechts en tiental mi nuten gelijke tred houden met hun gastheren 2-2. Bij de rust was de score reeds opgelo pen tot 12-4. Tijdens de twee de time beterde het er niet op bij de Aalstenaars. De we- deroptredende P. Van Den Eyr.de samen met broer Jo zef en een uitstekende E. Van Goethem bleken de enige Aalstenaars die met een ze kere schijn van kans de strijd konden aanbinden met de Mechelse spelers. Alle ande re Eendrachters akteerden be paald onder hun mogelijkhe den. Het moet dan ook nie mand verbazen dat Eendracht een afgetekende nederlaag diende te inkasseren. ScoordersE. Van Goethem 6, J. Van Den Eynde 2, P. Van Den Eynde 3. Reserven Mechelen-E.V. Aalst 16-13 Deze wedstrijd dreef bepaald op een goed peil. Zowel Een dracht als Mechelen kon aan spraak maken op de over winning. Op het einde van de eerste helft kon Mechelen zich voor de eerste maal los rukken. Ruststand 6-4 Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kwam Aalst dank zij vlot spel opnieuw sterk opzetten zodat 10 min. voor het einde de ploegen opnieuw gelijk ston den 13-13. Toen Mechelen even daarna een strafworp omzette brak de veer bij Een dracht, dat na een aangena- Sparta Aalst en Ajax Lebbeke hebben eens te meer de neder laag niet kunnen ontlopen. Op het eerste gezicht zou dit voor Sparta, nog steeds zonder punten, he ergste zijn. Niets is echter minder waar. De Spartanen die een moeilijke kalender hebben afgewerkt, bewezen tegen het ongeslagen Kraainem dat de eerste punten dra zullen geoogst worden. Zelfs tegen het presti gieuze Kraainem was dit, met een tikkelje geluk, mogelijk ge weest. Het is echter maar uitgesteld. Dezelfde optimistische geluiden kunnen wij niet in de wereld sturen betreffende Ajax. De Aja- xieden, waarbij nu ook E. De Batselier voor enkele weken on beschikbaar is- vertoeven beslist in een overgangsjaar. Amper een zeer klein aantal spelers zijn reeds tweede nationale waardig en oprecht, indien nog een of an- dre basispioen onklaar zou ge raken, zou de toestand drama tisch kunnen worden. Onze derde Sparta. Verbestel die maar een speelhelft optrad en Ganzeman brachten Sparta op 2-0 na 4' spel. Het duurde tot de 15e minuut vooraleer I raainem langs PhJllppot voor het eerst op voor sprong kwam (3-4). Aalst zou langs een degelijke Troch gebruik maken van de openingen op de cirkel om even voor de rust opnieuw gelijk te stellen (5-5). Even voor de rust kon Kraainem toch opnieuw op voorsprong ge raken. Onmiddellijk na de her betekenend is. Volgende week tij dens de bekerwedstrijd tegen Sp Kraainem is de opdracht bepaald moeilijker. Scorders Van Hout 1, De Bisschop 3- Van Der Veken 1. Van de Velde 6. Timmerman 2, Callaert 3. Heynderiokx 7, Van Den Abbeel 2. Reserven. Ekerse - Brabo 26-21. Denderbelle met een onzekere keeper F. Van De Velde, heeft gedurende één helft de indruk gegeven de overwinning te kun nen behalen. Na 30' leidden zij inderdaad met 9-14. Vooral D Uyttersprot, Fr. Heyvaert en Fr Roelandt zorgden voor de Brabo doelpunten. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte zou Denderbelle echter begeven zodat Ekerse, zij het eerder onverwaoht, nog aan de overwinning geraakte. Handbalklub Sparta Aalst had het vorige zaterdag niet onder de markt. 2e nationaler. Brabo Denderbelle, blijft rustig de overwinningen aan elkaar rijgen. De Brabo jongens draaien wel nog niet op volle toeren, maar hun overmacht was tot nu toe zo groot dat dit echt niet nodig was. Sparta Aalst - Sp. Kraainem 11-15 Op de door kondensatie spek gladde vloer hebben wij een wedstrijd bijgewoond die ons niet heft toegelaten een objectief oor deel te vellen over would-be kampoen Sp. Kraainem. De Brus selaars beschikken zonder enige twijfel over en ervaringrijk ge heel dat niet van enige klasse gespeend is. Of zij echter tot beter in staat zijn dan hetgeen zij zaterdagavond ten beste gaven blijft voor ons een open vraag. De Spartanen daarentegen bewe zen dat zij meer waard zijn dan hun plaats in de rangschikking laat vermoeden. Tot tien minuten vor het einde hielden zij inder daad gelijke tred met de bezoe kers en mits een tikkeltje geluk waren zij er wellicht in geslaagd even voordien de wedstrijd de finitief te oriënteren Inderdaad, toen de score 7-8 lukte Delf ire een toevalstreffer voor Kraainem en Sparta zag tweemaal achter- eennvolgens hun worpen stranden op het doelhout. In plaats van fcw 9-8 te worden werd het inderdaad 7-10. Boumon en Ganzeman brach ten Sparta toch nog terug tot 9-10 maar het in vertrouwen ge stelde Kraainem liet de overwin ning niet meer ontglippen. Een weinig beweeglijke Mens kon op strafworp nog milderen maar de nederlaag was voor Sparta onver mijdelijk geworden De wedstrijd I was nochtans goed gestart voor vatting stelde Troch gelijk maar Kraainem bleef daarna toch steeds minimum een doelpuntje vorop Hoe ongeveer een kwartier voor het einde de beslissing viel ver telden wij reeds. Sparta was te recht verslagen maar eoht domi neren kon Kraainem nooit. De lei ding van het scheidsrechtersduo Eeckhoudt-Goderis was degelijk Scoorden voor Sparta Verbestel 1, Ganzeman 4. Mens 2. Troch 3. Boumon 1. Reserven. Sparta - Kraainem 10-17. Tegen het fysisch sterkere Kraai nem, konden de Spartanen slechts hun inzet doen gelden. De Brus selaars met de Zwitser Keiler als dominerende figuur, koéden vooral tijdens het wedstrijdeinde hun overwinning gestalte geven. Ekerse - Brabo Denderbelle 18-25 Brabo DendrebeUe heeft zich, zo als algemeen verwacht, niet móe ten overtreffen om Ekerse eron der te houden De wedstrijd was amper tien minuten oud toen Brabo reeds leidde met 1-4. Deze achterstand heeft Ekerse uiteraard nooit meer kunnen ophalen. Niet temin slaafde Brabo er niet meer in nog voor de rust hun voor sprong op te drijven. Ruststand 9-12. Een Brabo offensief tijdens de start van de tweede helft zorgde er opnieuw voor dat Eker se moest incasseren. Van 9-12 wend het 9-17 na een achttal iTri- nuten spel. Dadelijk nadat deze voorsprong opgebouwd was. liet Brabo de teugels opnieuw losser Ekerse kon hierdoor een afslach ting vermijden. Bij Brabo zorgden acht verschillende spelers voor de doelpunten wat toch wel veel- Ash Tilleur H.B.C. Ajax 17-8. H.B.C. Ajax. dat nu ook de dien sten moet ontberen van de ge kwetste De Batselier was duide lijk zonder illusies afgereisd naar het verre Tilleur. De Ajaxieden waarbij Luc Van Cauwenberghe nu praktisch alleen voor de af werking moest zorgen, konden in derdaad niet optornen tegen de schietkracht van Asterix waarbij Kulzer samen met Van Laer de sterkste afwerker :as. Van Geel slaagde er wel in diezelfde Kulzer min of meer uit de wedstrijd te houden maar elke vrijworp bete kende voor Kulzer bijna een doel punt. In deze omstandigheden kon Ajax inderdaad slechts een vijf tiental minuten stand houden (3- 2). Bij de rust (6-3) kon Ajax theoretisch nog enige illusie koes teren maar dra werd het 8-3 en Ajax kon niets anders doen dan trachten zioh zo goed mogelijk te verdedigen Naargelang de wedstrijd vorderde liep Tilleur steeds verder uit. Het ver ver moeide en weinig schietkraobtige Ajax kon tijdens de laatste tien wedstrijdminuten nog amper één maal scoren Scoorders L. Van Cauwenberghe 6, Hallet 6. Van Geel 1 Reserven. Ast. Tilleur Ajax 18-14. De Ajax reserven met de ge kwetste Bd. Wuest afgelost door broer Beno in het doel, hebben zich goed verdedigd tegen hun gastheren. Peter en J Merckx, samen met G Kerremans speel den een degelijke wedstrijd. De uiteindelijke nederlaag van de ge handicapte Ajax reserven, was echter onvermijdelijk. EVA de score. Rosis replikeerdJ echter zeer vinnig en tijdens de daaropvolgende minuu| scoorden E. Van Snick en J] Meert. Jochewoa dat veel tei veel balverlies leed, zag najlie en kwartier reeds op naar eeniaa) 7-2 achterstand en toen Jtjax Meert, J.P. De Jaegher, HUVei Trienpondt en De Gendt achjjjck ter het kanon plaatsnameiAeej bleek bij de rust de wed-ede strijd reeds gespeeld. RustL i stand 14-4. Tijdens het tweejagt de wedstrijdgedeelte wijzigd£or Rosis een paar maal zijn ver-j.ajn dedigingsopstelling en hierj door geraakte de Jochewo»t aanval nog meer op drift. Jen Meert onderschepte regelmavee' tig de bal en liet bij de afwak werking keper Vlasschaerfcne meestal kansloos. Met noghge tien minuten te spelen wasjin de score opgelopen tot 22-5et De Meersman, W. De Boeckaee De Gendt en een op cirkefend heel degelijke G. Buys legpt den de eindcijfers vast. Hefcwa teleurstellende Jochewoa koneds nog enigszins milderen tijerla dens de laatste minuten. en Doelpunten Rosis De Gend?*01 3. Buys 5, De Jaegher 6, W.6 De Boeck 2, De Meersman 2?^ J Meert 7. Trienpondt 2, Varf1 Snick 2, Jochewoa Redanfev< 5, De Ketelbutter 1, Persoonr™ De Boeck, Fonck, P. DiepenW daele, J. Diependaele, Ecker# man, De Cock 1, J. Vlasfl schaert. L. Vlasschaert en Mpr Vlasschaert. P" Ikk bud HBC AJAX-SPARTA AALST 20-3 De Ajax kadeten, reeds nu Oostvlaamse kampioen, hebben tegenh. het moedige Sparta zich zeker niet moeten overtreffen om een'opt afgetekende overwinning te behalen. Zonder De Bruyn en mefcrsl een ploeg die volgend seizoen nog kadet is bereikten zij de rustpde met een 10-1 voorsprong. Tijdens de tweede speelhelft hetzelfdejne: spelbeeld. Sparta werd verplicht zich te beperken tot een sportiefel verweer maar tegen de Ajax overmacht bleken zij nu eenmaafcie; niet opgewassen. Indjen Ajax zich nu niet aan overmoed gaatiaac bezondigen moeten zij in staat zijn het tijdens de nationale eind-jger ronde heel ver te schoppen. Scoorders Ajax Keppens 7,och Huyck 2, Holbrecht 4. De Leeuw 2, Praet 1, Van Belle 1 enj n Beeckman 3. Hid MINIEMEN fg' HBC AJAX-AVANTI 9-5 j^r De Ajax miniemen geven zoals de Ajax kadetten blijk van rede-Ps lijke mogelijkheden Steeds prijken zij ongeslagen aan de lei-Van ding. Deze maal ondervonden zij wel wat meer tegenstand vanj Avanti. Toen de rust aanbrak leidde Ajax wel met 3-1 maarL Avanti bleef zo sterk aandringen dat een goede 10' in de tweede n helft Ajax leidde met amper één doelpuntje verschil. Het gevaaiL aanvoelend zou Sanders, flink gesteund door zijn ploegmaten, v harder beginnen doordrukken en meteen de Ajax overwinning veilig stellen. ScoordersAjaxVermeir 3, Sanders 5, Vanbts Belle 1. me wedstrijd de punten aan de gastheren moest laten. Scoorden Van Heirreweghe 4 Van Boxtael 3, De Donker 2, Moens 2, Coen 1. BEVORDERING Sportieve derby In bevordering kende het der by tussen Rosis en Jochewoa Aalst een uiterst sportief ver loop. In andere woorden wil dit zeggen dat Jochewoa zich neerlegde bij de overmacht van Rosis maar er wel in slaagde de waardering van' hun tegenstrevers af te dwin gen dank zij hun degelijk, maar weliswaar weinig gevaar lijk spelpatroon. Bij Jochewoa bleek men niettemin teleur gesteld. Men wist ons te ver tellen dat de ploeg echt on der de waarde akteerde. Als mogelijke verontschuldiging voor dit collectief falen haal de men aan dat gedurende drie weken de kompetitie on derbroken werd en men hier door bepaald het juiste ritme kwijt was. S.K. Grembergen wachtte za terdagavond tevergeefs op Schaarbeek. Een gebrek aan kommunikatie misschien De wedstrijden Rosis Aaist-Jochewoa Aalst 29-7 Nadat St. Maarten de spelers van beide ploegen met snoep bedacht had, opende Joche woa na vier minuten spelen DAMESHANDBAL Anderlecht-R.B. Dendermonde 2-10 Dendermonde heeft te Ander- lecht het echt niet moeilijk gekregen om de puntjes te veroveren. De Anderlechtse aanval was echt te zwak om om keeper De Donder voor problemen te kunnen stellen. Bij Dendermonde bleek J. Melis wel in haar dagje Sa men met Y. Doorns zorgde zij ervoor dat na een kwar tier spel Dendermonde reeds leidde met 0-4. Bij de rust was de Anderlecht achter stand aangegroeid tot 0-6 Even zag het er naar uit dat Anderlecht toch nog zou te rugslaan. Tijdens het begin van de tweede helft scoor den zij inderdaad 2 maal 2-6. Ros Beiaard replikeerde ech ter gevat en met doelpunten van Melis (3) en Doorns werd Anderlecht opnieuw tot een figurantenrol verwezen. Het laatste kwartier was de wed strijd het aankijken niet meer waard. Geen van beide ploe gen lukte nog een doelpunt en in de grootste onverschil ligheid werd het einde geflo ten. Ploeg en doelpuntne De Donder, Mangelschots, Melis 6, Heirman, Van der Jeught, Van ansbeeck, De Blieck, De Decker, De Vos, Doorns 4. H.B.C. Lebbeke-Aalst Sportief 1-22 Aalst Sportief maakte van de ze wedstrijd een gesmaakte oefening. Het piepjonge H B. C. Lebbeke bleek echt niet in staat het geroutineerde en vlot spelende Sportief te be dreigen. De Aalsterse meisjes >de hadden bij de rust reeds eerwjd mer dan geruststellende 1-1! c voorsprong opgebouwd. Tij - dens het tweede wedstrijdge ,a- deelte ging de partij een rte richtingshandbal echter ver»r(j der met het logische eind-trK resultaat. Voor H.B.C. Lebbe n ke redde G. Quidé de klas x>r sieke eer. ne Evere-Avanti Femina Wegens onbeschikbaarheufeq, van de zaal te Evere were mi deze wedstrijd uitgesteld to ijg 18-12. E.V. Aalst-Ambiorix Femina Drd 12-21 ds De Aalsterse meisjes hebber mt gedurende de eerste speel helft een waardige repliek ge Ivc geven aan de bezoeksters»™ Met geordend en doordachjet spelen slaagden zij erin defijd Ambiorix scoremachine aaffuw banden te leggen, terwijl zij'zo zelf meer dan op hun beurt l de Brusselse verdediging te v< grazen namen. Bij de rust 7-Sn kon men terecht op een eer- ze vol eindresultaat van E.V. Aals let hopen. Tijdens het tweed< >d. wedstrijdgedeelte liep he ns echter helemaal falikant ui!) voor de Aalsterse meisjes or Het fysisch veel sterkere Am-, biorix bleek plots te sterlc voor de blijkbaar vermoeide Aalsterse meisjes. Gedurende I de resterende 25 min. scoor de Eendracht amper nog drie doelpunten terwijl de Brus- j selse bezoeksters liefst nog 13 maal de Aalsterse verde diging in gebreke vonden. E Scoorden voor Eendracht SM r mal 3. Wauters 4, Devinne 3, De Smedt 1, Mergay 1. EVA DUIVEN Wie kent niet in de Denderstreek de familie De Smet. Vaderl Hektor, uit Hofstade, zoon Roger uit Dendermonde en de Freddy uit Aalst, drie grote vedetten in de duivenspor en de specialisten van de eerste prijzen en winnaars van grote poules. Vader! Hektor, sinds 40-tal jaren specialist op de Quiévrainvluchten,; winnaar van konings- en keizerstitels, houdt het bij het nestspelJ ZOON ROGER uit de Dijkstraat te Remi Govaert en vader Hektor. V Dendermonde is wel de gooche laar met knalprestaties op de vitesse. halve - en fondvluchten, en winnaar van poules tot 1000, 500, 100, winnaar van TV's, fri- go's, bromfietsen en duizenden franken winst. Over het kweekhok van Roger, moet ik wel iets bijzonder ver melden, als men weet uit welk edel ras dit is gevormd en Roger niet bang is om vele blauwe brie ven neer te tellen voor het best» dat te koop is. Het hok heeft een kruising van de rassen Domien Steppe De BaereDe Smet- Matthys Menke - Hachterman langs Oscar Brackeniers Jef SchelfhoutPetrus De Neve FREDDY Het was niet zo moei-: lijk voor Freddy, toen hij in 1969! met de duiven begon: Hij ginghj, putten bij vader Hektor, en broe-f der Roger. Freddy houdt het Wjf,^ de vitessevluchten en is voor-B|, stander van vaders metfKide goed eten en dringen, alle dagen{ vrije vlucht. In 1973 was zijn besluit totaal, verokpen min twee wat een suk-tj ses werd. Dit heeft hij nu ookf te danken aan zijn prachtuitslagen en het goede ras ij Zondag 17 november om 17.30 u.L worden in ,,De Toekomst" bljt( Ernest Van Neck, WelvaartstraatL 117. Aalst een 40-tal al de be-L vlogen jongen van Roger verrtg kocht.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22