KWIS '74 Mode- en andere shouis t V.V.A.K. Aalst r fes.. LEDE MET PRINS ETIENNUSI NAAR AALST I MOORSEL INTERKOMMUNALE KWIS MET MEDEWERKING VAN «DE VOORPOST» 12 - 22/11/74 - De Voorpost MELDERT Wilt ge een goed figuur slaan in een kwis, houd dan de aktualiteit goed bi], zorg dat uw ploeg bestaat uit een gevari eerde groep waarin elementen zitten van beider kunne en van allerlei interessen, reageer vlug en kordaat en vooralgeef tijdig het goede antwoordblad af en niet een oningevuld, of slechts een gedeeltelijk ingevuld formulier. Zowel Kokerij als Nievel hebben dit tot hun schade ondervonden, doch voor Nievel was het flagrant, want zonder iets of wat te willen afdoen van de glans van de overwinning van Kokerij was Nievel, indien het dad goed papiertje had afgegeven, toch met de overwinning gaan lopen, en hadden ze als énige ploeg prat kunnen gaan op twee overwinningen en het maximum van de punten (8). Klaarhaag en Dorp waren, met hun zeven punten na de schif tingsreeksen, reeds zeker van hun klassering voor de ge meentelijke finale. Anders was het echter gesteld voor de nu optredende vier ploegen van Nievel (4), Kokerij (3), Doment (2) en Putstraat (1) waar nog zeer veel kombinaties mogelijk waren. De spanning zat er dus wel dadelijk in, temeer dat het Centrum weer bomvol zat en er zelfs reeds belangstelling was van omliggende gemeenten, waarschijnlijk als voorbe reiding voor de interkommunale eindmatch. JURY Onder voorzitterschap van Hugo Peeters bestond de jury uit Pastoor Honoré Standaert, Paul Beek, Alfons Roggeman, Mw. Muylaert-Haverals en Mw. Peeters - Vastenavondt. Een moeilijke taak wachtte weer de jury want er was natuurlijk weer een subjektieve proef die wel voor animo en spektakel zou zorgen. PLOEGEN Putstraat: Fieremans Jozef, Fiers Staf, Mevrouw Fiers - Roggeman, Frans Lievens, Eddy Taffin, Pros Van Mol, Mw. Pros Van Mol, Frans Van Ransbeeck. 2. Nievel: Hubert Baert, André Beke, Luc Coor- eman, Gust De Coster, Ur baan Jacobs, Dirk Rossig- nol, Gustaaf Rossignol, Frans Rubbrecht. 3. Doment: Bruyninckx Her man, De Block Albrecht, De Block Greet, De Brandt Ro ger, De Brandt Frans, Maesschalck Jos, Van Keer Roger, Frangois Willems. 4. Kokerij: Linda De Ridder, Luc Cocquereaux, Maria Hespeels, Nuelant Frans, Jean Plas, Arnold Van de Perre, Jeannine Van de Perre - De Koninck, Fer- nand Van Extergem. MODESHOW Zoals trouwens verleden maal was het toegestaan aan de ploegen zich voor de modes how te laten bijstaan door an dere leden van de wijk en weer werd van deze faciliteit ruim gebruik gemaakt. Waar de toe schouwers en de juryleden vo rige keer meer dan aange naam verrast waren over de vindingrijkheid en de kreativi- teit van de ploegen om in zo eèn korte tijdspanne op de proppen te komen met hele en goed verzorgde shows was de vraag wat de teams van van daag, na al wat reeds verleden keer werd tentoongesteld, nu nog zouden kunnen vinden om qua originaliteit en spelgehalte niet onder de maat te blijven maar integendeel te trachten de vorige ploegen de loef af te steken. En dadelijk hoeft het gezegd, er was weer spektakel van de bovenste plank dat aan de spelers veel inspanning heeft gevraagd waarvoor ze echter door het nadrukkelijk applaus ruimschoots werden beloond. De toeschouwers be leefden er weer eens pret aan. NIEVEL: STREAKING OF SPROOKJES? Het lag oorspronkelijk in de be doeling, verklaarde presenta trice Dina Cooreman, kwestie van er tegenover verleden keer wat klimax in te houden, dat Nievel een flitsshow zou bren gen. In hun straat scheen ech ter geen personeel te vinden te zijn voor dergelijk esbattement en dan werd er maar wijselijk overgeschakeld naar een kleurrijke, sensationele sprook jesmodeshow. Greet Rossignol en Patrick Doorns brachten ons een Spaanse Troubadour uit de middeleeuwen, een kreatie van Patrick St.-lngrid in een zeer vlotte stof, wasbaar in elke moderne wasautomaat. Een zeer vooruitstrevend maar enigszins gewaagd model ge- kreèerd door Coco Pilula werd gebracht door apoteker Luc Cooreman. Het werd een As sepoes met rechtstreeks uit de Schotse hooglanden inge voerde maxi-kilt. Dit model schijnt wel zeer geschikt om te tippelen op de naburige Mo- lenkouter, vooral dan bij mane schijn. De onlangs tot graaf Houblon gepromoveerde Hubert Baert, een alomgekend jager, ver toonde een kreatie van nie mand minder dan Dominzc Humberto. Uitgedost met een tropenhelm van toen hij nog jaagde in de maagdelijke (h)oerwouden, bedekt met een vacht van een nog destijds ge schoten ijsbeer (in de Mee- ters), met short en laarzen, gewapend met een machtige vervaarlijke tweeloop en voor zien van een patronentas mo del maxi en een weitas met uit stekende konijnekop stond hij, na een verbijsterende knal, weer paraat om naar de jacht velden te vertrekken. Mannequin Annabella Beké presenteerde dan een haute couture model van Nina Ried, een exclusiviteit uit Rome, on der de naam van Doornroosje. Haar zwarte vilten hoed met brede boord is een spedale bescherming tegen al te bege rige mannenblikken en de oor ringen in massief platine, een kunstwerk van Meester Ri- chardo De Bocco passen won derwel bij de in ons klimaat zeer geschikte ballerina schoentjes. Als apoteose volgt dan een bruidspaar, niemand minder dan Sneeuwwitje en haar prins, modellen van Francesco Rosalini. Rosa De Geyseleer en Frans Rubbrecht vormen een waar prinsenpaar met door rode en gele glanszijde om floerste lichamen en zorgen voor een fantastisch slot van de eerste modeshow van deze avond. DOMENT: MODE DOOR DE EEUWEN HEEN In een berijmde tekst brengt presentator Jos Maesschalck, keurig in ceremoniekleding uit gedost, een historiek van de mode door de eeuwen heen, waarbij dan enkele frappante uitschieters van deze evolutie worden ten tonele gebracht. Teneinde de konkurrentie o.a. met Kokerij en Nievel te boven te geraken willen de Domenis- ters ons iets brengen van de bovenste plank. Een blad van de te M eldert veel gekweekte prei te klein zijnd voor onze klok gebouwde zo nen komt Adam (nee, nu is het niet Rochus) ten tonele, uiter aard in adamskostuum doch dan getooid wel met enkele vij gebladeren in de persoon van Albert Van Langenhove. Ge tooid met een vijgeblad, van onder geribt en van boven glad, en uiteraard afgestemd op het nat, liep zowel langs de voorkant als de achterkant al les naar beneden zodat veel onaangenaamheden konden worden vermeden. Van mini naar maxi dierenvel met knots is natuurlijk reeds een hele sprong in de vesti- mentaire evolutie, vond Al brecht De Block. Was het eer ste voldoende om mes en an dere dingen in te verstoppen, en soms al eens iemand in 't geriiep te foppen, het maxivel was reeds de voorloper van kleed en bretel. Wie bij het eer ste bleef staan leek niet meer van tel en bleef dan ook vrijge zel. Komt nu Cesar met de Romeinen met harnas en bal- leinenrokje. «Alea jacta est», hoopt men nu op Doment ver mits deze show blijkbaar goed inslaat. Markies Alma (neen, niet Alva) voert ons nu naar de pruikentijd en is werkelijk uit gedost, met witte kniebroek, witte sportkousen, jabots en markiezenpruik met krullen, staart en al. Na de periode van de Lowies komt nu de mode van de patat tenbroek, ons voorgesteld door Roger Van Keer. Juul Kabas evolueert dan op de populaire melodie en wordt gevolgd door een clown met allerlei fratsen. Herman Bruyninckx kweet zich flink van deze toch niet zo ge makkelijke taak. mOm door Nievel te passeren had Albrecht De Block een nieuw model willen kreèren. Gezien de permanente hoge waterstand lieten we bepaalde delen van kant, als schoenen zonder tippen, waar het water stillekens kan «uitdrippen», kousen zonder voet voor wie nog dieper in het water moet en een broek met afgesneden pij pen zodat waterratten hoger kunnen knijpen. Traditioneel eindigen modes hows met een bruidspaar doch voor Doment ging dat niet daar ze «met een lijk zaten». In tabbaard en met de slaapmuts kwam artiest Albert dan zelf met zijn witgelakte kist op de rug op, kroop erin en sloot ze eigenhandig. Daarna was het de gelegenheid om alle «man nequins» van Doment nog eens te tonen als ze de begra fenisstoet volgden van de ar tiest zijn tast. Hiermee eindigt Doment dan. ren. Is het een poging om de jury te beïnvloeden dat nu ook een beetje porno schijnt te voorschijn te zullen komen. In derdaad, bij het flauwe schijn sel van één enkel zaklampje verschijnt vers inlands vlees, nl. een blote kip van de Artis- lach! Arnold Van de Perre brengt nu een parodie op een lied van Ivan Heylen, namelijk «De Kwisser» waarvan we U de tekst moeilijk kunnen onthou den. Ieveransl in Mellert woont er nen aan boerekpul -leveranst in Mellert woont er nen aan boereknul En op ne schoenen dag zei hij te gen zijn vraa: Vraa, 'k go no de kwis, want ik doe mee Ik gon de kwismode laten zien Hij pakte zijn mes, zijn groet mes De ploeg van Doment.(jm) De Nievelse modeshowploeg.(jm) KOKERIJ: ABSTRAKTE EN NON FIGURATIEVE MODELLEN In de rij van de modeshow examens komt op de derde plaats Kokerij met presentator Arnold Van de Perre: abstrakt en non-figuratief, ieder vindt er zeker zijn gerief. Op de vrolijke tonen van «De Postkoets» ver schijnt dan een te Meldert zeer pomulair «fakteur» doch dan in een futuristische voorstelling, nl. een sandwichman omgeven door een grote postbus met spleten tallenkant. Zelfs al had hij te diep in 't glas gekeken hij kon de brieven naast de spleet niet steken. Achteraan is dan een deurken om alles uit te pakken. Het spreekt vanzelf dat bij al deze «bissen» het streng verboden is te p De postkoets verdwijnt en nu hoort men de Alte Kameraden. Een pareltje uit de herfstselek- tie in een roodblauw pakje in de perfektie. Met dit pak ben je steeds in de mode of ge nu zijt een blauwe of een rode. Jonge- juffer De Koninck toont ook het praktisch double-face sys teem: eens blauw primerend en eens rood, volgens binnen- of buitenzijde. Dit ensemble is handig om te keren en zo kan men steeds van het beste profi teren. Het gestreepte hoedje bovenaan laat rood en blauw nu in de waan. En groeit onze mannequin uit de kleren, geen nood, ze zijn toch aan 't fusio neren. Met de melodie van Nonkel Miele komen we nu in 't Stam café waar Frans Nuelant de mode van de zatlappen toont. Heb je soms een glaasje op, draag dan een helm op je kop. Daarmee kan je gerust op je ketel vallen en mag de vrouw met de deegrol knallen. Maar ben je soms zo zat als een pa tat, draag dan twee katenogen op je g Verder vertoont de kostumering een stuk in zijn kraag, een stuk in zijn botten, een stuk in zijne molen (van plastiek) maar dat ander stuk mag hij niet ontbloten. Als ac cessoires draagt deze manne quin een binnenband van Fil- leke Plas. Plotse duisternis en de melodie «Ik ben Lola» laten niets min der dan een striptease show verwachten, vooral om de infla tie te bezweren kleedt men zich best met een minimum aan kle- En hij vroeg zijn pree, zijn dikke pree En hij kwam in 't centrum binnen met zijn handen diep in zijn zak ken En hij zei: Jury, welle winne gèren en ik kern er e lieken va gemokt Veur a, veur a Ne lepel in de mond, e kissen op mijn kont Ne stylo in menne zak, e wa water in nen bak Stekskes aan mijn been, en e koe'è- reken oun mijnen teen Hier is de kwisser, de kwisser, ne kwissere es e hier! E kjeisken in mijn hand, e stroeè- ken in mijnen tand Nen telefongboek onder nerm en ik hem het hie al werm En gazet hem ek oe'èk bij en een ei van 't Kokerij Hier es de kwisser, de kwisser, ne kwissere kwist e hier.' Als slot presenteert Kokerij nog een model uit hogere sferen: een reusachtige kaars ('n grote witte rolzuil met een vlam er bovenop) Dit moet een model zijn van kaarsen in gezegende omstandigheden, zoals ze voortaan op bevel van hoger hand in alle kerken en kapellen van ons bisdom moeten wor den gebruikt. PUTSTRAAT: AKTIEVE BEROEPEN Op tekst van Frans Van Rans beeck brengt de Putstraat in première een modeshow van uitsluitend mannelijke beroe pen, maar dan liefst heel ak- tieve beroepen. Op de melodie «Als ik ooit eens 5 minuten tijd heb» zien we Isidoor, gemeen tewerkman, als mannequin nr. 1. Ideale werkkledij voor de man van de «kommune» blijkt de overall te zijn voorzien van een tirette daar specialisten hebben uitgekiend dat de zi- thouding de meest voorko mende pose is in dit vak, en er dus toch regelmatig moet wor den opgestaan. Daar deze sta tistici eveneens vaststelden dat de normale gemeente werkman minimum 26 maal per dag moet wateren moet de overal aangepast zijn om dit iri tempo te kunnen laten verlo pen. De uitrusting is verder aangevuld met botten, een etenstas waarin een zeer kleine schop, eer. tiental flesjes bier en een groot papier met erin een kleine boterham. Frans Lievens en Stef tonen U verder een duo maar dan in kontrasten, nl. een oude pas toor (toch al wat geëvolueerd) en een hypermoderne. De oude pastoor, in toga, een koord in de heup met hieraan een fles wijn, op het hoofd een driehoekige bonnet, breviert zeer plechtig terwijl de nieuwe pastoorsgeneratie vertegen woordigd is door een exem plaar in jeans, gewone mo derne vest, een transistorradio om de hals en als brevier een heel klein sexboekje meege bracht van Sluis. Al dansend springt Staf Fiers op het podium, toont zijn mo derne literatuur, test zijn radi ootje dat de eentonigheid in de biechtstoel moet breken doch dat voorzien is van een draad die Stef in zijn oor steekt zoda nig dat de biechteling zelf er geen last van heeft en de pas toor evenmin van de biechte ling. Het kruisje wordt nog altijd gedragen doch nu langs de binnenkant van de revers. Vierde en laatste mannequin is dan Achiel, de gendarm met tropenhelm tegen te hete zo mers, groot potlood dat de ma trak moet vervangen en verre kijker om de hals om eventuele wegpiraten toch op het boekje te krijgen. Verder heeft Achiel een nieuw model van pistoofin de holster als bestrijding tegen de voortdurende bankoverval len. In volgorde worden de vier ploegen na deze subjektieve proef gerangschikt: 1. Kokerij, 2. Doment, 3. Nievel, 4. Put straat. Op de sportvraag over veldlo pen en voetbal haalt Doment meest punten en op de aktuali- teitsvragen haalt elke ploeg maximum uitgezonderd Koke rij. André Beke blijkt als prakti sche proef het doosje uit de lu cifershuls verst weg te kunnen blazen doch in het meetje schieten is het de Putstraat die de kroon spant. In Wachtwoord is Kokerij best gevolgd door Nievel en wat aangaat het plooien van een blad op juist 200 cm2 is Putstraat er kortst bij. De onderlinge afstand is ongeveer dezelfde en de spanning blijft dan ook opti maal. Op de proef met ver keersborden begaat Nievel de flater van de dag door een ge deeltelijk oningevuld blad af te geven en het goede blad te la ten liggen. Na de proef waarop in tempo met ja of neen dient geantwoord te worden zet Ko kerij de joker in en behaalt op aktualiteitsvragen 15 punten en komt dus aan de leiding. Op de sportvraag is het de beurt aan Nievel om de joker in te zetten, behaalt eveneens 15 punten en komt op 1/2 punt van Kokerij. Klasseren volgens de ligging van tien steden tussen Brussel en Rome gaat best bij Nievel en dat komt nu een half punt voor op Kokerij. Op de muziek- vraag zet Doment de joker in (Putstraat had dat reeds ge daan op aktualiteit) en haalt 12 punten. Stand van deze schifting wordt dan: 1. Kokerij 107,5 4 p. 2. Nievel 106 3 p. 3. Doment 101 2 p. 4. Putstraat 97 1 p. De organisatoren Jan De Ge yseleer, Blanche Vastena vond, Guy De Backer en Lieve Baert maken dan de eindstand na de vier schiftingsreeksen bekend 1. Klaarhaag 237 2. Dorp 222 3. Nievel 220 4 Kokerij 218,5 5. Eeckhout 220 6. Doment 198 7. Putstraat 205 8. Huiz. Parijs 154,5 De eerste vier, zijnde dus Klaarhaag, Dorp, Nievel en Kokerij zullen de finale betwis ten op zaterdag 30 november te 19 uur in de turnzaal der ge meentelijke jongensschool. Een speciale prijs werd nog toegekend aan de ploeg van de Putstraat die een opmerkens waardige prestatie heeft gele verd en, zo ze niet het ongeluk had gehad haar joker onfortuin lijk te hebben ingezet, nog voor verrassingen had kunnen zor gen. Terna voor de beslissende sub jektieve proef is: het CIRCUS. Gevraagd wordt van elke ploeg een optreden van een tiental minuten met o.a. een down, een goochelaar en een dieren temmer. Alstublieft. Een afzonderlijke prijs zal ook toegekend worden aan de ploeg die meest muziekinstru menten zal meebrengen naar de finale. Tot zaterdag 30 november dan in de turnzaal te 19 uur. JM Zaterdag 23 november om 20 uur organiseert de Aalsterse karnavalgroep de «Gaa Lowies» haar karnavalzitting in de zaal de Klaroen, Kasteelstraat. Op zichzelf is dat een feest als een ander, ware het niet dat tijdens deze avond de schifting zal doorgaan voorde kamavalprinsvan België. De winnaar, die prins karnaval van Oost-Vlaanderen wordt, mag volgend jaar immers deelnemen aan de strijd om de Belgische kroon te Dentergem in West-Vlaanderen. Ook de Leedse prins Etiennus I behoort tot de kandidaten. Zaterdag om 19.30 uur vertrekt aan het lokaal Lelie, Kasteel- dreef, een autocar met supporters. Reeds meer dan 50 entoesiaste karnavalvierders lieten zich inschrijven. Wie nog meewil moet dringend inschrijven. De reis is gratis en de ingangskaarten worden eveneens gratis ter beschikking gesteld door Etienne en zijn groep. Er is dus geen enkele geldige reden meer om niet aanwezig te zijn op de verkiezing van zaterdag. Lede moet in Aalst maar eens gaan tonen dat het op karnavalgebied niet meer moet beschouwd worden als het zwakke broertjes naast de deur. Voor hen die meegaan staat er nog een andere verrassing op het programma. Het staat zo goed als vast dat ze de voor-première zullen bijwonen van de kamaval-plaat van Etienne De Backer. Een primeurtje dat kan tellen. De plaat is nog niet in de handel maar de studio-opnamen zitten er nagenoeg op. Kom dus zaterdag in Aalst even kennis maken met «den uveirdigen Leedsjen boer». Want dat wordt de A-kant van zijn karnaval-plaat. Afspraak dus in de Klaroen. MARCOLE Op zaterdag 14 december 1974 gaat In de feestzaal van def. Gesubsidieerde Vrije Lagere school te Moorse), Kloosterstraat, dek Interkommunale Kwis door tussen de gemeenten Baardegem, H Essene, Hekelgem, Herdersem, Meldert en Moorsel. Het gaat hierk om een organisatie van de Gezinsgroep V.O.K., met de medewerking van het gemeentebestuur en het regionaal weekblad «De Voorpost». RUBRIEKEN Er zullen 16 theoretische vragen gesteld worden, elk op 10 punten. Deze vragen zullen natuurlijk samengestelde vra gen zijn. De 16 rubrieken zijn: Aktualiteit van de laatste jaren, Aktualiteit 1974, Aktualiteit van de laatste weken. Sport (alge meen), Sport van de laatste weken, een Algemene vraag en verder: Aardrijkskunde, Ge schiedenis, Muziek, Toerisme, Schilderkunst, Nederlands, Bel gische Politieke Geschiedenis, Streekgeschiedenis, Streek (al gemeen) en Hersengymnastiek. Naast -deze 16 theoretische proeven zullen nog drie prak tische proeven tot een goed einde dienen gebracht. Elke ploeg beschikt over een joker die slechts, eenmaal kan ingezet worden, en dan enkel bij een theoretische vraag naar keuze, doch niet bij een prak tische proef. WERKWUZE De werkwijze hebben wij onaan geroerd gelaten en ongewijzigd overgenomen van de Meldertse inrichting. De volledige vraag zal voorgelezen worden. De ploegen krijgen daarna een drietal schriftelijke exemplaren. Op één van deze briefjes dient het antwoord geschreven en binnen een gestelde tijdsduur overhandigd aan de verantwoor delijke scheidsrechter, die voor af door lottrekking zal worden aangeduid. PLOEGEN Elke van de zes deelnemende gemeenten zal trachten een zo sterk mogelijke kwisploeg sa men te stellen. Deze ploeg zal bestaan uit twaalf deelnemers. Daarnaast, en dit is nieuw, zal elke gemeente nog een dertiende persoon aanstellen om te funge ren als scheidsrechter. Zodus zullen er zes scheidsrechters zijn die elk bij een door lottrekking aangeduide ploeg de antwoor- den zullen ophalen. Deze lot- trekking is zodanig geregeld dat i geen enkele scheidsrechter bij de ploeg van zijn eigen gemeentel zal staan. SAMENSTELLING De deelnemende gemeenten laten er geen gras over groeien. J De ploeg van Moorsel is reeds enkele weken klaar en hield zelfs Pv reeds een vergadering onder leiding van ploegverantwoorde- lijke Willy Pieters. Te Baardegem wordt druk gewerkt aan de samenstelling van een ploeg door schepen De Gols en de heer Van der Borght Hedwig. Te Herdersem is de voorzitter van de Kultuurraad, de heer Verbestel, aangeduid om een ploeg samen te stellen. Te Hekelgem houdt de heer Yvan 't Kint, zoon van de burgemeester, zich bezig met de samenstelling en te Essene is dat de heer Janssens, voorzitter van de Kultuurraad. Te Meldert wordt op zaterdag 30 november de finale van de Interwijkenkwis gespeeld, waar na uit de wijkenploegen een kommunale ploeg zal worden samengesteld. Wij raden de kwisploegen van a Baardegem, Essene, Hekelgem. Moorsel en vooral Herdersem p aan daar even een kijkje te gaan nemen om enigszins vertrouwd I te raken met de aard der vragen. I PRUZEN De inrichters zijn van oordeel! dat geen enkele ploeg deelneemt I om een prijs te behalen, toch! zullen zij ervoor zorgen datl iedere deelnemer een waarde-f volle prijs zal ontvangen. Eikel ploeg zal voor minimum 1500 fr.l prijzen ontvangen. Daarenboven krijgt de overwin-1 nende gemeente de wisselbekerI voor een jaar in bewaring. Inl 1972 won Meldert, in 1973 won! Moorsel en in 1974 wint uw| gemeente het zeker en vast. Zorg dat je erbij bent op 141 december te Moorsel. FRED VAN BIESENl Van 1 december tot 15 december 1974 gaat een propaganda- tentoonstelling door die de werking van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon zal illustreren. Werken van kunstschilder G. Frangois werkend lid van de vereniging zullen er de zaal sieren evenals de werken die hij voor de V.V.A.K. maakte. Twee prachtige kleurenafdrukken van twee autentieke waterverfschilderijen voorstellend «Het Aalsterse Belfort» en «De Sint-Martinuskerk» zullen er te koop aangeboden worden tegen de prijs van 100 fr. Al de werken van Pater E. Van der Linden zaliger hun briefwis selend lid en later erelid, zullen er prijken. Ook Fr. Van Schuy- lenbergh in leven werkend lid, zal er in zijn werken vertegen woordigd zijn. Verder zijn er nog te zien: de kollektie L.V.-beeldjes van de penningmeester de h. Uyttersprot. De unieke kollektie post kaarten van de h. Vièrsé, de verslagboeken door mej. Van de Steen, werken van andere leden. Benevens een kijkje in de fototeek, de diateek en de biblioteek zal men er ook een volledig overzicht krijgen van de reizen sinds het bestaan en het nodige studiemateriaal daartoe. De tentoonstelling van al de voorwerpen die dank zij de V.V.A,K. aan de stad Aalst werden overgemaakt, zal eens te meer een blijk geven van het nut dat een vereniging zoals het V.V.A.K. voor een stad kan meebrengen. Verder zal de h. Bert Van den Broeck kunstwerken in hout tonen. R.V.D.P.

De Voorpost | 1974 | | pagina 12