De Voorpost - 22/11/74 -13 De Bond der Vrijwillige Bloedgevers van België, afdeling Aalst, werd vorige zondag op het stadhuis ontvangen. Volgende verdienstelijke bloedgevers werden gehuldigd, terwijl tevens Robert De Cock en Jan de Bruecker het stadsplakket mochten ontvangen uit handen van schepenen B. Rlngoir en H. Van der Veken en gemeenteraadslid A. Steenhaut: Verdienstelijke bloedgevers op 17.11.74: Ontvangen het diploma met de Palmen van het bloed voor minstens 10 bloedgiften: Paula De Trogh, Marie Louise Rombaut, Godelleve Vanaudenhove, Georgette Van der Snickt, Paul Casslman, Albert De Saedeieer, Alfons Dewolf, André Huys, Jerome Vandersteen. Ontvangen het Bronzen ereteken voor minstens 20 bloedgiften: Willy Callebaut, Emiel Lievens, Frans Vlnck. Ontvangen het zilveren ereteken voor minstens 40 bloedgiften: Frans Casslman, Jean-Plerre Geurts. Ontvangen het gouden ereteken voor minstens 60 bloedgiften: Jacobus Bombeeck. Ontvangen het regeringsdi ploma voor meer dan 40 bloedgiften: Pierre Bogaert en Jan De Bruecker. Ontvangen het ere regeringsdiploma van meer dan 100 giften: Josephine Wailly en Robert De Cock .Schepen H. Van der Veken mocht de gedenksteen voor het tienping Destaan van de Bond der Vrijwillige Bloedgevers van het gewest Aalst inhuldigen aan de Molendries.(lb) GEBOORTEN Jürgen De Cock, Moutstraat 4, Aalst - Peter Marcoux, Moorsel - Filip De Brouwer, Verbrandhofstraat 81, Aalst - Marijke De Brabander, Hoogstraat 68 Aalst - Bart Elaut, Wichelen - Wim Cami, Ten Berg 43, Aalst - Evie Cornelis, Baardegem - Filip Frangois, Erembode- gem - Marc Van de velde, Meldert - Liesbet Vermeir, Lebbeke, Geert Rim- baut, A. Liénartstraat Aalst, Kris Mar tens, Lede, Heide Schockaert, Baarde gem - Joke Moerenhout, Lede - Tim De Loose, Ten Berg, 24 Aalst - Dimitri Livadas, Zonnestraat 29 Aalst - Nadia De Meersman, Wieze - Nancy Van den Bremd, Erpe, GerdVan Vaerenberghn Erembodegem - Jan Derieuw, Dender leeuw - Sabina Van den Eeckhout, Ottergem - Hans Tuytschaever, Aaigem - Jurgen Elaut, Brusselse Stg 45, Aalst - Mike Raes, Erpe - Wim De Backer, Denderleeuw - Cindy Cornand, Kloos- terweg, 74, Aalst - Jurgen De Ridder, Botermelkstraat 134 Aalst - Mario Eylen- bosch, Mere - Sof ie Beirens, Oomber- gen - Ilse Schoukens, Erembodegem - Wendy Clincke, St.-Annalaan, 121 Aalst- - Cindy Bosman, Westrem - Jan Bon- tinck, Raffelgemstraat 16, Aalst - Re- naat Keppens, Heldergem - Els De Brabanter, Welle - Saskia Vertongen, Liedekerke - Elke De Pril, Haaltert - Bart Verbrugge, Denderleeuw - Rony Van Impe, Hillegem - Snady Ruysseveldt, Denderleeuw - Jurgen Coppens, Oorde- gem HUWELIJKEN Willy Wachtelaer, handlanger Aalst met Rita De Backer, reklamebedeelster, aalst. Bruno Duwez, timmerman-bekister, Aalst met Lutgarde Cornand, stadsbe- ambte, Aalst. Dirk Callebaut, licenciaat, Aalst, met Marie-Rose De Grauw, boekhoudster, Aalst. Daniel Kestens, bediende, Koekelberg, met ErmelindaVanden Berghe, bankbe diende, Aalst. Guido De Croock, Hofstade met Rita van Laere, onderwijzeres Aalst. Joseph Vandenbergh, technicus, Ever beek met Béatrice De Cooman, zb. Aalst. Dirk Corthals, monteerder, Aalst, met ElsieCorten, inpakster, Aalst. BELOTTERSKLUB BUURTGEMEENSCHAP PARK WATERTOREN-HOUTMARKT De 3e schiftingsronde van ons belotters- kriterium is terug een groot sukses geworden, niet minder dan 40 belotters- vrienden waren aanwezig. Na een span nende strijd was het ten slotte onze vriend Albert Vertongen die zich als 1e wist te rangschikken Langs deze weg willen wij ook de uitbaters van «Café Herleving» hartelijk danken voor het schenken van de prachtige natuurprijzen, die ons toelie ten een tombola te organiseren ten voordele van onze belotterskas. De volgende schiftingsronde van ons kriterium vind plaats in café «Toering» Burgemeesterplein, op zaterdag 14 de cember.Begin te 20 uur. Alle vrienden belotterszijn welkom. K.W.B. toeristische informatie-AVOND VAKANTIEGENOEGENS Vrijdag 29 november e.k. 20 uur. Lokaal K.W.B. - St.-Anna-Aalst, Roklijfstraat. Tijdens de winterperiode worden heel wat reisprogramma's en brochures toe gestuurd, waarin tal van mogelijkheden te vinden zijn voor de komende zomer vakantie. In eigen beweging bestaan verschillen de vakantiemogelijkheden en worden veel inspanningen gedaan om tot een echt «sociaal toerisme» te evolueren. Enkele konkrete vormen van sociaal toerisme worden geboden door de kampeerklub - de vakantiehuizen in binnenland en de verschillende vormen van gezinsvakantie of appartementstoe- risme. Niet altijs zien wij klaar in ai deze bescheiden vormen. Daarom organise ren de stadsafdelingen KWB een infor matieavond Op de agenda Informatie en gesprek over de vakantie mogelijkheden in binnen- en buiten land. Nadere kennismaking met sommige vormen door Dia-m montage. Ruimte voor allerlei vragen en wensen i.v.m. verloten vakantie. Dia-montage naar aanleiding van het Heilig Jaar 1975 - Rome. N.B. Talrijke programma's en brochures worden er ter beschikking gehouden van de aanwezigen. AALST: BEROEPSKADER BIJ BRANDWEER In de afgelopen week werd de eerste fase van het beroepskader van de stedelijke brandweer te Aalst als volgt gevormd. Korporaal: Mare Gillade, Eugeen Van De Velde, Alfons Persoons en Jozef Nijs. Brandweermannen-autobestuurders: Freddy De Schrijver, Rudolf Maes, Gustaaf Ringoir, Jean Van den Hauwe, Emiel Van de Perre, Roland Van Stijven- dael. Brandweermannen-autobestruurders bij de ambulanciedienst: Robert Bauters, Benoit Laureys, Frangois Welleman. Brandweermannen-ambulancier bij am bulanciedienst: René Boeykens, Wil liam Van den Borre, Roland Wey- meersch. Brandweermannen bij het hulpcentrum 900: Urbain Coral, Benoni Schollaert, Roger Van der Spiegel. BrandweermannenJean-Marie Van de Velde, Alfons Wyns, Albert De Smet. RANGSCHIKKING NA DERDE KAARTING 1Prosper Ottoey 12168 - 2. A. Verton gen 12063 - 3. J. Meert 12057 - 4 G. Permentier 11832 - 5 R. Callebaut 11815 - 6 R. Heusdent 11795 - 7. Theo Van Leuven 11770 - 8. L. De Schutter 11653 - 9. J. De Bruecker 11588 - 10. Van Pottelbergh 11287 MODEHUIS LINGERIE YVONNE alle dameskleding specialiteit bruids-, avondkledij eigen atelier Esplanadestraat 20 AALST TEL. 053-21.20.29 eerste gastspreekster in de reeks causerieën «Aanschijn door het C.M.B.V.(lb) JOHNY BOYS NIEUWS In cafe Johny-Boys, Oude Dender- mondse steenweg te Aalst, waar tevens de gelijknamige bloeiende biljartklub is gevestigd viel onlangs het doek over het klubkampioenschap 1974-75. Na een reeks schiftingen werd dan uiteindelijk (na 8 uren spelen) de jeugdige Q16 jaar) Dirk Bouckenooghe de titelhouder. Dit voor de ex-klubkam- pioen Alfons Wesepoel. Dat deze Dirk werkelijk dé revelatie is bewijzen zijn winstpunten welke hij wekelijks op brengt voor zijn club, in de kompetitie. Als verdere uitslag kregen we: 1.Bou ckenooghe Dirk, 2. Van WespoelAlfons, 3. De Wuffel Nico, 4. De Wuffel Raoul, 5. Eemans Jozef, 6 Louis V. D. Steen, 7. Bouckenooghe Jozef, 8 Gilbert Van Branteghem. We wensen aan Dirk van Harte proficiat, entegen de overige deelnemers slechts drie woordjes «volgende maal beter». Proficiat Dirk! VEEPRIJSKAMP Uitslagen van de veeprijskampen van de StMaartensjaarmarkt te Aal st Grootste getal jonge beesten: Arthur SOnck, Denderleeuw, Etienne Poppe, Zele, De Bruycker, Schoonaarde. Grootste getal volle vaarzen en melk koeien: Alfons De Riddern, Dender- monde, Leenaerts Lebbeke, Gustaaf De Ridder, Dendermonde, Poppe, Zele. Mooiste kweekvaars tot 2 tandenGu staaf De Ridder, Dendermonde, 2 en 3 Alfons De Ridder, Dendermonde. vaarzen bekalfd of gekalfd boven de 2 tot 4 tanden: Gustaaf De Ridder, Dender monde, Alfons De Ridder, Dendermon de, Leenaerts Lebbeke, 4 en 5 gustaaf De Ridder, Dendermonde, 6 Lenaerts Lebbeke, 7 Poppe Henri,Zele, 8 Lee naerts, Lebbeke, 9 en 10 Alfons De Ridder, Dendermonde. Vaarzen en koeien bekalfd of gekalfd boven de 4 tot 6 tandenGustaaf De Ridder, Dendermonde - Alfons De Rid der, Dendermonde - Leenaerts, Leb beke, Gustaaf De Ridder, Alfons De Ridder, Henri Poppe, 7 en 8 Leenaerts, Lebbeke. Melkkoeien bekalfd en onbekalfd: Al fons De Ridder, Dendermonde, 2. Gustaaf De Ridder, Dendermonde, Hen ri Poppe, Zele, 4 Kint Hekelgem. Slachtvee: 1, 2, e, 3 Gustaaf De Ridder, Dendermonde, 4 Batselier, Denderbelle. Ereprijs: Gustaaf De Ridder, Dender monde. PAARDENPRIJSKAMP De uitslag van de paardenprijskamp te Aalst ziet eruit als volgt Hengstenveulens geboren in 1973: 1 en 2 Van Melckebeke(gebr.) Grotenberge. HEngsten (3 jaar): Meirschaut Odilon, Vlierzele. Merrieveulens geboren in 1973: A. Van Israël, Zandbergen - Jozef Janseghers, Lebbeke- Albert Van Israël, Zandbergen - Jozef Brackman, ZBeervelde - Theofiel De Veirman, Beervelde - Robert Van Bastelaere, Kalken - Gebroeders Van Melckebeke, Grotenberge - Henri Van Buggenhout, Aaigem - Henri De Clecq, Sint-Antelinks - Maurits Van Rijsselber- ge, Kalken - Robert Van Bastelaere, Kalken - Michel De Meyer, Westrem - Albert Braye, Lokeren - Maurits Van Rijsselberghe, Kalken. DE P.V.V. WIJKKLUB SCHAARBEEK In de feestzaal van voetbalklub S.K. Aalst, gelegen aan de Leo de Bethune- laan, had het jaarlijks banket van de P.V.V. Wijkklub Schaarbeek plaats. Voorzitter Alois Adriaenssens, omringt van zijn bestuursleden, mocht er onder de talrijke aanwezigen meerdere perso naliteiten verwelkomen, o.m. Staatsse- kretaris van het Openbaar Ambt Louis D'Haeseleer, erevoorzitter van de or ganiserende vereniging Mevrouw Dien Van Renterghem-D'Haeseleer, volksver tegenwoordiger-opvolger, de schepen van Onderwijs, kuituur en sport en Mevrouw Gaston Van den Eede, Sena tor-opvolger Alfons Slngelijn, provin cieraadslid Cyriei Noël, Gemeente raadslid Richard De Gols, Omer' Van Liedekerke, voorzitter van de P.V.V. Stad Aalst, Willy Van Rentergheem, lid van de beheerraad van de Liberale Sociale Werken. Na zi]n begroeting gaf de voorzitter Alois Adriaenssens een overzicht van de in 1974 georganiseerde aktiviteiten, en tevens een opsomming van de geplande organisaties voor 1974-1975. Dankte verder de scheidende lokaalhouders de heer en Mevrouw Urbain Van den Brempt-Van de Velde voor de goede ontvangst die bestuur en leden steeds werd voorbehouden in hun lokaal. Stelde aan de talrijke aanwezigen de nieuwe lokaalhouders de heer en me vrouw Edgard Van den Abeele-SOnck voor, die hun lokaal gelegen aan de Welvaartstraat 92, vanaf 1 november ten dienste stellen van de wijkklub. In een gelegenheidstoespraak citeerde staatssekretaris Louis D'Haeseleer de zeer goede en propagandistische wer king van de wijkklub, feliciteerde voor zitter en bestuursleden voor de puike organisatie van 'het jaarlijks feest en stond even stil bij de huidige politieke toestand op ekonomisch, financieel en sociaal vlak. Het feest dat tot in de kleine uurtjes duurde en waarbij een mooie tombola aansloot werd muzikaal verzorgd door het «Ensemble van Louis Vermoesen» met de medewerking van de zangeres Anne Frangois. Streekpos ERSTFEEST ns feest zal dit jaar doorgaan op 18 en decembere.k. telkensom 14.30 uur in Barkelder van het Groen Kruis alhier de volgende orde: oensdag 18 december boor de paro les: H. Hart, O.L.Vrouw Bijstand, ,-jan, St.-Jozef, en de leden van de litengemeente. jnderdag 19 december voor de paro- ies St.-Martinus St.-Anna en St.-An- nius. j vragen onze leden, zich te schikken ar de onderrichtingen die op de ïzendbrief zullen vermeld zijn, inzake turn en uur. ladingen ize gaan door op de 1ste woensdag n de maand. De eerstvolgende heeft aat sop woensdag de 4de december Jn 14.30 in het Groen Kruis. MARCELINOKLUB FILM Zaal Paters Kapucienen. 24 november: De Goudkoorts. 1 december: Zwartbaard'sGeest. 8december: El Cid 15 december: Rechter Roy Bean. STADMEDEDELING Alle bloempotten en in 't bijzonder deze die ter gelegenheid van Allerheiligen op de graven werden geplaatst, dienen VERWIJDERD te worden, tegen uiterlijk 1 december 1974. Na deze datum zullen de diensten van de stad overgaan tot de opruiming van de achtergebleven potten en er zal hiervoor geen verhaal tegen de stad mogelijk zijn. STEDELIJK POPPENTHEATER (Kattestraat 33, toegang langs de poort naast het speelgoedmagazijn Sint- Maarten) Aanvang te 14.30 uur. Toegangsprijs 10 fr. Zondagen 1 en 8 december: Kwik in dierenland. IERICHT AAN DE LANDBOUWERS ANDBOUWSCHADE e landbouwers kunnen ten stadhuize, ureel 22, aangifte doen van uitzonder- Ijke schade, veroorzaakt door de aan- loudende slechte weersomstandighe- len van de laatste weken die de oogst fin aardappelen, maïs, bieten en andere beciale teelten in gevaar hebben ge- racht. leze aangiften kunnen gedaan worden bt uiterlijk 28 november a.s. 'ERKIEZING PRIJS KARNAVAL 1975 [e personen die zich wensen kandidaat b stellen voor deze titel kunnen hun pnvraag schriftelijk richten aan het Pkretariaat van het feestkomitee, bu- pau 1, stadhuis (tel. 21.57.51 - post PO). H kandidaten moeten minstens 21 jaar lud zijn en Aalst bewonen. Kandidatu- en worden ingewacht uiterlijk tot 9 pnuari 1975 te 12 uur. De preselektie aat door tijdens het driekoningenfeest {P10/1 in de Keizershal. LIJNVISSERSMAATSCHAPPIJ DE AJUINVISSERS Een algemene vergadering van de Ajuin vissers gaat door op zaterdag a.s. 23 no vember in het lokaal Café De Palm, E. Bosteelsstraat 4, en dit om 20 uur Tijdens deze vergadering worden de maten voor de nieuwe klubregenjasjes genomen, terwijl er met diverse volks spelen tal van kiekens te winnen zijn. WIJKKLUB HENRI FILIPS 1ste grote kriterium belotting op zater dag 7 december 1974 om 20 uur. 3de kaartavond in café De Toekomst (duivenlokaal) Welvaartstraat 117. 500 fr vooruit geschonken door de uitbaters. Ereprijs A. De Winter, raadslid. Inleg 25 fr. UITSLAG DERDE KAARTING Gemiddelde: 3119 1Vertongen 4443 - 2 Bouwens 4370 - 3 Smekens 4273 - 4 Callebaut 4186 - 5 Louis De Schutter 4115-6 Smekens 4019 - 8 Roelandt 3988 - 9 Van Pottelbergh 3970 - 10 Prosper Ottoey 3857. n e afdeling van ae Stedelijke Akademle van Schone Kunsten In de Nieuwbeekstraat krijgt en opknapbeurt. De spreiding en de verbeter!ngswerken aan de gebouwen van de Akade- n «e resulteren in een steeds hoger leertingenaantal.(lb) J jevr. Rlta Jolie-Mulier de rouw in 1980» ingericht van de

De Voorpost | 1974 | | pagina 13