Zonder Richard jVermeulen Achtste drawn De twaalfde man was te sterk Uitgesteld en toch een match GEVELD IN TIEN MINUTEN iloeiend derby voor Eendracht Aalst. Kan K.A.V.D. Oudenaarde kloppen? SIMC4 R.W.D.M. - S C. LOKEREN 3-1 le NATIONALE ^PROVINCIALE 17 5.K. Lebbeke-V.W. Hamme 1-2 Ma twaalf jaar kreeg men opnieuw het belangrijk treffen tussen BK Lebbeke en Hamme. Het Konkelgoed begroette voor dit top- treffen niet minder dan 1000 toeschouwers. De verwachtingen «aren zeer hoog, maar de spelleiders kwamen niet opdagen. Aen vond Van den Bergh bereid om de taak van scheidsrechter vaar te nemen. Hij werd bijgestaan door Cooreman en Plas. Ie Hamse afgevaardige Coppens was niet zeker van zijn stuk en ekende voorbehoud aan. De wedstrijd kon starten om 15u.15. loe deze historie zal aflopen wordt een niet alledaagse karwei oor de bevoegde instanties van de Belgische voetbalbond. .ebbeke kreeg dan een eer- te speel helft, waarin een »aar open kansen werden erkeken. Gedurende die eer- te 45 min. hadden de Leb- ekenaren de punten in han- len maar het lot besliste er mders over. Nadat Meert, llleen voor de doelman, over esloot en Delsin op de lat opte, vond Marc Van der eught de juiste opening. Het rerd een startsein om de leur (te vroeg) dicht te klap- Dit werd de Lebbeke- aren fataal. I/aar Lebbeke volledig baas ras in het middenveld en lamme praktisch geen leder aakte, kregen we een heel inder beeld in de tweede peelhelft waarin de thuis- iloeg duidelijk de afwezig- lerd van kapitein Richard Vermeulen aanvoelde. De or- testmester ontbrak achteraan 'weemaal werd de defensie levloerd, op totaal vernassen- le ogenblikken, liadien werden de pogingen ""vruchteloos. De Vlegelaer nalde keihard nipt naast, erwijl De Schrijver alleen oor doel over het leder trap e. Hamme, dat was gekomen öm één puntje te halen en braktisch de twee punten op tak had, nam geen risiko's neer en bleef tot het eind- lignaal defensief akteren. De tervangingen De Schrijver- Ifanderstraeten en Meert-Ver- neir, brachten geen aarde lan de dijk. Drie minuten voor" het einde loopte men nochtans op de terdiende gelijkmaker, maar ehPissens knalde op de lat. dilebbeke speelt goed voetbal ïrtnaar kan niet scoren. De de$.«. dirigenten hopen weer- htejvraak te nemen, want zon- ediag a.s. staat opnieuw een Jelangrijke wedstrijd op het programma. De komst van ^"Lokerse SV kan een wed strijd worden die over de lekomst kan beslissen. Leb- ieke MOET winnen 'wee positieve elementen amen nochtans uit de voor- lije wedstrijd dat de Leb- tekse penningmeester zeer ivreden was met de opge- massa en dat de wedstrijd uiterst sportief ver liep. De Wolmatjongens ho pen op de terugkeer van ka pitein Vermeulen en beloven de supporters een overwin ning tegen Lokerse. Alfons Van der Straeten Terreinperikelen te Lebbeke In de maandagkranten lazen de voetbalfans dat de drie scheidsrechters niet kwamen opdagen voor de belangrijke wedstrijd SK Lebbeke-VW Hamme. Duizend supporers en beide teams waren er wel. Drie vrijwilligers knapten het dan maar op. Achteraf is er heel wat inkt gevloeid over die afwezigheid. Zegt de be trokken ref (zo lazen we althans in een krant) „mij treft geen schuld, er was me officieel meegedeeld dat de match afgelast was". Ergens anders staat dat de Lebbeekse sekretaris het pro vinciaal komitee telefonisch over de onbespeelbaarheid van het terrein hebben geïnformeerd. Dat gebeurde zater dag. De sekretaris van dit komitee, aldus een andere bron, heeft de toestand laten nagaan, kreeg bevestiging en besloot de afgelasting te officialiseren. Met het klub- bestuur van Hamme zou kontakt onmogelijk zijn gebleken. Hoe ook er werd gevoetbald, al startten de bezoekers „onder voorbehoud". Het resultaatLebbeke verloor aan huis twee kostbare puntjes na het eindsignaal van ge- legenheidsref Van den Bergh stond immers een 1-2 stand op het scorebord. Konkluzie in Lebbeke werd een afgelaste match TOCH betwist. Het verliep er sportief en zo regelmatig mogelijk. Alvast een winstpunt. Marc Van der Jeught, goed opgevangen door de bezoekende doelman Heirweg. Keeper Verhavert (SK Lebbeke) stuit hier een Hams schot. Sparta Buggenhout- Kemzeke 1-1 Sporting Lokeren voelde zich bestolen na de wed strijd te Molenbeek. Het cruciaal ogenblik situeerde zich een kwartier voor tijd. De stand was 1—I.Johan De Vrindt slalomde voorbij Martens en De Sanghere maar toen hij gevaarlijk dicht genaderd was werd hij in de strafschopzone gepakt door Maurice Martens. Scheidsrechter Herpoel wei gerde evenwel wat hij voor de rust wel toegestaan had aan Jan Boskamp en dit voor een overtreding die minder flagrant leek. De klap op de vuurpijl kwam evenwel aan de overzijde waar de tegen- aktie van RWDM een hoek schop opleverde. Een eerste poging liep op een sisser uit maar toen het aan de overzij de mocht overgedaan wor den kon Wellens fataal af drukken. Doelpunt, zei Her poel, ondanks het Lokers protest. Lon Polleunis stond nochtans op de doel lijn, maar deze buitenspel posities was iedereen opge vallen, uitgezonderd de scheidsrechter. Achteraf hebben T.V.-beelden duide lijk aangetoond dat Sporting terecht het tweede lokaal doelpunt aangevochten heeft, het werd zelfs zo flagrant aangetoond dat men zondag nog rood aan liep te Lokeren wanneer de bewuste spelfaze ter sprake kwam. Temeer daar de Sportingers zonder meer konden aanspraak maken op een punt. VOORTREFFELIJKE HOOGENBOOM De Brusselaars hebben wel ruim een uur nadrukkelijk in het offensief gestaan maar zij werden zo voortreffelijk opgevangen dat zij vrijwel nooit de Lokerse defensie uit verband konden halen. Het was trouwens niet slecht bekeken dat men RWDM het spel liet maken want in het verleden is reeds herhaaldelijk gebleken dat de Brusselse fusieploeg vooral dan gevaarlijk is wan neer de snelle spitsen Koens, Wellens en Teugels ruimte krijgen. Nu werden de gastheren hun voornaam ste wapen uit de hand gesla gen want Boskamp en co leunden wel konstant aan bij de spitsen en zelfs de verde digers rukten op met de regelmaat van een klok maar eens in de omgeving van de backlijn was het zoeken en tasten. En toen toch een opening gevonden werd was daar een Hoogenboom die zaterdagavond een fantas tische wedstrijd speelde. Zelfs een strafschop van Boskamp ranselde hij uit de benedenhoek maar reeds voordien had hij zich opge worpen als een mirakeldoel man. «Het stoppen van die strafschop was nochtans een gok,» vertelde Bob ach teraf. «Ik had geen enkele aanwijzing en daarom heb ik maar een hoek gekozen, toevallig de goede maar mijn reaktie was bliksem snel.» De Nederlander ge raakte overigens niet uitge praat over de beslissingen van de scheidsrechter te meer daar hij van mening was dat de ploeg een sterke wedstrijd gespeeld had. «Wij hebben RWDM niet alleen opgevangen,» stelde Bob, «maar tevens om de haverklap met Puis en Thie- lemans ee middenvelder in de spits gestuurd en dat deed de Brusselaar pijn. Het doelpunt van De Vrindt was trouwens een klassetreffer. En het spijtige van gans het geval is wel dat de leiders reeds duidelijk teruggezakt waren toen de scheidsrech terzijn gewraakte beslissing nam zodat wel mag aange nomen worden dat RWDM nooit terugkomt wanneer Sporting de rechtmatige strafschop toegewezen krijgt en omzet.» V.K. MECHELEN Met «Malinois» krijgt Spor ting zondag a.s. een tegen stander op bezoek die een moeilijke periode doorspar telt heeft. Maar tijdens de vorige week heeft het bestuur de lucht gezuiverd met o.m. Bob Stevens een zondag op non-aktief te plaatsen. Óf deze krachtda dige ingreep aan de basis lag van de overwinning te gen Beerschot is uiteraard moeilijk uit te maken. Nu is het wel zo dat de Mechelaars er in geslaagd zijn om met 10 tegen 11 bijna een uur stand te houden tegen een paars-witte ploeg die toch een voortreffelijk kampioen schap aan het spelen is. Flankverdediger Eddy Smets werd immers van het veld verwezen. Alles wijst er dus op dat Sporting geen geschenken moet verwachten van V.K. Mechelen dat in eerste wel de klappen van de zweep kent. Temeer daat het met Staf Van den Berghe over een voetbal profeet beschikt die toch wel «au serieux» moet genomen worden. Daar tegenover staat even wel dat Sporting op eigen veld nog niet verslagen werd, meer zelfs reeds voor zoveel spektakel dat men op de duur geen rekening meer zou houden met een opla waai voor eigen publiek. Wel bleven de doelpunten ach terwege tegen Berchem en Brugge maarop RWDM heb ben de tricolores wel bewe zen dat ze het nog steeds kunnen. loe KAVD een puntje verspeelde heeft onze reporter ter plaatse n geuren en kleuren verteld. Die „halve nederlaag" op de val- eep tast hopelijk het moreel van Bertels' discipelen niet aan rant Oudenaarde is een tegenstrever die normaal in het Grem- ergse stadion van zijn pluimen laat. ven belangrijk is de uitstap die EENDRACHT AALST maakt U roet weten dat Denderleeuws trainer niemand anders is dan ■aston Van der Eist, één van de begaafste spelers die ooit in e Eendrachtrangen evolueerde. Hij moet nu een taktiek uit hemen om zijn vroegere klub kopje onder te duwen, durven we etwijfelen. n EENDRACHT ZELE De fuaie- 'oeg is ziek en reist nu naör een even zwalpend Puurs. Als de Zeienaars het ook daar laten af weten zijn ze, jammer genoeg rijp vor een bijna uitzichtloze strijd tegen het degradatiespook. JONG LEDE - Meulebeke moet. zelfs met een zondag rust en zonder de in het gips zittende Louis Christiaens op een over winning voor Frans Tuyaerts leer lingen uitdraaien. In Deinze staat SPARTA BUGGEN- HOUT een warme schotel te wachten spelertralner Walter Eellegeert, de man uit Schelle- belle, dwong vorige week buur- ploeg Petegem tot de knieval. Of die referentie volstaat om Buggenhout van het kastje naar de muur de sturen, is een an dere zaak. Gokkers houden het liefst bij een drawn, SK AALST moet tegen FC Ronse het goede resultaat van vorige week bevestigen Kruishoutem moest er tegen oranje-groen met 0-4 aan geloven en voor SK LEB BEKE is het kruis of munt tegen Lokerse WILSKRACHT MOORSEL. twee weken achtereenvolgens gecoun terd. kan zich bij het eerder zwakke VV Mereibeke herpakken en normaal moet Nieuwerkerken een hapje worden voor BAASRO DE Evenmin kansloos is SRARTA APPELS op het de jongste weken fel weggedeemsterde Winnik, In Nederename wacht TERJODEN een bijna onmogelijke opdracht, al weet men nooit welke troef Fons Lockefer uit zijn mouw schudt m Derde wordt DOGGEN-SCHEL- LEBELLE een open wedstrijd, voor al nu de paarsjes uit de Potjes- marktgemeente leider Sint-Lie- vens-Houtem een puntje afhan dig maakten. Topper in D wordt Stekene-SK GREMBERGEN. maar ook OPSTAL- OVERMERE Is belangrijk. In Vierde F is het vooral uitkij ken naar HOFSTADE-OUDEGEM de bezoekers kunnen zich geen puntenverlies verorloven, anders gaan ze onverbicfdellijk uit de titelstrijd Een derby ats SCHROE- VERS MOORSEL - THOR MELDERT kunnen we evenmin over het hoofd zien. Voor SK EREMBODEGEM wordt het oppassen te Massemen want trainer Lajos Pallas heeft in zijn loopbaan al voor onverwachte stunts gezorgd In reeks G wordt, vor onze streekploeg althans, Vrasene - EENDRACHT SINT-GILLIS de blik vanger. Wilskracht Moorsel-H.O. Etikhove 2-4 gen. De Wilde en Turneur, die er in de tweede helft wer den ingehaald, volbrachten hun taak zoals het hoorde, al missen ze blijkbaar kom petitie, wat logisch te noemen is als men meestal op het bankje zit. Tegen Kemzeke werd opnieuw met een alge hele inzet gespeeld. De defen sie, op het slippertje van Pre- veniers na, vormt het sterk ste ploeg onderdeel, al kan gezegd dat Norbert Van den Dungen nu ook in het midden veld volledig aan de verwach tingen beantwoordt. Met De Wilde op volle toeren, moet de Buggenhoutse voorlijn al vast meer stootkracht krijgen want laat de defensie zich moeilijk verschalken dan is het toch zo dat de voorspit- sen het ook even moeilijk kunnen waarmaken. Al bij al haalde Sparta Buggenhout reds 10 punten uit 11 wed strijden. Niet om victorie te kraaien maar nu precies ook niet om te gaan wanhopen. De mogelijkheid zit er beslist in om zich verder in de goe de zin te laten gelden. Zon dag wacht de verplaatsing naar leider Deinze. Het heet dat de Buggenhoutse Spar tanen zich tegen kopploegen steeds flink onderscheiden. V.C. In een korte tijdsspanne die zich van de 48e tot de 58e minuut situeerde werd W. Moorsel door zijn tegenstander geveld en dit betekende meteen een tweede nederlaag waardoor men in de klassering het gezelschap van Etikhove en St. Denderleeuw moest aanvaarden. Zeggen we al onmiddellijk dat H.O. te Moorsel vooral in de eerste speelhelft een zeer goede indruk liet en dat de 0-0 stand bij de rust wel gevleid was voor de thuisploeg. Zonder het tikkeltje geluk vertelde ons trainerspeler Staf Blanokaert hadden we bij het eerste inrukken al tegen een achterstand moeten aankijken Het was immers zo dat in deze periode de gasten een territoriale meerderheid op brachten. De eerste twee doel punten van de bezoekers wa ren echter het gevolg van evenveel missers in de Moor sel verdediging. Een eerste van Staf Blanokaert en daar na miste D'haeseleer de inter ceptie. In de 58e min. keek Moorsel dan tegen een 0-3 achterstand aan door een strafschop. Wilskracht zou daarna echter bewijzen dat het zijn naam niet gestolen had en begon aan een re monte. Van Tricht lukte in de 61e minuut het eerste tegen- punt en dit schonk de thuis ploeg nieuwe 'hoop. Toen De Meyer naar het middenveld werd overgeheveld en Steen hout in de aanval kwam kreeg Wilskracht nog meer greep op de spelontwikkeling. In de 65e min. werd het 2-3 langs een door Schorreel om gezette strafschop. Weinige minuten daarna zou Van Eenoogh, die zich meermaals gevaarlijk toonde Moorsel dan toch de das omdoen, al leef de men door een doelpun- van Van Tricht (81e min.) tocl nog even in de onzekerheid Wilskracht Moorsel- in donkere trui, kreeg vorige zondag geen loon naar werken. De talrijke aanvallen leverde niets op en in de tweede speelhelft liepen de Etikhoofse bezoekers zelfs tot 0-3 uit. (jm) jNadat de twee eerste kompetitiewedstrijden werden verloren, lijn de Buggenhoutenaren nu aan hun negende wedstrijd zonder jiederlaag toe. Enkel tegen Hamme werd gewonnen, zodat liefst Bchtmaal een puntendeling op het scorebord kwam. Of er tegen .Kemzeke niet meer inzat dan een gelijkspel We gingen na af- 'Joop van de ontmoeting praten met sekretaris Baeyens, die toegaf dat Kemzeke de tweede helft beheerst had nadat Sparta 'Je eerste time voor zich had genomen. Het tegendoelpunt had Jr evenwel nooit mogen komen. Het schot waardoor doelman ïreveniers zich liet verrassen was niet onhoudbaar. Het eind resultaat is echter billijk voor beide ploegen, maar de tweede [huisoverwinning zat er voor Buggenhout beslist in. De Spartanen gaven een knap pe eerste helft weg. In het middenveld lieten Palmers, Van den Dungen en Tilley zich gelden, al was het moei lijk door de versterkte Waas- landse defensie te geraken. Rochtus, de beste man uit de voorlijn, slaagde niettemin 'n prachtig doelpunt aan te te kenen. Wauters daarentegen bleef beneden de verwachtin- ral )e< b klopte Freddy Rochtus (Sparta Buggenhout) de samengetroepteKemzeekse defensie.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17