EREMBODEGEM BLIJFT DOORDUWEN IzÓNDÉR Zegjes na Puurs- K.A.V.D. PROBLEMEN Acht maal drawn Een te zware rammeling voor de Klaasjes ^PBOVINCIALE Appels - Baasrode 3-2 4ePB0VIKCIALE Schellebelle en Serskamp op hun best EN NU ER OP LOS Rupelmonde - Robur 1-1 ltPBOVIICIALE Sinaai - Opstal 0-0 j Overmere - Heusden 3-1 SK Grembergen-* Gerda 5-2 tegen Baasrode. >on >m I i klasse-^ >n Baas-I grote il-kan ras geko-het wel niettuir >m dezeianl bestuurs-ws (André)f>a£ 5n schorsing Jer« Voor de|oei leiders met-we het heraan-fcxr overwinning.ten, aantre- Daarbij en met We schrijven Hofstade ech ter bij voorbaat niet af want er kan nog van alles gebeu ren. Niettemin wil het óns voorkomen dat er nu bijna de heilft van de kompetitie opzit, dat S;K. Erembodegem de te kloppen ploeg zal zijn. Dit kwam op de recentste speel dag opnieuw tot uiting. Met liefst drie invallers klopte S.K. Bavegem 'zonder pardon' Het moet evenwel aangestipt dat Rudi Roelandt, Ernie Roelandt die aan hun eerste volledige wedstrijd in het eerste elftal toe waren en Patrick Casier, zich voortreffelijk uit de slag trokken. Bavegem zorgde voor al tijdens de eerste speelhelft voor en zeer sterk verweer. Doch de 'leiders kwamen in voornoemde periode toch al aan twee doelpunten. Bave gem kreeg nochtans de eer ste en meest mooie score kans doch benutte ze niet. In de 30e min zorgde Dusong voor het openingspunt en bij 'deze roos was ook Rudi Roelandt nauw toetrokken. Naderhand zou hij ook een "oet hebben in de tweede voltreffer die net voor het eerste inrukken door Ernie Roelandt tegen het vijande lijke net werd geknald. In de tweede periode was Erembo degem meest bij de bal doch teerde op zijn voorsprong. Onmiddellijk na de kampwis seling zette Dusong het sco rebord op 3-0 en daarna kwam De Smet nog oog in ooq met de bezoekende doel man maar miste deze prima kans. Al met ai een goede wedstrijd van Erembodegem. Met het kleinste verschil doelpunt dat al in de 3e min. werd gelukt moest HOF- STADE de duimen leggen voor T.K. MELDERT. Het gebrek aan afwerking speelde Hof- stade opnieuw parten. Men mist inderdaad een doelpun tenmaker. Veel doelkansen vielen er in dit treffen niet. De beste kreeg Roels maar miste ze. Hofstade hoopt nu -ooedig het probleem van de afwerking van de baan te -elpen door de inschakeling van Rudi Van der Haegen die opnieuw duchtig traint. Trai ner Willy De Vos was on danks de nederlaag toch te vreden over de verrichting van zijn ploeg. ZANDSTUtVERS APPELS speel de tegen Schrbevers Moorsel niet onaardig maar werd tel kens op achterstand geplaatst door een snedige voorlijn van de groentjes. Mits meer trai nen en een goede verstand houding zit er voor Appels een plaats bij de eerste vijf in. Voor de Zandstuiversdoel- punten stonden trainer Van den Bogaerd (strafschop) en Pierre De Feyter (prachtig af standsschot) in. Al na al een verdienstelijke drawn (2-2). EENDRACHT ST.-GILLIS haal de het te Verrebroek. Thuis speler Verschueren opende het goaltjesrecital, maar De Boeck, Buydts, Aerts en Van Heoke in de eerste time en nadien Miohiels maakten er iets fraais van. Vierde opeenvolgende week zonder een doelpunt voor EENDRACHT GREMBERGEN dat het op eigen terrein moest waar maken tegen Kallo. De afwezigheid van Jean De Keyser (schorsing) heeft het Grembergse middenveld deer lijk verzwakt, zodat ook de voeding voor de aanval ach terwege blijft. Eendracht Grem- berger, de openbaring in het R.C. LEBBEKE kon van HEI KANT ZELE één puntje af snoepen. In normale omstan digheden, aldus kapitein haalden we de volle Opnieuw moest men den zonder doelman. Guns deed het dan maar zelf en aktesrde uitstekend, kreeg men af te rekenen tegenslag toen Pisane op de deklat knalde. Men diende ook rekening te houden met de zeer slechte toestand van het speelveld, dat echt on bespeelbaar was. maar de spelleider liet toch beginnen. Voor zondag hoopt men met een volledig elftal klaar komen De verplaatsing Meerdonk wordt volgens se- kretaris Pissens de start van een nieuwe reeks suksessen. EDDY BERTELS „VEEL ZWEET VOOR WEINIG..." Na de wedstrijd Puurs-Dendermonde die incidentrijk ein digde. troffen we in de kleedkamers een uiterst kalme Bertels, die zijn emoties goed verborg. „Vandaag is er veel zweet gelaten en hard gewerkt om de twee punten te veroveren, maar een eigenaardige scheidsrechter deed alles teniet. KAVD akteerde vooral na de kampwisseling heel wat beter dan tegen Leuven. Er stak meer vaart in het middenveld. Hadden mijn leerlingen deze speelwijze ook reeds in de eerste- helft toegepast, dan was de over winnaar reeds na 45 minuten gekend. Tijdens de eerste time spreidden de Donderzonen een te groot zelfvertrou wen tentoon toen was opgevallen dat de tegenstander volledig in de knel zat. Verdomd spijtig dat hier een puntje verloren ging. „En meteen knipte Bertels even aan een glas champagne dat werd getrakteerd door Luc Moons, die het tegen zijn oude ploegmaats had waargemaakt. Joël Van den Bossche „Schut voor Ref. Binst" Op de keper beschouwd mag ref Binst KAVD libero Joël Van den Bossche danken, d;e een hitsige Dendermondse supporter in zijn kloeke armen opving op het ogenblik dat deze de Brusselse scheidsrechter wilde molesteren na afloop van de wedstrijd. Al te vurige supporters zullen het Joël misschien kwalijk hebben genomen. Van den Bossche zelf filosofeerde over zijn „reddend gebaar" „Ik weet dat ik het misschien bij bepaalde supporters zal verkorven hebben, maar langs de andere kant heb ik door het neu traliseren van deze al te hjtsige fan de ref gered van erge moeilijkheden. Stel je voor dat het veld overspoeld wordt door al die ontmoedigde Dendermondse supporters, wat een ramp had dat betekend Er moet orde heersen, ook al werkte die scheidsrechter op eenieders zenuwen". Deze derby van de Scheldestreek werd, net zoals de voorgaande edities, met veel spanning gekruid en mag op sportief gebied een meevaller genoemd worden. Baasrode, dat met een ver timmerd elftal naar Appels kwam, had de grote verdienste tot het laatste ogenblik te blijven vechten voor de overwinning nadat het zelf telkens op voorsprong kwam, maar ook even prompt een appel in de kooi kreeg. Bij de bezoekers ontbrak Verberkmoes en deze handicap verplichtte de bezoekende trainer zijn elftal te vertimmeren. Van Meerbeeck, die gewoon lijk in de spits van de aan val loopt, werd nu naar het middenveld overgeheveld wat zich vooraan liet gevoelen. Toch waren het de gael-blau- wen .die de stand openden op vrijschop langs Magerman. Even zag het er naar uit dat d&ze stand zou behouden blijven tot na de rust, maar Belis verwerkte even voor de koffie een bal in eigen doel. 1-1. Na de herneming ging Sparta dadelijk op zoek naar de winninggoal en onder im puls van Sterck, Van Der Stappen, De Groeve en Van den Hauwe werden de be zoekers onder zware druk ge zet. Vooral Willy De Groeve orkestrerde prima in het mid denveld en zou op het einde zelfs aan de basis liggen van de Appelse overwinning. Toch waren het de bezoekers die wer op voorsprong kwamen langs Van Keer nadat de Baasroodse verdediging de bakens verzet had. Niet voor lang echter, want enkele mi nuten later stonden de bord jes weer in evenwicht. Hier voor zorgde Van den Houwe. Beide verdedigingen kregen het nu hard te verduren maar kweten zich goed van hun - ~k. Bij Appels moeten we De Swaef vermelden, terwijl Jules Van Hoorde zich ook riet onbetuigd liet. Georgie Van den Hauwe dook weer overal op, zoals we dat van hem gewoon zijn. Op een ge- 'ijkspel, dat nochtans in het bereik van Baasrode lag. is het niet uitgelopen, een mis- sertje van De Vroe bracht Appels de volle inzet op. Een hard schot van De Groeve kon de bezoekende doelman niet onder kontrole krijgen en •ssens was er als de kip pen bij om af te ronden. Alle verdere p>ogingen om hieraan nog enige verandering te brengen leverden niets op voor de bezoekers hoezeer Heymans, Segers. Magerman en de Van Keers zich ook inspanden, ze lieten wel zien dat ze een goed voetballend geheel vormen maar dat al leen volstaat niet. De poulains van trainer Willy Goossens moeten ons nu ook eens be wijzen op verplaatsing hun man te kunnen staan, want zoals ze zondag speelden ver dienen ze 'n betere kwotering SOS Schellebelle schijnt er nu toch op vooruit te gaan want tijdens het vorige weekeinde hield het de leider St.-Lievens- houtem in bedwang. St.-Lievens-Houtem dat reeds van bij de aanvang van de wedstrijd op voorsprong kwam, kon blijkbaar op het modderig veld van Schellebelle de goede draai niet vin den. Bij deze onverwachte voorsprong bleven de spelers van SOS kalm en konden een goed spel opbouwen waardoor zij nog voor de rust beloond werden met een gelijkmakend doelpunt. Ook na de rust speelde Schellebelle goed mee en hield de drawn op het bord. Voor de Schellebelse spelers zal het zeker een stimulans zijn en misschien kunnen we nu reeds van een heropstanding spreken. Ook te Serskamp was het reeds enkele weken geleden dat de toeschouwers mochten juichen. Was het evenwel tegen één van de zwakste broertjes uit de reeks, dan deden de zwartwitten het toch overuigend. Gedurende de eerste helft reeds was het duidelijk dat Eendracht alle winstkansen in handen had. Men kon dit overwicht niet in doelpunten omzetten. In de tweede helft knalde Leus tweemaal raak Ook Braem en Clincspoor lukten nog een doelpunt en meteen stond de eind stand vast. Ook voor Serskamp kwam deze overwinning zeker niet ongelegen. Gunstige klanken in de Moer- zeekse voetbalkringen, waar Robur opnieuw langzaam maar zeker zichzelf wordt. Het werd op Rupelmonde welis waar nog geen overwinning, maar daar hadden zelfs de Moerzeekse clubleiders bij voorbaat niet op getipt. Er heerste dan natuurlijk ook r.a afloop een tevredenheid, zo wel onder de spelers als on der de clubdirigenten. „Een overwinning voor ons stak er nochtans in", zegt ons onder- voorzrtter-lokaalhouder en dui- vel-doet-a| Jozef De Maere. „In de eerste helft kon het reeds meer dan 0-1 voor sprong geworden zijn. Albert Lelie die aan de veertigste minuut een knap doelpunt aantekende had daarvoor al het doelhout op zijn weg ge vonden, terwijl zijn collega's de Waaslandse doelman tot enkele knappe tussenkomsten verplichtte. Na de rust ging de Moer zeekse storm toch ietwat lu wen. Dit liet aan de lokalen toe op gelijke hoogte te ko men. „Zondag moeten we naar Melsele, en staan we voor de eerste maal dit sei zoen eindelijk compleet" zegt ons Jef De Maere. „Willy Van De Sompel is opnieuw van de partij en met hem gaat het vertrouwen in de ploeg naar een hoogtepunt. Er wer den bepaald reeds tal van punten verspeeld, maar toch ^even we ons, toch enigs zins geslonken titelambities niet op. Met onze vertrouwens- doelman en een flink in for me verkerende aanvalsleider Albert Lelie, moeten nu de successen aan de beurt ko men. Zondag erop los, met de voorhamer en desnoods zo hard mogelijk, aldus op timistische Jef De Maere FC Baasrode moest nipt onderdoen te Appels. De reis naar Sinaai was voor Opstal een uitstap waar men de volle inzet had verwacht. Gezien Opstal de jongste weken doel punten kon scoren, was men zeer optimist. Het werd moeilijk spelen op een drassig veld waar men alle moeite had om het leder onder kontrole te krijgen. Speelde men oorspronkelijk geordend, dan bleven deze keer de doelschutters in gebreke. De Opstalse portier keek verrast op toen Janssens op de staak knalde, maar het werd geen aanloop om meer dynamisme aan de dag te leggen. Er zaten winstcijfers in toen Aelbrecht prachtig werd gelanceerd maar niet met sukses kon afronden. Het werd dan de achtste puntendeling uit twaalf wedstrijden. De Grembergse derde provincialer SK Grembergen heeft zondag andermaal een knappe partij voetbal gespeeld Met vijf lokale doelpunten kregen de supporters beslist waar voor bun geld Niettegenstaande de uitstekende verrichting van de lokalen werd het toch een te zware afstraffing voor het eens zo geroemde, en tot voor enkele jaren nog in de vierde klasse spelend, Gerda St.-Niklaas. Wanneer Van Hese nog voor de koffie voor een ver diende voorsprong kon zorgen, zag het er toch niet naar uit dat er zulke zware cijfers op het scorebord gingen ver schijnen. Nauwelijks was de tweede helft vijf minuten oud. of Verschelden en Dirk Deferrere hadden reeds een con- fortabele 3-0 voorsprong opgebouwd. Vele supporters die in de plaatselijke cantine een pilsje meer door het keel gat goten keken verrast toen hun kleuren, zonder dat zij zelf getuige waren, reeds de overwinning op-zak hadden. Toch kon Gerda via een vrijschop nog even milderen. Het was ook op dat ogenblik dat doelman De Leenheer «werd gekewetst en door veldspeler Mertens onder de lat moest vervangen worden. Ondanks enkele afstandsschoten van de Waaslanders kon Grembergen de voorsprong vrijwaren. Meer nog, het zouden De Meyer en Verschelden zijn die vijf rozen in het lokale doel deponeerden. Clubafgevaardigde Burghgraeve was na afloop een geluk kig man. „Het werd bepaald een goeie wedstrijd van onze jongens, niettegenstaande dat de overwinning logisch ge zien wel wat overdreven is. De bal rolde nu éénmaal voor ons, en anderzijds liet Gerda toe, goed voetbal te spelen. Zondag moeten we leider Stekene aan huis bekampen. Met de huidige geestesgesteldheid in de ploeg kan er wel puntenwinst inzitten", aldus clubleider Burghgraeve. In de vierde provinciale reeks F maakten de bezoekers geen al te beste beurt. Ze verwierven slechts drie van de zestien te winnen punten, met een overwinning van SCHOONAARDE te HERDERSEM en met het gelijkspel van S. MOORSEL te APPELS. De kopploegen EREMBODEGEM en OUDEGEM bleven overeind en in de kop van de klassering was er alleen Hofstade die door de nederlaag op TK Meldert veld verloor en de achterstand nog moeilijk zal kunnen ophalen. begin van de kompetitie zondag met Jean De Keyser, die meteen aan het einde van zijn vier weken naar Verrebroek. Voor Grembergse clubleidcrs een de hoop, op kropen met de Sparta Appels dei als dat het huidige ment laat vermoeden rode, dat met geen lusies naar Appels was men. zal nu ook wel gaan paniekeren om nederlaag. Zoals een lid ons verklaarde, was in eerste plaats de volledig en gold een derby tegen Appels steeds een zware brok is bleken Na Melsele moest nu ook Heusden de duimen leggen I tegen een op hoge snelheid draaiend Overmere. Het ging 2 de Boerenkrijgers voor de wind want het eerste goaltje 5 k dienden ze niet eens zelf te scoren, daar zorgde de be- 5 zoekende verdediger De Looze voor. Na een half uur werd J het voor iedereen duidelijk dat Gilbert Moerman en zijn J jongens regelrecht naar 'n zevende overwinning stevende: I Van de Velde diepte de kloof verder uit (2-0). Heel even J redde Danny De Moor voor de bezoekers de schijn nog P voor de citroentjes scoorde hij een tegentreffer Toen P Buysse er na een dik uur voetballen 3-1 van maakte, was J de match gespeeld. k I Eigenlijk hadden nog zwaardere cijfers op het bord kun- nen staan, maar Jef Roosendans kreeg een penalty niet tegen de touwen. I Overmere is nu voorgoed gelanceerd eerst vier neder- 3 lagen omdat een halve ploeg gewonde titularissen moest vervangen worden en nadien een non stop rechtdoor die P even onderbroken werd door een pechnamiddag te Haas- I I donk. Geelblauw rukt dus op en wordt een gevaarlijke klant J 5 voor de favorieten. Het is nu uitkijken naar het resultaat J van volgende zondag een reisje naar Eendracht Opstal is voor niemand een lachertje. De Maeyer (SK Grembergen) schiet het tweede thuisdoelpunt tegen Rodriguez'

De Voorpost | 1974 | | pagina 18