Stefaan Podevijn tweede PRACHTPRESTATIE VAN LUC ROTTIERS CROSS OP VIJF FRONTEN Zesde zege voor Albert Van Damme? Japanse karate-elite te gast bij Yawara Kwai Eddy Van Mullem op Denderlands erelijst LEBBEEKS TAPBILJARTVERBOND ATLETIEK Poul De Brauwer heeft tricolore- trui niet gestolen 20 De cross van AC Denderland kreeg deze maal de zegen van de weergoden en mocht nu eens uitpakken met zijn veldloop onder een herfstzonnetje. Een geschikt parcours werd eveneens ge vonden, waarvoor de man aan de micro de h. Van Langenhove de eigenaars dankte voor het ter beschikking stellen van hun terreinen. Rekening houdend met de vele regen die we de jongste maanden kregen werd het de veldlopers niet al te moei lijk gemaakt. Vooral Wauters van Boomse die de wedstrijd ge stalte gaf voelde zich er goed thuis, en werd enkel in het zicht van de meet voorbijgesoken door de overwinnaar Van Mullem (Leuven) en door Thijs van Sgola Boechout. Veldlopen te Dendermonde Eddy Van Mullem Frank Grillaert en Paul Thijs op het schavotje. (C) De Hammenaar Frank Gril laert werd 4e. Voor de atle ten van AGD werd het een lach en een traan, want zo gelukkig dat we de jongste (B. Vercammen) zagen, zo noteerden we uit de 150 ver trekkers bij de seniores een goede 57e voor W. Vermeir en een 59e plaats voor Karei Michiels. Wat verder volgden Omer Vercammen 72e en Re- Veteraan Louis Van Spittael gefeliciteerd monde door schepen Verhelst. zijn zege te Dender- (C) nior Freddy Putteman vond zijn goede draai niet en werd .".ar het einde toe nog en kel© plaatsen teruggeslagen toen ook hij met krampen "nde af te rekenen. D. Van Hende werd de twee de junior van Denderland met zijn 29e plaats. Een van zijn beste wedstrijden heeft al vast Hans Van Damme gelo pen, na niet zo goed te zijn rjestart kwam hij vlug naar voor geschoven om de 17e plaats voor zich op te eisen Minder vlot ging het met Ru dy De Troch die de kloof niet meer kon dichten en 35e werd, Christiaan Verbeke kwam nu als 52e door en De Maerschalck 64e, Cools 69e en Soetewey 82e. Van de 110 gestarte kadetten werd Robin Verheyden 25e, wat zer goed is, R. De Troch ein digde op een behoorlijke 36e en Hofman op de 59e plaats. Van Hoeymissen werd 81e en Maes 107e. Bij de miniemen was Eric Vercammen de bes te met zijn tweede plaats, ter wijl De Smedt 13e werd in de tweede reeks en D. Van Den Eossche dezelfde plaats ver overde in de laatste reeks. De Backer 16e, Van Beveren 19e, L. Waterschoot 24e, W. De Smet 30e, De Man 31e en Geerts 34e waren de overige atleten. Pupil B. Vercammen werd de enige winnaar zon dag met verder nog F. Schelkens 4e, P. Van Der Meersch 8e, K. Wijnks 10e, Schelkens 13e. L. Cool 15e, G. Vlaeminok 19e en E. Mae- remans 22e. Dames te Uitbergen Goede uitslagen liepen ook de dames en de seniores en behaalden zelfs een tweede teneergeslagen waren de kop mannen van de seniores Freddy Van Weyenbergh en Eric De Saedeleer. Beiden kregen met krampen af te rekenen in de laatste ronde en zaten na de aankomst in de put, dat het precies nu te St. Gillis moest gebeuren was zeker wel erg te noemen. Voor de Oudegemnaars zat er nog een prima ereplaats in toen ze als 20e en 30e de voorlaatste maal de meet passeerden, maar dan werden teruggeslagen naar de 34e voor Eric en een 41e voor Freddy. Taminau en De Mey traden nu op de voorgrond met een 47e en 48e plaats. Er waren nog meer atleten die zich overtroffen en zo naat De Vriendt als 74e. Bernd Moens sleurde een 99e plaats uit de modder en F. Van Den Abbeele werd nog 112e. Cami Wauters en Wa terschoot sloten de reeks De schoonste uitslag werd door de veteranen bij elkaar ge lopen met Roger De Witte als uitblinker en de grote verrassing als vierde in de uit slag voor een sterk van zich afbijtende Frans Van Rans- beeck (5e). Hierna was het de beurt aan Al f ons Van Herreweghe om met zijn ze vende plaats als derde Den- de rlar.datl eet door de finish te gaan. Even knap was ook de 12e prijs van P Roels en de 15e van W. Waterschoot. 38e werd nog De Brandt. Ju- Freddy Putteman beet van zich af bij de Juniores te Dendermonde. CC) Pupil Benny Vercammen zorgde voor de enige zege van Dender land te Dendermonde. (C) plaats in de algemene rang schikking. Hiervoor zorgden M.J. De Ridder die 'nu knap zesde werd, L. Verbeke met haar tiende plaats er» M Eeckhoudt die zich ook voor aan kwam nestelen met de 12e plaats, van een goede uitslag gesproken. Juniore Martine Van Herreweghe liet zich evenmin onbetuigd en werd 26e. Scholier Christine Verbeke sleepte nog een 20e nrijs uit de brand. Nog even terug naar de heren voor de prijs van de pech vogel te St.-Gillis, waar Pier re De Troch zich kwetste bij het springen over de beek waardoor hij in aanraking kwam met een plank die er over lag. Dat was tegenslag voor de Oudegemnaar die in gunstige positie liep. (And>ré) A C. LEBlBEKE loopt zich weer in de kijker Wanneer Luc Rottiers verleden jaar de beste senior van AC Lebbeke was, is hij aardig op weg om dit ook in het nieuwe seizoen te verwezenlijken. Het is misschien wel een beetje voorbarig dit reeds na zijn tweede cross te zeggen, maar toch leverde hij verleden zondag op de cross van AC Denderland een opmerkelijke prestatie. Na een tijdje achteraan te hebben ge bengeld kwam hij naar voor om tenslotte nog negende te eindigen na eerste klassers zoals Thijs, Grillaert en andere gereputeerde crossers. Jozef Arijs was in deze cross dertiende, Philips werd 22e, Van Hecke 28ste, De Maeseneer 31e voor Claessens. Het weder was goed. om nie>t te zeggen uitstekend, niettegen staande dit kon de omloop als eerder zwaar worden beschouwd. De leden van A.C. Lebbeke wa ren in twee fronten verdeeld. De meisjes verdedigden de kleuren in Uitbergen, waar Miet Ver meir afwezig was Toch mogen hier de mooie resultaten van Peutier bij de miniemen 1963, Cooreman bij de één jaar oude ren in het licht worden gesteld. Bij de kadetten zijn de uitslagen van de twee Van Buggenhouten en Willems het vermelden waard Bij de kadetten 1960 eindigden Bosman en De Valck eerder achteraan. Verhaven, De Ridder. Desadeleir, Willems, Van Buggenhout en Sae- rens verdédigden de faam van A.C. Lebbeke bij de scholieren terwijl Berghmans en Semol bij de juniores liepen en Van Wem mei elfde eindigde bij de senio res. In het interklubklassement behaalden de meisjes van A.C. Lebbeke een vierde plaats bij de scholieren. Gaan we nu over naar het an- dère geslacht. Bij de pupillen tweede reeks mag zeker de uit slag van E. Vandenabbeele als tweede worden vermeld. Bij de eerste reeks miniemen kwam Peter De Feyter als eerste Leb- bekenaar als vijfde over de eind meet. gevolgd door Van De Voor de. gevolgd door Vermeiren. Berghman. Van Buggenhout. Man- naert en Wijns. Bij de miniemen tweede reeks eindigden Tilly en Van Der Meersdie respectievelijk derde en vijfde. Er was ook nog een dei*de reeks miniemen voor zien. Ook hier waren Lebbeke- ïaars vertegenwoordigd. Van Den Bossche werd er trouwens derde. Callebaut negende. Jacobs. De Waegeneer en Hoofteer veertien de. vijftiende en zestiende. Een derde plaats voor Eddy Ver haven bij de kadetten was een zeer goede uitslag. Freddy De Feyter werd in deze reeks acht ste Lemmens werd 30ste. Van De Meersche éénendertigste ter wijl Van Stappen tien plaatsen verder eindigde. Wijns. Van De Voorde. Berghman, Van Der Strae- ten, Hoofteer en Noël Tilly liepen eveneens deze wedstrijd uit. Evenals Van Buggenhout en Pet- tier die respectievelijk op de 95ste en 105de plaats kwamen te staan. Bij de scholieren liep Francois Willems deze maal als vierde over de streep, gevolgd door Frangois Van Damme, Bosman. Boodts. Wauters en De Boeck. E. Read kwam in dezelfde reeks als 49ste aan. voor Van Rossem en Wijns. De Coster was de eerste Lebbekenaar bij de juniores. Etien- ne Van Den Eede werd negen tiende. Buyst 31ste, Danny De Smedt werd zesendertigste. De veteranen kwamen met 26 mensen aan de start. De Lebbe- kenaars Wijns en Stassijns wer den respectievelijk 24ste en 26ste, De negende plaats van Luc Rot tiers bij de seniores wer*d reeds in de verf gezet. Ook Arijs, .Phi lips, Joos, Van Hecke- De Mae seneer- Clement. Claessens. De Ridder. De Kimpe. Willems, Fillis liepen een eerder goede wed strijd. A.C. Denderland is de enige or ganisator die geen interklubrang schikking opstelt. Indien dit wel het geval was, zou Lebbeke ze ker een mooie plaats behaald hebben. Volgende week rusten de Lebeekse atleten, zoals Roger Moens zou zeggen. Eigenlijk ver dienen ze het wel. want teveel wedstrijden lopen is ook weer niet goed. Van A.C. Lebbeke zul len er dit jaar nog mooie uit slagen uit de bus komen, reken maar J. Mannaert Maesschalck en Van der Hoeven onderscheidden zich met de spoorploegen, Eric Gijselinck werd tweede te Malmédy achter Herbert Leysens die voor eigen publiek aktief was. Te Sint- Gillis werd uitgekeken naar Denderleeuw-winnaar Dirk de Wilde. Hij werd zevende. Luc van Hecke voor het tweede opeenvolgende weekend in eigen, omgeving, behaalde een negende plaats in een junioreswedstrijd die inderdaad heel wat talent inhield. Nog afgelegen was de aktiviteit te Zwijnaarde. Paul Renders was daar veertiende. De veteranen schreven een hoofdstuk apart. Van Damme werd zesde te Brugge, Goossens zesde te St.-Gillis waar van Oeteren ook nog achtste werd. Omdat het voor de heren officieel rust was, is het niet te verwon deren dat de ruimste aandacht dit keer uitging naar de meisjes die zowel in de Aalsterse inter- scholencross als in de Uitbergen- se Snriohting van de partij waren. Onze atletes liepen te Uitbergen. Bij de seniores, waar de Ultber- gense tweeling in nochtans moei lijke omstandigheden de eer van het ganse dorp droeg kwam Griet de Swaef als derde- op het po dium. Wielrenster Rosette van der Stuyft die van in haar jeugd jaren de wit-blauwe kleuren ver dedigde, was achtste. Rit van Poecke werd veertiende. Bij de juniores, aohter Erna van Gendt werd Patrioia Lammens toch wel enigszins verrassend zesde. Lut- gart Oosterlinck werd dertiende. Maria Cosijn vijftiende. Bij de scholieren was het niveau ver rassend hoog, net als bij de kadetten trouwens zodat deze twee kategorieën werkelijk boven uit staken. Hilde Vercauteren, een tijdlang uit de beweging, was de meest aangename verrassing. werd vijftiende. Hilde van Damme eenentwintigste. Bij de oudste kadetten werd Betty Cosijn na een opvallend-hardnek- kige strijd uiteindelijk vierde. Machteld de Backer zesde. Bij de jongste kadetten trok Lutgart aan het langste eind. binnen de klubkleuren dan wel te verstaan met een zesde plaats, voor Ber- linde Poppe Veerle de Petter Bij de miniemen was Ria Bon- naerens, van de kern Berlare wel de meest gelukkige. Bauwens en van Malderen. eerste en derde gingen beiden naar het podium in de tweede serie. Christine Buyle als derde en Veerle Van Herzeele als achtste waren de beste vertegenwoordigsters in de darde miniemengroep terwijl Ann Wellekens zevende werd in de vierde groep, wat meteen het reuzesukses van de gehele cross bewijst doordat een splitsing in vier groepen noodzakelijk was JMV Atleten uit Moorsel - Meldert Verleden zondag waren onze atleten weerom van de partij. De heren bonden de strijd aan te Dendermonde Sint-Gillis. Jefke Arijs leverde bij de seniores een prachtige prestatie en eindigde twaalfde. Paul Coppens die verleden week te Sint-Maria-Ouden- hove veertiende werd in de eerste konfrontatie met 's lands groten, werd nu slechts nummer 24. Ondertussen had hij als militair een tweede plaats behaald te Brasschaat. Bij de juniores kunnen onze at leten op een mooie prestatie terugblikken. Franpois Coppens was echter verre van tevreden met zijn tiende laats. Jozef Van Damme haalde net de maandag krant door twintigste te eindigen. Onze juniores wonnen gemakke lijk het ploegenklassement met hun klub AC Hekelgem. Bij de miniemen bevestigde Ste faan Podevijn zijn jongste uitsla gen door beslag te leggen op ds tweede plaats. Danny Van Damme was 15e. Bij de pupillen werd de Meldertse Mario Plas vijfde in zijn reeks Veteraan 'mest Meersman uit Meldert was tiende. Op zondag 24 november lopen onze atleten te Geraardsbergen. Ook bij de dames geen enkele overwinning. De Moorselse Marie- Jeanne De Ridder werd zesde te Uitbergen. Nationaal kampioene Linda Coppens ging op reis naar Kontich waar alle kandidaten In dezelfde reeks moesten starten. Het is natuurlijk geen kinderspel om uit een meer dan 80 atleten sterke bende los te geraken, Linda moest uiteindelijk de dui men leggen voor het Lierse meis je De Feyter Kleine zus Sonja werd in dezelfde reeks 48e. De zusjes Coppens reizen zondag voormiddag waarschijnlijk naar Leuven, dan kunnen zij in de namiddag hun grote broers aan het werk zien te Geraai*ds5ërgen. Het bestuur van de klub dient echter nog zijn zegen te gevep voor de reis naar Leuven, F V B Veldrijden te Schoonaarde De mensen van Prosper Veldeman, iemand die nu bijna 30 jaar voorzitter is van SK De Toekomst, zijn zaterdag 23 november aan hun zesde veldrit voor formule A-renners toe. De eerste vijf edities werden allemaal door Albert Van Damme gewonnen. Vorig jaar werd het in de „Ver- meulenputten" zelfs een zeer boeiend kijkspel want toen keken Van Damme, Mare De Block en Norbert Vermeire elkaar in de ogen. Van Damme staat er opnieuw. In eigen land liet hij het vorig weekeinde noodgedwongen afweten omdat hij niet tijdig uit Spanje, waar hij trouwens een wedstrijd won, terug, zodat men het op het thuisfront zonder de wereld kampioen moest stellen. Start de leeuw van Laarne op nieuw in de Frankrijkstraat te Schoonaarde. waar de crossers om 15 uur uit hun sloffen schieten Het kan best, want er is in ons landje zaterdag maar één enkele wedstrijd voor de hoogste kategorie. Het is zelfs niet onmogelijk dat het kruim van ons veldrijderslegertje in de buurt vart het Juventusvoetbalterrein slag levert. Er is nog meer te zien in Schoonaarde om 14 uur gaat de startvlag naar beneden voor de C-koersPaul De Brauwer, een jongen uit de streek en nu nationaal junioreskampioen in deze moeilijke specialiteit, voert een legertje toekomstige vedetten aan. Paul de Brauwer nationaal vel<\ ritkampioen bij de juniores favo^ riet te de C-cross te Schoonaarde^ (VS, Dat PAUL DE BRAUWER zijn nationale titel niet gestolen heeftfi maar echt de beste Belgische jongere is. bewijzen zijn resultaten van het jongste weekeinde. In Onkerzele duldde hij gedurende* twee ronden het gezelschap van André Van de Bossche, maaét achteraf maakte Paul er een geslaagde soloren van. In Zelzaty moest hij in de C-cross de nieuwelingenkampioen IWesselis i de ogen kijken. De Westvlaming klampte de hele tijd goed r~ maar De Brauwer klopte hem vlot. GILBERT CATTOIR reisde helemaal naar Silly St Marcoult waa/ hij zevende eindigde in de formule-B wedstrijd. In Hamme stalT er voor Gilbert eveneens een zevende prijs in< En ALBERT VAN DAMME Die leek niet op zijn best., want hi? liet verstek gaan. Op piste, en meer precies in bet sportpaleis te Gent, woit FRANS CAETHOVEN het snelheidstomooi voor ROELS. In de ploegkoers was de Zeienaar, samen met zijn teamgenoot De Meyer, zesde L; ETIENNE DE WILDE kan bet ook op het glimmende ovaal hijT won de puntenkoers voor juniores en nieuwelingen. LUC COL-^ LIJN was derde in dezelfde race. L t Eddy Peelman rijdt in de mesdagen van Munster (Duitsland) Primeur voor Dendermonde De Dendermondse Judo- en Karateclub Yawara-Kwai kwam herhaaldelijk in de kijker. Thans zijn voorzitter A. Ringoot en zijn medewerkers er in geslaagd een kontakt te leggen met de Japanse Karate elite die o.m. ook te Parijs zal op treden. Deze elite komt eerst naar Dendermonde op dins dag 26 november 1974 in de Sporthal te Grembergen. 24 Japanners doen die dag Dendermonde aan. Naast de de monstraties is ook een optreden met Oostvlaamse karate- men voorzien. Het wordt een „primeur" in zijn genre. De 24-man sterke ploeg komt op dinsdag 26 november te 14 uur te Dendermonde aan Al vorens een toeristische tocht door de stad te maken wordt het team ontvangen op het stadhuis. Het optreden zelf is voorzien te 20 uur in de sport hal te Grembergen. Het programma zal bestaan uit een ontmoeting Japan - Oostvlaamse selektie met ploe gen van tien man. Ook staan een reeks demonstraties op het programma gebracht door de Japanse meesters b.a. katas en vervolgens met sa- mourai's. nunchaku's, sai's, lonpha's enz. Het ligt voor de hand dat de liefhebbers van karate hier een enige gelegenheid krijgen kennnis te maken met de verfijnde stijl van de karate, zoals hij In Japan wordt be oefend en die vooral berust opsnelheid. Het is dan ook de bedoeling van de Japanse ploeg aange voerd door de h Tani. 8e Dan, de Belgische karate-be- oefenaars hun stijl te laten kennen. Voor de Oostvlaamse selektie wordt het vast een unieke belevenis. war»t de kans om tegen Japanse mees ters in het strijdperk te tre den krijgt men zomaar niet elke dag aangeboden Yawari Kwai. de Dendermond se Judo- en karate klub die zelf een 120-tal leden telt mag terecht fier zijn. Het is niet de eerste maal dat Ringoot en zijn klubgenoten zich in de kijker werken en dan zowel Inzake organisators - als bij de kompetitie. De klub gaat geen moeilijkheid uit de weg en dit pielt alvast voor de reuze geest die er heerst. Bij Yawara Kwai gaat het in de eerste plaats om de sport zelf en dit is wel het voor naamste. Wat de Dender mondse klub thans komt te bieden is enig te noemen en hopelijk zal de Grembergse sporthal op 26 november te 20 uur ook vollopen - Yawara- Kwai heeft deze belangstelling verdiend V.C. Uitslagen Zorro's - Stadion Sportvrienden - Bonanza Mosselhujs - Fugitives Ware Vrienden - Moderna Rare Mussen - Zandmann. uitg. 2 Ware Vrienden 10 137 7. Moderna 10 87 12 Bonanza 9 71 18-2 Eierkloppers - Schuurken 13-7 3. Zandmannekens 8 119 8. Klieksken 9 86 13 Schuurken 9 70 9-11 Klieksken - Tankers 12-8 4. Eierkloppers 9 110 9. Fugitives 9 77 14 Stadion 10 69 15-5 Klassement 5 Jetsons 9 109 10. Rare Mussen 9 74 15. Sportvrienden 9 52 17-3 1 Zorro's 10 158 6. Mosselhuis 9 88 11. Tankers 9 73 (vsl)

De Voorpost | 1974 | | pagina 20