M LKUI )Ï1E» BETREEDT 11 IIEUI UUE 1 >ni 1ED KWB KURSUS DIENSTVER LENERS HUISVESTING MELDERT NOODLOTTIGE TOCHT: TWEEDODEN DE STINNEKES ZORGEN VOOR ANDERE VOETBAL INTERKOMMUNALE KWIS TE MOORSEL Dendermoncft; U 10 - 29/11 /74 - De Voorpost Putstraa Enerzijds stelt men vast dat heel wat mensen met vragen en moeilijkheden zitten inzake het kopen, bouwen of huren van een woning. Veelal weet men niet wat mag en kan, en waar men zich kan wenden met vragen en problemen daaromtrent. Anderzijds zijn er heel wat die, omwille van onwetendheid, bepaalde mogelijkheden niet of verkeerd benutten, en nadien onprettige vaststellingen doen. Hoe dan ook, er is een toenemende vraag naar objektieve informatie en hulp in deze sektor. Wat bestaat aan dienstver lening, kan onvoldoende de vraag beantwoorden, omdat het niet gekend of op een te enge materie toegespitst is. Met deze kursus is het de bedoeling een groep vaste mede werkers te vormen, die o.m. kunnen instaan voor een zo ruim mogelijke informatie in deze sektor. Het is echter niet de bedoeling super-deskundigen op te leiden die op alle vragen een antwoord kunnen geven. De materie is daan/oor te kompleks. VORMGEVING De kursus gebeurt in samenwerking met de KWB-verbonden Aalst en Dendermonde. Hij heeft plaats op VIER ZATERDAGNAMIDDAGEN 11 JA NUARI 1 EN 15 FEBRUARI —8 MAART 1975 telkens van 14 tot 18.30 u. in de Kievit, Kerkstraat 20 te Gijzegem. Inschrijven langs het afdelingsbestuur. Het gezin Jan Buyl - Traute Schwohl, Parijsstraat 17 te Mel- dert telt zeven kinderen: Karl (14.6.56), Jean-Pierre (28.2.59), Jozef(27.3.61), Josiane (15.5.62), Godelieve (25.4.63), Sonja (18.3. 66)en Marie-Jeanne (31.1.68). Metser Jan Buyl (Meldert 10.2. 37) leerde Edelraute Schwohl (Danzig, 25.4.33) in Köln ken nen terwijl hij zijn militaire dienst volbracht en ze huwden op 19.2.58. Daar Karl, die op maandag 25 11 naar het Rekru teringscentrum moest voor zijn «drie dagen» naar Köln bij zijn oom vertrokken was plande Jan met zijn echtgenote een rit doorheen. Nederland om twee familieleden van echtgenote Schwohl in Duitsland te gaan bezoeken en tevens Karl mee te brengen. De slechts een paar maanden nieuwe Ford Taunus werd gekontroleerd en gesmeerd voor de rit, er werd gezorgd voor bloemen voor moeder Schwohl en samen met de vier meisjes vertrokken ze in de nacht van vrijdag op zaterdag 23 novem ber. De beide jongens zouden thuisblijven want er was voetbal. Toen zaterdagvoormiddag dan het bericht van de rijkspolitie van Ruinerwodl via de rijks wacht van Aalst burgemeester De Vos en zo de Meldertse gemeenschap bereikte, liep deze erge mare als een lopend vuurtje rond van huis tot huis. Veldwachter Urbain Van Onacker kreeg de droeve taak de beide achtergebleven zonen en de familie te verwittigen en reeds kort na de middag bracht een taxi Maria Pieters-De Troch en Constant Buyl naar de plaats van het ongeval. Waarschijnlijk heeft het ongeval ongeveer volgend verloop gehad. Jan Buyl reed, na onderweg reeds een uurtje te hebben gerust, op de rijksweg naar Assen met drie rijvakken en werd dooreen tegenligger totaal verblind zodat zijn wagen fron taal tegen een boom langs de weg terechtkwam, zich toch terug op de weg draaide en daardoor een eveneens verblinde Duitse chauffeur nog werd aangereden. De moeder was dadelijk dood en de andere inzittenden werden, op Sonja na die in de boerderij bleef waar werd getelefoneerd naar de politie, naar het Dia- konesziekenhuis te Meppel overgebracht waar de elfjarige Godelieve in de loop van de voormiddag overleed, terwijl Josiane in de komma was en Marie-Jeanne bewusteloos. Jan zelf had twee ribben en een sleutelbeen gebroken. In Havelte waar de dood zo onbarmhartig toesloeg en een moeder van zeven kinderen samen met een dochtertje over leden waren ze nog op ongeveer 50 km. van de woonplaats van haar zuster Ingeborg. Uit een papier, gevonden bij de inzit tenden maakte de politie het adres op van een familielid aan de grens van Denemarken dat telefonisch werd bereikt en dat zorgde voor verdere mededelin gen aan de Duitse familie. Sonja, 8 jaar. werd slechts met enkele schrammen (ze sliep en weet van het hele geval niets) meegebracht en is nu voorlopig onder de hoede van Mw. Maria Pieters-De Troch. Door de zorgen van gemeente bestuur en de K.O.O. werden de lijken overgebracht en de begra fenis zal plaats hebben te Meldert op zaterdag 30 novem ber. Zoon Karl werd dan verleden zondag door Duitse familieleden naar Meldert gebracht en moest dan maandagmorgen naar 't Klein Kasteeltje. Hoe het met de gekwetste personen verder zal evolueren, is natuurlijk nog een open vraag. Na een suksesrijke periode afgesloten te hebben onder de naam «Wolfsangel» kregen we afgelopen weekeinde de premiè re van de Aalsterse kunstgroep ALKUONE. De nieuwe naam is de verper soonlijking van een nieuwe rich ting, die van vendelzwaaien, uitsluitend voor jongens, geëvo lueerd is naar een programma waarin de vlag slechts als hulpmiddel een uitdrukkings vorm betekent van een op dansen afgestelde uitvoering, voor jongens en meisjes. ALKUONE Deze naam zit zoals haar pro gramma ten andere, vol van symboliek. Een alkuone is een soort ijsvogel, die steil op zijn doel afgaat, terwijl zijn uitzicht kleurrijk, zie kostumes en vlag gen, en zijn houding sociaal en trouw is. Deze laatste eigen schap vinden we bij de bijna honderd leden steeds terug. Alkuone vormt een familie, die naast haar optredens elke woensdag en vrijdag in de turn zaal van het VT1 oefenen. De leden, afkomstig uit alle scholen van Aalst en omgeving zijn in drie groepen verdeeld. Een groep bestaat uit een 25 mensen van 8 tot 12 jaar oud, terwijl de ouderen in twee groepen zijn onderverdeeld. In groep 2 zitten een veertigtal beginnende leden, die na één jaar opleiding tot groep 2 kunnen overgaan. De jongste worden opgeleid door Andrée Segers terwijl Oscar Van De première te Gijzegem werd zeker qua belangstelling een meeval ler (jm) Malderen samen met Francine D'Haeseleer en Rita De Roeck de opleiding van de oudsten verzorgen. Het dagelijks bestuur wordt verder nog gevormd door Etien- ne Moerenhout (sekretaris), René Mispelter (regie), Antoon De Vogelaere (ouderkomitee). Mevr. Van Malderen (kostumes) en Guido De Corte (propa ganda). PROGRAMMA De première, die doorging in het Sint-Vincentiusinstituut te Gij zegem voor een talrijk opgeko men publiek, liet reeds de nieuwe opties van Alkuone duidelijk blijken. De nieuwe vormgeving die uit de 16 acts afstraalde werd door de toe schouwers erg gesmaakt. Vooral de evokatie van Vlaanderen, die in het tweede gedeelte ten berde werd gebracht was een technisch kunstwerkje. Het is dan ook niet te verwon deren dat het programma voor de volgende maanden met optredens te Beringen, Kursaal Oostende, Douet en een rondreis in Frankrijk, reeds rijk gestof feerd is. Alkuone dat zich zelf financieel bedruipt, krijgt enkel subsidies van het Ministerie van Kuituur (jeugdvorming) onder het budget voorzien voor Ama teuristische Kunstgroepen. Een aktief lidmaatschap bij Alkuone is voorde hedendaagse jeugd een gezonde alternatieve vrijetijdsbesteding. Men leert er zowel mime, jazz, yoga, modern en klassiek ballet beheersen, terwijl de gezonde Vlaamse sfeer de gezonde ontplooing van een jeugdig mens bestendigt. D.D. Alkuone op nieuwe wegen (jm) Te Meldert in de Putstraat, nr. 16, ge weet wel, die straat langs het aloude Hof te Putte waar in de Middeleeuwen Meldert zijn roem vandaan haalde als belangrijkste centrum gelegen tus sen Brussel en Aalst vindt U, vlak bij de grens niet alleen van Meldert doch ook van de provincie, een gekende afspanning waar veel auto's en nog meer fietsers 's avonds na hun dagtaak ofwel op zon- of fesstdag slecht voorbij kunnen, het zeer bekende café «In 't Natuurmuseum» bij Stinne Pieters- Aelbrecht. NATUURMUSEUM Natuurmuseum is het niet al leen wegens de tuin errond waar het wemelt van berggei ten, pony's, allerlei kippen waarvan er vroeger ook een was met drie poten, enz. doch ook vooral binnen in het café zelf waar een hele reeks prach tig opgezette dieren te pronk staan o.a. hert, uil, specht, ek ster, valk, vos, everzwijn, enz. Laatste aanwinst van Stin; men vraagt zich wel eens af waar ze het allemaal vandaan haalt blijkt een zeer mooie in de Ardennen door een chauf feur van de pluimveeslachterij Artislach doodgereden marter te zijn die dan in Lebbeke is afgewerkt en prachtig opge vuld. Een echt levende pose, zou men zo al zeggen. SPORTCAFE Buiten natuurmuseum heeft Café Stin nog andere pijlen op de boog, en dan vooral sportie ve. Niet alleen is er een Wieler- klub gevestigd die zich nog ver leden week onderscheidde door de inrichting van een cyclo-cross op nationaal peil met de vedetten als Albert Van Damme, Erik De Vlaeminck, Norbert De Deckere enz. en die zich op bewuste 11 novem ber in een prachtig weertje en in een fantastische belangstel ling langsheen het schilderach tig circuit mocht verheugen doch ook is Café Stin het lokaal van een bloeiende Biljartklub. De er eveneens gevestigde spaarkas «De Bosvrienden» houdt er ook regelmatig een feest en nu a.s. zaterdag 23 en zondag 24 november is er de jaarlijkse schieting op de bak en werpen met de teerling naar honderden stuks wild. Een bui tenkans dus voor de liefheb bers! SUBJEKTIEVE PROEF WORDT AANGEKONDIGD Op zaterdag 14 december gaat te Moorsel de interkommunale kwis door tussen de gemeenten Baardegem, Essene, Hekelgem, Herdersem, Meldert en Moorsel. Deze kwis zal aanvangen te 20 uur stipt in de turnzaal van het klooster te Moorsel. Het is een inrichting van de gezinsgroep V.O.K. met de medewerking van het gemeentebestuur en De Voorpost. De kwis wordt opgesteld door vijf personen die zich reeds ge ruime tijd inzetten voor het welslagen van deze wedstrijd. Het zijn: Freddy De Schrijver, René Ghijsens, Robert Mannaert, Fred Van Biesen en Paul Van Rossem. De inrichters hebben besloten nu reeds de subjektieve proef aan te kondigen. SUBJEKTIEVE PROEF Zoals medegedeeld zal de proef dit jaar niet meetellen voor de totaalstand. Naar het schijnt vragen sommige mensen zich af waarom deze wijziging werd ingevoerd. De inrichters zijn van mening dat een bepaalde ploeg deze proef zeer goed zou kunnen uitvoeren, doch ondanks alles een lage kwotering zou kunnen krijgen van de jury. Daarom wordt hij trou wens subjektief genoemd. Stel nu dat een bepaalde ploeg de kwis zou winnen of verliezen omwille van deze subjektieve proef. Wat zullen wij dan te horen krijgen? Waarom behouden wij dan die proef? Dat is enkel omdat het publiek zich ook zou kunnen amu seren Opdat deze proef nu in de beste voorwaarden zou verlo pen hebben wij gedacht hem vooraf aan te kondigen Zo zal hij het prachtigst verlopen en zullen de toeschouwers er het meest aan hebben. De ploeg die deze proef wint zal tevens met een speciale prijs worden bedacht. «De delnemende ploegen moeten gedurende drie minuten, met minstens zes mensen, iets naar voren brengen wat typisch is voor hun gemeent». Wij laten iedereen vrij, zo zal het misschien best lukken. Men mag zelfs de 12 spelers mobiliseren voor deze proef, en alle mogelijke en onmogelijke benodigdheden meebrengen. Het komt erop aan zo humoristisch mogelijk, een toneeltje op te voeren waarmee het publiek zich amuseert. PRONOST1EK De inrichters zullen en/oor zorgen dat iedereen kan meespelen. Iedere aanwezige zal in de mogelijkheid gesteld worden een onbepaald aantal keren te pronostikeren op de kwis. Het zal er enkel op aan komen vooraf de juiste uitslag van deze interkom munale kwis te bepalen. Aan deze wedstrijd zullen tevens een heleboel waardevolle prijzen verbonden zijn. PRIJZEN Handelaars of partikulieren die deze Interkommunale Kwis, ten voordele van de oude, zieke en gehandikapte mensen van Moor sel, wensen te steunen, kunnen hun bijdrage overhandigen aan iemand van de groep V.O.K. Wij danken u bij voorbaat. VOORBEREIDING In ons nummer van vorige week meldden wij dat te Baardegem een ploeg wordt samengesteld door schepen De Gols en de heer Van der Borght. Dat is best mogelijk, maar heden vrijdag 29 november wordt een oefenkwis ingericht tussen ploegen van de verschillende straten. De inrichting van deze oefenkwis wordt het werk van de sympa- tieke schepen August De Boeck. Ere aan wie ere toekomt FRED VAN BIESEN STINNEKES EN STINNE-BOYS Bij ons bezoek verleden zon dagvoormiddag aan het café zagen we daarbuiten niemand minder dan Keizer Kamiel Ser- gant van Aalst die eens kwam kijken naar de toestand van het niet) op nahouden en dus moe ten we elke week selekteren en uiteraard een hele groep speel- lustige voetballers en «voet balsters» aan de kant laten wat wel eens spanningen kan meebrengen. Gelukkig schijnt de geest in beide teams voor dag in het weekend vrouwi voetbal komen bekijken eventueel bewonder rendez-vous in de Meldert aan Café Stin. eens wat anders! De stoere meisjes van de Stinnekes (jm) voetbalplein naar al die eeu wige regens. In café Stin is im mers ook een voetbalploeg ge vestigd, wat zeg ik, niet één doch twee ploegen. Naast de bestaande ploegen te Meldert, nl. «Eendracht» en «Thor» die uiteraard mannen- ploegen zijn werd bij Stin beslo ten ook een vrouwenploeg op te richten en Stin was daarmee niet alleen dadelijk akkoord doch zette dat besluit in daden om. Ze kocht voor alle speel sters truitjes en broekjes (schoenen moesten de speel sters zelf kopen) en zorgde, met de hulp van een hele schaar welwillende medewer kers, voor een mooi plein, vlak bij haar café gelegen. De ge ëmancipeerde dames vorm den dus een ploeg met als kapi tein Clementine Christiaens- De Maght en als animatrice provinciaal raadslid Anny De Maght-Aelbrecht. De mannen konden wel verdragen dat hun dames met de bal speelden, ze komen ze zelfs regelmatig bewonderen cn aanmoedigen doch wilden zelf dan toch niet voor gedegenereerd door gaan en stichtten op hun beurt ook een ploeg. Zo werden dus geboren de damesploeg «De Stinnekes» en de herenploeg «De Stinne-Boys». BESTUUR Voorzitter van beide ploegen die in wezen slechts één en kele organisatie vormen is Juul Pieters, zoon van de waardin. Jean De Meyer is sekretaris en trainer terwijl o.a. Albert Bau- wens, Albert De Ridder, André Nuelant en Gustaaf Van de Velde bestuursleden zijn. Beide teams spelen in het ver bond SETOK, de heren in reeks C (de laagste als begin ners) en de dames in de enige reeks en wisten allebei reeks enkele zeer opmerkelijke en ook opgemerkt uitslagen bij een te schoppen. Dat er al eens een goal gescoord wordt in eigen doel kan natuurlijk overal voorvallen. Voorzitter Juul: «Als caféploeg is het wel moeilijk. Een reser- veploeg kunnen we (er nog beeldig en mag ik, als voorzit ter, veel zeggen.» Dat de geest er prima is kan men wel zien als men na de match, zelfs als de klok reeds 22 u. wijst, nog praktisch de ganse ploeg samen kan aan treffen om na te kaarten over de gespeelde match en plan nen te maken voor volgende strijd. NOG ZUIVERE SPORT! Hoeft het gezegd dat de bedoe ling van beide ploegen louter sportief is en dat elke politieke bedoeling er uit den boze wordt geacht. Wie speelt doet het uit ware liefhebberij want de belo ningen en de vergoedingen zijn er uiteraard onbestaande. «Twee pinten bij winnen en één bij verliezen,» zegt Juul. Hoe dergelijke ploegen zich dan ook financieel, met alle on vermijdelijke kosten die derge lijke inrichtingen meebrengen, kan recht houden lijkt dus wel een raadsel. Allereerst is er na tuurlijk het overlopen van goede wil van spelers be stuursleden en supporters en verder is er ook een jaarlijks Bal dat dit jaar gehouden werd in juni ter gelegenheid van Put- straatkermis en dat zich in een groot sukses en een gunstige financiële uitslag mocht ver heugen. Tevens wordt op iedere match een mini-tombola gehouden en bok dat helpt weer de kas spijzen. SPORTIEVE DAMES Voetballen gebeurt wel prak tisch in elke gemeente, maar dan door mannen. Te Meldert zijn er dus ook dames die deze sport beoefenen en aan lief hebsters is er werkelijk geen tekort. Ook het plein heeft wel veel in spanning gevraagd en nu be schikken Stinnekes en Stinne-Boys over een waarlijk mooi voetbalveld waarop zelfs een effektieve door een geluk kig toeval en veel medewer king van «Vlugge Jongeren Baardegem» overgenomen verlichting niet ontbreekt. Verplaatsingen gebeuren elk met eigen wagen waarvoor dan de chauffeur een minimale vergoeding ontvangt. Wil U dus eens op een namid- i k Glaasje op, laat je rijden!0,1 Voor de zesde kamer vanrT1 boetstraffelijke rechtbank Dendermonde geleid voorzitter Charles Hoon* verscheen dinsdagmoi Desiré Verleysen, pasteil ker, wonende te Welle. De man moest zich ven woorden nadat hij op zatei 23 oktober jl. zijn wagen'z' dronken toestand stuurde!''0, op de Gentsesteenweg pr-Z naar links uitweek en er frre taal in botsing kwam met f0' personenwegen bestuurd ór1'1 deh. Roger Beerens, wonefH' Bosstraat 74, te Erpe Dep volgen van de botsing ward verschrikkelijk. Uit de tot) vernielde wagen van Beer$ werd buiten de ernstig V. i wonde bestuurder ook nog zwaar gewonde echtgenide Mariette De Groote (23) wer haald. Kort na haar aankom in het hospitaal van Aalst oving leed zij aan de opgelopen vtoj wondingen. Ww Desiré Verleysen werd door)'/" rechtbank veroordeeld tot èer effektieve gevangenisstraf \|ff 9 maand en een geldboete 6.000 F. Bovendien kreegr* ook nog 6 maand rijverbf (H.D.W.) p Man uit Herdersem zw gestraft. 3 jaar Celstraf vfcr aanrander. m Woensdagmorgen verleef de Dendermondse rechtb f- vonnis inzake Willy C. uit F en dersem. De man werd vervo wegens een reeks aanrand1"1 gen gepleegd in het Aalster 8 Gezien het erge van de feiVP was de rechtbank verre \f"' mals. Willy C. werd vero deeld tot een gevangeniss d van 3 jaar, waarvan een j voorwaardelijk en bovend kreeg hij een geldboete v 6.000 F (H.D.W.)

De Voorpost | 1974 | | pagina 10