Dertien ongeluksgetal Prima ti MINUTEN PLEIT NA 10 BESLECHT Doelpunt van beste speler; Zegjes na K.A.V.D.- Oudenaarde VOETBAL 3e NATIONALE VC Jong Lede - Meulebeke 1-1 BEVORDERING Voetbaluitslagen van zondag 24 november 1974 KAVD - Oudenaarde 2-1 Denderleeuw - Eendr. Aalst 1-0 Voetbalkalender voor zondag 1 december 1974 Puurs - Eendracht Zele 1-0 16 Lede is er ondanks een sterk veldoverwicht niet in geslaagd Meulebeke geheel te ontlopen. Meteen komt Lede twee punten achter Merchtem, weliswaar met nog een inhaalwedstrijd te goed. Twee verdedigers brachten reeds in de eerste tien minuten de uitslag op het bord. Nadien zorgde doelman Van Luchene dat enkele Leedse doelkansen niet tot het resultaat leidden dat ze verdienden. wat hij in dergelijke omstandig heden uit de mouw gaat schud den. Hopelijk onderschatten wij de weertwarheid van de Lede naars. MARCOLE. Eenieder met ons had gehoopt dat de twee laatste speeldagen van de maand november waar in de Zeienaars gekonfronteerd werden met bedreigde elftal len de situatie in een gunsti gere richting zouden kunnen stuwen De thuiswedstrijd te gen Menen hield een grote ontgoocheling in en nu werd te Puurs met een nieuwe ne derlaag de kous totaal over het hoofd getrokken, met het ge- voig dat de rood-zwarte forma tie nu laatst geklasseerd staat met Stade Leuven. Onmiddellijk rijst de vraag zal het moreel geknakt Zele er in de naaste De wedstrijd was amper twee minuten oud toen Ysewijn met een prachtige kopbal, op hoek schop van Uvijn, Lede op voor sprong bracht. Amper zeven mi nuten later benutte achterspeler Vlieghe een vrijschop om de ploe gen op gelijke hoogte te brengen. Ondanks tal van mooie en snel uitgevoerde kombinaties, geraak ten de Ledenaars maar niet op voorsprong. Een prachtig vluch- schot van Deneef werd door een uitmuntende Van Luchene uit de goede baan gehaald. De bezoe kende doelman zou nadien nog voor enkele opgemerkte tussen komsten zorgen Zodoende werd het Leedse veldoverwioht niet voldoende met doelpunten geno teerd. Na de pauze kwam Meulebeke mee in de wedstrijd en wist het steeds zwakker akterend Leeds middentrio In de schaduw te spe len. Van Moerbeke en Anno kwa men zelfs Vermoes bedreigen. De stand onderging echter geen wijzigingen meer. Deze tweede helft werd wel „gekleurd" met vier gele kaarten. Hierbij genoot Lede de trieste eer. er drie op het boekje te krijgen. Cammu. Mergeay en D'Hondt waren de gegadigden. Wij menen dat dit voor Mer geay een zondag rust betekent Voeg daarbij dat Collijns Christiaens nog niet speelklaa zijn. en dat wacht er de Lede naars volgende zondag een wei nig benijdenswaardige opdracht, leider Merchtem in eigen vesting gaan bekampen met een geheel vertimmerde ploeg. Wanneer wij het voorlopig hou den bij een puntendeling. dan zou dat al een meer dan uitstekend resultaat zijn. Alhoewel Je met lepe vos Tuyaerts nooit weet FC Denderleeuw 1 Eendr. Aalst 0 Puurs - Eendr. Zele 1-0 KAVD - Oudenaarde 2-1 Jong Lede - Meulebeke 1-1 Deinze - Sp. Buggenh. 3-1 SK Aalst - FC Ronse 3-0 SK Lebbeke - Lokerse 1-1 W Merelbeke 1 W. Moorsel 1 Baasrode 1 Nieuwerkerken 1 Winnik - Sp. Appels 1-0 Nederename - Terjoden 3-0 Moerbeke - Pollare 0-0 Doggen - Schellebelle uitg. Opstal - Overmere 4-3 Stekene - SK Gremberg. 2-1 Melsele - Robur 1-1 Eendr. Meldert - Gijzeg. 4-0 Schoonaarde - Wichelen 3-1 Hofstade - Oudegem 2-0 Bavegem - Herdersem 2-1 Schr. Moorsel 1 Thor Meldert 1 Massemen - Erembodeg. 1-2 Berlare - Erondegem 1-3 Wieze - Zandst. Appels 0-0 Meerdonk 4 Racing Lebbeke 0 Verrebroek 1 Eendr. Grembergen 0 Boonwijk - SK Lokeren 4-0. Heikant Zele - Sombeke 1-4 Vrasene - Eendr. St.-Gillis 2-2 toekomst in slagen met heel wat sterkere tegenstanders te kunnen afrekenen We hebben onze mening getoetst aan deze van een bestuurslid van de klub, die nuchterheid paart aan kalmte, verklaarde dat ook te Puurs de zaken mank liepen omdat sommige spelers ge brek aan inzet vertonen en dat het juist de elementen zijn, waaraan het elftal zich zou moeten optrekken. De Loose was zwak en ook Martens bleek een gemakke lijke prooi als Puurs de tegen- aktie ontketende. Deze vonden in Schampaert en doelman Ver heven de elementen om de druk op te vangen Voor Stuer moeten we weke lijks in herhaling va'len de verhoopte witte merel in de aanval is het grote zorgenkind geworden gezien Robert door het missen van onte'bare kan sen minstens drie punten voor zijn ploeg in de rangschikking heeft verspeeld. Andermaal heeft hij verleden speeldag gefaald Er zijn nog andere o.i. aanvechtbare fei ten. want het blijft een raadsel, waarom John Coles de plaats moet ruimen voor Martens Eveneens begrijpt niemand waarom de heroptredende Hui- zenga in de aanval werd ge loodst. terwijl het voor de hand lag dat hij eenvoudig de plaats zou innemen van Jaak Goos- sens die terug met een lies kwetsuur geplaagd zit en 3 zondagen inaktief is. Ten andere Van Wambeke geeft meer rendement in de aanval dan in het middenveld. Wanneer de paars-blauwen aan de rust met een 2-0 voorsprong naar de kleedkamers togen, dachten de meeste KAVD-aanhangers dat het in de „zak" was. Niemand zal hebben durven voorspellen dat de Ros Beiaardzonen het na de kampwisseling en vooral in de eindfaze moeilijk kregen om de volle inzet thuis te houden. Het mag dan nog een gelukstreffer heten waarmede Oudenaarde opnieuw in wedstrijd kwam, het bracht het plaatselijk team in paniek, zodat nog alles mogelijk was. De bezoekers bleken vanaf dit ogenblik in het middenveld vleugels gekregen te hebben en daar in het Dendermondse middenveld, op uitzondering van de briljante Van riolsbeek. iedereen door de knieën ging kreeg <Je defensie het hard te verduren. Van den Bossche en co plooiden, maar bleven toch overeind en dit was ook wel enigzms te danken aan enkele resolute tussenkomsten van doelman Dierick. We mo gen ook de prachtige ver richting niet vergeten van li bero Van den Bossche. Den- dermonde lag na het Oude naards doelpunt beslist on der, maaf de verdienste van de overwinning lag in de eerste speelhelft. Toen zagen we een KAVD dat de bezoe kers in alle lijnen domineer de en het mag zelfs gezegd dat Oudenaarde zich met een 2-0 achterstand gelukkig mocht achten toen de ref. voor rust floot. KAVD draaide vroeg op volle toeren met een doelpunt van „Chou" De Bieeckere. fn het middenveld werd voor iedere bal gestre den en telkens Moons of Schdllaert werd bereikt, ging de bezoekende verdediging aan het panikeren. Dat Oude naarde met geen zwaarder passief naar de kleedkamers trok dankte het in de eerste plaats aan doelman Loeman. Bleef het uiteindelijk bij een 2-1 uitslag dan zat er voor KAVD zelfs in de periode dat de bezoekers fel drukten, nog eens kans op een hogere sco re in, toen de voor Schollaert ingehaalde De Weirdt op een kwartier voor het einde een reuzekans voor de voet kreeg. Het jongste streekderby tussen FC Denderleeuw en E. Aalst, waarvoor de verwachtingen hooggespannen waren heeft de vrij rJ talrijke kijkers niet doorlopend kunnen bekoren. Er vielen wel enkele prangende momenten voor beide doelmonden te noteren,r' doch het wedstrijdritme en het spelgehalte lagen niet zo hoog. Was de eerste speelhelft meer gelijkopgaand dan was gedurende het eerste half uur de thuisploeg toch meer gevaarlijk vooral dan langs Mees die ontegensprekelijk tot de beste speler mag gepromoveerd worden. ze onmiddellijk de vrijstaand! Mees bediende. De knal laatste genoemde streelde kruishout. Pas in de 36e mid noteerde men het eerste gevaar-j lijke schot van Aalsterse zijdel De Potter, die evenwel geen pot; ten brak. noopte Verhulst tot een sublieme redding. Hiermee hatj men het beste van de eersti speelhelft gezien. Rust 0-0. de '52e min dreigde een niet gevaar voor de Eendracht doel man en Dierickx kon een kop stoot van Janssens net op di doellijn wegwerken Dit wa: slechts uitstel want amper drii minuten later viel het doelpun dat over de inzet van dit derb) zou beslissen. Het was een vo dragen F.C. aanval met als aai knopingspunt Janssens die de bi in een tijd naar Everaert speel de. Deze laatste tikte onmidde lijk door naar Mees die Jans< gers ditmaal geen kans liet. Var af dat ogenblik ging Amolis d« Aalsterse aanval meer steunen en kwam in de 70e min zelf» dicht bij een doelpunt. De goed uit de doppen kijkende doelma» Verhulst kon de kopbal echter hoekschop slaan. In de 73e min verdubbelde Mees ei zo na dt voorsprong doch Jansegers een duikeling verhinderde te scoren. In de 79e min moe! Jansegers opnieuw op de proi pen en had een goede refle bij een schot van Zoua, Er vi< dan nog een kopbal van De Roo die in de 75e min voor De Rid der was ingekomen te notereij en met een laatste aandringen van de steeds gevaarlijke Meel had men de partij gezien. Ne zondag speelt Eendracht op eigef veld tegen Roeselare dat op ck jongste speeldag leider Lauwe bedwang hield Men hoeft sled even de puntentabel na te slai om er zich van te vergewissr dat dft een belangrijk treff* wordt. Aalst telt immers elf pu ten terwijl Roeselare er dertii totaliseert. In geval van wini is het niet uitgesloten dat Aalt een paar plaatsen in de klast ring opschuift. Eendracht Aalst - Roeselare Willebroek - KAVD Eendracht Zele - Rotselaar Merchtem - Jong Lede Sp. Petegem - SK Aalst Sp. Buggenhout - Temse Olsa - SK Lebbeke Zulte - Baasrode Wilskr. Moorsel - Brakel Terjoden - Winnik Sp. Appels - Borsbeke Serskamp - Edixvelde Erpe - Doggen Schellebelle - Mere Beervelde - Opstal Overmere - Kruibeke Robur - Haasdonk SK Grembergen - Waasmunster Thor Meldert - Bavegem Herdersem - Hofstade Oudegem - Schoonaarde Wichelen - Eendr. Meldert Gijzegem - Berlare Erondegem - Wieze Zandst. Appels - Massemen SK Erembodegem - Schr Moorsel Eendr. Grembergen - WB St -Niklaas Racing Lebbeke - St. Pauwels Klinge - Heikant Zele Eendr. St. Gillis - Boonwijk De scheidsrechter moest Oudenaarde tot de orde roepen na een zware fout op keeper Dierickx. (jcj |r De Dendermondse keeper mist de bal, maar de kopstoot vani de Oudenaardse aanvaller ging eveneens naast. (jc) Het tweede Dendermondse doelpunt, geskoord door Nijs. Chou De Bieeckere „Gelukkig met zijn eerste treffer" Chou De Bieeckere was de jongste weken als schutter uit de aktualiteit. Tegen Oudenaarde heeft het slechts vijf minuten geduurd om de Dendermondse aanhang diets te maken dat de „Chou" het nog kan. Op een aangeven van Van Holsbeeck kreeg hij het leder, voor zijn rechter en doelman Loeman kon het 20 meter schot enkel nakijken. Na afloop zegde De Bieeckere ..We hebben elk een speel helft voor onze rekening genomen. Wij domineerden dui delijk tegen de wind in. Dat we het in de tweede helft erg te verduren kregen, zag zijn oorzaak in het wegdeem- steren van het middenveld, alleen Van Holsbeeck bleef daar overeind. Die jonge Brusselaar wordt binnen een paar jaar vast een topvedette." Eddy Bertels „Oudenaarde een sterk geheel" Met een brede glimlach ontving oefenmeester Bertels na de wedstrijd de p,ers In de Dendermondse kleedkamers: „Op de keper beschouwd zag ik na AA Gent, vandaag het beste team uit de reeks aan het werk". De bezoekers ga ven me een sterkere indruk dan Lauwe waar we nochtans werden ingepoeiend. Vooral het middenveld is sterk. Mijn petje af voor doelman Loeman. De manier waarop hij de pogingen van Van Holsbeeck, Temmerman en Schollaert neutraliseerde wijst op zijn grote klasse. In de plaatselijke ploeg wil ik wijzen op de prachtprestatie van Herman Van Holsbeeck, die 100% mijn fnstrukttes uitvoerde. VC De Aalsterse verdediging bleek evenwel rond Chris De Smet. die ondanks de voetkwetsuur toch speelde, vrij goed georgani- zeerd zodat de taak van Janse gers niet te moeilijk was. In de 14e min kwam Aalst even ge vaarlijk opzetten. Toen moest Ver hulst in de voeten duikelen van Rony Daeleman. eens te meer de meest verdienstelijke en ook meest beweeglijke Aalsterse voorspeler. Nadien was er nog een aktie van Dierickx die was opgerukt doch zonder gevolg bleef. In de 25e min kreeg Oen- derleeuw een eerste serieuze kans. Wanneer Desmet de bal naar Janssens doorspeelde en de- Dit bleek opvallend na de rust toen Maes in de plaats van Huizenga in het elftal ver scheen en voornoemde in het middenveld werd uitgespeeld. Deze was bepaald niet slecht en behoorde met Cooreman tot de zeldzame uitblinkers. Als Rochtus er in slaagde een 20-tal minuten voor het einde het enige doelpunt aan te teke nen. dan ging De Decker niet vrijuit, dat in dit een wipplank kon vinden om de druk van de slotperiode te verwerken Wat nu Eendracht, met een zware thuiswedstrijd tegen Rot- selaer in het verschiet en daar na op 15 december een uit stap naar het gevreesde Oude naarde Misschien kent men het spreekwoord nog Als de nood het hoogst is, is de red ding het dichtst,.. B. Deze kompetitie heeft voor de Eendrachters aanleiding gegeven tot de meest onverwachte evolutie. Op de vijfde speeldag waren de rood-zwarten in een topmatch tegen Lauwe gewikkeld en na zich de betere te heben getoond op het technisch vlak kon spijtig genoeg het betere talent niet in een verdiende overwinning worden uitgedrukt. Ditzelfde Eendracht dat op 29 september aantalten maakte om een eerste planrol te vervullen, is nu voor doel totaal onmondig.

De Voorpost | 1974 | | pagina 16