m i Tweemaal Wellekens Weinig zaaks Punt kwijt Doeltjeskermis Y* SPEKTAKEL Gemiste strafschop AERCHTEM - V.C. JONG LEDE: DUEL AAN DE TOP 17 linze - Buggenhout 3-1 i Knmeester Bert Michiels, die zelf op een heel knappe ver dring mocht terugblikken op Deinse was er het hart van in. krijgen drie gele kaarten, tweemaal voor fouten uitgelokt Elegeerts en een derde en dit was dan nog de meest on- Ijpelijke, bij vervanging van een speler komt Turneer in het alles wordt genoteerd en toen hij het leder wil inwerpen rit de grenswachter met de vlag. Opnieuw geel. Hij was juist de middellijn in het veld gekomen. Ondanks alles speelde :a Buggenhout flink mee. Deinze had zelfs een lucky-goal om op voorsprong te komen. Het tweede doelpunt werd stekend uit een dubbele buitenspelpositie. En toch ging :e panikeren toen Wauters de stand op 2-1 bracht. Het trouwens heel weinig gescheeld of het werd 2-2. Tilley immers van dichtbij een reuzekans, en even later kon een fe achterspeler dankzij een foutief ingrijpen beletten dat het door De Wilde voor doel gebracht bij de ongedekte Rochtus Ide. Alles samen bleef Sparta Buggenhout de -sportiefste op het veld, en de uitslag had zeker anders om kunnen C.V. DERDE AFDELlriü A. DENDERMONDE 2-OUDENAARDE i. HOE KAN IK HOU DE DHL TEGENHOUDEN, RL5 DIE VHN DEHDERMONDE ER HEM OLVdD IN5CHÏETEN PJ/ -Vv3 BSS0 0S i'l—lil— Vr-ll KEEPER DENDERMONDE DOELPUNT VOOR OUDENRRROL. S.K. Lebbeke-S.V. Lokerse 1-1 Op het Konkelgoed wilde men na de nipte nederlagen tegen Ninove en Hamme sportief weerwraak nemen tegen SV Lokerse. S.K Lebbeke kon met een overwinning op nieuw aanpikken bij de koplopers. Het we d een drawn "a hee' wat moei'iikheden. We werden op het Konkelgoed gekonfronteerd met een kwade trainer en boze spelers die zich benadeeld voelden ingevolge een sanktie van de ref waardoor de stand in evenwicht werd gebracht. Volgens Lokerse skoorde Mare Van der Jeught uit buitenspelstand. rstej De wedstrijd was verrassend gestart. Na amper één mi nuut spel trof Steeman roos op pas van De Cock, leder een in de Lebbeekse defen sie keek verward op toen het leder tegen de palen kwam. Ik was totaal ver rast op de kopbal zei Ver- havert, alhoewel de fout dient gezocht te worden in re drkkingsfout. Die b'iksemstart van Loker se deed de Lebbekenaren raar opkijken want zonder Richard Vermeulen geraakte men een beetje in paniek achteraan Na 12 minuten eisten de thuisspelers een strafschop toen een Lokerse speler de bal met de hand in hoekschop verwerkte. Scheidsrechter Roelens gaf hoekschop. De speler maakte geen enkele bewe ging met de hand zei de spelleider na de wedstrijd, «'k heb duidelijk deze faze nezien en stond zeer goed gep'aatst om de juiste be slissing te nemen Twee minuten later kreeg De'sin een pas van Meert, omzeilde doelman Thien- nondt maar kreeg een terug komende Thienpondt op ziin weg Marc Van der Jeught uo-veek een reuzekans toen hii voor een leeg doel naast besloot. Na de kansen van Meert. De Vlegelaer en De Schrijver had de Lokerse defensie echt qeluk. op amoer één mïrvuit voor Ha rust Meer' on doe' vond een no ziin weq De teruq- kaatsende bal kwam in de voeten van Pissens die op doel besloot maar Thien pondt bokste weg. Toen Van der Jeught hernam was Thienpondt opnieuw recht en kreeg de bal op de borst. In de tweede hel/t kreeg Vermeulen van Lokerse de gele kaart na een zware fout op De Schrijver In een due! Van der Jeught, alleen door, met Thienpondt geraakte deze laatste ge kwetst. Het spel werd een drietal minuten onderbroken gen het been en niet tegen het hoofd». Vijf minuten later kwam Van der Jeught aan de gelijk- make,. De grensrechter had gevlagd, maar scheidsrech ter Roelens wees onverbid delijk naar het middelpunt 11. De Lokerse spelers sprongen in twee groepen naar de grensrechter en de spelleider. Het was een reglementair doelpuntal dus Roelens. Van der Jeught kwam van achter de tegenstrever Alles bij mekaar weigerde Lokerse nog af te trappen. Toen Van den Broeck geel kreeg kon de wedstrijd toch ver gezet worden. Nadien werd het keihard Van Ingene kreeg nog een reuzekans maar liet ze on benut. Dat het er hard aan toe- -to-;'. Een spektakulaire tussenkomst van keeper Thienpondt die de bal van tussen Delsins voeten haalt. (jc) om de doelman te verzor gen. In het Lokerse kamp was men ervan overtuigd dat Mare de keeper had ge raakt aan het hoofd. Het ging om een eerlijk due! a'dus Van der Jeught de doelman kreeg een tik te ging bewees De Vlegelaer die het leder stuktrapte. Gezien de kansen verdien de Lebbeke zeker een ge lijk spel alhoewel de be zoekers beter waren in het middenveld. A. Van der Straeten Marc Van der Jeught wordt hier door een Lokerse speler omver gemaaid. S.K. Aalst-FC. Ronse 3-0 SK Aalst heeft uit zijn laatste twee wedstrijden liefst zeven doelpunten gepuurd waarmee word aangeoond dat de aanval nu toch op volle kracht draait. Inzonderheid Dirk Wellekens, die vier van de zeven voltreffers op zijn naam bracht, schijnt de weg naar het doel opnieuw te hebben gevonden. Opvallend was vorige zondag dat Van Hove die zijn her optreden maakte zich al di- rekt in de aanval -integreer- da waardoor hij bewees een veelzijdig speier te zijn. Van Hove vierde zijn heroptreden trouwens met het openings- punt toen de Wok nog geen drie «minuten had weggeteld. Het «was een magnifieke kop bal waartegen Bellinck niet het minste verhaal had. Met deze voltreffer was S.K. met- esn gelanceerd en de leger- stander moest meer aan ver dedigen dan aan aanvallen denken. Het territoriaal over wicht werd trouwens rog met twee doelpunten onderstreept. In de 22e min. lanceerde Van Hove Wellekens en Bellinck graaide opnieuw vergeefs. In de 35e min. stuurde De Bluts WeNekens in de schietbaan en ir>r drie zat. Aalst deed het na de ikampwisseling toch wat kalmer aan maar toen moest evenwel tot in de 70e min. gewacht om Ronse een eerste maai werkelijk gevaarlijk te zien. Henneuse profiteerde echter niet van de gelegen heid die hem door Flamand werd geboden. Nadat Jaris- sens een vluchtschot op Bel linck had afgevuurd kreeg aan de overzijde De Bruyne nog een prima kans maar ver- wanselde deze door naast de bal te trappen. Voor de rest rustig meesterschap van de thuisploeg die verdiend won. Merelbeke - W. Moorsel 1-1 Zondag heeft W. Moorsel zich kunnen rehabiliteren van de twee opeenvolgende nederlagen. Het speelde te Merelbeke een zeer verdienstelijke wedstrijd in dermate dat het gelet op de spel- ontwikkeling een zege alleszins had kunnen verantwoorden. Het is inderdaad zo dat Wilskracht gedurende de ruimste tijdspanne het gebeuren beheerste. Het moest nochtans tegen een 1-0 achterstand optornen. Doelpun dat to stand kwam na een dek- kingsfout in de verdediging. Dit openingspunt werd echter nog voor de rust geneutrall- zeerd. Met een verre voorzet berekte Blanckaert Van Tricht die onmiddellijk en zegevie rend besloot. In de tweede speelhelft was Moorsel onte gensprekelijk de beste partij doch kwam niet aan een twee de doelpunt dat toch een paar keer in de lucht hing. Zelfs een strafschop kon niet helpen. Schorreel de straf schopnemer mocht zelfs drie maal de telkens terugkaatsen de bal hernemen doch knal de evenveel maal tegen het doelhout. De fout op een doorgebroken Van Tricht werd dug niet afgestraft. Al met al toch en goede wedstrijd van Wilskracht dat opnieuw op zijn degeljk peil akteerde. Nu zondag heeft Moorsel een bijzonder belangrijke wedstrijd voor de boeg. Al geniet men het thuisvoordeel toch wordt het een uiterst moeilijke op dracht met Brakel als tegen stander. De toekomstige gas ten die door de oud S.V. Waregem speler Prudent Bet- tens .in goede banen worden geleid beschikken over een goed uitgebalanceerde ploeg. Hun recente zege in de wed strijd met het nochtans te duchten Et'rkhove liegt er niet om Te Moorsel wordt voor deze ontmoeting natuurlijk veel volk verwacht. Baasrode - Nieuwkerken 1-1 FC Baasrode is er niet in geslaagd het tot een zege te brengen. De prestatie lag zelfs een eind beneden deze van vorige week op Sparta Appels gebracht. Enkele weken geleden gaven de Scheldezonen nochtans de indruk er opnieuw boven op te ko men, en rukten met enkele knappe resultaten op naar de voorste gelederen. De laatste wedstrijden hebben ons doen ervaren dat het vooral trefkracht is die FC Baasrode mist. Tegen Nieuwer- kerken werd het een eerder lauwe prestatie met weinig doel kansen en slordig middenveldspel. De bezoekers kwamen rond het halfuur op voorsprong en toen ging men zich in het lokale kamp afvragen wie de scheve toestand kon rechtzetten. Voor de pauze zat het er beslist niet in. De bolwassing tijdens de rust bracht wat meer vaart in de Baasroodse ploeg en toen Van Keer halfweg de tweede speelhelft de bordjes in evenwicht bracht kreeg de plaatselijke aanhang opnieuw hoop. Tevergeefs. De thuisploeg schiep zich nog een paar scorekansen maar de tref kracht bleef beneden alles. Zoals in seizoenen reeds het geval was, vormt de verdediging opnieuw het sterkste onderdeel. Maar een overwinning kan niet op het bord komen alleen door te «beletten dat er doelpunten worden geïnkasseerd. Winnik - Sparta Appels 1-0 Na de hartvei sterkende zege die de discipelen van een hard doorduwende en kompetente trainer Fernand Dierick acht dagen tevoren tegen buur Baasrode oehaalden, was men in de rood witte middens optimist over de uitstap naar het onberekenbare Winnik. Mooi voetbal was bijna onmogelijk in een modderpoel die alle goede intenties in de kiem smoorde. Al na al was Sparta zowe! voor als na de kampwisseling de beste ploeg, maar het verlos sende en hoopgevende doelpunt bleef uit. Winnik creëerde zich zelfs de beste kansen maar keeper Janssens hield in alle om standigheden het hoofd koel. Roodwit werd een tiental minuten na de rust de das c-mgestrikt toen een voorzet van de jonge Kestens door Matthijs tegen de netten werd verlengd. Al is Appels onverdiend een punt kwijt geraakt, een drama maakt men er niet van. Zondag kan dat slippertje immers worden weggewist Borsbeke, een team dat het vooral van erg jeugdig talent moet hebben, komt op bezoek. Omdat het terrein van de Bevrijdingslaan voetbal toelaat en de 22 akteurs niet in het slijk moeten ploeteren, kan het een prima kijkstuk worden waaruit de thuisploeg als overwinnaar naar voren treedi. Opstal - Overmere 4-3 We speelden de beste wedstrijd van het seizoen zei Opstal- wooidvoeider Alois Van den Bergh na de wedstrijd. Suspense zat er alleszins in tot het einde. Nochtans geraakte Opstal achter. Een zwaar veld bracht Ove- mere na 13 minuten op voorsprong langs Van de Velde die het leder onder de doelman trapte. De Wi de bracht na twee minuten de stand gelijk op pas van Aelbrecht. Na 35 minuten schoot Aelbrecht de thuisploeg op voorsprong en kon Opstal tot aan de rust herademen Na de herneming kwam er een geweldige forcing bij Opstal. De 4C0 toeschouwers kregen waar voor hun geld Opstal wilde -g winnen, bracht mooie kombinatics tot stand en speelde vooral goed in het middenveld Keppens en Aelbrecht zorgden ieder voor een roos waarna Opsta! twee spelers vooraan liet en vier in het middenveld Met nog 15 minuten voor de boeg brachten Van de Velde en Buysse de stand op 43. Opstal moest nog hard op de tanden bijten om de voorsprong te bewaren. Nadat Keppens, alleen door. nipt in het zijnet knal de, trok de. thuisploeg in b'ok in verdediging en hield de twee punten thuis. In één adem dienen alle spelers te worden gefeli citeerd. Zondag krijgt men een treffen tegen Beervelde cn hoopt Opstal zijn zegereeks verder te zetten. De bezoekende pleeg was niet onverdiencteiijk. staan voor zondag een massa belangrijke wedstrijden gepro- mmeerd het duel aan de top van Bevordering A tussen 'chtem en Jong Lede, stelt alle andere matchen in de scha- De leerlingen van Frans Tuyaerts lieten een steekje vallen en een zich met man en macht verdedigend Meulebeke dat iral geschraagd werd door een sublieme keeper Van Luchene. Ie moest het bovendien nog steeds zonder de gewonde Louis ristiaens stellen, een handicap die niet zomaar kan wegge ld. Merchtem staat voor groen veel op het spel winnen Brabanders, dan is Lede >rlopig uit het spoor van de llopers. Een drawn maakt zaak van de bezoekers, ar of Raf en Eddy Bellon, Buggenhoutse broederpaar Merchtem naar Derde Na tale wil loodsen, met een resultaat tevreden zijn, is ander paar mouwen. NDRACHT AALST, gastheer br Roeselare, kan zichzelf uit de achterste gelederen optil len de Westvlamingen komen away erg slapjes voor de dag en het zou echt niet mogen dat een brok van de buit verloren gaat. Een voor eigen fans sterk Wil lebroek zal KAVD geen ge schenkjes aanbieden en eerlijk gezegd we zien het voor de paarsblauwen niet goed zitten in de buurt van het kanaal, al zou een drawn geen miraku- leuze uitslag zijn. De noodklok luidt over het sta dion van de Elststraat te Zele er is nu ook verloren te Puurs, zodat de fuzieploeg, samen met een ook al niet van de grond komend Stade Leuven met de rode lantaarn op schoot zit. Als bij Eendracht geen plotse ommezwaai gebeurt, loopt het falikant uit. Er moet zondag tegen de leiders uit Rotselaar opgetornd Gelukkig maar dat deze newcomers bui tenshuis niet ongenaakbaar zijn maar toch menen we dat in Zele een klein wonder moet geschieden om de bezoekers ijlhands te doen afreizen. Een tot vier punten van de kop afgezakt SK LEBBEKE moet naar Olsa. In Nederbrakel een puntje oogsten zal voor blauw wit al een hele opgave bete kenen. Meer heil verwachten we voor SPARTA BUGGEN HOUT van de match tegen een uitstekend voetballend maar vooraan totaal onmondig Tem- se. Kan SK AALST zich aan de hartversterkende zege tegen Ronse optrekken Dat zal broodnodig zijn want in Pete- gem, waar oranjegroen te 14 u. 30 op de grasmat rent, zit ten de groenhemden klaar om de buren uit Deinze bij te be nen en co-leider te worden. Een vierpuntenmatch voor bei de ploegen wie aan het kort ste koordje trekt, belandt in de middengroep BAASRODE zal te Zulte tegen een sterke verdediging moeten optornen. Boort FC een gaatje in het beton, dan steekt er winst in. Erg belangrijk is voor WILSKRACHT MOORSEL de thuismatch tegen het Brakel van ex-internationaal Prudent Bettens. Wilskracht, één scha mel puntje op zes, deemster- de de jongste weken opvallend weg. Wil het nog een woordje meepraten in het titeldebat, dan moet Brakel onder de knie wor den gehouden. SPARTA APPELS heeft het aan de stok met een fel verjongd maar op een uitstekende tech niek drijvend Borsbeke, en moet zondagnamiddag normaal twee punten rijker worden We maken van TERJODEN onze favoriet tegen het bezoe kende Winnik dat slechts thuis hard doorduwt. In Derde C zijn SERSKAMP en Edixvelde aan elkaar ge waagd. Zwartwit moet vooral uitkijken naar Payne, een man die een kopbalspecialist is. Voor SCHELLEBELLE is het doodjammer nu al vier wed strijden zijn uitgesteld waar door de klassering een vals beeld krijgt. De dirigenten van paarswit gingen bijna van hun stokje toen de scheidsrechter zondag op de Erembodegemse Doggen het terrein onbespeel baar verklaarde. Onbegrijpe lijk zeggen ze Al die niet geprogrammeerde rustdagen doen er geen goed aan. maar tegen het bezoekende Mere zie we SOS het toch halen. DOGGEN maakt te Erpe een goede kans en in Derde D moet voor OPSTAL de tocht naar het ontstellend zwakke Beervelde zaad in het bakje brengen. OVERMERE - Krui- beke brengt de Boerenkrijgers wat dichter bij de top na het modderbad te Buggenhout en ROBUR moet Haasdonk gemak kelijk tot de knieval dwingen. SK GREMBERGEN. nipt-verlies bij leider Stekene, herpakt zich zondag tegen buur Waasmun ster. In Vierde G is het uitkijken naar de derby EENDRACHT SINT-GILLIS-BOONWIJK, voor al nu beide teams niet langer aan lager wal schipperen en een vooraanstaande rol vertol ken in deze kompetitie In Vierde F moet SK EREM- BODEGEM het bezoekende SCHROEVERS MOORSEL de baas kunnen en de leiding veilig stellen, terwijl OUDEGEM geen steek mag laten vallen tegen buur SCHOONAARDE om niet definitief uit het zade| te worden gelicht.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17