STERKE DENDERLANDVETERANEN PAUL DE BRAUWER Een helft volstond a VOOR PAUL COPPENS? TE VEEL Demonstratie van E Aalsterse atleten op het voorplan CYCLOCROSS KORFBAL ATLETIEK JOHAN MEGANCK EN PATRICK VAN DE SIJPE STERK IN POTJESMARKTGFMEENTE Paul De Brauwer won de C-cross te Schoonaarde. Deze week heeft de Voorpost geen uitslag ontvangen van AC Denderland en het is dan ook niet aan ons gelegen, dat niet alle atleten ditmaal krijgen waarop zij recht hebben. Hopelijk zal dit in de toekomst niet meer gebeuren en zullen wij alle namen kunnen vermelden, naast die van de andere verenigingen. Toch willen wij er de atleten nu reeds op wijzen dat we steeds de Denderlanders zullen vermelden wanneer we op tijd hierover de nodige informatie krijgen. Zij die zeker willen zijn dat hun naam of foto in de Voorpost verschijnt kunnen altijd telefoneren naar de atletiekmedewerker André De Wit Tel. 052-21.45.74 ten laatste tot maandagavond en dan bent u er zeker bij. Het is natuurlijk beter dat net zoals andere atletiekverenigingen het doen er een uitslag wordt afgeleverd. Zo staat iedereen dan gelijk. Dit ter inlichting. Het is te Geraardsbergen dat zondag de Denderland vete ranen weer het schoon weer gemaakt hebben en zoals we van derden konden vernemen werd het weer een knappe ploegzege van de veertigers. Over Roger De Witte raakt men in de Dendermondse at- letiekmiddens niet uitgepraat. Deze atleet is nog niet zolang aangesloten, kwam dus vrij laat tot de atletieksport en pakt nu uit met een forme en daarmee gepaard gaande uitslagen, die hem op slag bij de beste veteranen van het land laten plaats nemen. Frans Van Ransbeeck was lange tijd de beste in deze categorie maar moet nu iede re zondag in de hals kijken van Roger. Van Frans weten we dat zijn grootste handicap zijn onregelmatige uren op de fabriek zijn die hem van een regelmatige training houden, zoniet stak er ook voor hem meer in. Zondag werd hij nu eervol zevende en Roger liet voordien een vijfde plaats op tekenen. Maar daarmee zijn we nog niet aan het einde, want ook Alfons Van Herre- weghe deed nog zijn duit in het zakje en met een tiende plaats was voor de veteranen de zaak rond en mocht men meteen Denderland als club de eerste optekenen in de uitslag. De uitslagen van Van Herreweghe gingen de jong ste tijd ook cresendo zijn in zet en overgave zijn hier ook niet vreemd aan. De Dender- landtrainer heeft na zijn vele werk in de atletieksport niet zoveel tijd te over om zijn eigen conditie op peil te hou den. In dit 'licht gezien win nen zijn resultaten aan waar de. Bij de seniores liep Ver- meir nog een 35e pfaats, in dien onze inlichtingen juist zijn. Een goede uitslag. (André) t- Roger De Witte, moedige veteraan van AC Denderland. (C) Atleten uit Moorsel en Meldert De heren van Hekelgemse atletiekklub waren te Geraardsbergen (Nederboelare) van de partij. Bij de seniores werd Paul Coppens 19e. Toch vragen wij ons af of het niet te veel wordt voor deze atleet-militair. Woensdag liep hij nog een wedstrijd met de militairen, zondag zal hij met zijn ploeg te Mespelare zijn en maandag dient hij reeds opnieuw de spikes aan te binden als militair. Te Geraardsbergen waren een honderdtal seniores aan de start, waardoor een 19e plaats toch enige betekenis krijgt. Broer Franpois Coppens heeft minder geluk. Reeds enkele weken op zoek naar de ge paste konditie, gleed hij zon dag uit bij het nemen van een hindernis. Resultaat ge kwetste gewrichtsbanden aan de rechtervoet, een vermor zelde spike, enkele weken in- aktiviteit en enkele dagen werkonbekwaamheid. Ondanks alles toch nog een 21e plaats voor Franpois Luc Van Geit werd 28e in deze reeks. Bij de veteranen werd Ernest Meersman negende. Kadet Ru dy Bias werd 15e en kleine broer Mario bij de pupillen legde beslag op een zevende plaats. Bij de miniemen ke ken wij vol belangstelling uit naar de prestatie van Ste- faan Podevijn. Deze keer was ook vader, dokter Podevyn, van de partij om zijn atleet aan te moedigen, de jacht werd reeds versohoven naar de tweede plaats Spijtig heeft Stefaan nog geen vlugge start, maar wanneer dat ver betert, loopt hij zeker over winningen bijeen. Het werd nu een mooie derde plaats. De dames waren zondagvoor middag te Bierbeek in de om geving van Leuven. Enkel de zusjes Sonja en Linda Cop pens vertegenwoordigden er hun klub. Sonja werd 21e bij de eerstejaarskadetten. Natio naal kampioene Linda nam van bij de start de leiding bij de tweedejaars. Onmiddellijk nam «zij een veertigtal meter voorsprong op het Aalsterse meisje Regina Van Nuffel, zus van Anne-Marie. Op een paar honderd meter van het einde dook Regina weg van achter Linda's rug en onze kampioene was geklopt. Met een andere taktische aanpak gebeurt dat met meer Linda. F.V.B. De beslijkte Mare De Block had na afloop van de A- cross te Schoonaarde geen gebrek aan bewonderaars. (C) De Belgische junioreskampioen PAUL DE BRAUWER heeft in de C-cross te Schoonaarde zijn titel eer aangedaan. Dirk Buyens bleek zijn felste konkurrent en deed vooral waar moet gelopen worden meer dan zich wanhopig verdedigen. De Brauwer for ceerde echter nooit en in de vijfde van de zeven af te leggen ronden spurtte hij van Buyens weg om afgetekend de eindstreep te bereiken. APPELS-ERIKA 6-2 Voor de Appelse korfballers was er ook zondag geen vuiltje aan de lucht, dan toch niet voor wat de einduitslag betrof waarvan men aan de rust reeds de beide punten op hun rekening mocht schrijven. Het werd nu weer een klinkende overwinning tegen een goed spelende ploeg die echter in Appels zijn meerdere moest herkennen. De thuisploeg heeft nu niet gewacht om met zijn fameuze tweede helft uit te pakken die bleef zondag in de modder steken, want de eerste 45e min. hadden blijkbaar te veel van de krachten van het Appels-twaalftal gevraagd, zodat zij achteraf een ruime voorsprong verdedigden, om op die manier wat op adem te komen. Het begon weer goed, want reeds in de eerste minuten mocht de thuisploeg een straf- worp nemen en voor Godelieve De Winne was het maar een koud kunstje deze feilloos om te zetten. Karei De Waele liet zich evenmin pramen de score op te drijven en even later was het Damien De Rouck die twee maal tereke aan 'het kanon ging staan en de stand werd op die manier 4-0. Nog voor de rust dreef Marijke de stand op tot geruststellende 5-0 cijfers. Mevr. Van Den Broeck die zondag na zondag in de bres staat deed dat ook nu weer met veel overtui ging. Het is nu wel zo dat niet alleen de doelpuntenmakers van ons een applaus .krijgen, maar ook Etienne RoelandtNoël Ver- straeten en Mark Moonen willen we hier terloops wel even een vermelding geven en zeker dan Noèl die nog niet zolang in de sport zit. maar wegens zijn volle overgave bij iedere wedstrijd reeds meermaals in de kijker liep. Zoals we reeds schreven hebben de jongens van voorzitter Roelandt, zondag tijdens de eer ste helf wel diep in hun reser ves moeten putten, zodat zij na de koffie er niet meer zo invlo gen als zij dat deden in de aan- vangsminuten. De grootste reden was hier wel het zware terrein waarin sommige zich wel vergalo peerd hebben maar gelukkig voor hen waren de bezoekers ook niet bij machte de opgelopen achter stand in te halen. Wel konden zij nog ee nvuist imaken wat hen weliswaar toeliet tot 6-2 terug te komen, maar daarmee was ook voor hen de kous af. Voor het zesde doelpunt zorgde Erna. nog een van die speelsters die er niet zomaar voor spek en bonen bijloopt, maar steds voor betaald antwoord zorgt, ook zon dag lukte Mevr. Verstraeten een mooie korf waarmee zoj de voor sprong van haar ploeg op vier eenheden hield. Met nog een paar wedstrijden voor de boeg staat voor Appels blijkbaar het sein op groen. Want een derde plaats in de nationale bevordering is niet voor iedereen weggelegd, en dat hebben trainer De Wael en fysiektrainer De Mangeleer met hun ploeg reeds verwezenlijkt en voor een jonge ploeg als Appels zijn dat re sultaten die kunnen tellen. Op een paar unten staan zij nu vanfe leider Vobako een loeg waarini®1"! velen reeds de kampioen zien.Mö maar waarin zij zich ook weipb® eens deerlijk kunnen vergissen.p >'H Wanneer men zich nu gaat blind''a£ staren op de overwinningen of'aa' doelputen va de leider s dep"1 zaak verloren, maar als men inOpï eigen kunnen gelooft en ookjog voor vecht wordt Appels kam-l pioen. Maar dan moeten alle be-P1 schikbare manschappen wordenfj opgeroepen en alle middelenr worden uitgebuit om tot dit doelr v te komen. Wanneerf men nuf eens ziet dat Apels zich de weel-r de kan veroorloven van enkelef' goede elementen ter zijde ter laten, staat het als een paal bo-f ven water dat Zij nog beter kun-P nen, wanneer dat Appels hand inraa hand nu het verder kamploen-f1. schap wil aanvatten, zullen erf^ nog wel koppen valien en ookr0f Vobako zou dan wel eens moe-® ten knielen voor dat bescheiden!^' ploegje uit de denderstreek (André)pts ifets Uit het feit dat E. Aalst liefst vier klubklassementen won, kan men al voldoende afleiden dat de Aasterse atleten zich in de kijker liepen. Het begon al met de eerstejaarsminiemen waarvan bij de start Stefaan Van der Stichelen aan de leiding liep, om halfkoers enkele meters voorsprong te verwerven. Op het einde werd hij nochtans door een tegenstander voorbijgegaan. Met Geert Van Herzele (4), Yves Van Lent (6) werd het klubklasse- ment bij de miniemen „1963" gewonnen. In voornoemde kategorie werd Lieven Roelandt 14e, Hans Van den Abbeele 18e, Luc Van der Eecken 23e en Jan Arijs 30e. Ook bij de minie men '62 werd het een Aak- sterse aangelegenheid of schoon men het niet tot een zege bracht. Nochtans zette Jan De Vree zich van meet af aan op kop, werd afgelost door Erwin Van Nieuwenhove, doch geen van beiden kon het uiteindelijk bolwerken. Het werd een tweede (Van Nieu wenhove), derde (De Vree), en vierde (P. Payne) plaats zodat ook hier het klubklas- sement werd gewonnen. Een uitstekende indruk gaven ook de eerstejaarskadetten. Van bij de aanvang zag men al twee Aalsterse truien in de spits nl. Rik Roelandt en Jo- han De Saedeleer. Halfkoers bleven er nog drie atleten aan de leiding waaronder de twee vernoemde Aalstenaars. Net als te Waregem was de Gentenaar Van de Vijver ieis te sterk. De Saedeleer moest nu slechts tien meter prijs geven en werd tweede, ter wijl een verrassend sterke Rik Roelandt zich de derde plaats toeeigende. Met een dertiende plaats van Patrick De Rook ging het klubklas- sement opnieuw naar E. Aalst Bij de tweedejaarskadetten werd het insgelijks een suk- ses voor E. Aalst. Danny Kie kens won voor zijn klubmaat Herwig Hulsbosch terwijl Jos Coppens zesde werd Andere uitslagen Danny Kinoo I6e, Herwig Van der Eecken 17e, Eric Vereecken 35e Vermits Dirk Van den Berghe ontbrak droeg Patrick Vonck alle Aalsterse hoop mee bij de scholieren. Patrick kon zich aanvankelijk in de eerste ge lederen handhaven maar ver zwakte toch naar het einde toe om nog veertiende te wor den op 58 aangekomen atle ten. Eddy Thijs was 28e, Pa trick Van Bockstael 35e, Mar- oel Van de Keer 37e. De Aal sterse juniores verging het niet te best, ze bleken allen in een minder goede konditie te verikeren. Er was een min der goede start van Eric Ver- meir zodat hij een enorme inspanning moest opbrengen om bij de eerste tien te ko men. Die inspanning speelde hem naderhand parten want hij moest zich uiteindelijk met een dertiende plaats tevreden stellen. Eric De Vree was veel te snel vertrokken en onder vond hiervan even later de weerslag Op het einde kwam hij er echter opnieuw door en dank zij een vinnige eind spurt .veroverde hij de zes tiende plaats. Louis Ornelis, na ziekte werd negentiende Bij de veteranen werd Willem De Cock tiende en Jan Van der Stichelen zeventiende. In de hoogste 'kategorie gaf Jef Pollet aanvankelijk de indruk zijr. voornaamste tegenstan ders achter zich te zullen la- tn. A.A. Gent atleten lieten als ploeg echter en beste indruk en tegen deze coalitie kon Pollet het uiteraard niet bolwerken. Een snedige spurt van Marnix Stevens verwees de Aalsterse atleet naar de tweede plaats. Eerstejaars se nior Pierre -Callebaut was op achtervolging aangewezen maar haalde toch een vijfde plaats Andere uitslagen wa ren Dirk Coppens 48e, Hed- wig Coppens 49e, Franpois Buggenhout 50e, Roland Baey- er.s 59e, Omer Van Boxtael 65e, Jef De Roock 67, Ivan Coppens 72e, Jef Van de Keer 78e, Freddy De Sutter 83e, Jef Mees 89e. Atletiekkern Overmere Meer dan 20 Overmeerse jongens verschenen zondag aan tie start lijn te Schellebelle waar een oefencross van V.S. werd gehou den. Onze atleten boekten er twee overwinningen en vier twee de plaatsen Proficiat Patrick De Veirman liep een zeer goede-wedstrijd bij de benjamins en schreef een mooie vierde plaats op zijn naam. In diezelfde reeks was Filip Van Hee 14e en Dirk De Veirman 15e. B'j de pupillen 1965 was de enige Overmeerse deelnemer Franky Meulewater. Hij wist als 5e aan te tikken op 24 aange- komenen. De eerste zege van de dag voor Overmere werd veroverd door Johan Meganck bij de pupillen 1954. Hij liep na een snelle start de ganse koers aan de lei ding en won een weinig afge scheiden. De volgende drie plaat sen waren eveneens voor jon gens van onze kern, Willy Baeyens, Guy Buyle en Mare De Bruyne. Karei Rogiers was 9e en Christiaan Tackaert 11e. In de volgende reeks pupillen was het Filip Buyle die nipt de overwinning moest laten. Toch was hij uiterst tevreden met zijn 2e plaats. Johny Rasschaert liep eveneens een zeer goede koprs en liet zich 7e optekenen Erik Sichien moest andermaal de zege laten aan Gillis bij de miniemen 1963. Tooh staat zijn 2e plaats borg voor een prachtig seizoen Luc De Vleeschouwer werd mooi 9e op 34 deelnemers. Bij de rpiniemen 1962 zorgde Patrick Van de Sijpe vt Overmeerse zege. Reeds vanaf de ingang der tweede ronde liep hij aan de leiding en wist tot het einde vooraan te blijven. Ook Serge Beckers en René De Lausnay liepen een goede wed strijd en wiste zich als 6e en 7e te plaatsen. Bij de kadetten werd Dany Buyle de zege afgesnoept door De w;:de. een zege die wellicht het bereik van Dany lag ware hij niet zo kwistig met zijn krachten omgesprongen. Hij liep geruime tijd op kop maar zag naar het einde toe zijn voor sprong slinken en werd uiteinde lijk zeer verdienstelijk tweede. Franky Van Hee wend 20e en J. De Vleeschouwer 32e. Bij de scholieren zorgde Dirk Oosterlinck wel voor de grote verrassing. Hij liep zeker zijn beste wedstrijd tot nu toe Hij wist geruime tijd het kommando te voeren van de kopgroep en kan zich meten met de besten. Hij werd uiteindelijk 5e. Ronny Oosterlinck die 7e eindigde suk kelt met krampen. Christiaan Blanquart plaatste zich als 18e. Junior Andre De Maesschalck liep een voor hem regelmatige wedstrijd en werd mooi 5e Cyriel Oosterlinck liep zich naar een 12e plaats bij de veteranen M.H. Te Schellebelle klopte Frans Van der Hoeven in de volgorde zijn kollega's Oeteren en Van Damme. veteranen Goossens, Van F (C) Te Dikkelvenne was hij zondag tweede. Wereldkampioen ALBERT VAN DAMME verging het niet al te best bij zijn tweede reis naar Spanjetwee valpartijen dwongen hem tot opgave. Verdienstelijk was weer de on volprezen GILBERT CATTOIR. geen hoogvlieger, maar een voor beeld van sportiviteit voor tal van anderenin de A-cross te Schoonaarde streed hij, in de schaduw van de groten, voor een ereplaats. Hij was achtste. Te Klein-Sinaai, voor formule B-ren ners. stak er voor hem zondag een negende prijs in. DANIEL VAN DAMME startte te Schoonaarde en moest het met een twaalfde plaats stellen. Terugkerend op de C-cross te Schoonaarde. dient gezegd dat John DE CROOCK, die één enkel keertje per week aan deze win terse vrijetijdsbesteding doet, een fraaie zevende plaats ver overde. Tal van andere streek genoten als Omer De Paepe, Noël Moens e.a. liepen en fiets ten wel de -kilometers rond. maar werden bij de „overduiven" genoteerd. GUIDO PHILIPS, ten slotte, start te bij de amateurs te Sint-Pie- ters-Leeuw en was er vijfde. Eddy Peelman behaalde in de zes daagse van Munster een prachti ge ereplaats. SLl. uitstekendK|| (C) John De Croock, niet alleen een goed wegrenner doch ook als cyclocrosser.

De Voorpost | 1974 | | pagina 20