■eerste klasse. STUK GEFLOTEN A TAAIE TEGENSTAND COUNTER BETERE TWEEDE HELFT GEEN DERBYSTEMMING FLAUW Eerste nederlaag in eigen zaal Gemakkelijk SCHRALE OOGST VOOR LEBBEEKSE PLOEGEN PONYKOERSEN BASKET TAFELTENNIS Zele nu met Fernand Roelants 22 BUS LIER-OKAPI AALST 106-94 De dertiende speeldag is niet gunstig geweest voor Okapi Aalst. Nochtans zijn de Aalstenaars dank zij een taaie tegenstand vrij lang in de omgeving van de thuisploeg gebleven. Aalst is trou wens de ploeg geweest die in de „Pallieterhal" het langst op voorsprong heeft gestaan tot nog toe. Het begon trouwens goed vor Okapi dat dank zij een ged en doeltreffend verdedigende Van Keer en een precies afwerkende Flack aan de leiding kwam (8-14). Oe kloof werd echter nooit bre der omdat Lier in De Beider een uitstekend replikerende speler had die zijn ploeg kon vlot houden Na 14-20 kwam Bus dan op zijn beurt op voorsprong dank zij De Beider en Van Herzele en mede dank zij de ritme verhogingen -die door laatstgenoemde, die een beste indruk liet. werden aan gegeven. Nadat Lier een paar snelle uitvallen kende en Ste veniers nogal balverlies leed sloot de thuisploeg de eerste speelhelft met 50-43 af. Aalst gaf zich evenwel niet zo maar verloren en bleef ook in de tweede periode stug aanklampen. Dit gebeurde vooral langs Steve niers en Sehorreel die liefst te gen zestig procent afwerkte. Het verschil draaide dan ook steeds rond drie tot vier punten. Toen echter begon Van Herzele de assists kwistig rond te strooien en lukte Huysmans een 8 op 8 shotprestatie. Het werd >100-84 en toen was Aalst toch definitief geklopt. Daarbij moest Steveniers naar de bank wegens vijf per soonlijke fouten. Doelpunten Flack 14-15. Van Keer 4-8, Van den Broeck 0-6, Van de Keer 8-0, De Neef 0-1, Sehorreel 6-9, Ste veniers 11-12. Nu zaterdag heeft Okapi een vierpuntenwedstrijd voor de boeg met Monceau als tegenstander Deze nieuw gepro moveerden kunnen in deze kom petitie al een merkwaardig pal mares voorleggen. Vorige week werd ook C Brugge geklopt. Het wordt dus wel opppassen geblazen voor Aalst dat deze wedstrijd absoluut niet mag ver liezen. TWEEDE KLASSE S. AALST-LYRA 81-89 '"Sedert vorige zaterdag heeft Sun charm Aalst het gezelschap van Lyra in de top van de klassering moeten aanvaarden. Lyra diende Aalst immers de eerste nederlaag van het seizoen toe en maakte aldus een beste beurt. Door een sneller akteren een betere rebound en een flinke verdediging, waarbij Gillespie en Dillard van Carpentier en Lavarone weinig armslag kregen, kon den de gasten de wedstrijd van meet af aan naar hun hand zetten. Inzonderheid Defeu zorgde er voor dat direkt een 2-12 afteke ning op het bord kwam en deze handikap heeft Sun Charm nooit meer kunnen goed maken. Het grng van S-12 naar 7-18 en toen kwam er van Aalsterse zijde toch enige reaktie. Micbelet met rake afstandsworpen bracht de stand op 19-22 doch daar bleef Aast steken. Men bereikte de rust met 43-50. Onmiddellijk na de k2mpwisseling dacht men dat de thuisploeg de leiding zou overnemen. iDlIlard had inderdaad en bevlieging met een 51-52 stand als gevolg Carpentier zou echter opnieuw de kloof maken 63-69. Toen viel Lavarone wegens vijf persoonlijke fouten uit bij •de bezoekers, maar Aalst zou hiervan toch geen gebruik kunnen maken. Op drie minuten van het einde begonnen de bezoekers bij een 77-84 stand hun wies- maneuvers die vooral door Defeu uitstekend werden uitgevoerd. Het werd nog even spannend toen op één minuut van het einde Aalst tot 81-85 terugkwam. Carpentier en Mertens ontnamen hen echter alle illusies. Oe doelpunten Gillespie 10-6, Dillard 2-14, Miche- let 18-10, De Block 5-4, Schoi- laert 2-0, D. D'herdt 6-4, I. D'herdt, Van Gijseghem. EERSTE KLASSE DAMES LE LOGIS-d.P. AALST 71-51 De wedstrijd met Le Logis die gelet op de waarde van beide pfoegen tot een topnummer moest uitgroeien is een ontgooche- Bng geworden vor du Pare Aalst. Niet om de nederlaag zelf maar wel om het feit dat deze partij door de scheidsrechter werd stuk gefloten. Aalst kreeg niet minder dan 24 fouten terwijl men er slechts twaalf tegen de thuisploeg moest noteren. Vooral de Amerikaanse Fon taine werd sterk geviseerd in dermate zelfs dat ze nog voor <fe rust uit de wedstrijd verdween, wat bepaald eer. J?andikap voor Ou Pare bete kende. Dit neemt evenwel niet weg dat de afwerking bij Aalst niet zo bijster goed was. Vooral Fontaine, in de korte tjdspanne dat ze op het terrein stond en Malchi faalden nu in dat spelonder- deel. Le Logis zette van meet af aan de wedstrijd naar haar hand 14-10 en bereikte de rust met een 41-25 stand. Bij Aalst zou Oe Schrijver het ook na de rust tot een op vallende verrichting brengen doch zij was niet bij machte de spanning te doen toene men. Na Fontaine verdwenen ok Malchi en Stokx uit de wedstrijd zodat de wissel speelsters Heiremans, Van Wijnsberge en Schollaert in het veld moesten. Vooral Hei remans deed het voortreffelijk. Doelpunten Fontaine 11, Mal chi 8. Stokx 2, De Schrijver 10, Heiremans 6, Van Wijns- berghe 6, De Nul 6, Schollaert 4. In het kader van de „.Beker van België" speelt du Pare Aalst nu zondag in eigen zaal tegen Brane l'alleud. Het valt nu te bezien of Fontaine zal kunnen spelen. Fontaine die vorige zondag nog een ge deelte van de invallerswed strijd speelde liep en kwetsuur aan de voet op. Men vreesde zelfs een breuk. TWEEDE KLASSE (dames). S. AALST-JAMBES 38-57 Vorige zondag liep Sun charm Aalst haar eerste nederlaag in eigen zaal in een tijdspanne van vier jaar op. De Aalsterse nefsjes waren meteen leider af. De eerste plaats wordt nu bezet door Jambes dat een, zoals de cijferverhouding laat doorsche meren, verdiende zege boekte. Voor deze nederlaag kan Sun eharm misschien wel verzachtende omstandigheden laten gelden nl. de afwezigheid van een paar titularissen wegens kwetsuur, loch dit neemt niet weg dat er minder goed gespeeld werd. Men verkeerde bepaald in een off day. De thuisploeg liet slechts een beschamende shotprestatie van 15 op 70 noteren en zette slechts 8 van de 26 vrijworpen op. Men mag stellen dat Sun charm zijn slechtste wedstrijd van deze kompetitie speelde. De eerste speelhelft verliep evenwichtig en bij het afsluiten er van had Aalst indien het ietwat bij shot was geweest al een winst marge kunnen verwerven. Nu stond men met één punt in het krijt 20-21. Na de kampwisseling deemsterde de thuisploeg ver der weg en moest een klinkende nederlaag inkasseren. Men kwam in deze periode nog slechts achttien schamele puntjes. Doelpunten: Podevijn 5-6, Ringoir 7-2, Van der Stock 2-0, Naes- sens 4-2, Maturo 0-4, D'Hondt 2-4. RACING MERELBEKE-PANTERS BAASRODE: 81-88 Na een krasselende 1ste helft, heeft Panters zich door de shot kracht van Miel Van Den Broeck-Boeykens-Moens in de 2de kunnen hervatten. Dat bracht een tweede uitzege op en meteen 2 hoogstnodige punten. Lukte Colpin alvast de eerste 2 punten, dat zou later het enige positieve blijken te zijn dat Panters dubbele meter in de wedstrijd zou presteren. Inderdaad, werd hij nochtans goed onder de ring bediend, van heel kortbij zou hij alle mogelijke kansen weten te missen... tot wanhoop van de andere Panters die Merelbeke na 7 min. dan ook met 11-6 zagen leiden. Boeykens-Willy Van Den Broeck brachten de ploegen gelijk, maar toen coach Dekoning, blijkbaar ook niet in zijn beste dag, het falen van Colpin niet inzag, ging Merelbeke naar zijn maximum voorsprong: 35-28. Miel Van Den Broeck, nog de enige skoorder in de laatste 3 min., bracht Panters weer enigermate terug: 39-36. Panters maakte onmiddellijk gelijk en ging zelfs even lei der, in de 1e minuut al 39- 42. Een weer falende Colpin werd nu toch eindelijk door Moens vervangen, maar de gelijke stand bleef er voorals nog 53-53. Nog eenmaal kwam de thuisploeg voorop 59-53, maar toen ging Boeykens be paald zijn stempel op de wed strijd drukken. Panters ging met Miel en Willy Van den Broeck, Boeykens en Moens tot kollektiever aanvalsspel dan ook ruim leiden 65-73. Toch kwam Merelbeke nog twee keer ge lijk, maar bij 79-79, 2 min voor tijd, namen Boeykens en Miel Van den Broeck zo ste vig de wedstrijd in handen dat de thuisploeg er stil van werd. Lepe Mi-el Van den Broeck ging dan nog enkele fouten uitlokken en toen hij zijn vrijworpen keurig omzet te was de wedstrijd meteen gespeeld. Panters speelde geen buiten gewone wedstrijd, al mogen we de shotkracht van Miel Van den Broeck, Boeykens en de goede zaken die Moens deed in de 2e helft toch niet over het hoofd zien. De voornaamste verdienste lag in de wilskracht waarmee de ploeg de tweede helft aan vatte. We zagen nog eans de hardnekkigheid die nodig is om moeilijke wedstrijden te winnen, een hardnekkig heid die vaak meer opbrengt dan technisch mooi verzorg de nummertjes. Merelbeke-Panters 81-88 Panters Colpin 2, Miel Van den Broeck 38, Willy Van den Broeck 8, Moens 12. De Smet J. 2. Boeykens 26. Herssens. Reserven Merelbeke-Panters 55-86 Toen Panters, na een geiijk- opgaande eerste periode naar de man-verdediging overscha kelde, ging het zodanig do mineren dat er van een wed strijd geen sprake meer was. Puike verrichting van Piet Co- niokx. Pan ters Van Zeg broeck 4, Van den Broeck W 10, Coe- cklebergh - 7, Verhulst 9, Moens 6. Coninckx 22. Boey kens 2, Herssens 7, Stevens] 19. Miniemen Panters-Hemaco 56-55 Toen de wedstrijd op 4 min. voor tijd schijnbaar gespeeld was (42-54), ging Panters tot zo'n krachtige pressing over dat het in extremis nog tot een gelijk spel kwam. Panters Van Bossche P. 6, Essetdeurs 20. Dierickx 20, Van Bossche L„ De Bleser 2, Vermeersch R. 4, De Decker P. 2. Programma week-end zaterdag 30 nov. Miniemen naar Euroman Mere. Vertrek 13 u. zondag 1 dec. oefenwedstrijd Oabrita Zele Panters. Vertrek 15.45 u. BAVO MOERZEKE-CABRITA ZELE: 36-58 Zonder van een grote match te mogen gewagen werd het voor de bezoekers een gemakkelijke overwinning. De thuisploeg ge raakte moeilijk in de match, daar hun topspelers Raemdonck en B. Colman zich niet konden doorzetten tegen de Cabrita zone. De bezoekers liepen aan de 7e minuut uit tot 2-10. Bertrand Colman milderd tot 6-10, maar na en kwartier spel stond er toch een tienpuntenkloof op het scorebord (10-21). Hat be terde niet voor Bavo wanneer coach Coppens Bertrand Colman naar de bank riep met vier fou ten, zodat de Moerzeekse aan val zekervleugellam was. Cabrita kon hiervan niet profiteren omdat het aanvallend niet draaide en een hele boel kansen niet benut werden. Rust stand 14-31. Onder impuls van >W. Van Broeck plaat ste de thuisploeg onmiddellijk na de rust een 8-0. zodat het terug kwam tot 22-31. Luc Michiels kon Cabrita dan weer op gang brengen zodat aan de 10e minuut de match gespeeld was met 22-45. Coach Van de Vijver trachtte de goede kadans te vinden en voerde verschil lende ploegiwijzigingen door. Op 5 minuten van het einde was de stand 2856 en Freddy De Rech ter milderde nog. Technische Uitslag BAVO MOERZEKE B. Colman 7-0, De Munck 2-6, Raemdonck 3-2, L. Claessens 2-4, Van Broeck 0-4, De Rechter 0-6, Ost 0-0, P. Colman 0-0, De Vrese 0-0. CABRITA ZELE: Coene 2-1. De Loose 4-1. W. Van Miegroet 0-4. Deprez 0-2, Dhooge 11-2, G. Van Miegroet 88, De Beule 6-2, Mi- ctiels 0-6, Vermeulen 0-2. RESERVEN BAVO CABRITA 29-57. Caene 6-8, W. Van Miegroet 0-2, De Loose 0-2. Deprez 6-0, De Beule, Vermeulen 4-13. Goeman 4-4. Van Lysebetten 2-0, Goos- sens 4-2 BAVOOst 6-2, De Muynck, Van Broeck 82. De Rechter. L. Daes 85. L. Van Riet 2 2. De Ruysscher 5-1, Ohondt 84. SCHOLIEREN CASfRITA - iLEUFEGEM 6855. Rust 35-23. Van Driessche 0-4, Heirwegh 0-0, Van de Velde 8-6, F. Van Hassel 7-7, Van Mieghem 6-2. Deprez 12-4, Jacobs 2-8. SCHOLIEREN CABRITA - HAANTJES LEUPEGEM 110-43. De Beule 8-1'1Van de Velde 84. P. Moens 812. Vanderbungt 84. Famay 25-24, Coppieters 4-5, Van Hauwaert 4-4. MINIEMEN KNESSELARE CABRITA 20-73. Dhooge 0-2, Sacré, J. Moens 0-14, F. Dhooge 0-2, Van Damme 11-16, Vercauteren 8->10. Goetmaecker 8 4, Yv. Moens. BENO. BBCD-LAARNE: 28-43 De nederlaag was niet te verwonderen tegen het vooraan in de rangschikking geplaatste Laarne. De wedstrijd op zichzelf hield niets in; de thuisploeg haalde over de ganse wedstrijd een schamel 20% shotgemiddelde, de bezoekers speelden de bal zo lang mogelijk rond. Resultaat een belachelijke 28-43 score. BBCD startte goed langs een 3 op 3 langs Cleemput die de stand gelijkbracht na vijf mi nuten spel (6-6). De negatie ve reeksen shot's van de Dendermondenaars, samen on geveer een nul op twintig lie ten de bezoekers toe een 6- 15 voorsprong op te bouwen op vijf minuten van de rust. Van dan af scoorden de bei de ploegen elk nog driemaal zodat de rust inging met 12- 21. In feite was de prestatie van de mannen van l aarne zeker niet hoger te kwoteren dan die van de Dendermonde naars met dit verschil dat de thuisploeg slechts zes korven scoorde uit dertig pogingen en dus negen punten in te halen had. Na de rust kregen we het zelfde spelvertoon. een zwak afwerkende thuisploeg en een traag spelend Laarne dat nooit verontrust werd en over 16- 30 ging de score naar 20-38 aan de vijftiende minuut. In deze laatste vijf minuten kon BBCD terugkomen en scoorde in die tijd evenveel punten als de eerste vijftien minuten; van 'deze speelhelft 'Eindstand 28-43 De punten Cleemput 3-2, Peersman D. 2-6, Meskens 0-6 Piron 0-2, Van Leemput 2-0, Cornelis, Staelens. Zondag 1-12-74 zijn er beker-' matchen en dus geen com-, petitie voor BBCD Op 8 december gaat BBCD; naar Kangoeroes Hamme, wat, de laatste wedstrijd is voor: de terugmatchen 1e ploeg 11 uur Reserven 9 30 uur The Tower BBC Batavo 89-60 De eerste drie minuten van de wedstrijd waren gelijkopgaand maar na de 3e min. plaatste Tower een 10 -op 10 en voor Batavo was de kous af Bij de rust noteerde men een 5826 stand. In de tweede helft liepen de Eurowasjongens terug 6 punten uit en daarna maakte Batavo ge bruik een 5 op 5 te plaatsen om dat Tower zo niet meer aandrong er» de verdediging wat losser liet Eindstand 8860. Schaudevuyl 818, Van Der Borght 0-7, De Schaepdrijver 4-6, Wal- graef 12-0, Viellefont 10-0. De Neef 16-4, Dumont 0-2, Caudron 0-2. Reserven .- The Tower Euro was - D Batavo 47-59 s b Frank Van Der 'Vincken 2-0, Cau- q dron 2-4. Ghysbrecht 3-2, Dumont 2-2, >Marc De Wuffel '1-4. Verhae- s gbe 83. Troffaes 1-4, Van Gyse- ghem 2-9 Scholieren The Tower Eurowas - Melle 70-26 C Van Damme 6-4, Mare De WXuf- r fet 7-0. Luc IBrijs 6-4, Rudi De Wuffel 2-0, Donald Piro 2-8, F.B Van Der Vincken 4-16. R. Van E der Vincken 92 t MiniemenThe Tower Eurowas *- Melle 44-15 k Dirk Brijs. 2-0, Rudy Goeman 14- 4, Yvan De VyPder 82. Patrick De Wuffel 4-1. Silvano Van Der Cammen 9-8. Tijdens de jongste speeldagen slaagden de Lebbeekse tafel tennisploegen er niet in te bevestigen. Van de twaalf punten, werden er slechts twee in de wacht gesleept. De Lebbeekse spelers zullen flink moeten trainen, wil men er de „mannen van over het water" onder houden. Tivoli - Lebbeke A 5-5 Onweerstaanbaar won M. De Bruyne drie matchen. J. De Don der wist één overwinning te behalen. Voor de zoveelste keer moest het dubbelspel beslissen. Hierin wisten de Lebbekenaars één puntje veilig te stellen. Gsdrie Hamme - Lebbeke A 8-2 Verrassende nederlaag voor Leb beke A. Enkel M. De Bruyne won een matoh Een overwinning in het dubbelspel van De Bruyne- De Donder kon de pil wat ver zachten. Troelant B Lebbeke B 6-4 'Nipte nederlaag voor Lebbeke B, nochtans versterkt door E. Van Biesen, die drie overwinningen in 'de wacht sleepte. G. Vasseur zorgde voor het vierde punt. Lebbeke B - Grembergen B 2-8 Verdiende overwinning van Grem- bergse B. Enkel E. Van Biesen wist één match te winnen. Slechts in het dubbelspel waren Van Biesen-Vasseur sterker dan hun tegenstrevers. Lebbeke C Troelant C 5-5 Prachtig resultaat van de C-ploeg. die haar eerste puntje veroverde. J. Heyvaert won met brio drie matchen. Ook A. Putteman bracht zijn steentje bij. Een overwinning in het dubbelspel van Heyvaert- Putteman bracht de stand op 5-5. Mevr. Putteman deed het voor haar debuut niet slecht en wist zelfs een set te De Schelde Baasrode Lebbeke C 8-2 Opnieuw won J. Heyvaert, in uit zonderlijke konditie, twee mat chen. De tegenstrevers waren echter te sterk voor het echtpaar Putteman, zodat de 2 punten te Baasrode bleven. VRP GEMAKKELIJK Grembergen O.O. 96 - Rubac 54 In deze sportief betwiste wed strijd konden de bezoekers zich nog tot de 5de minuut handha ven. waarna Onder Ons zich on weerstaanbaar losrukte langs Van Cauwenberge en Mijs om met ruim verschil de rUst te berei ken. Ruststand 44 26. De tweede helft bood hetzelfde beeld, alleen toonde Mijs zich nu preciezer en wist handig ge bruik te maken van de kwistig rondgestrooide assists van Jef Piron om het verschil verder uit te diepen De puntenR. Segers 8-0. J. Piron 2-2, Mijs .15-26, E Van Cauwenberge 11-13, J. Caudron 0-0, G. Van Keer 0-5, R. De Clercq 8-6 Vo'gende week zondag 1 decem ber 1974 TOPWEDSTRIJD Grembergen O.O Breydelboys St.- Niklaas. Opworp 1030 u. Boxing Club Zele, mag zeker als organisator een ruim aandeel opeisen in de steile opgang van Freddy De Kerpel. Dat de Wetteraar nu niet op het programma staat heeft verschillende redenen. Misschien is de voornaamste wel dat zijn manager Noë hem wil uitspelen te Gent omdat daar meer eventuele Europese kontakten of invloed zou kunnen aanwezig zijn, want het was daar ook dat J.P. Coopman de gelegenheid kreeg om tot de top door te stoten. Misschien wel een gevaarlijk spelletje van het duo De Ker- pel-Noë, want bij een even tueel falen zal De Kerpel te rug moeten opstaan en dat zou dan wel eens via Het Zeiehof kunnen gebeuren. BC Zele blijft daarom niet stil zitten. Het De Kerpel- hoofdstuk wordt vervolgd en om de talrijke boksliefheb- bers spektakel te blijven brengen, is ditmaal de affi che gesierd met de Belgische spektaketman nr 1 Fernand Roelants en daarnaast is de stal Jef Van Driessche reeds zodanig uitgebouwd, dat hij met zijn zeven boksers een programma -kan aanbieden dat de moeilijksten moet en zal kunnen bevredigen. De mee ting 'heeft plaats zondag 8 december om 17 uur in het Zdlehof met volgend program- Beroepskampen v 8x3 ronden p Roelands Fernand (61 kg) p Brugge tegen Issaoui (60 kg) b Frankrijk V Rudi Haeck (60 kg) Ze e - k Jean Pierre Hainault (59 kg) p Frankrijk t 6x3 ronden v Alois Carmeliet (67 kg) Zele - d Mechlid (67 kg) Frankrijk p Julien Van Damme (72 kg) Zele - Frambaoh (73 kg) Frank- N rijk Liefhebberskampen 3x3 ronden Gauwe Rudy (88 kg) Zele - v Coumbasa (88 kg) Frankrijk N Van Malderen Danny (66 kg) p Zele - Bosia (74 kg) Luik p Baeyens Gilbert (62 kg) - f De Gruyter (61 kg) Beveren. F Met Silvervos van Richard Van Nieuwenhove veroverde jockey Rudy Van Nieuwenhove in 1974 alle mogelijke en onmogelijke prijzen in de ponykoersen. (C)

De Voorpost | 1974 | | pagina 22