BW WOORD OW W00RI VRIJE TRIBUNE V.U, PERSVRIJHEID B.S.P. P.V.V. C.V.P. 2 - 29/11/74 - De Voorpost Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen met voor plaatsing in aanmerking.^ De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de it.houd staat. ONTWERP GEWESTPLAN AALST Met deze delen wij U mede dat het bestuur van onze Werk groep, gezien zij zoals het stadsbestuur in het bezit werd gesteld van het Ontwerp Ge westplan Aalst, een vooradvies indiende. Alles bij elkaar formuleerden wij aldus 72 bezwaren en op merkingen (zijnde 18 meer dan het stadsbestuur). Hier weze bij vermeld dat deze adviezen van het stadsbes tuur, die goedgekeurd werden door de Gemeenteraad op 12 november 1974 en waarmee wij ons akkoord konden verkla ren door onze Werkgroep wer den overgenomen. Aldus heb ben wij nog 19 adviezen bij onze eerste lijst kunnen bij voegen. Anderzijds waren in de eerste lijst reeds 12 opmerkingen vermeld die ook later (na 12.11.74) door het stadsbes tuur bleken geformuleerd te zijn. Toch zijn er een aantal bemer kingen van de Stad Aalst, waarmee wij ons niet akkoord kunnen verklaren en waarbij wij soms niet zullen nalaten ons met klem te verzetten, in dien zij ooit uitgevoerd zouden worden. De nummers zijn deze vermeld in de notulen van de gemeen teraad. Punt 6: Stadscentrum Voor de kom van de stad (be grensd door Capuöjnenlaan, Leo De Bethunelaan, Park laan, Burgemeestersplein, De Gheeststraat, de Dender tot aan de Zwarte Hoekbrug, de Denderstraat, Dirk Martens- straat, Koolstraat en deel Ge ntsesteenweg) voorziet het stadsbestuur eenvormig een woonzone, omdat men zoge naamd bezig is met het opma ken van een struktuurplan en bepaalde aanduidingen (openbare gebouwen, open baar groen, enz.) het uitwerken van een B.P.A. zouden hinde ren. Nochtans komt het ons voor dat het uitwerken van een der gelijk struktuurplan, dat onder geschikt zal dienen te zijn aan het gewestplan, geen uitvlucht mag zijn voor de overheid om bepaalde voor de bevolking van de stad soms belangrijke bemerkingen niet te formule ren. Als leefmilieuvereniging den ken wij hierbij in de eerste plaats aan de aanduiding van de nog enkele overblijvende groen- en parkgebieden in het centrum van onze stad. Aldus zouden op het Ontwerp- Gewestplan zelf het Domein Schelfhout en de uitbreiding van het Astridpark dienen aan geduid te worden als groen- zone (park). Ook heel wat openbare ge bouwen (stadhuisvele scho len, enz.) dienen aldus insge lijks vermeld te worden (zones voor openbaar nut). De laatste vooradvizering van het stadsbestuur had toch als voornaamste doel zoveel mo gelijk aanvullingen en on nauwkeurigheden aan te stip pen. Positief vinden wij wel dat in dien men de redenering van de stad volgt, een groot bezoede lend bedrijf (waterbezoedeling kwalijke geuren) in woonzone ziet getransformeerd. Punt 12:.Zone openbaar nut O.-L.-Vrouwkliniek dient uit gebreid Wij begrijpen niet goed dat een gebouwenkomplex dat reeds door drie straten volledig (Moorselbaan - Leopoldlaan - Groenstraat) en door een vierde gedeeltelijk (Keienberg) ingesloten is nog veel uitbrei dingsmogelijkheden zou heb ben. Anderzijds dun/en wij sterk een nog verdere uitbreiding van de O.-L.-Vrouw Kliniek in vraag stellen, gezien enerzijds nog een groot deel van hun ter reinen onbebouwd is, en ge zien anderzijds de stad zelf een groot stedelijk ziekenhuis op de Siesegemkouter plant. Anderzijds kunnen wij ons zelfs niet goed akkoord verklaren met het ontwerp Gewestplan opgesteld door het Staatsse- kretariaat voor Ruimtelijke Or dening zelfwaarbij ook de tuin van de kliniek als zone voor openbaar nut wordt aan geduid, en dus kan bebouwd worden. Deze tuin waarin en kele prachtige bomen staan vormt op dit ogenblik nog een unieke rust- en bufferzone (ge luidshinder van de Moorsel baan). Punt 30: Oude Abdijstraat: zone voor volkstuinen In het voorontwerp gewestplan (waarmee het stadsbestuur zoveel schermt als het om woonuitbreidingsgebieden gaat) is dit gebied reeds voor zien als parkzone. Aldus begrijpen wij niet goed dat ditzelfde bestuur hier met een zone voor volkstuinen voor de pinnen komt. Hoeveel kan en wil men daar trouwens in planten? En welk is op dit ogenblik nog het sociaal nut van dergelijke volkstuinen Zoals wij meestal geen indivi duele weekendhuisjes kunnen aanvaarden, kunnen wij ons moeilijk akkoord verklaren met individuele volkstuinen. Indien niet duidelijk vooraf be paald wordt wat men onder volkstuinen verstaat en indien niet duidelijk het beheer vast gesteld wordt over dergelijke tuinen, lijkt het ons onbegrijpe lijk om dergelijke zone in een gewestplan te voorzien. Punt 31: Osbroek Vermits een gewestplan dan toch een definitieve bestem ming van de grond wenst vast te leggen, komt het ons onlo gisch voor om «voorlopig» een campingsgebied in de Osbroek te voorzien, zelfs voor «door gaande campeerders». De enige mogelijke inplanting van een campingsgebied in de Osbroek is links van de nieuw aangelegde Parkdreef, en der gelijke inplanting kunnen wij niet aanvaarden, en zal zelfs bij de hogere overheid moeilijk verdedigbaar zijn. Bij dit inplantingspunt is vol gens ons het gevaar voor schending van de Osbroek- een biologisch waardevol na tuurreservaat teveel uit het oog verloren. Heeft het stadsbestuur ook al eens gedacht aan de vele in- frastruktuurwerken die nood zakelijk zullen zijn om het ter rein in te richten als campeer- gebied beantwoordend aan de nieuwe wet op het kamperen? Dergelijke infrastru Muurwer ken kunnen zeker niet in het kader van een «voorlopige» op lossing uitgevoerd worden. Ook met tweede en later uit te voeren projekt kunnen wij ons niet één verklaren. Het domein De Vis, langsheen de autostrade te Erembode- gem, lijkt ons ook allesbehalve een ideale oplossing al was het maar wegens het gebrek aan rust en de grote geluidshinder van de nabijgelegen snelweg. Als alternatief stellen wij de zone tussen Zandberg - Affli- gemdreef - grens Moorsel voor, die zelf door het stads bestuur aangeduid werd als zone voor dagrecreatie - sport en spel, gezien toch het vlieg veld zou dienen te verdwijnen. Punt 40: Gebied tussen Bre- destraat en Oude Dender- mondsesteenweg Dit gebied vormt nog één van de meest homogene land bouwgebieden van onze stad en dient als dusdanig ook be houden te blijven. De stad Aalst vermeld zelf dat deze zone niet realiseerbaar is binnen de komende tien jaar. Vermits men bij de hogere overheid zelf voorziet onder tussen een nieuw gewestplan op te stellen, is een dergelijke woonuitbreidingszone op dit ogenblik nog niet noodzakelijk. Indien nodig kan bij een her ziening nog een wijziging aan gebracht worden, in de zin zoals het stadsbestuur deze nu voorstelt. Punt 49: Woonpark- Overhamme Wij denken dat de omgeving van het Ronsevaalpark reeds voldoende geschonden werd door villabouw, zodat wij in deze omgeving geen verdere bebouwing kunnen toelaten. Het argument dat men in de wijk Ronsevaal te Erembode- gem een sociale woonwijk plant (in Parkgebied) mag voor Aalst geen reden zijn om tus sen de Gerstenbaan en de Overhammekouter een woon- park te voorzien. De heer Schepen van Openbare Wer ken J. De Neve merkte trou wens in de gemeenteraad van Aalst d.d. 12.11.1974 zelf op dat hier een zeer beperkt aan tal nieuwe woningen zou kun nen toegelaten worden. Dat men nogmaals een park zou laten schenden om enkele rij ken toe te laten een villa te bouwen in een groene zone kunnen wij niet aanvaarden. Punt 54: Zone SP - naast het stedelijk kerkhof Ondanks het K.B. van 8.9.1964 denken wij dat het stadsbes tuur er moet naar streven zo veel mogelijk bestaande sport- zones te behouden en nieuwe op te richten. Wij betwijfelen het trouwens ten stelligste of de voetbalploeg S.K. Aalst zo maar zal akkoord gaan met het verdwijnen van haar terrein. Werkgroep LEEFMILIEU L. VAN DER HELST KWALITATIEVE ARMOEDE: IN DE STEDELIJKE KUNSTZALEN Wat gebeurt er in de Stedelijke expositiezalen? De laatste tijd wordt er helaas een kwalita tieve armoede gedemon streerd. De kelder en zaal van het Belfort worden «behan gen» met een pseudo kunst. De tentoongestelde werken verbleken niet zelden het ware gelaat van de Vlaamse kunst. Op een van de «laatste» ver nissages sprak de inleider over het werk dat hij voorstelde van een groot Vlaams expressio nist! Hij zal het zelf wel niet ge loofd hebben. Het ziet er naar uit dat deze expositiezalen roerende han delszaken zijn geworden waar goedkope kunst het best aan de man kan worden gebracht. Was dit het «opzet» dat er toe leidde deze ruimten voor expo sities open te stellen? Ik geloof het niet! Veeleer was het de bedoeling ze «open» te stellen voor kun stenaars, die door de aard van hun werk of door financiële lés ten, niet in de mogelijkheid wa ren elders in private galerijen te exposeren. Het basisprincipe was tevens om er kwalitatief werk te tonen. Met deze opties groeide vooral de Belfortkelder in de jaren '62-'69 uit tot een overal ge prezen centrum voor eigen tijdse kunst De initiatieven van de toenma lige schepen van Kuituur, Bert Van Hoorick, waren daar niet vreemd aan. Na de restauratie van het Oud-Hospitaal werd aldaar ook, bijna onmiddellijk uitge pakt met een reeks merkwaar dige tentoonstellingen. Wij herinneren even aan de exposities met Maurice Schelck, de groep Takel, Vale rius De Saedeleer en later nog Art en Idee. In datzelfde Oud-hospitaal wordt nu uitgepakt met een ten toonstelling van kunstenaars uit de Noord-Hollandse ge meente Bergen a/Zee. Zij wordt een geselekteerde ten toonstelling genoemd. Op welke basis de werken werden geselekteerd, of door wie, is mij onbekend. Geen enkele ver antwoording is te lezen. Och, sorrie! Een zogenaamde inleiding is afgedrukt in de kata- logus. Hierin worden onze Noord-Nederlandse buren van harte welkom geheten. Het verhaal, van de terugkeer, der historische Aalsterse klok uit Bergen wordt nog eens verteld. En dit, beste lezer, was de aan leiding om deze tentoonstelling mogelijk te maken! Wat boei end!!! Die verdomde Aalsterse grapjassen. Zij van deze Histo rische stede, die hun voorva deren beroemd weten. De installatie van de tentoon stelling is redelijk te noemen. Men heeft er van gemaakt wat er van te maken was. De kwaliteit is in deze werken niet steeds present. Weinigen halen enig niveau of eigen tijdse dynamiek. Wat er te zien is van een toch zo geroemde Lucebert is niet zijn beste Nico Van Stralen kreeg zijn opleiding in de Riet- veldakademie en dit is duidelijk merkbaar te zien, in zijn over igens goed afgewerkte stuk ken. Mensen als een Peter Bes en Kees Den Tex trachten ergens aansluiting te vinden bij de ma gische figuratie. Indien het ooit tot een ware uit wisseling met Aalsterse kun stenaars zou komen dan kun nen wij wel beter! Maar ik zou toch wel deze Aals terse kunstenaars de raad wil len geven zich bij de dienst kui tuur aan te melden, met een verzoek om een geldelijke steun, zoals dat de kunste naars uit het Noord-Hollandse Bergen/a/Zee te beurt valt. Roger D'HONDT De redaklie heeft hel rceht de/e teksten in te korten In «De Standaard» van vorige dinsdag 26 november leest men op de eerste bladzijde de eigenaardige geschiedenis van Belgische ministers die voor een slordige vijfhonderd miljoen jawel, VIJFHON DERD MILJOEN toelagen beloofden aan de industrie en dit op een ogenblik dat er in feite geen regelmatige rege ring was! Aangezien het hier gaat om toelagen aan en ten voordele van de industrie het groot kapitaal dus verbaast het ons helemaal niet dat het hier gaat omgewezen BSP- ministers, inderdaad! Hun na men: Henri Simonet (belofte van het in huur nemen van kan toorruimte voor een bedrag van enkele tientallen miljoenen Fr.), Willy Claes (belofte van een niet-terugvorderbare toe lage van 50 miljoen) en André Cools (belofte van participatie ten bedrage van 450 mil joen Fr.). «De Standaard» voegt er aan toe: «Bij nader toezicht blijkt voor deze toezeggingen hele maal geen juridische basis te bestaan of ontbreekt elk dos sier.» Zoals naar aanleiding van de RTT-zaak, en voordien even eens naar aanleiding van de Ibramco-geschiedenis, zal de BSP-pers een huilkoor aanhef fen en opnieuw spreken van «socialisten-jacht», «anti- BSP-kruistocht» en soortge lijke zaken meer Of diezelfde pers ons voor deze merkwaar dige dingen opnieuw een aan vaardbare uitleg schuldig zal blijven, zoals vroeger, moet op dit ogenblik nog blijken. «De Standaard» heeft evenwel de gewoonte niet er maar op los te beweren. Men mag dus aan nemen dat het Standaard artikel op de werkelijke feiten steunt. De hele geschiedenis moet trouwens niemand ver wonderen: Het groot-kapitaal is in de ekonomische geschie denis van België maar zelden gediend geworden als ten tijde van het BSP-bewind op Eko nomische Zaken! Na deze nieuwe pers onthulling zal het iedereen steeds duidelijker worden waarom de jongste tijd vanuit socialistische hoek merkwaar dige dingen overwaaien in ver band met de rol van de pers in een vrije samenleving en meer konkreet in verband met de persvrijheid. Een voorbeeld? «'tPallieterke» van 14 november jl. publiceert een interview met de gewezen VU-man en huidige socialist Paul Blijweert, redaktie- sekretaris van het weekblad «Links». In dat interview komt uiteraard ook de persvrijheid ter sprake. «We zijn voor een persvrijheid die onbeperkt is», verkondigt de h. Blijweert letter lijk. Duidelijke taal, alleszins. Maar hij voegt er ook aan toe: «Als een blad geen kritiek meer levert, maar aan permanente afbraakpolitiek gaat doen, dan is het wellicht normaal dat de maatschappij zich hiertegen gaat afzetten» En dat is al veel minder duidelijke taal! Om niet te zeggen dat zulks erg veron trustende taal is. Want wat is «permanente afbraak- politiek?» Toen de BSP'er Van Acker het Vlaams-nationaal blad «Rom melpot» kelderde, alhoewel hij het niet kon verbieden, was dat misschien ook omdat het «permanente afbraakpolitiek» voerde? Of was het alleen maar omdat het blad de BSP en de h. Van Acker niet naar de mond praatte? Voor' het muilbanden van de vrije pers moet de BSP in elk geval niet op de steun van de Volksunie rekenen. Wij staan achter de persvrijheid, zonder de beperkende voorwaarde van de socialisten van «Links». Zottegem, 26 november 1974 DR R. VAN LEEMPUTTEN, Volksvertegenwoordiger BIJNA 200.000 WERKLOZEN Wij beklemtoonden reeds eer der dat het kapitalisme van daag terzelfdertijd inflatie en werkloosheid inhoudt. Terwijl de prijzen blijven stij gen, neemt ook de werkloos heid toe. Aldus bedroeg het aantal volledige werklozen 116.346 op het einde van de vorige maand. Daarnaast telde men 55.151 gedeeltelijke werk lozen. Hierbij moet men nog ongeveer 20.000 jongeren voegen die werkzoekend zijn. Dit betekent dat België niet ver meer af is van de 200.000 werklozen. In ekonomische kringen wordt onderstreept dat de bestelboeken leeg lopen. In verschillende bedrijven van ons arrondissement gaan de werknemers over tot afdankin gen of tot op werkloosheid stel len van een deel van hun per soneel. Er wordt gewag ge maakt van een cijfer van 300.000 werklozen volgend jaar. Ongetwijfeld speelt thans sei- zoenfaktoren mee die, vooral voor de buitenwerken, aanlei ding geven tot gedeeltelijke werkloosheid. Maar ook in de bouw houdt men rekening met een verslapping van de aktivi- teit. Voor de rest is de ekono mische achteruitgang in talrijke sektoren van het ekonomische achteruitgang in talrijke sekto ren van het ekonomisch leven zoals de textiel, de voeding, de metaalverwerkende nijverheid en andere een onomstotelijk feit. De regering Tindemans-De Clercq is niet alleen de rege ring van de levensduurte, maar ook van de werkloosheid. Gans de situatie toont aan dat ons land, zoals gans West- Europa, ekonomische struk- tuurhervormingen nodig heeft Eens te meer heeft de BSP dit met kracht vooropgesteld in haar ideologische boodschap: socialisatie, bindende plane- konomie, arbeiderskontrole als stap naar het zelfbeheer. NEEN AAN CHABERT! De steeds grijnslachende CVP-minister Chabert (die zelfs zijn grijnslach niet kan onderdrukken wanneer hij op de televisie met dodelijke ver keersongevallen wordt gekon- fronteerd), kondigde op het TV-scherm aan dat de tele foontarieven niet zouden ver hogen. LEUGENS! Tweemaal leugens. Diezelfde minister Chabert wil echter de aansluitingskosten voor de telefoon verviervoudi gen en van 1.500 fr. op 6.000 fr. brengen. Tevens wil hij de abonnementsprijs ver hogen van 300 fr. per maand tot 490 fr. Dit is andermaal een staaltje van de sociale politiek van de CVP-PW-regering en tevens een illustratie van de manier waarop deze anti socialistische regering de R.T.T. wil saneren. DUS TELEFOON ALLEEN NOG VOOR BEGOEDEN. Alle minderbegoeden, voor wie de telefoon tot hiertoe zowat het enig kontaktmiddel met de bui tenwereld was (weduwen, al leenstaanden) zullen het in de toekomst maar zonder telefoon moeten stellen wanneer Mr Chabert zijn zin krijgt. De BSP protesteert met klem tegen deze nieuwe anti-sociale maatregel van de CVP-PW- regering. Aan Mr. Louis D'Haeseleer nu om te bewijzen hoe sociaal hij wel is! HELP DE LANDBOUWERS! Waar in Nederland het leger massaal werd ingezet voor het binnenhalen van de oogsten, verloopt de hulpverlening in België andermaal gebrekkig en met de inzet van te weinig mid delen. In plaats van een mas sale inzet van miliciens, werk lozen en studenten, bleef alles onder de maat. Tot de organi satie van een efficiënte en snelle aanpak van de hulpver lening is de huidige regering blijkbaar niet in staat. MARTIN HUTSEBAUT Sekretaris BSP-Aalst TWEE KONGRESSEN TWEE TEGENSTELLINGEN Klaar en duidelijk: de mens eerst! De PW heeft de najaars poli tieke kongressen dit jaar geoe- pend In alle duidelijkheid heeft de Partij voor Vrijheid en Voor uitgang geopteerd voor een vrije maatschappij waarin zij als centrum voor vernieuwing van ons politiek leven heeft ge opteerd. Een vernieuwing ge steund op het vertrouwen in de vrije mens, op de aanmoedi ging van de scheppende krach ten zonder dewelke sociale vooruitgang onmogelijk is, een onverpoosde strijd tegen de verlammende verstaatsing, de verdediging van de filosofische en intellektuele verdraag zaamheid. De PW wil in hoofdzaak de wezenlijke ver schillen tussen de partijen dui delijk maken binnen de discus siepunten: ekonomie en over heid, burger en staat, bureau- kratie en herprivatisering. Het is een eerlijk zoeken naar een duidelijk politiek alternatief. Niet zo duidelijk Socialis tisch! De BSP heeft zich in zijn ideo logisch kongres uitgesproken in verband met haar standpun ten voor de toekomst. Deze uitspraak is echter minder dui delijk overgekomen. Het ver loop van het kongres en de re sultaten van de stemmingen, zoals die via de pers en de TV. ONS BEREIKTEN, HEBBEN DE INDRUK GEWEKT DAT DE TWEESTRIJD IN DE BSP niet is uitgevochten. De partij schreeuwt uit dat zij ons regime zal afbreken, maar volgt een Simonet die zich in het huidig bestel heeft ingewerkt en zich voorstander toont van de vrije marktekonomie. Tegenstrijdig met de invoering van het zelf beheer, de inspraakis het spreekverbod dat aan de woordvoerder van «links» werd opgelegd. Dus, luister niet naar mijn woorden, kijk naar mijn daden! Bij de socialisten gaat het eerder om een zwenk naar links met woorden, met het vrijwaren van de kansen om een regeringsverantwoorde lijkheid te bekomen. De oud gedienden blijven het voor het zeggen hebben en er zal dus niets veranderen. Daarom blijft de dubbelzinnigheid van de BSP bestaan en ons politiek leven drukken. Daarom zal geen enkele politieke partij we ten wat ze aan de BSP als koa- litiepartner zal hebben. De hoop dat de BSP en socialisten nu eindelijk hun echt gelaat zouden tonen is voorbij. De Kiezer weer niets meer. de BSP trappelde ter plaatse en kan nog alle wegen uit, zonder dat ze een richting heeft geko zen, begint in het parlement. De rijksmiddelenbegrotings- nota en het regeringsbeleid staat aan de orde Ook het pro bleem van de taalverhoudin gen in de randfederaties staat op de agenda. Nu moet duide lijk blijken wat de invloed van Eerste Minister Tindemans is op de regeringsploeg en op de regeringspartijen. Daarbij dient te- worden onderstreept dat midden de moeilijkheden van vandaag op ekonomisch en sociaal vlak het land recht heeft op een vastberaden en doelge richte politiek. DIANE D'HAESELEER DE MINDER-VALIDEN BLIJVEN ONGEWENST IN DE MINISTERIES Sinds meer dan twee jaar be staat de illusie dat minder- validen een (wettelijke) kans gegund wordt om, mits aan- H( h< ist mg vraag bij het vast wervingss kretariaat, aangewon/en worden in overheidsdienst, zeg wel illusie, want na 2 j; blijken slechts 240 min» validen in dienst te zijn men, hetgeen een belacht klein aantal is als men weet ongeveer 650.000 mei werken in het openbaar ar De bedoeling eertijds van wetgever was in alle opzichtig te prijzen: de zwakke ach* ruitgestelde mens een r< lijke kans geven om ook hij te nemen aan de openl dienst en hem aldus toe te ten ook een eerbare brood' ning te verwerven. De minder-validen hebben duizenden een aanvraag ini diend en hadden goede hi Temeer daar zij in feite snapten aan het klassiejjru examen zoals gezonde aajire vragen moeten ondergaan;ter volstonden met een onderzi naar de beroepsgeschikthi Maar een andere stroom moeilijkheden stond hen wachten: een medisch om zoek bij het Fonds voor classering der Minder-valii een medisch onderzoek bij vast Wervingssekretari; een medisch onderzoek bij mie administratieve gezondheii dienst, een onderzoek naar beroepsgeschiktheid en teijaal lotte het kleine kansje om ai-h gewezen te worden voor de Ipel tele betrekkingen die de vj schillende ministeries voor h^n vakant houden. Op te merken valt dat Opfyei baar Ambt, organisator vtan deze procedure, geen schjscl treft wat betreft het te klein aéjoo tal kansen. Het zijn wel de vjé's schillende ministeries die woonweg geen of al te weiL plaatsen openstellen. Ook sr zich de vraag welke betekej het kan hebben drie ach| reenvolgende medische - derzoeken te organiseren. I het ernstig opgenomen worcj dat twee geneeskundige derzoeken (reeds één te va een aanwervingsgeschikthjff bevestigen en dat dan nog e derde onderzoek dit gaat l genspreken? Ik kan mij goed voorstellen 4 menig minder-valide zich opi ogenblik met zorg afvraagt welke fase van de lijdensW zijn aanvraag is gekapseist deze wijze wordt het effekt v een goed bedoelde wetgevj herleid tot weinig of niets. Wij zullen er zorg moeten vij dragen dat onze wetgeving l bescherming van de zwak groepen, de zogenaam vierde wereld, geen dode lei blijft. In dat verband moet de toepassing van de wetl het gewaarborgd inkomen het oog gehouden wordf Wanneer deze wetten zond veel gevolg blijven, zijn wijl edelmoedig als de rijke land tegenover de uitgehongel® landen: Wij belijden met de l™ pen maar doen er niets voc^' GHISLEEN WILLEMS bi Volksvertegenwoordiger g< -V, Mijne Heren, In een berichtje van uw rubriek «Telex» van vorige week (22.11.74) staan enkele erg misleidende onnauwkeurighe den. U schrijft: «Het stedelijk feest- komitee kreeg van het stads- sekretariaat een schnjven aan waarin gesommeerd wordt in dividueel geen berichtjes meer te laten doorsijpelen naar de pers Blijkbaar doelt deze mededeling op een circulaire voor intern stadhuishoudelijk gebruik van 4.9 1974. Het is niet gans duidelijk waarom na twee maand en half deze circu laire ineens eens voor publika tie fn aanmerking komt alsof het een nieuwsje betreft dat heet van de naald is. Hoe dan ook, als het door uw krant niet ondelikaat of onbelangrijk ge acht wordt deze oude circulaire aan uw lezerspubliek nu voor te stellen, handelt U uiteraard vrijelijk naar eigen goeddun ken. Maar dan moet U er toch blijven voor zorgen dat de door U verstrekte informatie objek- tief blijft. En dat kan niet ge zegd worden van dat ene geci teerde zinnetje dat integendeel doorspekt is met onjuistheden. Vooreerst is de circulaire niet afkomstig van het stadssekre- tariaat, maar wél van het kol lege van burgemeester en schepenen. Vervolgens is hij niet gericht aan het stedelijk feestkomitee, maar wel aan alle «heren voorzitters en se- kretarissen van de Adviesraden- of Komitee's». De zaak voorstellen alsof enkel het feestkomitee zo'n schriw ec kreeg strookt dus geensid» met de werkelijkheid. Te nu# daar het niet zozeer omwst van het feestkomitee w. st maar wel o.w.v. andere kd#i missies en raden, dat het K Ni lege zich tot het nemen van la beslissing en tot het toestujla van de bedoelde circulaire 4 jo noopt zag. K Tenslotte werd in de brief n 9' gesommeerd dat men indj® dueel geen berichtjes mfM zou laten doorsijpelen naar) oi pers. Uit dergelijke vergadU I ingen wordt individueel tdat niet gezwegen. Enkel werdst de voorzitters en de sekretad hi sen van deze raden verzoj hun officiële adviesverslaa V niet meteen door te sturen nd de pers, ten einde in de gel di genheid te blijven op de eeri d; plaats de bevoegde bestujlii sorganen (gemeenterad' schepenkollege) van hun a viezen in kennis te stellen, de daar te nemen beslissing zijn achteraf geen geheim meer verbonden. Dat erva| de pers trouwens in ruime mi sinds zij elke dinsdagnam dag welkom is op het stadhj voor het bekomen van alle n gelijke inlichtingen. Aangezien objektieve inforni tie aangaande de stadhuisa ken U nauw aan het hart lij zou ik het wel appreciëren j dien gij de essentie van rrj antwoord aan uw talrijke lezë zoudt willen bekend maken] i CHR. WILLEUf Stadssekretaf

De Voorpost | 1974 | | pagina 2