HEI RIBTO EN HAAR PEDAGOGISCHE AANPAK K HOFSTADE IORECA-AALST IELD JAARBANKET :thTELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX TELEX rrc^ FINALE KWIS4'74 TE MELDERT AALSTERS NIEUWS KORT- De Voorpost - 29/11/74 - 3 Jl Horeca-banket is niet zo maar een wisjewasje van een jet. Hoteliers, restauranthouders en cafétiers zijn lui bij wie n fcegrip «smaak» hoog aangeschreven staat. Een dergelijk :htfcek dat nu eens zelf achter de tafel plaatsneemt tevreden :hLn is moeilijk en toch lukte dit dinsdag jl. De Horeca-federatie houdt het niet alleen bij dit jaarlijks banket en dit dankzij de lursploeg, beter ware het de werkploeg te noemen met voor- Remi Buys, de ondervoorzitters Jan Verduyn en Roland van ie|endael, de sekretaris Hugo Lannoy, de schatbewaarder ir Nijs en de bestuursleden Jan De Block, die dit jaar het ;et in zijn nieuwe zaak voor zijn rekening nam, Jo Pycke, istin Moens, Jeroom Van der Vurst, Richard Van Keer en de 'oorzitter Isidoor Permentier. Dit kwam trouwens tot uiting diverse toespraken tijdens het banket. Na de verwel- ing door voorzitter de h. Buys werden de diverse bestuursle- in de bloemetjes gezet evenals Mter Wauters. De h. Vandor- lirekteur van het Middenstandsverbond te Aalst onderlijnde n;jverking van het jonge dynamische bestuur een afdeling zdHoreca met haar op de tanden dat Horeca momenteel tot hebve. Geraardsberqen en Dendermonde aan het uitbreiden is. met Febhotel noemde de h. Vandorpe een grote stap (aarts, terwijl hij de rol van de Aalsterse afdeling bij deze 'orming schetste. De h. Vandorpe gaf daarbij de richtlijnen isen van Horeca te kennen: Horeca dient zich te scharen r eis tot aanpak van de zelfstandigenproblematiek; Horeca jet dulden het slachtoffer van de prijsbeheersingspolitiek te eiien; op fiskaal vlak dient men zich te verzetten tegen verre- ar bdefiskale rompslomp en tegen onredelijke BTW-normen; op teriaal gebied dient Horeca achter de nationale voorstellen tot ai-hervorming te staan terwijl ten slotte de spreker pleitte voor Ie Ipeler kredietmogelijkheden. irtien situering van de fusie tussen Febhotel en Horeca door hotelvoorzitter de h. Vermeulen reikte schepen Bogaert aan Verdienstelijke Horecaleden het bijzonder ereteken 2de klas vian Oscar Nijs, Jan Verduyn en Remi Buys. De mededeling chischepen E. Bogaert dat Aalst zijn belastingen voor 75 niet ld werkte nog meer verfrissend dan de sorbets en de Wanneer er over het Buitengewoon Onderwijs wordt gepraat, komt het dikwijls voor dat de gesprekspartners op verschillende golflengte over de problemen van het gehandicapte kind praten. Om dit te verhelpen en ook om aan de komende aktiviteiten de nodige ruchtbaarheid te geven, gaf het associatief beheer van het RIBTO-internaat een kleine persontmoeting waar de huidige gang van zaken in het internaat uit de doeken werd gedaan. BEDOELING Het internaat te Hofstade, wil optreden als de vervanger van de ouders, dit voor kinderen die in het Aalsterse wonen. Wanneer de toenadering met de ouders in gebreke blijft, zorgt het RIBTO dat de kinderen deze moeilijke periode kunnen doorworstelen en zij doet dit voornamelijk door het inrichten van kontaktna- middag. De eerstvolgende kon- taktnamiddag zal het kerst feestje zijn, waar in een gezellige sfeer ouders en kinderen van lekkere feestvreugde zullen kunnen genieten. Hieruit leerden we dat het internaat te Hofstade werd opgericht in 1971. Het staat open voor alle gehandicapte kinderen van het type 1 en type 2 en dit van 3 tot 21 jaar. Mensen die in het bezit zijn van het voorgeschreven attest, waarin één van beide types zijn gestipu leerd kunnen steeds in het internaat (Zijpstraat, Hofstade) of in het externaat terecht (Molenstraat 57) waar ze door een pedagogisch team worden opgevangen. qej» Hilaire Haemers, Ouden Dendermondsesteenweg 58 te Aalst koestert een «natuur- jeikunstwerk»: een rode kool waarop rode spruiten ingeënt./ yod» Burgemeester De Bisschop stond wel wat met lege handen op de verkiezing van de Oostvlaamse karnavalprins vorige zaterdag/Volgende keer beter, zei onze burgemeester-karnavalist, als je me inviteert breng ik een stadsplakket mee./ Er hangt 'di<|er wel eentje in Moskou, waarom zou er dan geen eentje langs hier in één of andere gezellige stamkroeg mogen hangen?/ Bert Van Hoorick, Richard Van Leemputten, Waltniel Louis, Ghisleen Willems, Wim "l— Verleysen en Willy Vernimmen vertegenwoordigen als parlementairen het Aalsterse Dkiesarrondissement te Halle vorige zondag tijdens de betovering. Ook burgemeester De Bisschop, met trikolore sjerp, schepen De Neve, en raadsleden Antoon Blom- maert, Jan Caudron en Frans De Brul waren present./ De burgemeesters kregen van minister van Binnenlandse Zaken de h. Michel een dringend verzoek tot financiële voorzichtigheid terwijl er ook met de benoemingen niet al te losjes mag omgesprongen worden./ Dit alles met het oog op de fusies./ Nu iriweens niet bezuinigen voor de inflatie maar voor de fusies, straks doen ze het licht op isade gemeentewegen ook nog uit./ mU Het kabinet van burgemeester De Bisschop biedt een bont zicht./ Met z'n tienen nw staan ze daar in het rijtje: fanions van Jeruzalem, Polen, de Marnixring in het gezel- wsschap van de Kaloeterskabassen en «De Goedgemutsten» uit Dendergem kq. Gustaaf de Stobbeleir bijt zich eens graag in een been vast. En gelukkig maar !t K Nu is hij aan het napluizen of Hippoliet Meert, de stichter van het Algemeen Neder- in J lands Verbond, professor aan de Gentse Rijksuniversiteit en bezielt met heelneder- >tu|landse idealen, geen geborgen Aalstenaar was./ Er is alvast een Hippoliet Meert, de re I jongste van een trits kinderen geboren te Aalst op 1 April 1865 en woonachtig in de Kerkstraat 8 /Mogelijks gaat het om dezelfde persoon/ Zo ja, dan wordt een of andere 5f ij gevel wel in de nabije toekomst met een gedenksteen bedacht. ndj Tiidens de installatievergadering van de Vlaamse gewestraad vorige dinsdag te Mechelen werd senator Wim Verleysen mede-sekretaris van dit nieuw wetgevend orgaan./ Het Aalsters stadsbestuur heeft zonder politie- en brandweerwagéns welgeteld 32 auto's in dienst./ Denk nu maar lekker niet dat ze alle 32 dienen om de een of andere stadsprominent op een autoloze zondag rond te toeren er zijn ook vuilniswagens in het getal begrepen./ Kunstgroep Wolfsangel is van zijn bijwijlen wat kompromiterende naam af.- Voortaan is het «Alkuone»./ Een beetje voelden wij ons wel bedot./ Het stadsbestuur kondigde voor vorige donderdag een Lucebert-avond aan, waar in de aankondigingen niets liet vermoeden dat de schilder-dichter zelf niet zou aanwezig zijn./ Een ander punt is de belangstel ling maar ja, men weet nu al lang dat ieder zich belangrijk voelt in eigen kringetje en z'n kat stuurt wanneer anderen eens iets te vertellen hebben./ Vorige week woensdag kregen de Aalsterse jackpots het hard te verdurenDe kansspelen die onder toepassing vallen van de nieuwe wet enkele dagen geleden door de Kamer aangenomen, werden vergezeld, ook deze waar net fiskaal kenteken niet klopte moesten eraan geloven./ In de Kerrebroekstraat je wagen nog niet finaal in de prak gereden?/ Het hoeft voor ons niet, maar als tip van de week kunnen we je wel de goede raad aan de hand doen de Kerrebroekstraat te mijden als de pest. In «Voor Allen» trekt Roger D'hondt van New Reform van leer tegen de «kALITA- TIEVE ARMOEDE IN DE Stedelijke Kunstzalen»./ Zonder hier te beweren dat het hier om een totaal objektieve beoordeling gaat, hebben wij en we zullen wel niet alleen staan, soms de indruk dat de Belfortzalen goed geworden zijn voor openbare ver warmingszalen, waar men maar eens langs loopt om zich op te warmen en waar bijwijlen eens iets treffends aan de muren hangt./ Het kan inderdaad beter./ Dat de «Falluintjesgemeenten» stilaan een begrip worden met nationale gekendheid blijkt uit een recente TV-kwis waarbij gevraagd werd in de provincie Antwerpen naar de verzamelnaam van de gemeenten Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel 't Is altijd maar Betonwegenoouwstof aan de Zeebergbrug Brendan DAGELIJKSE UURROOSTER De kinderen worden steeds om 16 uur van school afgehaald en naar hun internaat te Hofstade gevoerd. Daar worden ze door een equipe van vier opvoeders en één kinderverzorgster opgevan gen. Deze mensen, van wie een volledig engagement wordt ge- eist, krijgen dan de beschikking over een eigen groep die een rollend uurrooster af te werken krijgt. Het internaat, verdeeld in vijf groepen, krijgt iedere week het volledig gamma van hobby mogelijkheden voorgeschoteld. Er is elke week mogelijkheid tot muzikale expressie, gegeven door Luc Beeckman. sport en spel ressorteert onder de be voegdheid van de heer Gilbert De Blander terwijl Nicole Vleu- rinck voor de kreatieve ont- plooing van de kinderen zorgt. Annie D'Haese leert de kinderen EHBO en andere hygiënisch verzorgingssnufjes. 's Nachts is er een permanente bewaking op de paviloenen voorzien, waar de moeilijkste kinderen zijn ondergebracht; paviljoenen die geborgenheid bieden, zodat de vervangende moederrol zonder veel moeite door de opvoeders, die elk 3 nachten per week moeten wa ken, kan opgebracht worden. MOEILIJKHEID Het Koninklijk besluit waardoor het aantal opvoeders per aantal kinderen geregelt wordt, is oor spronkelijk opgesteld voor ge wone internaten, terwijl het duidelijk is dat deze kinderen een buitengewone begeleiding verdienen. Wat echter als een gunstig punt kan beschouwd worden is het bericht dat als welgekomen manna uit het bureau van de Minister kwam te vallen, en waarin een uitbreiding van de bestaande infrastruktuur wordt aangekondigd. De akkomodatie van het internaat wordt uit gebreid met vier nieuwe pavil joenen zodat de kapaciteit tot 75 kinderen wordt opgedreven. ASSOCIATIEF BEHEER Volgens een cirkulaire van het Het associatief beheer van het Ribto-internaat (jm) ministerie (l-9-'73) wordt de rijksinternaten een komitee voor Associatief Beheer voorgesteld, die samen de innerlijke keuken moeten beredderen. Het RIBTO heeft zo'n komitee in het leven geroepen. Albert Van Cauter (voorzitter), Gerard De Bolle (waarnemend voorzitter) en Wil ly De Clercq (ondervoorzitter) presideren hier het komitee dat ook bestaat uit de opvoeders- groep. Naast bovengemelde per sonen worden ook het onder houdspersoneel en de ouderraad in het organisatieproces inge schakeld. Het onderhouds- equipe dat met Monique Blan- quaert, Godelieve Filips, Annie Rottiers, René Schorrel en Dominique Van Kerkhoven suggesties maandelijks ter tafel legt, heeft dus ook een verre gaande inspraak. OUDERKOMITEE Dit .komitee dat voornamelijk dankzij de energieke bemoein- gen van Georges Hellebosch, Roger De Roeck en Albert Coppens nuttig werk aflevert, vroeg bij het einde van vorig schooljaar de inrichting van een T-Dansant en dit ter bevor dering van de relatie tussen thuis en internaat. Deze T.D., inge richt door, van en yoor de internen, is voor deze mensen een hulp tot zelfbevestiging. De kinderen (52 in aantal) hebben zelf de nodige prijzen voor een reuzetombola opgehaald, zodat een sukses er in zit. De Reuze-T.-Dansant wordt Op zaterdag e.k., 30 november, te 19.30 uur in de turnzaal der gemeentelijke jongensschool gaat de finale door van de kwis waaraan volgende vier geselek- teerde ploegen deelnemen: Dorp, Klaarhaag, Kokerij en Nievel. Programma: 1Theoretische vragen 2. Praktische proeven Vooraf een subjektieve proef CIRCUS waarin U bij elke ploeg onder meer een goochelaar, een dierentemmer en een klown kunt aan 't werk zien. Het wordt de 25e uitgave van de kwis en dus wel iets heel speciaals! Vergeet vooral niet dat de volle dige winst van deze kwisavonden wordt besteed aan zieken, ge handicapten en ouden van dagen. Er wordt dus door de organi satoren gerekend op een bom volle zaal. Ook voor de liefhebbers uit de omliggende gemeenten kan het zeer interessant zijn deze finale bij te wonen om hun licht eens op te steken en volledig in de kwisstemming te komen voor de superfinale te Moorsel. KERSTFEEST Aan zieken, gehandicapten en ouden van dagen wordt op zaterdag 21 december een mooi kerstfeest aangeboden met de winst gemaakt op de voorbije (en nog dadelijk komende) kwis avonden. De bedoeling is ze allen samen te brengen op een groot feest dat zal doorgaan in de turnzaal der jongensschool, het wordt: 1. Een H. Mis in de parochie kerk te 17 uur. 2. Een lekkere volledige maaltijd met soep. hoofdschotel, nage recht en koffie, verzorgd door een traiteur. 3. Een gezellig samenzijn met medewerking van Meldertse georganiseerd op zaterdag 30 november in zaal 't Duifken. De eerste dans begint om 19.30 uur en dj. Lucky, The Black Devil zorgt met zijn Gogogirls voor de nodige ambiance. Om deze discobar (met de pittige naam Erotica) te kunnen beluisteren moet men slechts 30 frankskes betalen. De inrichting van de T. Dansant is het beginpunt voor een ver dere toenadering tussen het internaat en de gemeente Hof stade. Kontakten werden reeds gelegd met jeugdklub Pallieter om vanaf nieuwjaar de leerlin gen de mogelijkheid te bieden de verschillende hobbyklubs mee te maken. Ook het optreden van «Vast als Eik» voor het RIBTO was een aanloop voor een sterkere band internaat gemeente. D.D. artiesten en opgeluisterd door het zangkoor van de Kulturele Kring. Wie om bepaalde redenen aan dit feest niet kan deelnemen zal zoals trouwens vorig jaar een pakje thuis ontvangen. Daartoe dient U dan het formulier dat eerstdaags (n uw brievenbus wordt gestopt in te vullen en melden wat ge verlangt: wijn, snoep, fruit, rookgerief (wat? Merk?) Voor mensen die moeilijk te voet kunnen komen of die niet door iemand uit de buurt kunnen gebracht worden, zal voor ver voer worden gezorgd. Het is klaar dat na de maaltijd, dus rond 19.30 uur familieleden en sympathisanten worden ver wacht om de pret verder voort te zetten in een lustig feest. INTERCOMMUNALE FI NALE Deze zal doorgaan op 15 de cember te Moorsel in de turn zaal der zustersschool en na de finale te Meldert zal een dege lijke Meldertse ploeg worden opgesteld. Uiteraard zal het niet de winnende ploeg te Meldert zijn, doch zal aan elke ploeg leider gevraagd worden een drietal namen op te geven van gegadigden zodat uit die reeks dan 13 personen kunnen worden gekozen, zoveel mogelijk met uiteenlopende interessen en hobby's. Moest U eventueel iemand kennen, zelfs als hij aan de reeks kwissen te Meldert niet meedeed, die in een of andere zaak zeer sterk is dan kan ook die kandidatuur onderzocht worden, teneinde te Moorsel de naam van Meldert op gebied van kwis dan eer aan te doen. Een speciaal bedankingsfeest voor al wie op enigerwijze mede werkte aan Kwis 4'74 zal dan nog worden ingericht in 't Parochiecentrum midden januari. L.H. Reeds eerder hadden wij het over de «Vrijheidsboom» op het kruispunt Esplanadestraat, Stationsstraat. De «Werkgroep Leefmilieu van Aalst» uit toch, spijts de geruststellende woor den van het V.V.A.K. enkele weken terug, zijn twijfels. De Werkgroep deelde in een persnota haar standpunt mee: «Naar aanleiding van een schrijven van het V.V.A.K. (Vereni ging voor Aalsterse Kultuurschoon) wordt terug de aandacht van de Aalsterse bevolking getrokken op het al dan niet ver dwijnen van de Vrijheidsboom gelegen aan het kruispunt van de Esplanadestraat en de Stationsstraat. Allereerst wensen wij hier mede te delen dat hei onze werk groep was die de aktie voor het behoud van de Vrijheidsboom inzette (zie agenda van onze vergadering d.d. 15.10.74). Op 22 oktober schreven wij dan een brief naar de Heer J. DE NEVE schepen van Openbare Werken van de stad Aalst, welke op dit ogenblik nog steeds onbeantwoord is gebleven. Wij wensen er hier nogmaals aan te herinneren dat de Heer J. DE NEVE het probleem aan de orde bracht tijdens de rondrit met de pers bij het bezoek aan de Openbare Werken van de Stad Aalst op Vrijdag 11 oktober 1974. Hij verklaarde toen woordelijk dat de boom om verkeerstechnische redenen zou dienen te verdwijnen. Anderzijds komt het ons voor, uit de brief van het V.V.A.K., dat de Heer Schepen van Openbare Werken hen enkel mondeling zou verzekerd hebben dat deze boom nooit zou verdwijnen. Uit een kommentaar van De Gazet van Aalst d.d. 16 november blijkt trouwens de dubbelzinnige houding van de schepen die het eerste bericht nopens het verdwijnen van de Vrijheids boom nooit logenstrafte, en zelfs op de perskonferentie van dinsdag 12.11.74 verklaarde dat de boom «bij aanpassings- werken» aan het Esplanadeplein toch zou dienen te verdwij nen. Aldus blijkt een verdwijnen van de Vrijheidsboom allesbehalve utopisch en dient de waakzaamheid meer dan ooit behouden te blijven.» De studenten A1 en het voorbereidend jaar van het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs aan de Wel vaartstraat zijn niet bij de pakken blijven zitten. De Circa hondervijftig studenten organiseerden onderling een hulpaktie voor de bieten- en maïsoogstende boeren. Dinsdag en donderdag werden de lessen geschorst en trokken ze met z'n allen in kleine ploegjes het veld in bij verschillende boeren. Zo kreeg de staking voor de herwaardering van het diploma en het aanpassen van de studietijd op vier jaar een sociaal karakter. Op dinsdag 3 december a.s. houaen de plaatselijke groeperin gen van technische ingenieurs een voorlichtingsvergadering in de «Borse van Amsterdam», dit in het kader van een natio nale protestaktie, geleid dooor het NUTI. Na een uiteenzetting van de problemen voor de technische ingenieurs gaat een paneelgesprek door met politici, direktie's van hogere institu ten en afgevaardigden van beroepsverenigingen. In de nacht van dinsdag op woensdag jl. kreeg Aalst de grootste transformator ooit in Vlaanderen gebouwd aan. In werkhuizen te Mechelen werd deze mastodont van 200 ton vervaardigd voor de elektrische centrale van Aalst. Het gevaarte werd 's nachts over de weg vervoerd, niet zonder problemen, want het is tien meter lang, 4,80 meter breed, en 6,80 meter hoog. Om even een beeld te schetsen van het vermogen van deze transformator: hij is in staat 250.000 gloeilampen van ieder 100 watt te doen branden, en daarbij 500.000 TELEVISIETOESTELLEN EN NOG EENS TIENDUIZEND WONINGEN TE VERWARMEN. Parkeermeters zijn te Aalst nog onbekend. De nieuwe par keerplaats op de terreinen van het oud slachthuis aan de Moorselbaan zal wellicht de primeur van deze nieuw inge voerde parkeermetode krijgen. Tijdens de jongste gemeenteraadszitting trok raadslid R. De Gols de aandacht op het probleem van de verkeersveiligheid bij het uitvoeren van werken. De interpellant citeerde als voor beeld de situatie in de Posthoornstraat, de Kapucienenlaan, het Keizerlijk plein waar firma's werken aan het uitvoeren zijn. Ook het parkeerprobleem rond de Gentsestraat en de Ge ntsesteenweg kwam ter sprake. Zowel de interpellant als de heer burgemeester in zijn antwoord waren van oordeel dat een stad ook nog leefbaar moet zijn voor de voetgangers en dat door een vlottere koördinatie tussen de technisjche diensten en de politie het probleem zou kunnen ondervangen worjden. De verkeerskommissie zal zich met de gestelde problematiek bezighouden. J V

De Voorpost | 1974 | | pagina 3