D E G H I T U Optreden van Roland en Rock and Roll-King Burt Blanca Hedenavond Grote Rock and Roll-wedstrijd in de zaal Okapi Een boel prachtige prijzen te winnen! VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN A 4 - 29/11/74 - De Voorpost Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. IEn wat een prijs I Huis Adi, Dorp 41Grambergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras- u sen. Schuimrubber, Latex, Staafveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gis- Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedaüzeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. n Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke I O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- Idedij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegeis. om, leen gerust 053-21.6O.I6 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe. Hoogstraat 77, Haatten attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E. De Petter. Kon. Albertstraat 14, Slnt-Glllis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST I ieuwste Mode 052-21.12.s2 aan de laagste pnjzen biedt U Scotex Kleding, Brusselse straat 33, Dendermonde. Ook dames- en kinderkleding. vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. ralinen Daskalides 053-70.38.50 GENTSESTRAAT 45 - AALST Fijne confisserie Doopsuiker in originele verpakking uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodoenz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelsie Kleding 052-21.16.11 alons 053-21.82.81 meubels en alle binnenhuisversieringen Galerie De Key- zer. ENSOR Rechtstreekse waar uit verschilende landen. Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8, Aalst ekenen 052-21.40.60 is een van onze specialiteiten .Laat uw advertenties ont werpen door de layout-lul van Groep De Cuyper Een tele foontje en het komt voor mekaar zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U In de boek- en papierhandel P. Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken [fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel f over een oerprecieze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert. i y n 052-21.40.60 een toverformule? -Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- f meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150,000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar oveel anderen 052-21.40.60 deden het reeds vóór U. Laat uw publiciteit in mekaar boksen door vaklui, mensen die er volop inzitten Bel Groep De Cuyper U krijgt zo iemand aan de lijn. Burt Blanca hoeven we in de streek echt niet meer voor te stel len. Hij was en is momenteel nog de beste rock en roll-zanger met een internationale faam die ons land ooit gekend heeft. Burt Blanca is een Brussels ketje, die de rockperiode nog volledig heeft meegemaakt. De muziek zat de familie allang in het bloed, zo dat hij op 7-jarige leeftijd naar het nationaal konservatorium trok om er notenleer en akkordeon te le ren. Als hij 13 is krijgt hij de eer ste prijs aan het konservatorium te Bonn en ook te Parijs. de Starklub in Hambuig en het Palladium te Londen. Ondertus sen verkopen zijn schijven als hete broodjes. NOG AKTUEEL Alhoewel de rockgolf even weg ebte, bleef hij nog steeds aktief met zijn broer Maurice, met wie hij een eigen studio BBM op richtte en een negental elpees uit bracht. Vorig jaar in de Ancienne Belgique stal hij de show en dit in een voorprogramma van Bill Ha ley. Het werd een buitengewoon optreden. Je ware, als het ware! ELVIS Maar in 1957 gebeurde het! Elvis eerste krakers dringen door tot ons spruitjesland, en Maurice Blanc- ke, broer van Burt, krijgt het te pakken. Fluks wordt de akkor deon in de hoek gegooid en de elektrische gitaar gesmeerd. Na een jaar aanrommelen trekken ze met The Magie Guitars op toer- nee, maar spoedig veranderen ze hun naam in de King Creoles KARATE Tussen de muziek in hebben de jongens te Molenbeek in de Ko renbeekstraat 20 een eigen Ko- koro Kumi KarateschoolBurt is wat men noemt eerste dan en Maurice derde dan. Dus bepaald geen katjes om zonder hand schoenen aan te pakken. Burt speelt momenteel nog alle Roland, Vlaanderens muzikaal oertalent, barstensvol nieuwe ideeën, maar (nog) geen sant in eigen land. Vanavond volledig op de rocktoer. Niet te missenl Let the good times roll!!! weekdagen in België, maar tij dens de weekends trekken ze nog altijd naar Frankrijk. Mocht je in teresse hebben voor hun studio of een robbertje karate, dan kan je altijd terecht op het nummer 02- 465.94.54 of 465.67.77. ROLAND Roland is wel één van de meest tegenstrijdige figuren uit ons mu- ziekwereldje. Van folk over kleinkunst (met Miek en Roel, je weet wel) en zijn Bluesworkshop is hij tót de echte rock gekomen. Hij is een dromer, maar alleszins de beste muzikant van ons kou we kikkerland, wiens muziek hier maar al te dikwijls niet begrepen werd en wordt. Maar Roland is nog altijd live and well and lives in Gent. Hij is een echte zoeker die het in het buiten land allang zou gemaakt hebben. Daarom was goed Roland in deze rockshow te brengen. Zijn heden daagse keiharde nummers zijn kelde zaak. Het feit dat hij alle paden van de muziek bewandel de, bewijst alleen maar hoe groot hij is. Stel je voor dat zelfs een grootmeester als Francois Glo- rieux juist hém vraagt om enkele nummers rond een bepaald te ma te improviseren, wat een muzi kant moet je wel wezen om dat aan te durven? Het is om er de klieren van te krijgen dat zo iemand reeds drie elpees en een singel op zijn naam heeft. En dat de platenboeren het vertikten om er de nodige promo tie rond te maken. Anderzijds maakt hij het wel in Engelse klubs en doet men di kwijls beroep op hem voor stu diowerk. Gewoon spijtig dat zo'n duivels muzikaal oertalent als Roland in ons Vlaamse kitsch- en stroopland moet zien om rond te komen. Het optreden van Roland wordt beslist een niet te missen nummer die de zaal op zijn kop zal zetten. kassa waar ze een nummer krij gen. Na een eerste selektie door een gestrenge jury bestaande uit jon gens van pers- en muziekwereld, wordt de avond ingezet met het optreden van Roland. Na het optreden van Roland volgt de finale van de danswedstrijd, met het optreden van Burt Blanca. Voor deze méér dan drie uren durende show betaal je 100 F. Studenten op vertoon van hun kaart 80 F en de deelnemers aan de wedstrijd eveneens 80 F. Maar hen wachten een heleboel prijzen. Rond het podium zijn tafeltjes en stoeltjes voorzien voor het konsu meren van bier en frisd ranken aan demokratische prij zen. En nou hup allemaal hard trainen, want het wordt beslist de moeite waard. Allen daar heen dus, of hoor je niet goed? RONNIE (naar een film van Presley). Toen trokken ze nog op met een zange res tot deze plots ziek wordt in de zaal ScaidisteGent. Paniek alom! Tot Burt Blanca het waagt haar te vervangen: het effekt was enorm met een daverende rock around the clock, tutti frutti enz was de zaal onmiddellijk om te barsten. BURT BLANCA Meteen was Burt Blanca geboren. Broer Maurice werd leider van The King Creoles en Burt de zan ger In 1959 komt zijn fameuze Texas Rider uit. een hit die onmiddellijk inslaat en de deuren van platen firma Pathé opengooide. Hiermee was ook de internationale kamère van Burt begonnen. Om er maar enkele te noemen: optreden in het Palais des Sports te Parijs, tijdens een Rocknacht, Ancienne Belgi que, Brussel. In 1964 toernee door Frankrijk met de onvergete lijke Gene Vincent en ook door Zwitserland. Daarna wordt Burt zowat het troe telkind van Parijs in de golfklub Drout en Locomotive In de Olympia (de poptempel van Frankrijk) treedt hij op met The Animals, The Kinks en Johnny Rivers. Vandaar gaat het nog naar Wie daar dacht dat de rock and roll dood en begraven was. Niets is minder waar,, voorwaar. Dus, ouwe rockers, haal maar vlug jullie pot briljantine weer boven, strijk de haren lekker vettig achterover op een kuif en trek je kachelpijpbroek en puntschoenen maar aan, want deze avond VRIJDAG 29 NO VEMBER 1974 is het weer rock en rollen geblazen in de Aalsterse OKAPI-ZAAL. Want wie komen daar aanwaaien: niemand minder dan Roland and his Bluesworkshop en de bovenste-beste Burt Blanca. ongekompliceerd recht voor HOE MOET raaps. Iemand wiens optreden ook HET NU steeds voor het publiek een ver- ALLEMAAL? rassing is en blijft boeien. Daarenboven is er nog een heuse rock en roll-wedstrijd voorzien met een massa prachtige prijzen. Vraag: welke paren worden dé Rock and Roll-sterren in het Aalsterse. De jury zal keihard oordelen. Voorzitter is alvast Pol Van Mossevelde. Dus! Let the good times roll!!! De rock and rollshow in de zaal Okapi, Burchtstraat, Aalst, start vandaag vrijdag om 19 u. Deel nemers zullen de avond inzetten. Inschrijven kan gebeuren aan de Burt (links) en Maurice (rechts) aan het werk In hun eigen studio. Burt Blanca is al jèèèren aan de top als Belgische rockzanger. EVOLUTIE De evolutie van folk naar klein kunst, blues en nu rock is voor Roland helemaal geen ingewik-

De Voorpost | 1974 | | pagina 4