iUGDKLUB -joko ■ocarina aalsi -klakson urnsr alewin ■'t fleus WICHELEN- -pallieter hofstade- ■jome GIJZEGEM" sint joris aalst tuf-tuf AALST eureka ft fabrieksken aalst- "N KONINKLIJKE REDERIJKERS KAMER «DE LEEUWERCKENAERS» DENDERMONDE VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HET AALSTERSE De Voorpost - 29/11/74 - 7 Wil U zich eens op een creatieve manier uitleven, breng dan eens een bezoek aan het jeugdatelier. Nieuwe ideeën zijn er altijd welkom. In de loop van de maand december zal er een debat worden gehouden met als onderwerp «De politiek te genover de jeugd in Berlare». Op maandag 2 december om 19.30 uur een speciale ver gadering van de kuituurkern in het jeugdatelier. Op 22 december wordt er een filmvertoning gegeven in het jeugdatelier van de zeer beroemde film «Easy Rider». Meer inlichtingen in het lokaal of bij de kuituurkern. 21 december: instuif in het lokaal. 20 december: KVS bezoek, «Driemaal kerstmis» van Al lan Ayckbourn. Gelieve op voorhand in te schrijven. Op 28 december: reuze T-dansant in de Parochie zaal onder het motto «het feest der onnozele kinderen». Verdere details volgen. DE STORY VAN DE INBRAAK Vrijdagavond rond half- negen. Van verre hoorden we enkele gillende meisjes stemmen. Alles duidde erop dat het uit de richting van 't Fleus kwam. Dadelijk snor den we (op onze fietsen) door de Wichelse straten en na derden we de plaats van de ramp. Het kwaad was echter al geschied. De anders toch zo propere fleuslokalen wa ren herschapen in één grote warboel. Binnensmonds vloekend traden we de chaos binnen: stukgeslagen grammofoonplaten, een ont wrichte stereo-installatie, vertrappelde lidkaarten, overal verspreide glasscher ven, vernietigde elektrici teitslampen en twee vlijtig noterende veldwachters. Van zodra we van onze eerste verbazing bekomen waren, schakelden we dadelijk de •en bereidwillige diensten in van 'nfl de rijkswacht. BOB, geheime u ja inlichtingsdiensten Interpol. We willen natuurlijk de doel treffendheid van deze orga nisaties niet in twijfel trek ken, toch doen we een oproep tot iedereen om mee te werken aan de ontmaskering van dit vandalisme. Hij die inlichtingen omtrent de da ders kan bezorgen, krijgt van ons een gratis lidkaart AKTIVITEITEN Wij zetten echter onver schrokken onze aktiviteiten verder. Op zondag 1 decem ber organiseren we een initiatie-avond over heden daagse klassieke muziek, onderde kundige leiding van Mark Maes. Dit gaat door in het Oud Gemeentehuis en 't spel begint om 20 uur. De toegang is gratis voor de leden!!! Zondag 12 januari draaien we in het Gildenhuis de film «They shoot horses, don't they» (regie: Sidney Pollack). Een filmbespreking volgt. Zoals in vroeger nummer jemeld werd het jeugdtehuis Ocarina, aangesloten bij v.z.w. Ve.J.A. en pas 1 jaar volledig ingericht, overstroomt op 23 oktober jl. Tafels, stoelen, enfin de ganse inboedel wordt 's morgens drijvend gevonden in het vuil zwart water. Met man en macht werd alles veilig opgeborgen. (Wat nog bruik baar is. zal hersteld worden). De brandweer kreeg na lang •mpen al het water weg .en alles werd ontsmet. Op 29 tober opnieuw overstroming en nog méér water. En inder daad kan alles opnieuw begin nen... Toen werden er zandzakjes aangebracht en een dam werd aangelegd. Een geluk, want op 16 november was er opnieuw een overstroming, doch onze arbeid hielp. De dam hield stand! Doch het water bleef stijgen... De laatste 3 cm. stopte de watervloed, zodat de klub zelf van het water gespaard bleef. Bij een algemene kontrole werd inderdaad vastgesteld dat heel wat schade aan het gebouw zelf werd aangebracht. De verschillende lokalen dien en opnieuw ontsmet en geverfd te worden. Materieel vernie tigd... AFREKENING ENORME SCHADE. Om hieraan te kunnen helpen werd een rampenfonds inge steld, waarop alle kleine en grote stortingen met dank worden aanvaard. Rekening nr. 293 - 0003972 - 50 van VeJA, met vermelding RAMPENFONDS OCARINA Dank bij voorbaat voor uw steun. Wij nodigen alle lezers en niet-lezers uit tot het EERSTE WATERBAL van het Jeugd tehuis Ocarina - Zaterdag 30 november a.s. te 20 uur in de zaal 't Kapelleken - Meule- schettestraat 34 te Aalst. Voor dezen met een wagen: er is parkeergelegenheid genoeg! Men zegge het voort! Een groot kwistornooi wordt zondag 1 december in de jeugdklub ingericht. Onder leiding van Eeckhout en Meu- leman kan ieder naar de mooie prijzen dingen. Spanning ge waarborgd. inkom gratis. Onze voetbalploeg speelde tegen Eureka Erembodegem. Onder de puike leiding van scheidsrechter Redant scoorde Pallieter langs Freddy Ever- aert. Ruststand: 1-0 voor Pallieter. Na de rust kwam Eureka terug, doch Pallieter kon langs Paul Smet (de absolute uitblinker)en Etienne Dubois de overhand halen. Eindstand: 3-2 voor Pallieter. De ploeg: Gilbert Everaert (speelde puik als keeper), Luc Van Craekenberghe, Willy Morre, André Janssens, Van Nuffel, Tony Jacobs. Dirk Daelemans, Etienne Dubois, Van Hauwermeiren, Freddy Everaert en Paul Smet. Deze match werd verdiend door een wilskrachtige Pallieterploeg gewonnen. Volgende zondag 1 december wordt de laatste match in de heenronde tegen Ocarina betwis.t. Aftrap om 14.30 uur op plein den Ezel. Dit zal ook het debuut van Pierre De Grauwe als keeper bij Pallieter worden. Wij duimen voor Pierre! Eindelijk iets voor de jongelui min 16 in 't Fabrieksken. Echt! Jeugdatelier Klakson gaat be ginnen in 't C.S.V. Alle jongelui van min 16 jaar TO kunnen komen. Onze bedoe- W |üng is zeker niet jullie gewoon bezig te houden, maar samen met jullie iets expressief en kreatief te doen; dus niet gewoon plakken en beestjes schilderen enz.... Onze eerste aktiviteiten zal de inrichting van ons atelierken zijn. Daar na beginnen we zaterdag 30 november 1974 te 14 uur in ons nieuw lokaal: C.S.V. Voorlo pig gaan onze aktiviteiten door elke zaterdag van 14 tot 17 uur. Nu de kerst- en nieuwjaars dagen en feesten in aantocht zijn, moeten wij aan de versieringen van ons lokaal beginnen te denken. Daarom zijn de eerste zondagen van de maand december bestemd als knutselnamiddagen. Al de genen die graag knippen, plakken en dergelijk meer, worden telkens om 14.30 uur in ons lokaal verwacht. Nieuwe ideeën over versieringen zijn steeds welkom. Voorts brengt de december maand ons nog: op 15 decem ber een kernvergadering, op 21 december ons jaarlijks bal, op 22 december een wandeltocht langs de boorden van de Dender en nog op 28 december een eindejaarsfuif. Meer bie- zonderheden over deze aktivi teiten krijgt U later. Vrijdag 29 november: instuif van 16 tot 24 uur. Te 20 uur: pottenbakken, repetitie eigen orkest en informatiedienst 't Ideetje. Zaterdag 30 november: instuif van 16 tot 01 uur. Vanaf 16 uur: fotoklub en ping-pong- wedstrijd: Leeuwerik B - Sint Joris. Zondag 1 december: instuif van 15 tot 24 uur. Te 10 uur: volleybaltraining, 14.30 uur: voetbalwedstrijd, 15 uur: sa menstellen van bandmonta ges, 19.30 uur: gitaarklub beginnelingen en te 20.30 uur: gitaarklub gevorderden. Het kan dus toch! Mar-jo-rijke brengen poezie: maar dan anders. Het trio, Mark, Jo en Marijke uit ninove die tijdens het poêzie-festival 'de luit' te Oostende tot de laureaten behoorden, waren werkelijk een revelatie tijdens de laatste kleinkunstavond in 't fabrieksken te Aalst. Voor een zaal gevuld met een driehonderdtal geëngageerde alternatievelingen die voor het optreden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten waren komen opdagen brachten ze werk van Pol van Ostaye, L.P. Boon JM Vorig weekend was er basket, volley en voetbal gepland. BASKET Onze tegenstrevers (Bank van Brussel) die naar het schijnt niet alleen basketters, maar ook «ujtstekende» weerkundi gen zijn, kwamen niet opda gen. Een paar dagen vóór de wedstrijd werd de wedstrijd door hen reeds uitgesteld omdat zij voorzien hadden dat het op de wedstrijddag zou regenen... Het regende niet! Reeds tweemaal werd deze wedstrijd uitgesteld. Wij wach ten met ongeduld op de beslissing van de tornooi- leiding. VOLLEY Vrijdag speelden we tegen een lerarenkorps van het V.T.I. Deze oude «kraken» leverden een spannende partij. Wij verloren. Eindstand: 3-1. Zon dagvoormiddag te 10 uur stonden wij (reeds) te Walle op de «Grote Markt» om onze tweede kompetitiewedstrijd te spelen tegen Pingui. HUN «windaf», «bergop»-terrein speelde in ons nadeel. Zeer spannende wedstrijd met een nederlaag voor den Tuf 3-2. VOETBAL Om de reeks nederlagen volle dig te maken «lieten» onze voetballers zich verliezen door Timarcha. Het eerreddend Tuf-doelpunt werd gemaakt door Pascal. Eindstand 3-1. Komend weekend gaan w.e proberen onze kansen beter te benutten. Basket, ping pong, volley en voetbal staan op het programma. Donderdag en zaterdag: bas ket: Donderdag tegen De Nachtwacht (Black Boys) en zaterdag tegen The Fon (14.30 uur) (Tuf Tuf). Zondag 1 december: volley te 10.30 uur: Vrienden wedstrijd tegen Eureka. Ping Pong te 15 uur tegen Alewijn (Moorsel) Voetbal te 14.30 uur tegen Tanu (Immerzeel). Binnenkort: Voetbalthé-dansant (Einde december). Film op 8 december: Kreten en Gefluister van Ingman Berg man. Aanvang Klubtornooi ping pong. Danskursus (begin januari 1975). Feestzaal H. Maagdcollege zaterdag 7 en zondag 8 december 1974 telkens te 20 uur: Toneelopvoering «BOEVENBAL». Een come- die ballet van Jean Anouilh. Een luisterrijke burleske avond met toneel, dans. muziek. Kaarten: Lokaal «Den Hert», Kerkstraat 14 te Dender- monde.Tel. 21.19.80. Zij zijn er weer met een primeur! Na het fantastisch «Catchgala» van augustus na de 6 daagse van Eureka op rollen. Van 9 tot 14 december 1974 in het Gildenhuis te Erembode gem. Reeds wekenlang is men bezig met de voorbereiding met dit uniek sportief spektakel, waar aan 16 ploegen zullen deel nemen. Iedere avond, van maandag tot zaterdag, snel heid, afvalling en ploegkans. leder rijdt tegen iedereen ge durende de 5 eerste dagen met dan op zaterdag de grote finale. Nog enkele ploegen kunnen voor deelname inschrijven op het Eureka-sekretariaat, Leu- verstraat 107 te Erembode gem. Tel. 053/70.41.86. Een trein aan geld- en natura- prijzen zijn voorzien, en ieder een kan voor slechts 25 fr. van 20 tot 23 uur genieten van dit sportfestijn. Verscheidene sportvedetten hebben hun steun en aan wezigheid toegezegd, zodat het vast en zeker de moeite waard wordt. Een echte «EUREKA- ORGANISATIE». En dat zegt wat!!! Zaterdag 30 november: Jeugdatelier klakson start in hetC.S.V. Na maanden zoeken naar nieuwe lokalen is jeugdatelier Klakson dan toch gestrand in 't Fabrieksken. Jeugdatelier Klakson is eigenlijk een uit vloeisel van de vroegere jeugd klub Juventus die meer alge mene jeugdaktiviteiten organi seerden. Nu start Klakson met een nieuwe ploeg medewerkers en wil zich specifiek bezig houden met jeugdatelierwerk. Deze aktiviteiten zijn gericht voor 6 tot 16-jarigen. Tijdens de maand november wordt er nog verhuisd, op het einde van de maand echter, d.i. nu zaterdag 30 november kunnen alle jongeren reeds hun eigen kreativiteit botvieren. Het open atelier vergadert vanaf dan elke zaterdag van 14 tot 17 uur. Het atelier biedt onder meer mogelijkheid tot emaile ren, zeefdrukken; potten bak ken; kollages maken en nog een hele boel dingen meer. DAG VAN DE VROUWEN VAN DE PAN! De vrouwen nemen het volle dig bewind over, waarschijn lijk worden de dranken hier door goedkoper (de mannen zullen wel werken) en nog waarschijnlijker gaan er heel rare dingen gebeuren. Mans personen die zich toch in de pan wagen zijn gewaar schuwd, dat ze gewaarschuwd zijn! 6-7-8 december 1974: VIDEOSHOW new reform in samenwerking met i.t.a. elec tronics gent New Reform presenteert video tapes van beeldende kunste naars en video-werkgroepen, ledereen wordt tevens uitge nodigd te experimenteren in een kleine video-studio met ondermeer: 8 december te 15 uur: debat over het gebruik van video. Verder open: 6/12 vanaf 20 uur, 7/12 van 10 tot 12 en van 15 uur tot 's avonds. 7/12 van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. Voor meer informatie zie het mededelingsblad van het C.S.V., gratis in de CSV building te verkrijgen. Zondag 8 december: JAZZ AVOND IN DE PAN Inkom gratis, begin te 19 uur, presentatie Jo Chris en Hugo. Verduidelijking: Het deceniberprogramma van de Pan heeft met veel zaken rekening willen houden; eerst en vooral de eksamens waar door een serie gebeurtenissen naar een latere datum worden verschoven. (Première Karei, Roek-weekend, speciale pop penkastvoorstelling). Maar er is meer, voor het eerst worden eindelijk de langge- vraagde Jazzavonden verwe zenlijkt. Bij die gelegenheden zal de Pan worden heraange- past en indien de jazz-fans nu eens over de brug willen komen,dan komt er vanaf januari nog veel meer. Van 14 tot 29december in New Reform: Vormen van kreativi teit; een tentoonstelling met kunstenaars. Zondag 15 december: Disco experiment in de Pan. Vrijdag 20 december: 2e Jazz-avond. Zo vol zit het dan ook gewoonlijk niet in 't fabrieksken. Veel volk geeft immers nog meer het gevoel diepvriesvlees te zijn, onder het bedriegelijk licht van warme spots (liefst rood) of koude TL's. JM Jeugdklub «Alewin» Moorsel vierde op 9 november haar zevende verjaardag met een echte verjaardagsfuif, waarop ook de goede Sint en zijn trouwe knecht Zwarte Piet te gast waren. Op zondag 22 december gaat het traditionele Kerstfeest door met op het menu: Garna- lencocktail, Ossetong in ma- deirasaus met kroketten en als slot: ijstaart. Dit alles voor 120 frank per persoon; het bezit van een lidkaart is natuurlijk vereist want de plaatsen zijn beperkt. Voorinschrijving voor het Kerstdiner en aankoop van lidkaarten 1975 is mogelijk in de bar. Deze is open elke zaterdag vanaf 19 uur en elke zondag vanaf 18 uur. Alewin neemt ook deel aan het tafeltennistornooi tussen ver schillende jeugdklubs uit om liggende gemeenten. De resul taten ervan kunt u regelmatig volgen op deze jeugdpagina. Ook het koor «ALEKO» nam een nieuwe start. Al wie graag zingt of een instrument be speelt, is welkom elke zondag te 14 uur in het Parochiehuis, Statiestraat. Op zaterdag 30 november heeft een voetbalwedstrijd plaats tussen de Slepschieters (Dressel) en Alewin op het terrein Dressel, Rijgerstraat. Tot slot een speciale uitnodi ging aan alle jonge mensen om een kijkje te komen nemen in de bar en de speelzaal (ping pong, vogelpik, biljart, roeffe- laar, kikker, flipper). Door aankoop van een lidkaart (50 frank) word je dan op de hoogte gehouden van alle aktiviteiten. Allen die geboren zijn in 1958 of vroeger kunnen zich aansluiten. Wij hopen je gezellige week-ends te kunnen bezorgen en de gepaste vrije tijdsbesteding in de hobby- klubs. UITSLAGEN VAN ZONDAG 24 NOVEMBER Timarcha - Tuf Tuf Satellietje - Jumbo Ocarina - Studentico Eureka - Pallieter Nijdrop-St. Joris Mer65 - Kreja Tanu - Leeuwerik ALGEMEEN KLASSEMENT 3-1 7-3 2-8 2-3 1-3 5-1 2-4 St. Joris 10 8 1 1 38 9 17 Leeuwerik 11 7 2 2 35 20 16 Studentico 10 7 2 1 35 18 15 Mei 65 11 7 3 1 31 29 15 Nijdrop 11 6 4 1 33 25 13 TufTuf 10 5 3 2 21 17 12 Kreja 11 5 6 0 27 22 10 Pallieter 11 4 5 2 30 28 10 Satellietje 11 4 5 2 22 31 10 Ocarina 9 4 4 1 21 18 9 Tanu 12 3 6 3 23 31 9 Timarcha 10 3 7 0 14 27 6 Eureka 10 1 8 1 11 31 3 Jumbo 11 1 9 1 22 37 3 WIE SPEELT WAAR OP ZONDAG 1 DECEMBER? Telkens te 14.30 uur Tuf Tuf-Tanu Jumbo - Timarcha Studentico - Satellietje Pallieter - Ocarina St. Joris - Eureka Kreja-Nijdrop Leeuwerik - Mei 65 Immerzeel Osbroek A De Keyzer Hofstade Osbroek B Opwijk - waarschijnlijk zaterdag 30 nov. Lede

De Voorpost | 1974 | | pagina 7